• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děťátka narozená v Dubnu 2007 a jejich sourozenci III.

VŠEM MALÝM GRATULANTŮM PŘEJEME HODNĚ ZDRAVÍČKA :hearts::hearts::hearts:
16. dub 2010 v 19:47  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahojky!
Koukám,že ty 3.leté prohlídky zvládáte s přehledem. :sunglasses:
Nás to(snad-ještě nám nepřišla pozvnánka :sweat_smile: )čeká tento týden.Minulé pondělí jsme byli i u zubaře.Dr. Ádu trochu přechválila tím,když řekla,že vždycky spolupracoval a tentokrát nechtěl pusu moc otvírat.Ale dr. to nevzdala,ukázala mu svoje pomůcky,slíbili jsme mu autíčko a pak si nechal zoubky ochotně zkontrolovat. :grinning:
Já měla už 3 týdny vypadlou plombu,takže bylo co vrtat.Když dr. zjistila,že už mám termín v srpnu,raději mě pozvala ještě na červenec,že odvrtá ty otazníky,které tam má už 2 roky.Má totiž strach,že nebudu mít po porodu čas,si na nějakého zubaře vzpomenout. :grinning:
Jinak jsme úplně pookřáli,když nás včera ráno probudilo sluníčko a dneska je to tu skoro na plavky.Takže si dnešek raději pořádně užijeme,protože pak zase hlásí déšť. :rolling_eyes:
18. dub 2010 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Čauky tak my už máme také tříletou prohlídku za sebou :wink: Helenka měří 99 cm a váží 16kg.Byla u mudry úplně vzorová nechala se prohlídnout i poslechnout .Slyší výborně což mě těší jen neumí poslouchat :angry: :grinning: Rovnou jsem jí nechala naočkovat proti klíšťatům.Dávali jste taky očkovat děti?

Dneska jsme oslavili Helenky narozeniny bylo tu pěkně rušno :slight_smile:Nevím kde se v Helence bere ta nevím jak to popsat agresivita je možná silný slovo ale jiný mě nenapadá.Všechny hračky jsou její a nechce nic pučovat ani si to vysvětlit.Ještě loni půjčovala hračky když jsem jí řekla že jí to děti vrátí ale letos je to krize prostě je to její a konec :frowning2: Naštěstí to dneska trvalo jenom chvíli a pak dostala nový hračky tak už jí to bylo jedno.Ale pořád jí musím hlídat jak ostříž aby někoho neplácala nebo nešťouchala.Jsem úplně vyřízená už se těším zítra do práce :grinning:.
Jdu spát abych byla zítra svěží pa pa
21. dub 2010 ve 20:20  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Gratulujeme Oliverovi ke 3.narozeninám a s Adámkem mu přejeme všechno nejlepší. :dizzy_face:
Kamik,..........................z té "agrese" si nic nedělej,protože ta je normální po nástupu do školky.Musí si tam ubránit své místo a hračky,tak to pak dělá i doma a u cizých.Adam má taky občas takové úniky.Včera jsem byla u dr. a vzala jsem s sebou oba kluky,aby netvrdli doma(stějně ho musí manža hlídat,když ho nemám kam dát).Než jsem se dostala na řadu,vcelku obstojně si hrál v dětském koutku,ale pak přišla paní s cca 2.letou holčičkou a už si syslil hračky pod sebe,aby mu je nevzala. :grinning: Naštěstí u nás stačí domluva a když viděl,že je holčička hodná,všechno vrátil a pak si jí měřil přes dalekohled. :grinning:
Přišla nám pozvánka na prohlídku,tak jdeme zítra v 9:00.Barvy se nám pletou,to E vcelku zvládá,ale nesmím ho s tím otravovat dlouho.Zkoušeli jsme nacvičit básničku,ale z toho asi nic nebude.Tak uvidím,co tam předvede. :sweat_smile:
Jinak se tu trochu vylepšilo počasí,ale jakmile se schová sluníčko,je to pomalu na zim.bundu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. dub 2010 v 11:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj všem!!!

Karot, děkujeme za přání! :slight_smile:Narozky jsme dneska oslavili zatím rodinně. Nafoukli jsme mu asi čtyřiřapadesátosmbalonků. :slight_smile: Nevím, jestli z toho byl víc vyřízenej Oliver, Nikolas nebo babička. :grinning: Volala mu babička ze slovenska a ten jí vyprávěl uplně všechno. Jenom mu moc nerozumněla. :sweat_smile: Ale to se poddá. Taky jsem dělala dort... já a dort.. já, která peču tam maximálně štrůdl a litou buchtu.. No, taky tak ten dort vypadal. Udělala jsem nahoru mléčný marcipán jako červený podklad a z pravého marcipánu jsem se snažila udělat mašinku. I jsem si myslela, že se mi docela povedla (jako předlohu jsem si vzala Tomáše). Pravda myslela jsem si to pouze do doby, kdy Oliver nepoznal, že jde o mašinku. Jediný co poznal, byla 3 a kola na mašince. No, se to nějako nepovedlo no. Asi příště dort koupíme. :sweat_smile:

No nic, jdu spát. Mám toho dneska plný kecky. Mějte se všichni krásně!!!! A všem krásný narozeniny a úžasný oslavy!! :slight_smile:

Jo, Kamik, mě přijde, že to s tím "mojáčkovstvím" je prostě období. Protože to mají všechny děti. Myslím, že to je jako vzdor a puberta... Akorát je to na palici. :slight_smile: Tak hodně trpělivost! :dizzy_face:
22. dub 2010 ve 21:51  • Odpověz  • To se mi líbí
tak i tady prejeme Nellince od Laz vse nej k dnesnim narozeninam :slight_smile: :slight_smile:
23. dub 2010 v 11:30  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Tak hlásím míry z dnešní prohlídky.................14kg/93cm.Kontrolu očí s nastavováním "E" zvládnul Adámek bravurně a ještě jsme od sestry dostali vynadat,že jí zbytečně honíme,když už nám vyšetření očí dělali ve školce. :sweat_smile:
Na věk se ho neptala,ale básničku jsme přednesli společně,tak dr. byla spokojená.Spolupracoval i u prohlídky svého nářadí a přitom si na to ode mě už nechce nechat doma šáhnout.Asi se mi dr. líbí víc. :grinning:
Nellince od Laz také přejeme všechno nej a jsem ráda,že se holky alespoň občas zjeví v albech od Kristi. :wink:
23. dub 2010 ve 12:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky moje,

děkujeme mnohokrát,je to od vás milé!!!!!!!!!!!
A věřte,čtu vás denně,nebojte:slight_smile:)
Všechny vás moc moc zdravíme a taky přejeme všem dubňátkům jen to nej!
Často na vás vzpomínám s jistou nostalgií a slzou v oku,byly to kráááááásný časy,to naše očekává
ní....
Karot,přeju Ti pohodové těhu,hladký porod a zdravé miminko:slight_smile:
23. dub 2010 ve 22:17  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Laz,......................Dík.Budu se snažit. :dizzy_face:
Jinak přejeme Helence všechno nej k dnešním narozeninám,hódně zdravíčka,pohodvých vztahů s dětmi ve školce a ať se jí splní všechna tajná přání. :slight_smile:
Ráno jsme na 8mou vyrazili k Dopravnímu podniku(by tam Den otevřených dveří,protože měli 60.výročí od založení) a tam už byl zástoj asi 30ti lidí.V 8:10 vylezl průvodce a pustil dovnitř jen 10 lidí.Když už se blížilo 8:30 a nic se nedělo,začali jsme to vzdávat,že pojedeme radši domů,protože tímhle tempem bysme se na řadu dostali nejdřív za hodinu. :rolling_eyes:
Naštěstí pak vzali 25 lidí najednou a my se tam vecpali taky.Bylo to fajn,.....................dostali jsme se do depa,do dílen,dokonce nás naložili do autobusu a projeli jsme myčkou(pro Ádu super zážitek :grinning: ).Opakovat to budou nejdřív za 5 let,tak tam půjdeme znovu. :sunglasses:
24. dub 2010 v 11:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,

tak předně přejeme vše nej nej nej Helence a také Adámkovi. :wink:

Jinak si moc užíváme sluníčka. Jsem úplně nabitá, jak je krásně. Jsme pořád někde venku, nejčastěji teď u kamarádky na baráku. Dětičky si venku hrajou a my krafeme :grinning: . Zítra odpo tam budeme grilovat, její skoro manžílek měl svátek, tak mu jedeme popřát. Moc se těším, protože hlásí fakt krásné počasíčko. :wink:

Užívejte si krásné dny. papa
24. dub 2010 ve 20:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Čauky děkujeme za přání a Karot Adámkovi všechno nejjjjjjjjjjj :dizzy_face:
Helenka se už začala do školky těšit dokonce v pátek ve školce mi řekla mami jdi do práce pa pa :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
sokol hezký grilování ať vám vyjde počasí :slight_smile:
24. dub 2010 ve 22:29  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahoj!
Moc díky za přáníčka. :dizzy_face:
Sokol,..................my si sluníčka taky užíváme,neboj se.Včera jsme grilovali u Aničky a odpoledne se k nám chystá Honzík. :sunglasses:
Jak to máš vůbec s návratem do práce?
Kamik,...............no vidíš,že se to u Helenky zlomilo.Ono je možná lepší,když se jim tam nechce chodit na začátku a pak je to v pohodě,než když je to naopak. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Přeju všem hezký zbytek víkendu. :slight_smile:
25. dub 2010 v 11:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Karot já to mám momentálně tak, že jsem vedena na úřadu práce, protože musím být do září doma s malym, od září možná něco budu mít, když to vyjde. Tak uvidíme. Teď bych stejně do práce nemohla, když nemám kam dát Kubíčka. :unamused:
25. dub 2010 ve 12:24  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Sokol,.................mě to právě napadlo,že jsi asi doma,když Kubík ještě nechodí do školky.Tak si to prodloužené volno užívej. :dizzy_face:
25. dub 2010 ve 12:46  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj
přeji Dubňátkům všechno nejlepší k narozeninám, ať Vás rodiče moc nezlobí :wink:. My měli oslavu v sobotu http://mirka755.rajce.idnes.cz/Anetka_oslava_3._narozenin_24.4.2010_v_Berusce/#album a bylo to moc super :o)
26. dub 2010 v 10:04  • Odpověz  • To se mi líbí
čauky tak jsem byla s Helenkou u kadeřnice :slight_smile: Nechala jsem jí ostříhat na mikádo :slight_smile: už mě nebavilo každej den ten řev když jsem jí česala :unamused: Uvidím až jí poporostou jestli se jí budou zase dělat lokny nebo jí zůstanou rovný :slight_smile:
27. dub 2010 v 17:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Cau holky, uz ani nevim, kdy jsem vas naposled cetla, nejak neni casik :unamused:

Dodatecne preji vsem aprilovym oslavencum vsecinko nejlepsi a nejkrasnejsi a at jsou stastni jako my maminky :slight_smile: A samozrejme zdravicko a uspechy ve skolkach :wink:

Nase princezna oslavovala minulou nedeli, byla u nas i babicka, tak byla moc stastna. Party s 20ti detma jsme vsichni prezili ve zdravi, deti se vyradily a rodice zaplnili bricha dobrym obcerstvenim :wink:

Holky poradte, my stale plinujeme v noci, nejak se te pliny ne a ne zbavit. Jinak pres den byla M bez plen pred 2. narozeninkama, odpoledni spani take bez pliny, ale ten vecer vubec nevim jak na to :frowning2: . Predpokladam, ze vy maminky v CR uz to mate v malicku, my tu v Uk nemame ani zadny vzorny priklad (sousedi jsou v plenkach jeste ve 3 a pul roku).

Mejte se krasne a opatrujte ta jarni detatka
30. dub 2010 ve 21:02  • Odpověz  • To se mi líbí
čus holky kde jste?Snad vás neupálili? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. kvě 2010 ve 22:26  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Kamik,....................tak Helenku vyfoť,ať se můžu juknout,jak jí to sluší. :sunglasses:
Neboj se,my čarodky vůbec neprožívali.Spíš jsme se psychicky připravovali na náročný víkend,protože jsme museli(na popud mého otce)zorganizovat oslavu mých a Adámkových narozenin.Moc odvázaná jsem z toho nebyla,ale co by člověk neudělal pro klid v rodině,že?! :sweat_smile:
Bylo domluveno,že u nás všichni(moje babička,rodiče,brácha a ségra s přítelem) ze soboty a neděli přespí,byli jsme na to připravení se vším všudy,ale nakonec jich tu přespala jen půlka(naši s bráchou).Sobotní oslavu jsem vcelku zvládla,manžel hodně pomohl a i ségra se nabídla,že umeje nádobí.Dokonce mě naši šokovali tím,že by si chtěli vzít Adámka na pár dní do Telče(120km daleko). :confused: Ale v neděli jsem naštěstí vystřízlivěla. :grinning: Po snídani jsem se dala tradičně do vaření a naši se jali dělat společnost Adámkovi.Asi po 10.min. jsem měla maminku za zadkem s otázkou:"Nechceš teda s něčím pomoct?"
Tak jsem jí řekla,že až si to tu připravím(naporcuju maso na řízky,připravím si polívku do hrnce a uvařím ingredience na salát),přenechám jí namýchání salátu a manželovi nechám usmažení řízků.Vrátila se k vnukovi a za tu hoďku,než jsem to dodělala,jsem jí měla za zadkem ještě nejméně 3krát s tou samou otázkou.Pak už jsem to nevydržela a řekla jí,že jsme se domluvily na tom salátu a ona na mě koukala jak jójo:"Ty si ale nic takového neříkala!" :confused: :sweat_smile:
Asi zapomněla,že to slyšel jak manžel,tak můj táta,ale to už je jedno.Přebrala jsem si dítě a pustila jí do placu.Chudák manžel si musel vyslechnout jak jsem s bráchou vzteklá po tátovi a že naštěstí ségra je po ní(ruku na srdce-mě tahle infrmace spíš potěšila :grinning: ).Pak prý začala dobrovolně mýt nádobí a házela s nádobím do odkapávače tak razantně,že jí začaly hrnce padat na zem.Můj táta dusil smích a Adámek jen kroutil hlavou:"Ješiši!". :grinning:
Co se týče toho,že by si Adámka vzali k sobě,...................mám ho natolik ráda,že bych mu to prostě neudělala.Moje maminka je vzděláním zdravotní sestra,tuto funkci si ce nikdy nevykonávala,ale po škole dělala 6 let v jeslích.Na mou otázku,co by s Adamem dělala,kdyby měl třeba v pátek večer 40ky horečky a zvracel by(děts.pohotovost je až v Jihlavě,což je 40km),mi v těžké pohodě řekla,že by počkala do pondělka a zašla s ním na obvod.Když jsem se jí zeptala na to,jak se sráží teplota a zastavuje zvracení,nafoukla ústa a bylo po debatě. :confounded:
Jinak jsme byli dnes ráno na krčním a 31.5.2010 jde Adámek na operaci nosní mandle.Naštěstí tam byl moc hodný doktor a když viděl vypsanou tu naší nemocnost,navrhnul mi to hned.Tak se jenom modlím,aby nám to do té doby nezkomplikovala nějaká viróza a nemuselo se to odkládat. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Co se týče mě,mám za sebou cukr.test,který dopadl dobře a odpolko musím na endokrinologii pro další recept.Nějak dr. nevycházím podle tabulek a mám neustále nízké hodnoty hormonů.Začínala jsem na 100vce,teď už beru 200vku a to ještě nejsem těsně před prodem. :grinning:
Peppapig,....................taky máme na noc plenu.Sice jsou občas takové 3.denní záchvaty,kdy se Adam kolem půlnoci vzbudí,že se mu chce čůrat,ale jinak je mu to jedno.Přes denní spaní jí sice dávám,ale má jí suchou. :wink:
5. kvě 2010 ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Peppi, no proste ji tu plinku nedavej a bezte se pred spanim vycurat. par nehod se stane - tak jako u nas - ale pak si zvykne a pujde to. Holky Miušky jsou přece sikulky :slight_smile:
5. kvě 2010 v 17:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, N. nastoupila v pondělí do školky, nejen, že je to s pořádným řevem, ale dneska večer jí vylítla horečka, kašle a zvrací. Bojím se, aby to nechytla malá. Holky, jak jste na tom s nemocema školkařů? N. nemarodila vůbec od září a teď po 3 dnech školky toto. Jestli bude pořád nemocná, jak si na tu školku pak zvykne? Nadávám si, že jsem ji tam dala. Asi jsem měla ještě rok počkat.
5. kvě 2010 ve 22:27  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Samsi,...............nic si nevyčítej,protože ta nemocnost je normální.Holt záleží na tom,kdo tam co donese za bacila.Bavila jsem se o tom s dr. a ta mi říkala,že je nesmysl Adámka ze školky odhlašovat,protože si tu imunitu bude muset stejně vybudovat a čím dřív,tím líp.Akorát si máme dát tak půlroční pauzu,až se vrátíme z porodnice s miminkem,aby něco nepochytalo.Stejně jdeme v květnu na tu operaci,pak budeme muset zůstat 3 měsíce doma a to už bude srpen. :sweat_smile:
A stejně,když by si rok počkala,tak by si to jen oddálila. :unamused:
6. kvě 2010 v 11:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, nestiham nestacim:sweat_smile: jen ve velke rychlosti, Pepi, Kristi ti odpovedela v podstate to, co bych ti napsala ja, pred spanim vycurat, poradne, rict, at to zkusi vydrzet, pod prosteradlo igelit a cekat:slight_smile: Ja jsem prvnich par noci Nelinku jeste treba kolem 1 budila na vycurani a pak uz ne, nehoda nikdy v noci nebyla. Hodne stesti:slight_smile:

Samsi, z toho si fakt nic nedelej, tak to proste ve skolce je, moc deti, nemoci...tim si projde asi kazde decko a nepotrva to vecne, ziska si jeste vetsi imunitu a hotovo. Pokud mate sanci mit Nelcu ve skolce, neoddalovala bych to, to je blbost, nemocna by byla i za rok :wink: Vydrzet a hotovo.
6. kvě 2010 ve 12:18  • Odpověz  • To se mi líbí
jdu pozdě ale přece...všem malým 3letým prckům jen samá nej nej nej.....to to utíká :slight_smile:
6. kvě 2010 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Cau holky, diky za rady :slight_smile: Uvidime, dneska jdem na to, ikdyz uz tyden pred spanim curame, moc nepijeme, mluvime o tom a rano plina vic nez plna :unamused: Kazdopadne jdeme na to, protoze uz me to nebavi. Konecne jsem nasla hodiny balletu pro mrnouse, je to spis takova priprava na pozdejsi baletici hodiny. Dneska jdeme na prvni hodinu, M bude plna ostychu, ale snad ji to po case prejde a ukaze svoje vnady, pac doma nedela nic jineho nez tancuje a 'zpiva', vsak to znate.

Samsa, nase M byla taky ze zacatku po nastupu do skolicky vic nemocna, hlavne z zimnich mesicich, ale vybudovala si tak vetsi imunitu a ted uz je to lepsi. Ikdyz viru stale pribyva, clovek to neovlivni. Taky bych nastup do skolky neoddalovala kvuli nachlazenim a virum. :wink:
7. kvě 2010 ve 12:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Kristi, kukla jsem ti fotky, MIuska roste do krasy :slight_smile: , uz jsou velke slecinky co?! Moc se ti mala podoba
7. kvě 2010 ve 12:01  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Peppapig,.....................tak jak bojujete s tím ne/počůráváním v noci?
Já jsem si na Vás ráno vzpomněla,protože se Adámek probudil se suchou plínou.Ale považuju to spíš jen za náhodu,než aby se to u nás stalo pravidlem.Uvidíme zítra. :wink:
15. kvě 2010 v 11:20  • Odpověz  • To se mi líbí
karotky....hruza, des a hruza, mame nejake na nic obdobi, mam pocit, ze Mia se vraci do miminkovskych let, porad breci, vubec ji takovou neznam, asi zkoucim v 'Opave' :sweat_smile: Meli jsme tu asi 2 tydny moji mamcu, spavala u M v posteli, M tedy spala tech par dni s nama v posteli. Uz je to pres 3 tydny co nas mamik opustil a Mia odmita spat u sebe, prijde i 50x za noc, kouka na me, hladi me po tvari, septa do ucha a kdyz se zvednu a reknu, ze ne ne, pekne do svoji postele, tak obrovske tantrum a rve. Navic ted mela tyden zanet stredniho ucha a trosku anginu, moc jsem ji tedy nechtela pretezovat, spavala s nama, samozrejme nam to tu ocurala :sweat_smile: . takze zpet v plinach, prvni se musime dostat do normalu se spanim a pak az odpleneni, jinak to nema cenu. Drzim pesti Adamkovi :slight_smile:
15. kvě 2010 ve 23:20  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Peppapig,......................tak u nás spaní poslední dobou taky není nic moc.Předevčírem se Áda mlátil po obědě 1,5 hodiny v posteli,oči jak žárovky,tak jsem ho vysvobodila.Pak jsme jeli kolem 16té na nákup a vytuhnul nám v autě. :sweat_smile: Naštěstí v noci OK a spal až do 7mi.Včera v poledne vytuhnul v 11:30,ale za hoďku byl zase vzhůru. :grinning: Tak jsem si myslela,jak večer zalehne brzy,ale usnul až po 21té.Kolem půnoci a ve 2:15 mě vzbudil,že se mu chce čůrat(přitom měl plínu mokrou)a ve finále jsme dnes vstávali v 5:10. :rolling_eyes:
Ale mám takový pocit,že na něj asi něco leze.Manža už taky chrchlá,tak to čekám každou chvíli. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Taky máme tyhle ponemocniční stavy.S Adamem spávám v posteli jen,když má blicí noc,abych ho rychleji naklopila na kýbl.Ale když už pak další noc nezvrací,spí ve svém,ale moc dobře také ne.Taky se mu snažím víc věnovat,když vidím že mu není dobře,protože on není ten typ,aby marodil v posteli u puštěné pohádky.Pořád vymrzuje apd.Pak jsem fakt ráda,když se vylíže z nejhoršího a normálně lumpačí. :wink:
Tak držím palce,ať se brzy vrátíte do normálu.
16. kvě 2010 v 09:17  • Odpověz  • To se mi líbí
čauky holky koukám že se taky vaše dítka počůrávají :confused:
My od ledna jsme bez plín na spaní ale zato pořád peru prostěradlo nebo cejchy :angry: Mám prostěradla ty nepromokavý takže madračka je v pohodě.Je týden kdy se nepočůrá ani jednou a potom jsou dny kdy je počuraná kažkdý den dvakrát :angry: Ve školce se zatim počurala jenom dvakrát :slight_smile:
Jinak jsme taky marodný :frowning2: Včera měla horečky a bolí jí v krku nechce jíst ani pít až dneska se trochu najedla a napila :pensive:
Počasí mě pěkně štve tady jenom prší a prší :angry:
16. kvě 2010 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek