Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

Ahojky tak protože už máme 10001 příspěvků zakládám nové téma 🙂 🙂

Doufám, že se tu zase sejdeme a budeme psát o našich miminkách, a snad i přibudou nové maminky, těhulky nebo snažilky.

Tak vzhůru do toho 😉
lenik_25
6. říj 2010
Ták a jdu péct buchtu od Lary 😉
lenik_25
6. říj 2010
@larakroft Laro jsi tu? Já jen, jestli se ta poleva vaří nebo dělá ve vodní lázni nebo za studena???
larakroft
6. říj 2010
Jen se to normálně umíchá zastudena v míse, jen ta hera je teplá (rozpouštím v mikrovlnce v hrnku by voko), kafe může bejt taky ještě teplý, né teda horký.
lenik_25
6. říj 2010
@larakroft Díky moc. Kafe už chladím na balkoně, tak bude akorát. A je toho fakt hodně!
lenik_25
6. říj 2010
@larakroft Ale bohužel mám tak stupidní starou plynovou troubu, že mi to tu buchtu upeklo zespoda, už se to tam skoro pálí a když do toho píchnu špejlí, tak to ještě teče. Uáááá, nesnáším tuhle troubu!!! Všechny ingredience jsou tím pádem v hajzlu!
larakroft
6. říj 2010
To je škoda...tak to možná chtělo sušit ještě i na míň...ačkoli tam si vlastně stupně moc nenašteluješ, co?
Já když to mám někdy taky moc navysoko (když to peču v kulaté formě jako dort), tak to stáhnu i na 150, aby se to propeklo a nespálilo.
Je fakt, že plynovou troubu jsem taky nesnášela.
lenik_25
6. říj 2010
@larakroft No ono to zas tak moc připálený nejni, tak to ochutnám jako první a uvidíme... 🙂 Ale ta poleva je božskáááá!!! Dala jsem do ní bezkofeinové kafe, aby mi Daneček po tom neřádil do noci.
lenik_25
6. říj 2010
Tak hotovo a je to good, budu to péct častěji.
petrunka01
6. říj 2010
ahoj holky...
probíráte Excipial..my ho máme taky a normálně nám ho doktorka píše a doplácíme fakt málo..Šimonek nemá ekzém,ale děsně suchou kůži a je to hodně znát,že ho mažeme.Má i nějaký olejíček do koupele.
Leni,Daneček má jěště nárok,neboj,on rychle "dozraje" a ze školky ho budeš tahat heverem...🙂
lenik_25
6. říj 2010
@petrunka01 Já vím, je ještě maličkej, tak to nehrotim.
miranda77
6. říj 2010
maki: my jsme byli i přímo u kožní a doporučovala i ovesné koupele, což také není zadarmo pokud neděláš domácí, a povařenej kukuřičnej škrob ... A Podolská nám na první místo napsala Leciderm ... a v tu dobu nám skoro všechno zmizelo ...

a jak dopadlo nocni testovani plin??? asi jsem to někde přehledla 😞 ...

a s tou zimou si nas moc nepotesila, jeste nemame hotove topeni :o

leni: no ja radeji ani nectu pribalove letaky, abych se nedesila nejakej vedlejsich ucinku a vlivu na dalsi zdravi ... ted u nas pro zmenu pokaslava Dajanka, ktera dejchadlu o vous stale unika ...
makinka.1
6. říj 2010
Holky,diky,za 14 dni pujdeme na dalsi hexu,tak si o ten recept povim. 😉
Leni,mamka si taky stezovala,ze ji plynova trouba prismahne vsechno odspodu,tak tam davala hlubokej plech s vodou. 😉
makinka.1
6. říj 2010
Leciderm tu mam napsanej taky. 😉 A o ovsu jsem slysela,mame myslim jeste nekde pytel,krmime tim ovce.Tak povarim! 😃 😉
Test plin jsi neprehlidla,jeste jsem nezverejnovala.Takze:Vse je na hovno! 😃 Ne,vazne,z tech nakoupenych druhu se daji tolerovat Pampers Sleep a and play,ovem jen na Play,na Sleep nevydrzi. 😃 A ty z DM docela ujdou,i na noc,je fakt,ze jsou takovy prkenejsi,ale dost poberou.Je fakt,ze se od ty doby prochcandila snad jen 2x a to v normal Pampersce,ale vykrutovy spani uz pomalu mizi,ak snad to bede v klidu.A dalsi testovany:Eco Baby z kaufu-silenost nejvetsi,igelit,nedrzi to zalepeny,zkusila jsem ji jednou Maxovi na odpol spanek a vzbudil se s brekem,ze plina je paa.Normalka se mu sundala,on to neudelal,protoze to nikdy nedela,tak od ty doby tu lezej a pujdou asi do popelnice nebo mu je dam na prebalovani medvidku. 😉 Softino z Lidlu je igileitovy taky,ale min,na hodinu az dve Maxova odpol spanku to jde.Ale celej den ybch v tom dite nenechala.Kazdopadne,az znicime zakoupene kusy jiz dale NEEXPERIMENTUJI!!!
lenik_25
6. říj 2010
@miranda77 Tak ať je beruška brzy zdravá 🙂
lenik_25
6. říj 2010
@makinka.1 Maki, voda se mi moc neosvědčila, ale dávám pod to, co peču, ještě jeden plech navíc a snažím se to dávat co nejvejš. I tak je to ale někdy naprd. Je to stoletá trouba, ta je tady snad od začátku, co budovali tenhle panelák. A ne a ne přesvědčit chlapa, aby mi pořídil novou.
lenik_25
6. říj 2010
@makinka.1 Být tebout, testnu ještě clever
terezam22
6. říj 2010
Recept na domácí knedlík

Takže: od chvíle kdy se rozhodnete že je uděláte a dobou kdy je budete servírovat na talíře uběhne cca čtvrt hodiny. Žádné vaření vody, nic takového!!!
Do misky nakrájíme jeden a půl včerejšího rohlíku na kostičky, přisypeme jeden a půl čtvrtlitrového hrnku hrubé mouky, 2 žloutky, asi půl lžičky soli, půlku prášku do pečiva (1 lžička) a zalijeme jedním a půl čtvrtlitrovým hrnkem studeného mléka.
Pak ušleháme 2 bílky a hned je lehce vmícháme do výše uvedené hmoty. Vezmeme nějakou formu, která dá knedlíkům tvar. Mně se osvědčila na bábovku (nejlépe z jenského skla, silikonu nebo keramiky, NE plechovou!!!!!!) vytřeme ji máslem a vysypeme hrubou moukou. Přesuneme do ní těsto a dáme do mikrovlnky "vlnit". No a pokud máte troubu s výkonem 750W tak to tam nechte prohánět se přesně 8 minut. Až se trouba vypne počkejte cca 1-2 minuty ať se těsto "uklidní" no a pak párátkem popíchejte a už jen vyklopte na talíř a nakrájejte ostrým nožem (mně se ideální jeví ten s pilkou). Pokud máte vajíčka od domácích slípek je knedlík krásně žlutý (můj případ). Pokud vaříte z kupovaných, tak hold bude knedla světlá, ale to jí na chuti nic nesebere.
terezam22
6. říj 2010
Ahoj děvčata

Když tu pečete a vaříte přikládám receptík na rychloknedl 😉 už se mi dělá v mikrošce..... 😉
makinka.1
6. říj 2010
Stara trouba je naprd.Pockej,az si poruci kolac,schvalne ho pripal,udelej scenku,ze se na to peceni muzes vysrat a druhej den bude trouba 😃
Jestli Emca fakt prestane spat v tom vykrutu,tak jsem v pohode a muzeme zustat v klidu u Pampersek. 😉
makinka.1
6. říj 2010
No Terez,to je vybornej receptik.Ja knedliky neumim.Jsem ostuda,ve svych ctyriceti letech jsem v zivote nedelala domaci houskovej knedl.My to moc nejime,u nas jedou spis bramborovy,kdyz uz....Ale tohle si ulozim!
terezam22
6. říj 2010
Maki já jsem zase "slabší" bramborových.jo a teď dělám teda ten knedl ale jěště jsem ho zapla,asi mám slabší výkon,takže chce to prstem sáhnout,pokud to bude lepit klidně jěště mikrošku zapnout!!
prin
6. říj 2010
hoj holky, jak to děláte že stíháte, nechápu...jsem ráda když vás přelouskám! 😉

Maki,
Jarda s ekzémem taky bojuje. Chlorovaná voda mu nevadila a říkala mi jedna maminka, že její dceři to dokonce pomáhá! No teď ale je osypaný až hrůza,tak to ještě nikdy neměl, no musela jsem včera k dr., protože to má všude! Ale hlavu vzhůru, třeba na to Emča moc trpět nebude! Flíčky jsou v pohodě, hlavně to nesmí začít svědit =-)
Jak říká Lenča, excipial ti napíše na recept a je dobrý, ale mě přišlo, že musím měnit, takže chvilku fungovala obyč. modrá indulona i olivový ojel, teď máme něco sylnějšího, ale excipialem mažeme i když je to v pohodě! Hlavně mazat!!
No a ty zásady co se musí dodržovat ti určitě dr. řekla! 😉
Váha super :-N
prin
6. říj 2010
Leni,
Byla jsem u Monči a říkala mi o Danečkovi,ale jak říkáš, je malinký a než aby se ti začal stresovat a nedej bože počurávat, tak to nemá cenu, ono to pude časem... 😉
lenik_25
6. říj 2010
@makinka.1 Tahle metoda nezabrala. A to jsem to zkusila i u kuřete.. i když to se fakt nemusí moc zkoušet, ono to jde docela samo 😞 Odpověď je vždy "No jo no." 😞

lenik_25
6. říj 2010
Knédl se mi povedl vždycky tuhej, že bych tím mohla vraždit. Povedl se mi až podle Kluků v akci a dělám už jen ten. Ovšem tak 2x do roka, nejsme knedlíkoví.
lenik_25
6. říj 2010
@prin Ahoj Pavlínko, přesně tak, ono to časem půjde. Budeme zkoušet, ale nechci ho nervovat. Ještě ani nemá věk na těch pět dnů v měsíci, tak nemá smysl to hrotit.
singid
6. říj 2010
ahojky holky,
já mám knedle taky tuhý, ani je moc neděláme, když už tak bramborový z pytlíčku ( :-p ) ale chutnají nám a víc u nás frčí brambory jako takové ale na 1000 způsobů 😎 😃
Leni, další fáze je stávka vaření (pečení), prostě to blbne, nefunguje.....manželka nepeče 😃 😃 😃 taky jsem takhle otravovala 🙂 🙂
makinka.1
6. říj 2010
U nas nejvic frci pasta italiano! 😃 Jsme vsichni spagettiožrouti,penežrouti,farfaležrouti,tagliatelležrouti,lasgnežrouti.... 😃 Kdyz se zeptam Maxe,chco chce k obidku,vzdycky rekne bud masiko nebo testoviny. 😃
Leni,tak s troubou je to na ....kococtverec. 😃
terezam22
6. říj 2010
Maki malej měl taky ekzém když asi tak do roka a kousek,ale už je to dobrý,ale naše dr z toho moc vědu nedělala..napsala mast a šmitec,žádný rady kolem koukolem..........
bellatrix13
6. říj 2010
Holky tak jsem vás dočetla,ale vzhledem k tomu,že jsem odsud musela několikrát vstát a odejít k jedný či druhý kočce,aby spaly,tak už mám zasejc zmatek.....někdo,peče,někdo mirkovlní,někdo testuje,někdo nejde do školky,někdo pokašlává,někdo knedluje,někdo bramboruje,někdo těstovinuje a všichni mažou 😃 😃 😃 ....estli jsem to všechno pochytila.Tady jak někdo rok chybí..... 😃 😃 😃 .Akorát add trouba...........opravdu jako stávkovat,láteřit 😃 a hlavně vypíchnout,která oblíbená jídla v ní nejdou péct 😃 !
Já dnseka byla zasejc ve Foru.Manža potřeboval cosi pozařídit ohledně ordinace ,takže jsme Janičku poslali s babičkou ven na prochajdu a jeli do UL jen s Jájinkou.Manža nás zanechal v obchoďáku na pospas osudu a šel si po svém 😃 ...takež já zamířila do dětských oddělení........takže Jájinka má novou zimní čepičku s Kittynkou a nový rukavičky a šálku z HM ...děsně je potřebovala 😕 :-N (hlavně maminka) a Janička má dvě nové dřevěné hračky-puzzle a provlíkačku :-N .Víc jsem nestihla neb Jára to měl zařízený moc brzo a pak už mě jen brzdil,co taky nepotřebujem 8-( .Včéra jsem měla super den,kdy jsem zapomněla Janičíno plavky v plavečáku ve sprchách a samo hned zmizely a už mi nepomohlo,že jsem se pro ně vrátila a ani,že jsem ptala na recepci,estli je nenašla uklízečka.... no a když jsem nasrkakaná nastoupila do auta,že jedem dom,atk jsem ještě zjistila,že jsem ztratila náušnici 8-( .No když se daří,že...,ale dneska už to bylo lepší neb dopo mi z plavečáku poslali sms,že ty plavečky našli 🙂 a ve Foru mi Jára koupil náušničky nový podobný-takový malinkatý stříbrný 🙂 ,nosim je na denní nošení,aby mi moc nepřekážely.A ještě byly ve slevě,takže radost na obou stranách 😃 .

Začni psát odpověď...

Odešli