• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Ahoj holky, v rychlosti zdravím, za chvíli pádíme do práce - a dneska hlídá děda sám :wink:

Sin, to je fajn, že maminka nemá metastázy a to ostatní se, věřím, spraví :wink:

Maki, krásný fotky i videjka - děti máte jako malované :slight_smile:

Ohledně příkrmů, já jsem taky byla hodně opatrná, v půl roce jsme zvolna najeli na zeleniu, další měsíc (7) jsem přidala přesnídávky a do zeleniny maso. Další měsíc kaši (8) a až pak (9) jogurty. V 10m jsem začala dával kousek chleba s lučinou nebo žervé. Taky jsem pořád kojila - něco jiného začal pít až tak kolem ... roku??? Tyjo, já už si to snad ani nepamatuju... :-O
Já jsem na ty příkrmy ani nějak nespěchala - mlíko mu stačilo, v 6m měl jen z kojení 9950g :grinning:

Hezký den všem, já letííííííííííííííííímmm :slight_smile:
16. únor 2011 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky...
doma klídek,dítko odvedeno do školky,manžílek v práci:slight_smile:.Já jsem po snídani-kobliha+loupák.To těhotenství je šílený,já jinak sladký fakt moc nemusím:slight_smile:.
Maki,pěkný video i fotky,koukám,jak už je Em veliká..
Klári,mamce přeju hodně sil,chemoterapie není nic moc,snad to bude snášet relativně dobře..ono úplně dobře to nejspíš nejde.Já mám taky hlavně večer pocit,že na mě mimčo ťuká,ale čekám na pořádný kopanec,abych si byla jistá.Zatím mám teda čas,problémy nemám,břicho roste,přibírám,tak snad je všechno v pořádku.
16. únor 2011 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
včera jsem odpadla už v 9h a spala až do rána do 7, akorát tedy ve 23h měl malej noční děs, ale pak šupajdil zpět do své postýlky a chrupkal až do 7,30, já byla dnes dřív vzhůru než to dítě!! :grinning: :grinning:

jogurty jsem začala dávat docela brzo, už snad v 8m, protože Dáda nekakal, tak jsme to zkoušeli, jestli mu ta activia nepomůže....kojit úplně jsem přestala v 9m.

Dáda už 5 dní v kuse kaká sám!! snad to tak i vydrží, sice se nám trochu objevil na noze zase ten ekzém, ale lepší flíček než zácpa :rolling_eyes: :rolling_eyes:
16. únor 2011 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak hlásím taky nějaké ty rozměry :sweat_smile: .Dneska jsme se vydali k Pánkovi na desetiměsíční,ten sprásknul ruce,že jsme tam nepřišli ani na osmiměsíční a že nás rád vidí jednou za čas :grinning: .Tak Jájina má asi 9,250...nebo 9,460 neb si na váze furt sedala a lehala,ale zápis někdy mezi :sweat_smile: .Měřímě 82cm to je vcelku přesné měření neb zrovna i lehla na měřidlo a hlavinku máme asi 44cm na třetí pokus,kdy už Pánek řekl,že to prostě napíše a hotovo :grinning: .Janička má 105 cm,váhu jsme nestihli,ale stejně tam jdem za dva měsíce na tříletou a roční kontrolu :sweat_smile: .
Jinak ad mononukleoza...Pánek přijel z dovči a hned to vzal do svých rukou,takže synovec jde na další odběry..neb dle něj to taky třeba může být úplně jiná viroza..uvidí se.A protože chcem naočkovat Janičku havrixem,tak mu máme brnknout,kdy na to chcem přijít a ona nás nejdřív pošle na odběry,aby se vyloučila ta mononukleoza a mohl nás v klidu naočkovat.Joo a taky nám to vylíčil jak to u koho probíhá.Takže spousta lidí jí prodělá ani o tom neví.Stačí,že je člověku pár dní špatně s nějakou teplotou a je to.Nakonec ,když se lidi začnou obávat,jestli to nemohli od někoho chytnout a chtějí jít na testy, zjistí,že už si tělo dávno vytvořilo protilátky :astonished: .No a někteří bohužel mají těžší průběh.Obojí vypadá jako angína :confused: .Tak si tak řikám...kolik z nás už to nejspíš dávno prodělalo,že :fearful: .
16. únor 2011 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prin Prin,no stejně to jsou nervíky,aby to všechno klaplo :confused: a dalo se dítko vyšetřit,co nejlíp a nejrychlejš,viď.Těm prťatům to je fakt naštěstí krátce na to fuk...ale co si prožijou maminky :grinning: .Hlavně a´t má dobré výsledky :slight_smile: !
Hele zrovna jsem dostala od Pánka přednášku,že v po ukončenym 10. měsíci už se nemusim jogurtů bát ani piškotů a rohlíků.Že tak ještě v těch osmi měsíchc je dobré být ostražitá a a tomu lepku a lakotoze se vyhýbat,ale po desátym měsíci už může baštit mimčo v podstatě vše(samo vyváženě) krom ryb a vajec až do jednoho roku.Taky řikal,že u kojených dětí je dobrý začlenit lepek do stravy dokud se kojí,protože trávení se tomu lépe uzpůsobí.naopak po skončení kojení a nasazení stravy s lepkem se může tělíčko bránit různýma zažívacíma problémama.Takže asi zejtra koupíme rohlíky :grinning: .
16. únor 2011 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell,
díky! No právě já tím že kojím, tak s jogurtama ještě počkám, ale začnu s přesnídávkama a s ovocem a pak se uvidí, asi nějaké těstovinky, uvidíme!

No já budu muset zajít s Jardou na alergo, nějak se mi nezdá, že by měl alergii jenom na mléčnou bílkovinu, protože teď teda vypadá, no škoda mluvit! A on chudák tááák nemá rád doktory, ale nedá se nic dělat!
17. únor 2011 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
bell,
no ale máte pěkné míry, Jaruška je docela velká :slight_smile:
17. únor 2011 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bellatrix13 Tak jste vetsi!Vidis,ze pry Jaju Emca preroste...Nene,neverim. :grinning: Jinak Em uz rohliky zuzla,Podolska lepek uz povolila,myslim taky od 8.mesice.Takze v pohode ji kraupicovou kasi,susenky od Hippu,rohliky,testoviny piskot tedy jeste nemela,bo ma ty detsky susenky,jsou takovy vlacnejsi.A s tou laktozou mi vysvetlovala,ze je rozdil mezi tim,jak telo travi normalni kravsky mliko a zakysany vyrobky,treba prave tu Activii,takze se zacina s ni,ze s tim problemy nebyvaji...Max se treba normalniho mlika napil az okolo druhyho roku a stejne o nej nestoji,chce Nutrilon.Takze stale rano a vecer...Nutros cislo 4. :wink: Ja mu vlastne normalni mliko zacala davat jen do bramborovy kase,kdyz jsem chtela prubnout,jak to snese.
17. únor 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

Konečně pátek - u nás = víkend :wink:

My se dneska jedem definitivně rozloučit na plavání. PO tom zápalu plic už to nedáme a pak už chodit nebudem. On tam Petřík trochu zlobí a druhý Petřík taky, tak jsme se s kámoškou domluvily, že zajdem občas jen tak, ale do kurzů už ne-e. Navíc by nás už hnali do toho "studenýho" bazénku a nutili seriozní výuku plavání a to fakt na nás není. Pan Starosta si totiž nechce moc máčet kudrnky :grinning: Takže vezem Šárce pugét a čokošky a mnoho díků...

Bell, Jaruška je kusánek a moooc šikovná!

Mlíko - do 2 let jsem dávala UM, pak jsem najela na plnotučné čerstvé (PET) a nedávno jsem polevila na polotučné, protože jsem vyčetla, že už to stačí. Petřík ho miluje. Když tuhle došlo (krabicák bych mu dala v nejvyšší nouzi), vzala jsem plnotučné sušené a jemu jelo v pohodě. Takže jemu je vlastně jedno, jaké mléko dostává, hlavně že je :wink:
18. únor 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau holky,
má velkou prosbu, nevíte jak se jmnuje ta hospoda v České Kamenici...myslím že pod Myslivnou? ona se prý přestěhovala do Srbské Kamenice, potřebuju najít stránky...díky, díky, díky
18. únor 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky..
to je hnusno,co..:frowning2:
My se dneska odpolko chystáme na oslavu synovcových třetích narozenin,asi tam bude plno dětí,to se Šimonek vyblbne..:slight_smile:.Včera jsme kupovali dárek v Dráčiku a koupili jsme rovnou Šímovi i velkou sadu různých barev modelíny,vykrajovátek apod...měl z toho děsnou radost,celé odpoledne si pak krásně hrál a tvořil.Navíc jsme mu na posilnění imunity koupili Preventan junior a tma byla hračka-malý lední medvěd a v Dráčikovi si vybral ještě autobus,tak byl v sedmým nebi.Pořád vykřikoval,že to všechno bude navždy milovat :grinning: :grinning: :grinning: .Fakt jsme se museli smát,jakou měl nádhernou radost.
18. únor 2011 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
počasí na draka :frowning2: mě teda pořád zlobí ta žáha, dokud prostě nemám nacpanej pupek k prasknutí jídlem, tak mě pořád pálí :confounded: :confounded: :confounded: pupíka už mám večer solidního, u Dády jsem měla až tak v 5 měs. :astonished:
Dádulka je naštěstí poslední dny docela hodnej, naučil se konečně pořádně slejzat ze židle, takže si klidně sám vyleze na židli k oknu a pozoruje a komentuje :grinning: :grinning: :grinning: pak zase sleze a jde si s něčím hrát :wink: :wink:
o víkendu bychom chtěli do baumaxu, ale jestli budu mít návaly na blinkání na každém rohu, no to potěš :frowning2: :frowning2: tchyně potřebuje do koupelny skříňku se zrcadlem a my bychom chtěli desku na linku a nový dřez (teď máme i s tím odkládacím prostorem a tím se mi pracovní deska zkrátila na 60cm, což občas nestačí, tak bude jen kulaťák a dokoupíme odkapávač, který budeme používat jen někdy :grinning: :grinning: :grinning: )

holky míry máte krásný, my jdeme na 1,5 roční kontrolu za necelý měsíc, ale Dáda má tak stěží 10,5kg a 86 cm, po tom roce se to zběsilé růstové tempo nějak zastavilo :wink:
18. únor 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prin Stanky jsem uz taky nenasla,ale ty telefony by mely byt stejny.Zkus to a pak dej vedet,jestli ses dovolala,taky bych tam vyhledove potrebovala volat,maji nam prijet znymy,tak bychom tam vyrazili.Diky.
@verca111 Ty davas bio mliko z petky?Nebo proc bys nedala mliko z tetrapaku?
18. únor 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki, já mám prostě z toho fobii - jednak to mlíko v tetrapaku má trvanlivost 3m a vydrží i při poměrně vysoké teplotě otevřené a pak jsem ho párkrát viděla zkažené - tedy to je síla. Ono nezkysne, jen se v tý krabici udělá takový slizky zelený něco - koule - je to hrozně podivný. Na mou spoutřebu do kafe to je OK, ale pro takovýho prcka mám prostě zábrany. Kupuju v PETkách to mlíko s krátkou DMT. A to opravdu zkysne, tak jsem nějak klidnější...
18. únor 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
maki,
díky moc, no chce tam kamarádka, ale kontakty předám a dám vědět jestli se dovolala! :wink:
18. únor 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca111 No mas pravdu,ze krabicovy mliko nezkysne,ale zhorkne,napila jsem se toho nechtic jednou v zivote a blila jsem jako sakal.. :angry: .Vim,co nemam pit... :grinning: Moje spotreba mlika je maximalne do brkase a jednou,dvakrat do roka si dam hrnek k bramboram na loupacku.Jo a abych nekecala,tak jednou mesicne si dam kakao.Do kafe musim mit smetanu,s obyc mlikem mu to nesmakuje.Max krabicaky nepije a Romanovi je to jedno... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale asi se tebou inspiruju a az Max prejde na kravsky,budu kupovat to lahvovy.Nejlepsi by bylo,kdyby tu byl ten automat na mliko.
18. únor 2011 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
By me zajimalo,jak je to po chemicky strance rozdilny,kdyz krabicovy horkne a dela hnusnej sliz a normalni mliko zkysne.
18. únor 2011 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nevím, ale asi do toho něco dávají - je to prostě divný. Adam i Petr konzumujou krabicák - Adam s cereáliema, Petr to pije na litry a já tedy do kafe - musím to mít 1:1. A je fakt, že to z tý PETky je i chuťově lepší...
18. únor 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, já mám pocit, že to krabicový ředí vodou :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: my to používáme taky jen do br. kaše, jednou za čas udělám pudink a do kafe, to si ředím 75:25 :grinning: :grinning: a to až teď v těhu.... jinak mám slabou alergii na laktozu ale tohle mlíko mi nic nedělá :rolling_eyes: když si chci pošušňat, tak si koupím kozí, mají v tescu 0,5l za 40,- :astonished: ale fakt lahoda a to si teda vychutnávám :grinning: :grinning:
taky bych byla pro ten automat :wink:
18. únor 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě teda Jára občas Jára vypije, já do kafe a Michal vůbec, ale kupuju jenom v krabici a hodně mívají ve školce a to teda bude si myslím určitě z krabice, takže on se může člověk snažit doma, ale ve školkách se to holt nedá...
18. únor 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
sin,
já ti člověče to kozí nemůžu...babička měla kozu a jednou jsem se napila teplého a teda fuj, ani myslet na to nemůžu, vadí mi to, ale určitě to bude zdravější, to jo!
18. únor 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem vygooglila,ze je rozdil ve zpracovani.Cerstve mleko je pasterovane (kratkodobym zahratim na ne vic nez 75C) a ma tudiz kratkou dobu trvanlivosti,zatimco trvanlive mleko je upraveno sterilizaci (zahratim na 140C na 2 sekundy)Suma sumarum,jak tak o tom uvazuju,to prvni zkysne,coz je prirozeny a to krabicovy casem shnije,kdyz se otevre a zanesou se do nej mikroorganismy zvenci,bo jinak je vlastne v te zavrene krabici tou sterilizaci znicena jakakoliv mikrokultura..Takze mliko,do rakve viko :grinning: a dal pokracuji v jeho NEkonzumaci,ale kdyz uz,tak teda radeji to "zivy"v lahvich.
18. únor 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kozi mi teda nevadi,ale cerstvy,myslim nevychlazeny bych nepozrela.Ja kdyz uz se napiju nahodou mlika,musi byt ledovy.A nebo kakao horky.Nic mezi tim.Takovej kozi syr,to je lahudka.Ale taky jak ktrerej,onehda jsem za nekrestansky prachy koupila francouzkej kozi syr a teda to byl smrad po skopovym,horsi,nez kdyz na podzim zabujime Karla s Frantou.Ble....
18. únor 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki, já to chtěla hledat, tak díky. Tak jsem ráda, že ty lahve jsou lepší pro prcka a mně to je asi jedno do kafe - stejně bych tím kafem vše živé v tom pobila...
Kozí sýr jsem taky měla drahej jak prase a smrděl po kozlí oháňce - fůůůj - takže už ho nemůžu :grinning:
18. únor 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím ve spolek :slight_smile: !

Maki,no..když Jájina teď buď povyrostla jak v noci furt nehce spát a mám jí furt u prsa a nebo měla takovej růstovej skok(nebo spíš několik po sobě),že právě kvůli tomu nemůže spát :astonished: .Ale i tak má skoro o kilo míň než měla Janička ve stejnym měsíci :grinning: ,takže mi zasejc jako takovej obr nepřipadá :grinning: .

Jinak add. mlíko...já se teda mlíka bála...Janička dostala ze začátku bílej jogurt-to bylo teda nějak mezi 11.-12. měsícem,pak jsem postupně zkoušeli i jiný jogurty,ale to už jsem se spíš jen obávala,aby jedla i něo jinýho a nechtěla se jen tláskat sladkýma jogurtama.pak přišel pribiňák(Máňa :grinning:) a úplně nakonec mlíko do br.kaše...a když se neposr...ani neosypala,tak jsem začala kupovat to bio mlíko v pet lahvi a kupujem ho porád.Občas,když nemaj bio,tak koupíme nebio čerstvý mlíko.....bych řekla,že to vyjde zhruba na stejno :grinning: .V Petce to prostě voní po kravičkách :grinning: ,zatímco v krabici to je bílá voda :unamused: s trochou tuku.Já si s chutí dám to petkový na pití sem tam a do kafe si dávám jen smetanu :grinning: .K pití krabičáku se dostanem jen na chalupě neb tam se většinou syslí zásoby,které déle vydrží :sweat_smile: a nebo doma na vaření.A Janička pije teď mlíko min 2x denně plnej hrnek,takže fakt se s nažim do ní cpát jen to čerstvý.Jsem si vzpomněla jak jsem se v itálii na dovče zamilovala do jejich mlíka v krabici :grinning: ....ale to bylo mlíko,který se u nás snad ani nedá koupit..spíš to byla litrovka smetany podle chuti..i když to byl krabičák,tak byla fakt éňo ňůňo :sweat_smile: .Každej den jsem vymlaskla půllitru na žízeň a kámoška se furt divila proč mám tak pravidelnou stolici,když ona už si tam tři dny nemohla dojít :grinning: :grinning: :grinning: .
18. únor 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak hlásim,že Jájina si ožužlala svůj první rohlík a miminkovskou sušenku :grinning: a tvářila se nadmíru spokojeně :grinning: .

@petrunka01 Petru,ty prťata maj ze všeho takvou radost nevídanou,že se člověk musí řechtat s nima i kdyby nechtěl :grinning: .
18. únor 2011 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rohlik a jak byla stastna,co? :grinning: Emca dneska dostala pulku rohliku a zjistila,ze muze nejen zuzlat,ale ze tema zubama jde i trhat.Takze pulku rohliku nakouskovala na nimi kousicky.Neco z toho teda i snedla,ale vetsinu si nastala pod sebe. :grinning: Leze ji druha dvojka nahore a asi ji to hodne boli,uz nekolikrat pobrekavala,asi rozpustim preventivne nekolik kulicek Chamomilla Vulgaris. :wink:
18. únor 2011 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak mi manža hned po ránu sdělil, že v noci asi načapal zloděje, prý u našeho auta zastavilo nějaký cizí, svítil tam prý nějakým mini notebookem, že asi hledal frekvenci na náš alarm, tak manža mazal pro foťák, ale vyfotil ho s bleskem, tak se zloděj vyplašil a hned prý nastartoval a ujel :rolling_eyes: to jsou radosti, už je to podruhý, kdy manža někoho takhle chytil.... a už se nám 2x stalo, že auto zapomněl zamknout, takže celou noc stálo krásně otevřený pro použití všem :grinning: doufám, že budeme mít kliku i nadále :unamused: :unamused: :unamused:

my snad dneska dáme ten baumax, ale nějak se mi nechce, nejraději bych zalehla a chrněla a chrněla.... :grinning: :grinning: :grinning: a to jsem na dnešek spala 12 hodin!!
19. únor 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sin, to je mazec, ale my, co tu bydlíme, tak jsmě měli 2x pokus o odcizení - ten první nám auto dost zničil vevnitř, ale nenastartoval, takže smůla - oprava stála skoro 10 tisíc. Navíc to byl kluk, co bydlel v ulidi vedle nás, když jsem byla malá - ale tak na autě fotku nemám, že?! Petr byl proti němu svědčit u soudu...
Podruhé to bylo za 7 měsíců a to byla nějaká parta - totál nám odvrtali zámek ve dveřích spolujezdce, udělali tam díru i okolo kliky, ale vyplašil je alarm - ten mě vzbudil a měla jsem noční akci s policií - hrůza!! - opravu by nám nikdo nezaplatil, takže jsme na to auto nechali dát jiné dveře (jiné barvy :frowning2: - oprava stála tentokrát JEN 7 tisíc) a byli jsme rádi, když jsme se ho zbavili... Pak jsem našla článek o tom,, že pokud máš auto značky VW (to jsme měli my) nebo Škoda, parkuješ na ulici a bydlíš v Praze nebo severních Čechách, tak se máš smířit s tím, že jednoho rána tam nebude.... Hm :frowning2: Tak naše bylo tedy patriot, bylo tam vždycky...
Musím říct, že mě to hrozně ŠTVE!!!
19. únor 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek