Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

Ahojky tak protože už máme 10001 příspěvků zakládám nové téma 🙂 🙂

Doufám, že se tu zase sejdeme a budeme psát o našich miminkách, a snad i přibudou nové maminky, těhulky nebo snažilky.

Tak vzhůru do toho 😉
lenik_25
7. led 2009
Bell, ano, od 4 měsíců. Kámoška tam šla s holčičkou, které dokonce byly 4 měsíce až za týden. V poho. Víc je tam ale starších dětiček, dokonce asi 14měsíční holčička, prostě různě. Teda to mě překvapuješ s tím plavečákem, já jsem počítala s tím, že si ještě stihnu koupit plavky a Danečkovi ty plíny do vody... to takhle asi nestihnu nic.
makinka.1
7. led 2009
Nam maji tenhle tyden taky poslat sms kdy mame kurs,oni ten rozvrh po Novym roce nejak predelavali a otviraji se novy kursy.Pristi tyden uz bychom meli jit.Voda byla posledne uz tepla,pry maji ohrivani uz spravene.
zamek na kolo vozim v kocarku porad,parkrat uz jsem ho pouzila u kamaradky nechavala jsem kocar na chodbe,tak jsem ho primontovala k zabradli. 😉
Leni,kup mu normalni plavecky,ty pliny jsou desny,nacuca se to a je to hnusne tezky...
lenik_25
7. led 2009
A máš Makinko s nějakými plavečkami zkušenost? A vím, že jste se o tom tady bavily, ale co když se pokákne? Aby nevyplaval plovajzník.... Kupovala bych asi u Stellinky nebo ve Sluníčku u rybníka, tam chodím asi nejvíc, když něco potřebuji.

Tak to já se asi posháním po plavuních co nejdřív, abych byla případně ready, kdyby poslali sms. Akorát teď nelezu ven a hlavně ani nevím, jestli v tomhle počásku plavky někde prodávají. Každopádně při nejhorším mám dvoudílné, které jsem nosila před rokem a půl, ale jaksi jsem se po porodu změnila.
larakroft
7. led 2009
Jé, holky, to jsme taky takhle kupovali v Lillehammeru plavky pro Ondru, v listopadu, fakt lahůdka...už to vypadalo, že koupíme holčičí a vršek zahodíme 😃
A Macek teda taky zatím plavky nemá, plave s plenama a fakt se nacucnou jako houby, nechápu, jak výrobci na ty vodotěsnosti přišli (měli jsme Babylove či jak a teď ty Huggiesky myslim). Bobek mi při plavání ještě neudělal, ale myslím, že načůráno tam je skoro pokaždý.
makinka.1
7. led 2009
Leni,pry mimina ve vode moc nekadej.A holky z latkarsky diskuse tvrdej,ze kdyz uz,tak napr. plavecky Popolini hovinko udrzi.My je mame Maxinovi jsou akorat,na 100% by to sisku zachytlo.Jasneze nesmi mit prujem,to jsou pak na hovno jakykoliv plavky,ze jo... 😃
makinka.1
7. led 2009
jo a ja je kupovala na MMB,jinak je prodavaji i na ruznych babyshopech a v shopech s latkovyma plenkama je maji v kazdym. 😉
makinka.1
7. led 2009
At vite,jesli vas prerostou... 😃 http://www.rustovyhormon.cz/novinky/spocitejte-...
larakroft
7. led 2009
No, Maki, zase dcera mojí kámošky prej kakala zásadně do vany, dlouho jí toho nemohli zbavit :-S
makinka.1
7. led 2009
To musela bejt chutovka....ble
Nevim,instruktorka rikala,ze se pokadi hooodne zridka.Maxino do vody jeste nikdy a co znam ve svym okoli deti,tek nevim,ze by se to stalo.Ale jasne,proc ne,pekne se uvolni a pekne si ulevi.... 😃 Ty jo,to bych nechtela,lovit hovco v bazenu... 😃
terezam22
8. led 2009
Ahojíík maminy 🙂 chtěla bych taky chodit v tom půl roce s Kristíkem na plavčo,tak to už si mám teď podat přihlášku?Fakt radši takhle brzy?Kristík se docela rád cáchá tak jsem si říkala,že by se mu to mohlo líbit. 🙂 jo a jak dlouho ten kurz trvá a cena?Díky za odpověď
lenik_25
8. led 2009
Maki, díky moc. No snad to nebude takhle na rychlo, to prostě nejde, vždyť si maminky ani nestihnout plavuně pro děti tak rychle pořídit. Nebo jestli čekají, že napíšou a matka hned sedne do auta a uhání do tesca pro vodotěsné plíny... to ne.

Terezam, já jsem Danečka přihlašovala, když mu byly 3 týdny a říkali mi, že se mám klidně zapsat tak brzy, protože už pak nemusí být místo. Takže klidně můžeš podat přihlášku. A cena je myslím 1000 Kč.
terezam22
8. led 2009
Lení díky 🙂 tak já to zkusím 😉
lenik_25
8. led 2009
Není zač 😉
mila01
8. led 2009
Ahoj,tak mi dneska přišla sms,máme plavčo od příštího pátku.Jinak k těm plavkám - Maki,já už při plavání zažila,kdy se dítě pokadilo do vody a tim,že mělo normální plavky,tak jsme všichni hodili úprk z bazénu,bylo to docela nechutný. ]-( :-S .Když jsem chodila kdysi s Andrejkou,tak to dělala ještě jiná firma a tam děti do 1 roka nesměly mít zásadně normální plavečky.A ty jednorázové není zase takový problém sehnat.
terezam22
8. led 2009
Tak jsem konečně dala pár fotek do alba,pokud se budete chtít některá podívat na naší rodinku 😉 Mílo jistě tam jednu paní poznáš.... :-N
makinka.1
8. led 2009
Kdyz ja mam holt s tema jednorazovejma vecma dost problem... 😃
A u nas na kursu jsme v latce vsichni. 😉 Ale jasne,kazdyho vec...
Terez,prihlas se fakt co nejdriv! 😉
mila01
8. led 2009
Terezam - no jasně,vždyť já znám od vidění i tebe. 🙂 🙂 A Zdenku znám dlouho,leželi jsme spolu v nemocnici,když jsme čekali první děti. 🙂

Maki - to je jasný,každýmu vyhovuje něco jiného.Já to zas dělám tak,že vylezeme z bazénu,ve sprše jí ty plavky stáhnu,hodim do koše,sprchuju jí už nahatou,zabalim do osušky a jdu,nemusim už nikde tahat nic mokrýho.A Abych byla upřímná,jednou měla mamina problém chytit stolici i v těch jednorázových,ale povedlo se.Ale tenkrát-to bych vám fakt nepřála. 😃 ]-( 😃
lenik_25
8. led 2009
No tak mi teď přišla sms z plavečáku, že máme začít plavat příští čtvrtek v 8 ráno. Jenže Daneček spí tak do 8:30-8:45 😞 Tak nevím, jestli jim to odmítnout...
terezam22
8. led 2009
Mílo to mi bylo jasný 😉 Zdenina byla u mě a já jí ukazovala právě Tebe,že Tě od vidění znám a ona mi říká vždyť to je Míla 😃 jé Leni to je blbej čas...pro takhle malý děti :-|
lenik_25
8. led 2009
Terezam, já jsem tam volala, jestli by nebylo volno třeba od devíti nebo kdykoli jindy, jen ne v osm ráno. Tak mi paní říkala, že takhle malé prcky úmyslně dávají na osmou, aby tam ještě nebylo moc lidí v bazénech a nebyl tam hluk. Takže i kdybychom to přeložili na jaro nebo chtěli chodit jindy, bude to vždy v osm 😞 Tak to zkusíme a po první lekci se ukáže, jak to zvládá a jestli nebude křičet.
mila01
8. led 2009
Teda Leni,to ti vůbec nezávidim.Nechci být pesimista,ale jak to budeš stíhat?Já to mám na 8.30 a autem a to si nejsem jistá,že to budu stíhat,natož ještě dříve a autobusem. 😞 😞

Terezo,tak aspoň příště,až se potkáme,tak můžem pokecat. 😃 Jinak holky,nezdá se vám,že tam máte nějak "překlukováno "?Ty dva kluky,Zdenka dva kluky,chtělo by to trochu růžové. 😃
terezam22
8. led 2009
Mílo 😃 když to vezmu jen v naší ulici-sousedka 2syny,Zdeňka 2syny,já 2syny,sousedka 1syn,její švagrová 2syjavascript:addEmoticon(':-x','vBody')ny už velký,její sestra co tam jezdí 2syny,další sousedka 1syna,naproti ní sousedka 2větší syny 😃 Stačí Vám?Chlapi co tu vyrůstali dělají jen kluky a jsou tu přistěhovalci a ty mají každý dceru no,ale 3holky na tuhle bandu opravdu málo... 😃 to se jednou poperou 😃
ryangiautor
8. led 2009
Ahojky holky,
Leni faakt 😞 , tak my budeme chodit plavat v 10hod v úterý, jsem ráda Vendulka spí tak do osmi tak nám to akorát vyjde a samo že budu jezdit autem, autobusem si to nedovedu představit. Jinak já koupila látkový plavečky Bambino Mio ve Sluníčku u polikliniky.

Jo a Leni Vendulka taky křičí a dost nahlas. ]-( 😎

Dneska jsme byly na půlroční máme 7400g, dohnaly jsem ten minulej měsíc kdy přibrala málo a začínáme přikrmovat. x-)
simcecz
8. led 2009
Ahoj holky,
Leni já taky na plavčo budila. My začínali v 8,30. Malé to tedy naštěstí nevadilo. Ale jak píše Mila já taky jezdim autem, jet busem z Boletic to Ti nezávidim.
Mě se teda malá pokakala při plavču dvakrát, zvládli sme to a do vody šlo jen úplně minimum. Ale potom druhým už sem se naštvala a místo DM plínek sem koupila Huggies. No a od té doby se, ale malá nepokadila, takže nevím jestli by byly lepší a nepustili by vůbec nic.
Nám taky dneska přišla sms, máme zase stejně jako předtím čtvrtek od 8,30. Už se těšíme 🙂.

Rya to je super, že Vendulka dohnala taky hezky váhu, ať vám chutnaj nový dobrůtky.

Terezam já Tě taky znám, dělalas v Hypce v obchůdku s botama. Můj brácha chodil s Jirkou mám dojem do třídy, na učňáku? 🙂
bellatrix13
8. led 2009
Jo holky,mě taky dneska přišla sms z plavečáku,nejdřív,že ve středu v 10 a tak jsem jim psala estli by to nešlo v pondělí nebo úterý,tak tak na tu 10h,tak mi obratem napsali,že jedině ještě ve čtvrtek v 9,15,tak jsem to vzala.
Lenik,ty jo to je docela sprostý s tou osmou hodinou,já jsem se podvolila a chodila a mám pocit,že jsem Puclině tu vodu naprosto znechutila.Je hrozná cíťa a jak se jí něco nelíbí a nevyhovim jí,tak to dá dost hlasitě najevo.....no tak snad to v těch 9,15 bude lepší.....snad,estli už se jí to definitivně neznelíbilo =-) .Jo a ještě chci dodat,že v 8h ráno,tam choděj školky a školy na plavání a je tam řev jako blázen,že člověk neslyší ani vlastní myšlenky.Děcka jsou hned vedle v tom děckym bazénku a ječej.jsou to děti no,to se nedá nic dělat,akorát argumenty,že je ráno největší klid mi přijdou úplně zcestné =-) .Tedy v úterý,co jsem chodila já,třeba v jiný dny je ticho =-) .
Jinak tu 1000,- za kurz většina pojišťoven proplácí,některé celou částku.Mě metalka vrátila 660,- 🙂 .Takže vzhledem k tomu,že je zas nový rok,tak si tam zaběhnu s účtenkou za další kurz zasejc 😉 .
bellatrix13
8. led 2009
JInak tedy,my máme huggies a přijdou mi fajn.Nějak to neprožívám,že jsou nacucaný.Normálka jí to sundám až v šatně (to už z nich vodu stejně nacucla osuška :-N ) a hodim je do odpadkovýho koše a hotovo.Sic jsem duší i srdcem ekolog ......ale tak jednorázové pleny používám........a po stromech už myslim taky nikdy nepolezu :-N .Mě stačí to moje poctivé třídění odpadů a vedení děcek k poznávání přírody (DDM).Holt jednorázovky jsou můj prohřešek...asi jako večerní čokoládka(taky by se neměla :-N ).
verca111
8. led 2009
Ahoj holky, zdravim po par dnech...

To jste mi daly ranu s tim plavanim rano od 8 - to tam snad ani Petu neprihlasim 😞 - my vstavame tak v 8:30 nejdriv a prijde mi uhozene, abych ho v pul roce budila...!!!
Vy, kdo chodite takhle brzy, svoje deti budite???
Muj prvni syn vstaval rano v 5, tam bych to asi uvitala... ale takhle...

V nedeli jsem Petovi nasla stroupky v hlavicce - Adam to tenkrat mel moc a moc, malem jsme museli do nemocnice na vitaminove injekce, tak jsem se pekne vylekala a zacala to hned resit. Podarilo se mi toho zbavit behem 2 dnu!!!!

Mate hezke fotky 😉
bellatrix13
8. led 2009
Jooooooo ěště holky,mám malý tip.U Grešíka jsem si nechala poradit a zakoupila jsem si meduňkový čaj,že prý se dostane vcelku rychle do mlíka a kojený děti potom snadněji usínaj a světe div se ono to vcelku fungýruje...sice se pořád malá budí v noci na kojení,ale večer v osm nejpozdějš usne a je klid.Žádný houpání,žádný přemlouvání.Zalomí to a hotovo 🙂 .Jo a na tom čajíku píšou,že je to i pro děti,takže by ho mohli aj děcka nekojený 🙂 .Každopádně jsem to posichrovala a koupila si u nich ještě čaj Smolíček a taky mi přijde,že nejspíš zabírá.Puclinka je po něm o něco klidnější.....nechci to zakřiknout tedy 🙂 .
terezam22
8. led 2009
simcecz jojo 🙂 já tam dělala,a Tvůj brácha s Jirkou chodili teda do třídy 😃 tak ten můj malej Kristík nespí od 13h do teď!!Se picnu,spí minimálně je to normální?jo bellatrix čaj meduňkový piju,ale spíš bych spala já |-| než prďolka...teď je nakojenej leží u taťky na klíně kouká a má poledne,za to já bych lehla a spala!Tím,že nechce dudlíka tak ho mezi kojením uklidňuju prsem...když třeba po půl až třičtvrtě hodině koukání se začne nudit :-p tak mám přes den veselo,odbýhám od všeho...
makinka.1
8. led 2009
Bellatrix,medunka je vyborna,ja si ji pestuju a kdyz Maxik nechtel usinat,tak jsem mu ji davala na noc a bylo to lepsi.Zbytek jsem dopila a haji!!! 😃 Jinak mas svatou pravdu,ze od 8 je tam decek az hruza a rev!Jsou to kecy,ze je tam klid.My chodili od 8 a pred Vanoci jsem poprosila,jestli by nas neprendala na pozdeji,slibila,ze se bude snazit.SMS ale zatim nikde.Taky jsem Maxe musela budit a bylo mi to lito.A jet jeste MHD,to by mi slehlo! :-|