• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
lara,
už se těšim........... :wink:

Verčo,
tak já nevim,jsem na tom ,stejně si stěžuju,že Šimona nikdo nechce a když si ho chce vzít segra k máme do Prahy,tak ho nedám,to je pak těžký co :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,když já už si to bez nej asi neumim představit a hlavně se bojim tý cesty autem,v tom věřim jen sama sobě a jinak se bojim s nekym jinym jezdit :zipper_mouth:
1. bře 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natt,jeddiný co jsem kdy psala byli pohádky pro děti :grinning: ..jenže v mym podání to byl Čaroděj modrozbu :sweat_smile: (alias bluetooth :sweat_smile: ) a červená karkulka,co mám babičku na fForidě apod. :sweat_smile: .A pak,když jsem vymejšlela různý tématický výlety a tak no.Krom svýho zaměstnání jsem jako koníček měla (mám,ale né moc aktivně teď zorvna,že) ekologicko-turistickej oddíl s děckama od6 do15let........tak to se pak člověk nějak otrká a začne mluvit tak,aby to zaujalo ty děcka,že jo a pak z toho člověk zblbne a už tak mluví porád :confused: .A hlavně jako já nevim......manža takhle mluví taky,tak už mi to ani nepřijde :sweat_smile: .My používáme toliko svých domácích slovních obratů......kdyby nás někdo slyšel.... :grinning: .No a Lara........ta je prostě ukecaná :grinning: a umí to bravurně přenést na psané slovo :grinning: :grinning: :grinning: a to stejně ještě nestačí napsat,co všechno by chtěla říct :grinning: :grinning: :grinning: .(teda né,že bych já byla nějak málomluvná :sweat_smile: )

Jo Laro,mě ten skajp furt nějak blbne,jedno jde jednou ne,tak ho teď zapínám po málu :unamused: .
1. bře 2009 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nestačim, páč děsně pomalu píšu, takže než to doklofám, zapomenu kolikráte tu původní myšlénku :grinning:

Bell, ze skajpu si nic nedělej, však už dost kecáme tutoď :wink:

Jo a těma zláštníma slovníma obratama...bůh ví, jestli jsem se od Járy nenakazila, za ty 3 roky spolusedění (pro ty co neví, manžel Bell je můj spolužák, abyste si nemyslely, že jsme spolu seděli někde na Borech nebo Mírově...apropos, existuje vůbec smíšená věznice? Asi ne, co :sweat_smile: )
1. bře 2009 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo no nakažlivý to je určo :grinning: .To jsem si tak vzpomněla........Jára má známou a ta je sice vážená dáma,ale je strašně přisprostlá a taková roztlemená a má dcéru a ta je to samé a když jsem je viděla poprvé,tak první co mě napadlo : Macháááně.......Nýýývvlt :grinning: :grinning: :grinning: (z filmu Cimrman ležící spící :sweat_smile: -seděli spolu na Borech :grinning:) a nějak se to chytlo,tak jim teď jinak ani neřeknem,navíc Nývlt(ta dcera) má malou dceru,takže tý říkáme malá Nývlt :grinning: :grinning: :grinning:.

Mimochodem s manžou jsme se seznámili tak,že jsme se nějak zakecali na netu :grinning: :grinning: :grinning: .....no a teď jsme tu spolu a už i ve třech...........to holt,když se člověk někde zakecá.....no :grinning: :grinning: :grinning: .
1. bře 2009 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, tak ten můj malej zlaťouš spal od 19:30 do 7:00 v kuse. To se mi ještě nestalo.

Simce, jestli je to zánět průdušek, většinou je to na antibiotika, takže bych zašla k doktorce. Sípání může znamenat zúžení průdušek, pokud to hraničí až s pískotem. Na to se dává sirup na roztažení průdušek, ale je jen na předpis.
2. bře 2009 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,prosim vás,funguje přes prázdniny Bělásek?Pokud bych nastartovala auto ( je to vždycky sázka do loterie :angry: :grinning: ),tak bysme se tam s čerticema jely zabavit.Jsou prázdniny,Andrejku mám doma a od rána řáděj,že mě třeští hlava. :confounded: :confounded:
2. bře 2009 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Mílo, já myslím, že přes prázdniny ne, ačkoli jarní by třeba mohly bejt vyjímkou...co tam zavolat? (číslo bohužel mám na letáčku u našich)
2. bře 2009 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
MC Bělásek Kontaktní osoba: Hana Pacinová Kontaktní telefon: 412 528 043 Kontaktní mobil: 724 095 143

(šlo to docela rychle)
2. bře 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milo nejsou, mají zavřeno.
2. bře 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, díky za rady, ale my sme zdravé :slight_smile:....myslím, že tu psala Terez, že malej sípe, ale nejsem si teď jistá :wink:
2. bře 2009 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHojky :slight_smile:

Bell, tak uz jsi me vystopovala :grinning: - ano, byla jsem v Bille a kdyz jsem vychazela, tak pred Billou byl nejaky pan (vubec jsem ho nepostrehla) s oranzovym x-landerem (takovy ten podvozek s odpruzenymi prednimi koly)...
Ja mam uz sportak - graphite - tak do me priste stouchni :sunglasses:

Natt, to mame opravdu stejne s tou odchylkou, ze ja si ani nestezuju, ze ho nidko nevozi,protoze bych ho asi nedala...!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. bře 2009 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mílo, jsem tě dneska viděla, když jsem zavírala okno v ložnici, jak si to štráduješ s holkama dolů z kopce :slight_smile:

Simce, jé, promiň, to patřilo Terez! :slight_smile:
2. bře 2009 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Leni,
tak to máš doma zlatíčko jak ti spinká :slight_smile:

U nás je to taky lepší, ikdyž dneska ode čtyř do pěti řev...se z těch zubů po.... :angry:
2. bře 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nevite, kde se na Mestske policii (nebo kde) plati pokuty? Vcera Petr dostal 300,- na te objizdce od Pripere - prehledl zakaz odbocovani vpravo... :rolling_eyes:
2. bře 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky dík,já si to myslela,že jsou zavřené,ale aspoň jsem to zkusila. :grinning: MC zavřené,hřiště zablácené - asi se ukoušem. :angry:

No jo Leni,přece bys nepřehlídla takové tři princezny. :grinning: :grinning: :grinning:

Verčo - to fakt nevim,my měli zatim všechny pokuty na složenku. :grinning: :grinning: Jinak mě taky trvalo,než jsem začala dávat Andrejku k babičce.To jsou prostě moje holky a hotovo.Ale na druhou stranu,když vidim,jak jim je tam dobře a jak si to užívaj - nechci být sobec.Takže se snažím najít cestu kompromisu,dáváme je tam tak jednou do měsíce na víkend ( řikáme tomu víkend,ale vezeme je tam v sobotu odpoledne,tak do 18hod. si s nima hrajem,pak jedem domu a ráno kolem 11 tam jsme na oběd.Holky se vyřáděj a je to pro všechny fajn.Když se narodila Ája,tak babí s dědou jí chtěli už od mala,ale já jí nedala,když bylo Andrejce 8 měsíců,tak na mě udělali podraz - zavolal mi Vojta,že jedem na noc k babičce,zbalila jsem věci,oblíkla malou,dala mu jí,ať jí odnese do auta a než jsem se oblíkla,strčil jí do auta dědavi a oni rychle odjeli. :frowning2: Tenkrát jsem celou noc brečela,že určitě bulí,že si myslí,že jsem jí opustila - Andrejka celej večer řádila a chechtala se,pak se krásně napapala,spala až do rána a ráno mě vítala s úsměvem.Potvora. :slight_smile:

Já mám na to možná trochu jinaj pohled,chci aby holky byli zvyklé i na někoho jiného,kdyby se mi něco stalo.I díky tomu Andrejka bez úhony vydržela tu mojí nemocnici a potvrdilo se mi to teď i u nás v rodině - Vojtově sestřence se vrátila rakovina štítné žlázy,musí na ozářky a chemoterapii,má syna o 3 týdny staršího než je Kája a nevědí,co teď,protože malej s ní chodí i na záchod a nechce být s nikym jinym.

Ale máš pravdu,že Péťa je ještě malej,i Káju jsem dávala až po 8 měsíci. :slight_smile: :slight_smile:
2. bře 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda, MIlo, neboj, Peta je moje druhe dite :wink: Ale musi trochu vyrusta a taky zati porad kojim... Ale beru ho hodne mezi lidi a on se rad necha chovat od jinych, zatim s tim nema problem. K babi a dedovi urcite bude chodit a rad... :wink:
2. bře 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin, no jo, tuhle noc to bylo zlatíčko, tak uvidíme, jak dlouho mu to vydrží, počítám, že 1-2 noci je maximum :grinning:

Mílo, no přehlédnout jste se nedaly, zvlášť Kája v zářivém kočárku :slight_smile:

Verčo, tak jsem se ti zeptala toho svýho "poliše" a prý se to platí na pokladně na magistrátu, a to jak na Mírovém náměstí, tak na bývalém okr. úřadě.
2. bře 2009 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ne Verčo,v pohodě,asi jsem to vysvětlovala moc razantně. :grinning: Je každýho věc,jak to dělá a já jsem se svým systémem spokojená,ale stejně tak chápu,když někdo děcka babičkám nedává.Někdo třeba ani babičky nemá ( moc lituju).Já už se nemůžu dočkat,až o velkých prázdninách pojedou obě holky na týden k babičce a já budu mít čas sama pro sebe a na garančku bytu ( kýble a hadry budou lítat :grinning: ),nebo pojedu s Vojtou ( jako už několikrát).

Natt - Káje první stoličky a špičáky vylezly někdy na podzim,od té doby má všechny až na ty poslední stoličky a zatim nic.Další nelezou,už je klid nějaké 3 měsíce. :slight_smile: :slight_smile:
2. bře 2009 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si to taky neumím představit bez babiček, moc moc mi pomáhají. Na noc chodí Daneček zatím jen k mým rodičům, ale Tomášova maminka je taky super, tak je ochotná přijet na celý den sem a pomáhat mi s Danečkem tady.
2. bře 2009 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,teď jsem četla na netu článek o Ikea http://www.novinky.cz/ekonomika/162731-ikea-v-polsku-je-az-o-polovinu-levnejsi-nez-v-cr.html,to mi vyrazilo dech,sakriš.my jsme takový ikeomaniaci :astonished: ,že by to možná aj stálo za zkoušku.
2. bře 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak holký,já mám dvě babičky,dva dědečky aj prababičku.......ale zatim bych nikomu nesvěřila malou ani za nehorázný úplatek :sweat_smile: .Teda do kočárku už jo a už ani nervozně nechodim od okna k oknu,jestli zahlídnu,kterym směrem odešli,ale to až taky nějak kolem osmýho měsíce.Jako našim jí vyýhledově svěřim až teda přestanu kojit,ale tchýni.........to se budu osmělovat hoooodně dlouho....tak 18let +/- :grinning: :grinning: :grinning: .Na malou mluví furt jak na debila :rolling_eyes: ,což nenášim,akorát pak bude šišlat a nejradši by jí zavřela do zahulenýho,špinavýho kanclu a cpala jí sladkostma a colou :rolling_eyes: .Tak jako nechápu,proč si myslí,že jí to dítě někdy půjčím :sunglasses: .Když nepočíám to,že Puclina se od ní nechce ani nechat pochovat.Naši jsou vcelku v pohodě a Puclina k nim natahuje ručičky baví jí,že s ní blbnou,když přijdou......takže výhledově.......je pustím třeba do parku :grinning: :grinning: :grinning: .Přes noc to by zatim bylo hlavně pro mě utrpení :sweat_smile: ,jak řiká mamka jsem prostě lakomá :sweat_smile: .
Za to švagrová,ta lakomá nejni ani trochu.....dobrota sama..... :rolling_eyes: malýho íšou půjčujou každýmu na potkání.Po příchodu z porodnice si šla vyřídit matriku a pojišťovnu a nechala malýho doma bábě a tomu byl týden,teď mu ude měsíc a už ho nechá klidně i v nábytku(dělá tam prodavačku) a jdou si s bráchou(mým) nakoupit do kauflandu......prostě pohoda :rolling_eyes: .A to kojí........takže když se malej probudí,no tak holt ať si řve :rolling_eyes: .manža už tady se mnou skorem uzavírá sázky za jak dlouho,nám ho sem hoděj s větou jedn dítě už máte dvě zmáknete taky a vyrazej na rajz :rolling_eyes: .Jednou už tu Míša byl,ale fakt jen chvilku.......ale jak je znám.Asi tu sázku uzavřem dávám jim měsíc maximálně dva :rolling_eyes: .....chjo.
2. bře 2009 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo,ty stopy mi skáčou samy do cesty :grinning: :grinning: :grinning: .Já teda hlavně viděla nejdřív x-landera :grinning: a pak zaostřila na kočárkovodící :sweat_smile: .Máme s mažou ještě porád takovej tik,že když uvidíme x-landera,tak hned na sebe pokřikujem hele tamhle je další :grinning: .Si pamatuju,že když jsem ho našli na netu,tak jsem se chtěli podvat,jak vypadá v reálu,ale nikde ho neměli.Pak jsem ho objevila ve Stelince a pak v UL v SEVERU a v DC jsem potkávali jen jednoho a pamatuju,že jsem po nich čuměli po Praze až se na nás maminky dívali velmi podezíravě.Tak nakonec jsme ho pořídili a ve stejnou dobu asi i půl Děčína :grinning: ,teď jich tu potkáváme požehnaně.My jsem s nim teda spokojený :slight_smile: maximálně.
2. bře 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám,že furt všude píšu jsem místo jsme........se snažim psát rychle a píšu to obráceně :grinning: .
2. bře 2009 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell :slight_smile: Hele, jak ty si muzes s Larou povidat? To kazda melete a zaroven poslouchate tu druhou, ne? :wink: (Vtip!!!) Jo jo, ja taky mercim vsechny X-Landery... Kdyz jsem byla tehotna, tak jich tu jeste bylo sporadicky, ale ted... Dokonce u nas na sidlisti moje kamoska ma stejny jako ja - ja ho mela od zari, ale jak jsem mela hlubokou korbu modrou, tak jsem ji zmatla a ona si koupila sportak graphite - to zirala, kdyz jsem s nim taky vyrukovala :grinning:
Ja si jinak myslim, ze je kazdeho rozhodnuti, komu deti da a neda a kdy - pokud to je s rozumem.
Moji rodie jsou sice v duchodu, ale oba velmi aktivni, mamka ma nekoiik firem a k tomu se staraji o dum a pronajimaji chalupu, tkaze se nezastavi. S detmi vypomuzou radi a kdyz je treba.
Tchyne ... no holky, to snad ani nestoji za rec, ona je nejaka misuge - to jako fakt.
Manzel s ni tedy moc nevychazel (byli rozvedeni a ona ho nechtela, tak zil s tatou!!!) a tak jsem to uvedla do nejakeho normalu - navsteva na Vanoce, Velikonoce, v lete a na podzim... Kdyz se narodil Peta, tak manzel rikal, ze by bylo vhodne ji ho ukazat, ale k ni jsme jet nechteli, tak ji nabidl, ze ji priveze a zase odveze )Ona je v Lipe) a ona ze jo. No a kdyz ji volal podle dohody v nedeli, ze tedy pro ni jede, tak mu rekla, ze ji ve ctvrtek nebylo dobre a at maleho privezeme, az vyroste!!!!!!!!! No tak jo, az mu bude tak 5|!!!! Fuj, to jsem si ulevila!!!
Tchan tu byl uz asi 4x a porad telefonuje a na prcka se pta - je zlatej!
Holt pribuzne si clovek nevybira...!!!
2. bře 2009 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo......povídat si s Larou.......... :grinning: někdy je těžký udržet myšlenku :grinning: ....mojí i její :grinning: .V tom návalu informací z obou stran :grinning: .Ale jako ,i když nestačím reagovat na téma,tak si to stejně pamatuju,i když to vypadá,že jsem to ani nečetla.......a někdy teda zapomenu,ale aspoň si mlhavě vzpomenu,že se o něčem takovym mluvilo :grinning: .To samé i tady na MK.....jako čtu všechno,ale jak se teď k PC moc nedostanu,tak se snažím to nějak rychle zpracovat a taky si tady vyblemcat játra a někdy je to nad lidské síly a nebo stačím jen číst a na psaní už čas nezbyde :grinning: :grinning: :grinning: .

Jinak já vim,že to je jejich věc jak a komu daj dítě.......jenže to bych ten jejich přístup tady musela rozepsat na 10stran :rolling_eyes: ,ale máš recht ať si dělaj,co chtěj.Snad to malej přežije,já jen že šestinedělí je šestinedělí,to má svůj význam a neni to jen poudačka,takže matka co odkládá,kde může už novorozence......to ať se na mě nikdo nezlobí,když to budou dělat později tak budiž to je jasný,ale teď :angry: .No nic už jsem se stačila telefonicky s bratrem pohádat,tak mě teď asi moc rádi nemají :sweat_smile: a to jsem chtěla bejt ještě sprostější a ještě víc hlasitější......no tak třeba příště :sweat_smile: .
Koukám ty rodiny......bratři,rodiče,tchýně apod............člověk musí mít fakt trochu nadhled a naučit se zhluboka dýchat,co........asi každá rodina má něco :sweat_smile: .Ale tak občas si člověk ulevit musí :angry: ,páč nad některýma členama rodiny zůstává rozum stát,že :confused: .
2. bře 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bell, to ja jsem se VUBEC nezastavala tve svagrove, vsak jsi jiste postrehla, ze patrim do kategorie slipek s veeelkymi kridly :wink:
2. bře 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jooo já vím :slight_smile: ,to já jen upřesňuju :sweat_smile: .Já si hlavně myslim,že každý dítě si zaslouží,aby se s nim jednalo jako s malym zázrakem - rozumně,že jo,zas ne aby z něho nakonec vyrost spratek :sweat_smile: .Ale každý mimčo vlastně zázrak je a myslim,že je to na těch dětech, až vyrostou i dost vidět, jak se k nim přistupovalo.Ale už to radši nebudu pitvat :sweat_smile: .Já třeba slíípka jsem taky a dělám si z toho srandu,páč ty opravdový slepice (myslim mozečkově :sweat_smile: ) mám zas na háku já :grinning: .Klidně budu i kvokat,když to někoho potěší .......nebo pobouří :grinning: :grinning: :grinning: .
2. bře 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
A když už jsme u toho kvokání........nemáte nějakej rychlej recept,respektive recept na rychlou večeři..nebo oběd to je fuk :grinning: .Já teď ,co se Puclina narodila,tak vařím čím dál tim rychlejší jídla :grinning: a nějak už mi dochází fantazie a tak mě napadaj už zasejc jen ty složitý :confused: .Rychlý vaření je pro mě tak do cca hodinky :sweat_smile: .Vyvařuju každej den a kuchařek tu mám plno jo........ale přeci jen takový ty domácí tipy bejvaj nejlepší :sweat_smile: .
2. bře 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Bell, neco jsem ti tady vypsala ze svych pokladu:

Vinna klobasa jinak:
Do pekáčku svineme klobásu. Podlijeme vodou a pečeme na 180 stupňů asi 15 minut. Nakrájíme žampiony, kapie, cibuli, dáme kečup, přikryjeme plátky šunky a sýra a vložíme do trouby a zapékáme. Posypeme pórkem.

Rychly obed 2v1:
zapékací mísu vymažeme olejem a dno poklademe syrovými brambory nakrájenými na plátky,lehce osolíme. Můžeme přidat i papriku, cibuli, zeleninu dle chuti. Na brambory poklademe vepřové plátky-osolené a opepřené. Vše zalijeme 0,5l smetany a dáme zapéct. Na konci pečení dáme na maso plátky hermelínu a necháme lehce roztéct

A do tretice:
Syrova omacka s orechy ke spagetam:
Vše odhadem: Jakékoliv druhy taveného sýra vložit do kastrolu, přilít mléko a zahřívat, až se sýry rozpustí, ale ne úplně, hrudky nejsou na škodu. Kdykoliv přidat oregáno, koření na špagety či na pizzu, popř. i jiné a asi hrst nasekaných ořechů. Celé to trvá asi 15-20 minut. Na závěr prolisovat česnek dle chuti.

A kvoknu si klidne taky :slight_smile:
2. bře 2009 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Haha, u nás je nouzovka a nejrychlejší jídlo chleba ve vajíčku. Oba to milujeme, ale se zdravou výživou to teda nemá absolutně nic společného. Já dneska dělala další rychlovku - špagety s omáčkou, kterou si pokaždé vymýšlím jinou.
2. bře 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek