• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
ahoj holky
Leni,to mě mrzí,že Daneček zase zhubnul.Fakt nevím,co poradit,u nás je to střídavě,občas přeci jen jí,ale hubeňour je parádní.Zkoušela jsi nějaký ty přípravky na podporu chuti k jídlu?
Ráno jsem byla na kontrole,mimčo je prý skoro připravený,tak jsem zvědavá,jestli bude čekat až do temínu.Klidně by nemuselo,Ne,že bych se těšila na porod,ale aspoň bych to měla za sebou.
21. čer 2011 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Jen tam to mimčo ještě aspoň dva týdny ohřej, ale jinak by to už šlo :slight_smile: Tak na tebe myslím! Doufám, že mi pak miminko přivezeš ukázat do práce :slight_smile:
21. čer 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaj,Leni,tak to je teda hubenourek.Max teda ted taky zhubnul,ale ma 15 kilo a nejaky drobny.Snad ti pomuze ten Gresik,v tomhle je tezky radit.Maxik ji pekne (teda ted ne,ale to prejde,az vyzdravi,tek nas sezere :wink: ) a o Emce ani nemluvim :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Zrovna dneska ji vazili,ma 10,44 kg.za mesic a pul pribrala skoro pul kila.Ale neves hlavu,bude dobre,urcite ti poradi.
A on neji treba ani u babicky?On preci jen kazdej vari jinak-to se te nechci dotknout,ze bys neumela varit,to ne,ale myslela jsem treba ze by ochutnal nejaky jiny jidlo,co nezna a smakovalo by mo to,vis.Mozna zkouset trosku zaexperimentovat.Treba to pomuze.
21. čer 2011 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenik_25 já si ho tam ještě nějakou dobu nechám,aby se pořádně dopeklo:slight_smile:
Jak psala Martina o tý babičce,tak jsem si vybavila,jak mi mamka říkala,že jsem doma nejedla a u babičky bych snědla všechno.I to,co jsem doma nechtěla ani za nic,u babičky jsem to snědla.Ale to bylo spíš přístupem,babička se mě prostě na nic neptala a já si jí nedovolila odmlouvat.Ona teda byla hodná.nenutila mě,jen se mnou nediskutovala jako mamka.:slight_smile:
22. čer 2011 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky,
tak Rostík taky chodí... :grinning: nic teda převratného, ale pár kroků už udělá a víte to jako první, ani tatínek ještě neví, ale tak za dvě hoďky dorazí :grinning:
22. čer 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

je středa a já nevím, jestli v pondělí jdu do práce nebo ne. Daneček nám totiž už 16 dní marodí - zvýšené teploty, rýma, kašel (ale fakt dávivej, až zvrací hleny). Doktorka už neví, co s ním. Na noc dáváme prothazin, přes den něco na vykašlávání, na atb to není a nic se nelepší. Prý se to nezlepší, dokud nebude mandle venku. Jenže tu zas nemůžou vytrhnout, když je nachcípanej. Uáááááá...

Byli jsme dneska na ORL a bude se prý muset uspíšit trhání nosní mandle. Máme to objednané na 12. září, ale to je podle doktorů pozdě. Tak primář ORL sám řekl, že je potřeba, aby se teď Daneček uzdravil, pak byl přesně 3 týdny zdravý a pak mu tu mandli vytrhne třeba koncem července. JENŽE! Jakmile vstoupí do kolektivu, bude hned zas nemocný, takže nevíme, jak to udělat, když musí do školky a já do práce.

Zatím to vypadá, že mi doktorka vypíše paragraf na ošetřování dítěte a budu s ním doma. Jenže stát zaplatí jen prvních 9 dní, co budu s Dádou doma a pak už nula nula nic. Jsem tak nasraná!!! Pardon. Ale fakt nechápu, proč si platíme sociální a zdravotní, když nám pak na paragrafu stát zaplatí jen 9 blbejch dní!!! A je předpoklad, že budeme doma tak měsíc, možná 5 týdnů.

Dneska to musíme doma probrat a pak podle toho už zítra jednat. Ve školce už na nás taky tlačej, že zítra nejpozději potřebují vědět, jestli tam budou mít Danečka o prázdninách nebo ne. Školka totiž o prázdninách nejede normálně, ale bude se střídat se dvěma dalšíma školkama, tak si už nutně musej udělat rozpis. No jsem na palici!

Omlouvám se za sloh.

22. čer 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 Ke Grešíkovi jedeme příští středu, už jsme domluvení. A dneska jsme byli na 3leté prohlídce, doktorka teda má jinou váhu, tak tam má 12,1 kg a 93 cm a má tam napsáno, že výživa není v pořádku, že je hubenej (nějak odborně, tomu nerozumim). Ach jo :frowning2: Prý pomůže to vytrhnutí mandle i na příbírání. Děti se zvětšenou nosní mandlí prý mohou jíst špatně.
A neboj, nedotklo se mě to ohledně vaření, ale bohužel to nefunguje ani jinde. A když už mám radost, že některé dny hodně jí, tak zas třeba 6x jde kakat a jako by to šlo všechno ven :frowning2:

@petrunka01 Mamka měla Dádu týden a byla na palici. Včera mi říkala, že jak jsem jí řekla o té váze, tak se úplně klepe, protože sama fakt neví, jak ho přimět k jídlu.

@prin Jé, paráda, tak to je šikulka. No vidíš, jak se najednou ze dne na den rozchodil :slight_smile:
22. čer 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,
tak to je fakt blbá situace, strašně ráda bych poradila, ale nevím...musíte to nějak promyslet, ikdyž to není jednoduché!Kdybych ti mohla nějak pomoct, třeba vyzvedávat ve školce nebo něco, tak dej klidně vědět! Sice jsme o prázdninách různě rozlítaní, ale když budu doma, není problém...držím palce, aby to nějak v rámci možností dobře dopadlo! :wink:
22. čer 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenik_25 ahojda, moc mne mrzí, že Daneček takhle marodí. Přidám jen naši zkušenost: Dája měla také zvětšenou mandli a také špatně jedla a v noci zvracela hleny (loni jsme měli rýmu POŘÁD :confounded:) ... na ORL jsme ale dostaly nějaké míchané kapky do nosu a mandle se"stáhla" a Dája začala hned také lépe jíst i spát ... Tak držím pěsti, ať se to s mandlí všechno srovná!!!
PS: Není mi jasné, proč doktorka udělá testy, které vyjdou OK, nepošle na jiné vyšetření a pak do zprávy napíše, že výživa není v pořádku???? :angry: Co to je????? A testy na nesnášenlivost lepku apod. máte?
22. čer 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.emimino.cz/poradny/nechut-ditete-k-jiidlu/ ... tohle jsem našla náhodou :wink: .. tak třeba tam bude něco pro tebe zajímavého ...
22. čer 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miranda77 On nemá po žádném jídle problémy, jako že by mu bylo špatně nebo ho bolelo bříško, zvracel by apod., takže nic intoleranci nějaké složky jídla nenasvědčuje. Jinak v očkováku je u tříleté prohlídky kolonka "stav výživy přiměřený" ano nebo ne a ona prostě zaškrtla NE a k tomu slovo "hypot.", tak ti nevím, prostě že je hubenej.
A léků má Dáda hromadu od 11 měsíců a teď tuplem, dostal ještě kapky na vykašlávání, na noc prothazin, laktobacílky prý na podporu chuti k jídlu, nosní kapky... už mu nechci dávat nic dalšího, chudákovi. Jemu fakt pomůže to vytržení mandle.

@prin Díky Pavlínko, ale nechceme do toho tahat někoho dalšího, máš dvě děti. A jsi Pavla nebo Pavlína? Jestli Pavla, tak vše nej k svátku:slight_smile:
22. čer 2011 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miranda77 Čtu to... už jsme v té poslední fázi, kdy dítě předvádí pocity na zvracení a má záchvaty breku, když má něco sníst. Ne teda při každém jídle, to ne, ale občas se to stane, že jako nabere na zvracení a dělá, že toho má plnou pusu. Strašně se upínáme k té mandli. Jak ta nezabere, tak hledám už odobrníka klidně v Praze.
22. čer 2011 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenik_25 Leni,poslední dny s tebou opravdu soucítím.Máme doma asi slabší odvar nejedlíka Danečka.Musím koupit baterie do váhy a začít Šimonka asi pravidelně kontrolovat,jak přibírá.Poslední dobou nejí skoro nic.K snídani jen jogurt,do oběda nemá hlad.Oběd sní pár soust,pak ho pomalu nutíme do svačiny a k večeři možná půl rohlíku.Už mu ani nic moc není,abych to připisovala nemoci.Spíš vidím,jak to je doopravdy,ve školce to nemám moc šanci sledovat.Když se svleče,má vidět žebra a ty nožičky jak hůlčičky....no,jo,to má nejspíš po mně,taky byl problém do mě dostat jídlo,ale je to fakt na nervy
22. čer 2011 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,
Pavlína, ale díky :wink:
Hele, to je jako kdyby byl anorektik, ale fakt! No doufám a věřím, že vám ta mandle pomůže...musí :confused: :slight_smile:

petrunko,
u nás je to s tím jídlem stejné, ale Jaroušek zase hubeňourek není, má nějak kolem 15kg :slight_smile: Ale jídlu taky moc nedá, to sní Rostík víc. Teď už kluci spí, ale k večeři měl půl rohlíku a ještě nechal...ale on má rád sladkosti, tak asi s toho má dobrou váhu, protože furt běhá, skáče...nechápu! No když jsem mu sladkosti nedala, tak zajímavé je, že stejně jí furt málo :confused: A to je není před jídlem...jako oběd, večeře :confused:
22. čer 2011 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni jukám do zdravoťáku tak Jiřík měl ve 3 letech 12kg a 90 cm,
Nyní má v 10 letech a kousek 25kg.
Vždy jedl málo a odmala né vše- co se týče ovoce, zeleniny a knedlíků to nehrozilo! Jogurty když už tak vybíral kousky ovoce, což dělá do teď!
Nyní to samé zažívám s KRIStíkem , nyní jí málo, polívky odmítá a má nervy že je nechce, tím že jí sám tak toho do sebe taky nedá moc a i když ho krmím řekne- už nechci a konec! Ničím ho nepřemluvím, na Jiříka platilo- za babi, dědu a celou rodinu hihi a snědl to ,ale na Kristíka to neplatí!
Jedl by jen bonbony a pil mléko! Vše co rozkouše tak minimálně půlku vyplivne, prostě to nespolkne, to má už od mala co začal jíst!
Já byla taky na jídlo hajzlík, fakt si se mnou užili, děda když se nasr... tak mě několikrát nařezal, takže si vždy na sebe vzpomenu a holt děti nenutím, vím že si to akorát zhnusí, spoustu toho co Jiřík do pusy jako malej nedal nyní miluje....
Kristíka váha nyní 11,4 kg!
Já vím, že to je o nervy musíte prostě najít něco co pomůže a bude u malého fungovat!Držím palce!!
22. čer 2011 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky,to vam zezavidim.Max ted nechtel jist,jak byl nemocnej,vedela jsem,ze ho nesmim nutit,ale snazila jsem si predstavit,ze bych to zazivala denne a teda to by bylo neco na muj nerv...
Dneska uz jedl uplne super,vecer si rekl,ze chce bramburky a maso :slight_smile: Tak to dostal-sice brambory s kuretem na paprice je divna kombuinace,ale holt chtel brambory,testoviny nee,knedliky neee :grinning: .Videl totiz sousedku ,jak nese Kubickovi misku brambor.Opicka jeden. :wink:
@lenik_25 Teda to je zapeklita situace a ta vase mudra...ti nevim....Nezbyva nez prat,at to vyjde a ta mandle to zlepsi.A zrovna to takhle blbe vyslo,kdyz mas jit delat,sakra.Kdybys bydlela na Staraku,tak bych ti nejak helfnout mohla,ale jste z ruky.
22. čer 2011 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenik_25 držím palce!!! MOC!
23. čer 2011 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky,clovek chvilku neni a tokovych marodu.Tak at se to brzy vse srovna.
Chtela jsem se vas zeptat.Teda spis mamin kluku.Od roka stahujeme pipina.Ale Davidkovi to vubec nejde.Jak dlouho to tak cca trva.Jarovi to jde paradne,za chvilku pretahneme celeho,ale Davidkovi se to nehne ani o piď.A hodne se se mnou pere.Kope do me nohama a odstrkuje me.Hrozne se bojim aby nemusel na obrizku:(
23. čer 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky..
hlásím,že od včera je Šíma bez teploty,očičko už skoro zdravé,tak mám radost.Možná se dneska půjdem odpoledne trochu projít,abychom se po několika dnech provětrali.Šimone se doma už dost nudí...

@rejchl Asi bych se při nejližší příležitosti poradila s doktorkou.Šimonkovi to dlouho nešlo skoro vůbec,pak jen trochu,měl i zánět.Teď mu to pořád nejde přetáhnout úplně do konce,ale jde to dost,nemá problémy,čůrá normálně.Tak se na to zeptám na pětiletý prohlídce,ale jsem celkem v klidu.Přetahujeme každý den ve srpše,tak snad to půjde.
23. čer 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Me prave rikala doktorka od roka pomalu pretahovat,tak pretahujem.Kdyby se ten smudla se mnou aspon nepral.Ted jsem dohledala na netu nejaky nazory pediatru.Pry se predkozka stahne az tak mezi 2-6rokem.Nekdy pry az v 17ti:D Tak jsem v kldu.Ja cekala ze to pujde hned.
23. čer 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
rejchl,
no Járovi to šlo dobře a jak píše Petru, tak čůrá v pohodě, tak to nějak neřešim a u Rostíka dost zapomínám, de mu to, ale trošku, tak uvidím, zítra du na roční prohlídku, tak uvidím co mi řekne :wink: Každopádně se názory dost různí a každý tvrdí něco jiného kdy začít...mě u Jarouška říkali už v porodnici ať doma začneme pomalu a u Rostíka až kolem roku, tak ti nevím :confused:

petru,
dobré zprávy že je vám líp, věřím že se už doma Šimonek nudí, ale počkej, za pár dní, bude šrumec :wink:

23. čer 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

Máme za sebou očkování klíšťovky, tykačku s tchýní po 13letech :grinning: a nákup v Makru a Globu a prachy v čudu!

Rejchl nám pindíka stáhli v nemocnici- u Jiříka při vodní kýle a Kristíkovi rovnou při tříselný kýle, šlo to klukům stahovat málo...po zásahu v pohodě!
23. čer 2011 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezam22 To já jim právě násilím dělat nechci,chudinky.To radsi budu denne zkouset jestli se mu ta "dirka" nevytahne :sweat_smile:
23. čer 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
No kluci pod narkozou, takže v poho, trocha pálení při čůrání a vše bylo za den fakt OK!
23. čer 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak se vám zase hlásím, malá zase v bříšku trochu zlobí, ale v úterý jsem měla slabé kontrakce, ale po 5 min, a od dr. Klabana jsem ale dostala takovou přednášku, že jsem z toho vlastně vyšla jako simulant, když léky mi dávají (víc pro vás teď udělat nemůžeme) a vlastně bych měla být v pohodě, tak co "zlobím" a čím víc do mě hrabou, tak tím víc to dráždí (no jsem "natěšená" když se ve mě někdo hrabe, a hlavně tehle dr. na mě v pátek na vyšetření vytáhl zrcadla, to jsem u Šedivýho za celý těhu nezažila, tak ať mi vypráví něco o dráždění). Navíc na mě vyhrknul, že ať teda od něj diazepam nečekám, že on ho nedává (nevím, kde tedy vzal, že ho po něm chci) a tu zklidňující injekci, co mi dali dva jeho kolegové (jeden z nich Šedivý, kterýmu fakt věřím), tak že on by to do mě tedy nerval, ale když jí budu mermomocí chtít tak mi jí dá (stylem, jakože tedy si na tu sesternu chodím jen žebrat o léky), no byla jsem z něj pak tak rozhozená, že mě pak ještě lupli na ctg a tam jsem normálně brečela, protože mi to přišlo tak líto, mě už to tady po 5 týdnech taky nebaví a kdybych mohla, tak bych tu taky neležela, že... :confounded: kontrakce pak přešly po gynipralu, který beru normálně každý 4 hodiny... :cry: takže už mi to tu začíná docela lízt krkem :rolling_eyes: :rolling_eyes: přitom sestry pořád chodí a ptají se, jestli tvrdne břicho a jestli je mi dobře, že musím všechno hlásit... ale k čemu? abych pak dostala div ne vynadáno, co si to vymýšlím???? tak už normálka zatloukám a těším se domů...
23. čer 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Sin,
Klaban jo? No to koukám, já s ním byla moc spokojená, ale fakt je, že jsem neměla žádné problémy :slight_smile: No ještě to tam budeš muset vydržet kvůli maličké, ale jestli to dobře chápu, tak by tě měli pustit ne? Naprosto ale chápu, že tě to tam nebaví, ono bez manžela a bez Davídka to asi lehké nebude, ale musíš vydržet, už to máš za pár :wink:
23. čer 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Klárko, zrovna jsem na tebe myslela, že ti písnu SMS...
To je tedy prapodivné jednání s nastávající maminkou - že by pan dr. měl periodu???? :angry:
Zkus si to nebrat příliš osobně, ať nejsi ve stresu kvůli maličké. Já vím, že to je těžké a ubíjející, vůbec si neumím představit, že bych takhle dlouho byla v nemocnici a po tom ještě takovýhle kecy... :rolling_eyes:
Opatruj vás, už za chvíli budete zase všichni spolu :wink:
23. čer 2011 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky...

@singid Klári,to je děs,mě by zabilo jen tam být takovou dobu a tohle by mě dodělalo.Klaban na mě nepůsobil úplně příjemným dojmem,ale tohle už je docela dost.Drž se,myslím na tebe.
24. čer 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Tak skladbu jídla mají zhruba stejnou a žebra jsou Dádovi vidět taky.

@terezam22 No vida, tak to máme stejně. Mně nevadí, že váží málo, mně vadí, že hubne a váha jde dolů. Ale upínáme se k tomu vytrhnutí mandle, protože už 3 doktoři se shodli na tom, že to pomůže. Včra mi doktorka na alergu říkala (když jsem se jí tam já kráva trapně rozbrečela), že její vnučka vůbec nejedla, stáli nad ní s vařečkou, prostě děs. VYtrhli jí mandle a pak prý jí v jídle nemohli zastavit. Tak kéééž by! A různých metod jsme zkoušeli... snad milion. Už nemám ráda rady typu "ovzláštněte mu jídlo, hrajte si, zapojte dítě do vaření apod.", prostě NIC nefunguje.

@makinka.1 Já bych stejně nechtěla zapojovat v hlídání kamarádky, do toho prostě nemůžeme tahat ostatní. Každý má svých starostí dost a my jsme si toho vědomi. Jo, je to o nervy. Když nezabere mandle, budu hledat odborníka klidně v Praze.

@miranda77 Děkuju

@rejchl Až od roka? My přetahujeme už asi od 2 měsíců a skoro hned mu to šlo úplně. Ale co doktor, to jiný názor. My jsme třeba vypozorovali, že musíme stahovat denně, jinak to pak jde hodně ztuha a Daneček u toho dooost nadává. Navíc to u nás může dělat jen tatínek, přede mnou se stydí. Pokud si nejsi jistá, zeptej se doktorky, já myslím, že Vendula poradí na 100% dobře.

@singid Klárkooo, úplně jsem si vzpomněla na den, kdy jsem šla rodit a konkrétně Klaban mě svýma kecama tak rozhodil, že jsem tam brečela a pak mě přišel rodit už jen Šedivý. On prostě Klaban takovej je, nemá vůbec citlivý přístup, je jedovatej... Na druhou stranu dva dny po císaři se na mě smál jak sluníčko ap řál mi dobrou chuť u snídaně. Asi si prostě nezaš... a je hnusnej. Holky ho asi chytli v dobré náladě. Já teda na něj vůůbec dobré vzpomínky nemám. Vzpomeň si vždycky na mě, jak mi dal sodu a já bulela a uvědomíš si, že to není nic osobního, nic proti tobě. Prostě takovej je. Ber léky,klidně ten diazepam, protože tan zklidní kontrakce a pomáhá! A navíc to uklidní i tebe, protože je to na nervy. Já to brala za těhotenství 3x a podívej, Dáda se narodil zdravej. Takže diazepam neodmítej!
24. čer 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenik_25 Leni prave ze jsem se ji ptala jeste pred rocni prohlidkou a rikala mi ze az od roka pomalu zkouset.Tcjyne do me hustila uz od narozeni at jim to pretahuju jenze Davidkovi to nekolikrat popraskalo a po optani se doktorky jsme to nechali az od roka.
24. čer 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek