• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Teda Bell, to je děs...na druhou stranu, po těch kouřících story mě to vůbec nepřekvapuje.
Chjo...si rozhodně nemyslim, že jsem bůhvíjaká máma (zato otrokyně skvostná, za mě by se ve starým Římě platilo!!!), ani si nemyslim, že mám patent na rozum...ale tohle by mě taky fakt shvězdičkaralo :angry:
....asi jako ta obezita :angry:
6. únor 2009 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jooooo...a fotografií peroucích dětí a nožiček čouhajících z pračky mám taky sérii...koneckonců, bůhvíproč to tenkráte odešel u babiččiny pračky programátor :sweat_smile:
6. únor 2009 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
No......chjo..........já doufám,že si to ještě řádně všechno promyslí.Já se tak těšila,že bude konečně v rodině další mimčo a že budem kočárovat spolu,ale já jsem sice od přírody spíš klidnej tvor,ale jak mám potřebu někomu sdělit,co si o něm myslím,tak to taky sdělím a né všem se to líbí(proč by taky mělo,mě se to taky nelíbí :sweat_smile: ) ,takže dohadovat se s ní někde na procházkách a nebo naopak vyhejbat se konkrétním tématům......to je na mě moc náročný,to radši budu mlčet a to s ní nikam nemusim a můžu jít sama,že......(né,že bych byla zrovna málomluvná tedy :grinning: ). No prostě...každá děláme,co můžem,co nám zdraví či vlastní svědomí dovolí........ale předem si plánovat,ne zrovna košér péči o dítě.....já nevim no :confused: .Já se třeba učim všechno za pochodu,co nevim na to se zeptám..pak informaci zpracuju přehodnotim či znehodnotim :grinning: ,ale asi jako každá máma se snažim dělat věci správně..........takže zkrátka a jasně mě ser......... :unamused: ...........a jinak jako dobrý :sweat_smile: .
To mi připomíná,Laro,jak vlastně dopadla pračka.....tedy ta novější :sweat_smile: ? Nějak si nepamatuju,jestli byla příznivá konstelace hvězd při příchodu opraváře :sweat_smile: .
7. únor 2009 v 00:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježiš holky to je hodin,to zas ráno budu krasavice :grinning: .Takže dnes vám přeji hezký nový den já :grinning: .
A dobrou :grinning:
7. únor 2009 v 00:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojíík všem :slight_smile:

Tak jsem se trochu zregenerovala...Kristík v noci spal dobře.Naučila jsem se úvaz tak ho chvílema nosím,samo že kouká a je v pohodě :wink:

Leni já vařila recepty z knížky polévky a kašičky pro nejmenší,teď jsem koukla i na net,najdi si vaříme dětem a je tam dost receptů které se dají použít.

Koho zajímá zdravá výživa v DM drogerii rozšířili sortiment,je tam toho požehnaně,zatím jsem to nezkoumala podrobně,ale za 2-3 měsíce až začnu Kristíkovi vařit tak tam naběhnu,no a vedle Natury ten krámek má toho taky spoustu.Já hodně dělala jáhly,pohanku a do toho míchala ovoce,no budu se muset zase učit :sweat_smile:

Všem hezký a pohodový den :slight_smile:
7. únor 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
jak už jsem psala my máme ten od fisher price,ten hrající 3v1,malej se vyčurá v poho,ale sám si neřekne,tak to snad příde,ale sedí a čeká :wink: ,investice se vyplatila,pak bude mít z toho sedátko na wc a pak stoličku k umyvadlu

bell,
já taky dávala čaj,nevidím na tom nic spatného :wink: ,ale já teda nekojila
7. únor 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
My dnes ráno jeli se Zdendou do Gjoviku, oni tam měli trénink (neb v LHMR je curling :confused: ), tak jsem se tam s dětma šmrdolila hodinu a půl po slavný olympijský skalní hale. Je to teda fakt impozantní, teplíčko tam je...jo, ještě jsem na hlídání vyfásla kočár s miminem. Ale byla hodná, nakonec jsem malou 'Švédečku uspala písničkama Čechomoru :grinning:
No a pak jsme tam zašli do obchoďáku a na obídek...Zdenda koupil klukům dvě naprosto identická autíčka, aby se nehádali...a teď jsme doma asi hodinu a samozřejmě se hádaj celou dobu :angry:
...a pak taky spoustu hadérek ve slevách :sweat_smile:
Natt, na ten nočník jsem taky koukala...stál tam 400, takže na naše ještě vynásobit 3. On i Zdenda už o něm jednou mluvil...no nevim...za chvíli má Macík narozeniny...ale jestli by ho hrací nočník potěšil :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jinak se tu sype a sype a sype...pořád je kolem -10, což je ok...ale silnice vypadaj...a hlavně kloužou...a my nemáme hřeby :confounded:
7. únor 2009 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj.Včera a dneska dopoledne jsem zase byla brigádničit,ale tentokrát docela bída,lidi moc nechodili :angry: .Dneska jsme byli u tchána na obědě a ještě pořád nemám hlad,jak jsem se najedla.Manžílkovi je z toho až špatně,jak se přejedl.Holt bylo knedlo vepřo zelo,tak se moc nehlídal :wink: .
Šimonkovo učení na nočník byla pro mě docela noční můra.Začali jsme navážno asi v roce a půl-s občasnými úspěchy.Dokonce si i párkrát řekl sám,ale pak jako by to zapomněl.Plíny jsem mu přes den odebrala asi měsíc před druhými narozeninami a pořád se ho ptala.Jak píše lara-obvykle přišel už počůranej.Nebo mi řekl,že nechce a za minutu byl mokrej.Pak jsme čůrání vychytali,to šlo,ale kadil zásadně do slipek,to si prostě neřekl.Vlastně úplně v pohodě s nočníkem je až teď asi poslední měsíc a půl :wink: .Byla jsem z toho docela na nervy,pořád jsme se ho ptala,vysvětlovala,ale bez účinku.Nakonec je to tak,jak mi říkali jiní,prostě si na to musel přijít sám a holt mu to trvalo dýl,no.
7. únor 2009 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell, úplně ti s těma čajema rozumim, mě to taky všichni cpali, pak už jsem radši řikala, že jsem dala a malá ho nechtěla.
Ale ono je furt něco, malá má teď docela přísnou dietu kvůli ekzému, prostě chci vychytat co vadí a přídem k babi a ta (ikdyž ví, že nesmí čokoládu), tak jí dá čoko sušenku, tak jí říkám, že to nesmí a ona že jen kousek, tak už jsem se nasr...a ptám se kdy přijde na noční držet jí ručičky až bude spinkat, abyse neškrábala...a až tohle zabralo. Oni si snad myslej, že jí to nedopřeju z nějakýho svýho rozmaru, blbbouni s prominutím.
A neboj, však ona se švagryňka z toho snění probere :wink: , jen doufám, že mi tam těma svejma "výbornejma" nápadama nenakazí maminku Rostíka, to bych si za ní teda zašla :angry:

Naše mládě už mi dokonce prázdnou pračku pustilo.....měla z toho vééélkou srandu....já už menší.
7. únor 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přidáváme se k oblíbennému televiznímu pořadu -Zapnutá pračka :grinning: ...mám tlačítkovou pračku, s ještě velkým dost dobře otočným kolečkem, ale naštěstí s dětským zámkem :slight_smile: takže malá mačká a otáčí, ale nic neudělá.
Jinak já kojila jenom cca 2 měsíce, ale čajík sem začla dávat až v létě, kvůli vedrům a to už malá byla stejně na UM. Ale tyhle názory se nedivim, že Tě Bell vytočily. Ale třeba je to poporodní psychoza, teda švagrovou neznám, ale doufám kvůli mimču, protože jinak to sou teda krušný názory pár dní po narození miminka.
7. únor 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky!
Teď se vám musím přiznat, jak dopadly ty naše nákupy :sweat_smile:
Když jsem měla doma chvilku klidu, jala jsem se v klidu zkoušet. V jednom obchůdku jsem si zakoupila dvě námořnicky modrá trička a k tomu takovou modrobílou bavlněnou rovnou sukýnku s úzkým proužkem, dohromady za 90 korun norských. Většinou to beru jen od oka, abych kluky neprudila zkoušením, tohle byly trička v S a sukýnka M, tak jsem byla netrpělivá, aby mi to sedělo. (nosím větší velikost obvykle) Tak první tu sukýnku. Uklidila jsem se k tomu do chodby k velkýmu zrcadlu, navlíknu to...ona je v pase na gumu, pak je asi 10 cm níž šev, pak rovně dolů a rantlík s proužkama naopak. Nějak jsem to nemohla furt trefit, jestli se ta guma nosí v pase, nebo níž...sakryš, těch 10 cm pod ní se jaksi na břiše krabatí...no kurňa...tak to furt pošupuju sem a tam...zahrnuju, vyhrnuju, kasám...pak koukám, že vepředu je to širší než vzadu??? že bych si koupila sukni pro těhule :angry: koukám na ceduli, to se tam obyčejně píše, že je to "mammaklaer"...nic....furt popotahuju...ještě výš...JEŽIŠMARJÁ...já si místo sukně koupila TOP!!! :rolling_eyes: ta guma samo patřila nad prsa :angry:
No...ale když jsem k tomu vyzkusila ty tríga...když se pak kousek pod pas zapne elegantní páseček v bílé barvě, (aby zakryl drobný sklad toho pruhu na prsa), je to úžasná námořní sukýnka...však vy v létě uvidíte :grinning:
7. únor 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

Teeeda, par dni jsem tu nebyla a ted jsem to pul hodiny cetla - no, vyplatilo se, aspon vim, ze tu moji obezitu jsem v detstvi nekde chytla...!! Ja jsem takova mala - tlusta ale vesela. Co nadelam, ze?
Jsem rada, ze nejen Adam chodil rad uz v pul roce "do kina" do koupelny - pracka byla jeho... Ale ted mame plnenou vrchem, takze Peta ostrouha... Skoda ze neni okynko treba i u mycky, ja se na ni vzdyck chodim divat v IKEA, tam ji maji prosklenou ;)

S cajiky pri kojeni taky zasadne nesouhlasim - i kdyz Petovi davam denne LZICKU toho praskoveho na brisko od Hippu, kdyz mu ji nedam, tak se nevykaka... Mne nastesti do tohoto nikdo nemluvi - moje mamka je aktivni duchodkyne, co ma 3 firmy a na rady cas nema a tchyne bydli uctive daleko :D

My jsme ode dneska ve sportacku - ja vim, ze to je brzy, ale v korbicce mel Petik uplne umackane nozicky, takze jsem to rozsekla a vybalila sportak - tam ma uzasne pohodlicko...
Petik si tak trochu ustalil rezim - hlavne ten nocni - chodi spinkat ve 20 a kojime ve 4 a v 8 rano. No krasa, jenze ja jse mtakova suva, ze chodim spat az o pulnoci...

Leni, co prochajda???

Chci se zeptat holek, co chodite na plavani - slysela jsem, ze hodne deti melo z bazenu molusky, jake mate zkusenosti???
7. únor 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laro, :D :D :D :D
7. únor 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Davam do alba nejake fotky...
7. únor 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Verčo,
tak s moluskama nemáme "zkušenosti" naštěstí. A ani jsem neslyšela. Známá teda musela přestat chodit, ale její malej měl spíš ekzém protože má dost citlivou pokožku. Takže já mám zkušenosti dobré, ale nevím co ostatní.
Péťa je asi pěknej kousek, když už ste ve sporťáku, ale je pravda, že korbičky jsou teď u kočárků dost malý a navíc s fusakem a nabalenej, viď?
Lara :grinning: :grinning: :grinning: .... hlavně, žes to nakonec vykoumala a citíš se v tom dobře :wink: . To je přece hlavní
7. únor 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo fotky moc hezký, Péťa je nádhernej, teda to bude lamač srdcí ve školce :slight_smile:. Vážně je moc hezkej :slight_smile: a šikovnej.
7. únor 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Simce, dekujeme za pochvalu... K "rozmerum" - Peta mel ve 3m 7,75 kg a 64 cm + jak pises fusak a oblecky... Korba neni uplne mala, ma 86, ale on je asi po mne prostorove narocny... (Ja jsem k tomu jeste prostorove vyrazna!!! :grinning: ) Tak jse mrada, ze nemate zkusenosti, trochu me holky vylekaly...
7. únor 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo, taky se mi tvoje fotky moc líbí...hlavně ty detailní čb. A taky oranžovozelení Peťomíšové :wink:

Prosim vás...abych tu nebyla za ouplnýho negramota...co jsou to ty "molusky"? :sweat_smile:

A s těma mírama...včera na mě švagruše z 2.K vybalila 60cm a 6,5 kilo 2 měsíční Adélky. A já si furt říkala, jakej byl Macek macek, když měl ve 3 měsících 7 kilo rovných. Na dýlku jsme ho tehdy neměřili, ale asi lehce přes 60. Ale zas proti Ondrovi...ten měl tříměsíční těch 61cm, ale "jen" 5,75 :confused:
7. únor 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky,dnes jsem byla zase za švagrovou a pohrozila(ve srandě,přeci nebudu ženský po produ hned nadávat) jí :sweat_smile: ,že ať ani nezkouší dávat nějaký čaje a ať ho zavinuje,jen na noc a jen do rozumný míry nebo,že jí budu mlátit :sweat_smile: ........ona někdy jedna facka je lepší než hodinový vysvětlování :sweat_smile: ......tak najednou,že né,že nebude dávat čaj,že má hodně mlíka,že jí to teče i ušima a kdesi cosi.......tak jsem na to zvědavá :grinning: .Tak nám držte palce v opačnym případě až potkáte maminku s kočárkem a monoklem,tak budete vědět o co jde :grinning: :grinning: :grinning: .
Natt,čaje po děti na UM to je jasný,ale kojený ho nepotřebujou by naopak se tim dost šiděj-zbytečně.To dítě si umí upravit laktaci podle svých potřeb-v létě víc na pití v zimě víc hutnější,když má růstový skok,když je nemocný....no prostě příroda to má fakt vymakaný :dizzy_face: .Na UM to holt musej maminky všechno hlídat a odměřovat sami.
Verčo,estli jseš i v reálu Verča,tak všechno nejlepší k svátku a k mírám :sweat_smile: .My jsem šli do sporťáku o něco dýl...ale to bylo v teplých měsících,jinak máš pravdu,že ve všem tom zimním mundúru,se ty větší mimča nikam nevejdou :sweat_smile: .
Laro,taky všechno nejlepší k svátku :wink: a k hadérku podivného původu,ale my tě neprásknem,že je to top a né sukně a tady s tim budeš za kočka...navíc móda až z Norska :grinning: .Jsem kdysi měla elastickou sukni,která se dala nosit jak přes boky tak přes prsa :grinning: a taky nikdo nic nepoznal........tedy v době,kdy jsem měla 58kg na 176cm.......no jo vážně i to jsem měla a připdala jsem si tlustá,pak jsem přibrala na 65kg a řikala jsemsi jaká jsem obéza,ale že určitě víc už ani přibrat nemůžu......a jak je vidno můžu :grinning: :grinning: :grinning: a o dost více :grinning:.
7. únor 2009 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zavinováním myslim to těsný svazování ručiček,abych byla přesná :slight_smile: .
7. únor 2009 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a molusky...tak to teda taky nevím,co to je :confused: ,ale my to z bazénu určitě nemáme.....tedy ničeho jsem si nevšimla :sweat_smile: a ani nevim,že by tam někdo o něčem takovým mluvil.Nejni to doufám něco hrozivýho? :confused:
Dala jsem nový fotky do alba a i našeho Míšu :dizzy_face:
pbauerova,no snad jí ta naše švagrová nenamluví žádný bludy :sweat_smile: .Jen dneska mi něco špitla,že je tam maminka a nějak se jim nedaří s kojením,že se snad malej nechce nějak přisát.......teda nechci kecat,jak jsem hrozila,tak si nepamatuju detaily :grinning: a ani si nejsem jistá,jestli mluvila o spolubydlící........ale snad to bude dobrý,radši budu preventivně držet palce :slight_smile: .
7. únor 2009 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo ještě pro Verču........fotky jsou super,nejlepší je Péťa a Méďa :grinning: :grinning: :grinning: .
A teď už dobrou,beztak tu poslední dobou po nocích strašim už jen já :grinning: .
7. únor 2009 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotečky super :slight_smile:
já o moluskách jen vím, že jsou to nějaký pupínky či co, snad něco jako bradavičky a vyškrabuje se to lžičkou..jinak toho moc nevim, jen že to nikdy nechcem
7. únor 2009 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéééé, no Verčo, všechno nej k svátku!
A Bell, díky!
(Já taky strašim...a piju :sweat_smile: ....ale už neníco, dnes jsem vše dožahla)
7. únor 2009 ve 23:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda matko,ty ses nám po tom odsatvení Macka nějak utrhla z řetězu :grinning: ...s tim pitivem :grinning: .......ale je fakt,že máš ty narozky a svátek chvilinku po sobě........no budiž :grinning: a to ještě,že jste tak daleko a nedostneš se k vínu,co? :grinning: myslím tuzemskému.........tedy pokud si nevozíte sebou zásoby na přežití :confused: :grinning: :grinning: :grinning: .
8. únor 2009 v 00:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
..........ale teď už jdu opravdu spát......už se nebudu dívat,kdo tu ještě je :sweat_smile: .......né,že bych si to neřikala už dvě hoďky :grinning: a ráno budu zas jak po ráně palicí...........dobrouuuuuuu :sweat_smile:
8. únor 2009 v 00:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky opožděně vše nej a dobrou....
Bell taky si říkám, že nebudu mrkat, ale stejně mrkám :grinning:
8. únor 2009 v 00:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj.
Bell-nechci se hádat,tak to tak prosím neber.Vím,že téma čaje je dost výbušný :wink: .Tvojí švagryni neznám a podle toho,co píšeš je to pěknej kousek :frowning2: .Ale stejně si myslím,že je na ní,jestli chce čaj dávat nebo ne.Já ho třeba malýmu dávala.Kojila jsem s příkrmem a to léto,co se narodil bylo fakt vedro.Radila jsem se s dr.(která má po Děčíně fakt dobrou pověst) a ona říkala,že to na škodu není.Někdy ho chtěl,někdy ne,tak jsem samo nenutila.Prostě chci říct,že ani odborníci a doktoři v tom nejsou zajedno a záleží na pocitu každý jednotlivý maminy.
8. únor 2009 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno!
Tak s tím pitivem...Zdenda si malou (nepovolenou) zásobičku přivezl, já taky ještě jednu flaštičku, ale to víte...něco se rozdá (půjčka za oplátku)...no ale tenhle týden jsme s tím fakt zamávali...včers to dokonce bylo tak dobroučký, že jsem pila rychleji a víc než TM) No, ale teď budu zase minimálně měsíc sušit hubu :sweat_smile:
No a ráno jsem taky byla jako po ráně, sice jsem se vypotácela ve 3/4 na 7, že nechám Zdendu taky jednou vyspat...ale děti tak povykovaly...tak vsatl...a poslal mě ještě spát...jsem ani moc neprotestovala...ale nechali mě až do půl 10 :dizzy_face:
Akorát jsem pak měla takovou dobrou sérii. Při mazání housek mi upadl napřed nůž. Pak lžička, kterou jsem sypala kafe. Pak při pokusu dát na polici ke spravení rozbité autíčko (ano, to zevčera) mi upasdly nějaký lejstra...jak jsem to sbírala a rvala zpátky, upadlo mi ořezávátko...když jsem tam ty lejstra narvala a otočila se ro to pitomý ořezávátko, bylo rozsypaný (má proklatě velkej zásobník) :angry: Zdenda se celou dopbu véééélmi bavil pozorováním mě. No a završila jsem to tím, že při pokusu o úklid surovin k várobě obl. housek mi upadlo celý máslo :angry: Se málem počůral :angry:
8. únor 2009 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Joooo...a ještě, jak jsm tak zalezla znovu do tý postele, slyším ještě tento rozhovor. (kluci seděli nad mléčnými rýžemi) Zdenda: "Prosimtě, od čeho máš tu ruku? A co ty prsty? Olízni si to!" Ondra, rozpačitě:"Ble..." Zdenda, ostražitě: "Kdes to měl tu ruku...? V kalhotech?!!! Mazej na záchod!!!!"
(pro neznalé situace, Ondra má příšernej zlozvyk cpát si ruce do gatí, když se mu chce na velkou)
(no a komu to ještě nedošlo, tak měl zřejmě trošku průjem, no a taínek, v domění, že má ruce od marmošky... :sweat_smile: )

Ale né abyste na nás poslaly sociálku :zipper_mouth:
8. únor 2009 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek