• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Ahoj děvčata,v úterý ráno nám zemřel taťka doma tak jak si přál.....byl to skvělý člověk,pro mě nejlepší tchán jakého jsem si mohla přát..
12. únor 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez :frowning2: ...to je mi moc líto.Ale zase je mu už dobře,nic ho nebolí.
12. únor 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
terez,
tak to slo hodně rychle........je mi to moc líto :frowning2: ,rakovina je svině :cry: :cry: ,drž se,stejně jak uklidnovali mě,už se netrápí........upřímnou soustrast :wink:
12. únor 2009 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
petrunko,
jj před víkendem je to nejhorší,no snad to nebude ta hnusná chřipka co ted řádí,už by mohla táhnout o kraj dál :stuck_out_tongue_closed_eyes: a co už dračíš????????už máš autíčko?????muj fanoušek je skvelej,teda až na dnešek roztlačoval me nejakej pán,stávkuje baterka,přitom je nová,tak netušim co jí zas hrabe,jinak dračim jak blázen a bavííííííííí měěěěěěěěě toooooooo!!!!!!!!!!!!!!! :wink:
12. únor 2009 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
terez,
ten smajlík za tim upřímnou soustrast je omylem ,promin
12. únor 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
maki,
co Leník????????
12. únor 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt-ještě stále čekám na vydání řidičáku.Pak půjdem se švagrem do bazoše a něco přivezeme.Mezitím mi slíbil kondiční jízdu v jejich autě.Toho se ale docela bojím,maj ho nový a docela velký(na můj vkus).Tak uvidíme.Příští týden si asi půjdu pro řidičák a snad brzo dračit budu.
12. únor 2009 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tedy Terez, to je mi taky moc líto, nečekala jsem, že to bude mít s vaším dědou takový rychlý konec, ale jak píšou holky, alespoň se netrápil dlouho, a umřít doma, to je taky můj sen. Přeju upřímnou soustrast!
12. únor 2009 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, i ja chci vyjadrit uprimnou soustrast. Jak rikala moje babi - koho ma panbuh rad, toho si vezme rychle... drzte se.
12. únor 2009 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOLKYYY!!! Peta uz 5 dni nekakal... :rolling_eyes: Tak nevim, porad jsem to cekala dneska, ale uz mi to prijde docela dost... Mate nejaky figl? Je plne kojeny...
12. únor 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak koukám holky,že dnes nejni zrovna den dobrých zpráv. :confused:

Kami,a hurá znova do boje,však ona se ta příroda umoudří,je spousta párů,kteří to zkoušej monohem déle a nakonec se přeci jen zadaří.Četla jsem si celou tu vaší anabázi,co je popsaná ve fotoalbu.......no,ale co jak říkáááám huráááá do boje :sweat_smile: :wink: .

Terez,když nám umírala babička a já bulela u ní v nemocnici u postele,tak mi brácha řek jednu větu : už si prožila svůj život a je čas odejít ....a má pravdu,každej tam musíme a je to hezká smrt,když už je člověk starej svůj život si už prožil a navíc doma s rodinou.Upřímnou soustrast a ať vás ta největší bolest ze ztráty,co nejdřív přebolí.
12. únor 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo, u mimin je prej normální stolice od řádově 15 denně po 1x za týden i déle...tedy kojených...třeba se dostal zrovna do nějakýho růstovýho skoku, že holt spotřebuje vše...u Macka se mi to taky jeden čas objevilo :wink:
12. únor 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Simce,tak zasráno......tedy zas ráno,že :sweat_smile: ?Světýlka začínaj v 9h,tak se uvidíme.My tam samozřejmě zase dorazíme s vypětím všech sil (snad né pozdě) a já spocená z běhu do schodů :sweat_smile: .
12. únor 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo,taky jsem četla,že mimčo(kojený) nemusí mít stolici i týden.Tak ještě dva dny zkuste vydržet a pak už bych asi sháněla odbornou radu a pomoc.
12. únor 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo,hele můžu se zeptat,když se malej Péťa narodil taky tak velkje.......měla si těhotenskou cukrovku nebo ne.Já jsem teď mluvila s maminkama,co měli podobnou váhu,ale právě po cukrovce.Já jsem jí teda neměla a i mi po produ dělali znova test na cukr,jeslti se nejdnalo o nějakou skrytou cukrovku a taky mi nic nenašli.Takže teď zas se vyptávám čim to je,že ženská v sobě vyživí tak velký dítě.Já jsem si to samozřejmě už naštudýrovala na netu o hypertrofických novorozencích :sweat_smile: ,ale chtěla bych vědět zda se dá potvrdit fáma o tom,že po vitamínech se roděj velký děti :sweat_smile: .Já je teda brala a beru poctivě.Mamavit v těhu i teď+kyselinu listovou+Qmarin a občas ještě céčko podle počasí a ještě občas,když se necejtim,že by mohla obcházet nějaká choroba tak ještě multivitain s Q10.......a to nemluvim o tom,že jak jsem rozežraná,tak pro mě je zeleninovej salát stejně výbornej jako třeba čokoláda....třeb taková sladká paprika po tý se můžu utlouct.......Tak jestli to fakt bylo tim velkym přísunem vitaminů.......?!
12. únor 2009 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell, rozhodně to s těma vitamínama nebude pravidlem, já se cpala Gravitalem a listovkou taktéž a Ondra měl 2,59. S Mackem rovněž tak a měl o kilo víc. Takže si myslím, že to bude taková fáma.
12. únor 2009 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky, co se dneska v Dc děje? Kde všechny jste?
Náš tatínek včera po dlouhý době zase chytal a vyhráli 5:0, tak máme radost, i když teda moc práce v tý bráně neměl. Macek měl nějakej špatnej večer a zlobil, špatně usnul, špatně spal (celou noc u nás)...teď už jsem ho zase počtvrtý převlíkla počůranýho (už zas má plínu, neb má zase poslední suchý tepláky...nějak mi to tu neschne, i když peru každej den (jaksi jsem nenašla na pračce čudlík poloviční náplně, tak doufám, že má množstevní automatiku :grinning: )
Jinak tu není nic novýho, mrzne až praští :angry:
13. únor 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.Terez,je mi to lito. :frowning2: Drzte se!
Leni je jeste v nemocnici,pozdravuje vas.Rikala,ze dneska v noci nemel poprve horecku,kdyz dobre vyjdou zitrejsi nabery,tak je pusti.Uz pry i papa,tak snad bude v poradku. :wink:
Verco,neboj,to je normalni,me Max stabilne od narozeni kadil tak 1xza 3 dny,nekdy i dyl.Ptala jsem se mudry a rikala,ze i klidne 14 dni,tedy u kojenych deti je normal.Proste vsechno pekne stravi. :wink: Znama rikala,ze ji kluk nekadil dokonce 21 dni,ale to uz doktorka chtela resit.Pry jakoby to vedel a ten den se vy.ral z podoby! :grinning:
Holky,s tema vitaminama je to blbost,ze jsou po nich velky deti.Potrvrdilo mi to i dost doktoru.Ja to resila,protoze jsem mela tehotenskou cukrovku a zakaz vseho sladkyho.Vedela jsem,ze mi budou porod vyvolavat,abych neprenasela.Tak jsem se na to specialne ptala kazdho doktora,kterymu jsem se dostala pod ruku.Mela jsem strach,aby nebyl obr kvuli cukru a jeste kvuli vitaminum.Rekli vsichni,ze mam normalka jist gravital kazdy den,ze to nema vliv.Maxule mel v den terminu porodni vahu 3 320g. :wink:
13. únor 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.
Právě jsme se vrátili od mudry a Šíma má chřipku :frowning2: .Mně taky není nejlíp,tak si k němu vlezu na gauč a budem koukat na pohádky a číst si a malovat,abychom se toho zbavili.
To je dobře,že je Daníkovi líp,snad už je pustěj z tý nemocnice.
K vitamínům-curkovku jsme neměla,ale vitamíny jsem jedla pravidelně a Šíma měl 2,65kg :slight_smile:
13. únor 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
No právě,já si to taky myslim,že je to fáma.Akorát teď ti,co mi řikali,že jsou po těch vitamínech velký děti,tak mi teď řikaj,že mi to řikali..........no já nevim já bych se nelajzla nebrat v těhu vitamíny.Takže se tak ptám a porovnávám,kdo jak co bral a jak měli nebo neměli velký děti.Mám právě kamarádky,co nebrali v těhu nic nebo jenom občas,aby nerodili velký dítě..........no nevim.... :confused: Přijde mi to trochu jako blbost :confused: .
13. únor 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja si myslim,ze je na hlavu padly,ze po vitaminech to dite nejak naroste.Je to preci proto,aby se dobre utvarelo telicko a vsechno fungovalo jak ma,neni to preci kaloricky,rustovej hormom v tom taky neni... :grinning: To je to samy,jakoby nekdo tvrdil,ze mu treba trilety dite roste rychleji,protoze dostava kazdy den treba Martanka nebo jinou pilulku.
13. únor 2009 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

Dekuju vam za rady, ja jsem dnes nevydrzela a cinkla jse mdr, ktera mi rekla to, co vy - ze to je normalka a ze ma i 10-denni experty... Tak jsem klidnejsi.

Bell, ja jsem v tehu brala nejdriv Calibrum a pak Pregnium - ale priznam se, ze ne kazdy den. To, ze mam megadite jsem vedela od 14.tt, kdy jsem byla u dr Rubese v Nemecku na NT screeningu a uz jsme meli naskok 10 dni (a to urcite tech vitaminu jeste tolik nebylo). Tehu cukrovku jsem nemela, coz mi Rubes taky odhadl i bez testu, rikal, ze bych mela zbytnelou placentu, coz jsem nemela... Pak se to vse potvrdilo na OGTT
U prvniho syna jsem vitaminy brala poctive a mel 3,22kg

Taky si myslim, ze to jsou famy...
Navic jsem cetla, ze po tech syntetickych vitaminech se zkracuje zivot - no, nevim nevim, ale na kazdem sprochu, zkratka si myslim, ze nic se nema prehanet a tim se take ridim...
13. únor 2009 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verco,taky jsem jezdila k Rubesovi,bylo to tam fajn,trosku jinej standard,nez tady v Cechach,co?
Ja pilulkovy vitaminy jim jen kdyz je chripkovy obdobi,momentalne likviduju zbytky Gravitalu,mela jsem mega baleni,myslela jsem si naivne,ze budu kojit dyl nez mesic...
Kdo se ptal na cenu Wobenzymu na Staraku,myslim,ze Lara...tak 800 pilulek stoji 2580Kc.
13. únor 2009 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki díky, to je o 150 levněji, než mám z Hypr. ...to je dost, to až je zas po mně TM bude chtít, tak si zajedu :wink:
Dr. Rubeše znám taky, ale tedy ne lékařsky - přes hokej :sweat_smile: Je to sympoš.
13. únor 2009 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
No koukám,že zatim se to dost potvrzuje,že je to pitomina.No schválně se ještě sem tam poptám.Já osobně jsem se dočetla na netu,že je to výživou matky v těhu.Ovšem normální výživou a taky zdravotním stavem matky.Psali,že se takový děti roděj většinou ženám z venkova než z města, s tim že teda by měli bejt zdravější :confused: ,ale já jsem měšťák :confused: tak nevim no. a to ještě jsem slyšela další fámu,že druhý dítě bejvá větší než to první :confused: ,tak to si už ani nějak nedovedu přestavit :sweat_smile: .
Jinak teda já beru mamavit porád kvůli kojení a Qmarin je rybí tuk v kapslích-jednou jsem jí rozkousla :zipper_mouth: bleee.Ostatní taky podle počasí a obcházejících chorob.Tak nějak žiju asi v naivní představě,že dokud budu kojit,tak ať dostává Puclina,těch vitaminů,co nejvíc ode mě.Až odstavim,tak to budem muset pokrýt stravou.

Jo holky ten Rubeš,toho neznám.Co je u něj lepší než tady? Já byla akorát u Zahrádky v UL na 3D,jinak jsem jinýho dr. v těhu nějak nesháněla.
13. únor 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo ještě holky,jsem se zapomněli Pánka zeptat a někde to máme napsaný.......někde.......očkování na meningokoka je hrazený nebo nehrazený? Dostali jsem recept ať si to vyzvednem a přinesem na 12-ti měsíční prohlídku.A nějak si teď hed nemůžem vzpomneout,co řikal.........jsme se vyptávali na kdeco :confused:
13. únor 2009 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell: Dr Rubes je primar na klinice v Sebnitz a v ramci prihranicni spolupraci nabizeji vysetreni tuhulkam z CR za poplatek 50 €. V ramci tohoto vysetreni ti udela 3D UZ - ve vysoke kvalite a velmi podrobne vysetri miminko. Jako bonus od nej dostanes i nejaka 3D videa. Ma velmi kvalitni pristroje a je to odbornik na slovo vzaty, nesejckuje, nestresuje maminky a to, co dela, dela velice dobre.
Takze kdyz jsem po AMC byla v UL u docenta Homoly na srdicku, mel na obrazovce UZ nejaky porad por zeny (zrneni) a neco hoooooooooodne neurciteho tam puslovalo... On brumlal, ze kvuli memu habitu /vzhledu = tloustce/ me nemuze poradne vysetrit... Cele "vystereni" trvalo asi 10 sekund...
Za 2 tydny jsem jela k Rubesovi na velky UZ ve 20.tt, rekla jsem mu s uzardenim o svem habitu a problemu docenta Homoly a on mi Petikovo srdicko ukazal asi tak pul metru na pul metru, prohledl vsechny sine, komory a chlopne a jeste prostupnost chlopni (to mi pustil stejne jako se dela Doppler test) a tu prepazku... Proste vse mi ukazal a potvrdil, ze to je OK. Za tu jistotu a klid mi to stalo. Cesta tam trva asi tak o 15 min dele nez do UL - vzdycky nas vzal na cas a venoval se nam 30 - 40 min.
13. únor 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tý jo no,tak to jsem nevěděla,ale teď jak to čtu tak si jen tak matně vzpomínám,že mi někdo řikal,že byl v rajchu u nějakýho gynekologa...jen už nevím kdo.No to je jasný,že si ho nemůžete vynachválit,zvlášť když člověk slýchá,že něco nejde a světe div se ono to jde,že :sweat_smile: .Zahrádka byl teda taky fajn a celou hoďku mi všechno vysvětloval ukazoval,manža tam byl se mnou a celou tu hoďku máme na DVD a k tomu ještě fotky.Taky se si teda pamatuju jak se spolu bavilijak jsou všechny ty přístroje drahý apod..Ale fakt teda věřim,že se ten Rubeš vyplatí :slight_smile: .V těhu člověk i tak bojuje s hormonama a ještě když nějakej chytrák dr. maminu vystresne ohledně dítěte,tak to už je na pěst :angry: a hlavně ty obavy potom,co se honěj hlavou :rolling_eyes: .Mě nakrknul dr.na interně,když jsem byla v těhu...už ve dveřích na mě: jé vy čekáte dvojčata....... :angry: blbec....a já na to nééé jed jedno,ale asi obrovský :angry: šla jsem tam totiž až nějak v osmym měsící a nosila jsem manžovo obrovský lacláče neb jsem měla fakt obrovský břicho a do ničeho jsem se už nevešla.....ani do těhotenskýho :sweat_smile: .
13. únor 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verco za 50?Ja to mela jeste za 20E za 1 navstevu.Byla jsem tam celkem 3x,delal mi vsechny velky UTZ.Vzdycky jsem se tam tesila,jezdili jsme tam s Romcou.Poprve jsme byli uplne paf,jak taky muze vypadat nemocnicni pece.Kdyz jsme hledali jeho ordinaci,ptaly se nas 3 sestricky co potrebujeme,posadily nas k sesterne a prinesly nam kafe,byli jsme tam o 20 minut driv.Cumeli jsme!A mimochodem,na tom oddeleni jsme jich napocitali 9!Ne jako u as,2 ustvany a nasrany sestricky...Proste sice 20 kilaku za hranicema a je o necem jinym.A ten ultrazvuk,to je parada!
13. únor 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak to tak čtu,tak jsetli se nám výhledově někdy zadaří s těhu,tak by to fakt stálo za zkoušku :slight_smile: .U nás to s těma zdravotnickejma zařízeníma fakt stojí za h.....Teda nesmim to říkat tady doma nahlas :zipper_mouth: ,ale je to tak.Kámoška teď bude rodit každym dnem v Podolí a moooc si to tam chválí ,už tam rodila první dítě,tak se chystám,že se za nima,až to přijde,zajedu mrknout o čem tak moc básní :slight_smile: .
13. únor 2009 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek