• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děťátka narozená v Dubnu 2007 a jejich sourozenci III.

Sok, jasny, tolik penez a proletis to za par minut.
Karot, jsem zvedava, ajk to Adam zvladne. Me se nechce Adi davat do skolky, teda. Ale ona by moc rada,no :unamused: A Ondra je z Adelky uplne unesenej. Kdyz si ona hraje, tak on na ni kouka, povida neco a usmiva se. No krasny proste. Rano kdyz jsem kojila a Ada vstala a sla k nam, Ondra uplne zbystril, ze je vzhuru a ze jde k nam a normalne se sklebil. Ona porad dela nejaky bejkarny a jemu se libi, ze to je furt nejaka akce. Uz spolu hrali i na indiany. Ondra jezdil v dostavniku :grinning: No prca je to s nima.
Jinak ja od vcera lecim zanet prsu. Uz to tolik neboli, zobu homeo a chladim na stridacku tvaroh a slivka :grinning: tak ze vonim paradne!
2. říj 2009 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Seymi,...................nakonec jsem to prožívala hůř,než on. :grinning:
Přišla jsem tam o chvilku dřív,abych šmírla přes záclonu,jestli jí oběd a šmakovalo mu víc než doma.Jakmile p.učitelka otevřela dveře do šatny,všechny děti utíkaly k maminkám a on si v klidu dopíjel svůj čajíček. :confused: :grinning:
Pak se přišoural,řekl"Čau!".......a že chce ještě na WC.Nic si nepročůral a tak jsem je oba(jeho i učitelku)pochválila.Ale asi ho tam nečím nadopovali,protože tady od té doby,co se vzbudil,lítá jak raketa a vůbec neposedí. :sweat_smile:
Já nevidím důvod,proč by si Adi měla dávat do školky,když to tak krásně zvládáte doma. :sunglasses:
Já to dělám z čiré nutnosti,protože mi nic jiného nezbývá.Adam není zvyklý na nikoho jiného,než na mě a nechci ho tam dát natvrdo,až budu muset zpátky do práce. :unamused:
Naši to nechápou,ale moje maminka mi na druhou stranu řekne,že si ho k nim vzít nemůže,dokud nebude v důchodu.A kazit si s ním dovolenou asi nechce.Toť její problém,ale jestli si myslí,že Adam jakžto 12tiletej bude najednou žhavej na nějaké prarodiče,kteří na něj zrovna těch první ch 12 let neměli náladu,tak to jí asi neklapne. :sweat_smile:
2. říj 2009 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj zensky! Tak vam radostne oznamuji, ze se nam Filipek uz narodil a uz jsme od soboty doma! 30.9. v den terminu jsem byla na kontrole u Dr., otevrena na jeden prst a rekla jsem doktorce, ze bych rada uz rodila...Tak mi cipek pekne obtocila a my pak s manzelem doma jeste trochu skotacili v posteli, provadeli gymnastiku a do pul hod. pote, jsem zacala mit kontrakce. Kazde dve minuty a tak to trvalo snad tri hodiny! Jsem si udelala teplou koupel, zdalo se, ze to odezniva, tak prislo zklamani. Pak ale zase nastoupili kontrakce po 5ti minutach...Hm, to uz bylo ale neprijemne. Do toho jsem se musela starat o Sofinku, ktera chtela veceret, hrat si..Pri kazdem rozdychavani kontrakce, kdyz jsem byla na vsech ctyrech(to mi pomahalo: male pohupovani napred a vzad), hned si me osedlala jako kone :angry: .Jsem myslela, ze vyletim z kuze, ale pak mi to i pomahalo jako masaz proti krizovym bolestem :grinning: . Ty byly fakt hnusny!!! Kdyz se nam ji podarilo dostat do postele, zacali jsme premyslet, jestli jedem, koho zavolat na hlidani...kolem desate uz jsem rekla, ze uz chci jet, ze uz to je nesnesitelne, abych nahodou neporodila doma! Odvezla mne sanitka(kontrakce po trech minutach). To bylo jeste fajn, to jsem nevedela, co prijde potom a jak dlouho budu jeste trpet!!!!!!!!!!! :confused: :sweat_smile: . Pri prijmu jsem byla otevrena na dva prsty!!!Me picne, ze ja musim mit tak pomale telo...Tak jsem si tam rozdejchavala kazdou kontrakci jeste dve hodiny a cekala, az se to nekam pohne...Manzel mezitim prijel za mnou, ale musel zase zpatky k Sofii, nebot se kolem jedne probudila a byla uplne vydesena, kdyz nas doma nenasla a byli tam nasi pratele...Chudak. Manzel me stejne pri tom moc nepomahal, jen me rozesmival :astonished: , sasek jeden! Kdyz odjel, pustila mi por. asistentka hudbu, masirovala mi kriz, pomahala mi dychat, fakt super asistence! A ono se to pohnulo behem hodiny na 5 prstu! Uspech. Uz bylo asi kolem druhe hod rano! Dalsi dva prsty potrebovaly jeste asi hodinu. Byli jsme domluveni, ze manzela zavolame, az to bude opravdu na porod! Tak ho zavolali.Nez prijel, uz jsem byla v takovem stavu, ze jsem tam malem lezla po okne, jak hnusne bolesti jsme mela. Asistentky mi dovolily rvat, tak jsem rvala, ale OPRAVDU rvala, jako PAVIAAAAAAAAAAAAAAN, bez okolku, ostychani, hystericky, proste mi to bylo jedno!!!!!!!!!Tak hnusne bolesti jsem snad pri Sofii ani nezazila. A to me jeste nutily rodit jednou na leve strane, pak na prave, pak v klece. Otacely si me na tom kresle jak kure na rozni! No asi to muselo byt, aby se maly dostal ven. Jo a porad se cekalo, az mi praskne voda...a porad nic, ja bolesti jak svine, asistentka tomu chtela pomoct, ale jak mi tam sahla, tak jsem se do ni oprela nohou a malem odkopla.. :sweat_smile: .Fuj to bylo hnusne.Uz ani nevim, jestli mi praskla sama, nebo mi ji napichly..Nejuzasnejsi bylo, jak uz se maly dral ven, ja zacala rvat, tlacit, dejchat, rvat a furt dokola!!!Pak najednou slysim, ze jsou videt cerne vlasky, tlacim, mam pocit, ze mi pipka praskne :sweat_smile: :zipper_mouth: :fearful: , pali to jak svina a kuk, hlavicka je venkuuuuu a jeste tlacim a rvu, citim, jak ho paci ven a sup a je venku!!!Chvilku nic a pak plac! :slight_smile: Tak nadherny pocit jsem se Sofii snad nezazila! Jsem dekovala Bohu, ze uz se narodit, ze je to neuveritelne, ze jsem myslela, ze to nedokazu...A pak mi jej dali na prsa a byl tak krasny! Rodit syna je nadherny pocit!!! Mam pocit, ze pres vsechny ty bolesti to byl krasny porod! Stal rozhodne za to!!!! A manzel to take stihl!! Prisel tesne pred finalem, v mych nejkrutejsich bolestech me najednou nekdo bere za ruku a pusinkuje me..Jsem se lekla, ze me liba porodni asistentka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , fakt!!!Tak uz jsem byla mimo!!! :grinning: :grinning: .Manzel je prestastny a Sofinka ma bratricka take moc rada. Porad ho pusinkuje a hladi!!! Uz od prvniho setkani!!Tak snad to bude se sourozeneckou zarlivosti dobre.
No a jinak Filipek mel 3550 gr. a 50 cm a narodil se 1.10. ve 4:34hod!!!Takze zadny rychly porod!!!Ale je na svete a je zdravy, takze je to to nejlepsi!!!!!
5. říj 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Arti, GRATULUJEMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE :dizzy_face:
5. říj 2009 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Arti, ohromný gratulace!!!! Normálně tě obdivuju, žes to dala bez epi.. vůbec obdivuju všechny, co to daly bez epi.. A přeju vám, aby byl hodnej a v noci spal jako nemluvňátko a se sestřičkou, aby byli v pohodě.. prostě aby to byl ideál..:dizzy_face:
5. říj 2009 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky gratuluju :slight_smile: :slight_smile: at jste hlavne zdravoucky

kaci, bez epi to jde, kdyz ti nic jinyho nezbyde, no
5. říj 2009 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Arti, nemam ted moc casu, ale musim ti proste pogratulovat :dizzy_face:
Ses borka velika, statecna :dizzy_face: Preju hlavne zdravi, klidne a rychle szivani a vubec , vsecko at je fajne :dizzy_face: A ono bude :dizzy_face:
Filous je cela Sofinka :sweat_smile: to je neuveritelne:sweat_smile: Krasnej kluk je to :dizzy_face: Tak se mejte krasne a pusuju vas vsecky :grinning:

My vse v poho, Thea je poklad, Nelousek jeste vetsi :dizzy_face: Uz sumiruju opet roman legracni :grinning: tak se mejte vsichni pekne :dizzy_face:
5. říj 2009 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Arti...posíláme ty největší gratulace a přejeme hodně štěstíčka a zdravíčka celé rodince :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
5. říj 2009 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Arti moc velké gratulace. :wink: Jsi šikulka, že jsi to tak zvládla. Malej je krásnej a fakt jsou si se Sofinkou dost podobní. :grinning: :wink:
5. říj 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Arti, velikánská gratulace, malej je nádhernej. :dizzy_face: Ale teda porod.... bojím, bojím, jsi moc statečná.
5. říj 2009 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Arti,.......moc,moc gratuluju k Filípkovi a přeju hódně zdravíčka.Je nádhernej a všem Vám to na fotkách sluší. :dizzy_face:
5. říj 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
arti, gratulááááááááááááááááce, úplně jsem slzela a vzpoměnla si na Honzulku.-- ježiš, to byl oproti Maru super porod!!!! a je to kus krásnýho kluka......!!!

holky, já to tu vůbec nestíhám, ty dva mi už dávají dost zabrat!!nejhorší je, že skoro nespí, Maru nechodí spát vůbec a Honzul spal dneska dohromad yza celý den od sedmi hodin 15 minut a to ještě v autě - no holky opruz, vážně!!!! :frowning2:(

tak zatím a držte se.........
7. říj 2009 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aloušovi všechno nejlepší k narozeninám :slight_smile:
8. říj 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tyyy brdo Hani, Jenovi uz bude rok!!!! Ty blaho to to leti!!!!

A Alous dnes slavi! No tak to tez gratulace leti od nas! :dizzy_face:
8. říj 2009 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, vsechno nejlepsi oslavenkyni a Arti tobe taky gratulace. Chtela jsem se zeptat, jestli neumite nektera dobre anglicky. Potrebovala bych prelozit par vet. Vcera jsme se vratili z Turecka a vsechno v pohode. Odlet byl v 7.20 a malej ho prospal a zpet jsme leteli ve 22.50 a pro zmenu to prospala mala a malej pak chvilku a v autobuse. Nemohli jsme ho dostat do vody, takze se koupal az 6 den kdy uz mu byl fakt hic. Pak jsme ho ale nemohli dostat z vody, takze jsme se ve vode stridalis muzem. Meli jsme s sebou uceni pro malou takze pred snidani a pred obedem probihalo uceni. Misto 3hvezdickoveho hotelu jsme meli nakonec 5-ti protoze tamten uz zavreli. Nemohli jsme si na nic ztezovat, jidla hromadu takze jsem o 3 kg tezsi. Proste od 8 rano do 8 vecer jen jidlo od hranolek, hamburgru, pity, ruznych zakusku az po zeleninu a pudinky.....Nedalo se tomu odolat, tak budu muset odolavat ted.Chtela jsem se zeptat, jestli uz davate nekdo dite do skolky a jestli je to v pohode.
8. říj 2009 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dik :dizzy_face:
8. říj 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Arti, velka gratulace:slight_smile:
8. říj 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
sey letí to jako blázen!!! :frowning2: vám ty malý, hodňoučký miminečka úplně závidím...... :grinning: Honzulka už je pěkný raubíř!! :wink: už si hned tak něco nenechá líbit, tak když se začnou s Maru mydlit, tak to stojí za to.....
9. říj 2009 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, jsem opet prekvapena, kolik toho musim docitat :grinning: :grinning: :grinning: U nas zima jak na sibiri, vytahla jsem zimni bundy. A ja zase valcim se zanetem prsu. Tentokrate druheho. Snad uz naposledy. Pritom O. pekne pije a v noci ma teda interval dlouhy a tak ja bych rada odstrikala, janze jsem tak grogy, ze se nevzbudim driv nez me nechce Ondra. Tak asi proto,no :frowning2: Ale kdyz bude takto spat, vsechno vydrzim! S Adelkou si skvele rozumi, to bych se opakovala ... no proste, kdyz jsou zdravi, je to super!
Jinak u nas asi nic noveho. V pondeli me ceka Ko po sestinedeli a Mudrik se bude ptata na antikoncepci. Ja nikdy nic nebrala, tak nevim.
13. říj 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Seymi já si teď nechala píchnout injekci. Je to na 3 měsíce a je to i pro kojící. Já jsem zatím spokojená. Mám jí měsíc a ani nešpinim nic. :wink:

Jinak my se máme fajn, Kubík je miláček, pořád se pusinkuje, s každým :grinning: , vždycky ke mě přijde, obejme mě a řekne mi Maminko rád. :sweat_smile: Prostě pusinka. Jinak taky zlobí, to zase ne že ne, ale dá se to.

Přejeme všem dětičkám zdravíčko, protože tohle počasí je fakt hnus. Minulý týden jel na 2 dny Kubík k dědovi na hausbot v kraťasech a krátkým tričku a teď taháme zimní bundy a boty.
13. říj 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky!.................Taky u nás už 3 dny přutuhuje.Fouká tu vítr a maxima jsou 6 C.Stejně jsme zalezlí doma,protože jsme nachcípaní,tak mi to moc neva. :wink:
Seymi,..................ten zánět můžeš mít klidne z toho,že Ondra zachrápne kojení.Když jsem ještě kojila Ádu,tak se nám jednou vyjímečně stalo,že spal v noci mezi kojením 6 hodin,místo klasických 3. hodin a už mi naskákaly zatvrdlinky.Naštěstí to odsál,ale měla jsem z toho vcelku nahnáno. :sweat_smile:
A co takhle odsávačka a nebo manžel?
Taky znám pár tatínků,co dosávají zbytky po dětech. :grinning:
14. říj 2009 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo Sok, fakt. Min. tyden horko a ted tady uz druhy den snezi! Ada uz chodi v zimni bunde a bufech :sweat_smile: teda ja taky. brrrrrr
A Karot diky za rady, odsavacku mam, odsavam, ale holt v noci jsem tak utahana, ze se proste nevzbudim :confounded: chladim, davam tvaroh a zobu homeo. Dnes uz to vypada mnohem lepe, tak to snad nezakriknu. Myslim, ze to mam spis z prochladnuti. Od te virozy se to se mnou vlece :frowning2: A ja bych si teda od manzela odsat nenechala :confused: pripada mi to :stuck_out_tongue_closed_eyes: kojit jeste jeho :unamused: to ne, s nim si uziju lepsich veci :dizzy_face:
14. říj 2009 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Seymi,...................s tím manželem mi to taky někdo radil,když si mi ztrácela laktace.Stačilo,když jsem to manželovi navrhla a už na něj šly mrákoty. :grinning:
14. říj 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
hojda, ženy, máme soutěžní fotečku vystavenou tady:

je to ta druhá v pořadí, jméno dominika a je na ní 4měsíční taishinka v guatemala šátku.

že nám dáte hlásek? :wink:

předem ď trpělivým a nám nakloněným - není to jen tak, člověk se musí zaregistrovat, jinak to nehlasuje...
15. říj 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
hani, malej už má skoro rok..! to je mazec, jak nám rostou (a my stárnem :grinning:)
15. říj 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kyri, mate hlas :dizzy_face:
15. říj 2009 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prejeme krasny zimni den, u nas od rana snezi, fuj to je zima, nikam nejdu! Jsme ted uz asi tyden s Filipkem uplne sami, nebot jsem Sofinku poslala s babickou na prazdniny do CR a uzivam si toho myho pindikatyho kluka. Je fakt hodny, mam pocit, ze jej mam za odmenu! :slight_smile: :wink: :dizzy_face: ! V noci se budi po trech hodinych, pres den tak ruzne 2-3 hod, nakojim, prebalim, soupnu dudlika(to je Filipkuv novy kamarad od te doby, co mel trochu vetriky a nemohl poradne zabrat, kdyz chtel spat a furt se chtel jen chovat ci dudlat muj prsec), podudla si a spi. Ted jsem jej koupala v takovem tom kyblu a moooc se mu to libilo, ani jednou nezabrecel!!!! Si rikam, kdyby tenkrat byla i takova pohoda se Sofinkou, mohla uz jsem byt davno Mgr... :grinning: To by se to statnicovalo! Ale ja ted konecne muzu zacit cist nakou jinou literaturu, poprve za tri roky ctu take neco jineho nez odbornou literaturu! A pletu malemu ponozky z ovci vlny, pac je fakt zima! Uz jsem musela i zatopit. Sofince jsem dopletala svetr jeste ten vecer, nez jsme jeli do porodnice rodit! Tak tu mam odbytou :grinning: . Rada bych upletla nake dupacky na zimu, tak uvidim, jak to stihnu. V nedeli tu mam zpatky andilka certika Sofinku, tak se ji budu zas muset venovat. ale uz mi chybi, my jsme spoutany nerozlucitelne!!! Jinak u nas nic noveho. Poprve si uzivam materskou. Prala bych to i vam, co to mate pernejsi. Ale vezte, bude lip! Urcite!
A antikoncepce po porodu? Nejlepe abstinence, ne? :grinning: :astonished: . No tady v Nemecku jsem narazila na nakou PERSONU, ma to fungovat tak, ze to ukaze, kdy mas presne plodne dny, kdy nemate delat toto. Ale jestli to funguje i po porodu, to musim zjistit. Jinak to necham asi zas na prirode a budu se modlit, abychom nebyli tehotni moc brzy! My jeste treti planujeme, ale rikala jsem si, ze by se to chtelo take trochu profesne vyvinout, tak uvidime!
Kyri, rada bych take hlasovala, ale jaksi admin vas odkaz smazal, tak jej napis do IP.

Tak ja zase jdu lenosit, pusinka Filipek ani neduta, po koupani hnedka usnul :slight_smile: .
15. říj 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je Arti, tys i to uzivas!!! Krasa! My dnes mame od rana trochu rusnej den. Ada mela rehabilitaci a musela jsem jeste jet nakoupit. Ale nemam koho na hlidani O. a nechci ho nekde s nekym nechavat, jedine, ze by ten nekdo jel s nami a kocarkoval kolem nemocnice nez A. zacvici. No tak kdyz jsem rano vstala a videla vsude bilo, bylo po srande, cekalo me jeste ke vsemu vyhrabat auto a na letnakach odjet z toho bilyho studenyho. Po ranu si O. dal slusne rozhozeny kojeni, tim mi opravdu pomohl a ja vubec netusila, kdy bude mit zase hlad. No nakoupili jsme, v cekarne pred rehabkou jsem O. nakojila a pak on behem cviceni koukal vsude ze sedacky a A. uplne ukazkove cvicila. No byli oba svetovy. Hodinu to zvladli v pohode. No ale pak to zacalo. A. hladova, pretazena, unavena. O. nevyspalej, bez svyho teplyho hnizda. No nejak jsem je vyklopila doma a ted se tu po me A. vali a O. nejak tak pochrupuje venku zahalen do poletujiciho snehu. Jen se mi nechce tam porad behat a udrndavat ho, protoze se musim prezout a oblict :unamused: No, proste zima zimouci. Tak jsem vcera teda objednala bufy pro Adi a v pondeli jdu sobe kupit poradne teplou zimni bundu, ktera za ty prachy by snad mela varit i svaraka!!! :grinning: :grinning: :grinning: a kdyz uz budu nakupovat, tak chci i cepici a rukavice a salu a a a .... no aby to proste vsechno ladilo, ze jo!!!! Jezuch se blizi!!!! Pripada mi, ze uz je zitra. Venku bilo a z regalu na me cumakovali vanocni ozdoby :astonished:

Kyri, taky mi to posli do IP,jo :wink:
15. říj 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
alči, díkec :slight_smile:

jé, bože můj, debilní pravidlo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jj, písnu ip :wink:

jééé, arti - gratuluju!!! nedočítala jsem, a koukám, že už jsi taky dvojmatka :slight_smile:
tak ať jste zdraví a v pohodě :dizzy_face:

... dočetla jsem tvůj porodní příspěvek - nádhera. super, že sis to tak užila :dizzy_face: :dizzy_face:
15. říj 2009 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem zaktualizovala nase album o fotky od profesionalky fotografky! No ty penize za foty jsem oplakala, ale myslim, ze to stalo za to :slight_smile: . Filipek je stale zlaty, dokonce uz na me kouzli obcas naky ten usmev, kdyz se s nim mazlim :slight_smile: . Ale obcas v noci nas nak trapi brisko. Mam podezreni, ze fenyklovy caj je na prdiky, aby se delaly a ne aby se jim predchazelo. Chudak pak je jak nafoukla ryba a budi se od snazeni a tlaceni. Prdku si asi muze natrhnout... :frowning2: .Ale docela to jeste jde...Tak ja bezim zase kojit, uz se budi a knoura.papa a hezky zimni den preji!
17. říj 2009 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek