• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
@verca111 No ale jestli mu to neříkáš moc mírně. U nás zabralo jen to, že jsem Danečka hodně pokárala a chvíli s ním nemluvila. A plácla ho přes zadek, aby věděl, že to je špatně.
6. lis 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@singid Tak tak, přesně jak píšeš s tím pečením.
6. lis 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Romca jede uz dneska do prace,zase najizdim na SAMAvychovu tech nasich robatek. :wink:
6. lis 2010 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Makinko, tak hodně zdaru. A nejezdil vždycky v pindělí?
6. lis 2010 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo v pindělí! :grinning: :grinning: :grinning: Ale minule se vratil o 2 dny driv,tak to museji nahradit.
6. lis 2010 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náš tatínek odjíždí do práce na týden zítra - tedy spíš odlétá, abych byla přesná, takže mě taky čeká SAMAvýchova...

Leni, já nějak ty tělesné tresty neto .... :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Oni na něj totiž hlavně neúčinkují.... :sunglasses:
6. lis 2010 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca111 přesně na to samé jsem taky přišla,tělesné tresty jsou u nás opravdu neúčinné a navíc i chci vést výchovu trochu jiným směrem-což teda absolutně není nic proti nikomu tady,ani jinde..každá máme svůj způsob :wink: :slight_smile:
7. lis 2010 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
bell: tak to je výborná strategie ... no ale ja píšeš, že jste byli oprdění z Janičky, co umí a teď jste z Jarušky, tak to u nás moc není ... právě protože srovnáváme. Dája byla prostě hodně šikovná, možná pořád je ;), a Toník je oproti ní prostě pozadu ... takže toho si užíváme jako miminečko, našeho mazlíčka :grinning: :grinning: :grinning:

s ostatníma dětma nesrovnávám - jen mne někdy udiví velikost :sweat_smile:

leni: dík. Jo, jo tak tím, že v pubertě budou bez plín a jíst sami jsem se utěšovala, když Toník do roka nechtěl skoro vůbec jíst a já měla pocit, že ho budu kojit dosmrti :stuck_out_tongue_closed_eyes: (teď už baští excelentně :slight_smile:)

tereza: hmmm... včera asi hvězdy nepřáli pečení - já jsem to taky naházela do koše :(
7. lis 2010 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo,ja bych mu taky pres zadek nechtela davat,ale kdyz on na domlouvani naprosto nereaguje,kdyz ho vykazu do kouta,tak to taky nejak velky ucinek vetsinou nema.Myslim,ze to jako trest moc nebere.Reknu mu,at se vrati,az bude hodnej chlapecek,takze prijde zpet behem pikosekundy a za 2 minuty udela znovu to,kvuli cemu tam sel.Takze jedna kratka,rychla ma vetsinou nejvetsi ucinek.A hlavne nejrychlejsi.Musim ale rict,ze nez se narodila Emca,tak nedostal snad ani jednou,bo jsem na nej mela more casu a on byl uplne hodnouckej.Ted je ve vztekacim obdobi a navic prichod miminka byl taky narocnej.I kdyz ze zacatku jsem se teda strasne drzela,aby mel cas si zvyknout a necitil se disriminovany.Ale ted uz je na Em zvyklej a vse je v normalnich kolejich,tak proste kdyz hodne zlobi nebo treba 3x za sebou vezme Emce hracku nebo zlobi kocoury presprilis,tak holt dostane vychovnou a je klidek.Aspon na chvili....Zvlastni je,ze venku je hodnej prakticky porad.
7. lis 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
u nás tedy taky jedna rychlá účinkuje víc než domlouvání, já se snažím ho neplácat, nejdřív mu v klidu řeknu ne, pak znovu, pak přidám na hlase no a když vidím, že se směje a schválně na to sahá, tak dostane jednu přes zadek nebo přes ruku, a je klid, hrdá na to nejsem, ale 1000x mu říkat, že neeeee, tak mi z toho švihne....
venku jak kdy, většinou když je utahanej a nechce šlapat, tak víc zlobí....a za čůrání vedle tedy nedostal ani jednou, jak jinak dostane, tak tohle se mi příčí :rolling_eyes:

Veru ještě mě tedy napadlo, u nás třeba Dáda mlaská, když má hlad nebo žížu, tak jestli Petříkovi "rozumíš" tak možná nemá tu snahu, tak si hrát na "nerozumím", třeba by ho to rozmluvilo...??? je to jen takový nápad, jednou jsem četla knihu o hluchém chlapci (ohluchl až v pěti letech) a vše se snažil řešit posunkama, přestal úplně mluvit, no a rodina prostě najela na systém, že třeba nedostal najíst dokud si neřekl (on ten děj se odehrával v roce 1870, ale chlapec se pak rozmluvil a nepotřeboval posunky), ale jak píšeš, jestli o všem nejdřív dlouho přemýšlí a pak překvapí, tak to s tím mluvením bude to samý :wink: :grinning:
7. lis 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,právě byl v televizi v Toulavý kameře LIbor Kunte :grinning: z Děčína.....tedy ředitel Libverdy(myslim teda,že už bývalý,teď je tam už asi někdo jinej) páč v televizi už se prezentoval jen jako botanik a dopuručil nám návštěvu botanický tady u nás v Březinách :grinning: .Kurňa asi tam zajdem ....zasejc :grinning: .
7. lis 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@singid Jojo, přesně, u nás jede metoda "3x a dost", takže nejdřív mu třikrát zopakuju, co dělá špatně a snažím se domluvit a jak to nezabere, tak rychlá krátká přiletí na prdítko. Já se za to nestydím. Netluču ho jak řešeto, ale u nás je to zas jediný způsob, co zabírá, asi jako u Makinky. Když chci, aby šel do pokoje a přišel hodný chlapeček, tak přijde a za dvě minuty je to ve starých kolejích a zlobí. Když domlouvám, tak je to u něj "jedním uchem sem, druhým ven".

Sin, ono se ti příčí mu plácnout, když se vyčůrá vedle. Ale když jsem se zeptala, kde se má čůrat, tak spolehlivě ukázal na nočník. A když se počůral, tak jsem mu plácla (samo, že slabě a kárala jsem), tak věděl, že je to špatně a za 3 dny!!! jsme byli přes celý den bez plíny.

Holky, zítra razíme na ty dinosaury do Olympie.

Verčo, jojo, taky jsme si začali hrát asi ve 2 letech na "nerozumím", kolikrát se z toho až vztekal. Ale třeba tohle právě pomohlo. Nevím.
7. lis 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,tak u nás je to to taky rychlejší než milion domluv :rolling_eyes: .tedy né u všeho,dost ty situce rozlišuju.Když je to prohřešek malého a středního stupně,tak pošlu Janičku do rohu do haly nebo do svýho pokoje s tim,že se má vrátit a ž bude hodná.Jde tam a řve jako tur :rolling_eyes: .a jak se nám to tu v tom obrovskym poloprázdnym bytě rozléhá,tak to musí bejt slyšet po celym baráku.Někdy řve jako když jí tu krájim na malý kousky :rolling_eyes: .Pak přijde s tim,že chce utřít nudličku a očička a že už bude hodná.Většinou pak už fakt je a aj jí to chvilku vydrží.Když udělá něco opravdu ošklivýho jako že třebas ohrožuje něčim Jarušku,tak to letí plácanec na zadek skorem okamžitě,je to taky tak zhruba 3x a dost...dej pozor na Jarušku nebre,jí to....dje pozor na Jarušku,nebre jí to.....atd. a ž jí to vezme,škráben ji tim a div ještě nezašlápne a už je ruka na zadku.Venku dostane v podstatě jen,když sama sebe bezprostředně ohrožuje tim,že neposlechne a hrozí jí,že by jí přejelo auto apod..Většinou nám venku pomáhá,že musí bejt hodná neb všude jsou bubáci :fearful: .těch se bojí neb choděj pro zlobivý děti :fearful: a pro hodný ne,viď mami :grinning: .Taky nám pomáhá systém něco za něco.Když budeš hodná,tak se podíváme,jestli je venku srneček(rozuměj-před kuflandem u zveráku stojí srneček na mince :sweat_smile: ).Nebo,když budeš hodná,tak já teď můžu dodělat v klidu svoji práci a pak si půjdem spolu kreslit apod.Neřikám,že to zabírá stoprocentně úplně vždy.Stále je ve věku,kdy si ráda prosadí svou stůj co stůj :fearful: .Ale přijde mi,že se to tak pomaličku měsíc od měsíce lepší a lepší.Když se Jájina narodila a byli Janičce přesně 2 ,tak jít s oběma sama na prochajdu byl horor,teď už se to dá zmáknout i v klidu pro všechny zúčastněné :sweat_smile: .Jen stále máme problém s botičkama......booože.Před rokem na sebe byla tak pyšná,že si umí nandavat a sundavat botičky..a teď sedí v předsíni a řve,že jí botičky musí sundat nabo obout maminka :angry: :angry: :angry: :rolling_eyes: .Občas zabere,že jí tam prostě nechá a jdu,s tim že až si je sundá tak ať přijde.Když neni čas,tak jsem domluvený,že je aspoň zapíná/rozepíná :rolling_eyes: .Jo a trest za vyčůrání se na gauč nebo prostě jinde......když mi to udělal ze začátku,co jsem jí začínala nechávat přes den bez plíny,tak mě to teda vytáčelo neskutečně a dostala za to plácanec přs zadnici neb přesně na otázku kam se čůrá odpověděla správně,že do nočníku :angry: .....ovšem vzhledem k tomu,že mě vytáčelo i to že mě to vytáčí a nehodlala jsem nervovat ani jí ani sebe,tak jsem to vzdala,když se počůrala,tak jsem si k ní klekla,řekal jí že takhle se to nesmí dělat a že jsem z toho moc smutná a teď si spolu nebudem moct hrát neb to musim jít všechno uklízet......tak pak najednou světe div se to přestala dělat :fearful: a náhle jsme byli bez plíny do deseti dnů aj přes noc.
7. lis 2010 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
My meli stesti na odpleneni pres leto,takze se mi doma pocural asi tak 2x.Toz jsme to vubec neresili.S tim kadenim a s plinama na spani to nechavam casu,protoze co s tim jinyho....Jinak slibovat neco,aby byl hodnej u nas nema moc vyznam,takovy to,ze kdyz bude zlobiot,tak nepojede s tatou na balonky a podobne...Chcha,ten prcek uz vi,ze stejne pojede.Minule jsem Romanovi rikala,ze ho budeme muset vytrestat a FAKT ho nevzit na slibovanou akci,kdyz bude hodne zlobit....Aby si to zapamatoval...
Jinak myslim,ze mezi poctem deti a poctem pleskancu pres pdrel je docela urcite prima umera... :grinning:
7. lis 2010 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ted me dostal Max...koukal na zacatek F1 a povida:"Mami,zahrivaji gumy!"Tak kouknu a fakt,jeli zahrivaci kolo.... :confused: Ho musel Roman pri minulym zavodu poucit... :grinning:
7. lis 2010 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bellatrix13 Helejď, s těma botičkama máme to samý. Ty na sucháč si už nazul i zul, ale máme období, kdy prostě řekne "Ne, máma!" a musím obouvat já. Když přijdeme zvenku, tak ho někdy i nechám v botkách stát v chodbě a má smolíka, musí si je sundat sám, když to umí. Ale to je odmlouvání :grinning:

@makinka.1 :grinning: :grinning: :grinning: A my taky jak zapnem "folmule", tak nesmíme přepnout. :grinning:
7. lis 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, za chvíli mi rodiče přivezou Danečka, byl tam od pátečního odpoledne. Tak jsem si ještě rychle stihla dát šlofíka v peřinách od 15 do 17 hodin :grinning:
7. lis 2010 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki :wink: :grinning:

Malej zase sedl na okno a říká:Pám(pán) brrm brrmm a chlap si říká,vždy´t tam nikdo není a jukne z okna a on tam stál pán a přijel autem :grinning:
Taky malej byl u toho když jsme zakopávali kocoura,no a od tý doby chodí ke dveřím :říká mńau,noo,není auau,eee,chytá se za hlavu a dodá-hají bléé..Prostě popisuje kde kocour leží........
A to jěště nekecá úplně,kdyby to bylo za pár měsíců myslím že by si všichni vyslechli jak nám umřel kocour...
Jo a to nám vypráví i v noci když se vzbudí!!!!
7. lis 2010 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@Lenik_25 jasně u vás už ví co a jak, tak za čůrání vedle dostane, u nás vidím, že neví která bije, nočník je spíš na hraní, takže když se vyčůrá na koberec (a sám udiveně kouká odkud ta voda teče) tak řeknu tytyty, čůrání do nočníku, na zem neeee, no vypadám u toho jako deb*l, dřu hadrem ten koberec a miláček na mě kouká jak z jara :grinning: :grinning: uvidíme za půl roku, třeba taky už jedna přilítne....
mě spíš přijde, že náš mladej prostě zkouší a zkouší a zkouší, už tak nějak ví, že na DVD nesahat, protože to pořád zapínal a vypínal a vysouval CD a já se fakt bálá, že se na to pověsí a vylomí to... takže to fakt dostal párkrát přes ruku a už si to tak nějak pamatuje...ale kolikrát na něj houknu NE, což v jeho mozečku asi znamená "jo dělej to dál a víc" a kouká na mě, směje se, přitom už kolikrát za to dostal (pořád leze do odpaĎáku, nemůžu ho to odnaučit a když do něj neleze, tak do něj aspoň něčím tříská, je nerez takže to fakt duní....) :confounded: :astonished: občas je to o nervy....

Terez, děcka jsou fakt všímavý :grinning: a náš otec vzal bráchu na pohřeb když mu bylo 5 a on pak ve školce kreslil hřbitov s rakví a křížky...máma musela do školky, protože úče se to nezdálo :grinning: :grinning: naštěstí si to vysvětlily.... :grinning: :grinning: :grinning:
7. lis 2010 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sin,vzdyt je jeste malej,v jeho veku byl Max plne v plinach,odplenili jsme az tohle leto...Ja bych to jeste vubec neresila,byt tebou...
7. lis 2010 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 Maki,všakk já taky slibuju za odměnu věci,jen které se dají lehce zrušit :grinning: :grinning: :grinning: .Tlachání na prázdno nám Janička taky nežere :grinning: .A pokud už někam jedem,už jsme všici oblečený,naložený v autě a ona zlobí,tak jí suše oznámym,že my s tatínkem a s Jaruškou jedem na výlet a ona tam nebude smět.....a teď podle toho kam jedem,že....a vyjmenuju její oblíbený činnosti.A vcelku to funguje neb já si s tim moc hlavu nedělám a ona to ví.Jak řeknu,že nesmí na hřiště,tak na něj nepůjde ani kdyby jsme stáli přímo u něj apod. :grinning: .Kdyby jsme jeli třebas do balonků,tak bych jí klíďo tejrala tim,že do nich nemůže a musí jen sedět na židli a koukat jak ostatní hodný děti tam můžou :sweat_smile: .Samozřejmě by byl řev :sunglasses: .Ona většinou povolí a slibuje hory doly,že bude hodná :sweat_smile: ,takže s ní hned udělám další kšeft,že když jí teda pustim tam kam chce,tak ale zasejc musí oželit něco jinýho...to jí chvilku chroustá v mozečku než zváží,co je pro ní výhodnější a když se rozhodne špatně a dožaduje se i potom toho na co už nemá nárok.......tak je samozřejmě řev :sunglasses:,ale to už se nedá nic dělat :sunglasses: .Takhle jí i solidně vyvádí z míry Jára,když s ní handluje,co si smí v krámě vybrat dobrýho.Samo chce všechno,takže dostane na výběr ať si vybere jednu věc :sweat_smile: (rozuměj bonbonky nebo malou čokoládku nebo lízátko apod,né hračky a jiné klumpy).To jí to šrotuje holce než si vybere..i tak to pak zkouší,jestli jsme si to třebas nerozmysleli :sunglasses: :grinning: .
7. lis 2010 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez,Sin :grinning: oni děcka mívaj pěkně silný zážitky na dlouhé vyprávění :grinning: .Jaňule jednou takhle byla s babičkou na hřišti dole pod Kváďákem a tam je proti hřišti shořelá chatka.Už teda shořela před delší dobou,ale letos se Janičce tak zaryla do paměti a neustále jí to fascinovalo a nechtěla od ní odejít.Babička jí řekla,že ta chatka shořela a proto je tak černá a rozbořená................vypráví o tom neustále :confused: a když jeli náši na chatu a já jim telefonovala,tak se mě pak ustaraně u telefonu vyptávala,kde babička je a jestli žlutá chata shořelá neni(máme na chatě fasádu na žluto) :confused: a pak se to pokoušela nakreslit...ale zatim to z těch jejích patlanin neni až tak poznat,jen když to popisuje :grinning: .
7. lis 2010 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenik_25 Jj,přesně tak, je to odmlouvání :sweat_smile: .ovšem o to víc mě s tim sejří,když vim,že to umí.Když se někam těší a pospíchá,aby jsme už šli,tak se obuje ještě než stačim za ní do předsíně dojít :rolling_eyes: ...ale jak má čas nad tim přemejšlet,tak musí máma pomáhat :angry: vrrrrrrr.
7. lis 2010 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
Maki jj, já to nehrotím, my to takhle občas zkusíme jestli se nechytne a jedeme dál :grinning:
téééééda takový handly, to mě čekají věci :grinning:
8. lis 2010 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@singid Ahojky, tak v 1 roce Daneček taky nevěděl, která bije, když viděl nočník. Neřeš to a vyprdni se na učení na nočník a dej mu ještě čas.
8. lis 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všem krásný den :slight_smile:
8. lis 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Dnes hlídala tchýně,malej se jí pěkně posr :grinning: řekla mi že se jí pomstil :grinning: ,ale moc ho chválila jak byl hodnej,no nevím nevím co řekne v pátek,to bude hlídat malýho u sebe doma..Jdu do Úl na prezentaci od 12h do 20h,takže jí ho tak v 10.30h dovezu,pak musí pro Jiříka do školy,dát dětem oběd a malýho uspat v kočáru,odpolko si pro něj tatík přijede,takže čím dýl jí vydrží spát bude mít klid :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Malýho s nočníkem taky neřeším,sic ho posadím,pokud se vyčůrá máme radost oba dva,pokud nechce tak řekne né a jde do pryč....
8. lis 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem vcera psala,ze doma necurame,ze jo....Jsem to zakraikla.Rano se vzbudil,tak hned na nocnik,ovsem nevycural se,pac to jak je jeho zvykem pustil hned do pliny,jak otevrel oko.To jsem si myslela,bo to tak dela.Tak jsem se jeste preptala,jesteli bude curat,odpoved negativni.Takze mu navlikla jen spodek pyza,sla mu udelat mliko,ze si ho vypije v posteli a ja si dam jeste dvacet.Vsechno klaplo,az na to,ze s prijmem tekutin holt vykonal i jejich vydej.Prisel za mnou do loznice s prazdnou flaskou a s jednou pochcanou ponozkou v ruce. :grinning: Jesteze ma pod prosteradlem nepropustnou vrstvu,pro strycka Prihodu....Chjo....
@bellatrix,info primo pro tebe-v Kaufu sleva na Piskotiky vseho druhu!!!!Za pouhych 10,90!!!!! :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
8. lis 2010 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a dneska jsem ho nalakala,aby byl hodnej,ze pujdeme dopol do balonku.Tak byl fakt hodnej,nosil mi veci,mazlil Dididku a kočkoury a tak jsme jeli.Nejdriv na nakoup,pak ze pujdeme tam...Porad rikal,ze byl hodnej a ze jdeme na balonky.Dokonce i pani ve fronte to rekl....:slight_smile:Smula,meli az od 13 hodin,delali velkej uklid.Cekala jsem rev ,ale vzal to prekvapive dobre."Tak maminko,pujdeme teda na ryby,jo???" :grinning: Zlato moje!
8. lis 2010 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek