• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děčín. Maminky, těhulky, snažilky.

2. května 2013 
Ahojky,

holky - fakt pěkný fotečky :slight_smile:

S tím kojením to můžu potvrdit - dobrá odtučňovací kůra. Zhubla jsem víc, než jsem nabrala v těhotenství. Tchyně mi říká, že jsem vychrtlá :angry: - závidí baba :sunglasses: :slight_smile: . Skoro pokaždý, když tam přijedeme tak komentuje můj vzhled. Pořád říká, že jsem hubená a mám se najíst. Pokaždý ji vysvětluju že jím normálně a někdy i trochu víc a ona to příště řekne znovu :angry: Taky jí pořád neříkám, že je tlustá a měla by zhubnout, že jo ?!? To by mě asi hnala !! Ale od ní to taky není lichotka ale rýpnutí. Ona každýmu ráda říká pravdu a myslí si, že to lidi berou, ale akorát tím každýho nas.....Musím končit téma tchýně, nějak jsem se rozepsala :wink:

Maki - chudínek malinkej, tak ať se mu to brzy uzdraví.

Prin - dokud jsem tady nebyla zaregistrovaná, tak jsem Tě potkávala, ale od tý doby, co jsem tu oficiálně, tak Tě vůbec nevídám :slight_smile:
17. říj 2008 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě jednou díky za tipy na parfémy.Jsem ráda, že jste se shodly na pár značkách :slight_smile: Už jsem si napsala seznámek a brzy vyrazím do parfumérky. Asi budou koukat, až na ně vybalím - ukažte mi to a to a to a já si to očuchám :grinning: :grinning:
17. říj 2008 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mame pracku,hura!Zrovna ji montujou.Ale byly to nervy,privezli ji a Romanovi doslo,ze mame 60tky dvere do koupelny.Pracka ma 59,5cm.Malem me kleplo... :grinning: Ale dobry,ja tam!
17. říj 2008 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, není tu někdo z Horního Oldřichova nebo Bynova? :slight_smile:
17. říj 2008 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
z Bynova je myslím simcez, ale na stopro to nevím :wink: :confused:
17. říj 2008 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj.já jsem taky z Bynova.
17. říj 2008 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile:
tak Madlenka včera měla odpoledne s tatínkem, tedy i večer...Já slavila narozeniny kolegy z práce :sunglasses: V pohodě to zvládli, Madlenka měla včera spací takže to bylo v klidu.
Dančo krásný fotečky, malá je kus ženský, je moc hezká.
Kikimaruska jj já jsem z Bynova :slight_smile:
Jinak my byly s malou ve čtvrtek už potřetí na plavču a taky ji to moc baví, je to tedy hrozný živel, mele sebou pořád i ve vodě takže je někdy problém ji udržet, ale je s ní sranda :grinning:
18. říj 2008 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak jsem se sem po delší době dostala,tak vás zdravim.Manžel dneska v poledne odjel,holky jsou u babičky,už mám uklizeno,vyžehleno,vojá na mě gauč,mísa brambůrek a pěkný film. :slight_smile:

Maki - co Maxík a očička,už je to lepší?My kapali Pamykon,to jsou taky antibiotika a za dva dny to bylo dobrý.Podolská mi dávala vybrat,jestli mastičku nebo kapky,mastička je prý učinější,kapky se líp dávaj,takže jsem zvolila kapky.S mastičkou už bych Káju nepřeprala,takle jsem měla hooooodně velký problémy. :slight_smile: Jak jste to zvládli?

Jinak fotečky máte všechny moc pěkný,jsou to šikulky.Já to pořád řikám,nej děti jsou v Děčíně. :slight_smile:

Máme už termíny do Prahy,jedem 31.10,3.11,6.11.,tak nám držte palečky.Založila jsem na batolatech diskusi na tohle téma,už se mi ozvala jedna maminka,která už se synam těma vyšetřeníma prošla a kapou ty kapky,tak uvidíme,jestli se k ní přidáme.

Kikimaruska - sice nejsem už Bynovanka,ale dlouhá léta jsem byla,teď tam jezdím často k rodičům.Zkoušela jsem těkontaktovat už na diskusi na nedonošencích,také jsme si to prožili ( Karolínka se narodila ve 28tt ),budu ráda,když se ozveš. :slight_smile:

Holky,koukáte na volby?Snad nikoho neurazim,ale ty výsledky mě teda pěkně vyděsily.Kam se poděly mé hlasy? :unamused: :angry:
18. říj 2008 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ele - ještě jsem tě chtěla poprosit,ty jezdíš do Rákosníčka,vezmeš nás někdy s sebou?Ráda bych tam zajela a strašně nerada chodim někam sama,kde to neznám a nevim,jak to tam chodí.Ve čtvrtek jdeme do Cvrčka ( poduk nás zase něco nezkolí ),tak se snad uvidíme i tam.Jo,auto mám.
18. říj 2008 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.
Milo,povim ti,ze s mastickou je to zajimavy,pere se se mnou,vubec se mu to nelibi.Ale musim rict,ze zabrala paradne,ma to skoro dobry :wink: .Taky mi to rikala,ze masticka je silnejsi,dala nam ji schvalne,protoze to mel vcera fakt osklivy.
S volbama me teda neurazis,protoze ja nejsem vydesena,ja jsem primo nas.ana! :angry: :angry:
18. říj 2008 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a zitra mame premieru ve sportaku! :wink:
18. říj 2008 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky, tak já se přidávám k těm volbám :angry:

Maki tak pak dej fotečku, já plánuju přechod do sporťáku taky okolo pátého měsíce, protože už teď je to Vendulce s fusakem těsný.

Jinak jsem pekla jablečný koláč tak se na něj těším a čeká mě žehlení.

To je dobře že už je prckům lépe. Mílo to víš že na tebe budeme myslet :wink:
18. říj 2008 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maki -jo,ty volby cítím stejně,nechápu to.Já bych právě Káju s matičkou už nepřeprala vůbec,přeci jenom už má velkou sílu a je veliká,neměla bych šanci.Ale kapky taky dobrý,už po prvnim nakapání se to mírnila a po dvou dnech dobrý.Kapali jsme přesně 3 dny a konec.Akorát měla trochu jedno očičko odřený,jak se jí tam při spaní nalepil hnis a ona si to pak strhla.Ale 2x jsem to namazala kalciovkou a bylo to. :slight_smile:
18. říj 2008 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahooooj

Taky my máme opět rýmu - týdenní pauza a už je zpět, to nechápu :unamused:

Mílo, samozřejmě že můžeme do Rákosníka někdy spolu, žádnej problém. Ve čtvrtek je tam kroužek - něco jako v Bělásku, ale o 99% nudnější, takže nevim, jestli se ještě zúčastníme, ale jen na pohrání určitě. A do Běláska s náma na kroužek nechceš ?
Jinak co se týče Cvrčka jo, tak já teda nevim, jaký máš s těma "panima" tam vztahy, ale mě přišly doooost úděsný. Šly jsme tam minulý týden s kámoškou a koukaly na nás jak na nějaký vetřelce, co že tam jako chcem, všechny mi přišly o dost starší a absolutně nepřístupný, nemluvný a zkrátka nepříjemný. A program nebyl ŽÁDNEJ, ty tři písničky a jedno kolo kolo mlýnský pro mě teda neni nic. Takže už nás tam neuviděj. Pokoušela jsem se zavést s těma matkama rozhovor, jenže ony tam jen seděly na gauči a mlčely, na moje otázky odpovídaly jednoslovně, pak jsem to vzdala. Prostě jsme z toho byly tak znechucený, že jsme tomu doma ještě dvě hodiny nemohly uvěřit, jak je tohle možný ! :astonished: Asi mají už "svůj" kroužek a nikoho dalšího tam nechtěj :confused: .

Tak hezkou neděli všem :dizzy_face:
18. říj 2008 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky. Tak to mě těší, že tu někdo je z Bynova. Co kd\bychom někdy vyrazili na procházku, seznámili se atp? Já chodím často dlouhé trasy, ale samotnou mě to moc nebaví, v Oldřichově mamči neznám a do Bynova je to kousek :slight_smile: Mila: samozřejmě si můžem popovídat...já teď moc na netu nejsem-se zrovna stěhujeme, tak jsem i na nedonošencích dlouho nebyla.
18. říj 2008 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ele,určitě se do Rákosníčka i do Běláska domluvíme.Teda s tim Cvrčkem jsi mě vyděsila.Tohle jsem tam nikdy nezažila.Vim,že tam teď jsou změny,Martina,co to vedla odchází a mají to dělat na střídačku dvě maminy,ale co jsem chodila s Andrejkou ( ale už je to 2 roky ),bylo to fajn,hrozná sranda,ukecaný baby ( akorát se většinou probírali jen děti a pak už mi to šlo na nervy ),program celé 2 hodiny a věková kategorie stejná.Já tam vyrazim a uvidim,byla jsem tam letos jen 1 a to jen půl hoďky,pak nás odvolali k dodělávce kuchyně a od té doby jsme se tam nedostali,tak pak poreferuju.
18. říj 2008 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ryangi : četla sem, že se Ti malá brzy nevejde do kočárku s fusakem a pujdete na sporzák, co máte za kočárek, není to x-lander?
18. říj 2008 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
kikimaruska - mrkla jsem na nedonošence a četla tam váhu a míru Kubíčka,musim pochválit.Pěkně doháníte ostatní.Je to super. :slight_smile:

Holky poraďte mi,co k Ježuchu?Mě vůbec nenapadá,co máme koupit Karolínce.Zatim jsme jí koupili takovou dráhu pro autíčko,zeshora ho pustí a ono jede cikcak po 4 patrech.K tomu jí koupíme odstrkávadlo,boby na sníh a víc mě fakt nenapadá.To s naší starší dcerou není problém - naše skromná holčička si napsala Ježíškovi - televize s DVD ( 4500,-- ),barbie Mariposa ( 600,--),barbie mořská víla s příslušenstvím ( komplet přijde na 3500,--),pejsek Lucky ( 1400,--),mluvící papoušek ( 1700,--) a to je ten seznam ještě delší.Asi jsem někde udělala chybu ve výchově. :slight_smile:
18. říj 2008 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kikimaru,Ryan ma stejnej jako ja-Qinnyho.Ty korbicky jsoi fakt maly. :frowning2: Ja uz bych ho tam s fusakem nenarvala ani nahodou,i bez nej je tam jako sardinka a na dylku uz uplne akorat,jeste ze ma pokrceny nozicky.
18. říj 2008 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kiki, jak psala Maki Quinny ale Freestyle, s fusakem je tam dost na těsno ale snad to ještě chvílli vydrží, Maki přesně tak ještě že má pokrčený nožičky, píšou že je ta korbička do 9kg a my máme 6,5 :frowning2: výhoda že ten sporťák jde položit do úplného lehu :wink:
18. říj 2008 ve 23:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všem přeji hezkou neděli. Je pořádná mlha, ale mělo by dneska vykouknout sluníčko :slight_smile:

Ahoj Prin a Maki,
tak vstávání v noci pořád trvá, ale je fakt, že si dává sem tam po obídku i 3 hodiny, což bylo ještě nedávno nemyslitelné. Včera vydržel skoro 4 hodiny. Spal prostě od jídla do jídla, pacholík... to je život, co? :grinning: A přikláním se k zoubkům, takže budiž tomu mému broučkovi odpuštěno. Má tvrdou dáseň a v ní jakoby špičku, cumlá nám doma prsty a vůbec si dře dáseň vším, co mu padne pod ruku. Je protiva a slintá. Tak je to možné. Jak se díváte na takové ty gelíky, kterými se mažou dásně s rostoucími zoubky, aby to nebolelo?

Maki, kaše nám nezabíraly a ani jí už nedávám, protože za prvé jí nechce a za druhé to má jen ten efekt, že má v noci větší žízeň a budí se na čaj. A stejně má na kaši ještě čas, tak to nelámu přes koleno. Ale co jsem slyšela, tak kaše nepomáhaly ke spánku nikde.
Máš v galerii hezké fotky, Maxík fakt roste neskutečně, je to už pořádnech KLUK, ne miminko, hihi :grinning:
Jejej, chudák Maxíno, má nemocné očičko. Já jsem na záněty v očičku taky hrozně trpěla, doufám, že to nebude mít i Daneček. Tak ať je mu brzy fajn.

Kamčo, já obulim všechno, takže první přečtená slova to budou určitě taky. Daneče se otočil na bok, já brečela, otočil se na břicho, já brečela, začal brumlat, já brečela... hihi, to jsem to matka :grinning:

Hani, za dva tři roky? Jsi mě pobavila :grinning: To nééééééé :grinning:

Prin, omlouvám se, že jsme posledně, jak jsme se potkaly, víc nepokecaly. Díky moc za ten kupon. Oni nás zastavili sousedi, kteří bydlí o patro výš. My v 11. a 12. patře jsme totiž bez tepla v ložnici a dětském pokoji. Prostě se to k nám nějak nedostene a máme tu kosu. Už uvažujeme o přímotopu, ale ten žere jak nevim co. Neumim si ale představit, až přijde pořádná kláda a my budeme ze spaní foukat z pusy páru, jaká tady bude zimina.
19. říj 2008 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni, tak to hubnutí ti závidím. Nevím, jestli je to tím, že nekojím /podle mě ne, prostě jsem od přírody oplácaná/, ale prostě mi to nějak nejde. Spousta věcí mi pořád není a jsem zvědavá, kdy to shodím.

kikimarusko, já jsem z Bynova jedině původem, ale už jsem odstěhovaná. A my taky brzy půjdeme do sporťáku, máme stejný kočárek jako Danča - quinny freestyle 3 XL, ale x-lander je úplně stejný, myslím velikostně. Mají stejné boudy.
19. říj 2008 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Leni, neomlouvej se, to je v pohodě! Jo a dostala jsem ještě jeden kuponek. Říkala jsem Maki,ale dává něco jiného než ty, takže máš ju mě ještě jeden!Kdyby jsi šla ven, stačí dát vědět a já vyběhnu a dám ti ho, nebo hodím do schránky! :wink:
S tím vstáváním to holt je tak a nedá se nic dělat, já už jsem si fakt zvykla a nějak mi to nevadí! Kaše dávám pořád, ale trochu a pak dokrmím! Jinak s jídlem žádné problémy nemáme a Jarda jí všechno a pěkně lžičnou, je fakt šikula :slight_smile: Jak ses ptala na ty mastičky, tak mi je když je to fakt nutné používáme a nám pomáhají. Kolikrát mu to natřeme a on usne. :sweat_smile: Nesmí se dávat ale moc často, protože obsahují alkohol!

Tak já jdu vařit! Kluci jsou na procházce,tak mám na to klid! :grinning:
19. říj 2008 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko holky.Tak mám za sebou osamocenou noc,ale stejně jsem vstávala ve 12 a ve 4,přesně jako s holkama,zvyk je hold zvyk. :slight_smile: A to už mám větší děti a stejně vstávám - to k tomu vstávání.( Ještě pro potěšení,od Andrejčiných 6 měsíců jsem k ní vstávala 15x až 20 za noc,vždycky si jen cucla čajíčku a spala dál,zkoušeli jsme i homeopatika na spaní,nic nezabralo.Trvalo to zhruba do 3 let,ale už ne tak často,tak 3x,4x za noc.)

Já osobně ty gely na zoubky doporučuju,je to dobrá věc ( samozřejmě se to nesmí přehánět ),používám je i já,když cítim,že se mi začíná dělat aft,tak to několikrát denně potřu a opravdu to pomáhá.Dávám to i Andrejce,když se jí udělá aft.Používám Calgel.Jo a když se Káje klube zub,dávám na noc dávku nurofenu,je na bolest a i jí zklidní a holka se vyspí. - To je prokonzultovaný s doktorkou i dalšíma maminama,není to nějaký samovolný dávání léku.

Leni,jestli ti nezabíraj kaše,dávala jsem na noc Hamilon Hajaja.Je to normálně mlíko,akorát sytější,mám s tim moc dobré zkušenosti. :slight_smile:
19. říj 2008 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak k problémům se spaním se naštěstí nemusím přidávat, ale doufám, že to nezakřiknu. My někdy jednoumaximálně 2-3x za noc dáme dudlík a Madlenka spí dál. Kaši nedávám, protože jednak spí, takže hlady asi netrpí a navíc mi přišlo, že jí po nich bylo těžko, taky dávám, ale mlíčko na noc. Leni jak píše Mila buď Hamilon Hajaja, nebo Nutrilon good night. Malý vyhovoval nejvíc asi nutrilon. Teď sem měla německý mlíčko na noc Hipp, koupila sem v Heidenau v Realu, ale ten jí nechutnal, první mlíčko který nechtěla a to vyrostla na hořkým nutrilonu comfort :slight_smile: ....jinak před den baštíme všechno, dneska měla růžičkovou kapustu a chutnala :slight_smile: manžel se chudák lekl, že to připravuju pro něj :grinning: :grinning:
Jinak taky mám doma mastičku na zuby, vyzkoušeli sme Kamistad a Mundisal gel, nevím přesně jak se to píše...oboje pomáhá a jak píšete pomáhaj i na afty, na ty zase trpím já, takže se hodí :slight_smile:
Holky jakej máte názor na hopsadlo? Takový jak se zavěsí do futer, strčíte tam prcka a ten si může hopsat nahoru dolu? Malá je poslední dobou jak na pérkách, když ji držim pořád na mě hopsá, ale tohle nevim, třeba chodítka se nedoporučujou a tohle je podobný. Díky za názory
19. říj 2008 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
kikimaru: určitě se můžeme někdy dohodnout a jít na procházku :slight_smile: taky chodím radši s někým než sama.
19. říj 2008 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.My teď měli návštěvní víkend.Včera jsme byli u tchána na obídku a dneska pro změnu u našich.To je pohoda,když se nemusí vařit,mýt nádobí,dítko si hraje s tetou a babičkou... :wink: :slight_smile: .Manžel má dovču,tak snad konečně vyklidíme pokoj,který je připravený pro malýho.Zatím spí ještě s náma v ložnici,což bych ráda co nejdříve změnila.Takže nás čeká malování a zařizování dětského pokoje.
Jo,a ještě se musím pochlubit-Šíma už je úplně bez plínek-i na noc.
:slight_smile:
19. říj 2008 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Simce- švagrová hopsadlo měla a byla s ním spokojená. Chtěla mi ho taky půjčit, ale my nemáme vhodná futra. V obýváku jsou dřevěná, v kuchyni je nemáme a jinam to dávat nechci. Většinu času trávíme mezi obýv. a kuchyní :slight_smile: Mišák (za týden mu bude 8 měs.) se většinou houpe v autosedačce a teď jsme dali dohromady ohrádku, tak se válí na zemi. Ale je to malej lenoch, moc se neotáčí, tak většinu času tráví na bříšku a pak se vzteká, protože ho to dlouho nebaví.

Petru- velká pochvala chlapáčkovi. Co vím, tak většinou se kluci zbavují plen až mnohem později. :wink:

Mílo - týjo o dárkách mi povídej. Je to moje noční můra už od září. Já vůbec nevím, co pro Míšana. O Vánocích mu bude 10 měsíců a hodně hraček bude mít po Luci (vkládačky, kelímky co se staví na sebe, nafukovací válec aj.). Jediný co mě napadlo, tak jsou takový gumový autíčka, malý plyš. medvídek a na mimibazaru jsem oběma nechala ušít baťůžek se jménem a obrázkem.
19. říj 2008 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a mastičku na zuby mažu i dětem i sobě, když se mi občas ozve zub moudrosti a fakt pomáhá. :slight_smile:

Leni - s tím hubnutím se moc netrap, ještě nejsi tak dlouho po porodu. Jak se říká - 9 měsíců jsi přibírala, tak teď budeš 9 měsíců hubnout :wink:
19. říj 2008 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prin, máš ode mě vzkazík v IP.

Mílo, díky moc za rady, tak to je paráda, že ten gelík takhle pomáhá. A myslím, že ani není drahý. Hned zítra ho zkusím koupit.

Milo a simcecz, myslíte, že to můžu dávat, když dávám vše hypoalergenní? Máme hypoalergenní nutrilon, tak nevím, jestli můžu na noc dát hajaja nebo good night...

simcecz, teď jsme byli podruhé a naposledy na kyčlích, vše v pohodě a při odchodu mě doktor důrazně varoval - žádné chodítko ani hopsadlo. Kvůli kyčlím prý rozhodně ne. Akorát mezi maminkami se názory různí, kámoška dává chodítko, někdo si zas chválí hopsadlo, já to ale pořizovat nebudu :slight_smile:

Petrunko, už úplně bez plínek? Ty jo, super! Gratuluji.

Zdeni díky za útěchu, SNAD :slight_smile:
19. říj 2008 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek