• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
@makinka.1 Maki a je to tady, z Didinky se stala kopie Maxe, ale totální! Mají stejný výraz, stejný úsměv!
22. led 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@turkey Měj se hezky a pohodové těhotenství přeji :slight_smile:
22. led 2011 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenik_25 Nejsi sama,kdo to rika. :wink:
22. led 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 To je mi úplně jasný. Ale šibalka, jak se gebzí co? :grinning:
22. led 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
No,ona se smeje docela hodne,ale je kums ji tak vyfotit.Kdybys vedela,kolik zamracenejch nebo spicich fotek padne na jednu smejici se... :grinning:
22. led 2011 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky...
Taky musím říct, e jsem s naší porodnicí byla spokojená a to i před 15 (!!!) lety, kdy jako jedna z prvních zavedla rooming-in :slight_smile: Myslím, že všude se něco najde, ale obecně opravdu spokojenost.
A hluk v noci - taky souhlas - já měla pokoj blízko sesterny a když si tam o půlnoci holky něco tiskly na jehličkové tiskárně, tak maso - jinak OK :slight_smile:

Udělala jsem pauzu v nočníkování, neb do nočníku nešlo nic a nepočůraný už tu jsou snad jen lustry. Zkusím tomu dát ještě čas - ale fakt jsem se snažila! :grinning:

Leni, Maki, hezký fotky :wink:
22. led 2011 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Průběžně dočítám.-)

Lůco no pupík máš jak po větší večeři :grinning: ale to jsou holt ty hubeňourky :wink:

Leni malej je šikula-pracant,že bych Vás na jaře pozvala na zahrádku??!! :wink: :grinning: Pracovní náčiní máme :grinning:

Maki sourozenci se nezapřou :wink:

Verčo u nás nočník--je to asi 5dní,že ho bolí zadeček,říkám chceš kakat?Jo..tak jsem ho posadila na nočník a zázrakem se vykadil,za odměnu šel k WC a mohl spláchnout :wink: pak se situace opakovala s čůráním-sundám plínu ,posadím ho,vyčůrá se a jde EE zamávat a spláchnout,udělá to 3x za den a 5x se sekne že ani plínu sundat nechce,ptáme se kdo nosí plíny?Řekne mimi,jseš mimi ptáme se a on néé,tak čůrej sám do nočníku,to že néé :grinning:
A daalší kakaní už bylo opět do plíny.....takže když má náladu a řeknu pojď čůrat,jde,jak nechce nejde..
Jo a minule v noci v 1h ráno se vzbudil,opět výlevy že chce k nám,pak že bude dělat EE do nočníku a vážně-vyčůral snad "půlku" nočníku,jen aby nemusel do postýlky.........
Prostě to jěště taky nechám,jak plínu nemá,neřekne si a hned se pročůrá,to by tu bylo hrozný!!!
23. led 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky
u nás teploty stále pokračují, nejvyšší je tedy vždy večer, takže čípek dostal zatím 2x jen na noc, jinak mu nic není, ale jsem už z toho nesvá, zítra kdyžtak brnknu dr.
Dáda včera dostal dětský koště, tak byl důležitej:grinning::grinning:
Maki fotečky krásný, děti se fakt nezapřou :grinning:
23. led 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diyk,diky!
U nas uspech-uz nenosime plinu na odpoledni spani!A ze da kolikrat i tri hodiny (nekdy taky nic,ze... :grinning: ).Nocnik ma u postele a sam se vycura,kdyz potrebuje. :wink:
23. led 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 Tak to u nás nehrozí, Dáda má pořád načůráno v plíně, když spí.
23. led 2011 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jůůů, u nás to vypadá nadějně s teplotkou, teď před koupáním má jen 37,7, takže po odečtu lehce přes 37, tak snad zítra už bude úplně fit, ale přijde mi, že se mu snad klubou všechny zuby v pusince, má naběhlý 3ky, dvě 4ky, pořád si něco rve do pusy... chudinka
23. led 2011 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@singid No tak to je super!
23. led 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sin, teplotku jsme si včera vypůjčili my :frowning2: Petřík má megakašel - prostě jsem něco takového u dítěte neslyšela, takže se za chvíli chystáme k dr. :frowning2:
Doufám, že u vás je líp.

Terez, díky za podporu.

Maki, tak taky budem plenkovat ještě ve 3 letech asi. I když v poledne se často budí suchý... Ale v noci musím přebalovat, neb ráno by byl mokrej a budí ho to :angry:
24. led 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,u nás taky nic moc :unamused: .Teploty sice žádný,ale Jájina už týden nespí prostě vůbec neb je kvůli rýmě porád vzhůru a chvilku jí trvá než znova usne....no už se jí to lepší,tak snad ve čtvrtek už půjdem plavat....jenže teď chytla rýmu Janička :rolling_eyes: ...sice jen vodovku zatim,ale večer už se z toho stačila v posteli poblinkat :rolling_eyes: .
@singid Sin,...košťátko...to mi připomíná,že jsem ho přerazila o Janičku....teda né přímo o ní :grinning: .Furt s nim mávala nad hlavou,takže byla dost nebezpečná a neustále hrozilo,že všechno kolem sebe rozfláká...a když už jsem asi postý halekala,že s tim nesmí mávat nad hlavou,tak jsem jí ho vzala a chtěla jsem jí s tim plácnout přes zadek,jenže jsem zakopla a flákla jsem s tim o zem v tak blbym úhlu,že se ulomila ta tyčka od smetáku :grinning: ,takže teď je košťátko v prádelně a čeká až ho snad někdo slepí dohromady :grinning: .
24. led 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau marodi!Dejte se rychle so kupy!!!Ze my jsme zdravy,radsi nebudu rikat nahlas,aby se to nazakriklo!Takze pst,nic jsem nerekla...
@verca111 @lenik_25 Plinky nereste,ono je to preci jedno,co kdo rika,ja vim,babicky a kamaradky stouraji!!!To zname...A kdyz se odpol budej suchy,treba jen obcas-tak to zkuste bez plinky,ono kdyz se jim to vysvetli,tak nekdy prekvapej!Podlozku pod prosteradlo a je to... :wink: Ja byla uplne sokovana,kdyz jsem prisla k nemu do pokoje,v nocniku nacurano a on jeste spal.Musel se vzbudit,vycurat se a zase si zalezt do pelisku,sikula. :wink:
24. led 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 Maki, tak to je fakt šikulka. Já to u nás zatím zkoušet nebudu. Na to spaní mu plínu prostě budu dávat a až bude venku líp a budou schnout vypraný prostěradla, tak to začnu řešit :slight_smile:
24. led 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
A přidávám se do klubu. Rudej krk, pálí, do toho průdušky a rýma. Daneček rýma a malinkej kašel.
24. led 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj při večeru...

Maki, tak to je sen!!! Je to šikulínek :slight_smile:

U nás dobrý celkem - dostal jen Spiropent na průdušky a ještě něco na alrgické reakce. Zítra ho přetransportnu k našim a odpolko domů. Ven může, jen nesmí lítat. Vzhledem k tomu, že máme auto stále ještě v servisu a mamka ho má nabourané a čeká na opravu (přijmou jí ho 31.1. - nabourali jí 10.1.!) si zahraju na koně :-O Co my, matky, bychom pro ty své pacholíčky neudělaly, že?! :grinning:

24. led 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,mám dotaz,co posíláte dětičky už do školky.Jak to tam jako probíhá?Co maj tak jako za denní program?Co se tak ty děti ve školce naučí,krom samostatnýho oblíkání,jídla apod.?A jak podepisujete dětičkám oblečení?Vymejšlim jak Janičce označkovat oblečka.Vypadá to,že už by jsme asi do tý školky mohli jít.

@verca111 Veru,...spíš co by člověk všechno neudělal,aby je moh na chvíli někomu zapůjčit,né?! :grinning: :grinning: :grinning:
24. led 2011 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bellatrix13 Bell,u nás ve školce hraje jedna učitelka na kytaru,tak docela hodně zpívají a říkají básničky.Každý týden jednu,dvě...taky snad cvičej dětskou jógu a dost s nima vymýšlejí kreativní činnost.Zítra jdou například do divadla,což je taky dobrý,jindy mívají divadlo ve školce,docela často.V pátek mají karneval,na konci roku předškoláci spí jednu noc ve školce a hledají na zahradě poklad.Největší přínos je ale asi v tom,že je to věkově smíšená třída a ty děti se spolu naučí vycházet a vzájemně si pomáhat.a na popis oblečení jsem si koupila fix na textil a zatím drží..
24. led 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jakej máte názor na děti na pohřbu?

("Děti by měly vidět pohřeb..."..."tati on brečí"..."nebreč, pan Petřina už byl starej a byl rád, že umřel")
24. led 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell, no to nééé, já musím do práce a mamka toho sama má jak buchet - ona vede několik firem a tak...... :wink:
Jinak na označení oblečení jsem taky používala fixu na textil, ale teď jsem si koupila takové nažehlovací štítky, na které napíšeš, co uznáš za vhodné a nažehlíš to na oblečky. Je k tomu i fixa. Ono se na tmavé prádlo špatně píše, když má i tmavé cedulky. Ségra dětem i vyšívala - já jsem na to lempl a neumím to :frowning2:
Adam měl původně šikovné příjmení, takže jsme mu nechala udělat razítko - obrázek a to jsem tam razítkovala na cedulky barvou na textil - to ovšem bylo v minulém století :grinning:
24. led 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Laro, do jistého věku si myslím, že to není vhodné - je to můj osobní názor. Já na pohřbu nebyla až do svých 28 a myslím, že jsem o nic nepřišla. A Adama jsem v jeho 10 na pohřeb mojí babičky taky nebrala, i když byl jen kousek od kapličky s dětma tety a bratrance. Podle mě to je dost traumatizující zážitek a ty děti to pak špatně zpracovávají. Už slovo rakev v nich vzbuzuje různý divný pocity...
Nevím... malý bych tam fakt nebrala.
24. led 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@larakroft Ja brecim,protoze tomu nerozumim,umrel pan Neboztik nebo pan Petrina???
No.Laro...podle me zalezi
a)kdo umrel-jak blizky clovek tomu diteti to byl-kdyz najednou zmizi babicka nebo dedecek,tak to dite stejne zjisti a co jim pak povidat.Tim pohrbem by se jim podle me dalo vysvetlit,ze se s tim clovekem loucime.Ovsem nutno se pripravit na palbu otazek-kam babicka(deda,teta...) pujde ted,co se s ni stane v hrobecku,atpd...
b)jak stary to dite je.Myslim,ze tak od 5 let uz by tyhle veci mohli pobrat...mozna se mylim,nevim,jeste jsem s tim (tuktuk ne drevo)zkusenost nemeli a doufam,ze dlouho nebudeme.Tezko rict...
c)si myslim,ze zalezi nejen na veku,ale i na citlivosti toho decka,jestli je v psychicky situaci,ze to zvladne.Kdyz by to dite bylo tou smrti totalne rozhozeny a pri zmince o tom zemrelem cloveku rvalo,tak by to asi pro nej nebylo vhodny...A pro ostatni asi taky ne.
24. led 2011 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ono taky zalezi na tom,co uz to dite v zivote videlo.Ja to treba beru podle sebe-od malicka jsem videla,ze se zabijeji zvirata na maso-kralici,prase,kachny,husy,slepice...tak nejak jsem vyrostla s vedomim,ze smrt existuje, a kdyz umrela teta-nam hodne blizka,spis pro me babicka,byla hodne stara-me bylo 9 let,neprislo mi to az zase tak drasticky.Vedela jsem,ze byla nemocna a stara,proste umrela a byli jsme ji na pohrbu.Je fakt,ze ti placici lidi prijemni nebyli,pamatuju si to jako dneska.Dokonce vim,co jsem mela na sobe.Takze to svym zbusobem trauma pro me taky bylo,jinak bych si to asi nepamatovala...
24. led 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca111 Veru,to se mi zamlouvá ty nažehlovačky a fixa na textil.Ty nažehlovačky předpokládám jsou z e švadlenky,že jo.Joo a jakto tak vydrží při praní?

@petrunka01 Petru,taky dotaz,za jak dlouho se ta fixa opere...a nepustí to při prvnim praní nějaký nepříjemný skvrny?Já tu ještě nějaký fixy na textil snad i mám ,co mi zbyly ještě z kroužku :sweat_smile: ,ale fakt si už nepamatuju,co uděly námi kreslený trika...teda já to sb oje snad ani nikdy neprala,tak nevim :confused: .A program máte ve školce fakt pěknej :slight_smile: .Já mám z tý školky totiž docela obavy........že nám tam Janička zdivočí... a zblbne :confused: .Já jsem jí teď dala na angličtinu a občas se vyskytnem v montessori centru v pracovně.Doma máme hry s abecedou a číslama...a teď najednou vlítne mezi stejný divochy jako je ona sama....a veškerý moje snahy o to zklidnit jí a hrát si s ní aspoň trošku účelově budou včudu :confused: .Třeba né......doufám.Věřim tomu,že vztahy mezi dětma bez maminky maj hodně do sebe.Ona se tam tak těší :confused: :grinning: .Už se se školkovejma dětma setkala tady u nás v DDM,co tam chodí na pohybovky.Občas tam školka chodí na keramiku nebo na nějaký soutěže a tchýně tvrdí,že se jí mezi dětma moc líbilo a chtěla by do školky nejpozději hned :confused: ...tak jsem na ní zvědavá :confused: .

@larakroft Laro,já si myslim,že pohřbi k životu patří.je to rituál stejně jako svatby či křtiny.Zúčastňují se toho celé rodiny a i děti by po řádném vysvětlení na něm měly být.Myslim,že pokud to je třeba nějaký vzdálený příbuzný,tak mají příležitost poznat zákonitost přírody,že prostě lidi se rodí a umírají bez toho,aby nějak výrazně smutnily...pokud to je někdo hodně blízký,tak můžou dostat šanci se s tou osobou rozloučit stejně jako ostatní členové rodiny.Beztak se jim to bude muset říct a když se nestanou součástí rozlučkovýho procesu,tak nad tim budou pořád přemýšlet a jen se dohadovat,co vlastně se stalo a kde ta osoba je,že jí nemůžou vidět a kdo za to může....apod.
24. led 2011 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bellatrix13 já jsem s naší školkou opravdu vcelku spokojená...fixk na textil drží i poměrně dost praní,myslím,že jsem obtahovala zatím jenom jednou a nikde žádný fleky nebyly,
@larakroft já se teda kloním asi spíš k názoru Verči.Teď řeším to samé,Martinovi umřela babička a bude nějaký to rozloučení,i když možná ne klasickej pohřeb.Nemám problém to Šimonkovi nějak rozumně vysvětlit,co se s babičkou stalo,ale myslím,že jeho účast na pohřbu není nutná.Jasně,že je to součást života,ale myslím,že je to opravdu dost stresující záležitost.Já sama se rozmýšlím,jestli tam jít nebo ne.Ani já,ani Šíma jsme neměli s babičkou extra blízkej vztah,tak nevím.Navíc mě teď rozruší každá sebeméně dojemná reklama,tak si nejsem jistá,jak bych reagovala a nechce se mi moc tomu vystavovat citlivý dítě..
24. led 2011 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Jsi tehotna,to je jasny,ze nechces jit.Romanovi umrela babicka,kdyz jsem byla tehule a nesla jsem a vsichni to pochopili.
24. led 2011 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Petru, v tvym stavu bych taky asi taky nešla.Přiznám se,že mám ze hřbitova taky smíšený pocity neb poslední dobou jak jsem furt těhule nabo kojná,tak se mi ani nechce chodit s našima udržovat okýnka s urnama příbuzných .A naši mě tam ani samy nechtěj brát...asi taková nějaká pověrčivost či co.... :confused: nebo spíš ta smuteční nálada a tak. :confused:
24. led 2011 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
dneska jede Prin do Prahy s Rostíkem,tak jim držme palce :wink:

Já až půjde Dáda do školky, tak už taky myslím na nažehlovací štítky s popisem, manža to v jedný práci měl na pláštích, docela to fakt drželo a bylo to super...

ad pohřeb, fakt záleží na okolnostech, brácha byl v 6 letech s otcem na pohřbu dědy a brácha pak ve škole maloval obrázky s hrobama a křížema (klasickej vesnickej pohřeb), tak musela máma na kobereček s vysvětlením, učitelka si myslela, že je brácha divnej :wink: jinak mě se tedy pohřby vyhýbaly až do 26 let a taky si myslím, že jsem o nic nepřišla, na pohřbu strejdy (zemřel náhle a docela mladej), pomalu všichni hysterčili, ani si nedovedu představit, že bych tam brala svý dítě mladší 15 let a na pohřbu pradědy (99 let) to sice nebylo tak citově náročný, ale teda bylo to na Škrabkách v zimě a hrůůůza, mluvčí jak z Adamsovic rodiny, zima, pára šla od pusy...bleee :frowning2: a jako těhule bych nešla na pohřeb, kdyby to tedy nebyl někdo opravdu blízký :unamused:
25. led 2011 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek