• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Petřík s těmi afty nejedl NIC 5 dní... A skoro nepil, byla jsem i na pohotovosti, jestli není dehydrovaný :frowning2:
Dr mi poradila jedinou - drastickou ale účinnou - věc. Namáznout to mundisalem v tý pusince - ono to asi 30s pálí a pak to znecitliví a může jíst. Když mi toto řekla, tak jsem omdlívala a dušovala se, že to NIKDY neudělám - ale došlo na to, protože už byl průhlednej jako papírek... Dělala jsem mu silný vývar (ale to Rostík asi ještě nemůže) a dávala jsem mu ty dlouhý piškotky, když snědl za den dva, měli jsme z toho slávu... :frowning2: Tak možná rozdrtit Rostíkovi piškotky do pudinku nebo smetánku...? Chudinka malej... :frowning2:
Prin, držte se!!!
13. kvě 2011 v 19:11  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,
Prin taky tady je někde diskuze přímo na ty afty, docela si pochvalují tantum verde ve spreji, nebo potírat, prý to radí dr. z onkologie, že děti tam mají s afty problémy pořád a tohle prý zabíra rychle, držím palce...

Leni já si myslela, že jste byli v Pronatalu (?) v TP, tak držím palečky, ať to dobře dopadne

já se dneska trochu hýbala, ač je manža pilnej a snaživej, tak už jsem se na ty kamna nemohla dívat a musela je vypucovat, samo když byl pryč, jinak by bylo řečí... podle manži bych měla celý den ležet, deku nejlépe až ke krku a i čůrat by za mě chodil... je to moje zlatíčko, ale asi mě to zabije :sweat_smile:

jinak mám trochu nerva, Dádulku si na hlídání chce půjčit jedna osůbka s tím, že by si půjčila i autosedačku a případně byla s Dádou mobilní... jsem na nervy, neb ta osoba není zrovna moc zběhlá v řízení (občas dle vyprávění i vcelku sobě nebezpečná), takže jsem manžovi řekla že ani náhodou... nebudu se tady klepat a mohlit, aby se nikde nevyklopili... navíc mám i obavu, že by ho pak přivezli s tím, že byli třeba v UL v zoo nebo na nákupech... takže bych ani nevěděla kde kluk je, protože by nebyli ani schopni mi zavolat, že ho berou na výlet :unamused:
nebo myslíte, že jsem přecitlivělá a být ráda, že mi kluka někdo pohlídá??? :unamused:

hokej smutnej :rolling_eyes:
13. kvě 2011 ve 20:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Klárko, já se ti tedy nedivím, taky bych nesouhlasila - mám nervy i když si naši sami museli dát sedačku do auta - a to jsou zodpovědní a i dobří řidiči... - my, mámy, jsme prostě takové.

Tááák, my jsme nachystaní - vytiskla jsem si žádost o přijetí do školky, zfalšovala podpis manžela :grinning: - je v Německu - zabalila rodný list, Petíkovi jsem umyla vlásky, vyčistila uši a boty a ostříhala nehty. A zítra zápis - děj se vůle boží :grinning:
13. kvě 2011 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Díky holky,
no já mu dala kaši, hodně teda jako tekutou, tak to slupnul, dá si i kukuřičnou křupku, a teda hlavně pije, takže to snad nebude taková katastrofa! Navíc nechce vůbec kojit, takže ho odstavím, akorát mi odešla odsávačka, tak to musím nějak v noci přežít a ráno koupit!
Michal jel do města, tak mu říkám, že až pojede nazpátek ať se pro něco zastaví v lékárně...no přivezl fialku a prý mu dávala Calgel, ten teda nekoupil, máme doma. No a dát mu to na to, prý to pomůže a nebude to citlivé. Zdálo se mi to divné, jelikož to obsahuje alkohol tuším, no já blbka se nechala přesvědčit fundovanou lékárnicí a jak jsem mu mazala zuby, tak jsem mu to tam foukla a myslela že mi řevem zmodrá...jsme fakt blbá a lékárnice ani nemluvím :rolling_eyes:
13. kvě 2011 ve 21:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@singid Vcelku se ti nedivim...ja byt tebou,tak ho hlidat dam,ovsem bez autosedacky a na vylet je poslu vlakem. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dada bude nadsenej a riziko vlakovyho nestesti je zanedbatelny,takze budes v klidu. :wink:
No,ja taky silela,kdyz jsem zjistila,ze tchynaci Maxe jako docela cerstvy mimino vezli ve vajicku,ovsem nepropasali tu sedacku.... :angry: A to jsem jim delala pri odjezdu instruktaz,jak to prepasat,aby to bylo spravne!No,holt uz na ne clovek musi pomalejs...Jsou oba zodpovedni,ale tohle nejak onehda neklaplo.Ted davaj deti do auta pul hodiny,aby bylo vsechno sravne :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. kvě 2011 ve 21:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Prin, vždyť jsem to psala - já dala nakonec ten Mundisal - to je totéž - ono to chvíli megapálí, ale pak to opravdu znecitliví a kdybych to neudělala, tak snad Petan nejedl přes týden... Držím palce, ať je vše brzy OK.
13. kvě 2011 ve 21:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@verca111 Ja mam zadost vyplnenou uz docela dlouho,i podepsanou,RL jdu najit ted.Ovsem Max ma mastny vlas,bo se dneska desne zpotil,jak vstal po obede s tou horeckou a vecer mu bylo uz zase nedobre,takze jsem mu hlavu nemyla.Ovsem stejne sanci,ze pujde se mnou vidim tak na 10%.Spis zustane s Emcou doma,tchyne ma nastup na 8,tak je pohlida a do ustavu se zapsat holt pujdu ja. :grinning:
13. kvě 2011 ve 21:45  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@prin Jen mu to namaz,chvili bude rvat,ale pak se naji bez bolesti. :wink:
My mame Kamistad,ten je teda dokonce s novokainem,ale zkousela jsem to na sobe a hubu pak fakt necitis...
13. kvě 2011 ve 21:48  • Odpověz  • To se mi líbí
no když mě už se do toho nechce když jsem ho viděla jak řve, on teda dneska řve pořád! No a do toho mám zatvrdliny v prsu, paráda :rolling_eyes: Du to rozmasírovat a šupnu si paralen! Když se daří, tak se daří! :frowning2:
13. kvě 2011 ve 22:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak my se modlíme, ať se nerozprší, za hodinu a půl vyrážíme do Zubrnic na jarmark.

@makinka.1 Jo, Lucka psala, že jste se tam potkaly. Navečer už mi psala, že si Anetka hraje s další holčičkou a maluje si a je v pohodě. Tak snad to byla bolístka fakt jen na chviličku. No ale co ten náš Maxík? Co to může být? Myslíš, že se mu může takhle hnusně prodírat třeba poslendí pětka nebo něco takového? Je to fakt záhada. A uzlinky za ušima nemá, že by se hlásily příušnice, které teď řádí???

Na ty afty by jogurt nemusel vadit, v žádném případě ale rajskou apod. Štípala by asi i ovocná přesnídávka. Ale takovej bobík nebo pudink by mu mohl udělat dobře. A nebo vývar, jestli už to papá.
14. kvě 2011 v 08:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@singid Ne, kdepak, Pronatal ne e. Odtamtud odešel MUDr. Schmitz a založil kliniku Stellart, která má navíc smlouvu s mojí pojišťovnou. Já jsem k němu i přešla jako k obvodnímu gynekologovi, tím pádem mám všechno zdarma, jen platím při vyšetření regulační poplatek 30 Kč.
A s tím hlídáním a řízením... jsi jako já. Tchýně neumí pořádně řídit, je nebezpečná sama sobě, na křižovatce se třeba nerozhlídne s tím, že děj se vůle boží... a ona už ví, že jí do auta dítě prostě nikdy nedáme. A sama ho tam nechce, protože si je svých chyb za volantem vědoma. Když s ním chce někam dojet, tak vláčkem.

@prin Pavli, tak to je super. Kaše je určitě taky dobrá volba :wink:
14. kvě 2011 v 08:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@prin Ježiš, ještě prso do toho? Holka, když se to s..e, tak se to s..e, co?
14. kvě 2011 v 08:21  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky....
já jsem dneska už po ránu nějaká hotová.Skoror neudržím oči otevřené,jak mě pálej.Asi kvete nějaká "super" rostlina nebo co.Teď v těhotenství se mi alergie zhoršila,mám i trochu rýmu,to normálně nemívám a ani ty oči mě obvykle tolik nezloběj.Navíc mě štve ta naše malá příšerka.Spal se mnou v ložnici,ráno se vzbudil,ale nešel za tátou do pokoje,že by se koukal na pohádky,musel být se mnou v ložnici.jako,že bude ještě taky spát.Samo,že nespal,poskakoval po posteli,ale odmítal odejít do obýváku.Takže jsem musela vstát taky :rolling_eyes: .
Zrovna se kluci pustili do malování kuchyně.Martin maluje a Šiška komentuje všechno,co dělá :grinning: .Jsem zvědavá,za jak dlouho Martin vybouchne,protože to naše zvíře pusu prostě nezavře...
Hodně štěstí u zápisu do školek.
Kdyby šel někdo odpoledne na Mariánskou louku na běláskovskou akci se soutěžeme,tak se asi uvidíme.Pokud nebude hnusně,tak nejspíš vyrazíme.
14. kvě 2011 v 09:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Cago zeny.Tak Maxe choroba zahadna opustila-alespon od vecerejsiho vecera je bez horecky,uz je cilej a nepolehava a vubec nic na nem neni znat.Takze je ofiko zapsanej ve skolce,prijela babi a shodly jsme se spolu,ze pojedem vsichni,kdyz je mu dobre.Nejdriv delal hrdinu,pri vylejzani z auta znejistel,kdyz mel skolku uz v zornym poli,tak zacal natahovat,ze tam nechce.V satne koukal jako zjara na ty pidi skrinky a obrazky na nich,v jidelne,kde se konal zapis bylo asi 10 deti,tak ze tam teda pujde…Emca se tam hrnula jako dabel. Nakonec si sel hrat do herny,vytahal milion hracek a ve finale nechtel domu. Skolka na me udelal docela good dojem,vypada to tam docela obstojne a rida je mila.Tak ted pockat do 6.6.jestli nas vezmou… :wink:
@lenik_25 Leni,zuby ma uz vsechny.A priusnice by snad mudra poznala,ne???
14. kvě 2011 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, my už jsme taky po přijímačkách - u nás ve školce mazec!!!
Děti byly vesměs s doprovodem na zahradě, protože tam bylo tolik lidí, že už by se dovnitř nevešly.
Přišli jsme v 10h, Petříček nafasoval číslo 23 - berou OSM dětí! Takže šance mizivé, jak jsem předpokládala... :confused:
Za námi fronta jako blázen. Rozhodnutí u nás 7.6.

Hezký slunečný den :slight_smile:
14. kvě 2011 ve 12:51  • Odpověz  • To se mi líbí
vskutku originální nápad jak přepravovat dítě bez autosedačky....
prostě bez autosedačky!!!!!!! chápete to????? já vzteky brečela, sice to v konečné fázi bylo jen pár set metrů, ale i tak.... jak tohle může někoho napadnout v dnešní době????
jdu spát snad se z toho vyspím:frowning2:
14. kvě 2011 ve 21:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Klárko?????!!!!!!!!! To si děláš srandu, ne???!!!
14. kvě 2011 ve 22:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Veru bohužel.... :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
15. kvě 2011 v 08:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to by mel dotycny prepravovatel utrum,uz bych mu dite nepujcila.... :confounded:
15. kvě 2011 v 09:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Klárko, souhlasím s Maki, takovýmu člověku bych už dítě nesvěřila. Na druhou stranu, když je nouze o hlídání, tak člověk nemá vždycky na vybranou :frowning2:

My si za hodinku konečně jedeme na nádraží pro tatínka - v noci přiletěl z Německa po týdnu a fakt to bylo dlouhý.
15. kvě 2011 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky tak k nám dorazí příští týden návštěva z Francie:slight_smile:
Tak jsem hned začala uklízet horní pokoje:grinning: Jiřík tam měl svoje hračky atd.....znáte to
15. kvě 2011 v 19:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
víkend byl super. V sobotu jarmark v Zubrnicích, vláčky (moc mě to tam teda nenadchlo) a pak Mariánská louka. Překvapilo mě, jak šlo Danečkovi soutěžení. A v neděli jsme s tchýní vzali Dádu do Ústí na lanovku na Větruši a do těch bludišť. Zrcadla měla úspěch, malej se řezal o sto šest :grinning: :grinning: :grinning: Pak jsme si s tchýňuškou v CA nakupovaly hadříky a ten můj malej satánek lezl z jedné kabinky do druhé a aby se líp zabavil, lezl tam i cizím... :grinning:

@makinka.1 Martinko, příušnice by snad poznala, jestli teda koukala na uši a prohmatávala za nimi, jestli nemá uzliny. Jinak zápis dobrej, Emča by šla hned taky co? Držím všechno, co mám, aby vám to dopadlo dobře a Maxíka vzali. :wink: Jak už jsem psala, kámoška tam měla holčinu a byla moc spokojená. Už se tam nekrade, takže good :grinning: Jo a asi radši počítej s tím, že nějakou dobu bude ve školce plakat, ale každé dítě to přejde :wink: Pamatuju si, jak mi bylo smutno, že tam Daneček brečí a dneska mi bylo smutno, že mi skoro zapomněl dát pusu a mizel v dáli "maminka nemaminka". :grinning: Tak a já letím na bus a ultrazvuky chodidel....

@verca111 Držím palečky!!!! To musí vyjít! :slight_smile: I když dneska je to s těma školkama fakt mizérie.

@singid Bych vzteky řvala jak protržená!!!!!!! :rolling_eyes:

@terezam22 Tak to jo, když přijede ta cizina :grinning:
16. kvě 2011 v 08:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni jojo:grinning: jdu umýt okna,sic možná zmoknou,ale řeším jen to že ten prach zmizí.....
To víš mám to nahoře jako odkladiště,suším tam byliny a prádlo pokud je venku hnusně...

Sin no síla!!By mě šlehlo!
Kámošky bejvalej manžel vezl jejich dceru též bez sedačky a vepředu,holka čučela z okýnka staženýho a vše pak mámě řekla,jak si to valila s tátou v autě,tu málem odvezli!!Bylo to směr Arnoltice na tu vyhlídku,takže tam je to docela o hubu!!!
16. kvě 2011 ve 13:25  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,
jízda bez sedačka je teda nezodpovědnost, ale na druhou stranu, kdo z nás v ní jezdil že jo? :confused:

u nás snad už pohoda...Rostíkovi afty mizí, takže jí už vlastně normálně, v noci ještě nic moc nespí, ale pak dospává jak se dá! :slight_smile:
No Michal vzal v sobotu Járu plavat, já jsem si obešla krámky, paráda, sice Rostík prudil, ale lepší než doma! Pak jsme se zastavili ještě v Křešicích na hřišti, na zmrzku a bylo to fajn :slight_smile: V neděli jsem chtěla na jarmark, ale Michalovi se kvůli tomu že tam budou mraky lidí nechtělo,tak jsem jeli na Dolský mlýn...Jára si vzal kolo, Rostíka jsme šupli do krosny kde se parádně prospal a měli jsme krásný den :grinning:
A dneska nám ráno taťka odjel až do pátku do Hradce pracovat.
A abych nezapoměla, tak zítra mají Jára karneval ve školce, mají to na zahradě, budou soutěžit a dostávat ceny, už se těší a já taky! :grinning:

Verčo, Maki,
držím palce ať školka vyjde, já jsem upřímě a sobecky ráda, že už to nemusím řešit :confused:
17. kvě 2011 v 08:24  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky..
jen hlásm,že dneska v poradně dobrý,neotevírám se,nic zásadního.Už začnu chodit častěji,takže zase za 14 dní.Musím už konečně vyprat nějaký věcičky,abych věděla,kolik čeho mám :slight_smile: Za týden jdu na UTZ do nemocnice,tak jsem zvědavá,jestli to stále bude holčička :grinning:
17. kvě 2011 v 10:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,

Tak Kristík marodí,kašel,rýma a teče mu z očí,máme být doma,polehávat a nosit aspoň 2 dny sluneční brýlky aby ty oči nenamáhal-no myslíte si če se z těch rad dá něco splnit???!!!
Brýlky zahodil,ležel 5 min a za chvíly jedeme do školy pro Jiříka,pak ho vezeme na 15h do zoo,jedeme domů a podle manželový práce pokud bude mít doma v garáži tak opět na 17h vyrážíme pro Jiříka do zoo...

Petrunko super!Teda já bych chtěla zase překvápko.-)
17. kvě 2011 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj všem,

teda já jsem taky ráda, že už nás do Májovky přijali loni a že si Daneček měl možnost zvyknout ve školce, než mu uteču do práce a on by tam najednou musel být na celej měsíc, cíťa náš.

Terko, tak to si taky nedovedu představit, jak tohle všechno dodržet. Jako brejličky jsme koupili k Velikonocům do balíčku, takže z těch má ještě pořád euforii a když je dostane, tak je nosí. Ale jako udrž dítě v klidu, že jo? :slight_smile:

Petruš, tak to je super, že je poradna dobrá a už prober ty věcičky, abys měla všechno připravené. Krátí se ti to, krátí. A co, už je vymalováno?
17. kvě 2011 ve 12:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenik_25 krátí,krátí,já to právě vím,ale jsem nějak zpomalená,víš..vymalováno zčásti,neb to jde pomalu.Martin přitom chodí do práce,blbě to kryje...no,prostě je to sranda,ale snažím se tím už nenervovat.Teď bude mít dovolenou,tak snad to konečně dodělá všechno.
17. kvě 2011 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky, hlásím, že dnešní kontrola zase dobrý, tedy nález stejný jako minule, ale dr. mě varoval, že mě ta nemocnice stejně asi nemine... tak uvidíme no, ale každý den doma se počítá že :sunglasses:
v neděli jsme prchli na pobyt k našim, tatínek si z té průtrže odnesl rýmu jako trám, škrábání v krku, nakonec mu to spadlo na průdušky.... bohužel ale bylo asi pozdě, malej začal včera prskat, trochu pokašlávat, včera zvýšená teplota, dnes odpoledne měl i 38C ale já mu chtěla původně vysát nosánek a řval jak tur, tak byl možná jen vyhysterčenej.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: uvidíme teď před koupáním a kdyžtak zítra k dr.... no ser...e se to pěkně, mě už taky trochu škrábe v krku, tak nevím nevím...

ad sedačka... no s hlídáním je to fakt nouze, ale manža už to vyřídil a prý se to nebude opakovat (na rovinu jsem mu řekla, že můj bratránek je u dopravky a v rámci bezpečí jsem schopna mu zavolat,ať si na ně počká a napaří flastr, aby je takový kraviny přešly...je to drsný já vím, ale když nic jiného...)... no argumenty jako že to dítě na klíně udrží a jeli "jen" 40km/h :confounded: :angry: :angry: :angry:
@Prin já vím, my taky v pohodě jeli na Lipno v Ladě, vzadu čtyři děti... byla pohoda, ale když je možnost vyšší bezpečnosti, tak ji využiju, navíc dneska jezdí lidi fakt jak magoři (a tedy nejen řidiči, dneska jsem zažila, že matka na přechodu čapla dítě do náručí a honem honem s ním utíkala přes přechod, ale že už se auta rozjížděla a ona tam, aniž by se rozhlédla, vlítla... no tak to jsem fakt měla dost...) :pensive:
17. kvě 2011 v 18:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrunka01 Tak ono se i těžko přehrabuje v miminkovských věcičkách a ještě hůř se to pere v prostředí, kde se pořád maluje, co? Tak hodně sil, těhulko :slight_smile:

@singid Přesně tak. Každý den se počítá a ty se zatím dobře držíš. Třeba ta nemocnice nakonec ani nebude nutná. Hlavně všichni neomaroďte!
17. kvě 2011 ve 20:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek