• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
@makinka.1 Jejda, co se to děje? Didince posílám pusu na čelíčko, ať je líp.

@ryangi Jakto, že jí nikdo nechce hlídat? Klidně mi ji přivez :slight_smile:

@prin Pavlínko, nechceš se v pátek dopo stavit?
2. únor 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@larakroft Laro,chválím fotostránku :grinning: ..už jen ten název :grinning: :grinning: :grinning: .

Holky,teda fakt ten pražskej virus je skutečnej neb u nás byla návštěva z Práglu před vánoci..a od tý doby se nám to tu ser...Jejich holčička přijela s rýmou a kašlem(ale bez teploty a nic jinýho jí nebylo a navíc má foukátko na astma,takže jsem si z toho nikdo nic nedělal)..zdánlivě jí vlastně nic nebylo neb ona to má skoro porád.Nám nejdřív taky nic,ale po pár dnech jsem chytla rýmu já,pak Jára,pak Jaruška,nakonec Janička....mezi svátkama jsem já a Jára kašlala jako blázen-jen suchej dráždivej kašel...jinaknic jinýho :rolling_eyes: .Holky se vyzdravili my taky...,jenže po pár dnech jsem zase začla mít rýmu já mezi tim už byl Jára v cajku a hned na to začal kašlat znova :rolling_eyes: a už kašle tři týdny v noci teda,přes den mu nic neni,ale jak zalehne...no a teď zasejc ta Janička,která měla chvilku teploty a teď už zasejc vypadá,že jí nic neniO víkendu jsem odpočívali a nic jí nebylo spíš se tu s náma nudila :sweat_smile: ...ale obě holky občas přes den poptáhnou nosánkem,ale fakt jen průhledná vodovka jim občas blejsken u rypáčku,takže to jen otřem a dobrý :rolling_eyes:,ale ani z toho nejsem zrovna nadšená,i když jsou jinak v cajku .Ale prostě začínám mít pocit,že nám sem fakt přivezli nějaký " dáreček"...i když bůhví,třebas je to jen tim počasim.Chvilku mráz,chvilku je to na tričko :sweat_smile:....i když se stejně divim neb u nás se nemarodí ani v takovymhle počásku :confused:.No a když to čtu jak se marodí všude okolo... a Maki a spol. si taky přivezli suvenýr z Práglu :confused: .Včera opět zrušené plavání(já to zjistila až cestou do plavečáku,takže byla Janička jen v balonkách..sama :confused: neb do plavečáku snad včéra ani žádný dítko nepřišlo)
Tak přeju všem marůdkům ať jsou rychle fit a hlavně ty blbý horečky :unamused: ať slezou!

Jinak moje předsevzetí,že odsttrřihnu jájinku z nočního kojení...se mi nějak nedaří :frowning2: .Jsem dvakrtá spala v obýváku s tim,že si holka pořve...jenže mi to nedalo a stejně jsem k ní do ložnice přišla,když už chudák řvala jako tur..jsem měkkota.Jenže zasejc Jára s tim kašlem,i tak se moc nevyspí a ještě strávit půlku noci s Jaruškou v náručí,aby to holka překonala...takže to zasejc odsouvám.Kupodivu mě teď dvě noci nechala jakž takž vyspat.Vzbudila se jen dvakrát a pak zasejc hned usnula,takže dobrý....ale pst pst :confounded: nebo budu mít hned dnešní noc bojovou :fearful: .
2. únor 2011 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jen rychlovka - moje dr je ... no comment, ve 20 jsem to nevydejchala, jela jsem do nemocnice, teď jsme se vrátili, Petříček má zápal plic. Více zítra - nemám na nic sílu.
3. únor 2011 v 00:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo držím palečky ať je Petíkovi brzy líp!!Teda to je síla,myslíš že to Čapková nepoznala??Je fakt že jí se na vše musíš ptát,to jsme se shodly i se sousedkou,když chceš vědět víc musíš se na vše ptát.........

Bell není jěště brzy na "odstřihnutí" nočního kojení??

3. únor 2011 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru tak to je síla, a máš Petříka doma??? :confounded:

Terez já malého odšvihla od nočního kojení už v 8 m, pak byl pár dní na flašce, ale chtěl už jen k ránu kolem 4h, a i to jsme během dvou měsíců zrušili, pak párkrát řval, skončil u nás v posteli a teď už je docela klid :wink:
3. únor 2011 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
MĚ šlehne se mi to smazalo :angry:

Sin no nám to fakt nešlo:grinning: jěště nyní vidí prsa a jde si cucnout a řekne -NENÍ :grinning: já papal mimi...no takže kdyby to šlo tak ho kojím jěště teď!!
3. únor 2011 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fakt Terez?? náš malej teda okamžitě na prsa zapomněl, kolikrát se před ním i převlékám a jen kouká, co to tam ta máma má, ale pak drapne nějakou hračku a maže si hrát.... :wink:
3. únor 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca111 Tak to je ta tvoje doktorka ne No coment,ale pekna krava!!!! :angry: Vcera jsme to tady probirali s Romanem,ze se nam to zda divny,aby mel tak dlouho takovy horecky a R. rikal,jen aby nemel zapal plic...Tak uz je to tady.Normalne bych vymenila pediatra,Podolska tenkrat poslala Maxe na RTG hned,jak se ji poslechove nelibil.Rikala,ze prudusky ma chyceny urcite a ze se radeji presvedci,ze to neni na plicich...Az jsem se divila,tenkrat ani moc nekasl.Podolska je pecliva....
Jinak u nas v noci bojovka jako uz je zvykem,horecka tedy jen na 38,ale roste ji zub,takze porad plivala dudu,pak ho hledala,rvala,jist chtela,pak nechtela...no konec.Jsem mrtva.Rano prisel Max,ze ho boli brisko a nelibily se mi skleneny ocicka,taky ze jo,ma sice jen 37,5,ale usnul u Maji,takze je to jasny...
3. únor 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,
nic nemáme, takže můžu...tak jako vždycky kolem deváté? :slight_smile:

Veru,
to mě moc mrzí, hlavně aby si to ještě někam nesedlo! To zvládneš, vydrž!!

Holky, já už jsem taky přemýšlela že Rostíka odstřihnu, ale to jenom proto, že kojím fakt hodně často! Nakonec jsem ale rozhodla že ještě vydržím,. protože je fakt brzo!
Bell,
to je přesně o tom, že ti to musí být jedno a musíš se rozhodnout., pamatuju si jak jsme to tu řešili u prvních dětí a šup, už se odstavujou druhé, chjo to letí :confused: :sweat_smile:
3. únor 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin já taky kojila dost často-fakt už jsem psala-ve dne i v noci po hodině,hodině a půl.....byl to záhul ale vydržela jsem na pevno kojit do 6 a půl měsíce :wink:

Bojovka u nás-ve 2h ráno mlíko,pak do 4.30h se vrtěl v postýlce,volal nás,pak zase dostal mlíko,vyhazoval z postýlky peřinu,polštář,dostal na zadek od chlapa,tak chvilkama si lehl když slyšel jeho hlas,pak zase řádil,nakonec šel spát do naší postele a vydržel až do 7h to už jsem ho musela vzbudit abych ho stačila oblíknout a jet do školy.

Bojovku máme i s naším psem-sousedů čuba hárá a ten náš blb je zamilovanej,takže ve 22.30h jsem ho jela nahánět,samo že nenašla ona sousedka "moudře" pustila kočku a pes za ní,takže jí tam vyl do 1h ranní a seděl před jejich garáží do rána,po škole jsem si pro něj jela,nyní řve na chodbě :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: doufám že ho to přejde,to jsme zadělali vše kudy by mohl zdrhnout ale příroda a choutky jsou silnější :grinning:

Verčo a co ta druhá dr jak jí v týdnu zastupuje s tou jsi spokojená??Páč některým maminám taky nesedí,no a tahle naše dr tý se na vše musíte ptát.....
3. únor 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca111 Veru,no to je pěkný :confounded: ,vcelku nářez :unamused: .Hlavně ať už se Petík zlepší,aby si už tělíčko odpočinulo od těch bojů s bacilama.
@terezam22 Terez,no čas už je,ale jestli se holká nechá..uvidíme.U Janičky jsem se dočetla,že je nejlepší odstavit děti od nočního jídla mezi 9.-12.měsícem,že to je věk kdy to jde nejlépe neb po tom roce už to jde jen hůř a hůř.Respektive v chytrých knížkách píšou,že pokud dítě prospívá,tak nepotřebuje noční jídlo už od půl roka,že se tim ničí spánkovej režim a dítě jen podléhá zlozvykům.Takže Janičku jsem nechala mě vysávat až do 11. měsíce,ale to už jsem fakt byla utahaná jako blázen,takže jsem jí odstavila a bylo a kojila jsem jen přes den.A fakt to bylo ke spokojenosti nás všech.začla spát krásně celou noc,všichni jsem si odpočinuly a i jí se hezky upravil denní režim spaní,hraní,papání.(proto jsme si naivky mysleli,že když je to taková pohoda,že si můžem pořídit další mimčo :sweat_smile: ).Takže bych ráda Jájinku taky odstavila dokud se z těch nočních bojovek nestane zlozvyk.Ona stejně moc nepije,jen si cucne a buď usne(u nás v posteli samo) nebo nám leze po hlavách.Pak celý dopo zívá,i když si jde znova na chvilku schrupnout.Jooo a podle chytrých knih není zapotřebí dítěti nabízet jako náhradu flašku s UM neb to je spíš z bláta do louže,hlavním účelem je,aby dítě v noci nedostávalo vůbec nic(my teda měli pro Janičku vodu kdyby měla touhu pít,ale kvůli tý jí to nestálo zati se budit :sweat_smile:) a spalo neb se jeho stravovací návyky musí přesměrovat na den kdy bdí a v noci má tělo odpočívat.U dětí do půl roka je to samozřejmě úplně jinak.Takže to zkusíme...jsem na to zvědavá,co nám zabralo u Janičky nemusí na stopro zabrat u Jájinky :fearful: ,třeba se holka jen tak nenechá :fearful: .
3. únor 2011 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca111 A ze mu delali CRP?Psalas to,ne?Tak jak je to mozny?
3. únor 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prin Pavli, spíš 10, dýl spíme :slight_smile:

@verca111 Verčo, pryč od tý doktorky! Naše pediatrička taky hned posílala na RTG.

Jinak my máme taky jobovku. Daneček má zvětšenou nosní mandli, takže až dosáhne 15 kg, čeká ho trhání. Teď má 12,5 kg.
3. únor 2011 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prin Pavlínko, máš IP
3. únor 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky...
Chápete, že zápal plic je to, čeho jsem se celou tu dobu nejvíc bála???
To, proč jsem byla za 8 dní 5x u dr???
ALE - na (neochotnou z mojí strany tedy) obranu dr - nešlo to poznat poslechově vůbec, ani z krve. Jen RTG. Měla ho tam poslat.
Proběhla rychlá akce, dnes mi kamarádka domluvila změnu pediatra, já tam po práci zaběhla a po neděli jdeme na KO k paní doktorce Šumanové - reference skvělé, tak snad.
Vím, že jsem chtěla k Pánkovi, ale to je jedno, dokonce od něj k této dr i několik rodin přešlo. Myslím, že horší to rozhodně nebude (to snad ani nejde).

K vašim dotazům - pokud něco zapomenu, tak do mě znovu šťouchněte. Zkusím to napsat nějak popořadě, tak snad tam bude vše.
Rekapitulace:
Víkend (předminulý) - začal chrchlat a měl lehce zvýšenou.
Pondělí - dr - dala mu léky na dýchací obtíže - bez teplot
Středa noc - blinkání - nemocnice - poslechově OK, pokračovat v léčbě
Čtvrtek - KO u dr po nemocnici - poslechově OK, pokračovat v léčbě - odpolko 38,8
Pátek - stále přes 38 - šla jsem k dr - poslechově OK, pokračovat v léčbě
Víkend - teploty šly plíživě nahoru, šly srazit.
Pondělí - dr - teploty přetrvávají (5. den) - CRP je OK, pokračovat v léčbě - ve středu volat.
Středa - volám (8:30 - dr nemůže, má tam účetní :angry: - volat později) - po konzultaci - pokračovat v léčbě, protože ty teplotky mu jdou hezky srazit!!. V pátek se uvidí.
Večer - před spaním naměřeno 39,5 a to jsem tedy psychla - přes den vypadal mnohem líp, tak jsem doufala, že to bude daleko daleko míň... Tak jsem volala do nemocnice, sestra tedy uplně nadšená nebyla, ale že mě přepojí na lékaře, ani k tomu nedošlo, vrátila se mi na linku a ať přijedem, ale že asi budem čekat - měli akutní příjem z chirurgie na JIP.
Tak jsem jela.
Cestou jsem vzala ségru, ona se mnou byla i tu minulou středu.
Čekali jsme asi 55 minut. Před odjezdem jsem mu dala Nurofen, v nemocnici 1,5h po něm měl 38,8
Dali mu pytlíček na moč (jenže on se z principu nevyčůrá, že?!) a vzali nás na odběry krve - ze žíly - kterou nemá ani vidět.
Chtěla jsem jim ho pomoct držet, ale sestřičky, že to ve třech (!!!) zvládnou - taktně mě vyšouply ven.
Byla jsem tam, slyšela, jak s ním bojují, jak on řve a byla jsem v takový depresi, že jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo brečet - to nechápu, na mě fakt šel i smích :(
Potom jsme šli na RTG - takže zcela oblíknout a pěkně to obejít přes vrátnici.
Tam svlíknout, naštěstí se podařil snímek napoprvé - musela jsem mu jednou rukou držet ručičky nad hlavičkou a druhou rukou ho mačkat na tu desku - dělala mu to ve stoje. Mezi tím ségra někde splašila kafe...
Oblíknout a zase pěkně šupito na dětský. Tam jsme tak 20 minut čekali na výsledky.
Přišel dr - já to nejdřív ani neslyšela, on jen tak mezi řečí utrousil, že má zápal plic - bylo vidět, jak mu je ho líto. Petřík zhruba tou dobou uplně odpadl a usnul - bylo asi 23:45...
Holky, z poslechu ani krve by se ten zápal plic neprokázal - opravdu to šlo poznat jen z RTG. Ale to už jsme psala, že? Mi uplně vypíná hlava... Má to virové.
Dr mi vše vysvětlil, probrali jsme dávkování srážedel teploty - pochválil mě, jak to mám zmáknutý (holky, Petřík bere Panadol v dáce pro 6-leté dítě!!!), domluvili jsme další postup - navrhl mi, že bychom to zkusili ambulantně, tak jsem souhlasila. Dali jsme mu hned první dávku ATB, další mi natáhl na ráno do stříkačky a teď odpolko už dostal, co jsem vyzvedla v lékárně.

Tak to je náš příběh - snad zítra ty teploty klesnou - teď měl opět přes 39 :frowning2:
3. únor 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a samo jsem cvakla 60,- parking v tom novém systému a 90,- pohotovost dlužím, parkovala jsem nahoře...
3. únor 2011 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca111 Clovece,teda,vy jste si uzili!Ja to zrovna studovala tady : http://www.ordinace.cz/clanek/zanety-plic-pneumonie/ Ani jsem nevedela,ze je tolik druhu zapalu plic!Tak vam drzim palce!Jo a ty jsi schopna mu pichnout injekci?Tak to jsi dobra,to ja bych asi nezvladla,mozna,kdyby slo o kejhak...
3. únor 2011 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já to špatně napsala - do stříkačky mu to dali místo do odměrky, je to SIRUP... Omlouvám se - nečetla jsem to po sobě a mně to je jasný, tak jsem to asi měla líp zformulovat.
Jsem v děsným stresu...
3. únor 2011 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca111 to je drsný,ale snad už konečně to bude lepší..ke komu teda budete teď chodit-pediatr?
3. únor 2011 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca111 Jo taaak,ja myslela,ze to je pichanec.Tak to jo! :wink:
3. únor 2011 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petrunko, jak jsem tam psala - k paní dr Šumanové.
3. únor 2011 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki, hormony do břicha jsem si píchla to jo, ale do Petříka bych asi píchla jen v případě ohrožení života...
3. únor 2011 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca111 ajo,Veru,nevidím...:slight_smile:..tuhle doktorku neznám,ale snad budete spokojeni
3. únor 2011 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petru, je to na doporučení, tak doufám.
Ale fakt jsem k tý původní neměla od začátku důvěru, takže ... no nechci to rozebírat.
A kde je fotka pupíku???
3. únor 2011 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca111 Uf, prožívám to s tebou, no hrůza :frowning2:
3. únor 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru,jo,pupík..nějak na to vždycky zapomenu a Martin se tváří,co že to po něm chci:slight_smile:..ale snad už brzo...tak do července.. :grinning: :grinning: :grinning:
3. únor 2011 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca111 To je dobre,ze jdete k jiny mudre.Clovek doktorovi musi verit,jinak to nema smysl.
Max se prave docela slusne poblil,ale zase pookral,tekze je lepsi. :wink:
3. únor 2011 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru, to teda nic moc.... :frowning2: snad už teď stanovili správnou léčbu a bude jen líp... vy na to máte štěstí co? loni ta slintavka byla diagnoza asi na popátý... :unamused: chjo, no úplně jsem si zkazila mínění o naší dr.... nejraději bych taky někam přešla, ale zase kromě toho kakání žádný problém, tak ťuk ťuk a bude to tak snad i pokračovat... jo a to jsem nevěděla, že zápal plic se dá poznat dle RTG.... :fearful:
3. únor 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@singid Jojo,RTG to urci na 100%,jsou videt stiny na plicich.Nas tam doktorka taky hnala,byla jsem tehotna a Max stal jako vysochanej a nechal se ozarit uplne sam! :wink:
3. únor 2011 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Klárko, JEN na potřetí trefili tu slintavku... Ale horečky 5 dní :angry:
Nevím, jestli to ten kluk přitahuje nebo co...
3. únor 2011 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek