• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děťátka narozená v Dubnu 2007 a jejich sourozenci III.

Tak nám taky žádnej moudrák neroste,ale i tak je Sárka moc vychytralá,někdy přímo vyčůraná :grinning: :grinning:
Moudráky rousto mezi 16 až 30 rokem,ale v dnešní době bych se už ničemu nedivila :wink:
2. zář 2009 v 10:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Seymi...Adélce přejeme hodně štěstíčka a zdravíčka k dnešnímu svátku :dizzy_face:
2. zář 2009 v 10:03  • Odpověz  • To se mi líbí
alči - tak to je fakt úlet, s tím litováním, že zase holka. my náhodou nedávno v našem psychovýcviku zjistili, jak je děsně důležitý pro holky, mít sestru. že to prostě neni jako kamarádky, i když ty můžou bejt taky hodně blízký a fajn, ale prostě krev je krev :wink:

ad jméno. mně prudili jen v porodce matrikářky, dokonce mi nabízely, jestli si nechci vybrat nějaký jiný :sweat_smile: a přinesli mi tam tu sedmisetstránkovou bichli, že u taishy není jistý, jaká je správná pravopisná podoba :grinning: no, to fakt teda neni, když to používá půlka arabskýho světa a nějaký ty amíci :wink: ale nakonec se ukázalo, že jen neuměj hledat v tý velký knize :wink:

a na jméno si lidi zvyknou. co můžou dělat jinýho :wink: a význam toho jména je super, co si malá ženská může přát víc ? :wink: :dizzy_face:

jo, hehe, a mp jsem řekla tu storku ze šestinedělí - a od tý doby se u nás neřekne hovnu jinak, než banán :grinning:
2. zář 2009 v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí
arti - čekáš kluka? tak to se připrav na pořádný ramena. pipině zdar!! :grinning:
2. zář 2009 v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
jo, alči, nehnula sis nějak kostrčí? od toho někdy bejvaj děsný bolesti...
2. zář 2009 v 11:16  • Odpověz  • To se mi líbí
No zdar holky.
Alco at premyslim, jak premyslim proste nevim, jak a kde se ti to natrhlo :sweat_smile: I kdyz jsi to popsala hezky. Asi si k tvymu popisu budu muset vzit zrcatko :grinning: :grinning: :grinning:

A vitam novou maminku!

A neco od nas. Jak u vas probiha kakani venku, myslim kakani deti. Adelka zatim nedokazala udelat bobek na vzduchu. Jako bez nocniku nebo zachodu. Byli jsme ve meste a ja s ni porad vybihala z obchodu, protoze mi co 5min.hlasila, ze bobek. Ja ji chytla a pred tim jeste na zem pripravila pytlik, do kteryho melo byti ono vytvoreno. Jako kde se kadi ve meste? Proste to resim takto. Nuz zkousela jsem ji drzet nohy nahore, dole, roztazeny a i u sebe a Adi pekne tlacila, ale nakonec vzdy zahlasila: maminko nejde to, a sli jsme zase nakupovat. Horsi bylo, ze jsem tu jeji snahu prozivala tak moc, ze jsme pak vazne museli domu a bobek(pro Kyri banan :grinning: )jsem sla tvorit ja :sweat_smile:

A Ondrasek? Je to proste mazlik. Roste jako z vody. Uplne me to dojima, jak je kazdym dnem jinej. Jak uz zkouma okoli, jak se pomalu vylupuje z novorozenatka v miminko. Kricet, to on si umi pekne. Hlavne, kdyz se jedna o dulezity veci-jidlo, kakat, curat, vykakal jsem, vycural jsem, tlaci brisko a pod. A je asi fakt, jak pise Ali, ze ted uz moc takovy ty prkotiny neresim a jsem vic v klidu u jinech veci. Zase mi to vynahrazuje max.nasazeni doma. Ale pevne verim, ze se to ustali a ja budu mit trochu cas na siti a takovy ty prdlacinky, kteryma se odreaguju. A proto jsem koupila Adi vlnu na cepici a cekam, ze uz dnes ji dopletu! Chachaaaaaa, snad na dalsi zimu :grinning:
A zarleni? Probiha sem tam nejaka pekne scenka. Ale je to den ode dne lepsi. Adelka spis vidi, ze mam starost o Ondru a tak kdyz me chce nastvat, dela mi naschval, jako ze me utece s plinkou nebo Ondru jde vzbudit behanim a vrestenim kolem nej. Ondra se ale vic a vic obrnuje a spi i kdyz vedle nej zbijeckou delaj :sweat_smile: A manzel? je v jednom kole. Hlavne s tou stavbou. Je na to ted sam a tak ma vic honeni. Ja stacim akorat obtelefonovat, ale nekam zajit? To je tezky byt nekde na cas se dvema cudlama. Trva nam hodinu nez se vyprdelime ven! Musime trenovat :wink: Na jare mam linit do 10min. byt z baraku :grinning:

A moudraky...to snad ani neni mozny????? Me vylezl na me svatbe, zrovinka kdyz mi muj muz sundaval podvazek. Najednou bolest a krev a zoubek byl na svete. Od te doby dalsi nevylezl, tak nevim, jestli se budu muset znovu vdat, abych mela vyvazenou hubu :grinning: :grinning: :grinning:
2. zář 2009 v 11:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
jsem vás dočetla a pobavila jsem se:slight_smile:

Tééééda moudrák u dvouletýho dítěte?
Tak to jsem fakt neslyšela, to jako má někde třetí stoličku joooo?
My máme všude jen dvě a stačí nám to až až

Já se tak těším na druhé mimi, že bych už šla rodit a hned :wink:
Jen ještě musím zjistit co to bude jestli holčička nebo chlapeček no ještě si chvíli počkáme.

Jo a holky,
řeším jestli mám dát malou do školky nebo ne poraďtě?
Až se malé narodí, tak se bojím že nebudu stíhat a Andulka by si pohrála ve školce a já bych to s mimčem doma stíhala třeba ale zase na druhou stranu mám strach, aby si nepřipadala odstrčená že jsem ji frkla do školky??????!!!!!!
2. zář 2009 v 11:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Prot,a ty mas jak dlouhou rodicovskou? pokud na 4, tak ti Aňu stejne nevezmou, kdyz budes doma s druhym
2. zář 2009 ve 12:15  • Odpověz  • To se mi líbí
prot, my dali taishu na dva půldny do soukromý montessorky (začínaj, tak ani nejsou moc drahý a přeplněný :slight_smile:) a už se nemůžu dočkat mj. toho, až naběhneme na nějaký lidštější režim (např. chození spát v nějakou rozumnou hodinu)

navíc jsem zjistila, že ty dvouleťáci už oceněj kamarády a možnost chodit si hrát někam jinam, učit se třeba dělat s keramickou hlínou nebo foukat do píšťaly, takže myslim, že to prospěje všem :slight_smile:

hehe, a ten moudrák na svatbě, to je nářez!!! :grinning:
2. zář 2009 v 15:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Kyri ono asi záleží, do které školky přijdeš. Kamarádka má klučíka, kt. budou v lednu 3 a od prosince bude chodit. A to je doma na mateřský s holčičkou a tý je 9 měsíců. :wink:

Seymi tak moudrák dobrej. Jinak my když jdeme do města, tak se kakat nechce a když se chce tak popoběhneme domů nebo třeba k babičce. Zatím to vždycky vydržel. Jednou jsem ho chtěla dát vykakat v lese, když jsme byli na cestách, ale on jak je zvyklej čůrat ve stoje, tak se prostě nevykakal, když jsem ho držela. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. zář 2009 v 07:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
3. zář 2009 v 08:07 • jjjitule
My máme dole tři na levé straně a na pravé nám raší také a chystám se zítra k zubařce jahak je to možný.Já je měla až ve dvaceti.Bojím se aby se jí to tam vešlo.Pak vám dám vědět jak to dopadlo.
3. zář 2009 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Kristi ne ne, mám na Andulku mateřskou na tři roky.
Mám v tom nějaký zmatek musím se někde informovat.
Prý snad až mi na Áňu skončí mateřská a budu doma s prckem tak by ve školce mohla být celý měsíc ale jen dopoledne?!?!
3. zář 2009 ve 12:14  • Odpověz  • To se mi líbí
sisinka,co je to za blbost,tri na leve strane,zubak moudrosti roste vzdy jeden na kazde strane a az pri druhych zubech :confounded:
3. zář 2009 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Prot, u nás ve školce je hodně maminek, které jsou doma s maldším dítětem a straší mají od 3 let ve školce na celý den. Spíš je problém, aby dítko vzali, když je tolik dětí. Já mám malou přihlášenou do školky, přihlašovala jsem ji ještě, než jsem otěhotněla, nevěděla jsem, zda se mi povede otěhotnět. Malá chce mezi děti, ale po dnešku budu hodně zvažovat, zda ji tam dám :pensive: Vzali ji dnes s sebou na hřiště a jeden chlapeček jí podrazil nohy a ona spadla čelem přímo na hranu schodů. Rozrazila si čelo a přes celé čelo má podlitinu jako hrom. Teď jsem přijely z rentgenu, naštěstí na rentgenu nic není, ale přesto se bojím, teď zrovna spí, tak snad to bude dobré, pořád ji chodím sledovat. Vím, že stát se to může kdykoliv, ale přece jen asi v té školce je větší pravděpodobnost :pensive:
3. zář 2009 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Samsi, to je pech v te skolce. Hned na zacatku toto :unamused: Ja taky vaham. Adelku vzali uz od ted. Ona deti uplne miluje, kolektiv a vidim, jak si zacina hrat takovy ty hromadny hry, blbne a tak...nechci ji nutit byt doma, kdyz by mohla uzit srandu s vrstevniky. Na druhou stranu se bojim, toho, co pise Samsi. Na vic u toho nebudu, nebudu nic vedet a videt. Fakt vaham. Ted ale rozhodne nemam na to stat do pul devaty s Adi ve skolce :sweat_smile: to chce jeste par tydnu trenovat na cas :grinning:
A do 2let muze chodit na 5dni v mesici po 4hod./den a od tri let snad vazne na cely mesic 4hod./denne, kdyz budu doma s druhym ditetem.
Holky, jsem asi trubka, kdyz to nevim. Ale myslela jsem, ze nastupem na dalsi MD se zkonci rodicovske davky, ale me jeste za cervenec prisly, tak nevim :confused: Musim nekde zavolat a optat se, abych pak nevracela penizky.
3. zář 2009 ve 14:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Seymi, musis dojit na socialku a stopnout rodicak. Ja to nevedela, nestopla a ted vracim pres 20 tisic na davkach. Tak bacha na to!
3. zář 2009 ve 14:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Sey, utíkej na sociálku, musíš to zrušit. Je na to formulář.
Holky, s tou školkou je to fakt pech, když jsem viděla na kišti, co tam ty děti vyváděí, ta učitelka je bez šance tomuto zabránit. Já se přiznám, že já Nelinku dosud uhlídala, nikdy se nám takový karambol nestal, tak jsem z toho dost špatná a bojím se o ni. Pořád spí, budit ji nechci, to by pak brečela....
Ale ona taky miluje děti a kolektiv, už si umí s dětma pěkně hrát, je bez plín, bez problémů se domluví, no,a si to budu muset překousnout, že chodí domů obouchaná :confounded:
3. zář 2009 v 15:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojda,

samso, karambolům ve školce prostě nepředejdeš. Ale to bys děti nemohla pouštět nikam, kde je víc dětí. To je hned. A zaplať bůh, když to skončí "jenom" modřinou. Já přemýšlela, jestli mám dát Olivera do školky, ale myslím, že zatím stačí, když jdeme někam do klubu mezi prďolata. I když by to už možná zvládnul. Co já vím. Taky jsem přemýšlela, že bych ho dala od ledna. Má to svý klady i zápory.. ale zase budou mít asi plno.. a teď babo raď, že jo. :sweat_smile:
Prot, kámoška má rok a půl starýho synátora a holčičku, která šla teď do školky a vyzvedává jí někdy po třetí. Na přání dcery, páč tam chtěla i spát a líbí se jí tam a tak. Takže si myslím, že je to čistě na domluvě s učitelkama. Až budeš doma s druhým prckem, tak budeš pobírat mateřskou na něj, takže malé by se to vůbec nemělo týkat. A ve školce by ti jí teoreticky vzít měli. Teda aspoň u nás udělali opatření takový, že berou jenom děti, které jsou z naší části prahy a prý se vlezly všecky, který byly přihlášený.

ty jo, tady je to samá těhulka. to je super..:slight_smile: všem moc gratuluju!!! a těším se na další "dubňátka". :slight_smile:
3. zář 2009 v 16:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a taky jsem si říkala, že je dobře, že Oliver ještě nechodí do školky, když se narodil Nikolas, protože z té školky si děcka přeci jenom přináší dost nemocí. tak nevím.. ale je to na každým, jak se rozhodne. :slight_smile:
3. zář 2009 v 16:14  • Odpověz  • To se mi líbí
kuwaaaaaaaaa, uz tam letim!!! Diky!
3. zář 2009 v 17:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak já teda uvidím holky, jestli jí tam dám nebo ne.
Ale jak píše Katschka, tak si taky myslím že tam dítě vše chytne a mohlo by to přenést na miminko už jsem o tom taky uvažovala.

Já jsem asi fakt těhotná a mám těhotenskou demenci zase,
holky co teda budu pobírat až se narodí malé když ne rodičovský příspěvek těch 7600,- to budu zase brát půl roku PPM??????
3. zář 2009 v 17:47  • Odpověz  • To se mi líbí
prot, budeš brát půl roku PPM. akorát je to teď nově udělaný tak, že musíš poslat papíry od doktora zaměstnavateli a ten pošle podklady na, předpokládám, českou správu sociálního zabezpečení. Takže PPM budeš dostávat od státu. To aby to bylo jednodušší nebo nevím, proč to dělali. Každopádně musíš mít hooodně trpělivosti a neboj na ty úřady neustále volat, v jaké fázi se tvoje žádost nachází. Neb není problém, aby ti to vyplatili i tři měsíce zpětně. Je to bordel, bordel a pak ještě bordel.. takže pevné nervy přeju... hlavně to tam pošli co možná nejdřív.. :slight_smile:
3. zář 2009 ve 20:14  • Odpověz  • To se mi líbí
poupe:Mají mít 2 stoličky a my máme tři.Ne tři moudráky.Jen ten třetí by měl být moudrák.Zítra budu moudřejší.
3. zář 2009 ve 22:18  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Koukám,že tu řešíte školky. :wink:
Já jsem jí dneska šla zaplatit(udržovák na září+stravné do konce roku)a nechala jsem tam 750kč. :grinning: Ale alespoň budu mít klid od placení a můžeme nastoupit kdykoliv.Ředitelka mě přesvědčovala,že tam Ádu můžu začít dávat už teď,ale domluvily jsme se,že se tam s ním za týden stavím jen na čumendu,aby si okouknul kamarády a celou třídu. :sunglasses:
Samsi,.....................z toho mám taky celkem hrůzu,ale zatím to vypadá,že je Adam dost ostražitej,tak se tomu snad vyhneme.I na různé prolejzačky,skluzavky mu už nepomáhám,protože vím,že když má učitelka ve třídě 25 dětí(momentálně je jich tam zatím 13,ale radši se s ní domluvím,jak to zvládá,aby ho tam ti starší náhodou nevědomky neušlapali :sweat_smile: ),tak to všechno ani nestihne uhlídat. :pensive:
A s těmi nemocemi máte pravdu.Ale pokud nemáte ještě mimčo,které by se mohlo nakazit(u maminky v bříšku),tak je lepší,když si prcové ty nemoce(spalničky,zarděnky,příušnice apd.)odbydou dřív,než půjdou do školy.Ale to jen můj názor. :wink:
4. zář 2009 ve 12:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak zubařka má dovču a to i příští týden.Takže až za týden.
4. zář 2009 ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, tak jsem si vyzvedla ten papir na socialce a zrovna mi prisel dopis z okr.spravy soc.zab., ze mi od 1.8. odebiraji davky rodicovske, protoze v mesici srpnu se narodilo nejmladsi dite a tim mi zanika narok na davky pro dite starsi. Tudiz to chapu, ze kdyz bych mela TP na konci srpna a prenasel do zari, ze bych rodicak mela jeste za srpen. Jo a ten dopis mi prisel jen proto, ze jsem min. tyd. zazadala o porodne a tim databazi prolitlo, ze mam dite, kdybych zadala az ted v zari, asi by mi za srpen jeste rodicak poslali a ten bych pak musela vracet.
Tak to jen pro info, kdyby nekdo chtel vedet jak to probihalo :wink:
5. zář 2009 v 08:07  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj vsem, je tu nejak mrtvo,ne?? :unamused:
Jinak nas prcek je dneska prvni den ve skolce, tak jsem z toho cela nesva.. hned utikal za detma,ani mi nerekl ahoj.. ale asi je to lepsi,nez kdyby plakal...
Takze ja mam cely den pro sebe-teda-pustila jsem se do generalniho uklidu-snad posledniho, nez se budeme stehovat do noveho domecku:D
9. zář 2009 v 08:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,

tak hlasim, ze se mi po deseti dnech vratilo domu me ditko a jsem ten nejstastnejsi clovek na svete, ikdyz uz me taky zase zlobi!! :grinning: Ale tech deset dni bylo pro mne jako vezeni! MUsela jsem se ucit na statnice a porad jsem myslela na ni, jak mi chybi. Kdyz me pak videla po te dobe, tak to byl desne zvlastni pocit... Jako bych to ani nebylo me ditko. Delala na me takove stydliky, i kdyz se semnou mazlila, ale proste mi prisla naka jina, dospelejsi, buclatejsi, umirnenejsi :slight_smile: . Doma samozrejme hned letela do pokojicku a tak krasne si hrala, uplne byla na ty sve hracky natesena!!! A nechtela pak jit do postele.
Jinak hlasim, ze je ze mne konecne, konecne BLBEC, tj. Bc. Takovy maly nevyznamny titulek, ale proste jsem nesmirne rada, ze jsem konecne, i pres materstvi a roky umorneho uceni mezi kojenim, prebalovanim a nakupy a domaciho uklidu dosahla teto mety! A na dlouho nechci o dalsim studiu slyset!!!!!!Leda az budou deti odrostlejsi!!!
9. zář 2009 v 15:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Arti GRATULUJEME k Bc.!!!! Statnicovat ve tvem stavu je vazne klobouk dolu! Tak ted vzhuru k porodu!!!

Jinak jak Alca ma potiz, teda ti lidi, se jmenem Theusky, tak jsem byla prekvapena, ze i nekdo ma problem se jmenem Ondrej :confused: A to moje babicka. Problemu je hned nekolik. Pry po kom to jmeno dostal? Jmeno je desne tvrde a hrubianske! Jak mu chceme rikat? A zaverem jsme pry mohli vybrat jinak a lepe :unamused: Coz me dost zamrzelo, protoze si teda nemyslim nic z toho vseho :angry: A konec koncu, at se s tim srovna, menit ho nebudeme :wink:

Dnes jsme s Adi byli od rana v Jicine na meste pohadek. Adelka unesena uplne ze vseho. Nejvic asi z detskeho tancovani a jizdy na sekacce :grinning: O tom nam vykladala snad hodinu :sweat_smile: A Ondrasek to zvladl bravurne. Bylo teplo, tak potiz s prebalovanim a kojenim odpadla a pradne jsme den pobyli venku. Ja se ale cejtim silene unavene. A jsem rada, ze jsme doma a je tu klid, relativni. Ale uz me z tech vsech pisnicek a divadylek a predvadeni, cinkani a troubeni hucelo v hlave. Tak zase za rok :wink:
9. zář 2009 v 18:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek