• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
ahojky všem,
taky máme besídku,ale asi jako jedinej o tom nevedel,rptože naše díte se ježíška bojí :frowning2: ,nechápu proč,proste bojí,tak nevim,jak probehnou vánoce a to jsem se tak těšila :wink:

mami29,
ty jsi tehulka??????????????,tak to gratulujem :wink:
20. pro 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nattally uz to tak vypada, ale zatim psss nechci ho vyplasit. :wink:
20. pro 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
mami29,
jj jasne,já jen,že na me vyskočily testíky,když jsem zapla koníka :wink: ,tak se obcas ozvi,jak to vypadá,držíme pestičky,at vše o.k. :wink: ,krásnej vánoční dárek :wink:
20. pro 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
mami29,
jj jasne,já jen,že na me vyskočily testíky,když jsem zapla koníka :wink: ,tak se obcas ozvi,jak to vypadá,držíme pestičky,at vše o.k. :wink: ,krásnej vánoční dárek :wink:
20. pro 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak my už máme žrádýlko na Vánoce doma, jen pro maso skočím k řezníkovi 23. Už ho mám objednané. Stromeček taky budeme zdobit toho 23.12. i s Danečkem. Já taky zdobila s našima celej život a moc se mi to líbilo.

@petrunka01 Jů, to jsem ráda, že ti to napařování pomáhá a že je ti lépe. Mám taky dr. Sellnerovou, ale objednaná jsem až na 14. ledna. Tak doufám, že se do tý doby neukašlu. Doporučila mi zatím brát Zodac a dýchat Ecobec. Tak třeba to bude ok.
20. pro 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,to je děs,za chvíli ze měn bude koule.Pořád mám sice žaludek jak na vodě,ale musím snad každý dvě hodiny něco sníst,jinak je mi ještě hůř.A navíc mám pořád chuť na nezdravý věci-klobásky,tlačenku...při představě celozrnného pečiva se mi zvedá žaludek..:slight_smile:
Leni,doufám,že se neukašleš..já jdu na konrolu na alergo 5.1...byla jsem sice nedávno,ale chce mě teď vidět častěji.
20. pro 2010 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenik_25
nám ho přinese Ježíšek,dokud je malinkej,jsem tak taky zvyklá z domova :wink:

@petrunka01
ale nebude a co i kdž bude,hubená jsi na to dost,aby jsi nejaký to kilíčko přibrala :wink:
20. pro 2010 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Jo, ona mi říkala, že kdybych byla těhotná, tak honem na alergo, to kontroluje častěji.

@nattally Já vím, že to tak ve spoustě rodinách je, že stromeček přinese Ježíšek. Taky hezké. My zdobíme spolu pro Ježíška :slight_smile:
20. pro 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
vánoční přáníčka z Dmka :wink:
20. pro 2010 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky

Sin, tyjo, tvůj muž špatně vidí!!! Já opucovala auto celý komplet, měla jsem i nastartováno - ale je to jen udržovací údržba, abychom na Vánoce nastartovali. Já se v tomto nikam nehrnu, i když právě teď to venku vypadá tak, že bych snad i vyjela... :grinning:
Tak držím palečky, aby se manžovi v nové práci líbilo a dařilo. :wink:

Leni, ty jsi šikulka - vše nachystané.

Petrunko, tyto chutě jsou na chlapečka - já teď v těhu musela mít pořád řízky nebo tlačenku s cibulí :grinning:

Natt, hezký :wink:
20. pro 2010 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca111 Veru,ani bych se nedivila,v manželově rodině totiž holčičky neuměj :grinning:
20. pro 2010 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 No jo, to je fakt, mně taky u Danečka chutnala tláča s cibulí. Ale kyselé ryby, to ne. Rybu jsem za celé těhotenství nemohla ani cítit.
20. pro 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petru, to je jak u nás - já i ségra máme jen a jen kluky :grinning:
20. pro 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno...

@verca111 Veru,v naší části rodiny holky jsou a to dost..já jsem ze tří holek a mamka taky.To jen u manžela holky neuměj.Manželova babička nemá ani jednu pravnučku,jsou to všechno kluci
21. pro 2010 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nás je to míchanice,my jsme tři :wink: ale všichni prvorození jsou taky kluci :grinning: ,segra má druhou holku a já a brácha jsme zatim u jednoho,tak kdo ví,třeba jednou bude mít máma další vnučku :grinning:

venku zase parádička :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,musíme na tříletou,tak jsem zvedavá :wink:

@petrunka01,
jak jste na tom byli na tříletce,váha a míry???????
21. pro 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nattally koukala jsem do průkazu..měl 14 kilo a přesně metr na výšku.Co začal chodit-teda spíš běhat,tak je tak tintítko..:slight_smile:
21. pro 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ženský,
joooo holky jsou vzácný zboží:slight_smile: u nás v rodině se zatím rodí samí pinďouři :grinning: :grinning: :grinning:
Veru díky :grinning:
my dopolko ve městě, zítra jsem chtěla do toho UL, ale silnice hrozný, lidí všude mraky, tak uvidíme, jestli se na to nevyprdneme :rolling_eyes:
21. pro 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky :slight_smile:
Vyházela jsem auto ze závěje - to si neumíte představit. Bylo z jedné strany zahrnuté od pluhu tím mokrým nasoleným bahnem do třetiny dveří - ta vrstva byla metr široká směrem do silnice. Totéž vzadu. Vpředu prašan, ale půl metru. Všechno jsem to odházela mezi auto a chodník a málem jsem se nedoplazila domů... To si manžel odmakáááá!!!
Doufám, @singid že se pan Franc aspoň dobře bavil - jo a NIKAM jsem nejela... :grinning: :grinning: jen jsem měla strach, že to nataje a umrzne a to by bylo na krumpáč. Potřebujem auto až v pátek.

Petrunko, ty mě děsíš, kolik bude ve 3 letech mít Petřík????? (Teď má 18...)
21. pro 2010 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru,Šíma má teď ve 4,5 asi 16,5,možná 17 kg:slight_smile:
21. pro 2010 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
mám asi zánět v prsu, což je jako fakt paráda, mám ho do půlky tvrdé jak kámen :frowning2:

Leni,
my taky zdobíme pro ježíška! Teda Michal s Járou a já chystám co je třeba, ale toho moc není, jelikož si polívku udělám už v pátek a 26.12 jedeme hned k našim na moravu a vrátíme se až 2.1, tak se taky moc těším!
Všechno mám hotovo tak nejsem ve stresu! :slight_smile: :wink:

petrunko,
jenom lež, naběháš se pak kolem prcka až až :slight_smile: Já jsem až tak velké chutě neměla, ale u každého přece jenom jiné a jsou oba kluci, to se asi takto nedá říct, ani podle břicha! A necháte si říct co to bude?

Tak Jára má ve dvou a osmi měsících 15,5 kg :slight_smile:
21. pro 2010 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak máme 13 kg a výšku ani psát nebudu,on chudák nemá být pokom hold no 94 cm,za rok a půl nám vyrostl o 11cm,koukala do tabulek,prej nejsme nejak vykloneni,prej kolik měřim já :grinning: ,s mýma 150 cm se neni čemu divit že????tak prej hlavne aby rostl,nesmí se zastavit,jinak mám doufat,že se vtáhne po manžovi,nebo proste bude menší žádnej 190 mít nikdy nebude,jedine,že by chyt geny po mym bráchovi :grinning:
21. pro 2010 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
HERBÁŘ ROSTLIN / Meduňka lékařská
Latinský název - Melissa officinalis Lidově zvaná melisa, včelanka, včelník, matečník, lemonika, planá máta. Pochází z východního Středozemí, ale odpradávna se pěstovala jako léčivá a medonosná rostlina. Vytrvalá, až 80 cm vysoká bylina, vonící po citrónu. Lodyha přímá až poléhavá, zaobleně 4hranná, větvená. Listy vstřícné, řapíkaté, čepel eliptická až vejčitá, pilovitá, hustě chlupatá až lysá. Květy ve 4 až 12 květých lichopřeslenech, které jsou přisedlé v úžlabí listenů, koruna dvoupyská, bílá, vzácně bleděmodrá, růžová nebo žlutobílá. Kvete v VI až VIII. Použití: - jako uklidňující prostředek, nejvíce v oblasti trávícího traktu (žaludeční neurózy) a srdce (srdeční neurózy, bušení srdce apod.) - zvyšuje sekreci žluče - zabraňuje tvorbě plynů, při nadýmání, při infekčních průjmových chorobách - zpomaluje tep, mírně snižuje krevní tlak, - posiluje centrální nervový systém - působí sedativně, uvolňuje křeče a napětí svalstva, u lehčích forem neurastenií, depresí, proti migréně, u alergií nervového původu (např. astma vyvolané stresem) - pomáhá při bolestech břicha - při nespavosti - při bolestivé menstruaci i v klimakteriu. Zevně lze meduňky použít na revmatické opuchliny, pohmožděniny a krevní podlitiny, u kojících žen při nebezpečí ztvrdnutí mléka v prsech. Obsahové látky: Meduňka obsahuje asi 0,1% silic (citral, citronelal, citronelol, geraniol, linalol), asi 4% tříslovin, kyseliny hydroxytriterpenové (např. kyselina ursolová), trochu hořčin, sliz, flavonoidy a minerální látky. Nálev se obvykle připravuje z jedné čajové lžičky drogy na šálek vroucí vody - denně se pijí 2 až 3 šálky.
21. pro 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin jukni na meduňku!!Zda máš doma..........píšou že je i pro kojící pří nebezpečí ztvrdnutí mléka v prsu!!
21. pro 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin, to mě mrzí, jestli máš zánět. Já jsem si na to na doporučení dr jako první pomoc dávala tvaroh - on vytáhne tu horkost. Na utěrku jsem nandala vrstvu tvarohu a dala jsem si to do podprsenky na to prso - za chvíli byl tvaroh vysušený jako jíl, tak jsem to obnovila - přeji brzkou úlevu.
21. pro 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, Šimonkům vše nejlepší k svátku :slight_smile:

A všem maminkám poklidný finiš :wink:
My máme dnes z práce společný oběd s nadílkou, tak se docela těším.
Petřík dneska spí poprvé mimo domov, tak to snad nějak přežiju, naplánovala jsem si hromadu práce :slight_smile:
22. pro 2010 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezké ráno a přeji Šimonkům všechno nejlepší k svátku :slight_smile:
22. pro 2010 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem:slight_smile:

Šimonkům vše nejlepší k svátečku :slight_smile:

Já dnes musím vytřít,asi odpoledne na nákup,néé že by se mi chtělo..... :frowning2: ale doma prázdná lednice!
Mě už od neděle bolí žaludek a břicho mám nafouklý,včera mě to chytlo a lítala jsem na wecko.Kristík zase večer po flašce mlíka dělal hovadiny a skákal na gauči přes chlapa,ten ho po půl hodině vzal že jde spát a malej hup a hodil šavli jak hrom,ale pak byl OK,ale v noci jsem mu radši mlíko nedala,ale dnes je v pohodě,asi fakt to skákání mu v bříšku neudělo dobře......
Já ale už od neděle nejím,jen snídám něco suchého,hmm a to jsem si naložila hermelínek jak si dám a k tomu vínečko :grinning: a jsem ráda že udržím černý čaj a rohlík :grinning:
22. pro 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky..
Šimonek děkuje a my taky přejeme dalším Šimonkům vše nej.
22. pro 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terko,ať je brzo líp
Veru,užij si nadílku a pozdravuj Luďu Berana,pokud tam bude
22. pro 2010 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezam22 Terko, to bude určitě tím skotačením. Neboj, bude fit :slight_smile: Jůůůů a nakládanej hermoš já můžu, mňááám. Škoda, že mě to nenapadlo dřív. Ale mohla bych to ještě stihnout do silvestra, co?

22. pro 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni jo prý stačí 3dny aby byl naloženej,jo a vychytávka když ho uděláš na kostky líp se proleží a dostane se do něj to co má.....já taky doufám že to vydrží až budu mít žaludek OK!Nerada bych ho vyhodila......
22. pro 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek