• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Ták a jdu péct buchtu od Lary :wink:
6. říj 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@larakroft Laro jsi tu? Já jen, jestli se ta poleva vaří nebo dělá ve vodní lázni nebo za studena???
6. říj 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jen se to normálně umíchá zastudena v míse, jen ta hera je teplá (rozpouštím v mikrovlnce v hrnku by voko), kafe může bejt taky ještě teplý, né teda horký.
6. říj 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@larakroft Díky moc. Kafe už chladím na balkoně, tak bude akorát. A je toho fakt hodně!
6. říj 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@larakroft Ale bohužel mám tak stupidní starou plynovou troubu, že mi to tu buchtu upeklo zespoda, už se to tam skoro pálí a když do toho píchnu špejlí, tak to ještě teče. Uáááá, nesnáším tuhle troubu!!! Všechny ingredience jsou tím pádem v hajzlu!
6. říj 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je škoda...tak to možná chtělo sušit ještě i na míň...ačkoli tam si vlastně stupně moc nenašteluješ, co?
Já když to mám někdy taky moc navysoko (když to peču v kulaté formě jako dort), tak to stáhnu i na 150, aby se to propeklo a nespálilo.
Je fakt, že plynovou troubu jsem taky nesnášela.
6. říj 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@larakroft No ono to zas tak moc připálený nejni, tak to ochutnám jako první a uvidíme... :slight_smile: Ale ta poleva je božskáááá!!! Dala jsem do ní bezkofeinové kafe, aby mi Daneček po tom neřádil do noci.
6. říj 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak hotovo a je to good, budu to péct častěji.
6. říj 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky...
probíráte Excipial..my ho máme taky a normálně nám ho doktorka píše a doplácíme fakt málo..Šimonek nemá ekzém,ale děsně suchou kůži a je to hodně znát,že ho mažeme.Má i nějaký olejíček do koupele.
Leni,Daneček má jěště nárok,neboj,on rychle "dozraje" a ze školky ho budeš tahat heverem...:slight_smile:
6. říj 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Já vím, je ještě maličkej, tak to nehrotim.
6. říj 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
maki: my jsme byli i přímo u kožní a doporučovala i ovesné koupele, což také není zadarmo pokud neděláš domácí, a povařenej kukuřičnej škrob ... A Podolská nám na první místo napsala Leciderm ... a v tu dobu nám skoro všechno zmizelo ...

a jak dopadlo nocni testovani plin??? asi jsem to někde přehledla :( ...

a s tou zimou si nas moc nepotesila, jeste nemame hotove topeni :o

leni: no ja radeji ani nectu pribalove letaky, abych se nedesila nejakej vedlejsich ucinku a vlivu na dalsi zdravi ... ted u nas pro zmenu pokaslava Dajanka, ktera dejchadlu o vous stale unika ...
6. říj 2010 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,diky,za 14 dni pujdeme na dalsi hexu,tak si o ten recept povim. :wink:
Leni,mamka si taky stezovala,ze ji plynova trouba prismahne vsechno odspodu,tak tam davala hlubokej plech s vodou. :wink:
6. říj 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leciderm tu mam napsanej taky. :wink: A o ovsu jsem slysela,mame myslim jeste nekde pytel,krmime tim ovce.Tak povarim! :grinning: :wink:
Test plin jsi neprehlidla,jeste jsem nezverejnovala.Takze:Vse je na hovno! :grinning: Ne,vazne,z tech nakoupenych druhu se daji tolerovat Pampers Sleep a and play,ovem jen na Play,na Sleep nevydrzi. :grinning: A ty z DM docela ujdou,i na noc,je fakt,ze jsou takovy prkenejsi,ale dost poberou.Je fakt,ze se od ty doby prochcandila snad jen 2x a to v normal Pampersce,ale vykrutovy spani uz pomalu mizi,ak snad to bede v klidu.A dalsi testovany:Eco Baby z kaufu-silenost nejvetsi,igelit,nedrzi to zalepeny,zkusila jsem ji jednou Maxovi na odpol spanek a vzbudil se s brekem,ze plina je paa.Normalka se mu sundala,on to neudelal,protoze to nikdy nedela,tak od ty doby tu lezej a pujdou asi do popelnice nebo mu je dam na prebalovani medvidku. :wink: Softino z Lidlu je igileitovy taky,ale min,na hodinu az dve Maxova odpol spanku to jde.Ale celej den ybch v tom dite nenechala.Kazdopadne,az znicime zakoupene kusy jiz dale NEEXPERIMENTUJI!!!
6. říj 2010 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miranda77 Tak ať je beruška brzy zdravá :slight_smile:
6. říj 2010 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 Maki, voda se mi moc neosvědčila, ale dávám pod to, co peču, ještě jeden plech navíc a snažím se to dávat co nejvejš. I tak je to ale někdy naprd. Je to stoletá trouba, ta je tady snad od začátku, co budovali tenhle panelák. A ne a ne přesvědčit chlapa, aby mi pořídil novou.
6. říj 2010 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 Být tebout, testnu ještě clever
6. říj 2010 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Recept na domácí knedlík

Takže: od chvíle kdy se rozhodnete že je uděláte a dobou kdy je budete servírovat na talíře uběhne cca čtvrt hodiny. Žádné vaření vody, nic takového!!!
Do misky nakrájíme jeden a půl včerejšího rohlíku na kostičky, přisypeme jeden a půl čtvrtlitrového hrnku hrubé mouky, 2 žloutky, asi půl lžičky soli, půlku prášku do pečiva (1 lžička) a zalijeme jedním a půl čtvrtlitrovým hrnkem studeného mléka.
Pak ušleháme 2 bílky a hned je lehce vmícháme do výše uvedené hmoty. Vezmeme nějakou formu, která dá knedlíkům tvar. Mně se osvědčila na bábovku (nejlépe z jenského skla, silikonu nebo keramiky, NE plechovou!!!!!!) vytřeme ji máslem a vysypeme hrubou moukou. Přesuneme do ní těsto a dáme do mikrovlnky "vlnit". No a pokud máte troubu s výkonem 750W tak to tam nechte prohánět se přesně 8 minut. Až se trouba vypne počkejte cca 1-2 minuty ať se těsto "uklidní" no a pak párátkem popíchejte a už jen vyklopte na talíř a nakrájejte ostrým nožem (mně se ideální jeví ten s pilkou). Pokud máte vajíčka od domácích slípek je knedlík krásně žlutý (můj případ). Pokud vaříte z kupovaných, tak hold bude knedla světlá, ale to jí na chuti nic nesebere.
6. říj 2010 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata

Když tu pečete a vaříte přikládám receptík na rychloknedl :wink: už se mi dělá v mikrošce..... :wink:
6. říj 2010 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stara trouba je naprd.Pockej,az si poruci kolac,schvalne ho pripal,udelej scenku,ze se na to peceni muzes vysrat a druhej den bude trouba :grinning:
Jestli Emca fakt prestane spat v tom vykrutu,tak jsem v pohode a muzeme zustat v klidu u Pampersek. :wink:
6. říj 2010 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Terez,to je vybornej receptik.Ja knedliky neumim.Jsem ostuda,ve svych ctyriceti letech jsem v zivote nedelala domaci houskovej knedl.My to moc nejime,u nas jedou spis bramborovy,kdyz uz....Ale tohle si ulozim!
6. říj 2010 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki já jsem zase "slabší" bramborových.jo a teď dělám teda ten knedl ale jěště jsem ho zapla,asi mám slabší výkon,takže chce to prstem sáhnout,pokud to bude lepit klidně jěště mikrošku zapnout!!
6. říj 2010 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
hoj holky, jak to děláte že stíháte, nechápu...jsem ráda když vás přelouskám! :wink:

Maki,
Jarda s ekzémem taky bojuje. Chlorovaná voda mu nevadila a říkala mi jedna maminka, že její dceři to dokonce pomáhá! No teď ale je osypaný až hrůza,tak to ještě nikdy neměl, no musela jsem včera k dr., protože to má všude! Ale hlavu vzhůru, třeba na to Emča moc trpět nebude! Flíčky jsou v pohodě, hlavně to nesmí začít svědit :confused:
Jak říká Lenča, excipial ti napíše na recept a je dobrý, ale mě přišlo, že musím měnit, takže chvilku fungovala obyč. modrá indulona i olivový ojel, teď máme něco sylnějšího, ale excipialem mažeme i když je to v pohodě! Hlavně mazat!!
No a ty zásady co se musí dodržovat ti určitě dr. řekla! :wink:
Váha super :sweat_smile:
6. říj 2010 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,
Byla jsem u Monči a říkala mi o Danečkovi,ale jak říkáš, je malinký a než aby se ti začal stresovat a nedej bože počurávat, tak to nemá cenu, ono to pude časem... :wink:
6. říj 2010 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 Tahle metoda nezabrala. A to jsem to zkusila i u kuřete.. i když to se fakt nemusí moc zkoušet, ono to jde docela samo :frowning2: Odpověď je vždy "No jo no." :frowning2:

6. říj 2010 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Knédl se mi povedl vždycky tuhej, že bych tím mohla vraždit. Povedl se mi až podle Kluků v akci a dělám už jen ten. Ovšem tak 2x do roka, nejsme knedlíkoví.
6. říj 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prin Ahoj Pavlínko, přesně tak, ono to časem půjde. Budeme zkoušet, ale nechci ho nervovat. Ještě ani nemá věk na těch pět dnů v měsíci, tak nemá smysl to hrotit.
6. říj 2010 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,
já mám knedle taky tuhý, ani je moc neděláme, když už tak bramborový z pytlíčku ( :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) ale chutnají nám a víc u nás frčí brambory jako takové ale na 1000 způsobů :sunglasses: :grinning:
Leni, další fáze je stávka vaření (pečení), prostě to blbne, nefunguje.....manželka nepeče :grinning: :grinning: :grinning: taky jsem takhle otravovala :slight_smile: :slight_smile:
6. říj 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nas nejvic frci pasta italiano! :grinning: Jsme vsichni spagettiožrouti,penežrouti,farfaležrouti,tagliatelležrouti,lasgnežrouti.... :grinning: Kdyz se zeptam Maxe,chco chce k obidku,vzdycky rekne bud masiko nebo testoviny. :grinning:
Leni,tak s troubou je to na ....kococtverec. :grinning:
6. říj 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki malej měl taky ekzém když asi tak do roka a kousek,ale už je to dobrý,ale naše dr z toho moc vědu nedělala..napsala mast a šmitec,žádný rady kolem koukolem..........
6. říj 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak jsem vás dočetla,ale vzhledem k tomu,že jsem odsud musela několikrát vstát a odejít k jedný či druhý kočce,aby spaly,tak už mám zasejc zmatek.....někdo,peče,někdo mirkovlní,někdo testuje,někdo nejde do školky,někdo pokašlává,někdo knedluje,někdo bramboruje,někdo těstovinuje a všichni mažou :grinning: :grinning: :grinning: ....estli jsem to všechno pochytila.Tady jak někdo rok chybí..... :grinning: :grinning: :grinning: .Akorát add trouba...........opravdu jako stávkovat,láteřit :grinning: a hlavně vypíchnout,která oblíbená jídla v ní nejdou péct :grinning: !
Já dnseka byla zasejc ve Foru.Manža potřeboval cosi pozařídit ohledně ordinace ,takže jsme Janičku poslali s babičkou ven na prochajdu a jeli do UL jen s Jájinkou.Manža nás zanechal v obchoďáku na pospas osudu a šel si po svém :grinning: ...takež já zamířila do dětských oddělení........takže Jájinka má novou zimní čepičku s Kittynkou a nový rukavičky a šálku z HM ...děsně je potřebovala :fearful: :sweat_smile: (hlavně maminka) a Janička má dvě nové dřevěné hračky-puzzle a provlíkačku :sweat_smile: .Víc jsem nestihla neb Jára to měl zařízený moc brzo a pak už mě jen brzdil,co taky nepotřebujem :rolling_eyes: .Včéra jsem měla super den,kdy jsem zapomněla Janičíno plavky v plavečáku ve sprchách a samo hned zmizely a už mi nepomohlo,že jsem se pro ně vrátila a ani,že jsem ptala na recepci,estli je nenašla uklízečka.... no a když jsem nasrkakaná nastoupila do auta,že jedem dom,atk jsem ještě zjistila,že jsem ztratila náušnici :rolling_eyes: .No když se daří,že...,ale dneska už to bylo lepší neb dopo mi z plavečáku poslali sms,že ty plavečky našli :slight_smile: a ve Foru mi Jára koupil náušničky nový podobný-takový malinkatý stříbrný :slight_smile: ,nosim je na denní nošení,aby mi moc nepřekážely.A ještě byly ve slevě,takže radost na obou stranách :grinning: .
6. říj 2010 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek