• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Ahojíík maminy :slight_smile: tak dnes u dr s Kristíkem poslechla ho,prý to má čisté tak poradila jiný sirup...Snad už to pomůže,sípání mi rve srdce :frowning2:

Tak dobrou noc :slight_smile:
2. bře 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tý jooo Verčo,jsem z toho dostala hlad :sweat_smile: ,tak já to vidím zítra asi na ten druhý tip :grinning: ,mňam :sweat_smile: .
Lenik,jj to znám....poslední dobou jsme je měli už asi 3x ty chleby ve vajíčku :sweat_smile: ......jako nic moc s zdravotně,ale na minutkovou véču-rychle něco teplýho do žaludku... :grinning: .No a právě ty špagety........ty jsou taky nějak častějš :grinning: v různých variacích,co se kde najde a přihodí...teď už teda i rejže začíná být obehraná a už taky pečený maso-to hodim tak nějak za včasu do trouby ať je to co je to a pak si mnu bradu a přemejšlim,co stvořim k tomu :sweat_smile: a pak už začíná bejt obehraná nouzovka nejvyšší -takzvaná studená večeře-chleba s něčim a k tomu chroupat zeleninku.....ale to už je fakt nouze páč to míváme i k snídani :grinning: a taky manža se na to kouká tak nějak......no neremcá a papá :sweat_smile: ......ale něco teplýho by bylo stejně lepší :grinning: .Rybu oc rád nemá,takže tu máme jen sporadicky,což mě tento,protože ta je hned hotová a zeleninový saláty sní takyale chvilku na to kouká estli třeba nedostane otravu vitamíny :grinning: a pak má stejně ještě na něco hlad(chuť) :grinning: ,takže musíme mít ve všem aspoň kousek masa :grinning: .

Terez,přeju brzké vyzdravení :slight_smile: .My už máme taky zase rýmu...tak odsáváme,odsáváme a odsáváme.Puclina na jednej návštěve chtěla pusinkovat holčičku s rýmou a v nestřeženém okamžiku jí oblízla nos i s nudlí :grinning: .Koupila jsem i stoptussin neb se mi zdálo,že nějak kašle,ale druhej den jí to přešlo...tak jsme to měli asi z klimošky v autě.
No každopádně ať je Kristíkovi líp a tobě taky :wink: .
2. bře 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko - tak u nás po dlouhé době noc bez krmení,Kája se vzbudila ve 3,dostala napít a usnula.Pro změnu se ve 4 vzbudila Andrejka,dostala záchvat kašle a kašlala až do 6.Zkusili jsme všechno,sirup,pití,druhý polštář,chvíli sedět,v 5 ráno jsem vyprávěla červenou Karkulku,aby na to nemyslela - nic.V 6 usnula a přestala kašlat.Se divim,že to nevzbudila Káju.jelikož spíme všechny v ložnici.No,Kája vstávala v 6.40,tak jsme rychle utekli,sedíme v obýváku,snažim se jí udržet potichu,protože Andrejka dospává.Ať se aspoň zllatíčka vyspí,že? :grinning: :grinning:
3. bře 2009 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý ránko všem :slight_smile: no u nás byla taky kašlací noc...Já se cítím jako po opici :angry: a že tu jsem teda dloouuho neměla :grinning: kluci už tu řádí,Kristík vzhůru od 5.30h.Já jdu zadělat těsto na buchtičky,mám super kynoucí mísu a do 20min.těsto vykynutý!Tím,že má Jiřík prázdniny musím vymýšlet co vařit...a to je teda umění,je to pořád dokola!!

Péťo01 můj chlap potom říkal,že jsi mu taky povědomá...

Bell dík snad nám to brzy přejde už je to fakt peklo,je mi Kristíka líto
3. bře 2009 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, vy jste toho zase napsaly...
Mílo, mě Ondra taky takhle šíleně kašlával, dávali jsme Tussin a podobný věci...ale měl ty záchvaty suchýho kašle, nakonec nám dokrotka dala Prothazin. On je až od 10 let, měli jsme ho dávat jen půlku...mám ho schovaný, protože Ondra občas ten záchvatek zničehožnic dostane, tak mu vždycky dám, do půlhoďky je pokoj. A švagrová to dostala i pro tehdy devítiměsíční dcerku, měli dávat jen 1/4 ...takže když dostal stejnej záchvat kašle i Macek, dostal to taky. On je to asi utrejch, ale lepší, než nechat prcka trápit hodiny kašlem :confused:
S tím jídlem...teda chleba ve vajíčku jsme neměli už dávno...ale zas z norskýho chleba by to asi nebylo ono.
A Bell, já bych se tedy hodinu s jídlem nepatlala každej den ani náhodou, pro mě je rychlovka tak na půl hoďky.
3. bře 2009 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže moje tipy:
3pagety klasika: větší nakrájenou cibuli hoď na olej, pak přihoď mletý maso, zasyp sladkou paprikou, vylej plechovku rajčat (tady prodávají protlak s kusy rajčat už s česnekem nebo oregánem nebo bazalkou), v sezóně je lepší použít čerstvá nakrájená rajčata. Nech dusit, občas míchni. Po cca 20 min (případně až se rozdusí čerstvá rajčata) dochuť (přidávám koření na špagety od Vitany, trošek oregana a majoránku.

Těstoviny v sýrorajčatové omáčce: Na trošku oleje hoď nakrájenou cibulku, nakrájená rajčata, trošku podus, přihoď na kostičky nakrájenou šunku, tavený sýr nebo žervé nebo třeba bylinkový Creme bonjour, zalej smetanou, nech rozpustit, zasypej nakrájenou pažitkou (i sušená je ok) a zasyp uvařenými těstovinami, promíchej, hotovo.

Zapékané kotlety: na hlubší plech vymaštěný olejem polož naklepaný nasolená a napepřený kotlety, posyp žampóny, případně i šunkou...na zbytek plechu brambory nakrájený na asi 5 - 7 mm plátky (když jsou pěkný, ani je neloupu), posolit, pokmínovat, poklást všechno pěkně plátkovým sýrem, zalít smetanou a dát tak na půl hoďky do dobře vyhřáté trouby.
3. bře 2009 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a stěma příbuznejma a odkládáním dětí...Když jsme v Norsku, jaksi děti není kam odložit :sweat_smile: Ale Ondru jsme asi 3 měsíčního nechali hlídat mojí babičce (která se tedy trošku bránila, že je moc malej a ona moc stará) a odjeli cca na dvě hoďky dopo do Makra. Podotýkám, že v noci tehdy dělával pěknej bugr, ale přes den byl celkem hodnej a spával hodně. Zvládli to super. No a jak jinak žijeme s našima, tak oba kluci jsou na ně dobře zvyklí a není problém, jen tedy s kojením, ale teď už končíme, takže pohoda. Zdendovi rodiče jsou v Jihlavě, dokonce se rozvedli (ale on se děda nedal počítat ani předtím), babička je v poho (no, jisté výhrady ke stravování a pitnému režimuu mám, ale jednak oni je celkem respektují, jednak s nimi nebývají tak často. Jo, to množné číslo...to zahrnuje ještě Zdendovu sestru a její rodinu )ano, tu obézní), je zvláštní, že ačkoli je vidí kluci tak 3x 4x za rok, děsně ji milují a chodí s ní dobrovolně i k doktorce i k holiči :grinning: No a na Moravě mám ještě já babičku s dědečkem plus to velké množství tetiček a strýčků a bratranců a apodobně....a všichni můžou krátkodobě pohlídat, vzít na výlet, do obchodu atp. Naštěstí máme vztahy v rodině fakt super.
Jo, ještě jsem zapomněla na rodinu v Děčíně...Ondra už jdnou nocoval u svojí pratety a prastrejdy a jednou s nimi jel i na chalupu, ale tam tehdy nespal :slight_smile:
3. bře 2009 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:

Terez, tak to jsem moc ráda, že se to tak zlepšilo. A jaký dáváte siroupek? Snad přejde brzy i ten kašel. Vím, jak ti je, když je cvrček nemocný. Člověk by to hned vzal všechno na sebe, co?

Bell, tak to můj chlap ryby miluje, nejlepší je pangasius :slight_smile: Jinak s tím, jak se manžel dívá na ty studené večeře... ten můj několik let, co jsme spolu, trvdil, že nevyžaduje a nikdy nebude vyžadovat vaření, že si vystačí i s konzervou. Hihi... no a teď v neděli jsme nakupovali a on už počítal, jestli máme nakoupenou na každý den teplou večeři... jinými slovy "ženo vař" :grinning: Teď někdy budu dělat uzené s kaší, to milujeme. No a pak přijde na řadu taky ten pangasius.
Týýý jooo, já tady snídám, zrovna mám plnou pusu jídla a čtu, jak Puclina oblízla nudli :grinning: Bomba! :grinning:

Mílo, chudák Ája. A divím se, že nevzbudila tím kašlem Káju, ta teda musela spát tvrdě. A jak to s ní vypadá po probuzení?

Laro, ten třetí recept je super! Teda všechny jsou dobré, ale ten třetí hodně brzy udělám.
3. bře 2009 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lení teď dávám ambrobene ale je to hrůza on to vše nespolkne...plive to,já odstříkala i mlíko na lžičku pak jsem to smíchla se sirupem a prd platný!!A to sípání má pořád!To je přesný já bych to hned brala na sebe to nachlazení...

Hm se tu vaří ve velkýým :grinning: a samý mňamky jěště kdyby to vařil někdo za nás :wink: a jen nám to naservíroval :slight_smile:
3. bře 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak vám musím napsat...Jarda dneska udělal svoje první samostatné kroky, takovou jsem měla radost :sweat_smile: :sweat_smile:

Jinak s tím hlídáním, Jardu ještě nikdo nehlídal. Je že když se kojí tak to nejde a já o to ani nějak nestojím. Já mám rodiče a celou rodinu na Moravě a naštěstí fajn tchýni, takže ta občas jako že povozí, ale já radši sama a nebo manžel, jsem aspoň v klidu a Jarda taky. Jak ale bude větší tak to určitě vyzkouším :slight_smile:

No já mám v troubě od včera zapečené brambory a večeře máme většinou studené a zatím si nikdo nestěžoval, takže to ani moc neřeším, hlavně mi to celkem vyhovuje. Když musím vařit oběd a Jardovi vařím taky, tak jsem ráda že se to odbyde takhle :grinning:
3. bře 2009 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

NO, koukam, ze u vas s temi teplymi veceremi aspon jsou to manzele...
U nas s tim nedavno (asi pred 1,5 rokem) vyrukoval Adam. Zacal rust a strasne se cpat a jednou takhle vecer mi rika: Vis, mami, ja POTREBUJU teply vecere...!!! :-O :zipper_mouth:
Tak nemame ji tedy denne, ale pomerne casto.

Jeste jsem nenapsala jednu rychlovku - plnene tortilly - plnim je mletym masem nebo sunkou s houbymi a zeleninkou a je to mnamka.
3. bře 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé, holky, ještě jsem se zapomněla "pochlubit", jakou si zase Martin provedl včera bouli...mluvím s mamkou, on zase odběhl a začal se předvádět "kolo, kolo..."....babička mu říká, "Martine, to stačí, spadneš...", on se ještě jedno zatočil do kola a prásknul sebou na kolena a hlavou třísknul do toho malýho ikeovýho stolku pro děti :astonished:
Foto přiložím do alba a připomínám, že blesk hoooodně stahuje sytost barvy :wink:
3. bře 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, ambrobene je nejlepší! Ten jsem si dávala i já, když jsem teď marodila. V lékárně mi říkali, že nejlepší je ambrobene a ACC Long. A co zkusit ten sirup aplikovat injekční stříkačkou? V nemocnici jsem si čajzla dvě a mám je doma :grinning: pssst :grinning: Stříká se to do koutku pusinky, ne přímo na střed, aby se děti nezakuckaly a po malinkých částech. Je to boj, viď?

Pavlí, fakt??? Ty jo, ten je ale šikovnej. Tak to nám to bude muset brzy ukázat. Až přestanu chrchlat, tak se už sejdeme. Já se na tohle taky těším a budu nadšená, mně ukápla slza i za první zub nebo postavení na čtyři :grinning:

Verčo, Adámek je dobrej :grinning: My taky nemáme teplou večeři denně, ale většinu dní určitě ano. Ale překvapuje mě, že to Tomáš vyžaduje (nebo nevyžaduje, spíš je tak spokojenější a dává to hoodně najevo), když má teplé obědy každý den v práci. Mně stačí 1 teplé jídlo denně. Ale je fakt, že to zas musím mít.

Dneska od půl páté hlídá tatínek a já jdu posedět na dvojku s kámoškou. Prý to tak můžu dělat častěji, že se už nebojí vůbec hlídat. Tak paráda!
3. bře 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
3. bře 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin, gratuluji k prvim kruckum - kolik mu je?
3. bře 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tyyyyyy blaaaaaaaahoooooooooo!!! Laro, ten ma tedy hrcu!!!
3. bře 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo...a dneska se fakt krásně vybarvila, škoda, že to ten blesk pořádně nevezme...už se těším, až si na léto pořídím nový foťák, něco pořádnýho ... (fuj...to jsem ale sadistická matka :sweat_smile: )
3. bře 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lení já na to myslela taky,hlavně že mám kámošku zdr.sestřičku :grinning: ale teď týden maká a do tý doby se K snad uzdraví,no musím se poptat zda jí někdo nemá,je to fakt boj!!Lení jen si to užííj!Nezapomeň počítat ty dvojky :wink:

Jsem teď dovařila špenátovou polívku(ale až po domluvě s Jiříkem zda jí sní)a že jo,tak jsme si pochutnali,ale večer mažela těžko pohostím,jen co to uvidí....budu remcat :grinning:

Prin tak to gratuluju taky k prvním krůčkům :slight_smile: ,jen to bude jěště větší hlídání viď?
3. bře 2009 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terez, já mám dojem, že tu stříkačku seženeš asi za 2 Kč v lékárně nebo zdravotnických potřebách :grinning: A dvojčičku si dám jednu, maximálně dvě, páč je mi pak šoufl, někdy už po těch dvou skleničkách. Nic nevydržim :grinning:

Laro, teda ta je!
3. bře 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oni ti muzi nejak nemusi jidlo, ktere ma zelenou barvu, ze? U nas byl boj o brokolici, pak ji ochutnal a od te doby si o ni i rika... :grinning:
3. bře 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky za tipy a recepty - vyzkoušim,některé jsem si už opsala. :wink: :wink:

Jinak Leni,Áje nic není,jenom má kašel,ale dneska přes den kašle i míň než včera a v noci vůbec nekašlala,až na ten dvouhodinovej záchvat k ránu.Zí tra jdu na 5letou k Podolský,tak si jí poslechne.Jinak já mám výborné zkušenosti s kapkama Ditustat,ty nám už mockrát pomohly a pak mám Stoptusin,ale karamelový sirup a ten taky zabírá. :slight_smile: :slight_smile:

Holky - dopoledne jsme byli venku a vrátili jsme se normálně spocený,jaký tam bylo teplo a hlavně - viděli jsme SPOUSTU SNĚŽENEK a bledulek.To byl tak krásný pohled,hned se mi zlepšila nálada.

Jo a s těma lékama,já jsem obě holky naučila na stříkačku z nurofenu,dávala jsem tim i kapky na kašel,všechno.Kája už odmala,když jí viděla,hned otvírala pusu a nemuseli jsme se prát. :slight_smile:

Nevíte někdo,co je s Maki?Nějak se neozývá,snad jsou v pohodě.Nebo maj doma taťku a užívaj si - to bych jim přála ( a taky tiše záviděla :slight_smile: )
3. bře 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky za gratulace,
verco,
včera mu bylo 11 měsícu, ale na Janičku od Bell prostě nemáme :grinning:

Laro,
tak ta fakt je, chudáček :pensive:

Leni,
jo jo, dej vědět jak ti bude líp :sweat_smile:

terezamm,
no ani mě to nevadí. Když je první tak na něj mám čas, horší to bude asi u druhého. Zase bude fajn, že ho nebudu tolik nosit, už je velká úleva že leze :sweat_smile:
3. bře 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laro ta boule je fakt pekelná..

Lení dík tak to já cinknu chlapovi ať jí koupí,snad to půjde líp,takhle vše vyplivne...
3. bře 2009 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin - moc gratuluju k prvním krůčkům ( omlouvám se,nějak mi to tam uteklo ).Teď začne být veselo. :grinning: :grinning:

Holky,nechystáte se někdo do cirkusu?Mě to nemine,jenom přemýšlim,na který den mám koupit lístky.Loni jsem to absolvovala 2x,po třetí jsem šoupla babičku. :slight_smile: :wink:
3. bře 2009 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé Mílo to já mám zařízený :slight_smile: Jiříka do cirkusu bere zítra moje sestřenka,teď jsem tu měla Artíka od Zdeňky,tak si pohráli a teď je vyzvedl Marek a šli ven,jěště že bydlíme tak blízko sebe :grinning:
3. bře 2009 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé, a který cirkus to k nám zavítal?
3. bře 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
nejak nestíhám dočítat............ :angry:

prin,
gratuluju ke kručkům.ted už to půjde samo :wink:

leniku,
tak dvojku?????????napiš jak to dopadlo a jak se zvládlo hlídání......kolikrát jste si volali???????? :grinning:

lara,bel,
vy mi dáváte než to dočtu..........malej maluje krásně a boule ??????,chudák :frowning2:

my jsme na cirkus malí :stuck_out_tongue_closed_eyes:

petrunko,
IP :wink:

jinak jak kdy,studené večeře nám nevadí :wink: ,chleba ve vajíčku taky máme rádi a rybí pomazánku a čajdu k tomu :wink: ,to zas můžu já :wink:
3. bře 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laro,Berousek :grinning: .Teda boule je fakt pěkně masitá :grinning: :grinning: :grinning: .
Jinak recepty jsem si uložila do složky Večeře :sweat_smile: a budu tam přihazovat,tak když budete mít zas nějakej inspirativní nápad sem s nim :sweat_smile: .Já teda vařim systémem trochu toho trochu tam toho a asi tolik tam toho šoupnu apod.,ale jak člověk fakt vaří furt,tak občas se nějakej jinej nápad hodí a dá se z něho zase stvořit několik dalších variací :sweat_smile:. Jako manža mě nenutí vařit do roztrhání těla,ale je na něm vidět,že je rád když přijde domu a má něco dobrýho teplýho k jídlu :slight_smile:,takže když nejni tak kouká tak hladově :sweat_smile: ,ale chleba taky sní :sweat_smile: .
Jo a špenátová polívka je mňam :slight_smile: .Teď tu mám zamraženou brokolicovou ......a jak na to myslim........tak zejtra asi koupim špenát :sweat_smile: .
Prin gratuluju ke krůčkům :grinning: a už to bude jenom lepší a lepší.Puclina nejdřív uměla jen na boso a v botech se potácela a padala a najednou z ničehož nic se rozchodila i v botách a teď tu popobíhá a líbí se jí,že má obě ruce volný a furt přenáší věci sem tam :sweat_smile: ,je to taková kramářka nosí po bytě skleničky na marmelády a vyndavá manžovi ze šuplíku trenky a ponožky a přendavá je do jinejch šuplíku apod. :grinning: .Ty pády jsou teda ještě trochu děsivý,když má plný obě ruce a snaží se rozeběhnout jak kamikadze a o něco se prostě zastaví :grinning: ...prostě sranda :grinning: .Ale ven si s ní nějak ještě netroufnu,protože když jí něco zaujem tak hupsne na čtyři a začne to na zemi zkoumat.......tak nevim v tom blátě :confounded: ....ale asi to budem muset zkusit a trochu toho čistýho prádla obětovat :sweat_smile: .
3. bře 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééé...Berousek...a to ho určitě nestihneme, co? :frowning2:
3. bře 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď to tady čtu.....od4.3 do 8.3. to to fakt nestihnete.Jsme dostali v tescu k nákupu nějakous takous slevu či co tak to teprva teď čtu........Lovec krokodýlu porvé v ČR Berousek.......Já ty cirkusi jako dítě nějak neměla ráda,vlastně ani nevim proč :unamused: .Ale my jsme zatim malí zatim se chystáme jen do ZOO.Hned jak se udělá nějaký solidní výletový počásko,tak tam zajdem.tady v Dc je takový normální ZOO :slight_smile: ...teda s takovejma netolik exotickejma zvířatama.Ale už jsem i tak jako malovali,že by jsme vyrazili aj do Práglu do ZOO.Prababička tam má nějakou slevu nebo snad i dokonce zadara(od určitýho velmi vysokýho věku :grinning: ),tak by jsme je tam holky obě vzali :grinning: .
3. bře 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek