• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Jo a vaha 7510 g. :wink: Od 17.9.pribrala 30 deka. :slight_smile:
5. říj 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 Martinko a co zkusit ten zázračný kelímek od oriflame???
5. říj 2010 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miranda77 My jsme dýchadlo už aspoň snížili. Takže ráno dýchá 1x a večer 2x Flixotide. A nevím, jestli to bylo ribomunylem, ale loni ho měl Daneček přes zimu taky a neměl ani rýmu. Tak jsem ráda, že ho máme.
5. říj 2010 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

Maki, tak to tedy nejsou moc super zprávy, ale myslím, že se to může ještě zlepšit i zmizet... Držím palce, aby to nebylo nějak hrozné a aby průběh byl co nejlehčí :frowning2:
Hezky roste kočinka :hearts:

Mirando, tak si užívej spánku, dokud máš šanci :wink: - plenky na noc Adam neměl do 2r a 3m, ale myslím, že s Petíkem vás hravě trumfnem... :confounded: :sunglasses: - tak aspoň v něčem budeme první, že?!
Jinak mojí známé pediatrička řekla, že některé děti mají na noc plenu i do 5 let - což bych jako přežila, ale kde vezmu takovou velikost plen??????? :grinning: :grinning: :grinning:
5. říj 2010 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! :slight_smile:

Já měla konec minulého týdne poměrně pracovní, táta měl nějak moc práce, tak jsem pomáhala ségře holit pro něho kabílky. V sobotu jsem chtěla jet do Oseka na vernisáž a fotohospodu, táta jel s holkama do Litvínova, tak jsem jela s nima, vzala jsem si auto a pak jsem pro ně zase dojela. vernisáž už jsem sice nestihla, ale výstavu (Rýzmburk a Frauenstein - kořeny společné minulosti) jsem si ještě prohlídla. A kluci mi dali památeční kachlík a DVD s výstavou :wink: Neděle opět velmi pracovní - Ondra měl mít oslavu narozek s děčínským zbytkem rodiny. Takže jsem celé dopoledne pekla šneky z listového těsta a pak "dort" - norský koláč a polevou, jediný "dort", co Ondra vezme do pusy. Děda vyblbnul Martina, aby předvedl, jak na volejbale skáčou placáky. Smůla, že na volejbala je skáčou do žíněnek "peřin". Doma sebou Macek prostě plácnul na koberec, rána jako svině, on tak kouká...tak mu říkám, Macku, dobrý, nebolí to? A on jen tak pípnul "Jo, dobrý..."...a prchnul za roh do pokojíčku, kde začal strašně řvát a zalezl si pod postel a tam si plakal, chudáček. No a druhý den na volejbale už se ani nechtěl zapojovat, ani běhat, kopat, dokonce ani na žebřiny bez pobízení nelezl...jsem si myslela, že je zase po víkendu na maminku zvyklej a že ze školky teskní...ale při převlíkání řval, že ho bolí bříško, když jsem mu cpala triko do gatí. A pak doma taky. A to ještě prý ve školce sletěl ze židle. Takže jsme radši jeli na pohotovost, tam zase naše paní doktorka (začínám mít podezření, že je jediná, která ty pohotovosti bere :sweat_smile: )
No že spíš to vypadá na začínající katar nebo střevní chřipku, takže dietu a do konce týdne klid...což se dnes fakt potvrdilo, už "poprděl" čtvery spoďáry. S Ondrou včera prča u psaní úkolů. Měli obkreslovat a dokreslovat lipové listí. On z toho neustále dělal viktorie královské :sweat_smile: Ale nakonec jsme to zvládli, mě nekleplo, Ondra přežil a úkol byl napsán :grinning:
5. říj 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě přidávám ty srnky, srnce a málem zašlápnutého zajíce :slight_smile:
5. říj 2010 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé, ten srnec skoro není vidět :frowning2:
5. říj 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@larakroft Verčo, hoď do placu recept na ten dort :wink:
5. říj 2010 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hmm,Leni,to bych mohla.Dik.
5. říj 2010 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
všechny zdravim,meli jsme trochu rýmu,teda máme pořáe trvolo to dlouho skákla jsem k dr,máme pamycon :stuck_out_tongue_closed_eyes:

maki,
snad to bude v pohode a nijak se to nerozjede :slight_smile:

leni,
taky už dáváme od září rybomunyl,tak doufám,že to přežijem ve zdraví školku a atd :zipper_mouth:

mirando,
my nemáme plínky od dvou let a čurat chodí v noci sám :slight_smile:,ason neco se mi povedlo :wink: ,ale nejak jsem to nehrotila,začala sem dávat plínky na naučení a on je proste nechtel :wink: ,počural se dvakrát za rok :slight_smile:

detičky jsou koukám šikovné,u nás jedou říkanky,barvičky pořád řikáme,jako vodička,jako travička,červená je jako jako máme auto :slight_smile:,tak nevim,snad se to naučí,ale ovládá pc,mobil a atd,takovej technickej typ,asi po tatínkovi a prej krásne mluví,já teda nevim,podle me ty deti to umej všechny :slight_smile: a já řikám,když mu to budu rvát do hlavy horem dolem,teda pokud to nebude chtít sám,naučim ho to,ale proč že :confounded: ,školka v listopadu :wink:

bell,
pokud budeš chtít bude ve školce v listopadu meření zraku :wink: ,ale musíš přijít podepsat papír na to :wink:

maki,

ted jsem si vzpomela,kupovala jsem kamarádce na malou to Robátko,nejakou mast z konopí a moc si to chválí,tak třeba zkusit taky :slight_smile:
5. říj 2010 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo ten dort...je fakt mňamózní, ale je to spíš taková buchta na plech. Takže:

je to na hrnek 2 dl

7 hrnků mouky
4 hrnky cukru
3 lžíce kakaa
3 lžičky skořice
1 prášek do pečiva
2 lžičky jedlé sody
1 litr kefíru
1 hrnek rozpuštěného margarínu

Dobře rozmícháme, pečeme asi půl hodiny v dobře vymazaném a vysypaném hlubším plechu (my máme malou trobu, tak peču 2 plechy placatější), trouba předehřátá na 175 °C.

Poleva:
3,5 hrnku cukru moučka
8 lžic vychladlé uvařené kávy
8 lžic rozputěného margarínu (používám Heru, i do těsta)
2 lžíce kakaa
vanilkový cukr

Dobře rozmícháme, polejeme upěčené vychladnuté těsto a rychle, než zatuhne, posypeme barevnými cukrářskými hovínky.
Děti to milujou všechny :slight_smile: (dokonce si to loni poručil upéct Ondrův kámoš, když zval Ondru na oslavu :sweat_smile: )
5. říj 2010 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laro,jako mouka?Polohruba???
5. říj 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo vidíš, jsem tele...dávám napůl polohrubou a napůl hladkou (Noři mají jen hladkou, ale já z ní nerada dělám :sweat_smile: )
5. říj 2010 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, tak na mouku jsem se chtěla zeptat taky. Cukr do těsta asi krupice že jo? Díííky
5. říj 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cukr je fuk, jen kostky se blbě míchají :grinning:
5. říj 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
no kostky drit nebudu! :grinning: A diky,vyzkousim o vikendu! :slight_smile:
5. říj 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo...běžnou nedělní buchtu doporučuju dělat z polovičního množství, je toho fakt dost... :wink:
5. říj 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca111 tak to my jsme asi adepti na noční pleny do 5let :( - Dáje už byly 3roky a spí fakt trdě ... prostě vůbec neví, jestli čurá či nikoli ...ach jo

leni: my dejchame ecobec - 2x ráno i večer od 8měsíců a teď v roce jsme začali ribo.... - no nejsem moc nadšená, že užíváme kortikoidy...:(
5. říj 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki,no tý brďo,tak ať se kočičcče daří a rozmažete to :slight_smile: .Nic z toho bejt nemusí :slight_smile: myslim nějaký dramatický alergie .Já teda Jájinku taky mastim dvakrát denně neb mi taky přijde jako sušinka.Pánek nám řek ať zkusíme sebamed..jenže my už máme zásoby nivey......ale až už konečně dodělám ten niveáckej olejíček,tak nejspíš sahnu hloubš do kapsy a koupíme weledu....drahá je jako čert a při mazání dvakrát za den to bude spotřeba jako blázen,ale vzhledem k tomu,že se už teď ve čtvrtek chystáme na první kurz plavání.....jsem na to zvědavá.Janička taky bejvala taková sušinka a tu jsem mazala niveou a po plavání radši weledou.Tak jsem na Jájinku zvědavá jak to zmákne.

Laro,buchtičku asi taky zkusíme :slight_smile: .akorát si nejsem jistá,estli si mi už v nějakym pravěku nedávala recept :grinning: ..........dyž já už poslední dobou peču fakt snad jenom bábovku,aby bylo něco rychle na zub :grinning: .

Mirando,a já si řikala proč dneska sabotujete plavání :grinning: .No hele k tomu nočnímu bezplínkování.Nám se osvědčilo to,že se Janička vyčůrá těsně před tim než zaleze do postele,no a vzhledem k tomu že se nám párkrát v noci počůrala,tak jsme se to snažili vychytat a teď to děláme tak,že jí dvě hodiny po tom,co jde spát,znova vzbudim a dám na nočník...opravdu dám neb jak je rozespalá tak jí nožičky ani nechoděj :grinning: .No a aby si pamatovala,že byla čůrat tak na ní mluvim pak se jí zeptám,jestli už je vyčůraná a když mi odpoví,tak jí pomůžu vstát,ona vleze do postele a jak dopadne, tak už zase spí.No a pak jde čůrat až ráno.Úspěšnost je 90% a naprosto 100% je,když vstává ve stejný čas.Jakmile vstává v 7, tak prostě vstane vyčůrá se a je to,dokonce minule se zapomněla vyčůrat a vydržela až do snídaně.To jsme právě vyzjistili,že když se počůrala tak to bylo fakt až úplně ráno neb se v polospánku rozvalovala v pelechu a nevstala na vyčůrání,,takže manža když ráno vstal do práce šel hend k ní vzbudil jí dal na nočník a od tej doby máme klid.Aj se mi už stalo,že jsem chtěla jít spát dřív a zapomněla jsem jí ty dvě hoďky po odchodu do postýlky znova dát vyčůrat a taky holka vydržela.Takže postupně asi začnem vynechávat i tenhle rituál.Ráno je to taky pohoda.Zvykla si přesně na hodinu vstávání a hned se jde sama vyčůrat,i když je ještě rozespalá.Takže suma sumárum u nás se osvědčilo dodržování pravidelných rituálů . :slight_smile: Jooo a tim,že máme naprosto přesně ranní vstávání,tak víme,že dřív nás rozhodně budit nebude a navíc je opravud v poledne unavená a aspoň hoďku spinká po o :slight_smile: .To ovšem nemluvim o Jarušce,ta nás klíďo vzbudí i před sedmou :grinning: .
5. říj 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru,no hele jednou jsem v rajchu viděla speciélní plíny pro děti,co mívaj problémy s nočním pomočování a bylo to v několika velikostech,ale ve fakt megavelikostech...snad až do 30kil :slight_smile: .Takže aj výrobci s tímto počítají.Měli je v Realu :slight_smile: .Hele a vůbec nech Petíka ať tě překvapí.Třeba jneom klame tělem :sunglasses: .Janička se taky furt tvářila,že je snad budem mít do álelujá a najednou z ničehož nic.....a teď mi přijde,že je snad ani nikdy neměla jakjsem si na to zyvkla :grinning: .
5. říj 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsme mohli chodit mozna spolu,Bell,my meli pavco ve ctvrtek v 10. :frowning2: Weledu jsem mela koupel,vlastne ji jeste pulku mam,ale mame koupat jen v cisty vode,tak ji necham Maxovi.Jinak jsem mazala detskym olejickem od Hippu,dostala jsem ho a prisel mi fajn.Max teda od malicka jede v olivovym oleji.Hned,jak mi prislaEm hrubsi,tak jsem koupila celou radu od Canadermu,taky to neni lace,ti povim... :unamused:Ale zda se mi po tom malinko lepsi.
A pliny na noc?O tom ani nemluvim,nekdy ma rano snad 2 kila... :stuck_out_tongue_closed_eyes: To jeste potrva...
5. říj 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bellatrix13: Jo, kdysivá dávala :slight_smile: A je to fakt rychlý :wink:

@makinka.1: my na sušinu používali Excipial U Lipolotio, neměli jsme teda atop, ale Ondra byl suchej až šupinatej :slight_smile:
5. říj 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki,jj jdem ve čtvrtek v 10h :frowning2: ,njn :frowning2: .Ještě tam se mnou bude maminka,co s náma chodí i na plavání teď v úterý odpo s Janičkou.Čoveče, ta chodí plavat se starším chlapečkem,je mu něco kolem tří let, má malou holčičku narozenou 9.4. :grinning: a tu tam nosí sebou v autosedačce neb nemá hlídání.No,ale já zírám pokaždý jako blázen neb holka jí tam vydrží bez pípnutí a buď jen spí nebo kouká na obrázky,co jsou tam všude kolem nalepný.jedinej problém je,že kolem jdoucí maj tendence se miminka ujmout,že ho jako zabavěj :rolling_eyes: :grinning: ,takže ta maminka každou chvíli někoho odhání,aby holka nazačla zbytečně řvát :grinning: .Já si to stejně,ale ndovedu představit v našem podání :grinning: .Jájina by tam nevydržela ani 5minut :grinning: .

Joo no na ten Excipial jsem koukala neb Jájince se nějak první měsíc udělaly na hlavičce takový šupinky,takže jsem hned hledala v knížkách a zjistila jsem,že je na to právě vhodný nějaký mazání s excipialem......jenže než jsem se dobrala ke koupi,tak jsem se ještě mimo jiné dočetla,že se ty šupinky daj odstranit tím,že jí i několikrát denně omeju hlavičku,promastim čimkoliv a lehce je mám vyčesávat.A ono to fakt zabralo :slight_smile: .

Joo a add ranní nálož v plenách jo :rolling_eyes: ,teď jdu vyndat z pračky zasejc dvě zavinovačky a te´d je Jájinka zabalená v dečce,co jsem měla v krosně připravenou na venkovní lenošení :grinning: neb všechno prosr....tento že jo no :grinning: .
5. říj 2010 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak mě jít dneska Daneček do školky a vzdala jsem to. Vzbudila jsem ho a on asi tušil, začal se totálně celej třást od hlavy až k patě. Neplakal, ale prostě úplně vibroval, chudák. Tak jsem zavolala do školky, že dneska to fakt necháme. Tak prý v pohodě, že je maličkej a že máme zkoušet a až to jednou vyjde, máme ho přivést.

Koukala jsem, že do MŠ v Březinách taky dorazí oční lékař. U nás ve školce byl v pátek a dobrý, dopadli jsme dobře. Prý všechny až na jednu holčičku jsou v poho.

@miranda77 Tak to já taky nejsem nadšená, že má Flixotide a Ketof už od 11 měsíců. Takovou dobu! Ale prý je to potřeba. Uvidíme, třeba se toho po zimě konečně zbavíme.

6. říj 2010 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bellatrix13 Bell, ona weleda vyjde pomalu stejně jako seba med. Vyzkoušeli jsme obojí a na weledu teda nedám dopustit. A ještě je fajn tělové mléko Excipial, po tom nám každá vyrážka zmizela. Používá ho myslím i Prin. A když to napíše doktorka na recept, tak to v lékárně stojí jen 30 Kč. Může se používat úplně běžně po koupání a zabírá to.
6. říj 2010 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty vogo, omlouvám se, vy už jste tady excipial probíraly... já odpovídala tak, jak jsem postupně dočítala.
6. říj 2010 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojjky holky,
my máme na ten náš ekzémek také excipial, ale teď se to Dájovi docela ztrácí a to to mazání pěkně flákám, tak zkouším i jablíčko a tak a zatím dobrý, tak snad to byl "jen" nějaký novoro ekzém... uvidíme dál... spíš teď bojujeme s prdíkama, vůbec nevím, z čeho to má, jídlo má dobrý, zeleninu pěkně provařenou, tak nevím, ale v postýlce večer pobrekává, pak se uprdne a spí dál... :confounded:
já byla včera s holkama na pokecu, jela jsem po 18h a domů se dokopala až po 22h :grinning: hezkej relax... Dáda prý ani moc nezlobil, ale chvíli prý pobíhal a volal "mam, mam, mam" :wink:
6. říj 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@larakroft mudra mi napsala seznam vhodnych promastovadel,Excipial je na prvnim miste. :wink: Domastime Canadermem a pak koupime.Uz takhle zacina u nas v koupelne vypadat jako v drogosce. :slight_smile:
@bellatrix13 tak to me vylozene sejri,ze jsme meli dokonce chodit na jeden kurs! :angry:
@lenik_25 to ten Excipial muze mudra napsat na predpis,jo?Tak to mi taky mohla rict,ze jo....Asi ji povim,preci ty prachy netisknu,ze jo...
6. říj 2010 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 Jo, nám i Pavlínce to doktorka psala a fakt se doplácelo asi jen 30 Kč a je to normálně poměrně velké tělové mléko.
6. říj 2010 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek