• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Cau holky.
Emca od rana knoura,uz v 8,30 chtela spat a usnula v postylce,coz je nevydana vec.Po probuzeni se najedla,ale knucela dal.Max tu neni,tak jsem si myslela,ze se ji styska,ale za chvili jsem ji sahla na celo a bylo jasno.Ma 38,5,furt chce dudu,rve si dasne.Takze asi zuby+ryma.Dala jsem ji cipek a sla spinkat.Snad z toho nic nebude.
Vsem dovolenkarum preju stastnou cestu a at se vam to vydari!
5. srp 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 Zuby to je peklo.Tak at je Emičce brzy lépe.Taky bojujem.Jsem to nedávno zakřikla,když jsem říkala,že kluci zuby snášej dobře.Lezou stoličky a ty už dobře nesnášej.Sice teploty nemají,ani prujem,ale protivny jsou jako blázen.V noci furt knouraj,takze se paradne vyspime.Nepomaha ani Nurofen kdyz jim dam na noc.Jsou to proste knouralove :angry:
5. srp 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miranda77 Mirando,my taky letíme s travel service.S tim sdružování váhy zavazadel už jsem si to naštudýrovala,s jídlem s pitím taky.Jen ty příruční....ale tak my moc velký příruční báglíky snad...no podle toho jak moc je nacpem :grinning: .No jsem zvědavá :grinning: ,ale řikals že děti vydrželi v rámci možností hodné,tak uvidíme jak ty naše.... :grinning: .
5. srp 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 , @rejchl ...no tak zuby to je nekonečná story....Jájině se konečně vyklubala čtvrtá stolička,ale teda byla protivná poslední dobou ...až hrůza.U tý jedný spodní jí tekla i krev jak jí praskla dásnička a stačilo jí přes to přejet kartáčkem a hned tekla zas jak to měla našponovaný.No prostě,že jo no.....tak držim palce na alepsoň klidné noci :slight_smile: .
5. srp 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bellatrix13 jo, jo děti byli v rámci možností hodné ... běhali po celém letadle, proplétali se pod štíhlíma nohama letušek ... ale nic se nestalo :grinning: :grinning: :grinning:
5. srp 2011 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak jsme konečně doma, děkuji všem za gratulace a přání!
Porod byl rychlovka, v 7h jsme nastoupily do nemocnice, v 7:30 tabletka, pak klystýr, v 9:30 měla být druhá tbl, ale rovnou píchli vodu, taťka přijel v 9:40 a v 10:10 byla malá na 2 zatlačení venku :grinning: lupli mi jí hned na bříško, pak se krásně přisála... no samá pozitiva a jistoty :grinning: :grinning: rodila nás mladá dr. Kadlíčková
celkově rekonvalescence lepší než u Dády, malou kojím takřka od prvního dne, mlíčko je, prsa teda nalitá až hrůza, ale jde to vše ven, malá měla 3100g a dnes jsme šly domů s 3060g, takže super... akorát začala žloutnout (máme rozdílnou krevní skupinu i RH faktor),tak jí šupli pod světýlko, ještě dnes že nepůjdeme domů, ale pak si dr. uvědomila to s tou krví, přepočítala nějaké hodnoty v krvi a bylo to ok, tak nás poslali dom :grinning: na pokoji jsem teda byla s takovou divnou paní, moc se nebavila, takže nic moc, první dva dny jsme byly v porodnici 4, teprve včera se to začalo plnit :slight_smile:
Dáda na malou zatím ok, pořád jí chce dělat malá malá, snad mu to vydrží :sweat_smile:
5. srp 2011 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Klárko krása :wink: :slight_smile:
Malá je nááádherná!!!!
5. srp 2011 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@singid Ta je nadherna!A porod teda ukazkovej,zvladlas to rychlejs o 2 hodiny nez ja a to jsem si rikala,ze 4 hodky cistyho casu je pekny!Ja je videt,da se to i rychlejs! :grinning: Gratuluju jeste jednou!
Jinak u nas,jak byla ta prutrz,tak jsme s Emou ulehly do postele a spokojene spinkaly skoro 2 hodiny.Akorat ze ma zase 39. :frowning2:Ale nasla jsem novou stolicku napul prorizlou,chudak,ma to tam cely krvavy.Ani jsem na ni kartacek nebrala,to by bylo revu.Uz je v postylce,ale po cipku ji otrnulo a tak se bavi vyhazovanim plysaku a dudliku z postele.Kdyz je vyhazi vsechny,zacne rvat "bác,bác!!!" :grinning:
5. srp 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo Klárko,je nádherná a porod ukázkovej-závidim :slight_smile:................tak šup,jen at vám jde všechno tak dál :slight_smile:
5. srp 2011 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@singid Krásná holka!Ať vám dělá jen radost.
5. srp 2011 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@singid Klárko,taky moc gratuluju ke krásný kočičce :dizzy_face: .Porod teda fakt nádhernej,co víc si přát :grinning: !Ty druhý porody jsou asi za odměnu lehčí,když to druhý těhu už je dřína s jednim běhacím prckem :grinning: .Tak holky,přeju hodně štěstíčka a zdravíčka a pokud možno klidné...nebo aspoň trochu klidnější noci :slight_smile: .
5. srp 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makinka.1 Maki,u náse zrovna teď ozývá z pokojíčku...mamí,mamííí,máááámííí,tady,tady,táááádyyy :grinning: :grinning: :grinning: .Nechala jsem ji tu odpo s Járou a šla jsem pro Janičku do školky a spolu na nákup do kaufu a oni to tu mezi tim prospali....to jsem zvědavá jak dlouho jí to vyvolávání bude bavit :grinning: .
5. srp 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miranda77 ...no a jéje....tak při nejhoršim nás vysaděj na první zastávce :grinning: :grinning: :grinning:
5. srp 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
sešla jsemse s tou laktační poradkynía co myslíte...?Kačka se přisála ukázkově,pila vzorově a dokonce si odříhla:slight_smile:.Prostě úplně bez problémů:slight_smile:.Stále to bolí,ale pomalinku bych řekla,že se to hojí.snad konečně.TE´d večer jsem před kojením odstříkala a po kojení tím mlíkem dokrmila.Kačenku chvíli trápilo bříško,pak se uklidnila a krásně usnula.Za chvíli půjdu znovu na kojení,tak jsem zvědavá.Nutrilon mám v záloze,ale takhle by to bylo fajn,kdybych to zvládla bez něj.
Jo,co jste používaly na prdíky?u Šimonka nezabíralo níc,měli jsme kapky,mastičky.Takhle večer to Kačenku trápí.
5. srp 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky :slight_smile:

Klárko, Zuzanka je překrásná :slight_smile: - hodně štěstí vám všem :wink:

Zuby jsou svinstvo, trápí člověka celý život!!!!! Grrrrr :frowning2: :grinning:

Maki, doufám, že bude Emičce líp.

Petrunko, to je super zpráva - hele, Kačenka je tedy mazaná už takhle brzy, jo? :slight_smile: Hlavně, když vše půjde líp, budeš klidnější, malá taky a uvidíš, že to zvládnete :slight_smile:

Já zítra balím na 14 dni :grinning: - ještě že tam je pračka :grinning:

Bell - ono to staví až tam, kam jedete, ne?! Tak to ať vás na první zastávce klíííďo vysadí :grinning:
Příruční zavazadlo mají někteří lidi ten kufr, jak psala miranda, já mám takovou střední sportovní tašku, co jsem si kupovala v Anglii, když se mi nevešly do kufru dárky - jmenovalo se to přímo cabin bag a bylo to určené do letadla jako příruční, mně to přišlo velké, hrozně jsem se bála, že mi to na letišti zatrhnou, tak jsem měla kapsy u bundy našvihnutý igelitkama - že to jako do nich přeskládám :grinning: :grinning: nebo co :grinning:
No a taky jsem si uvědomila, že lidi kromě toho příručního do letadla ještě tahaj igelitky s nákupama z letiště, takže si jako nedělej starosti :wink:
A užijte si to!!!!
5. srp 2011 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Petru,tak to je super :slight_smile: ,jen ať hezky papá,kočka :wink: .Si to spočítej kolik se ušetří za půl roku na UM.Vyleze z toho hezká ušetřená suma :grinning:. Na prdíky jsme měli sabsimplex a ještě ty druhý kapky....ježiš..nějak od cam...něco.Holky ti určo poraděj,já si na ten název nemůžu vzpomenout :confused:. JInak je ještě mastička Pupík na masírování bříška.Nám teda pomáhalo nosit mimčo na tygříka(na předloktí bříškem dolu),to zabíralo oběma holkám parádně,akorát že je má člověk porád na ruce :rolling_eyes: .Taky jsem jim jemně cvičila s nožičkama,aby se jim uvolnilo bříško a vyprděli se :grinning: .Hele,ale i tak měly obě prdíky....stejně jako všechny mimča :grinning: jen někdy víc a někdy míň :grinning: .
@verca111 Veru,tak jsem to myslela s tou zastávkou :grinning: .A přeju krásnou dovču :slight_smile: ,předpokládám,že nafotíš vše a všude,co bude paměťová karta stačit :grinning: .Hlavně ať máte hezký počásko na drandění na motorce :grinning: .
5. srp 2011 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Na prdiky:Sab simplex,Babycalm a nam se osvedcily homeopaticky cipky Carum Carvi,je to vytazek z kminu.Ale maji je jen v Nemecku,v kazdy lekarne.Stoji 8 €.Maxovi jsem delala Nutrilon do kminovyho odvaru a bylo po prdech. :wink:
6. srp 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 :grinning: že by se kačenka lekla paní poradkyně??? k prdíkům stejně jako @makinka.1 a ještě jsme cvičili a dávali hodně na bříško ...
6. srp 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
u nás zatím vše klape, malá spinkala celou noc, jen 3x papala, ale byla jsem tak vyšťavená, že jsem ani nezhasla lampičku, malá zůstala mezi námi a já odpadla jak šraňky... :grinning: :grinning: :grinning:
Dádulka taky zatím ok, akorát začal víc muchlat medvěda, tak jestli jen napodobuje mě, jak chovám malou... nevím, ale snažím se mu to vynahrazovat, muchlujeme se o 100% víc než předtím... Zuzance pořád dělá malá malá a dává pusinky... kolikrát si i sám řekne, že chce za miminkem a udělat malá :slight_smile:

Petrunko, to je fajn, Kačenka to ukázala hezky, tak snad v tom bude pokračovat... jsou to treperendy hned od mala, Zuza taky už dělala oči na taťku, dělala si u něj oko :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
6. srp 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj..
u nás je to jak na houpačce.Jednou toho Kačenka vypije hodně,spořádaně saje a podruhý usíná,tahá mi prso ze strany na stranu a ani odstříkat to nejde.Fakt nevím,jestli se mi to kojení ještě pořádně rozjede a přestávám tomu pomalu věřit.
Dneska byl Šimonek u kamarádky,takže jsme měli volnější den,Kačka ho skoro celý prospala,já si s ní taky na hodinku lehla.Ta její spavost mi dělá trochu starost.Jsem ráda,že spí,ale přijde mi divný,aby spala pořád,kdybych ji nevzbudila,tak si sama o jídlo skoro nikdy neřekne.Budím ji přes den i v noci.ale občas mi přijde,že to nemá skoro význam,že u toho stejně spí.Chjo..představovala jsem si to o něco jednodušší..
6. srp 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petrunko, ta spavost asi souvisí s tím, jak píšeš, že moc nesaje, je prostě unavená?? U nás Zuza kolikrát taky spinká, že jí musím na kojo vzbudit po 4hodinkách a jindy zase by chtěla pomalu po hodině...

Trochu mi dělá starost ta její zažloutlost, manža tvrdí, že je to lepší a lepší, mě přijde pořád žlutá, nejvíc po ránu, jak na ní nejde světlo, tak se jí ten bilirubin hromadí pod kůží...ale zítra půjdeme k dr. po propuštění z porodnice, tak mi snad něco řekne, případně nás pošle na odběry (v nemocnici chudince brali krev z ruky tři dny po sobě, má na předloktí takové modřiny... :cry: )

příjemnou neděli všem, dnes to na sluníčko moc nevypadá, tak snad nebude pršet, aby mohli kluci ven...a já odpočívat :grinning:
7. srp 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Petru, promiň, že odpovídá tak pozdě. Jen chci napsat, že se naprosto ztotožňuju s názorem Makinky a přijde mi jako přežitek bojovat za kojení za každou cenu s přesvědčením, že která z ženských nekojí, nestará se pořádně o zdraví svého dítěte. Hovadina!!!
Já byla na kontrolním kojení taky u dětské lékařky. Zvážila malého nahatého předtím a pak po kojení. A teda byl to děs. Vypil tehdy asi 20 ml.

7. srp 2011 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@singid Klárko, malá je fakt nádherná, strašně se mi líbí, jak je vlasatá a teda porod k závidění! Super :slight_smile: Tak ať to všechno klape :slight_smile:
My máme s Dádou taky Rh faktory odlišné a šli jsme domů jako žluťásci :slight_smile:
7. srp 2011 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petrunko u mě kojení Jiříka- usínal u toho normálně, a hlavně kojení bylo po 4h až někdy i 5h! Ve dne v noci, myslím že každý dítě je jiný, a KRIstíka fakt po hodině až hodině a půl, vydrž pokud malá pije a mlíko máš je škoda toho nechat!!! Držím palce a pokud si nejsi jěště jistá tak opět laktační poradkyni.......
Je fakt že já byla cvok a kojení jsem u sebe brala dost na vážno :wink:
7. srp 2011 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj..
Leni,já jsem taky téhož názoru.Kojení je super,dělám pro to hodně,ale pokud to nejde,tak to nejde.Podle poradkyně to dělám dobře,Kačenka se dobře přisává.Akorát je asi trochu pohodlná nebo co.Ale je fakt,že se snažím po kojení odstříkat zbývající mlíko a nic moc ze sebe nevymačkám.Tak po deseti minutách se malá začíná kroutit,čílit a tahat.Někdy se i pustí,prostě jí to asi už neteče,takže se mi zdá,že jí to mlíko prostě nestačí.Takže,pokud to půjde,ráda bych kojila aspoň částečně,s příkrmem,jako to bylo u Šimonka.Na plný kojení u sebe už nevěřím
7. srp 2011 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Petru,uvidíš jak to půjde :slight_smile: .Já myslim,že je to stejně jen o hlavě.Pokud má člověk bubáka v hlavě,že něco nejde nebo nepůjde tak se taky tak stane.Není nutný bojovat s kojením jako se sebou.Tim nechci říct,že bych byla bůhví jaká bojovnice neb i já mám svoje bubáky v hlavě :grinning: .Tohodle jsem zvládla s jinýma bojuju a s některýma prostě nebojuju :grinning: .Hlavně se zkus hodit do pohody,miminka vycítí,že se něco děje a i to mlíko opravdu neteče,když se bojíš.Takovej ten strach,že to bude bolet,že to zase bude málo a že....a už tohle je záruka neúspěchu neb se celá secvakneš a opravdu to nejde.Zkus kombistyl :wink: a hlavně se zkus moc nenervovat.To je k ničemu ani jedný z vás to nepomůže. A jestli se malá nebudí k jídlu,tak jí buď,nenechávej ji dýl jak 4 hoďky.A když ti bude usínat u prsa,tak jí šimrej na tvářičce a na nožičce,aby se trochu probrala a znova začala sát,když se začne kroutit,tak jí hoď k druhýmu prsu.Ze začátku je dobrý kojit z obou prsou a ž se mlíko rozjede jak v mlíkárně,tak stačí už jen z jednoho.Možná že začátek je časově náročný ...o to víc se ti to pak časově vyplatí neb nebudeš absolutně žádný starosti s jídlem a budeš volná jako pták,sváču budeš mít vždy v potřebném množství a teplotě u sebe :grinning: .
7. srp 2011 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenik_25 Leni děkujeme za pochvalu:slight_smile:) a s tou žloutenkou, mě trochu znejistili už v nemocnici, jak si to ta dr. popletla... tak snad nakonec to bude dobrý, teď tu byla sestřenka, ta měla malýho fakt jak banán, takže mě uklidňovala, že malá je ok... navíc mi přijde, že chvílema bledne, tak uvidíme.... zítra jdeme k dr. ... ale hormony se mnou mlátí to jako jo... až se mi z těch nervů trochu zarazilo mlíko....mám strach, aby nás neposlali zpět do nemocnice... taky jsem tele, hned vlezu na net a studuju, i s těma katastrofickejma scénářema.... :confounded:
7. srp 2011 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@singid Klárko,i já prý byla jak banán....a jsem tu :grinning: ,brácha byl taky a jakému se těší zdraví :grinning: ,ale je jasný že máš strachy.Poraď se s dětskym dr. a nech si všechno vysvětlit ať se zbytečně nebojíš.Malou hezky "opaluj" a držte se holky :wink: .
7. srp 2011 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bellatrix13 Výhoy kojení si uvědomuju.A jo,je to o psychice.Jenže,když už mě 14 dní bolej prsa tak,že se jich nemůžu ani letmo dotknout a každý 3-4 hodiny prožívám bolestivý kojení,tak je dost těžký se od toho odpoutat a hodit to za hlavu.Zatím máme kojení+ dokrm a jde to.Uvidím,jak bude malá přibírat.Kačku samozřejmě budím,nenechám ji spát dýl,jak 4 hodiny od posledního kojení,budím ji i u samotnýho jídla,ale občas to nemá moc smysl,prostě spí,případně si ze mě dělá dudlík.
Klári,klid,já jsem teda stejná,už jsem přečetla tolik stránek o kojení,teoreticky jsem dokonale připravená:slight_smile:.Po kontrole zítra budeš chytřejší.Neboj,bude to dobrý
7. srp 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Péťo a ty jsi Šimonka kojila?? já měla u Dády taky bolavý bradavky, dokonce mi jednu i natrhnul a mám jizvu dodnes, teklo mi pak krvavý mlíko a musela jsem 2 dny jen odstříkávat, protože jsem brečela bolestí... teď to taky bolí, ale tak jeden dva tahy a je to lepší, i tak se mi kroutí prsty u nohou, ta bolest je dost hnusná, takže se nedivím kdyby se ti zaráželo mlíko jen z očekávání té bolesti... :unamused: je to trápení no, my s Dádou bojovali tak 3 týdny, pak se to postupně zlepšovalo a to jsme kojili přes kloboučky, pak jsme odstraňovali kloboučky a bolesti byly nanovo...
7. srp 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek