• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Jo a k těm čajům...hlavně není čaj jako čaj, že...já teda dávala dětem, když byly malí a měla jsem pocit, že by i přes kojení mohli mít žízeň, převařenou koj. vodu.
8. únor 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, moc dekuju za pranicka k svatku :slight_smile:
Laro, tobe taky vse nej... - jsem to tady postrehla, jinak fakt nevim, kdyje svate lary :grinning:

Molusky jsou to, oc pisete - takovy hnusy na kuzicce a vyskrabuje se to na koznim lzickou... Jsem rada ,ze je nemate a doufam, ze mit nebudete a my tedy na to plavco budem chodit :wink:

DIky za pochvalu fotek - je to muj konicek...

Laro :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

No jo, nas Petik, to je obricek - Adamek mel tyhle miry v 7m. Ale co, je to z kojeni, tak si s tim hlavu nelamu a navic jsme meli velkou vychozi vahu - vsak to z nej vyzenu (aby nemel to virovou obezitu po mne!!! :rolling_eyes: )

Jo a maminka Rostika, oc je s Bell svagrovou v porodce mi psala, ze plakala kvuli kojeni, ale pak se ji to povedlo, tak snad bude dobre - znate to, sestinedeli - jednou dole, jednou nahore...

Preji vam hezkou nedeli.
8. únor 2009 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo, díky. Svatou Laru jsem teda nepostřehla, takže slavím na Veroniku :wink: (víte co je zajímavý? tady v norským kalendáři má Veronika svátek na moje narozky :confused: )

To mi ještě ta moje švagruše z 2.K říkala, že kolem Vánoc ta jejich Adélka nabrala za 2 týdny kilo a půl!!! Že to se ta jejich doktorka zhrozila :sweat_smile: Ale přesně, bylo to jen z MM, to si holt to mimčo bere, co potřebuje :wink:
8. únor 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, tak jsme byli včera večer s přítelem veselí, že se konečně po dlouhé době cítíme naprosto zdraví. Lup, za hodinu řev z postýlky a Daneček měl 39,8 horečku. Takže celou noc podávání léků po třech hodinách, vysoké teploty má ještě teď. Podle doktorky, kterou jsme měli na telefonu, má chřipku :frowning2: Takže kdo ví, jestli ty zvýšené teploty z předešlých dnů vůbec byly zuby, mohl to být předvoj toho nachcípáníčka.

Pračka je u nás taky seriál číslo jedna. Kam se hrabe Esmeralda! Má to úspěch :slight_smile:

Verčo, taky jsme neměli s bazénem žádné problémy, ale my jsme byli 3x. Minule kvůli mým dutinám ne a teď ve středu taky nepůjdeme :frowning2: ale jinak ok. A pořád jsem si říkala, že v sobotu ti sem musím píchnout gratulejšn k svátku a já jsem to nakonec nepřišla napsat. Tak dodatečně vše nej k tvému svátku, hodně štěstíčka, zdravíčka, lásky a Péti... :grinning:

Bell, já jsem těsně zavinovala skoro do 3,5 měsíců, protože jinak Daneček neusnul. Nechci se vůbec hádat, jen prostě některým miminkům to vyhovuje, jiná jsou u toho nepříčetná, tak tam bych to nedělala.
8. únor 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jasně, některýmu miminu těsný zavinování vyhovuje, některýmu ne...zřeba Ondru jsem první asi dva měsíce jen tak nalehko zamotala do bavlněný osušky, aby měl ten pocit ohraničení...Macek se vždycky hrozně rozrochnil, toho bych ani neumotla...zato ho oklidnilo, když měl nožičky ve skrčený poloze a nahoru...ideální, když ležel u nás v pelechu na zádech, já vedle na bohu a jeho nožky jsem měla podložený svým stehnem.

No ale přece u třídenního mimina si nemůžeš říct, že budu zavinovat a hotovo, když ještě nic nevíš...myslím, že Bell s... právě tohle (a plně ji chápu)
8. únor 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
laro,to máš pravdu...říkat něco dopředu,když nevíš,co bude,to je blbost :wink:
8. únor 2009 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježiš....teď si tu tak čtu Petrunku a do očí mě praští můj "boží" překlep...
Jasně, že jsem v posteli neležela na Bohu, samozřejmě na boku :grinning:
8. únor 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laro :grinning: :grinning: :grinning: Tak to se povedlo :grinning:

Jinak souhlasím s tím, že nemůže vědět po třech dnech, jestli to zavinování bude nebo nebude vyhovovat, to se ukáže až první dny doma.
8. únor 2009 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
To tedy fakt nemuze vedet... Ja Adama musela zavinovat hodne pevne do 6 tydnu, ale prisla jsem na to az po 10 dnech...
8. únor 2009 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laro, u tebe by me neprekvapilo ani to lezeni na Bohu... :wink:
8. únor 2009 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
No...on ten můj je sice božskej (né tedy jako ten Mr. Big ze Sexu ve městě), ale až tak.... :sweat_smile:
8. únor 2009 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježiš holky,já to s těma čajema myslela,tak jak to dělávali naše mámy z dob 70. a 80.let.Děti se museli kojit jen po 3-4hodinách a mezi tim nás cpali čajem :unamused: .A hrozně se všichni divili,že děti na MM moc neprospívaj a že sunar je mnohem lepší a největší zázrak na světě.........no pohodlný to pro ně bylo,ale po letech,když se přestalo poroučet větru dešti se zas přišlo na to,že příroda to má sama o sobě vychytaný a nepotřebuje žádný náhražky.Takže tak.V tomhle byla třeba pokroková moje babička,takže tepala moji mamku ať kouká kojit a nesvazovat(příliš dlouho a přes den) a nedávat spát na břicho :slight_smile: ´,takže na tehdejší dobu jsem s bráchou byli vcelku dlouho kojený :slight_smile: .No sama za sebe i za bráchu můžu říct,že mi prostě nemarodíme nemáme žádný cicvilazační choroby a jsem vcelku medvědobijci.Sic jsem chytla ten tloustnoucí virus :grinning: ,ale sílu mám za 10 a mrštná jsem až podezřele moc na svou váhu :grinning: .tak bych si přála,aby naše Puclina byla taky taková.No o tom,že když jsou velká vedra,že se může dát přvařená kojenecká voda o tom vím,to se nehádám i ten čaj by moh bejt.......v extémních počasích,ale ne,že se dítěti znemožní vlastní úprava laktace naprosto nesmyslným režimem s čajem v hlavní roli.Takovejhle režim maj děti na UM,protože UM je vydatnější a nemůžou jí dostávat třeba po hodině apod. a hlevně maj Kvůli UM i zvýšenou potřebu tekutin.
8. únor 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
A doktoři za jednou jsou,jen povulujou maminkám jakoukoliv variantu kombinovanou s kojením,jen aby maminky kojit nepřestaly neb pro to dítě je každá varianta,kdy se jim dostane aspoň částečně MM dar z nebes.Takže tak :slight_smile:
8. únor 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já jsem na tohle téma už přečetla toliko odborný literatury a ptala se,kde jsem mohla,že už bych to skorem mohla taky vydat knižně.Samozřejmě se učím dál a dál se ptám neb všechno určitě ještě nevím :sweat_smile:,ale chtěla bych vědět .Já jsem tak moc chtěla kojit a první dva měsíce jsem tak bojovala neb jsem měla bolavý bradavky,aj jednu krvavou story s kojením máme a měla jsem šestinedělí dlouhý osm týdnů po tom porodu našeho obříka a malá mi u kojení brzo usínala a kojila jsem coby hodinu i méně a nemohla jsem od ní na krok.Ale nakonec jsme to zmákly a toho našeho obra jsem ukojila i přes léto i přes růstový skoky,který měla teda šílený, do půl roka výlučně bez jakýhokoliv čaje nebo vody.Když bylo potřeba Puclina mě po dobu veder rozkojila,že mi to teklo i ušima a nebylo potřeba nic jiného.A jediný,co mi vtom pomohlo bylo,že jsem jí přikládala k prsu tak jak si sama řekla a kdy si řekla. :slight_smile: Odměnou mi je,že nemarodí(zatím samozřejmě),neznáme teploty dr.nás chválí jak je šikovná a pohybově nadaná :slight_smile: .Tak bych si prostě jenom přála to samý pro dítě mýho bráchy :slight_smile: ,proto budu švagrovou tlouct :grinning: :grinning: :grinning: .
No a zavinovali jsem taky,ale jen dokud se nám vešla do zavinovačky..takže asi něco do dvou měsíců a zabíralo to,že se sklidnila a usnula,ale ručičky jsme jí nevázaly to nechtěla ani v porodnici,vždycky se probojovala ven.A ani si nedovedou představit,že bych jí ty ručky svázala v době,kdy už si je objevovla a neustále si s nima hrála.....to my přijde drastický.Dudlík taky vyplivla po měsíci ve stejnou dobu jak se začla usmívat a dělat na nás ksichtíky :sweat_smile: .Ještě chvilku jsem jí ho cpala,ale chehctala se a dudlík jí v tom překážel :grinning: .
No a nožičky jí podpírám dodnes,když jí mám u sebe v posteli,to má ráda furt.I při kojení jí musim jednu nožku držet,aby usnula.Už mi sama chytá za ruku a dává si jí pod kolínko,abych držela :grinning: .
8. únor 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell, já tě naprosto chápu, kopu za tebe...jen jsem líná o tom tak dlouho psát :wink:
8. únor 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jasný,to já se jen tak vždycky rozhovním :grinning: a píšu to jednim dechem,až po odeslání koukám jak je to dlouhý :grinning: .......a těch pravopisných chyb a překlepů.......doufám,že mi to holky neopravujou :sweat_smile: .Si ještě pamatuju,že svýho času jsem v práci kolegům opravovala pravopisný chyby červenou propiskou :grinning: ........teď už bych radši na sebe ani neupozorňovala,aby mi náhodou někdo nechtěl ty chyby začerveňovat mě :sweat_smile: .
8. únor 2009 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé..to já si včera u toho vína psala na skajpu se 3 kámoškama naráz...se mi takl pletl "jazyk" .... A Zdenda z toho měl strašnou srandu, ač když on má chatovat se svými kamarády, diktuje to mně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. únor 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Brý ráno!
Tak mě zase ráno nebylo možný dostat z postele... :sweat_smile: Prostě cokoli, co nezačíná alespoň 08 je pro mě nelidská hodina. A to si Macík o cickání řekl až v půl 7.
No a zase máme děsnou kosu :angry: ....ještě včera příjemných -8 a dnes už zase -18.
9. únor 2009 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky všem

kami,
jak je??????? :wink:
9. únor 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Přidala jsem nějaký fotky do alba: http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=250573
9. únor 2009 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
tak jsme po deseti dnech vylezli ven,když se ukázal puchejř............ :wink: a zašli jsme na kafe do galerky a pak do Stelinky pro ty krytky,už jsou tam,rovnou jsme koupili nové na rohy stolu a k tomu jsme neodolali čepici,pak dám fotku ale ta cena 170 kč,málem me trefil šlak,ale jemu tak sluší :grinning: ,proste jsme neodolali :wink:
9. únor 2009 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vsichni.Maxule zacina kaslat,doufam,ze taky nejsme na rade s chripkou! :unamused:
9. únor 2009 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
lara,
ty se maj budou umet lyžovat :wink:

maki,
snad ne doufej v to :unamused:

jdu vložit tu fotku :wink:
9. únor 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, je to děs, jak ty chřipky řádí...známou to skolilo tak, že (potom, co ji obvoďák poslal domu) jí manžel musel volat sanitu a je v nemocnici :astonished: (má tak 4 týdny do porodu)
Tak držím palce, ať se to všem vyhne, no a těm, co už ne, tak ať se z toho rychle vylížou!
Natt, budou muset, děda byl závodník a já taky ve 3 letech musela chca nechca... a ve 4 o mě na Chopku vohnul hůlku :sweat_smile:
9. únor 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
No,nevidim to slavne,usnul rychle,ale za 10 minut byl vzhuru a plakal,ryma mu tece ridka,odsaju prd,ale za chvilku ma nudli zase a stve ho to.Ted jsem ho hodinu uspavala,dala jsem mu Chamomillu,snad se zklidni a nebude se budit.
9. únor 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki, to mi připomnělo, "jak Krtek uzdravil myšku" :wink:
Držím palce, ať noc zvládnete bez větších obtíží.
9. únor 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki,máte tu šílenou odsávačku na vysavač?Já jsem byla zásadně proti a přišlo mi to drastický,ale pak jsme jí dotali od známejch darem a tak jsme to zkusili..........teda vypadá do opravdu drasticky,ale ty nudle to fakt vytáhne a je klid :sweat_smile: .Malý se to samozřejmě moc nelíbí,když se jí blíží k nosu cosi a navíc za hluku vysavače,ale my jsme jí teď tu řídkou rýmku odsávali a za pár dní nejni po nudlích ani vidu ani slechu a v žádnou chorobu se nám to nerozjelo. :slight_smile:
9. únor 2009 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki, ať zvládnete noc v pohodě. Naštěstí u nás to proběhlo všechno v cajchu. Teda kašlala jsem já, ale spíš sem si spálila průdušky, když sme na horách hnali na skibus bláznivou rychlostí, obložený lyžema a já to nuedejchala, takže to nebylo virový, ale normální nastydnutí. A malá měla problémy jen od zoubků, taky nám lezou 4 najednou. Teď se každej den na nás řehní a ukazuje nový zubyska.
Bell taky jsem byla pořád proti, ale mě přemluvili v lékárně, že prej je to vážně super. Paní lékárnice mi řekla tak to vyzkoušejte na sobě a uvidíte, je pravda, že to vytáhne malý z nosu všechno a vážně to zabere a když je straší ten zvuk vysavače tak je to zase rychlý. Teď sem na horách asi dvakrát odsávala normální hadičkovou a to byl děs. Ale vysavač sem kvůli tomu nevezla :grinning:.
Natt čepice hezká :slight_smile:
Bell možná půjdem se známou ve středu do Běláska jestli nechceš taky jít, nebo se tam sejdem ten pátek? Zatim to platí :slight_smile:
9. únor 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diky,snad to bude dobry.Jo,mame vysavacovou odsavacku,je to rychly a uciny,sama jsem ji taky vyzkousela na sobe.Nejhorsi je ten kraval.Nam ji doporucila primo doktorka,ale to uz jsem ji stejne mela koupeou.
Natt,malej je fesak. :wink:
9. únor 2009 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Simce,jj ve středu bych taky šla :slight_smile: .Pošlu sms,jestli půjdem nebo třeba přes MK zejtra napíšu,ju.Už je nám to tady doma taky dlouhý :sweat_smile: .No a v pátek se tam chystám taky.Když už jsem si zaplatila to členství :sweat_smile: .
9. únor 2009 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek