• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Ahoj holky!

@makinka.1 - kamarádka má sestru, která žije se dvěma dětmi v Tokiu - provdala se tam!!! :astonished: (kámoška mi o víkendu telefon nebrala, tak doufám, že jsou celá rodina živí - sice říkali, že všichni Češi v Japonsku jsou v pořádku...ale musí to být hrůza.

@kaculawagnerova - my máme kluky každého taky úplně jiného...na pohled si jsou sice podobní, i když čím jsou starší, tím méně, ale Ondra (starší, teď mu je 7,5), ten nechtěl čůrat na nočník skoro ani ve 3, měl z něj panickou hrůzu, plíny (na noc) odložil fakt až začal chodit rovnou na záchod, Macek (teď 4), ten se to naučil mnohem rychleji, i když díky našim věčným přesunům z Norska a zpět taky zapomněl, co uměl, a úplné odložení plín se mu tím protáhlo cca o půl roku (do asi 2,5). Ondra řekl máma až po 1,5 roce, táta k tomu přidal asi ve 22 měsících, s Mackem jsem v 10m. začala že jako znakovat a po měsíci jsem to vzdala - už říkal "mama, tata, děda, bába..." ...v 9m chodil, byl nebojsa (je doteď, dělá hvězdu lepší než leckterá třeťačka, odmalička všude vleze), to Ondra se odvážil pustit a chodit sám až těsně kolem 1. narozenin, věčně se držel tátových sukní (no fakt, on je tatánek, mámu vůbec nemusí, nešťastnější je, když jdu na trénink :sweat_smile: )
14. bře 2011 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenik_25 jo,ale když člověk ještě nemá žádný,tak ani neví,jestli vůbec nějaký bude.Plno lidem nevyjde ani umělé oplodnění.A myslim,že to je ještě horší,když všude ženská okolo sebe vidí malé děti a miminka a doma nemá ani to jedno,který by jí dělalo radost a plno ženských těhotenství,porod a takový věci ani nepoznají.
14. bře 2011 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno..
Maki,já na ty zprávy koukám jen tak letmo,jinak bych bulela jak želva.A nejvíc mě dostává,jak jsou ti Japonci disciplinovaní a smíření s osudem.V jedný reportáži právě říkali,jak jsou od malička vychováváni k tomu,jak se vyrovnat s přírodní katastrofou-tak se jim to vyplácí,okamžitě pomáhají jeden druhému,nepanikaří,nerabuje se tam....
Prolítnu zprávy na netu a jdu něco dělat.Pere se mi prádlo a nejspíš proberu část věcí po Šimonkovi a okouknu,co se dá ještě použít.
Včerejší návštěva u našich byla fajn až na závěr,kdy si Šimonek hrál v autě babičky a dědy (mých prarodičů,co byli u našich na návštěvě a babička mu dovolila se tam kouknout).Já ho pak vyhnala ven,protože tam něco montoval,jenže jsem se nekoukla,co.Pak chtěli už jet a zjistili,že jsou zamčené a dveře a klíče v zapalování.Naštěstí mají Felicii a děda je šikovnej,tak to nakonec během pár minut otevřel a nikdo na Šimonak nenadával.Ale i tak měl staženej zadek,když viděl,že se fakt nesmějeme.

@smudlinka2019 chápu tě..já už dítě mám a přesto jsem byla na nervy,když mi nešlo znovu otěhotnět.Měla jsem zrovna dvě těhotný kamarádky a štvaly mě i jejich debaty o těhotenství.A to jsem se utěšovala,že jsem to už aspoň zažila a jedno zlatíčko už doma mám...Držím pěsti,ať se brzo dočkáte.
Prin,držím pěsti do Prahy..
14. bře 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 no já od každýho slyšim,že jsme ještě mladý.Ale asi nikomu nedochází,že problémy s otěhotněním nejsou jenom spojené s věkem,ale i s jinýma problémama.A s tamtim tě chápu,mě už taky hrabe z toho,jak každej mluví o svých dětech,už si s těma lidma nemám ani o čem bavit.A každý známý se nás na potkání ptá,kdy už budeme mít mimčo :unamused:
14. bře 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,
my dnes zvládli tu 1,5 letou prohlídku, hysterák byl tedy největší, vyděsil celou čekárnu a to mu nic nedělaly... jen se dr. koukla, změřila zvážila... tak máme 81cm a 10,25 kg :grinning: po o nespal, tak uvidíme co z toho bude...

Prin držíme palce...

smudlinko - my to všem rovnou řekli, že nám to nejde a asi budeme muset na umělko, nakonec na to nedošlo, ale aspoň to všichni věděli a nikdo mě nestresoval otázkama... a když se ptal někdo jen známý nebo cizí (sousedi a tak), tak jsem řekla, že jsem kariéristka a na děti mám dost času :grinning: :grinning: :grinning:

jinak 5.4 jedeme k Rubešovi, tak se docela těším, akorát bych potřebovala od některé zkušenější poradit, resp. poslat přesnou adresu té kliniky, pak tam snad po navigaci dojedeme :grinning: díky
14. bře 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sin, http://www.asklepios.com/klinik/default.aspx?name=Asklepios_Klinik_Sebnitz - já si trasu vyjela na webu a je to v poho. Navigaci ani nepotřebujete. Pojedete přes Hřensko, v Bad Schandau odbočíte na Sebnitz. Pojedete pořád až do Sebnitz na kruháč po jedné silnici. Na kruháči druhý výjezd - do kopce - je tam i značená nemocnice na tom výjezdu a jinak to je směr Dolní Poustevna. V kopci odbočka doprava - též značená nemocnice a hlavně tam už je vidět ty budovy.
Parkoviště zdarma a dost prostorné. :slight_smile: Přeji hezký zážitek!!!
14. bře 2011 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Super Veru,moc díky.... :grinning: snad bude vše ok (myslím tedy s miminkem, cestu určo zvládnem :sweat_smile:)

u nás už se spinká, neb jsme díky té kontrole u dr. nespali po o, takže prďola odpadl u večerního mlíka, v polspánku si přelezl do postýlky a chrní... taťka má odpolední, tak mě snad poprvé nebude nikdo prudit, až budu koukat na četníky:slight_smile:)
14. bře 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
kde jste všechny...?
Všem moc děkujeme za podporu a držení palečků, asi jste drželi pořádně, protože jsme dopadli dobře! :slight_smile:
No před hodinou jsme se vrátili a děti už spí! Docent Rostíka znova prohlédl a prý tam něco je, my že se nám to zdá větší, ale to je asi tím, že je krapet hodně dobře živený :grinning: No každopádně, operace nepřipadá v úvahu,protože by ochrnul na levou stranu obličeje, takže to je jasné že ne, no a ještě nás poslal za kolegou a to jsme měli kliku, protože už končil, ale počkal na nás, takže tam znovu nemusíme a řekl, že by to vůbec neřešil, a že si s tím poradí sám a s velkou pravděpodobností se to vstřebá, takže jsme zase klidnější a máme o velkou starost míň :grinning:
15. bře 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,
omlouvám se že jsem ani neodepsala, kluci už byli protivní a pak se přiznám jsem na to zapoměla... :confused:
15. bře 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prin Parada,blahopreju! :slight_smile:
15. bře 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin, to je skvělá zpráva!!! Super :slight_smile:
15. bře 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,
díky moc :slight_smile:
15. bře 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vsichni.
Jdu se pochlubit-Ema dneska bravurne rekla "papat",vzhledem k tomu,ze se sapala Romanovi po polivce,tak asi moc dobre vedela,co rika! :grinning: Pak to zopakovala na jogurt.Takze uz ma v repertoaru:"táta,malá a papat." :wink:
16. bře 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
maki,
Emča je šikulka, gratulace veliká :slight_smile:

Jo a holky, 3.4 je to neděle, se v Děčíně hraje představení pro děti Zlatovláska a mělo by to být tak 5é minut, Michalův bratranec je herec a hraje tam, tak nám to včera říkal, kdyby někdo chtěl jít...my Járu zkusíme vzít jestli vydrží :sweat_smile:
16. bře 2011 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prin Pavli, neomlouvej se, došlo mi to, že toho máš hodně. A jsem ráda, že jste dopadli tak dobře. A jasně, že radši operaci ne, jen blázen by ji v tomhle případě volil. A tvoje hláška "krapet hodně dobře živený" mě fakt pobavila :grinning: :grinning: :grinning:
A na to představení jsou někde lístky v předprodeji? A je to v divadle?

@makinka.1 A z "malá" by už konečně mohlo vzniknout "máma", co? Je to velká šikulka. Hlavně, že jí k tomu šmakuje :grinning:
16. bře 2011 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj..
Maki,to je Ema šikovná holčička:slight_smile:
Prin-super zprávy,hlavně,že není potřeba operace.
Dneska jsme byli na výstavě hraček na zámku,nic extra,řekla bych.Pak jsme zapluli do kavárny na zámku,tam jsme byli sami a dobrý-Šimonek si vyhrál v koutku a já se přecpala palačinkou.Cestou zpátky vzrůšo u Tyršova mostu,nějakej týpek tam vylezl kus na oblouk mostu a byli tam poliši a hasiči,Šíma měl oči navrch hlavy :grinning: .Zakončili jsme to pizzou od Tahira domů k večeři.
16. bře 2011 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo,a nechystáte se někdo v sobotu na Kocandu na karneval?Mně o tom včera psala kamarádka a přemluvila mě,tak půjdem
16. bře 2011 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nasli tu ztracenou Anicku.... :pensive: Hrozny. :pensive:
16. bře 2011 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
četla jsem,je mi z toho smutno
16. bře 2011 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem zvedava,jestli nekoho usvedci.
16. bře 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jsem viděla ve zprávách a myslím že se rodičům muselo strašně ulevit, ikdyž je to hrozné a jak píše petrunka, je z toho smutno... :pensive:

Leni,
věříš že ani nevím jak to s těma lístkama je? My když se rozhodneme jít do divadla kde hraje, což teď nebylo možné kvůli klukům, tak lístky dostaneme, ale určitě budou v předprodeji...zkusím mrknout na stránky!
16. bře 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Prin to je super, že to tak dopadlo!!

Aničky je mi líto, ale už v tom říjnu jsem věděla, že to takhle dopadne... chudáci rodiče, nejhorší je, že teď se zase bude médii propírat jak zemřela, co se vlastně stalo... to aby si šla ta máma hodit mašli.... :confounded: :confounded:

jinak u nás ok, mimi už kope jak blázen, Dádulka je docela hodnej, takže ok... ještě v pondělí zvládnout tu genetiku a zase budu o kousek klidnější....

hezký den všem, málo deště :wink:
17. bře 2011 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak my máme za sebou probdělou a problitou noc. Malej asi někde něco chytil. Je fakt, že poslední týden jsme byli v hodně kolektivech (oslava, hypermarkety a Fórum, 2x Rákosníček, 1x školka). No děs, teď peru jak mourovatá. Daneček vypadá v pohodě. Dostal půlku přesnídávky se smectou a teď pije vodu a dává si piškoty. Černej čaj stydne na balkoně. Mám dost, moc jsem toho nenaspala, vlastně skoro nic. Chudátko moje malinký...
17. bře 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prin Tak my jsme se chystali teď v sobotu na maškarní na Kocandu a vidím to bledě vzhledem k tomu blití...
17. bře 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Preji krasny den ----Lenik_25 chudinka malickej tak doufam ze uuz je malickymu lip ...Hlavni ze aspon papa...A jake je to v tom rakosnickovi?.....Tak snad se oba vyspite dneska...Ja na dnesek nespala taky skoro vubec..On se nas Lukasek porad budi v noci a hodne cestuje takze my to moc spat neda...Ale za dnesni noc nemohl malickej ale ja sama nekde jsem nastydla tak jsem chodila porad na zachod..Ten muj mocak me nejako nechce poslouchat :(
17. bře 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prin ..teda kdyz jsem si cetla co jsi tu psala o te nemocnici tak mne to trosku vydesilo hlůavne jsem moc nechapala o co slo,ale jeste ze to vsechno dobre dopadla doufam ze se vam uz dari dobre..Me desi necmocnice od narozeni Lukaska stravil tam 5tydnu po narozeni
17. bře 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculawagnerova Jo, spapal už i pár borůvek, ale teď řešim, jestli stavěj i čerstvý borůvky nebo jen sušený. Aby ho to spíš neprohnalo :frowning2: V 11,30 řekl "hajat, ci hajat", tak jsem ho položila a okamžitě vytuhnul. Jdu si taky lehnout, ať dospím tu noc.
Rákosníček je super, my jsme tam moc rádi. A v pátek dopoledne je tam skákací hrad. Vstupné je běžně 50 Kč pro "nečleny" a když je tam ten hrad, tak 60 Kč.
17. bře 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak preji dobrou noc ... boruvky i cerstve ne jen susene ty mu nic neudelaji
17. bře 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculawagnerova Tak jsesm si pospala tak 20 minut a řev... smůla no :frowning2:
17. bře 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek