• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
ahoj holky.
Hlásím,že jsme doma.Po těch pár dnech ležení na posteli je toho teď nějak hodně co dělat.Navíc se vrátil Šimonek z dovči,takže další prádlo na praní.No,musm si to nějak zorganizovat a pracovat efektivně.Doufám,že se Kačenka naučí v noci spát,jinak budu za chvíli chodicí mrtvola,od úterka jsem naspala fakt málo.
Všem moc děkuju za gratulace.Porod byl dost rychlej.Já byla ráno v proadně,tak to vypadalo nadějně,ale,že můžu rodit až druhý,třetí den.Pak jsem jela na monitor do nemocnice,kde si mě rovnou nechali,že měla malá rychlou srdeční akci.Poslali mě nahoru do porodnice na příjem.Tak jsem dorazila po poledni.To už začínaly kontrakce,tak to urychlovali jednou dávkou čípků.Asi ve dvě jsem šla na hekárnu,kde jsem si četla,nic moc mi nebylo.Ve tři mi doktor prasknul vodu a už se to rozjelo.Před čtvrtou mě dali na sál,napíchli oxytocin a čekalo se,až kontrakce udělají svoje a dopřipraví to.Dr. volali asi v 16:40-45 a v 16:57 byla Kačenka venku.Porod daleko lepší než první,říkali,kdy co dělat,ve finálním tlačení stačily asi 4 kontrakce a bylo to.Doktor i asistentky moc hodní a milí.Měla jsem pak nadstadard a vřele doporučuju.Celou dobu jsem měla klídek,pohodu,že i kojení se rozlejo nad očekávání,zatím jí to stačí a mlíka je dost.Kačenka přes den spinká pěkně,ale v noci se čílí,asi ji trápí prdíky.Snad se to zlepší,nebo budu holt muset vysílat chlapce na procházky a chodit si lehnout přes den.
23. črc 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, na facebooku prodávám plno věcí na dětičky od velikosti 56 do velikosti 98, kdybyste některá měla zájem:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1898133179742.2095202.1434012187
23. črc 2011 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Ahoj Péťo, vítej doma i s Kačenkou. Snad se odpočívat, kdy to jen půjde a fakt vyšli kluky s kočárkem a spi aspoň přes den. Jinak já byla taky na nadstandardu a bylo to dobrý.
23. črc 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 Jé, Emča je šikovná, takhle hezky už spojuje slova!

@rejchl Pejska je mi hrozně moc líto. Já mám zvířata jako děti a loni jsme museli nechat uspat jen ve 4 letech jezevčíka, ochrnul. No děs! S řečí u dětí si nelam hlavu. Daneček nechtěl pořádně mluvit ani ve 2 letech a teď hubinu nezastaví a tvoří nádherné věty a zpívá a prostě furt mele jak dospělej.
23. črc 2011 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
Hlásím se po dovče, byli jsme navštívit mou i drahouškovu rodinu v západních Čechách, bylo to super je zase po roce vidět :slight_smile:
A včera zase pro změnu poradna, ta už tak veselá nebyla...:-/ Mám nařízený klidový režim a dostala jsem magnézko, 6 tablet denně. Dost mi tvrdne břicho a zkracuje se mi čípek. Tak teď musíme Davídka přemluvit, aby u mě ještě aspoň tři neděle vydržel...

Jinak Petrunce gratuluju ke Kačence! :slight_smile:
23. črc 2011 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivanavorlickova
Drzte se. Urcite bude vse v pohode a Davidek poslechne. :wink:
23. črc 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem :slight_smile:

Petrunko, vítejte s Kačenkou doma - určitě si to zorganizuješ a zaběhneš se - ono nám taky nic jiného nezbývá, že? Pomuchluj jí i za mě... a opatrujte se.

Ivčo, to bude dobrý, vydrží, jen se musíš klidově režimovat :wink:

23. črc 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivanavorlickova Drž se, nožky hore!
23. črc 2011 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj holky,
Petrunko to je fajn, že porod proběhl takhle hezky a že to bylo rychlé... já už tak nějak melu z posledního, už se mi i zdají sny o porodu, trochu mě začala tlačit ta levá ledvina, žádná bolest, ale je to cítit :unamused: možná je to jen k tomu nachlazení, krk už je dobrej, ale spustila se mi brutální rýma :confounded: malej měl chvilku vodovku, ale teď dobrý...

Ivčo držte se!!!

Jinak hned po ránu šok, malej mě zavřel na balkoně u našich, mamka zrovna odjížděla do ústí na poslední chemo, tak jí mávám z balkonu a najenou slyším cvaknutí, Dáda chtěl za mnou, ale jak má naučeno z normálních klik, že poloha dolu znamená otevřít, tak ty plastový balkonový to mají naopak, že... :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže jsem volala z 11patra na mámu dolů, že mě malej zabouchl na balkoně, tak se vracela... naštěstí, já jen v županu, bez mobilu bez ničeho... navíc sousedi , kterých bych se mohla dovolat, jsou na dovolené... no klepu se ještě teĎ, fuj :rolling_eyes:
24. črc 2011 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky..
Klári,to je teda zážitek po ránu.Hlavně,že to dobře dopadlo.
Si připadám jak znovu prvorodička.Myslíte,že můžu už dneska s malou na chvíli na procházku?Myslím,že u Šimonka jsem to neřešila a prostě šla,ale teď všechno moc rozebírám.
Jinak první noc dobrá.Kačka usnula v osm,pak v 11 se vzbudila na kojení,usnula před půlnocí a znovu se vzbudila chvilku před pátou.Pak jsme spaly spolu ještě asi hodinku mezi šestou,sedmou.Takže jsem toho naspala víc,než snad za dva,tři dny v porodnici,ale dala bych si klidně ještě celý den:slight_smile:.
Taky jsem zjistila,že mám plno letních oblečků,ale nic teplejšího,musím dokoupit bodýčka s dlouhým rukávem a tak,mám jen s krátkým a kraťásky.Šimonek totiž nosit ze začátku jen bodýčko s krátkým rukávem a nic jinýho,jaký byly vedra.
jo,a další super věc je,že kojím a zatím se zdá,že to stačí.mlíka je dost.Akorát mám občas problém se správným přisátím,takže mám bolavý bradavky,ale dá se to zvládnout,aspoň zatím
24. črc 2011 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 ještě se připojuji ke gratulacím - přeji hodně sluníčka, radost a lásku celé rodině ... uvědomila jsem si, jak ten čas utíká ... přijde mi to před chvilkou, když jsi tu celá smutná psala o svém toužení po miminku a teď ho máš už doma :dizzy_face: ... krásné!!!!
24. črc 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petru,vitej doma.Ostatni matky,drzte te!!!
Taky hodim odkaz na veci,kdybyste nektera neco chtela,tak pisnete do IP. :slight_smile:
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=91277
24. črc 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlásím hlásím,dneska jsme blbli na zahradě a Jarouška jsem otočila hlavou dolů.Kdybych tak neudělala,nezjistila bych že máme venku stoličku:D Jsem si říkala že nemá nikde boule,jelikož má dole jen dva zubíky a nahoře 4.Ale stoličku jsem nečekala.Bez teplot a nejakýho přehnanýho knourání. Ještě že to zvládají tak dobře...
24. črc 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
A po koupací kontrole hlásím dvě stoličky u Davídka:D Když to shrnu,Dáda má dva přední nahoře a dvě stoličky nahoře:D Jára 4predni nahoře,2přední dole a 1 stoličku nahoře. :sunglasses: :grinning:
24. črc 2011 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem:slight_smile:

Kristík si přál 3 dny abych ho ostříhala! Tak jsem mu to splnila a zašla k sousedce kadeřnici.

Petrunko vítej doma a užívej si miminka, tak bych to jěště brala- zlatou malou holčičku :slight_smile:
25. črc 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj..
Terko,to není možný,jak už je Kristík velikej!!!!!!!!!!Vždyť nedávno jsem od vás kupovali auto a on byl miminko...tak třetího dítka se ti zachtělo...jsi odvaha.Jen,kdyby to šlo zařídit,aby to fakt byla holčička,co..:slight_smile:
25. črc 2011 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
akorát začínám být zoufalá.Jak jsem byla nadšená z kojení,tak je to pořád horší.Mlíka dost,Kačka pije,ale mě to hrozně bolí.V porodce nám šlo přisátí krásně,ale teď je to děs běs.Asi mám blbý prsa nebo co..Vleže mi to nejde vůbec,vsedě se nechytne pořádně.Už se pomalu začínám děsit,když nadchází doba na kojení.U Šimonka jsem skončila na kloboučkách a nevadilo mu to,ale ty,co mám jsoui asi pro Kačku moc veliký a nejde jí to.Budu muset nějak vyjet do města a zkusit sehnat menší.
25. črc 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petrunko, kdyby bylo nejhůř, tak v Rákonsíčku působila laktační poradkyně, určo by měla nějaký fígl... Přeji hodně zdaru :wink:

Terko, to je fešááák!!!
25. črc 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petrunko v Bynově myslím taky je někde laktační poradkyně, jezdila tam kámoška, vše vyzjisti a do nemocnice určo na laktační poradkyni číslo máš, takže neváhej a zavolej! Hodně zdaru, vím že to je náročný, ale Ty to zvládneš!!! :wink:
Jinak od čeho je net- najdeš spousty rad a určitě i kontakty na laktačky v DC!
Verča snad tam stále funguje, vím že když jsem kojila Krisťu tak jsem volala do nemocnice a tam mi ženský z porodky řekly, že ty laktační jsou od nich ale zájem maminek nebyl a tím pádem to zrušily,ale vše je o tom ptát se a vydržať Peťka vydržať!! :wink:
Jo co bych za další mimi a kojeníčko dala fakt!! Mě se potom stýská, asi jsem cvok, jak moje sousedky tvrdí,když jsem měla to druhý uřvaný a kojení ve dne v noci po hodině až hodině a půl, ale stejně bych do toho šla znovu!! :dizzy_face:
25. črc 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
já projíždím net,když se dá,něco jsem pochytila.Číslo z porodnice mám,asi tam zavolám,mám to v plánu.Problém je,že mě se zdá,že technika kojení není špatná,asoň většinou.I v porodce na mě koukaly sestry několikrát a prý to bylo dobře.Nechci to vzdávat v žádným případě,ale nevím,jak dlouho mi odhodlání vydrží.
25. črc 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Péťo vydrží neboj!!!
25. črc 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Péťo, držím palečky, ať z toho vybruslíš. Jinak ohledně hadříků mrkni ke mně na FB, třeba se ti tam bude něco hodit, zrovna dost věcí prodávám. Během 14 dnů budu mít od kamarádky zpět ještě igelitku plnou věcí 56-62, tak dodám fotky.

@singid Tak to je dobrej šok na tom balkoně!!! Stává se to, stalo se to už dvěma mým kamrádkám. Taky bych volala z 11. patra, ale nevím, komu bych se tak dovolala.

@rejchl No vida, jak pomůže občas vyklepat dítě z gatí :grinning: :grinning: :grinning:
25. črc 2011 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenik_25 já už koukala,ale jen zběžně.Nějaký oblečky už mám slíbený,tak nevím,kolik toho budu potřebovat.
Právě jsem dokojila a nejdřív horor,ale pak to celkem šlo.Průběžně ji odpojuju a znovu přikládám a nebylo to tak zlý.Každopádně budu hledat pomoc a radu dál.
25. črc 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj holky,
tak mi zítra přijede mamča se ségrou a dětma, už se těšíme! Programa máme vymyšlený, už jenom to počasí aby bylo!

terko,
já tě s tím třetím chápu :sweat_smile: Michal by snad ještě do toho klidně šel, to jo, je fakt že ty miminka nějak rychle vyrostou, ale já měla druhé taky hodně uřvané a už tím pádem plánované mimi nee :sweat_smile: :confused:

péťo,
vydrž!! :confused: Já mám teda prsa nic moc, ale kojila jsem v pohodě oba kluky, každopádně problémy jsem měla taky a pomohly mi stránky www.kojeni.net! Už jsem to tu kdysi psala, je tam spousta rad od jiných maminek, tak jestli neznáš, tak mrkni :wink:

rejchl,
gratuluju k zoubkům!
25. črc 2011 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a v neděli se Michal probudil že ho bolí záda, já taky a tak jsme rozhodli, že musíme už akutně koupit novou postel a večer jsme na ní už spali! Myslím že jsme koupila parádní postel za velmi dobrou cenu... :slight_smile:
25. črc 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau holky.Mam zrejme zanet celistniho kloubu.Nemuzu od nedele otevrit pusu vic nez na 2 centaky,nemuzu kousat a desne to boli.Uz jsem objednana k zubari,jsem zvedava,co mi povi,asi me posle na stomatochirurgii do Usti. :angry:
25. črc 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 Maki,prý to je do spíš od svalu..Může to být od zánětu.Máš ještě osmičky,ty by to klidně mohly způsobit :unamused: ? Kdybys měla i nějakou teplotu tak by to ten zánět mohlo avizovat.Jo a taky je prý dobý s tou čelisti cvičit a snažit se otvírat,aby ti to nezatuhlo neb by to pak vydrželo dlouho ztuhnutý.Každopádně si zajdi ať víš přesně na čem jseš :slight_smile: .

Jinak zdravím ve spolek a jdu vás krom posledního přípsěvku dočíst :grinning: .Ženy, mám dotaz,kde je tady v Děčíně nějaký baby bazar s kočárkama?Já jela dneska najisto na Folknářskou k armexu a ouha už tam žádný bazar nejni :astonished: .
25. črc 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Ptru,já ti psla takovej dlouhej příspěvek na téma kojení.......a vypli nám elktřinu...no by se člověk z toho posr... :rolling_eyes: :grinning: .
Tak jen v kostce :grinning: : laktační poradna jev Rákosníčku,vedou jí PA z nemonice a nějaký den tak dochází primářka.Určo veškerý info najde na jejich stránkách : http://www.mcrakosnicek.cz/laktacni-poradenstvi/ .Já tam s Janičkou taky byla.Každopádně kdby měli nějaký letní režim,tak určo zavolej na to jejcih číslo a poradí ti mobilně :slight_smile: .Kloboučky jinýho tvaru by taky mohli pomoct.Každý mimčo má jinou papulu a mamča jiný prsa.někdy je potřeba vyzkoušet i víc značek.A hlavně teda by ti mohlo pomoct boční kojení.Já tak kojila Jańulku celý dva první měsíce neb jsem měla bradavky bolavý až mi u kojení sem tam ukápla slza.Dokonce jsem měla i jednu bradavku natrženou :confounded: -jizvičku mám už asi nafurt.Ony ty mimča se při tom bočním kojení líp chytaj a prsa maj šanci se zahojit.Taky bepanthen si maž, to je dle mého názoru, malý zázrak a nemusíš si prsa omývat-mimina to můžou do pusy.Taky jsem se snažila odsávat,abych měla aspoň jednu až dvě lahvičky do zásoby,aby jsem mohla nechat bradavky odpočinout....ale ono to odsávání na bolavý bradavky taky nic moc :confounded: .Taky je metoda...nějaký zlatý pravidlo či co a te´d ti už nevim jestli na noc mazat a přes den větrat nebo obráceně.... :grinning: ,ale už si jen pamatuju,že to zabíralo,tak to zkus tak či obráceně.Ale myslim,že tyhle fígle by ti právě poradili v tý laktační poradně :slight_smile: .Tááák a mám ten román napsanej skoro celej znova :grinning: .
25. črc 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@singid Sin,koukám malej Davča tě pěkně vypek :grinning: .Dneska jsem ho zase potkala s babičkou :slight_smile: .Už jsem je párkrát viděla,když jsem frčela do školky,ale jen z auta a dneska ťapali přede mnou od Atlantiku ...babička už trochu odfrkávala,v ruce motorku a malej v pruhovanym tričku v lacláčkách vesele ťapal a obdivoval ve škvírce mezi plechy stavbu nový knihovny :slight_smile: .
25. črc 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivanavorlickova Drž se,drž mamino :slight_smile: ....hezky odpočívat a nechat se obletovat :slight_smile: !
25. črc 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek