• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
:grinning:

ten bacil teda radi, jenze u nas doma ma manza imunitu :rolling_eyes:
5. únor 2009 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
ted mne tak napada, ze je nakazlivy i pres internet - ma chut na fidorku :grinning: :grinning: :zipper_mouth:
5. únor 2009 ve 20:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Jooo holky,tak jsem dneska byla za švagrovou v porodnici a malej je nádhernej,takovej malinkej a roztomiloučkej :dizzy_face: ,jsem z toho byla ouplně na měkko a moooooc podobnej naší Puclině,ale až děsivě,tak jsme se s bráchou shodli,že máme nějaká silný rodinný (de)geny :grinning: :grinning: :grinning: .Joooo a švagrová je na pokoji s nějakým malým Rostíkem :grinning: ,ten svět je malej a porodnice ještě menší :grinning: .

Maki,hele je jedno do čeho Maxina dáš,estli do postýlky nebo do ohrádky, stejně bude řvát,že chce ven :grinning: .U nás tak asi tejden dva byla ohrádka v kurzu než nám na ní začla házet bobek a začla řvát,takže teď jí používám v podstatě jen na to,abych si mohla dojít v klidu na záchod.Malá řádí po celym bytě :sweat_smile: .Zrovna včéra měla super den.Nejdřív vlítla do hromady s tříděným odpadem a udělal z toho jednu velkou skládku uprostřed kuchyně,hned na to si zavřela prsty do šuplíku a krátce na to ochutnala špinavá kolečka kočárku,takže prstíky jsem pofoukali,umyli jsme bahno a kamení z pusinky a vynesly konečně odpad :grinning: :grinning: :grinning: .
5. únor 2009 ve 20:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Jéžiš, já bych si dala Fidorku...
5. únor 2009 ve 20:56  • Odpověz  • To se mi líbí
no jo holky mám tu ještě dvě,ale do kabelu je nenacpu :grinning:
5. únor 2009 ve 21:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Přidávám se k virové obezitě :grinning:.
Já se teda snažím chodit cvičit, ale nezvládám moc pravidelně a navíc by za mě někdo musel dodržovat jinej jídleníček. Já sem prostě znamením býk a to sou degustátoři a já furt něco kuchtím a peču a moc mi to chutná :slight_smile:.
Bell: zítra do Běláska asi ještě nepůjdem, malá je v poho,ale já chvilkama ještě jsem jak astmatik, sice ne nějak bacilopřenosnej, ale ať na mě nekoukaj divně, kdybych chytla záchvat.
Puclinka je teda šikula, už krůčky :slight_smile: ...Madlenka všera objevila chodítko, máme takovou tu tříkolku co máme před sebou, pořád jí to s tím nešlo a teď pořád drandí, akorát se neumí otočit, tak to musíme vždycky pomoc :slight_smile:
Madlenka taky lítá po celým bytě, my měli i ohrádku, ale zrušili sme jí, poněvadž sme konstatovali, že ji do toho stejně nedáváme a lítá po celým bytě. Bell jinak podobně jako u vás, vede koš a kolečka kočárku. Taky musíme zavírat záchod a komplet koupelnu, máme doma malýho čuníka, nevim co ji na ten záchod tak táhne.
Terez: tak ať je brzy všem dobře a můžete si vzít dědu domů

NAtt: snad už se vám bude všem jenom přilepšovat, a bacily utečou a dlouho se neobjeví
5. únor 2009 ve 21:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Simce,už jsem ti poslala esesemku :sweat_smile: ,že taky nejdem.Malá už je v poho,ale já mám porád rýmu.Tak snad už příští týden konečně se tam dostanem :slight_smile: .Jinak k tomu chození,ty první krůčky teda vypadaj asi jako když se starej vochmelka vrací z putiky :grinning: .Takže nepočítám,že zejtra už bude běhat.Já jsem teda údajně v deseti měsících už běhala,manža taky,takže vlastně je za námi pozadu :sweat_smile: ............teda jestli si naši drazí rodičové tak trochu nevymejšlej :sweat_smile: .
5. únor 2009 ve 21:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojík všem :slight_smile:

Tak jsem byla za dědou,měl tam zrovna bývalé kolegy z práce,domluvila jsem se s ním,že jen co budeme OK vezmeme ho domů.

nattally jo jediná ženská v baráku...Tchán je rozvedený,za což mu blahořečím :grinning: (tchýně se podruhé provdala)a tchán měl vždy dobrou prupovídku,že tomu druhýmu pánovi pošle děkovnej dopis :grinning:

néé tchýně je v poho,ale být spolu v baráku to by asi neklaplo,už jen kvůli stravování...já vařila malýmu ty zdraví blafy a až začnu krmit Kristíka budu zas...a na tom bychom se neshodly,jinak je fakt dobrá,pohlídá atd,jako každá jiná babi

maki rychlej jako průjem :grinning: to fakt sedí.....kor při téhle epidemii co teď řádí :angry:

jinak zítra jdu k tý sousedce co mi půjčila šátek ať mi to ukáže a holt budu nosit pokud se nechá :wink:

chtěla jsem teď večer žehlit,ale Kristík se rozhodl usnout až na 21h no a já vycuclá a bez energie jsem si tu sama v klídku pobulila a teď se jdu vyspršit a snad usnu,musela jsem si tu počíst a napsat abych přišla na jiný myšlenky...

tak dobrou noc a všem přání ať jste brzy zdraví :wink:
5. únor 2009 ve 22:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno, dneska je něajako šero, vůbec se mi nechtělo vylézt z postele a i teď tady sedím jak praštěná lopatou :slight_smile: Půjdu hned udělat mlíčko Danečkovi a sobě pak snídani na probuzení.

Terez, jaké zdravé blafy jsi třeba vařila? Aspoň se můžu inspirovat. Tchýně je u nás v pohodě, ale moje babička, to je síla. Ta ve dvou měsících nacpe do mimina knedlo-zelo-vepřo. Její řízky věčně plavou v sádle, takže nechci domyslet, čím by při případném hlídání krmila Danečka. Ona miluje extrémně tučné a mastné. Tchýně je super, dneska spolu jedeme do půjčovny vybrat mi šaty na ples.
6. únor 2009 v 09:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Bré ráno, holky!
Tak včera se Macek dopo počůral jen dvakrát, ale čůrání do nočníku nepřibylo. Zato se odpo pos.... takovým způsobem, že jsem ho musela dát do vany a pak jsem drhla oblečení, nočník, umyvadlo, sebe.... Tak jsem zvědáva, co dnes. Jo a večer jsme to zahnali spát brzy a otevřeli jsme si víno a pobavili jsme se fakt super...(mimo jiné i nad obezitními a mimoohrádkodětnýmipříspěvky včera tu)
6. únor 2009 v 09:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a ještě k těm obezitám...já teda rosti ze švagrový. Ta se za těch 14 let, co se znám s TM, vypracovala při mé výšce na váhu odhadem vyšší, než má TM. A to není žádnej drobek. Možná se už začíná blížit spíš k váze tchána, kterej teda měl 160, ale už trochu zhubl. Je fakt, že ona na nadváhu trpěla vždycky, ale když jsem jí poznala, byla to normální tlustá holka, mohla mít tak do 80 kil. Nejhorší je, že její muž, kterej si jí bral cca před 10 lety coby šlachovitej rachitik, už teď taky sotva dopne gatě, který jsou Zdendovi velký, no a když jsem na Vánoce viděla po asi půl roce pořádně osmiletou neteř, celkem jsem se zhrozila, jaká jí roste cejška. Nejhorší je, že téma obezita je tam ve vážném duchu tabu, slovo dieta se spojuje s kachnou, moje oblíbenkyně doktorka Cajthamlová je tam úhlavní nepřítel...
Já jsem z toho pokaždý úplně rozhozená, když se odtamtud vrátíme :confounded:
6. únor 2009 v 09:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Jé, holky...kde dneska všechny jste? :confused:
6. únor 2009 v 16:48  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile: asi je patek ... treba vsichni nekam vyrazili na vylety .... mozna cvicit :grinning:

ja jsem se rozhodla tvrde se postavit pribirani a koupila jsem si cviceni na DVD - uz od rana koukam na ten krasnej obal :grinning: :grinning: :grinning:

jak ja bych si dala kachnu se zelim ...
6. únor 2009 ve 20:04  • Odpověz  • To se mi líbí
larakroft: jak trenujete nocnik? nechavas ho proste behat bez plin? my teda babicka s dedou zacali nasi Daju pres vikend vysazovat ...ale jakmile odjeli Daja odmita na nocniku sedet

a co ostatni, jaky mate zkusenosti s nocnikama a treninkem? mame pockat na leto?
6. únor 2009 ve 20:06  • Odpověz  • To se mi líbí
teda myslim s detma, vy si to asi nepamatujete :sweat_smile:
6. únor 2009 ve 20:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Já už myslela, že je nějakej záhadnej výpadek sítě v DC.
No dělám to tak, že ho nechám běhat ve spoďárech a furt se ho ptám, jestli nechce čůrat. Nechce. Přijde sám, že chce, když už je počůranej. Automaticky ho posazuju hned po probuzení, to se obvykle vyčůrá. Se slovy "nejde" vstane a je načůráno.
S Ondrou to bylo tak nějak podobně, zkusila jsem ho posadit asi v roce, ale děsná fóbie z nočníku, nemohl ho ani vidět. Kolem dvou let tam vydržel sedět, dokud jsem četla Krtka a kalhotka a Krtka a autíčko. Naučila jsem se to číst nazpaměť, Ondra se čůrat do nočníku nenaučil. Nakonec se naučil čůrat až do záchodu téměř ve 3 letech :angry: Teď v 5a půl nějak zapomíná chodit včas, takže obvykle už poskakuje u záchodu se zašmodrchanou šňůrkou od tepláků nebo sklapnutým prkýnkem. Tenhle týden už se takhle při- až počůral 4x. Asi ho rozškubnu. Hlavně, že se Mackovi posmívá. :angry:
6. únor 2009 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Mira: my čekáme na léto, říkám si, že že až bude moc běhat třeba jen v bodýčku tak to bude lepší než začínat třeba teď...my dneska teda zkoušeli a Madlence se to vůbec nelíbilo, nevim jestli nemáme blbej nočník, ona do něj skoro až zapadla.

Leni to máš výhodu, že si takhle rozumíš s tchýní. To já nemám :frowning2: .... manžel si s mýma rodičema rozumí dobře, ale oni jsou na horách a tak se vídáme jen zřídka, bohužel.
Když sme se nedávno ptali tchýně, jestli by nepohlídala malou přes noc tak nám řekla, že až jí bude rok a víc. Teď by prej ještě mohla přestat dejchat, nebo by se jí mohlo zastavit srdce...kdyby to řekla před půl rokem, nebo když se narodila, ale je to ani ne měsíc...A hlavně, malá neměla nikdy žádnej problém, ani s dechem ani se srdcem...prej by nevěděla, co má dělat. A já asi jo, kdyby se něco stalo!!! Prostě bych musela zavolat rychlou, ale dělala bych stejnou paniku jako kdokoliv jinej, ale přece s tim nemůžu mít u sebe dítě a strachovat se, co když mi umře....
6. únor 2009 ve 20:18  • Odpověz  • To se mi líbí
no my používáme látkový pleny - takže mne moc nebaví je pořád sundavat a nandavat, tak jsem premejslela ,ze to necham na leto, ale nevim, za jak dlouho to natrenujem. mesic? dva? pul roku?
6. únor 2009 ve 20:21  • Odpověz  • To se mi líbí
No jo...tohle mi kdysi řekla moje babička o Ondrovi, mělo to bejt teda jen na dopoledne, ale nebyly mu ani 3 měsíce a babičce 78. Nakonec ho zvládla i přebalit do pampersky, ačkoli sama znala jen látkovky :wink:
6. únor 2009 ve 20:23  • Odpověz  • To se mi líbí
jeee my mame skvely babicky - hlidaj od ty doby co to slo :slight_smile: i mlicko v noci pripravily ....
6. únor 2009 ve 20:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Jé, tak mojí mamky je mi přímo líto, jak na ní děti visí...druhá babička je taky v pohodě, jen je daleko...zato už je důchodkyně, tak vyfasuje prázdniny :grinning:
6. únor 2009 ve 20:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Moje mamča je taky v pohodě, teď jak sme přijeli na hory hned si vzali s dědou malou, aby sme si v klidu vybalili. Vyzvedli sme si ji až navečer...tchýně pohlídá, když je potřeba, ale musím říct, samotnou ji nenapadne, že by si třeba malou vzala. Ale jak to jde a potřebujem tak hlídá, ale prostě všechno moc řeší a všechno musí mít připravený. Skoro nic pro malou nemá, vozím každou prkotinu, za ten skoro rok mám doma jednu malou hračku, takže si Madlenka vozí i ty. Ale hlídá a každej je nějakej tak si přestanu stěžovat, někdo nemá ani to.
6. únor 2009 ve 20:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo holky,já hlídání ani neřešim,zatim.Jaňule by se asi uřvala do bezvědomí :rolling_eyes: .....zatim tedy.Ale už pomalu najíždíme na systém,že si jí bába vezme tak na dvě hoďky ven do kočáru po o,ona spí a já taky... doma :dizzy_face: .Popřípadě si dojdu v klidu nakoupit a trochu poklidim.A včera dokonce,jsme ven nešli vůbec a šli jsme spát po o spolu a spala dvě a půl hoďky no nádhera :dizzy_face: .Jinak nočník máme,ale zatím jako dekoraci koupelny.Chystám se výhledově,že koupim ty pull-up kalhotky(plenky).
6. únor 2009 ve 20:59  • Odpověz  • To se mi líbí
A o tchýni psát nemůžu,páč bych byla sprostá a admin by mi to smazal :grinning: .
6. únor 2009 ve 21:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Cau kocky,dneska jsem se sem vubec nedostala,najak si nemuzu zvyknout,ze je pritel pryc a mimino bleskurychly! :grinning: Jinak k ty postylce-Maxina davam pohrat pres den do postlky a je tam rad,devastuje kolotoc :grinning: .Mame barak jako kravu,kdyz potrebuju nekam dobehnout,treba do kotelny nebo obstarat nejaky zvire,tak ho nechci nechavat "na volno".Sice jsme se to tu snazili zabezpeci,aby mohl vsude,ale clovek nikdy nevi.Takze chci ohradku jen na tyhle pripady,aby byl v obyvaku a nemusela jsem ho nosit do pokojicku.Jinak at si uziva svobody!Dneska vlezl do koupelny a asi pul hudiny ziral na pracku,jak se toci pradlo.Nejvic ho bavilo zdimani,smal se,ze az vejskal nadsenim! :grinning: zato vecer byl prisernej,odpol malo spal a po koupani byl urvanej,nechtel veceret a uspani trvalo hodinu. :angry:
Leni,Romcova babi byla to samy.Budiz ji zeme lehka,umrela,kdyz jsem byla tehotna,ale je mi jasny,ze tam by problem taky byl,chtela by ho krmit buhvicim!
Co se tyka tchanovcu,ja muzu jen chvalit.Pristi tyden bych je chtela poprosit,jestli si ho vezmou an noc(poprve)tak jsem zvedava.Jinak si ho berou radi.Mama me dokonce premlouva,at jim ho dam na tyden na hory,ale to se mi zda jeste brzy.
Mirando,taky jedu v latkovkach!!! :wink:
6. únor 2009 ve 21:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Maki,u nás je pračka taky velkej hit :grinning: ,nejdřív na ní jen zírala,pak do ní začla bušit a vejskat jak se to tam mlelo :grinning: a pak mi jí začla přeprogramovat neb máme jenom takový dotykový kolečka,takže to reaguje skoro i na průvan natož na ty její malý pracky :rolling_eyes: .Dneska zrovna jsem nafotila serii jak leze do pračky neb otevřená pračka to je teprva zážitek :grinning: ,až budu mít trochu času tak to hodím do alba.
6. únor 2009 ve 21:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak holky,jsem vcelku nasr....na švagrovou :confused: .Má dítě 3dny a už je rozhodnutá,že mu po příchodu domu hned nacpe čaj a že ho bude svazovat,aby byl hodnej a čaje na podporu kojení jsou blbost.......no prostě :angry: .Nechci se dotknout citů maminek,co nekojí,opravdu ne :confused: ..........ale jsem ortodoxní zastánce kojení,ale hlavně nenávidim čajíčky pro kojený děti do půl roka věku.Já jsem musela bojovat s bábama,že ještě teď mám na ně vztek a každá ženská v jejich věku, do jedný bez vyjímky, mi ty čaje cpaly :angry: vrrrrrrrr.Už mě nebaví se dohadovat se starejma komoušskejma metodama výživy dětí,ale bojovat ještě i s mladou ženskou no to je na zabití :angry: .A má ode mě tunu materiálu,kde se o tom píše v porodnici maj všude hromady letáků a stejně :angry: .Musím tedy podotknout,že ještě před porodem vykřikovala hesla jakože se nenechá zotročit dítětem apod.,takže teď žije v představě,že po šestinedělí sváže mimino,vrazí mu čaj a půjde do hospody jak je normálně zvyklá,že :angry: .To je prostě na pěst :angry: !!!!!!!! Chápu,že některý miminka maj rádi pevný zavinování,ale jen po určitou dobu, a hlavně když se to přehání,tak to dost brzdí jejich vývoj nemluvě o placatejch hlavách.......no prostě.... a to ještě doufáme,že u toho kojení nebude kouřit.To snad by bylo lepší kdyby teda nekojila a může(musí) si dávat ty svoje čaje a je klid.Chjo to snad neni možný :frowning2: .
6. únor 2009 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
No,to zotroceni to jsem se zasmala!!!To se uvidi,jak bude hovorit za mesic,dva! :grinning: Jiank ostatni teda k smichu neni... :confounded:
6. únor 2009 ve 22:25  • Odpověz  • To se mi líbí
No jasný Maki,však to pochopí jak je to s tim otročením :grinning: .I kdyby nekojila a nebo čajíčkovala a nebo já nevim,co tak to dítě jí na pochybách, o tom kdo má hlavní slovo, nenechá :grinning: .Ale stejně mě ser....jen si tady opakuju,že je to jejich věc ať si to dělaj jak chtěj :rolling_eyes: .........ale musím u toho počítat do deseti(možná i dvaceti) :sweat_smile: .
6. únor 2009 ve 22:38  • Odpověz  • To se mi líbí
to ti verim!
6. únor 2009 ve 22:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek