• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
ahoj holky,
sin,
co napsat? Je to těžké když jedno kvítko doma máš, mě se taky zkracoval čípek u Rostíka a měla jsem odpočívat, ale hlídání nebylo a fungovat jsem prostě musela, no a kdybych neřekla dr. ať mi pomůže k tomu abych už rodila, tak snad přenáším! Tím chci říct, odpočívej, ikdyž to není jednoduché! :wink:

leni,
jéžiš, copak vám zase je? Danečkovi pusu ať je brzy líp!

bell,
no já si myslela že už budu ok. a zase mám teplotu, ale co se dá dělat a zrovna se to nehodí, musím na sobotu upéct prababičce dort, má oslavu, zavézt ho tam, protože tam bude tlupa lidí, Michal jede ve čtvrtek až do neděle do Plzně, no snad se vykřešu :confused:
Jo a dali jsme dneska Rostíka k Járovi do pokojíčku, tak uvidíme! Jak mi není dobře, tak se fakt potřebuju vyspat a i za cenu toho že tam budu pravděpodobně v noci chodit, tak mi to za to stojí! Já bych ho jinak asi furt kojila, kdyby se u nás budil, abych měla klid a to by byla cesta do pekla, tak jsem to riskla! Zítra podám info, zkusím ho i odstavit!

Taky máme za sebou první bratrský karambol...říkám Járovi, hlídej Rostíka, hned přijdu a za chvilku řev, že ho prý praštil do hlavy, což nevím, protože ležel na zádech, z pusy mu tekla krev a řval! No on mu nikdy neublížil, tak se mi to nějak nezdá, ale neviděla jsem to...no mě to tak nějak rozhodilo, že ikdyž jsem se klepala zimou, tak mě polilo horko! Ono to přijít muselo, no musíme si holt zvykat asi :fearful:
3. kvě 2011 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky

@singid - klid, neboj, to se zvládne, pomůže, kdo může, to by bylo moc dlouhý v nemocnici, snaž se, co to jde být v klidu. Držím palce, abyste to zvládli na 1* a bez ztráty kytičky.

@lenik_25 - Leni, to je mi líto, že je Daneček marod, a tedy jsi dobrá, žes to nepodcenila a jela na ORL. Chudák malej... :frowning2: Ať je brzy líp - posílám pohlazení...

@prin - to se prostě stane. Přiznám se, že mám nepříjemný pocit, když hodím hlídání na Adama, ale ten už je velký, přesto mám vždycky v hlavě tisíc scénářů, co se může stát... Hlavně že jsou kluci oba OK, ono se to občas vymkne no.
Ať je noc úspěšná :wink:

Nějak nám to tady zase marodí - chjooo - ale co by člověk čekal, když v květnu sněží i zde v nížině.
U nás zatím lehká rýma, tak snad z toho nebude víc. Petr v neděli na týden odlétá na služebku, takže mám nepříjemný mražení - znáte to, jak to chodí, jen co táta vytáhne paty, že?!

3. kvě 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca111 Verčo, no já jsem nejdřív volala naší praktické lékařce a ta mi řekla, že pokud vyloženě nepláče (což on ne, on si jen hrál a občas jakoby ze srandy řekl, že ho bolí ouško), tak dávat jen nurofen a počkat, co bude dál. Ale po debatě s Tomášem jsme se rozhodli, že pojedu hned autobusem na ušní k Barešový a on nás vyzvedne hned, jak budem od ní venku. Ještě, že jsme tam jeli!!! To by byla dneska noc.

Ale jako dávat dítěti kapky do uší, to je věc! Peklo nad pekla. On tak strašně hysterčí, že se nestačím divit, pořád křičí "au au bolí" a kroutí se, držíme ho dva, on úplně rudej, nepříčetnej. Jsem si ty kapky zkusila kápnout do nosu, jestli jsou nějak pálivý a vůbec ne, je to jako voda. Tak nevim.
3. kvě 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prin Pavli, díky. Zánět středního ucha. Je to virové, takže nesmíme vůbec do kolektivu ani ven. Ale psa prostě nějak vyvenčit musíme.
3. kvě 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenik_25 On ted na ty usi bude hodne dlouho citlivej. Takze asi nejde o kapicky jako takovy ale spise o to ze to je do ucha.
3. kvě 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@singid Klárko,nebulíkuj,to ti nepomůže,opravdu zkus odpočívat jak se jenom dá.Je to těžký s malym raubířem,ale určitě vymyslíš jak to udělat.Zkus ho nějak zaúkolovat.Já jsem to s Janičkou taky tak dělala,lehla jsem si na gauč a dávala jí bojový úkoly ať mi přinese panenku nebo něco nakreslí,nebo ať mi přinese to a to.a opravdu to fungovalo,sice jsem pak byla zasypaná krámama,ale měla radost že mi dělá radost a já se dobrou hodinu nemusela ani hnout :sweat_smile: a pak jsme začali kupovat hračky ,u kterých strávila toliko času přemýšelním jak fungují,že se dali na chvíli i zavřít oči(teda jen tak na půl žerdi no).Myslim ne tebe a drž se holka.Petrunka ti tady taky píše jak musela odpočívat,tak se holky nechte hejčkat jak to jen jde :slight_smile: !
@lenik_25 Leni,ježišmarjá....já už o zánětu středouší nemůžu ani číst.To si Dáda musel chudák prožít než se mu to z ouška vyvalilo ven :frowning2:.U Jájiny jsem čoveče taky uronila slzu,když jsem si jí nesla z ušního a když jsem tamy byli produhý běehem měsíce a propichovala jí dr. to ucho znovan,tak jsem jich uronila i víc .My dneska byli taky na ušním :rolling_eyes: .Přišla jsem tam kolem desátý a odcházeli jsme ve 12,40 :rolling_eyes: achjo.Jeden pán v čekárně mi v poledne řekl,že mi skládá poklonu že to vydržim tak v klidu :confused: a přiznám,že v první chvíli jsem šrotovala v hlavě, co má přesně na mysli až pak mi došlo,že tam celou tu dobu stojim,abych jednou rukou uklidňovala Jájinu,druhou chytala Janičku,která se nudila až hrůza a opakovala jsem se jak gramofon :Janičko sedni si,dej nohy dolu,neber Jájině ty křupky,nevěš se na ten kočár,Jájíku neboj už to bude,neházej na zem toho pejska...........No to je fuk že jo no :grinning: .Ale my jsme teda dopadli tak,že Jájina už má ucho v pořádku.Jenže jsem tam brala Janičku sebou kvůli tomu,že se nás poslední dobou ptá : co si řikala,co si řikal?.No a fakt má zvýšenej tlak na pravym uchu a neslyšela dr.když jí zkoušela zacpávat uši a šeptat slova.Ostatní zkoušky sluchu jak rozezvučej takový ty zvukový tyčinky byly ok.Zkoušela jí vyšetřit nosní madli,jestli jí nemá zvětšenou,ale bohužel se z toho šťourání v puse poblila,takže jsme dostali kapky do nosu a máme přijít za týden :rolling_eyes: .
3. kvě 2011 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prin Prin,držim palce na noc :wink: !
3. kvě 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježíš Bell,
to mi ani neříkej, Jára je taky poslední dobou nějaký neslyšící, furt se ptá cože, cože? No už jsem se na to ptala i ve školce, řekli my, že když je řízená činnost, tak někdy neslyší, což je ale asi proto, že se stydí, když má něco dělat před třídou a když je hluk, tak v pohodě a že se tak děti ptají, to je prý normální, tak nevím, ale už jsem si říkala, že tam zajdem...no jak mi bude líp, tak hned letím :confused:
3. kvě 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenik_25 Leni,ty kapky mu budou vadit ak první dva dny..teda unás to tak bylo.Pak si Jájina už nechala kapat bez hysterie.Hele čoveče dr. mi dneka potvrdila,že zánět středního ucha může bát i od zubů....ovšem tak nějak zapeklitě.Onmi to už i vysvětloval Jára,že jak se deckám prořezávaj zuby,tak si všechno strkaj do pusy,aby si ulevili no a timhle způsobem se jim může dostat bacil z pusy až do eustachovy trubice a vyvolat zánět.Proto mě upomínal ať vemu Jájinu sebou na ušní,jak jsem byla minulý týden namojí kontrole neb i dásničky má nateklý.No a měla to tam-u nás ovšem spojeno pravděpodobně s šestou nemocí :rolling_eyes: ,ještě jdem ve středu znova na kontrolu k dětskýmu dr.Daneček už teda asi všechny zuby má,né?Ale tak asi někde třeba něco olíznul,co zrovna chudák neměl.Já myslela,že to máme hlavně z toho plavečáku,ale dr. mi řikala,že to může být odkudkoliv,že to si fakt nevyberu :rolling_eyes: .
@verca111 Veru, držim palce ať jste všichni OK. :slight_smile:
@prin Jooo Prin, není to tak dlouho,co Janička dala Jájině na hlavu kýbl od hraček a začla do něj bušti :rolling_eyes: ...a Jájina chudák ani nepípla a jen tiše trpěla :rolling_eyes: .A to jsem od nich byla jen kousek a loupala brambory :rolling_eyes: ,akorát že jsem se nedívala no :confused: .Tomu se asi fakt nedá vyhnout :rolling_eyes: .
3. kvě 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prin Prin,jj cože,cože?Co si řikala? Pánek nám řek ať to sledujem a kdyby se nám to nezdálo ať zajdem na ušní,takže když už jsme tam šly s Jájinou,takjsem to vzala při jednom.Barešová řikala,že to mívaj děti v tomhle věku poměrně často právě od tý zvětšený mandle :confused: a taky se mě ptala,jestli malá chodí do školky....Njn,máme totiž takovou tu noso vodovku...teda fakt jí kápne z nosu dvakrát za den a skoro omylem,ale porád to tam je a v krku má taky zahleněno a kvůli tomu jí nemůžem dát druhou dávku klíšťovky :rolling_eyes: a furt to odkládáme.Hele ale i přesto jsem s ní šla dneska plavat neb to už by jsme prostě nemohli už nikdy nikam.Já jsem jí teď dva týdny po sobě radši omluvila a nešly jsme,ale i když byla pár dní doma,tak stejně ve školce stojí všechny děti s nudlí u nosu a koukaj na dveře,což je každodenní obrázek :rolling_eyes: .Miranda mi teda dneska na plavču řikala,že Dája to mívá po rýmě taky a že taky byly na ušním a bejvale kdby se nechali,tak už by jí rvali mnadle ven,ale pediatr jim řekl,že to děti v tomhle věku mívaj a postupně to odezní a tprve kdby tty mandle opravdu dělaly neplechu i v pozdějšim věku,tak je dobré je odstranit.Dávají dětem prej doma aromaterapii a hezky čuchaj eukalyptus,aby se jim uvolnili dýchací cesty a prý jim to zabírá.
3. kvě 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell, já myslela jako že to choří tady na MK ne tady u nás doma!!! :grinning:
3. kvě 2011 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca111 Jo tááák,no stejně rýma-otec pryč...znáš murphyho zákony..... :grinning: :grinning: :grinning: .Nějaký ten palec na držení se vždy hodí :grinning: .
3. kvě 2011 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim!
Ukol dnesniho dne???Dostat z rocniho batolete moč na kontrolu k doktorce.Kdyz sedi poprve na nocniku a fakt s tim nesouhlasi,tak je to opravdu zazitek!Nicmene se povedlo,ale nemit Maxe jako predlohu a nosice hracek,tak nevim,nevim....Ale slavime velky uspech!Emce je to teda naprosto burt,vubec netusi,ze neco vyprodukovala,cimz se mi potvrzuje,ze ucit deti v tomhle veku konat potrebu do nocniku je holy nesmysl...Takze maly nocnicek poputuje opet do skrine a pocka jeste par mesicu.
4. kvě 2011 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bellatrix13 Teda vy si koukám užíváte ještě víc než my :frowning2: To je jako brutus jít tam dvakrát do měsíce. My v pátek na kontrolu a DOUFÁM, že máme na dlouhou dobu, nejlépe navždy, pokoj. A prosím tě, co ti řekla na to, že Janička takhle hůř slyší? Ono to tou mandlí může být. Přijde mi, že teď každý druhý dítě má zvětšenou nosní mandli. Známá je na trhání nosní mandle s holčičkou (3 roky a něco) dneska, kamarádka jde se svojí holčičkou (v červenci 3 roky) jde příští pátek a my jen čekáme, až Daneček přibere a jdeme taky. Říkám si, jestli ta zvětšená nosní mandle může nějak souviset s tím zánětem stř. ucha. Asi se na to zeptám v pátek při kontrole doktorky a poprosím jí, ať tu nosní mandli překontroluje. :frowning2: Ty hele a s tou spojitostí se zubama ti to věřím, protože Daneček si teď pár dní furt strkal ruce do pusy a my mu za to nadávali, že se ruce do pusy nestrkaj. Tak že by nějaká poslední pětka?

Jinak u nás stále hysterie z kapek do ucha. Do nosu mu to vadí už míň, ale i tak křičí "au au", přestože ho to fakt nemůže do nosu bolet. Ale jak dojde na ucho, tak na Danečkovi musím sedět obkročmo, ruce mu držím nohama u těla, jednou rukou natáčím hlavu, druhou kapu. No děs, řev, už jen čekám, kdy nám tu zaklepou sousedi, co mu furt děláme :frowning2:

@makinka.1 Máš recht, to ještě počká :slight_smile: A poklonu, že jste to zvládli!
4. kvě 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 Maki,už jsem odeslala gratulaci na IP :grinning: ...nám se s močí asi nepoštěstí :grinning: .
@lenik_25 Leni,dívala se jí do nosu a ptala se jestli chodí do školky,s tim že právě od těhle zdlouhavých nekončících rým se může ta mandle zvětšit a pak způsobuje zalehnutí v uchu,ale jestli to má spojitost se zánětem ucha fakt nevim.Janička zatim žádný neměla,to měla teď dvakrát po sobě jen Jájina..A taky řikala,že to mají nejčastěji děti ve školkovym věku.Jenže se jí jaksi nepodařilo ty mandle vyšetřit,takže dorazíme za týden a kapem kapky do nosu zatim.Jinak krom šeptání,kdy jí dr. zacpávala ucho a šeptala směrem od ní,což nezopakovala(a teda vypadala zmateně,tak nevim jestli fakt neslyšela nebo jen nečekala co se bude dít),ostatní zkoušky sluchu slyšela :confused: .Jooo taky se nás ptala,jeśtli Janička chrápe,že to je taky známka zvětšených mandlí....no chrápe samozřejmě :unamused: .Jen si nějak nedokážu představit,že by jí něco rvali :astonished: .ˇ..tříletýmu dítěti :astonished: .Jenže zasejc Janička do teď na žádný zdlouhavý rýmy ani záněty ucha a čehokoliv netrpěla :confused: .Tak si nejsem jistá,jestli je dobrý jí hned kývnout na nějaký trhání-řezání.U Jájiny bych to už za nějaký ten rok pochopila neb ta chudák už teď válčí s těma ušima,tak jsem zvědavá jak bude vypadat třeba za půl roku, za rok,dva :confused: .
4. kvě 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zpravy od mudry:
Max 15,10kg,103cm,tlak 95/60 :slight_smile: Plochy nohy,takze mazeme na ortopedii :frowning2: a jinak pochvala.
Ema:10,04 Kg,80 cm,hlava 46cm.Poznala,ze ma za sebou nachlazeni-podle tech jejich prudusek.Rikala,ze se mam pripravit,za s nejakou dalsi virozou nebo infektem prijde zase ta dusnost.Takze Spiropent v pohotovosti a jak se to stane (to uz bude po 3),tak hned prijit na konzultaci dalsiho postupu,uz by se asi musela nasadit nejaka lecba... To nemam radost,holka je jinak v poradku,nikde u nas zadny astma ani alergie a ted toto....Rikala,ze je videt i na kuzi,ze ma takovy lehky sklony k atopaku-coz uz vite,takze hlidat i pripadny alergicky reakce na jidlo,moc nedrazdit treba rybizem,jahodama a tak....Nojo,jsou na tom decka hur,zatim se nic hroznyho nedeje....
Jinak byli oba vzorny,Maxovi zkousela oci,vzdy jedno zakryty,zmensujici se obrazky.Byla tam i silueta kocky,tak 3x to byla kocka a kdyz to byl pidi obrazek,tak to byla najednou krava.... Stejne tak letadlo...3x letadlo,po ctvrty to byl ptak... Ale nevadilo,slo ji o hruby rozpoznani toho obrazku.Taky jim zazpival kousek "Skakal pes..."tak jsem mela radost.
4. kvě 2011 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bellatrix13 Daneček taky ze spaní chrápe a dýchá hodně pusou. Ta kamarádky holčička dýchá taky hodně pusou. Je to prý známka zvětšené nosní mandle.
4. kvě 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 Teda Max je obrovskej šikula, jak to zvládnul. Daneček by se asi styděl zazpívat takhle u doktorky. Včera do mě pořád hustil hody hody doprovody a dneska Táto, mámo, v komoře je myš :grinning: Ale když má mluvit před někým, tak nechce. Horší je, že nechce ani poděkovat, když od někoho něco dostane. Jsem zvědavá, jestli naše MUDra bude dělat taky takhle pěkně podrobnou prohlídku. Ale uvažuju, že když jdu v pátek na ortopedii já (kvůli bolavým chodidlům na kole, mám ploché nohy), tak že bych tam nechala rovnou Nácovskýho zkouknout i Danečka. To by snad nevadilo... A Marti, co já bych za to dala, aby měl Daneček 15 kg, ty jo :frowning2: On je už asi rok na svých 12,5-13 kg a prostě mu to nejde nahoru :frowning2: Jsem z toho hotová, je to takovej hubenďour a blbě jí :frowning2:
Emička má super váhu, ta s jídlem něma problema, co? :grinning: A teda z toho sklonu k alergii si nedělej starosti, Dáda bere od 11 měsíců léky a pořád je nevysazujeme, prostě to nejde a taky žijeme. Mrzí mě to, ale byla jsem i na konzultaci u Podolský (jinak chodíme ke Kovářový) a ta postup naší alergoložky naprosto schvaluje a prý to berou děti leta leta a nevadí to.
4. kvě 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 Maki,to máte pěkný míry :grinning: .My už teda byli se nechat výročně překontrolovat před měsícem.Jájina měla 9,75 a asi 82 nebo 84 to si te´d nějak nemůžu...měřila jí to sestra složitě ve stoje a Jájinu to nebavilo :rolling_eyes: .Janikča teda měla bez pár deka 20kg :sweat_smile: a 107 na vejšku.Její teda kousek,ale zase máme radost,že nabrala po tom,co měla v únoru v nemocnici 17kg :confused: .Tlak si teda vůbec nepamatuju,jen vim že dobrý a zkouška očí....to z ní byl Pánek vyjevenej :sweat_smile: .On tam nemá žádný dětský obrázky,ale prostě geometrický tvary,tak nejdřív řikal,že tříletý děti na ty oční zkoušky moc nenutí,že se jim to pšatně popisuje..a Janička to popsla mik fik a bylo :grinning: .Ani nevim,jestlijsme ještě něco předváděli.Myslim,že i Jájina tam předvedla co si umí spojit atak neb nám je obě chváli až do nebe,ale oni jsou obě tak živí,že jsme byli rádi venku z ordinace :grinning: .Pánek určitě taky :grinning: .Dneska jsme tam byli s Jájinou a dala jsem mu i ti zprávu Janičky z ušního,tak se tak zasmál a že prý paní doktorce přeje hodně štěstí až bude chtít Janičce vyštřit ta týden tu mandli :grinning: neb Janička je chytrá a mazaná a hned si všechnopamatuje,takže jí určo na další pokus už neukecá :grinning: .Tak jsem zvědavá :sweat_smile: .Hele a s těma alergiema..řiká se,že když má dítě alergie tak se s tim dá ledacos dělat,ale když se ti objeví alergie až v dospělosti,tak už se tě drží zuby nechty a mívá horší průběh.Kámoška má obě holčičky alergiky a obě vypadaj jak reklamy na zdraví :grinning: .Já nevim proč ty alergie jsou dneska tak rozšířený,ale taky jsme smířená,že nás určo nějaká potká :confused: .

Holky a to vám taky musim říct jak dopadlo naše školkování :confused: .Jak tak jako Pánek Janičku chválil.......tak naše Janička nám začíná úplně zhasínat.První den do školkymoc nechtěla,pak si zvykla a cestou dom se mě ptala proč už musí jít pryč apod...to ovšem už jsem psla,že tahle naše školka je taková zvláštní a adaptačku protahuje do nekonečna.No a teď když se řekne školka,tak se Janička začne klepat je nervozní a o víkendu se snad každých dvacet minut ptala : že něpůjdem so školyk,že ne...a furt dokola.Pokaždý když dojedla nebo se měla převlíknout tak se ptala zas a zas.Ve školce jsem v pátek dostal půlhodinou přednášku od vedoucí,že tam nemůžeme nechávat Janičku spát po o a že si máme pro ní chodi v půldvanáctý a že jí tamnesmíme dávat přes prázdniny a že jestli máme jiný nízor,takže nás můžou vyloučit a ať si ani nezkoušim stěžovat u ředitelky,že jsou spolu za jedno apod.No výhrůžek milion.A že prý tam Janička brečí,že necchce spát a že si na ní učitelka stěžovala (tý vedoucí né nám),že když začne být nervozní,že na ní nemá čas jí uklidňovat.Vyzvedla jsem si teda Janičku a milá paní učitelka mi ve dveřích hodila Janičky pyžamko do ruky a zvřela mi dveře před nosem bez jedinýho slova.Takže jsme volali na magistrát,kde se nám dostalo ujištění,že školka se opravdu nechová tak jak by měla.A z Janičky jsme složitě tahali,co se vlastně ve školce děje.Moc se jí mluvit nechtělo,ale nakonec jsme rozklíčovali,že jí tam děti bijou paní učitelka s tim nic nedělá a hlavně prohlásila,že mladá paní učitelka je na ni zlá,že jí řikala ošklivý věci,aby už nebrečela....tak nevim co přesně jí řikala,el jestli jí měla plný zuby že brečí a urvala se naní...S tim,že jí děti bijou teda už přišla pár dní před tim,ale tak jsme jí dodávali odvahu ať se nedá,že se jim musí postavit....no ale s učitelkou bojovat nemůže,že.Taky z ní vylezlo,že jak se tam poblinkala,tak to bylo proto,že dělali výrobek pro maminky k svátku.Janička plná nadšení se těšila,že mi to dá,ale paní učitelka jí řekla,že nemůže ona začla plakat,pak kašlat a nkonec se z to kašlání poblila.Tak já jako nevim jo asi jí to řekla prostě špatně a chudák myslela,že to co dělá pro maminku jí vlastně vůbec nemůže dát.Nakonec taky ještě Janička vyprávěla,že jim tam pouští uřvaný písničky,což jsme rozklíčovali po dlouhym rozhovoru jako diskotéku,ovšem s tim,že prý si tamjinak nic nezpívaj.A že prý se bojí dětí,že všechny porád hrozně řvou,jejich hodně a házej hračky na koberec.Když jsem se ptala učitelky,jestli s nima malujou a kreslí vodovkama nebo jestli maj modelínu,takmi bylo řečeno,že vodovky jim nedávaj vůbec a modelína je moc mastná a že maj jen pastelky.Takže v závěru naše Janička takovej sebevědomej generál je zakřiknutej otloukánek,co si tam ráno sedne do kouta bojí se všech včetěn úči, jen přežije do oběda nic neděláním( a oni fakt nic nedělaj) a pak se samozřejmě shání kdy už přijdu neb se jí nechce moc spát a před spaním jim prý taky nečtou.Takže když to tak shrnu,tak moje nejhorší představy o školce se právě zcela naplnily :angry: :angry: :angry: a bude se to muset vyřešit.Tenhle týden teda tam nejde,byla jen v pondělí neb prostě tam ani jít nemůže.Je u našich a nechce o školce slyšet ani slovo jinak zbledne jako křída.A co se tak poptávám nejsme jediní :angry: ,takže kdo může dá dítě pryč a kdo nemůže tak tiše trpí a potichu nadává neb tu školku potřebujou :unamused: .Fakt děs,včera jsem se nad Janičkou i rozbrečela,když jsme dávali dohromady,co se vlastně v tý školce děje.
5. kvě 2011 v 00:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tehule,neberete nektera zelezo?Mam tu krabici Actiferinu,kdybyste nektera chtela,dam gratis.Expiruje az v roce 2014,je mi to lito vratit do lekarny.Tak se ozvete,jestli nekdo chtete,klidne do IP.
5. kvě 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenik_25 Max ji dobre,ted teda zacal trochu flakat obedy,ale je to jen tim,ze je linej jist sam.Tak pulku sni v poho,ma hlad,tak ji,ale pak zacne delat kraviny a ze uz nechce a blabla...Ceka,jestli ho nakrmim,to by snedl vsechno.Obcas mu pomuzu,ale musi papat sam.Vetsinou to sni.Kdyz jsou teestoviny nebo kus masa,tak vzdycky. :grinning:A vcera k veceri mel 2 krajice s rybickovou pomazankou. :dizzy_face: A s Emcou teda problem fakt neni,ta toho nekdy sni vic nez on. :grinning: S tou alergii si zatim nedelam nervy,ono se to nejak vyvrbi.
A Denecek nechce jist obedy?Nebo s cim je problem?
@bellatrix13 Zrovna o alergiich mluvi tenhle tyden v Sama doma.Ptali se,proc jich je ted tolik.Doktor rikal,ze kdyz to nekdo objevi,tak dostane Nobelovku. :grinning: Vseobecne je to hlavne chemie v jidle,Ecka a tak...spatnej zivotni styl,prilisna cistota az sterilita nekterych domacnosti,znecicteni zivotniho prostredi a tyhle vsechny kecy....
5. kvě 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oprava:Aktiferrin se to pise... :grinning:
5. kvě 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 Marti,já jdu příští týden na odběry do polikliniky a uvidím,co mi řeknou.Celkem předpokládám,že budu trochu chudokrevná,u Šimonka jsem taky byla a brala jsem ke konci železo.Ale,pokud si někdo řekne dřív,tak mu to železo klidně dej,to se nic neděje.
Já jsem sama alergik a pořád se celkem divím,že je Šimonek v pohodě.Aspoň zatím nejeví žádný zvlášní známky čehosi divnýho.Akorát teda má sucou kůži,ale to držíme pod kontrolou olejem a excipialem,jinak vše v pořádku.

@bellatrix13 Bell,to se snad nedá ani číst,normálně mi leze mráz po zádech,co se u vás ve školce děje.Je mi moc líto,že jsi se tolik bála a dali ti za pravdu víc,než bys asi čekala.Nevím,co bych dělala,ale tohle je určitě na nějakou pořádnou stížnost.Chudák Janička..
5. kvě 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 Maki,no jasný ty kecy kolem vzniku alergií už člověk slýchá všude,ale tak mi řekni,když to uměj tak hezky rozklíčovat jo.....Já bych řekla,že zrovna vám by se teda alergie měla vyhnout obrovskym obloukem.Nebo snad žiejte nějak sterilně :grinning: :grinning: :grinning: ?!S jídlem si člověk až tak moc nevybere teda :rolling_eyes: .Já si taky připadám jak policajt když jdu na nákup neb se snažim číst složení na potravinách.....ale i kdbych se snažila sebevíc,tak prostě jsme civilizace ečkařů a jsou prostě ve všem, jen někde miň a někde víc.A když si sáhnu do svědomí,tak teda mi zrovna chutnaj věci,který bych neměla jíst vůbec a už vůbec holky :confused: .Ona stačí taková zmrzlina nebo nějaký pamlsky.....to je řádka eček,že se jim to ani nevejde na obal.
@petrunka01 Petru,jájsem nečekala žádný zázrak,ale takjsemmyslela,že si tam prostě bude hrát s dětam,že si budou kreslit neb předškolní děti maj nevjvětší boom ve vývoji v kreslení.Ale ono to tak prostě vypadá,že tam vládne nějaká dost stresová nálada a k dětem se chovaj jako,že jim tams trašně vadí.Už jenom to,že si zavedli pravidlo,že vdě třetiny dětí musí jít v půl dvanácty po o domu a ostatní nejpozději ve 2 po psaní.Takže ač má školka do 4,tak ve 3 už tam nikdo neni.Já jsem teda janičku do školky nechtěla dávat na každý den,chtěla jsem tak dva dny,ale s tim aby tam i spala,abych si mohla dojít k doktoru nabo na úřad a s Jájinouna plavčo a zybtek týdne jsem sijí chtěla nechávat u sebe neb si jí chci taky ještě užít a i Jájině schází,když tu neni.Jenže,aby jsme jí nervovali už jenom tim,žetam vůbec musí jít ankonec jí tam můžu nechta jen 3 a půl hodiny,to je k ničemu.Za tu dobu si jen těžko stačim něco pozařídit( neb s s kočárem a s Jájinou nemůžem zařizovat rychlostí blesku) a hlavně vim,že tam Janička sedí někde ve strachu :frowning2: .Třeba jedna známá musí zapojuit celou rodinu...ráno tam odvede holčičku na osmou a jde do práce,v 11,30 jede její manžel z Jílovýho z práce až do Březin malou vyzvednout,odveze jí k babičce,aby se tam vyspinkala a zase jede do Jílovýho zpět .maminka skončí odpo v práci a jede pro malou k babičce apk jedoukonečně domu..a takhle každý den :confused: .To si tak řikám,že my si můžem ještě vejskat.A malá tam samozřejmě taky brečí nebo jen postává a sleduje, kdy se otevřou dveře,ven na zahrádku nechce chodit neb se na tý zahrádce dějou asi pěkný věci.Janička o tom taky vypráví,jak jí tam děti bouchaj a že jí nějaký holky chtěli hodit do vody a učitelky prostě nic.(chodí totiž na zahrádku všechny třídy společně).Já nevim,jestli tam maj nějaký dětský gang,co protě tyranizuje děti,který nejsou jako oni.....jenže ty dětska, co to dělají jsou přece taky jen děti,ale jestli jim v tom tam nikdo nebrání a vědí,že jim to projde tak proč by to nedělali,že jo a navíc jestli ani nemaj jinej druh činnosti,tak se prostě hromadně nudí a vznikaj tyhle situace.Podle mě i děti,který se rozhodnou někoho třískat jsou vlastně taky nějakym způsobem vystresovaný.No prostě teď tam Janička nepůjde a příští týden dám ve školce řeč :rolling_eyes: .
5. kvě 2011 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a taky tu byl včera Rubeš se zubama a já to nevěděla,tak jsem Járovi kladla na srdce,že příště mu musí říct,že ho Děčínský maminky chválej až do nebe :grinning: :grinning: :grinning: .
5. kvě 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bellatrix13 fakt nemám slov!Jasně,že nečekáš zázraky,ale aspoň základní slušný chování vůči dětem a nějaký aktivity....U nás se teda taky celkem snažej,aby si to co nejvíc usnadnili,děti,co mají maminku doma,nesmějí chodit o prázdninách(teda ani Šimonek letos chodit nebude-a to by mi to pomohlo,aspoň občas,budu mít malý miminko,šestinedělí..no nic).Jak jsou nějaký prázdniny,tak se snažej děti co nejvíc vyeliminovat,aby si mohly vzít učitelky dovolenou..ale to sou spíš drobnosti,vcelku jsem spokojená.Šimonek chodí pořád s nějakýma písničkama,básničkama,výtvorama,kresbama,takže se jim zase věnujou,to jo.Ale taky..řešili jsme,že dvě předškolní děti se nepříliš vhodně chovaly k ostatním-i k našemu a učitelka to taky nechtěla moc řešit.Jsou prý to velké děti a nudí se ve školce,tak zloběj ostatní.Kdyby naše před nima neutíkaly,tak je prý nemůžou honit..Takže se teď každý den ptám Šimonka,co bylo ve školce a pozoruju ho.Prý se to uklidnilo a nikdo už jim neubližuje a Šíma vypadá v pohodě,tak snad je to i pravda.ALe taky mě zarazila ta neochota něco řešit.Toho jsem si všimla už loni,když si tam ve školce Šíma zlomil tu ruku a měl to celé léto v sádře.Nakonec se to ta učitelka snažila víceméně shodit na kamarádku Soničku,která teda u toho byla,ale jaksi zodpovědnost za ně má učitelka,ne...navíc podle dětí nebyla v tu dobu ani ve třídě....
Je jasný,že tam teď Janičku nebudeš nutit,jsem zvědavá,co ti pak případně řekne ředitelka.
5. kvě 2011 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
leni,
jak píše bell, Jarouškovi když lezly zuby, tak byl taky na ušním a měl zánět stř.ucha a dr. říkal že je to od toho! No snad budete mít už klid!

maki,
tééda, Max je šikula, Jára by taky ze sebe nic nedostal kdyby se ho dr.na prohlídce ptala. On jak je u dr. tak se stydí nebo co, je zaražený jak prd a nic s ním nehne!

Leni,
neboj, naše dr. takovou podrobnou prohlídku nedělá, teda aspoň nám ne! :slight_smile:

bell,
teda Janička má pěknouá, váhu...Jára má necelých 16kg, ale je fakt že bude asi menší!
Hele, jednoznačně je chyba na straně těch učitelek, to snad není ani školka, já mylslela že se toto už neděje a rozhodně ne šikana ve školce!
Každopádně je Janička šikulka a zaslouží pochvalu že vám to všechno takhle řekla a můžete s tím něco dělat! A co se na to přeptat i jiných maminek jak jsou tam spokojení? :confused:
5. kvě 2011 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 Tak s Danečkem je obecně problém. Jsem ráda, když do něj ke snídani dostanu jeden jogurt. Dneska půlka banánu a až za hodinu jogurt. A to sní jen bílej, ovocný nechce a kdyby aspoňbobíka apod., aby po tom přibíral... to by nejradši vyblil. Denně do něj NĚKDY dostanu 1 kus ovoce, nejčastěji jablko, ale když nejí, tak radši přesnídávku jak kdyby byl pořád mimino. Obědy jí, to mívá polívku (kterou jí ovšem minimálně půl hodiny a já zatím 2x přihřejvám) a druhé jídlo. Na to je vybíravka. Nesnáší nové chutě, to hned dáví. Takže furt dokola br.kaše, těstoviny, brambory a to mi jí ještě podle nálady. Maso musí být úplně pidi, jinak to žvejká v puse třeba půl hodiny (1 sousto). Večeře peklo, k tomu už se ani nevyjadřuju. To jsou většinou nervy u večeře. My dojíme a ještě hodinu a půl sledujeme Danečka, jak u jídla tancuje, skáče, dělá blbosti, jen aby nemusel jíst... jsem už zoufalá!!!
5. kvě 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prin Jenže já bych právě za podrobnou prohlídku byla ráda.
5. kvě 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Těhulky, mrkněte, jestli se vám něco nebude hodit...

http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=351991
5. kvě 2011 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek