• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
I kdyz vlastne kdyz o tom tak premyslim,ja vlastne nechyci,aby byli jini,ani jeden z nich... :wink: Mozna obcas usmernit sebe bych potrebovala...
26. led 2011 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
jsem marod. Uf.

@prin Pavli, moc na vás myslím. Určitě to bude v pořádku, ale ta vyšetření, co?

K té spešl školce... už je plno. Včera jsem potkala Zuzku z Rákosníčka a prý přijímali 15 dětí a bylo to zamluvené ještě dřív, než školka otevře.
26. led 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 Maki, to je přesně ono,pochopila si to dobře :slight_smile: .To jsou podle mě věci,který prostě rodiče(a i ostatní příbuzní)svoje děti naučí a nemusí je kvůli tomu nikam posílat ať je to naučí někdo jiný.Jaňulka mi taky minule v autě odpověděla na moje láteření,že nemůžem zaparkovat auto tam co jsme zvyklý,že je to tam plný vody,tim,že by tam měli dát hadici ať to rychlejš odteče :grinning: ...ani nevim,že si to pamatuje,ale v hlavě jí to uvízlo.Takovýhle hokusy pokusy se přece na zahradě dělaj co chvíli,že se furt něco někam přeljevá nebo stáčí do sudu či ze sudu apod.No a v podstatě to je fyzika,že :grinning: .Na tomhle jsme právě s Járou shodli,že má Jaňulka kolem sebe dost lidí i příležitosti se ledacos naučit úplně přirozenym způsobem a nemusíme jí nikam dávat a platit někomu,že jí to naučí,že si hlavně potřebuje hrát s dětma v jejim věku.Samo kdyby jsme žili uprostřed betonový džungle,kde by to k prvním známkám přírody bylo min kilák,tak by jsme o takový školce dost uvažovali.Třeba ta naše známá,co dala holčičku do monte v Praze......tak tý přijde úplně neskutečný,že by se takový věci měla naučit DOMA :astonished: ,že na takový učení nemá čas..(no mezi náma čas má,ale líbí se jí barák,ve kterym ta školka je)Nic proti ní teda neb pro tu jejich holčičku to opravdu bude mít velký přínos jinak by jen koukala celý dny z okna na shopping park a Prahu v inverzním oparu.A navíc si myslim,že zrovna tady u nás v Děčíně jsou opravdu jiný poměry a i na sídlištích, mi holky určo potvrdí, je zeleně poměrně dost a když jen kousek popojdou za barák,tak jsou hned někde v lese nebo na louce,popřípadě jsou zahrádky,babičky,či jiné dvorky ke hraní a poznávání světa :slight_smile: .A jak to tak čtu,tak i ty školky jsou tu bezva.Možná,že je to taky tim,že když je to menší město,tak se tu snaží i zaměstanaci ve školských zařízení víc o nějaký to dobrý jméno.Přeci jen na vsi je dobrá učitelka,či vychovatelka víc vidět,než když je ztracená v anonymitě velkoměsta.(nechci je teda zase až tak přechválit,že-vše s rezervou :grinning: ).

Jinak add knížka :grinning: ,no ona právě kámoška řikala,že to je o tom jak přehodnotit vlastní postoj a jak se nenechta zbytečně vytáčet apod., než o tom, jak ty děti srovnat do latě.Něco ve smyslu,že když chceš něco změnit nebo vylepšit,tak začni u sebe :sweat_smile: .Tak jsem na to zvědavá na ten zázrak,doufám,že mi knížky brzo dorazí ať zasejc můžu sbírat nějaký rozumy :grinning: :grinning: :grinning: .
26. led 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@singid Sin,jj to máš taky pravdu.Je toho pro děti vcelku dost a když věřim,že je to fajn,že už se nemusí dřepět s dětma na jednom umolousanym hřísti nebo doma jako to bývalo kdysi,tak dost často to jsou právě chytáky na prachy.Já jsem třebas obejvila na netu kruzy pro miminka...a teď už si fakt nepamatuju ten název.Něoc playw...a dál nevim...kde za dosti velké peníze ukazovaly maminky miminkům obrázky,aby se jim stimuloval mozek.To už jsem fakt šla do kolen.Když si představim jak dám tři pětky za cvíčo v Bělásku :grinning: a obrázkový knížky má snad doma proboha každej,ne :grinning: .

@makinka.1 Jo Maki,hele já si spíš myslim,že holky jsou takový,protože nejsou zrovna moc spací,takže tráví dost času nasáváním informací,ale zrovna do sebe nasávaj všechny děti info a tak někde kolem těch prvních tříd ve škole jsou na tom všechny děti v podstatě stejně.Nevim,že by jsem znala nějaký vyloženě nešikovný dítě .Každý to dítko svoje vlastní tempo.To je přeci u takhle malých dětí normální.Záruka budoucích úspěchů to teda podle mě určo neni.
26. led 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky..dneska jsem byla v Ústí na genetice,dělali prckovi UTZ srdíčla.Zatím to vypadá dobře,ale je ještě brzo na nějaký závěry.Pojedu tam znovu začátkem března a budou mi rovnou dělat i podrobný UTZ-jako u nás v nemocnici.Dost mě zarazilo,že na dveřích měli napsáno,že určení pohlaví stojí stovku,pak tam měli cenu za natočení na DVD a fotky..to bych chápala,ale to určení pohlaví mě docela překvapilo-nemile.No,takže nevím,jestli by to už bylo poznat,každopádně to zatím nevím.
26. led 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Péťo, to jsem moc ráda, že jste dopadli dobře. Neboj, kdyby tam byl nějaký zásadní problém, tak by to určitě odhalili. Jsi už klidnější, viď? A ta cena za určení pohlaví mě taky překvapila. Díky bohu, že bychom si to nenechali říct. Ne že by stovka byla moc, to bychom dali, ale přijde mi to trapný účtovat si za tohle! :slight_smile:
26. led 2011 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Jojo,taky jsem se tam tomu smala,kilo za pindika nebo za pipinku ... :grinning: Docela vydridusi!
@bellatrix13 Jo,na tom neco bude-nespej,tak koukaji okolo sebe a pozorujou a ucej se :slight_smile:
Uz jsme si tu knizku nasla,muze to byt zajimavy. :wink: Podej referat!
26. led 2011 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenik_25 Jasně,jsem klidnější,ale stejně,lámat chleba se bude v tom 21.týdnu po podrobným UTZ..ale dneska to bylo fajn,viděla jsem na velkej monitor,doktor mi sice nic neukazoval,ale poznala jsem to i sama,co tam zrovna je.To mimčo fakt už vypadá jako mimčo,krásně byla vidět hlavička,ruce,koukala jsem,jak mu tam pulsuje srdíčko..pěkný...
Právě,já bych to kilčo i dala,ale z principu se mi to nelíbí.Jenže se asi vyhnu velkýmu UTz u nás v nemocnici a Podolskýmu,tak se budu muset stejně zeptat asi tam,na podrobným UTZ začátkem března.Já to totiž asi nevydržím..:slight_smile:
26. led 2011 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Péťo, tak když to chceš vědět, tak si buď počkej na utz na srdíčku u Podolskýho nebo prostě tu stovku dej, protože oni mají kvalitní utz a řeknou ti to natuty :slight_smile: Jinak lámání chleba... nestresuj se. To, že jsi špinila, nic neznamená, špiní každá druhá těhule. Takže to určitě nebude známka nějaké vady. Mimčo bude zdravé, krásné a bude ti jen dělat radost :slight_smile:
26. led 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
já myslím, že špinění není známkou nemoci miminka, spíš, že děloha až tak nezvládá, co by měla... Péťo mimi bude určo v pohodě... a ad UTZ a platba za pohlaví, no já to tenkrát nevydržela, neb až do 21tt se Dáda nechtěl ukázat, pořád měl skrčené nožičky, takže jsem ty prachy vyplázla a bylo to za 150,- tak to ještě zlevnili... no je to sprosťárna no.... prča je, že by mi to můj dr. řekl o 14 dní později a zadarmo :rolling_eyes:
26. led 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Petru,tak se holt na pohlaví ptej na každym UZ kam se teď v těhu vrtneš :grinning: a nenechávej si to řikat zrovna tam.Podolský ti to řekne grátis :grinning: .A neboj,miminko je určo v pořádku :slight_smile: !
Holky,co chodíte ke Košařce....nemá ona tam taky v ceníku cenu za určenípohlaví?Já mám právě pocit,že jo.Jenže ona to dost nerada řiká,tak si za ten odhad stejně nic neúčtuje.Mě teda vždycky řekla,že asi holčička a ať se zeptám Podolskýho :grinning: .

Tak a dnes se chystám spát v obýváku :fearful: .Já jsem se teda nevyspala už dva měsíce jo...ale poslední dvě noci...to už fakt nezvládám.Spánek necelé tři hodiny a ještě přerušovaně..dneska jsem si už ráno musela dát kafe neb bych narážela do zdí :unamused: .Jaruška je samo taky dost nevyspalá,takže prudí celý den,ale má už taky tak přechozený spaní,že spí málo i přes ten den.Dopo dala půlhoďk a po o bědě taky...takže jsem se pokusila probrat a vyrazila s holkama krmit labutě doufaje,že se vyspí v kočárku...noo trochu se ještě prospala...ale moc tomu nedala.Naše noci vypadaj asi tak,že Jájina spí jako zabitá,i když vedle ní Jára chrápe až se barák otřásá.... a jak se po špičkách plížim do ložnice,tak hned vyskočí a prostě už neusne.Nakojim jí,ale ona místo spánku vyskočí a leze mi po hlavě,když jí dám do postýlky,tak zhruba 10 minut leží a zírá,pak najednou vyskočí a stojí a nelehne si znova a furt jen mama,mama,mama a natahuje ke mě pracičky...tak jí vezmu do postele k sobě...jenže to mi zasejc leze po hlavě a nespí....dám jí do postýlky...10 minut leží,pak vyskočí...a furt dokola.Dneska v půlčtvrtý ráno už jsem chtěla tlouct hlavou o zeď :frowning2: .Spí jenom,když jí uložim do postýlky a držim jí nožičky...samo tamkhle dokážu i usnout a pak mám křeče z toho jak tam visim přes okraj postýlky :frowning2:...jenže jak jí je pustim...budí se, vyskočí,stojí,mama,mama.... :rolling_eyes: .Takže dneska zkusim jí nebudit svojí přítomností v ložnici :confused: .Holky,fakt dětičky uměj takhle krásně týrat,že to by nevymyslel snad žádnej tyran světa v žádný mučírně :rolling_eyes: .
26. led 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenik_25 Dovolim si nesouhlasit,v Usti mi ten UTZ moc kvalitni tedy neprisel...Ale ja holt vsechno srovnavam s Rubesem. :grinning:
26. led 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, já žasnu, za to že řeknou pohlaví se někde platí jo? To je teda sprosťárna...

péťo,
neboj, všechno bude ok. ikdyž člověk si oddechne až se mimi narodí, ale pokud to de, tak na to moc nemysli a užívej si těhotenství :wink:
26. led 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
bell,
tak to co píšeš moc dobře znám! U nás teda není nic neobvyklého když Rostík spí dvakrát až třikrát deně půl hodiny a pak jak píšeš prudí celý den a jak není vyspalý, tak je přetažený a ty noci jsou pak taky bezva :unamused: tudle jsem taky vstávala v půl čtvrté, no taky nepotřebuju naštěstí moc spánku, ale aspoň trochu jo...jojo, děti jsou radost :confused: :slight_smile:
26. led 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí

@prin Prin,ty jo jak to můžeš vydržet? :confused: Já se tak namlsala,že Jájina byla v noci od toho 7.týdne taková krásně spací..do čtvrtýho měsíce,pak nám lezly ty první dva zuby...pak byla zase kočička vcelku spací +/- a teď tyhle poslední dva měsíce to je fakt hrůza :rolling_eyes: a tyhle dvě noci...no mít jich víc tak mě odnesou nohama napřed :confused: .Pak přes den Janička nespí,takže nemám šanci ani na vteřinu odpočinku...dneska jsem jí teda do postele po o zahnala, včéra taky....jenže než jí zaženu...doju do obýváku..stačim se tak leda napít a už slyšim kňourání Jájiny z ložnice :unamused: ....Ty spíš, proboha, kdy? :confused:
26. led 2011 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell,
no on Rostík první tři měsíce spával taky super, budil se maximálně dvakrát a pak se to nějak zlomilo :rolling_eyes: No co naděláš...Jára chodí ráno do té školky, tak jsem ráda že se mu nemusím věnovat a pohraje si tam, no pak pro něj du a odpoledne když Rostík spí, tak jsem zase s ním! Super je, že už si spolu jakoby hrajou, že už jenom neleží a na Járu reaguje, jemu se to líbí a nosí mu hračky a tak! Mohla bych si lehnout s ním přes den když spí, i kdyby spal dýl, ale já neusnu a nebo mám takové myšlenky že musím tady to a támhle to...a hlídání není, takže musím jako ostatní prostě přežít! :wink:
Jo a hele, přemýšlím, že zítra ráno půjdeme rovnou a nebudeme se stavovat! možná potom, podle toho jestli bude mít chlap práci!
27. led 2011 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a holky, nevím jestli mi to admin nesmaže, ale kamarádka prodává lehátko...dám sem fotku i s popisem a já daruju autosedačku vajíčko, kdyby jste někdo chtěli nebo o někom věděli...R'ostík už mi do ní skoro nevejde! Hned jak koupíme Járovi sedajdu, tak dostane tu jeho. Fotku kdyžtak pošlu když budete někdo chtít...je to obyčejné chico!

Sedátko je super,malý v něm byl od narození,je polohovací,má uklidňující
vibrování,houpe se a všude jsem ho mohla mít s sebou. Krásně slouží i jako
krmítko. Též je v záruce,kupované v 06/10 stálo 1490kč a prodala bych ho za
750kč,je absolutně nedotčené používáním.
27. led 2011 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,

@makinka.1 Není v Ústí kvalitní jo? Já tam nebyla, jen jsem tak soudila, když je to genetika.
27. led 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prin Pavlínko, hned jak se uzdravím, tak už se musíme vidět :slight_smile:
27. led 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni,
jojo, pak dej vědět :wink:

včera jsme byli ráno v Německu a dobře jsme nakoupili...kromě jiného jsem koupila Rostíkovi Hipp kaše za 2:99 euro a byli tam 2x250 g! A pak ještě jinou za 2,35 600g! No radost :sweat_smile:
27. led 2011 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni,
jojo, pak dej vědět :wink:

včera jsme byli ráno v Německu a dobře jsme nakoupili...kromě jiného jsem koupila Rostíkovi Hipp kaše za 2,99 euro a byli tam 2x250 g! A pak ještě jinou za 2,35 600g! No radost :sweat_smile:
27. led 2011 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prin Za to bys tady poridila jednu krabici.Jsou tady neskutecny ceny :angry: !!!!
27. led 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenik_25 Ja byla na srdicku u nejakyho docenta kardiologa,genetika je tusim jinde.Tak mozna ze byla Petru jinde nez ja.Ja s Rubesem ted uz srivnavam vsechny doktory a jsem permanentne nas..... :angry: :grinning: Jo a bude hur,cetly jse ty informace o tom,kolik ma skoncit doktoru,ze se budou zavirat porodnice a neonatologicky centra....Jsem zvedava,kdo nas tu bude lecit...Mam obavu,ze ve finale clovek svymu doktorovi ani nebude rozumet,pac asi nikdo z nas neumi poradne rusky,ukrajinsky nebo azerbajdzansky,ze jo... :confounded:
27. led 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky..
díky za podporu..ale já se nebojím kvůli tomu špinění,to je sice na nervy,ale věřím dr,že to mimčo neohrožuje.Jde o to,že na tu genetiku jsem nejela jen tak.Mám určitý genetický problém-takový syndrom.Já nemám kvůli tomu žádný omezení,normálně funguju,ale mám opravdu jen slabé symptomy.A tenhle syndrom je dědičnej,je tam 50%ní riziko opakování.U šimonka jsem to nijak neřešila a je zdravej,ale teď se celkově víc všeho bojím,tak jsem na tu genetiku volala.A asi nejhorším symptomem je právě srdeční vada,tak proto mě budou sledovat tam v Ústí až do porodu.
K tomu pohlaví..já vím,že by mi to Podolský řekl určitě,ale já právě k němu asi nepůjdu a budu asi jezdit na UTZ jen do Ústí,to se ještě domluvím se svým dr,abych neměla všechny UTZ dvakrát.Takže to nakonec možná radši zaplatím,protože jsem fakt holka zvědavá:slight_smile:Ale štve mě to teda hodně.
Bell,já dneska taky spala v obýváku,ale tak zle jako ty na tom zdaleka nejsem.Jenže se nám nastěhoval Šimonek do postele a tři se tam nevyspíme,on sebou děsně háže a roztahuje se a tím mě budí každou hodinu a já pak nemůžu usnout.
Jo,mně ten UTZ přišel kvalitní,ale nebyla jsem u Rubeše,tak nemůžu posoudit..
27. led 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
maki,
no právě! Tak jsem si jich koupila víc a mám vystaráno. Koupila jsem i bavlněné punčocháčky tři kusy za pět euro, ale to v topolinu a nebyla to teda akce. Už jsem ně ně koukala dřív, ale super. Nejsou s obrázkama ale klasika takové žebrové,ale stejně! Michal si koupil tenisky Reebok slevněné na 15 euro a Jára má teplou vestu s kapucí za 7! No měla jsem radost! :sweat_smile:
27. led 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
já byla nejdřív na genetice,tam mi vše vysvětlili a poslali na UTZ na kardio-nějaký dr.Satrapa..je tam ještě jenem,ale nepamatuju si jméno-Homola?Bylo to kousek jinde,jen mě tam prostě poslali z té genetiky a byly tam i ženský,co na genetice nebyly..
27. led 2011 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Jojo,docent Homola,to je on.Pry je velka kapacita. :wink:
27. led 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prin Bezva nakup.Me to tam taky vzdycky potesi.Kdyz si clovek spocita,co to stoji tady. :confounded: Je bezva,ze to mame blizko.Zaciname byt pekne draha zeme...Roman zrovna koukal na ceny nafty,jak jeli domu z Belgie,tak u nas je suverene nejdrazsi.I v Nemecku ve vnitrozemi je levnejsi,az tady v Sasku uz je draha,i benzin. :confounded:
Treba mliko si nechavam posilat z Polska.Jejich Bebilon (nas Nutrilon-je to stejna firma Nutricia)tam vyjde na 265 kc.Tady stoji 339.Trochu rozdil...
27. led 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak jsem byla dnes na kontrole, vše je prý v pořádku, mám i první fotečku, ale nechala jsem ji v autě, tak ji nascanuji večer :wink:
Péťo to se na genetice možná někdy potkáme,mě tam zase sledují kvůli ledvinám a kontrolují to i u prcka a naproti k Homolovi chodím na echo taky (dosud i s Dádou, má v srdíčku nějakou mezírku, ale prý to časem sroste), a mladej Homola je docela fešák :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Bell to znám to hopsání po hlavě, Dáda se většinou vzbudí, když si lehneme a začneme zabírat, tak se probere a kňourá, dneska se zase točil od 2,30 jak na grilu až mě úplně probral a já pak nemohla do půl pátý zabrat, a v 6,30 jsem vstávala, protože jsme jeli na tu gyndu :frowning2: manža říkal, že za komančů takhle mučili vězně, zbili je, pak je nechali usnout a neplánovaně bez výstrahy je budili a nechali stát v koutě do padnutí, pak je znovu zbili... no hnůj :confounded: :confounded:
27. led 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@singid super,to je fajn,že kontrola dopadla dobře,já taky snad ukecám Martina,aby mi tu fotku konečně naskenoval,jestli to půjde.Jo,slyšela jsem,že mladej Homola je docela pěknej..třeba ho tam taky potkám..
Řekla bych,že nevolnosti trochu polevily,je mi špatně už jen chvíli po jídle a jinak to jde.

@makinka.1 Maki,a kolik dáš za poštovný za to mlíko?to mě docela zaujalo,pokud bych zae musela dokrmovat..je to ještě daleko,ale to nevadí..
27. led 2011 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek