• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
ahoj holky,
maki,
neberu to vůbec špatně, ale u nás bohužel neplatí později spát - později vstávat :unamused: já to tak měla chvíli i u Jarouška a nic s tím prostě neuděláš! Když jsme byli venku tak třeba někdy i usnul, to pak šel později, ale že bych ho dala na chvilku kolem páté třeba, tak to nehrozí, on by neusnul...

bell,
já jsem trouba, furt jsem si říkala komu jsem ještě neposlala gratulaci...takže dodatečně všechno nej nej k svátku a nevím jestli ho náhodou neslaví i Jaruška? Ale asi ne co? Ona totiž Michalova teta Jaroslava ho teď slaví, ale ona je unikát a je asi jediná :grinning:
Já nosím taky teď když mu lezou zuby a má rýmu a kašel, takže jak píšeš, aby to nebylo horší, ale ne přes noc, to fakt ne, jenom přes den a když je mu dobře tak ho dám do postýlky, ale musím ho držet, takže občas řve, protože se furt převrací na břicho a nebo stojí :confused: :sweat_smile: Já tuhle metodu znám a zkoušela jsem jí na Jarouškovi a fakt to nešlo, ono se taky píše že to není na všechny děti a abych ho nechala uřvat do bezvědomí, na to jsem neměla! A taky vyrostl a je to v pohodě :slight_smile:

verčo,
díky za podporu, taky sis to užila :wink:
28. dub 2011 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky..
dodatečně všech Járům a Jarouškům vše nej k svátku:slight_smile:
Tip na sobotu,jestli nemáte program.My tam byli před dvěma lety a bylo to super,takže se chystáme zase.
http://www.ceskevylety.cz/slavnosti.php?kod=9023_jarni-jarmark-v-lazenskem-parku-kyselka
28. dub 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak máme atb, prý začínající angína, dělala mu i CRP, no řevu a krve, jak když zabíjejí tele :confounded: pak mě volala jen pro výsledky, Petr Dádu držel a ten jen viděl opět dr. tak zase řev... no chudák maminka s tou holčičkou co šly po nás, vylezli jsme uřvaný se zakrvácenou plenou.... :frowning2: tak hlavně, že víme co a jak, snad to bude ok, v noci toho moc nenaspal, pořád se vrtěl, takže já toho taky moc nenaspala, tak teď odpadl :unamused: horší je, že mě taky tak trochu pobolívá v krku, no modlím se,aby to bylo jen podrážděný z těch změn počasí, nevím nevím, jak by se těhulování sneslo s angínou (za celý život jsem snad angínu neměla a kdyby teď jo, to by byl fakt pech) :frowning2:

Járům dodatečně vše nej!!

A gratulace k WC!! :wink:

Já Dádu taky moc nenosila, pro mě byl už docela brzy dost těžkej, takže se to ani nedalo, když už tak jsem dřepěla na balonu a houpala v sedě... ale on zase tak moc dlouho nepořvával... a pak jsem ho pár dní nechala tou metodou jak píše Bell a naučil se... ale asi chudáci sousedi...zase jsem si ale říkala, že lepší pár dní bordel než já navěky otrokem... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. dub 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 Martinko, krásný fotky. Ten čas letí, Emča mi přijde už tak velká! A jsou si s bráškou teda podobní, jak když jste je dělali přes kopírák :slight_smile:

@terezam22 Migréna je svinstvo, to je mi tě líto :frowning2:

@verca111 Teda co tam ty lidi dělali, že z toho bytu udělali takovou pastoušku, jak popisuješ?

@prin Jsme ostudy, dodatečně Jarouškovi vše nej a pusu k tomu :slight_smile:

@larakroft Huráááá, Lara může čůrat!!! :grinning: A s tou blumou nechuťárna.
28. dub 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@singid Jejda, to je mi líto, že je malej nakonec marod :frowning2: Myslela jsem si taky, že to bude k zubům. Daneček lehce pokašlává, tak doufám, že bude ok. Loni promarodil Čarodky, tak letos by faaakt jako už nemusel. A jakto, že jste měli z CRP tak zakrvavenou plínu? Vždyť stačí kapička :sweat_smile:
28. dub 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenik_25 Leni on má asi nějak řídkou krev :grinning: i sestra říkala, že z jiných dětí to musí ždímat a nám to fakt dost teklo... on i Dáda docela bojoval a jak chtěl ten prstík schovat, tak si ho mačkal a tím víc to teklo...no ale ta plínka byla spíš jakoby pokapaná, ale na odstrašující případ to stačilo :sweat_smile:
28. dub 2011 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,
nejste ostudy a děkuju! :slight_smile:

sin,
tak snad bude brzo dobře!

já teď dodělala čarodějnický obleček pro Járu do školky, zítra mají kouzelnický den a ještě budou opékat špekáčky, tak se už moc těší! Dneska jsme ho vyzvedli ve školce a tradá na zahrádku, bylo krásně, tak jsme to tam trošku nachystali na čarodky. :sweat_smile:
28. dub 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@singid Jej, hrozná představa :frowning2:

@prin Daneček měl ve školce čarodky dneska, ale nic jsem pro něj neměla a ani jsem nevěděla, že mají mít nějaký převlek. Ale co jsem koukala, tak ho tam měli možná dvě děti, víc ne. Taky opékali buřtíky a Daneček se mi chlubil, že papal jen chlebíček. Buřta nechtěl. Přitom minule u mamky na návštěvě zbodnul jednoho a půl.
28. dub 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenik_25 Leni to má asi po mě, mě tenkrát když mi byly asi 3 roky brali krev, ale normálka ze žíly, a sestře se to nějak vysmeklo a prý nás to zcákalo i s mámou, takže jsme jeli busem a obě pocákaný od krve, no jak od řezníka :grinning: :grinning:
28. dub 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@singid No hrůůůůza!!!!
28. dub 2011 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jarouškovi dodatečně vše nej k svátečku.-)

Nám se teď děti nastěhovaly do postele-nespí a dělají hovadiny!!Já jdu zítra a pozítří makat,do toho ráno zdobím dort+ chci upéct věnečky,snad to s tím raubířem stihnu!!
Večer po práci jdu hodit pokec s kámoškama,ráno opět hurá do akce a na rchlo odvézt dortík,snad se povede,ale jako Léňi mňamooozní dorty to asi nebude....... :cry:
28. dub 2011 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

Sin, tak vy si to taky vyžíráte - fůj, angína!!! Obě moje děti ji měly jako svou první nemoc :frowning2:
A hele, proč s tebou mamka chodila na odběr krve k řezníkovi??? :grinning: :grinning: :grinning:
NO a teď vážně, ono to z prstu dost teče, tak proto asi ta plína...?
JO a ještě něco - taky ti sestříčka udělala přednášku na téma, že ten přístroj na CRP je HROZNĚ drahý a paní doktorka si ho platila SAMA???!!! (Nám ano, jak jsme tam byli naposledy...)

Leni, bydlel tam otec - samoživitel se svou skorodospělou dcerou (která shodou náhod chodí k nám do školy!) - a oni prostě MOC neuklízeli - tedy ani MÁLO neuklízeli... takže asi tak. Ale už to bude dobrý, už to bude hotový :wink:
28. dub 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

Sin, tak vy si to taky vyžíráte - fůj, angína!!! Obě moje děti ji měly jako svou první nemoc :frowning2:
A hele, proč s tebou mamka chodila na odběr krve k řezníkovi??? :grinning: :grinning: :grinning:
NO a teď vážně, ono to z prstu dost teče, tak proto asi ta plína...?
JO a ještě něco - taky ti sestříčka udělala přednášku na téma, že ten přístroj na CRP je HROZNĚ drahý a paní doktorka si ho platila SAMA???!!! (Nám ano, jak jsme tam byli naposledy...)

Leni, bydlel tam otec - samoživitel se svou skorodospělou dcerou (která shodou náhod chodí k nám do školy!) - a oni prostě MOC neuklízeli - tedy ani MÁLO neuklízeli... takže asi tak. Ale už to bude dobrý, už to bude hotový :wink:
28. dub 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca111 Veru neeee, přednášku jsme nedostali, naopak dr. docela dobře vysvětlila proč mu to dělá a jak mu to udělá atd... možná je to tím, že tam byl manža a navíc Dáda řval jak tur, takže jsem jí stejně rozumněla jen napůl, tak to asi zkrátila :grinning:
28. dub 2011 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám tu přednášku dala sestřička, když byla dr vzadu to nachystat :grinning:
Tak to buď rááááda.... :wink: Hlavně ať ja prcek brzy Ok a ty nic nechytneš !
28. dub 2011 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prin Prin,gratulací netřeba,dospělý to přežijou :grinning: ,však je to tu vykecávárna hlavně o dětech,že :grinning: .No hele já si jako taky nejsem ouplně jistá,jestli by nějaká fikaná minutová metoda zabrala na Janikču,když byla mimčo..já to zkoušela ,ale řvala a řvala a řvala....ale ten problém byl právě v tom usínání u prsa.Na jednu stranu to bylo super,naprosto přesně jsem věděla,že když jí dám napít,tak nakonec usne a vim,že s ní můžu jít spát aspoň na pár minut.Taky naši známý byly v šoku,že když jsme chtěli mít na chatě chvíli klid,tak jsem šoupla Janičku k prsu,klimbla,šoupla jsemjí do kočáru a bylo,zatim co jejich holčička řvala a řvala a řvala neb byla na sunaru a ještě prostě řvací dítě,co řvalo nonstop,takže se jim nedivim,že už další ani nechtěj.Ale zase na druhou stranu spaní u prsa byla cesta do pekel,když už byla odstavená a zase byla závislá na uspávání mnou...no prostě...že jo no.Jájinu jsem si tak nějak opratrně připravovala na to,že prostě musí umět usnout sama pro klid všech a fakt to šlo bez žádnýho mučení a uřvávání :slight_smile: ,naštěstí.Ale já tvrdim,že ty druhý děti už se prostě automaticky přizpůsobí dennímu a nočnímu režimu toho prvního dítěe a jde všechno lípAspoň u nás to tak platí :slight_smile: .Nebo je to spíš tim,že i rodiče se naučili,kdy maj spát,jíst apod.Takže už nejezdíme do večerní ikey před zavíračkou s tim,že se mimino vyspí v kočáře,ale prostě jsme doma vždycky nejpozději ve 20h a hned děti do pelechu :sweat_smile: .Takže vlastně suma sumárum se rodiče naučili doržovat denní a noční režim :grinning: bez vyjímek :grinning: a pak i děti spolupracují :grinning: .
@singid Sin,to máte teda pěknou krvavou story :sweat_smile: .Hlavně přeju ať je malej fit a nic od něj nechyť.Angína snad neni nic moc hroznýho(né že by to byla teda nějaká fajnová věc),třeba chřipka je o něco horší.Myslim teda hlavně pro tebe jako těhulku.Držim palečky,ber hodně vitamínů a držte se :slight_smile: .
@verca111 Veru,já teda nechci nějak tento jo,ale kdo jinej by jí ten přístroj jako měl zaplatit?! :grinning: Pokud je soukromá,tak si všechno musí koupit z vlastní kapsy : všechny přístroje aj náplasti,desinfekce i záclony :grinning: .Vlastně si třeba jen měla štěstí,že mluvila jen o tom přístroji,ten seznam mohl být i delší ,když už měla chuť o tom pacientům zvěstovat :grinning: :grinning: :grinning: .
28. dub 2011 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, no právě - to přece dá rozum, že si to zacvaká sama, já nechápu, proč mi to vyprávěla - a ještě jak drahý je provoz - jako že mi dělají milost, že mu udělají CRP ??? A zápal plic stejně nepoznala (ne její chybou)... Trochu mě to právě překvapilo.... (Tady není smajlík s protočenýma očima!!!) :grinning:
29. dub 2011 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru no právě, to je jakoby ti pekař dělal přednášku, že ty housky jsou pečený v nový troubě :grinning: :grinning: :grinning:
holky večer napíšu víc, teď vařím a čučím na svatbu, ale od včerejšího večera bez horeček, mě teda trochu ráno vysychalo v krku, ale snad to bude jen tohle :unamused: , Dáda už je natolik fit, že řachnul z gauče, no zase veselo... akorát ta srajda po těch atb zůstává :confounded:
29. dub 2011 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Klárko, dej mu nějaký probiotika - třeba Nutrolín B - já ho vždy dávám rovnou s ATB. Nebo aspoň živý jogurty, ono se to upraví. Taky koukám na svatbu... :hearts:
29. dub 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem tu kralovskou svatbu normalne orvala... :slight_smile: Ze ji to ale slusi!!!
29. dub 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 to jsem ráda,že nejsem jediná,taky jsem měla slzy v očích.Kate je fakt krásná!
29. dub 2011 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Nejste sami, bohuzel to hlavni jsem stravila na ekg. :unamused:
29. dub 2011 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mami29 já to taky neviděla v přímém přenosu,jen nejlepší záběry.Přes poledne jsem byla u kamarádky,kde jsem televizi nezapínaly,takže celý obřad jsem nesledovala.Jsem si říkala,že s tím nadělají a pak u toho málem bulím :grinning:
29. dub 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Svatba překrásná, ani jsem si u toho nelehla (abych neusnula) - ona je opravdová princezna, vkusná, decentní, krásná... Slzy jsem měla taky...
29. dub 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já nevim holky...ale se mnou to ani nehlo :grinning: ...myslim tu svatbu :grinning: .Teda spíš proto,že se o tom furt všude mluví.Jen jsem je včera večer politovala,že si na svý svatbě nesmí ani uprdnout bez toho,aby to nevěděl celej svět :grinning: :grinning: :grinning: .Z mýho pohledu to musí být strašný,když je furt všude na každym kroku sledujou a hodnotí :rolling_eyes: .
29. dub 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to jo,ja bych takovou svatbu nechtela ani za nic,ale bylo to hezky,ty jejich anglicky tradice jsou v tomhle svete takovy jedny z poslednich,jinak uz se na to moc nehraje.Me se to libilo,ale nezavidim jim to.Skoda,ze se toho nedozila Lady Di... :frowning2:
29. dub 2011 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak svatba krásná, slzu jsem tedy neuronila, ale dost jsem se u toho naběhala k vaření a manža zrovna odcházel do práce...podívat bych se jela, jako šlechtična, ale hlavním "aktérem" bych tedy být nechtěla :sunglasses:

u nás stále bez teplotky, tak už věřím tomu, že je mít nebude, živoučkej je zase až až, navíc k tomu tedy vzteklej a protivnej, jak nechodíme ven, tak se tady holt nudí no, ale bude to muset vydržet, ve čt jdeme na kontrolu, tak když mu už nic moc nebude, tak po víkendu vyjedeme s kočárkem na provětrání, aby měl změnu a zároveň se mi moc neunavil :grinning: za chvilku dáme atb (to zase bude boj :frowning2: ) a jdu spát..
včera se nám to spaní nějak total posr...o, dala jsem atb, ještě jsem poklidila a když jsem se k půlnoci dostala do postele, tak se mladej probral, 3x jsem za ním šla, pak se manža vrátil z odpolední, tak bláhově převzal štafetu, že ho jako uspí... tak uspal, jenže pak se Dáda vždy po 20 min vzbudil a napochodoval do obýváku... tak to manža ve 3 vzdal a dal ho do ložnice do postele... což jsem nevydržela já a po 40 minutách kopaček do celýho těla, jsem drahouška doprovodila do pokojíku, za půlhodinky uspala, no a za další dvě hodiny budila na další atb :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: bomba... naštěstí pak ještě zabral a chrupli jsme až do 8:45!! :sweat_smile: ale taky podle toho vypadalo i to dnešní usínání... nějak se nám chlapec rozhodil... :confounded:
Veru probiotika dávám a když má chuť tak mu nacpu i aktivii, ale holt atb jsou zatím silnější, máme je prvně, tak se s tím musí poprat bobek můj... :frowning2:

jdu na ty atb, tak dobrou noc
29. dub 2011 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@singid Sin,to je fajn,že už vypadáte líp :slight_smile: .No hele s těma atb.....to je fakt děs.Jak už s podáváním tak s posráváním :rolling_eyes: ,My dáváme taky Nutrolin B a dávala jsem to Jájině,i když jsme brala atb já,ale i tak byla chdák taková..sravá ( :grinning: ),nakonec bych řekla,že nejvíc pomáhá ta activie.Zblajzne dvě za den a už probiotika ani nedávám(ode dneška) a hovínko už nám přituhává :grinning: .Jooo a léky máme všechny formou sirupu(atb a na kašel) a na to mám speciélní grif,že si dám Jájinu k sobě na kojící polštář,hlavu jí zafixuju mezi mojí paži a předloktí,aby s ní nemohla hýbat do stran,jednu ruku jí přitisknu mezi mně a ní,aby nemohla mávat a druhou ruku jí držim mojí levou rukou a pravou rukou jí do koutku úst láduju odměrkou léky,ale musí se fakt do koutů ať to teče po straně,aby jí to nezakočilo a hned to nevyblila.Stejnym způsobem odsávám nudle-vysavač zapínám nohou(ta je v tu chvíli ještě volná) :grinning: .Je to hold boj,ale takhle je to boj na dvě minutky a zatím jsme nic nevybrindali a řev je jen kraťoučký.JInak kupodivu ve spánku jí to v postýlce jen opatrně po troškách stříknu do koutku pusinky a ona jen zamlaská polkne a spí dál(což je podle mě zázrak neb pokaždý čekám řev :grinning:) .No,ale radši bych tyhle lékové prostocviky nechtěla dělat vůbec,že :rolling_eyes: .
29. dub 2011 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani taky tak odsáváme :grinning: a atb docela dobrý, už se naučil, že "medicínka", dávám mu to tou injekcí od nurofenu, takže v noci jen otevřel oko, zamlaskal a spinkal dál, ufff ufff, no ale stejně jsme si dali přestávku od 3:30-4:30 :rolling_eyes:
30. dub 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak fakt nevím co se děje, ale jak jsem si pochvalovala že kluci jsou fit a Jaroušek do tří let naprosto, tak teď si to taky nějak vybíráme. Jaroušek už spí a Rostík prudí a pude taky...oba dva mají teplotu, mě picne, ale z čeho bůh ví :frowning2: Rostík teda nevypadá, ale má 38,5 tak uvidím co se z toho vyklube. Jemu teda lezou zuby jeden za druhým, tak snad z toho a Jára, čert ví, ikdyž mi říkala kamoška že to může být z únavy a jak teď mají období většího růstu, ona je zdravotní sestřička, tak snad má pravdu :confused:
30. dub 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prin No hele mě taky přijde,že teď nějak poslední dobou nějak z ničehož nic vylítne Janičce teplota :confused: a fakt to mívá z toho,že třeba někde jsme ona tam lítá s dětma a pak doma úplně zvadne na gauči a já zjistim,že úplně hoří.Většinou jí dám teda jednu dávku panadolu a hned jí dám do postele spinkat.Ráno už jí vůbec nic neni :confused: .Ale myslim,že timhle způsobem teď taky poslední dobou chytne bacily,který před tim kolem ní šli bez povšimnutí.Něco by na tom asi mohlo být,že maj děcka zase nějaký vývojový a růstový skok a zároveň maj smůlu,že jsou čim dál víc v kolektivu,takže v lepšim případě jim jen vylítne teplota z únavy,v horšim případě je zrovna ve stadiu únavy potká bacil :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: .Nebo je potká, tělo se s tim vrovná,ale stačej ho plivnout na mladšího sourozence.Já taky furt přemítám jak je možný,že teď nějak moc marodíme :rolling_eyes: .Když teda vynechám fakt,že marodí hodně lídí a něco nám může domů nosit manža,tak to taky vychází,že ten první půlrok Jájina byla v pohodě a přesně jak jsme začátkem školního roku zase začali chodit mezi děti,tak ještě chvilku odolávala,ale teď z jara už chudák nestíhá.
30. dub 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek