• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
leniku,
jéééé tak to mě mrzí,jsi se tak těšila :frowning2: ,no hlavně at se dáte do pořádku a jste brzy fit,ježiš,ještě že mi to máme za sebou,s tim Danečkem nevim,nevim,neboj ony zaberou,musí,jéééééééé fakt vím jak ti je.drž se
21. únor 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peto,Prin,ten ekzem se objevi z niceho nic nebo je to uz od narozeni?Svinstvo,lituju vas. :frowning2:
http://www.babyonline.cz/vyvoj-ditete/separacni-uzkost.html#odkaz2
21. únor 2009 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki, nám se to objevilo z ničeho nic, teda kromě toho, že jsem přestala kojit nevím o ničem jiném co to mohlo vyvolat a je to fakt pakárna, člověk musí hlídat úplně všecko, dám příklad, babi už je celkem poučená co a jak, ale tuhle jsem tam dávala malou na hoďinku a oni mají krbovky a vždy hrozně přetopeno, tak jsem jí dala jen tričko(ne body) a tepláčky, aby jí nebylo vedro, no a na to mikču atd., vrátím se a malá v tý mikyně a že prej měla jen tričko, samozřejmě zapařená a ekzém ktrerej před tím už měla celkem dobrej od toho potu úplně rudej a zduřelej, holky mě se chtělo řvát :angry: :astonished: :angry: :astonished: :angry: ...ale co můžete, stejně už bylo pozdě!
21. únor 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
pBauerova,
ta úzkost je přesně jak psala Maki,mamánci :slight_smile: , někde jsem to tu myslím tak zhruba vysvětlila a co se týká toho ekzému tak zvíře doma nemáme, plavat chodíme, ale dřív měl jenom flek na ruce(v záhybech to nemáme) no a plavání nevadilo, jenom to měl i doma po koupání takové rudé ale jinak v pohodě. Nemáme to jako zase všude, ale pomalu se to nějak rozlézá :angry: On Jarda když se narodil tak se loupal a pak pohoda no a až teď.
Prý se to často objevuje když přestaneš kojit, ale my kojíme teda jenom v noci a ráno ale stejně jsme přes den odbourali, tak to tomu možná pomohlo :frowning2:
Jinak teď zkouším přírodní grepový olej na ekzém, tak dám info a mám doporučení, od firmy Saloos atopicderm a bambucké máslo, mám to od sestřičky, tak to kdyžtak koupím jeslti nepomůže olej...není to drahé a i kdyby bylo, tak je to fuk.
S tou babičkou tě ale chápu...

Maki,
je to svinstvo, ale u většiny dětí to zmyzí, taky by mohlo být hůř, nijak se neškrábe, tak to asi není tak strašné, "jenom" červené suché fleky :unamused:
21. únor 2009 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlavneze si to neskrabe,nektery deticky to drapou...
Saloos miluju,je to bezva kosmetika,Max ma detskej balzam z bambuckyho masla a ja mu ho kradu. :grinning:
21. únor 2009 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin, jestli můžu radit, já bych aspoň pokusila se ještě rozkojit, lepší než pak kupovat drahé HA mléko, jako BEBA nebo od Sunaru. Těch přípravků je mraky a chce to holt vyzkoušet a najít ten "váš", my máme excipial, modrou indulonu, konopnej olej, ambiderman, pořád zkoušíme. Jestli máte suchou kůži po koupání, tak jí máte asi dost chlorovanou, je lepší napustit horkou a nechat vychladnout a on i tím vyprchá i ten chlor a co používáte na mytí?
21. únor 2009 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
pBauerova,
rozkojit by se nebyl problém, ale do roka kojit budu a pak myslím že se to už dá nahradit mléčnýma výrobkama...ale my plánujeme druhé, tak nevím :slight_smile:
expicial máme taky a na modrou indulonu jsem slyšela taky celkem chválu, no uvidíme, fakt si myslím že to zatím není hrozné, říkala i dr, že kůže je dobrá a zdravá, jenom je prý období kdy se to horší a lepší, tak to bude snad dobré.Jinak my dětským mýdlem myjeme zadeček a jinak nepoužíváme žádnou kosmetiku. Dr. říkala že nemáme, ale chci koupit sebamet nebo jak se to píše, to by vadit nemělo :slight_smile:
21. únor 2009 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin, právě na ten ekzém bývají mléčné výrobky dost dráždivé, ale třeba vám vadit nebudou, protože pak je to fakt děs, nesmí se vůbec nic. Tak jestli to máte jen maličko, tak to bude dobrý, ale chce to furt hlídat a vychytat co vadí, jinak se to horší a horší, co teď má malá na zádech z toho se mi chce brečet. Sebamed je OK.
21. únor 2009 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin, má druhá antibiotika, ta první ve svém životě měl před týdnem v nemocnici na tu infekci v bříšku a teď musel prý dostat další, jinak by se schylovalo k zápalu plic. Dávám mu k tomu aspoň lactobacily a doufááám, že pak už antibiotika dlouho nebude potřebovat. A díky za nápad, určitě seženu nějaký vhodný čajík na imunitu.

Pbauer, díky moc. Kéž by to už bylo za námi. Ještě, že mi Míla půjčila solux lampu, bolej mě dutiny z té rýmy, tak už jsem dneska 3x nahřívala a ještě se chystám.

Natt, dík. Taky jsi to měla doma krušné. Ono to jednoho dne musí přejít a to snad už budu brečet radostí :slight_smile: Jsem magor, co? Prý ta antibiotika zabírají tak za 48 hodin, což bude po dnešní večerní dávce. Tak se se mnou můžeš modlit :grinning:
21. únor 2009 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
leniku,
jj modlim se,nebo zaberou,jj to je udel antibiotik :unamused: ,už mu musí být lépe a ples bude další,hlavně,že vy se dáte do pořádku,kdyby to mohl vzít clovek sám na sebe,ale to nejde,ale brala bych to,já si aspon,řeknu co mi je,ale ty broučkové ne :frowning2:
21. únor 2009 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenik,
aha, tak mě se zdálo že jich měl víc! No každopádně držím palečky ať je to lepší. :wink:

pBauerova,
já mám takový dojem, že poslední dobou jsem si dala ráno kafe a do toho hodně mlíka a myslím že když jsem pak kojila, tak to ovlivnilo a mělo to na to vliv, tak teď si ho nedávám a uvidím. Dorotky je mi líto, děs a ještě jednou děs, už aby bylo hezky a zlepšilo se to!

Maki,
to už se Maxíkovi fakt nechce spát? Třeba ho to zas přejde a začne :slight_smile: Kde jsou ty časy co?? :sunglasses:
21. únor 2009 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,vsechno nejlepsi k svatku!!! :wink:
Prin,dneska spal az od 13 hodin.Driv nechtel,byl jako rybicka.Ale zato si odpol dat 3 hodky! :wink:
21. únor 2009 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak jsem se objednala s malou na kineziologii, už si nevím rady, kortikoidy nejsou řešení, na moře nejsou prachy, tak ještě ta jeskyně, no uvidíme, ale má to teď fakt hrozný :frowning2:

Jo, holky, my už taky spíme míň....

Dneska, jsme byli na prochajdě prvně bez kočáru, půl hoďky a museli jsme domu, obě jsme byli vyřízený :grinning:

Leníku, lampa je určo bezva, ale prý nejlepší je napařování, de tam o to vlhké teplo.

Prin, nedáváš si kafe nebo mlíko (nebo oboje)?

Holky, jsme to ale sebranka marůdků, ať už je léto a řešíme jenom na který hřišťáátko vyrazíme s prťatama.
21. únor 2009 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, přidávám se ke gratulaci, vše nej k svátku!!! A co že Mila vůbec nepíše?
21. únor 2009 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
pBauerova,
no kafe jo ale fakt slabé a navíc ráno a kojím pak až v noci a mlíko ne, to by možná mohlo vadit, teda aspoň jsem se dočetla, tak nevím.

Leni,
taky velká gratulace... :sweat_smile:
21. únor 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin, mlíko může být fakt problém, to je tak první co vynechyt a vejce. Jak u tebe tak u prcka. Zkusit to třeba ne dva týdny a uvidíš jestli to bude lepší a bacha na ten bazén, asi bych ho něčím (nevím čím) hodně ochraným namazala už před koupáním, to potom to je samozřejmý, ale chlor je sviňucha.
21. únor 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě si musím postěžovat, marně hledám lázně kde by se dalo jet s dítětem mladším 3 let, všude je to od tří nahoru :angry: , třeba super lázně na slovensku Podhájska s unikátní vodou podobnou té v mrtvém moři, ale všude vstup od 3 let, co do tý doby budem jako dělat??? Jsem naštvaná!
21. únor 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak teď jsem se zasmála:

1. dítě: začínáš nosit těhotenské šaty od okamžiku,kdy gynekolog potvrdí tvé těhotenství
2.dítě: nosíš normální oblečení jak nejdéle je to možné
3.dítě: tvé těhotenské oblečení se stává tvým normálním oblečením _____________________________________________________
Příprava na porod:
1.dítě: s velkým nasazením cvičíš dýchání
2.dítě: sereš na dýchání, jelikož posledně nic nepřineslo
3.dítě: prosíš o anestezii v 8 měsíci těhotenství ______________________________________________________
Dětské oblečky:
1.dítě: pereš dokonce nové oblečky v Cypísku v 90 stupních, koordinuješ je barevně a skládáš rovňoučce do kostičky
2.dítě: vyhazuješ jen ty nejvíc usmolené věci a pereš se svým oblečením
3.dítě: a vůbec - proč chlapečci nemůžou nosit růžovou ____________________________________________________
Pláč:
1.dítě: vyndaváš dítě z postýlky kdykoliv zavrní
2.dítě: vyndaváš dítě pouze tehdy, když hrozí, že jeho pláč probudí starší dítě
3.dítě: učíš své 1. dítě, jak se natahují hrající hračky v postýlce ______________________________________________________
Když upadne dudlík:
1.dítě: vyvařuješ ho po návratu domů
2.dítě: poléváš ho šťávou z lahve a vrátíš mu ho do pusinky
3.dítě: utíráš dudlík do svých kalhot a cpeš ho zpět do pusinky ______________________________________________________
Přebalování:
1.dítě: měníš plenu co hod bez ohledu, zda je čistá či špinavá
2.dítě: měníš co 2-3 hod dle potřeby
3.dítě: pokoušíš se měnit plenu dokud si okolí nezačne stěžovat na zápach nebo plena visí dítěti pod koleny ______________________________________________________
Zájmy:
1.dítě: bereš dítě na bazén, hřiště, procházku do zoo, do divadélka atd.
2.dítě: bereš dítě na procházku
3.dítě: bereš dítě do supermarketu a čistírny ______________________________________________________
Tvé vycházky:
1.dítě: než usedneš do auta, 3x voláš chůvě
2.dítě: ve dveřích dáváš chůvě číslo svého mobilu 3. dítě: říkáš chůvě, že má volat jen když poteče krev ______________________________________________________
Doma:
1.dítě: hodiny civíš na své děťátko
2.dítě: díváš se na své dítě, aby ses ujistila, že ho to starší nedusí a nestrká mu prst do oka
3.dítě: schováváš se před vlastními dětmi ______________________________________________________
Co jsou to vnuci?
Odměna od Boha za nezabití vlastních dětí :slight_smile:)
21. únor 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
pBauerova,
moc pěkné a trefné :grinning:
21. únor 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHojky :slight_smile:

Jo tak to jsem se zasmala...

Leni, to je hrozne, vy jeste nemate klid? Tak jednak ti preji vse nej k svatku a hlavne, abyste uz byli co nejdrive zdravi - vsichni!!! Tomasovi jeste jednou dekuju za moji segru, moc ji pomohl, strasne ho chvalila!!!

Peto, asi budete muset do 3 let jezdit k mrtvemu mori, no...!!! Tam se urcite smi :wink:

Ja mam taky rymu jako tram, Peta se zatim drzi - v pondeli jdeme na ockovani, tak snad vydrzi OK, aby to zase neodkladali...
21. únor 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leniku,
jj vše nej k svátku,hlavně,že jsem psala dneska Lence,já sklerotik :stuck_out_tongue_closed_eyes:

pbauer,
tak to je přený :grinning:
21. únor 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko, nechci to zakřiknout, ale dneska to vypadá o trochu lépe. Tedy ne já, ale dítě a to je hlavní. Už víc papá a neblindí to ven.

Holky, moc děkuju za přáníčka k svátku :slight_smile:

pbauer, já to s mokrým napařováním kombinuju, ale když jsem byla na pohotovosti s dutinami asi před 3 týdny, tak mi doktorka říkala, že solux je na dutiny lepší. Tak nevím. Každopádně kombinuju :slight_smile: Proč Míla nepíše, nevím, asi toho má hodně.
22. únor 2009 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
Leni,tak aspoň že je Danečkovi líp, to je dobře :slight_smile:

Mílu jsem potkala na procházce a říkala, že teď chodí spíš na nedonošence!

pBauerova,
a pomáhá ta modrá indulona? Jo a kamoška teď jela do lázní Kynžvart a malému jsou dva roky, tak se zkus podívat. :wink:
22. únor 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dobré ráno!
Leni, všechno nej k včerejšímu svátku, škoda, žes nemohla na ten ples, sláva, že už je malýmu líp!
Pbauer - dobrý vtípky, v zásadě to je trefný, většinu můžu potvrdit :grinning:

My dělali včera Macíkovi oslavu narozenin, měli jsme návštěvu, pak dohodím fotky...bylo to príma, akorát nakonec nemohli odjet - mají diesel a prostě nenastartovali, ačkoli bylo jen -5 ...a vzhledem k tomu, že TM se celkem dost picnul (vypili soudek piva a nějaký ty slivovičky), musela jsem je odvézt domů já....my máme benzín a nemáme problémy :grinning: ...akorát nasněžilo asi 30 cm a pluhy ještě nejezdily...takže jsem se problematicky vyhrabávala od domu, dostat se na hlavní taky chuťovka....15 km norské rallye...hlavně dostat se k nim do uličky...mají to do mínrýho kopce a nakonec krátkej prudkej...prej musíš to hrozně rozjet...ryla jsem to čumákem, sníh lítal...Loeb hadr :grinning: vyjela jsem. Pak druhou stranou dolů, tam ten kopeček končí na hlavní, samozřejmě jelo, auto, takže jsem napřed sotva zastavila a pak se sotva rozjela...no a nakonec jsem měla problémy v naší ulici, od hlavní jsem ten kopec málem nevyjela...ale nakonec jo....i když kdyby mě tam někdo potkal...asi bych způsobila dopravní kolaps. Naštěstí v sobotu večer Noři chlastaj a vyjíždí minimálně :grinning:
22. únor 2009 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
lara,
pěkný auto,takový ideální :grinning:

prin,
jako už ted,další??????? :wink:

leniku,
tak aspon tak,že už je z toho aspon malinko venku a vy dospěláci to taky zvládnete :wink:
22. únor 2009 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin, máš pravdu!!! Kynžvart je od 2 let, nevíš co všecko předcházelo než tam jeli, hradí jim to pojišťovna? Na jak dlouho jeli?

Já myslim, že ta modrá i jen prostě jen levné neškodné mazadlo, když mažeš třeba 10x denně, tak je levné a hezky promastí.

Laro ano, ale ještě tě čeká to třetí :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ?
22. únor 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pbauer: No, napřed ještě dovolená v Jugoslávii a nové auto :grinning:
22. únor 2009 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt,
no už teď.Říkali jsme si, že jak bude Jardovi tak rok, tak na to vlítnem, ono se to taky nemusí hned povést a nechceme velký věkový rozdíl no a taky aby to bylo při jedněch plínách :sweat_smile:

pBauerova,
to myslím že jeli na měsíc a pojišťovna jim to hradí. Jenom musí platit ten 60,- kč poplatek denně :unamused: ale co tomu předcházelo nevím, myslím ale že mi říkala že ony její děti bývají často nemocné tak asi když ti dr. něco napíše, tak to není problém!
22. únor 2009 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek