• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
@singid onanující úchylák :grinning: :grinning: :grinning:

@makinka.1 No teda vy tam ale máte sibérii. Taky bych kvůli vycházce do inverze nenasazovala řetězy. Ať se Maxíno vyvětrá před barákem :slight_smile:
28. pro 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@singid Jé, tak ty už jsi dokonce byla na ultrazvuku jo? Tak to gratuluji a už ne potichoučku :slight_smile: Chápu, zatím jsi to tajila, aby to bylo vánoční překvápko, co?
28. pro 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@singid klári,tak přesně takový stavy mám já..kručí mi v břiše,ale na jídlo nemám ani pomyšlení,to se mi zvedá žaludek jen z představy,že bych měla něco sníst.Ale stojí to za to...
28. pro 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
a děkuju za podporu..jsem fakt šťastná,že to prozatím vypadá dobře..
28. pro 2010 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,moc vám přeju,aby se silvestrovský překvápko opravdu podařilo
28. pro 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak,ten termín v pasu je zatím orientační,přesněji to zatím nevím,tak jen tak odhadem :slight_smile:
28. pro 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 ,
to je vec,přesne,tak dneska byl o.k.,jen ty oči,hold má rýmu,ale asi mi brzy dojde trpelivost,už se tšim na noc......ty jo,fakt jak jsi to popsala,je i u nás :_),tak snad už to bude dneska lepší

sing,
tedaaaaaaaaaa???????????????to je překvápko gratuluju -paráda :slight_smile:

veru,
tak to nemá chybu,to u nás nehrozí,on sice usne,ale nekam ho přenest,nebo neco,to nehrozí,hned je vzhuru,jak píše maki,jednou mi usnul v Tescu na košíku,taky jsme ho chteli přendat,ani náhodou,tak jsem sundala bundu,dala mu ji pod hlavu a nákup pokračoval,sice všichni koukali,co že jsem to za matku,ale když byl spokojenej :slight_smile:

leni,
dekuju,jj užil,tu hodku fungoval,ale pak zas odpad :frowning2:,ale jo,myslim,že mel radost,mám video na youtube :slight_smile: a myslim,že se brzy přidáš k druhému kolu :slight_smile:

petrunko,
tak super,že je všechno o.k.,jen tak dál :slight_smile:
28. pro 2010 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt,u nas dneska noc taky O.K.Hura!Spal jako drevo bez jedinyho pobuzeni do 8,15,akorat stihnul Skolku. :wink: Po dlouhy dobe jsem se docela vyspala,nejakych 5 vstavacek na dudlika uz povazuju za dobrou noc,to jsem to dopracovala.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. pro 2010 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

Těhulkám velká gratulace a hodně hodně zdravíčka a sil :wink:

U nás noce ani nemluvím,řev,házení polštáře a peřiny naší postele,mlíko,opět do jeho postýlky po 10min opět do naší postele,a tak to je několikrát za noc,nyní to je častěji!,nočník nehrozí ani za mák,dnes scény bolelo ho bříško,řval že chce kakat,seděl chvíly na nočníku a nic,pak dostal plínu zalezl pod stůl že jde kakat ,jen jsem vyslovila zda nechce na nočník řev jako když ho "vraždím" tak jsem ho nechala být a vykakal se do plíny....

Vánoce fajn,děti si to užily,malej by pořád rozbaloval :slight_smile:

Jsme doma,jen chlap chodí do práce,my jdeme jen ven před obídkem ale nikam jinam se nehneme,dost se to k nám klouže tak nemíním riskovat,když nemám potřebu někam jezdit..
28. pro 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem se tak rozčílila nad tou mateřskou,jakou udelaj,až mi stoupnul tlak na normální 149/79,normálne mám mám tak 105/55,nejsou oni kreténi,já proste to druhý mít nebudu nikdy,já s platem prodavačky a manža jako kuchař,to je síla,zaplat buh,že mám aspon Šimona v rellativne dobrou dobu,protože být od 9.mšsíce na mateřský za 3800kč,no to snad nemuzou myslet vážne........... :angry:
:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: ,jsem vytočená ejste ted,jak si to jako představujou????????každej nemá plat třicet tisíc a víc.......nekomu ty 4 tisíce buodu chybet,dyt kolik stojí mliko,léky,plíny a to nemluvim o oblíkání a zbytku placeního.........to snad neni pravda :frowning2:(((((((((((((((((((((((((,tak jsem si ulevila,tak snad me to přejde do rána.kreteniiiiiiiiiiii
28. pro 2010 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mami29 Jak se snažím dočítat a pak se k odepisování dostanu jen na chvilku,tak jsem nestačila poslat velikánskou gratulaci k bříšku :slight_smile: !

A taky Kamče pochválit fotečky a krásný dětičky :slight_smile: !

Já jsem vás holky průběžně tak nějak dočetla,ale fakt už mám maglajz v tom,jestli jsem už něco psala nebo nepsala...apod :sweat_smile: .Neb mám nový PC a přes svátky jsme se tady s manžou seznamovali s tim,co umí nový operační systém a jak rychlej ten čtyřjádrovej pc je :grinning: ...takže v závěru si Jára sem ke mě nahrál svoje on-linovky(hry) a teď se tu se mnou střídá a jeho pc zeje v zádu v kumbálu prázdnotou a opuštěn :grinning: ,takže se sem dostanu jen když ho vyšoupnu z hraní :grinning: .

Jinak add spaní...naše Janička teda nebyla odmalička nějak moc velkej spavec,ale jak už jednou usne.......tak je jak když jí do vody hodí :sweat_smile: ...Jaruška zatím tak napůl, někdy spí tak tvrdě,že s ní můžu jezdit kros s kočárem nebo vedle ní klepat doma řízky a bude v klidu spát a někdy stačí drncnutí při najíždění na obrubník či jen kýchnout vedle v obýváku,když spí v ložnici a už je vzhůru :confused: .Záleží na tom jak moc je utahaná hraním :grinning: .
@lenik_25 Leni,Lara holky fotila zatim u ní doma v jídelně neb to byla ještě prázdná místnost :grinning: .Na vánoce už si tam nanosili stůl a židle :grinning: .Prostory na focení jsou zatím v přípravě :slight_smile: ,ale bude je mít taky doma jen né v bytě,ale v myšárně...tedy v přístavbě na dvoře :grinning: ..Technika potřebná k focení už jí doarzila...snad jsme i byli první na kom jí vyzkoušela :grinning: všechno vonělo novotou :grinning: .

Holky těhulky,to bude ještě změn a chutí co?! :grinning: :grinning: :grinning: Jsem zvědavá, na který pochutině budete ujíždět nejvíc :grinning: :grinning: :grinning: .

Joo holky,tak vám musim říct,že letos jsem dostal podivný prapodivný dárek :grinning: ...taková kravina roku :grinning: : digitální bezdotykový dávkovač mýdla :grinning: :grinning: :grinning: .Jako už ho používáme........ale fakt jsem na to v prní chvíli jen zírala.Teda dostala jsem krom toho i jiný věci,ale Járovi se to prý tak líbilo,že to musel koupit :grinning: :grinning: :grinning: .Neměla jsem ani tucha,že něco takovýho existuje :grinning: a návštěvy asi budou pěkně dlouho v koupelně študýrovat,co to tam máme za krám na umyvadle :grinning: :grinning: :grinning: .
28. pro 2010 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nattally Natt,já to taky před chvílí četla,ale na čtyřletou přeci jít nemusíš,né?Předpokládám,že se tak snaží přimět maminky,aby zůsatávali doma s dětma jen ty tři roky než je možný poslat dítě do školky.Já nevim no mě připadá čtyřletá jako moc velkej luxus.Ale nechci kecat mám dojem,že když je ženská nezaměstnaná,tak snad na tu čtyřletou jít musí?Oni totiž sjednotili tu celkouvou částku,ktreou daj maminám na rodičovskou a prostě se vybere z jedný sumy buď ve vyšších částkách ve dvou letech nebo v nižších ve třech a nebo v nejnižších ve čtyřech letech.Už to neni jako dřív,že maminky co se chtěj vrátit dřív do práce berou v celkové sečténé částce míň,než ty co jsou doma dlouho.Ovšem porodný už teda bude dost nedostupný.... :confused: .
28. pro 2010 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky...
Natt,klid,ať to s tebou nešvihne.My si taky nemůžeme vyskakovat,mám docela obavy,jak to všechno bude,ale veřím,že to půjde i s těma penězma.Prostě bude muset.Zatím jsem nic nečetla,tak nevím,co vymysleli,musím si to někde najít..
29. pro 2010 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bellatrix13
kdyby to bylo u 4 leté,tak je mi to fuk,ale myslim,že to práve psali u té 3 :angry: ,proto jsem se tak vytočila,jdu to najít teda :slight_smile:
29. pro 2010 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nattally tak to najdi,já nic nenašla,nevím,kde jste co četly..
29. pro 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rodičovský příspěvek výrazně klesne ve čtyřleté variantě (o pětinu až šestinu oproti dřívějšku). Dvou- a tříletá varianta se nemění. Lhůta pro volbu tříleté varianty se zkrátí z dosavadního 21. měsíce věku dítěte na 9. měsíc

tak to jo,jsem to asi blbe pochopila :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,u druhého jsem chtela jít na 4 letou,protože ty tři roky hrozne utekly :unamused: ........přišlo mi dát brzo Šimona do školky,ale asi nejsem jediná,ale tim jak mi řval,jsem si ho opravdu začala užívat až ted,ale aspon,že se dá přivydelat u mateřský a muže aspon od tech tří let ne 4 hodiny,kdyby se pro ni nekdo rozhodl :_)
29. pro 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak jsem ten článek o rodičáku našla můžete študovat............
29. pro 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže podle toho,co jsem pochopila se tříletá varianta nemění,jen se musí zažádat dřív,než teď..?To by mi nevadilo,stejně si myslím,že tři roky jsou ideální.Já bych šla možná i na dva,jenomže nevím,co pak s dítkem,když by ho neměl kdo hlídat...
29. pro 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak dneska čekáme návštěvu, přijedou naši. Udělala jsem bombastickou svíčkovou a teď jdu na domácí knedle :slight_smile: Dádovi jsem pustila Pana Včelku a čučí s otevřenou pusou a hrozně ho to baví.

Kdyby se zadařilo (což rozhodne osud), tak bych šla znovu na 3 roky.
29. pro 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj jasne,tak nic,jen jsem to blbe pochopila,když píšou u tříleté tech 9.mesicu,protože to by je matky asi ukamenovaly..... :frowning2: ..............no tak aspon,že tak,taky nekdy jestli bude druhé,pujdu na 3.,ale pokud by jsme na tom byli nejak finančně líp,šla bych na tři a to doufám už konečně využila babičku a šla na 4.............ale to je kdyby,nevim co bude,jen jsem tak uvažovala :wink: :wink: ...............me je fuk na kolik si jaká mamča jde na mateřskou,jestli si to chce užít,nebo jít na dva roky a do práce...........to je každýho uvážení a nemyslim si,že je proto špatná,at se každá rozhodne podle svého nejlepšího uvážení..............me kdybyb to finanční situace dovolila,zvolila bych 4 letou variantu,nekdy pozdeji,jinak na tři,pak už budu celej život jen makat,tak at si tech dítek pořádne užiju...... :slight_smile:,ale to jen muj názor :slight_smile:
29. pro 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo,je to s tou sockou tak-presne se to tyka me.Uz jsem to tu psala,ze volala pani ze socky a upozornovala me na to,ze kdyz bude Eme 9 mesicu,ze se musim rychle rozhodnout a zazadat,pokud chci jit na triletou.Ja bych to nevedela,az ted bych si to precetla jako vy.Docela me pani prekvapila,rikala,ze obvolavaji vsechny maminy,kterych se to tyka,pac o tom nikdo nevi,tak aby to neprosvihly.Dvouleta a trileta jsou s penezma nastejno,ctyrleta vyjde o 57 000 min,coz je sakra znat.Vyhledove to snad chteji sjednotit na tech 216 000,ale zatim je to takhle,ptala jsem se na to ty urednice.Stejne mi trileta prijde tak akorat. :wink: Natt,ty poradne cti nebo te klepne!!! :grinning:
29. pro 2010 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Njn,já si zažádala o rodičák při jednom,když jsem šla nahlašovat zaměstanavateli datum kdy se vracim do práce a připomenout se jim,že mi maj proplatit dovolenou ,na kterou mi při PPM vznikl nárok.Takže jsem to vzala z jedný vody i se sociálkou.Ale já bych dýl jak na tři roky nikdy nešla neb zaměstanavatel je povinnen držet místo pouez 3 roky,pak už ne.Dvouletá je super...ovšem na to musí mít člověk domácí infrastrukrutu - babičky,někoho na hlídání,v případě velkého štěstí jesle :sweat_smile: .Já to prostě beru tak,že tim,že jednou půjdu do práce se nic nemění,stejně budu muset jet furt na stoprocent všechno kolem dětí a domácnosti a ještě stíhat práci,takže to moc jako drámo neberu,že mi někdo na několik hodin pohlídá děti.Mámu budou potřebovat vždycky ,ne jen v době na rodičáku :sweat_smile: .A já zrovna na nějaký moc velký vysedávání s kávou a klábosení po dopolednách moc nejsem.Mám pro holky stanovenej denní a týdenní plán,co chci s nima stihnout(pro ně),takže mi moc prostoru na imropvizace nezbývá........ale občas samo pokrafu ráda :grinning: jsem jen člověk,že :grinning: .

Holky,mám dotaz,kdo z vás chodí k dr. Spáčilový? Jak jste to měli s neschopenkou a vycházkama v těhu? Kámoška k ní chodí a nejdřív jí chtěla dr. doma nechat hned jak zjistila,že dělá noční,ale ona nechtěla,že by si ráda ještě vyděalala nějakou tu korunu.takže zůstala v práci dokud to šlo a teď už je fakt unavená....jenže dr. jí neschopenku dá...ale jen s omezenýma vycházkama.Tak přemýšlí,jestli se s ní má hádat :rolling_eyes: neb jinak jí nic po zdravotní stránce neni :confused:
29. pro 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bellatrix13 ke Spáčilový chodí kamarádka a taky má omezený vycházky..oni asi moc nechtějí doktoři dávat neomezený,taky je pak kontrolujou...Další kamarádka chodí teda k Černý,ale taky byla doma jen kvůli nevhodný práci a jinak jí nic nebylo a měla jen omezený vycházky..i když docela v pohodě,ne moje 4 hodiny denně..:frowning2:
29. pro 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Uuu to je blbý,no teď mi řikala,že jí bude zkoušet ukecávat :confused: .To je děs a pak že těhu není nemoc,co :rolling_eyes: .Nechávat zdravý ženský doma jako ve vězení.Já teda měla vycházky neomezený :confused: od Košařový ,tak nevim co jim na sociálce zasejc přelítlo přes nos.Bzetak se ty neschopenky dávaj jen kvůli nevhodnym podmínkám v práci nebo ze zdravotních důvodů těhotný......no prostě to je kocourkov to je děs :rolling_eyes: ach jo .(nebo jestli se zvedlo procento menšinových matek,co si o ně řikaj i když je nepořebují :rolling_eyes: ...pak to zasejc kvůli nim odskáčou i všechny ostatní maminy :unamused: )
29. pro 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Me prijde uchylny daval omezeny vychazky v tehotenstvi,to se maji vezni v domacim vezeni lip.Ty muzou pres den ven kdy chteji... :angry: Ja nemela problem,vychazky mi psala obvodacka a ani ji nenapadlo mi davat omezeny vychazky.
29. pro 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 Viď Maki, já s tim taky neměla problém,nevim co se zase děje,že takhle omezujou těhule :rolling_eyes: .Nějaký fígl v tom bude.Buď některé menšiny nebo se vyměnil nějaký ouředníček, co dělá chytrýho a důležitýho směrem k dr.,aby neomezený nedávali...........někde ten zakopanej pes určo bude :rolling_eyes: .Já se na to tenkrtá radši šla sama zeptat na sociálku a tam my řekli,že na těhotný ani žádný kontroly nedělaj .
29. pro 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
29. pro 2010 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já měla neschopenku poslední tři týdny před MD a Košařová mi napsala vycházky na 4h denně (a to je to sousedka)!!!
Neschopenku jsem měla kvůli tomu, že jsem už nemohla jít v záží na 3 týdny do práce, že?
Přijde mi, že v té době se prostě nedávaly vycházky, ona se dokonce i rozčilovala, že ty těhule pak lítají po kavárnách a zakládají na netu kluby :grinning: :grinning: :grinning:
Já to holt ty 3 týdny vydržela, ale dost mě to štvalo, neb jsem finišovala s přípravama na Petříka...

Natt, ty než se nas..., tak si vše pořádně přečti, nebo se nedožiješ Novýho roku :grinning: :grinning: :grinning:
29. pro 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
já žiju nadějí,že mi doktor později vycházky rozšíří,je to fakt děsný,moct ven jen na 4 hodiny.K doktrorům samo můžu,ale i tak..a navíc ze všech stran slyším,ať si dávám bacha,že fakt kontrolujou i těhule.Taky to nechápu,proč je to takhle.Jasně,já třeba problém měla,ale už je to snad dobrý a mám se ukousat doma nudou..ani na oběd k našim nemůžu jet...
29. pro 2010 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek