• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
No, tak řidičák jsem taky dělala napodruhý (pokoušela jsem se rozjet se zataženou ručkou (to je taky nápad ji zatahovat na rovině) a pak už se to se mnou vezlo). Ta druhá zkouška v pohodě. Ale fakt je, že to je už hóóóódně dávno. Zpočátku bylo pár pomuchlaných blatníků, ale teď už "jsem výborný řidič" (Rainman).
K tomu sedadlu smrti - to opravdu sedadlo spolujezdce, je, ale někde jsem vyčetla, že naopak sedadlo za ním je statisticky nejbezpečnější. No a doprostřed se dává sedačka málokde, páč většina jich potřebuje uchycení 3bodovými pásy a veprostřed je často jen dvouboďák.
Jinak, dnes nám opravář na pračku už přišel (včera to furt odkládal a odkládal), a konečně zas pereme. Já jsem to tu totiž nestačila vyventilovat, ale v pondělí nám odešla pračka. A že my musíme mít vždycky něco speciálního, zásadně se nám rozbíjí, když tu jsem s dětma. Před 14 měsíci jsme měli fakt úžasnou pračkovou story...Bell by mohla vyprávět :grinning:
15. led 2009 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt,nejnebezpečnější je sedačka spolujezdce,druhý nejhorší místo je sedačka za řidičem a nejbezpečnějsí je sedačka za spolujezdecem,takže tak.Doprostředka se děti nedávaj neb, jak píše Lara,ne všechny auta maj tříbodový pásy na tom to místě.My je tam teda máme v tom našem busu,tak mi jí tam dát můžem....ale zatím se tam vejdem v pohodě :sweat_smile: .Jinak jízdy jsem dělala taky dvakrát.Poprvé jsem jela v pěší zoně asi třicítkou nooo a jezdí se tam dvackou :grinning: ,tak podruhý už jsem to nehonila a dali mi ho :sweat_smile: .Teď teda.když chvilu nikam nejdu,tak mám absťák......mám nějakou motoristickou závislost :sweat_smile: .
Jinak držim palce Kamče :wink: ! Jo a kamčo,jedna maminka mi poslal odkaz na www.baby-cafe.cz ,maj tam nádhernýfotorámečky,ale já nějak nemám furt čas je rozlousknout neb se musej ještě v nějakym programu(gimp apod.) upravovat.Nejni to jako na loonapixu.Tak se dyž tak na tom mrkni,kdybys chtěla a dej dyž tak vědět,estli se ti to podařilo nějak zužitkovat :slight_smile: .
Pro Simcecz,musíme se zasejc domluvit do Běláska.Moooooc se mi tam líbilo :slight_smile: a nějak jsme si ani nestačili pořáadně pokecat(podrbat) :sweat_smile: .Co takhle zasejc v úterý?
A ještě se musím pochlubit,dneska na plavču se Puclinka celou dobu smála a cákala vodu a potápěla se jak potápka a já byla šťastná jako blecha,tak snad nám to vydrží na celej kurz :slight_smile: .Chodíme na 9,15,tak o už je asi vyspalá dosyta :slight_smile: .
15. led 2009 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laro,to s rou pračkou :grinning: .jsem to řikal Jarinovi a skoro máme podezření,že jak jsme si na vás vzpomněli,tak estli jsme vám jí nějak neuhranuli,dyž se zrovna ten den zase rozbila :grinning: .Jinak teda,hele,Macek se nějak docela vytáhnul né?Přijde mi teď nějak samá ruka samá noha jak je dlouhej :sweat_smile: .Nebo jestli jsem ho dlouho neviděla,ještě si ho pamatuju,jak tu lez po zemi a strkal nám rohlík do videa :grinning: .
15. led 2009 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
simcecz: dekuji za prani, asi jsem to zmenila ... trosku jsem vahala, jestli to tam mam psat, protoze jsem jeste nebyla u doktora ... takze jeste muze byt vse jinak. Ale jakmile to budu mit potvrzene od doktora, tak Vam dam vedet.

larakroft: od 18měsíců to by mohlo být pro nás ... dík.

nattally: nase Daja veceri s nama asi od roka - to nam pani doktroka rekla, ze muze lidskou stravu (kasi davame rano, protoze vecer ji zasadne odmitala). Hodne jsem se inspirovala na kojeni.net - jsou tam doporuceni o prikrmech i jednoduchý jídleníček.
15. led 2009 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petrunko, uvidíš, že příště ty jízdy zvládneš. Na podruhé je dělalo tolik lidí!

Simcecz, super autosedačka!
15. led 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem,

Terez, tady je to dobře popsané a přesně tak se vším všudy jsme to měli.
http://drobcek.webgarden.cz/sesta-nemoc
Tak máme ještě 14 dní na rozhodování, ale na 99% dáme tu nadstandart vakcínu s neštovičkama, je to myslím priorix tetra, no horší je ta cena... :frowning2: , kolem dvou tisíc.

Natt, my dáváme pořád kaši a nějak taky nemám šajnu čím to nahradit, ale zatím jsem o tom ani neuvažovala, malá je takhle spokojená.

Peťko, napodruhý je to tutovka :wink:
16. led 2009 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
!!! oprava 15 zubů :grinning: !!!
16. led 2009 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak máme za sebou třetí očkování mengingokok+prevenar+hexa. Daneček je očkovaný přes rýmu. Prý to nevadí, když nejsou nudle zabarvené, nemá zvýšenou teplotu a nekašle. Teď spinká. Zítra měl být u našich a my rodiče utahaní jsme měli mít den a noc volna. Tak máme prdlajs. No jo, hlavně že máme už to očko za sebou.
16. led 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petruš, gratluji k těm zubiskům, teda vy jich máte! :wink:
16. led 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
pbauerova: bleda zavist -my jsem porad na6 zubech uz 5 mesicu :astonished:
16. led 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, tedy vy jstetoho do nej nabodali :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

My byli dnes na KO v nemocnici na ocnim - nechali nas tam 45 minut cekat.... :(
Ale Petik ma ocicko v poradku, tak aspon to.
Vyzvedla jsem fotky z vitani, jsou moooc pekne, tak jsem si rekla jeste o CD.

PetoB, to je ale divna nemoc...!!!
16. led 2009 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vsem!
V prvni rade gratuluju Mirande k tehotenstvi! :wink:
Vcera jsme byli v divadle na Bartovi,byl fantastickej.Poprve babi s dedou koupali a ukladali Maxina,byl pry moc hodnej.
Sedacku budeme taky kuppovat ten romer King+,uz jsem rozhodnuta na 100%Zatim se jeste do vajicka vejde,ale je to otazka tak mesice,pocitam. :wink:
Co se tyka plavani,tak je to presne tak,nez se clovek odsud vykodrca,atk to trva minimalne pul hodiny.Ja Maxe do kombinezky navlikam az v prezouvarne,v te satne je hrozny teplo,tak ho tam nechci navlikat,aby se nezpotil.Jinak my hupsneme do auta a za 5 minut jsme doma,kdo jezdi kocarkem,ma to holt horsi...
Leni,tak at nemate teploty!!!My jsme tu posledni davku prezili vcelku bez problemu,nejhorsi byla ta prvni.
Mirando-lidskou stravu! :grinning: Dobra formulace!!! :grinning: :grinning:
Jinak M veceri taky kasi+mliko,zatim zkousime ruzny druhy,nesmakuje mu krupicova,nejradeji ma ryzovou.Zatim z flasky a casem najedeme na kasi lzickou a to uz bych taky chtela davat pohankovou a jahlovou a takovy ty ruzny zdravy slichticky :wink:
16. led 2009 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo, tak to jsem ráda, že má to očičko v pořádku. To je hlavní :slight_smile: S fotkami z vítání jsem taky byla moc spokojená. Navíc Daneček tam ani nebreknul a koukal pořád do foťáku. Zlatíčko.

Maki, díky. Bohužel se to nesplnilo. Odpoledne se prospinkal, měla jsem radost, jak hezky spí. Jenže jak se vzbudil, byl jak loutka a měl 39,9. Takže jsem volala doktorce a hned zábal a nurofen. Po 40 minutách má už 38,8. Naštěstí papá a hodně pije. Vypil mi už skoro 1 a1/2 lahvičky čaje.
16. led 2009 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, :frowning2: , chudinka malinkej, my jak máme nad 38 tak dávám čípek, přijde mi, že rychleji a líp zabírá na srážení teploty

Verčo, jo je to blbá nemoc, taky až šestá, že jo? no my jí měli jako první :stuck_out_tongue_closed_eyes: To je dobře, že je Petík v pořádku

Za chvilku přije děda hlídat a my razíme do s-klubu na koncertík, poprvé vyrážíme s mužem spolu!!!
16. led 2009 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo,
a to k šesté je ještě pátá nemoc.........my ji teda nemeli,ale neteř jo........ :unamused: ,nevím jak to rozeznaj,jestli pátá nebo šestá :unamused: ,na vítání vedle vás seděla Klárka vid...... :wink:

leniku,
tak snad bude brzo fit..........jen at pije,Šimon pije v noci i tři flašky,ptala jsem se dr,prej tak malé dítě může litr a půl,to nevypiju ani já i když by asi clovek mel :wink:
16. led 2009 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Péťo, je to chudinka, ale už je lépe, díky bohu. Ona mu ta teplota vždycky vylezla už kolem 15-16 hod a v tu dobu Daneček spal, takže mu to lezlo a lezlo nahoru, aniž bychom to věděli. Čípek jsem mu dala hned při odchodu z ordinace a teď večer měl nurofen, po 2,5 hodinách dostane čípek paralen a budu to hlídat. Asi se ani pořádně nevyspím. Neva. A nám snad vyjde ta příští sobota, naši pohlídají a my někam půjdeme na véču.

Natt, díky, jojo, dávám tomu zase 2 dny, maximálně 3 :slight_smile: Daneček normálně vypije maximálně 70 ml za den, někdy jsem ráda, že do něj dostanu aspoň třicítku. Ale asi s tou horečkou měl chuděra žízeň.
16. led 2009 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prokrista ženský :astonished: ,co to tady jmenujete všechno za nemoci? :astonished: Ani nevim,že děti něco takovýho můžou mít.Jsem si to teda teď přečetla na netu,tak jsem zas o něco moudřejší.Nám se nějak všechno vyhejbá,my neznáme teplotu ani 37 :astonished: .Ale jak jsem si tak četla o těch nemocích,tak mě z toho začlo úplně píchat v boku a rosit čelo ...naštěstí to jsou dětský nemoci,tak mám jen záchvat hypochondrie :sweat_smile: .Mě spíš vrtá hlavou očkování na pneumokoka,Leni,to je ten prevenar,viď? Kolik jste za něj dávali?Proplácí nějakou část pojišťovna?Manža mi to vymlouvá,že neni třeba se ukvapovat,když nemarodíme,že by jsme ji nechali naočkovat prevenarem až po 1.narozeninách,kdy stačí už jen jedna dávka.......tak asi mu jako věřim..nicméně na to furt myslim,že by přeci jenom........Nevim no :confused: .
16. led 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak tedy tiše závidím :frowning2: ,jak tady holky píšete,že si vyrazíte či jste si už vyrazili.......no to u nás něco takovýho nepřipadá vůbec v úvahu :confused: .Naše Jaňule na mě visí jako klíště,představa,že by se mě nedovolala,když se vzbudí....to by snad spadnul barák a nikdo jinej jí za mě nenakojí.To nekojící maminky maj v tomhle obrovskou výhodu.Chjo,jak to děláte,že vám dítka zůstanu chvilku třeba s bábou a dědkem.My můžem tak akorát půjčit malou důchodcům :sweat_smile: (babička+dědeček)na dvě hodďky na procházku......spící v kočárku.
16. led 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
pbauerova,ten priorix tetra bych pro malou taky chtěla.Vy jste dávali teď v roce poprvé?Musí se víckrát nebo stačí jen jednou jako u průběhu klasických planých neštovic,že po získání obranných látek už to vydrží na celej život?Jo a gratuluju k zoubkům :sweat_smile: .....to už vám moc do plného stavu nezbývá,co :sweat_smile: .
16. led 2009 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenik: brzy se uzdravte a hodne sily na zlvadnuti noci
16. led 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki,hele já tu mám kuchařku Vaříme dětem a tam jsem se dočetla,že pohanka a jiné zdravé šlichty :sweat_smile: ,jsou pro kojence nevhodný,že je neumí ještě zcela strávit.Stejně tak celozrnné pečivo a jiné přezdravělé papání.Teda taky jsem se divila,ale fakt to tam je.Každopádně, ak píše Miranda, od teho roka už je to batole,tak ty už můžou lidskou stravu :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: .My jsme teda na střídavě rejžový a krupičný kašičce lžičkou a k obědu masozeleninové příkrmy.Jako bonus k pošušnání dostává ochutnávat čertstvou zeleninku a ovoce,což má velkej úspěch, :wink:
16. led 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
na kojeni.net to pisou taky - treba je nevhodne vicezrne pecivo, tvaroh :O a vajecnej bilek :O
16. led 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už máme za sebou tři zábaly, já asi ani nebudu spát, vzdávám to. Radši budu zítra padat na hubu. Měl 39,2, potom 39,7. Tak nevím, co bude dál. Teď je po zábalu a čípku Paralen a spinká.

Bell, my Prevenar neplatíme, protože jsme v rámci studie dostali zadarmo Hexu (ta je zadarmo i normálně) + Prevenar + Meningokoka B. Jinak co jsem slyšela, tak se uvažovalo o tom, že bude Prevenar zdarma. Ale nevím, jak to dopadlo nebo jestli to tak vůbec bude.

S tím hlídáním u babičky a u dědy je to asi fakt výhoda, já nekojím, tak to jde bez problémů.

Mirando, moc děkuji :slight_smile:
16. led 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenik, a z čeho máte dneska tu hroznou horečku?To je po tom očkování? :astonished:
16. led 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenik,no s tim Prevenarem jsem teď nedávno na netu četla,že to padlo,že se ouředníci nedohodli,že je to zapotřebí plošně :confounded: .Což je teda na pytel.Ještě ke konci roku se o tom všude mluvilo a najednou to nejni potřeba :unamused: .Tak ne,že by člověk šetřil zrovna na zdraví dětí,ale má se ještě rušit plošný očkování na tuberu a určitě ještě něco vymyslej.Respektive očkovat se může proti všemu(skorem),ale všechno za prachy na dřevo.
16. led 2009 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miranda,chtěla jsem se zeptat.........kojíš ještě Daju?Teda ohledně toho otěhotnění :slight_smile: .Já bych taky nechtěla nějak moc velký rozestupy mezi dětma a v chytrejch knihách píšou,že kojení je přirozená antikoncepce(né,že bych jim to až tak moc věřila),ale nechci bejt zklamaná kdyby to tak opravdu bylo.Janička se nám povedla hned na poprvé,tak teď budem pod tlakem,když by to tak hned nebylo......nebo si to myslím,že by to na radosti moc nepřidalo :confused: .Tak nevim,estli počkat než malou odstavim nebo v klidu kojit dál a nechat to koňovi :sweat_smile: .....Teda né,že by jsme na to hupsli ještě dneska :sweat_smile: ...ale výhledově (myslim to snažení :sweat_smile: ,hupsnutí může bjet klidně i dnes :sweat_smile: ).
16. led 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko, tak v noci a ráno bez vyšší teploty. Uf

Bell, jojo, z očkování.
17. led 2009 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, vy jste toho zase napsaly!
Mirando, držím palce, ať vše dobře dopadne (mmch., u kterýho toho doktora jsi nakonec byla?)
S těma očkováníma bych to teda nepřeháněla, myslím, že plošné očkování všeho možného zas tak úplně košer není. Asi by bylo fajn, kdyby se zavedla řádná osvěta, dle který by se rodiče rozhodli, co a kdy naočkovat. Žes e za to platí, to je holt druhá věc, za zdraví dětí zaplatím ráda, naše zdravotnictví na tom není jako třeba to norský (jinou zkušenost holt nemám), kde je očkování pouze doporučené a stejně zadara.
Jo, Bell, s tím kojením a plánováním, nám se to při kojení nevedlo, otěhotněla jsem, až když jsem odstavila ouplně. Ale jak jistě víš, existuje spousta maminek, které na antikoncepční schopnosti kojení "doplatili" skorodvojčaty :wink: Bych to bejt váma nechala koňovi, s AK si nedělala starosti a hupsala dle libosti, až to bude, tak to bude.
Jinak, včera jsme jeli z tréninku v Litvínově, a srazili jsme srnu. Napřed jedem, koukám, dědo, liška. Ta přešla. O pár desítek km povídám, dědo, stojí tam srna. Zpomalil, v klidu přešla...jsme to rozebírali, že nikdy zprava nic neporazil (před pár lety, buch, zleva dvě srny, na Transportéru 90 ti., půl roku na to buch, zleva laň, 200 tis.)...jen to dořekl, zleva vyběhla srnka, buch, skoulela se do příkopu...jsme zastavili (děda ani nejel moc rychle), vyběhl s baterkou obhlížet auto a já šla do příkopu hledat srnku. Jsem si už myslela, že odběhla (s tou mojí šeroslepostí), ale o kousek dál jsem zahlídla šedej flek...no byla to ona, chudinka...by člověk neřek, jaká je z takový srnky mrňavá hromádka. Děda mi pučil baterku, naštěstí už nedejchala. (Si nedovedu představit, co bysme tam s ní dělali, kdyby byla živá a měla polámaný nožky nebo tak něco). S autem celkem nic, jen vycvaklá lampa a celá přední haubna a trochu křivej nárazník....jo a SPZka úplně prolisovaná.
No a teď, než jsem to dopsala, Macek v kuchyni osolil konev čaje (důkledně - nasycený roztok), několik misek a talíčů, co se válely na lince, tu linku a podlahu.
17. led 2009 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Belaltrix,ja nebudu pospichat,zatim ma kasi z lahve a staci to,davam hlavne ryzovou.Oni vlakninu muzou,ale v rozumny mire,vim,ze celozrny pecivo se nedoporucuje,ale vlaknina je i v ovoci a zelenine,takze je to spis o tom,to neprehanet.Tvaroh se ma davat az od roku veku,zase kvuli tomu,aby se to neprehnalo s bilkovinama,nemaji jeste plne vyvynute ledviny a neumi prebytky dostatecne vylucovat.A bilek je alergen.
Leni,to je dobre,ze uz je bez teplot!Tak to mame za sebou,vid!Jeste pujdete na krev,my uz to mame za sebou. :wink:
Laro,chudak srnka.Muj pritel jezdival z prace pres Sneznik a Maxicky a rikal,ze v noci musel jezdit vzdycky krokem,porad skakali pres silnici srnky a lane,vidaval i lisky a dokonce jezevce.Uz vedel,na kterym miste ma doupe,pry byval vzdycky na stejnym miste. :slight_smile: Mel stesti,nic se nikdy nestalo..
17. led 2009 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki, protože jsme nestihli to třetí očkování v termínu, tak doktorka ještě neví, jestli půjdeme na krev. Každopádně se z ní zjišťuje, jestli se vytvořily protilátky že ano? Tak to bych si to klidně zaplatila jen abych to věděla. Jinak bez teplot nejsme, jak jsem se radovala. Měl 37,9, tak jsem mu pro jistotu dala nurofen sirup, ale hodinu po něm měl už 38,5. Tak to budeme udržovat lékama. Bude už určitě líp. Musí být :slight_smile:
17. led 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek