• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děťátka narozená v Dubnu 2007 a jejich sourozenci III.

@alcatko.j :grinning: :grinning: tohle se mi stalo jednou a naprosto, ale naprosto tě chápu :grinning:
4. srp 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@samsa ,..........................na další adeptku bych tipovala @alcatko.j :grinning:
5. srp 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karotky Raduš, já tipuku pořadí Katschka, Seymi a Alčátko :grinning: :grinning:
Ale vážně, moc fandím Hankah a Arti, to je fakt odvaha, já si připadám totálně unavená, vycuclá a ještě čekat třetí, tak se rozpadnu, takže nechápu a obdivuju :dizzy_face:
5. srp 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja vam dam vy kracmery.-N
5. srp 2010 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak Alousi, se necukej, stejnak je uz skoro jasny, ze jestli te Jirin zbouchne, litam v tom taky a opacne, to by bylo aby i to treti nebylo, kdyz uz, taky stejny termin :grinning: :grinning: :grinning: Jinak ja zatim spokojene vychovavam ty dve, staci mi ty domaci bytky (Ondra kouse, Adelka ma vetsi silu, ta dela jako ze nic a pritom mu drti nohu :-/ ovsem nerikam, ze mi to malicky a vonavy nedela chute :dizzy_face:
A tedy po druhem porodu asi zacinam pomalu fungovat, ovsem i to mi dnes pripravilo fain prekerku s dcerkou. Byli jsme v obchodaku na spolecnem WC, nedalo se jinak, nemohla jsem ji vystrcit ven mezi cizi lidi, to bych se o ni moc bala. No jenze ona koza zvidava mi podobne jako Neli podava papir a vubec je pecliva ve vsem. Neuslo ji, ze "mamince krvaci prdelka" :grinning: omlouvam se, tak mi tzo sdelila....no a pak nasledovalo same a proc? a proc? a proc? Ja vazne netusila, jak to normalne a logicky vysvetlit, aby nemela strach, ze jsem zranena....taky jsem se bala, ze az vylezeme, ze se me bude mezi tema lidma ptat porad....citila jsem se hrozne...Adelka vsek prekonala me ocekavani a snad zapomnela, ale myslim, ze vecer to asi tatinkovi vypravet bude :grinning:
5. srp 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@seymi Seimiku:grinning: Ada je bezvadna:grinning: ja jsme to Nelince vysvetlila tak, ze maminka, babicky, teta Ada(segra moje) proste jednou za cas maji mesicky, ze jim tece z prcinky krev, ale ze to neboli, neni to zadna nemoc, ze to tak proste je, ze az bude velka, taky to tak bude a ze na to jsou vlozky a tampony a jinak jsem nevedla co jak, zas jsme se do toho nechtela motat, s detma a tak:slight_smile:
Sak jiste, jestli jedna z nas bude v tom, uz se nidko na nic nemusi ptat, i ta druha je v tom:grinning:
5. srp 2010 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak teda Seymi, jsem se zasmala to stema bitkama tvych ditek :grinning: . No u nas to docela jsete jde. Malej taky kouse, ale hlavne me a do bradavek to ma nejradeji a vzdy vystihne moment, kdy to nejmin cekam a pak se u toho rehta. Jenze pak se dozaduje jeste sani, saje a pak sup a zase si pohraje s ceckama mezi zuby! No chlap no.
Jo a teto vsetecnosti nasich deti jsem se uz take dozila. Vzdy jsem se snazila Sofinku tomu uchranit, ale taky se stalo, ze videla, ze ma maminka neco v katatech rueho, hmmm. Nase starostliva holcicka me politovala :sweat_smile: :grinning: a vic se ani nepta... :zipper_mouth:
Samsa, s tou vycerpanosti mas pravdu, dve deti je zahul, zvlast Sofie mi dava dost zabrat, ale maly je docela fajn. Taky ma sve dny, kdy jen beci a vse je spatne, kdyz se spatne vyspi, ale jinak je to fajn. Taky jsem rada, kdyz uz je vecer a deti spi...A abych pravdu rekla, taky casto si rikam, uz nechci zadne deti, ne fakt ne...Ale ono jak prijde na polovinu cyklu, hormony divoci a moje telo je jak jeden velky semafor a manzel je jak pes co citi fenu :grinning: :sweat_smile: :confused: ...no a ja se neubranim. A ty miminka jsou fakt krasny. Sice jsem si nepredstavovala, ze to bude hned tak brzo po druhym, ale to se zvladne, musi! Aspon si deti budou bliz. Jo a termin porodu mi vychazi na narozky Sofinky. To by byla legrace, kdyby slavili ve stejny den! :slight_smile:
5. srp 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a jeste jsem vam zapomnela pridat odkaz na jednu kreativni stranku, kde se da nakoupit spoustu nadhernych veci...a ma malickost tam ma par vlastnich vytvoru...Tak se mrknete :sweat_smile: : www.fler.cz/artikula
5. srp 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@artikula arti, ty ses sikovna :dizzy_face:
5. srp 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky kočky, teda občas nakukuju a porád nic a te´d během chvíle takových story..... :wink:

arti - taky gratulka!!! a upřímně - jsem ráda, že nejsem jediná ........ :grinning: :grinning: teď nevím, kdo to tu spal, myslím, že sey - no k tomu věku, maru bylo taky 10 měsíců, když jsem s Honulkou otěhotněla. ale byla to s ní podstatně větší pohoda, než je to teď - teď je to dost záhul a musím říct, že jsem vděčná, ž e chodí Honul po obědě spát a že Maru taky odpočívá, i když nespí - většinou chodím s nima......
doufám, že někdo ještě rozšíří naše řady....... :grinning: :grinning: :grinning:

ad pranice dětí: tak ty jsou u nás na denním pořádku, pořád se o něco tahají, jeden si vezme to, druhý mu to bere!!většinou je to tak, že si Honulka něco vezme a Maru mu to vzápětí chce sebrat, tak se tahají a ječí..... :confounded: tak taky dovádí a maru většinou honzísovi něco provede (i když něchtěně),takže taky řev :confounded: , no můžu říct, že si občas připadám jak u "cikánů" a myslím, že lidi v baráku si oddychnou, až se vytěhujem...........

ad sex - co to je........ :confused: :confused: :confused: :grinning: :grinning: tak u nás není šance, aby Mila přišel z práce kvůli sexu, no vlastně on ani není důvod, páč máme pořád obě děti doma a nikdo je nikam nechce....... (teda vůbec nechápu proč....... :grinning: :grinning: ) jednou jsme je neměli doma (řešili jsme zrovna manželskou krizi) no a takhel to dopadlo....... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: a když už jako něco, tak večer, když děti spí no a samo, že potichu,aby se nevzbudili, že jo.... :wink:

5. srp 2010 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty arti a to stíháš kdy???? :confused: :confused:
5. srp 2010 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ju, no jsem prase! napisu bYtka s tvrdym Y, fuj hovado cesky jsem :grinning:
6. srp 2010 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alcatko.j ...ja se to tak nejak snazila taky Adi podat, jako ze to neboli, ze je to u velkych holek normalni, ze to telo spravne funguje...nechtela jsem do toho motat nejaky vajicko a td. Adi to zna z encyklopedie, jako opledneni vajicka, ale zase toto, to uz bych ji zmatla, no vsak rikam, vzala to senzacne, jen me delalo z prvu problem se k tomu nepostavit zady, kousnout se a uplne v klidu a normalne ji to vysvetlit. Alespon, ze jsme byly samotinky na tom WCku
Jinak dnes odjizdime na svatbu-brachoj-a tak jsem zvedava, jak to zvladnou deticky nase a vubec, jak to bude vsecicko. Nevesta zije pripravou uz skoro rok, tak doufam, ze neco nepotentuju :grinning:
@artikula taky teda nechapu, kdy to delas, i kdyz ja zase siju, tak taky nejaky casek ukousnu :wink:
@hankah jo prej resili krizi....tak bacha na dalsi :grinning:
6. srp 2010 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj hojčulenky moje,

mám chvilku,tak vás zase dočítám....
Jééééééé,svatba,taky bych se šla někam podívat.
Jinak k MS.Taky Nellče vysvětluju všechno úplně otevřeně,jakoby jí bylo 15.Prostě jen volím slova jí srozumitelná...
6. srp 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
dnes tady cely den prsi, ale presto jsme dnes neco pekneho zazili, tak se o to chci podelit. Taky radi houbarite? Ja hrozne rada uz od utleho veku, kdy jsem s nasima chodili cele hodiny lesem a hledali houby. A kdyz jsem se pred rokem prestehovali na sidliste u lesa, tak mam oci na stopkach uz jen, kdyz vylezem pred barak nebo jdem na hriste. Jsem jak uchyl. nekdo si asi musi myslet, kdyz me vidi, ze jsem naka divna, cumim porad do travy..Kazdemu je jasne, ze tam najdu hlavne psi tento...vykaly..(kazda rodina ma tady aspon minimalne jednoho psa). ale obcas se tam najde taky houba :sweat_smile: ...
No a dnes jsme si v tom desti vysli s ditky na prochazku k jedne restauraci, kde maji v zahrade morcatka. I v tom desti! Rikam, je mi to jedno, s detmi doma nebudu. A cestou hele houby a dalsi a dalsi...A tak ted delame se Sofii smazenici :slight_smile: :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Mnam! Dobrou chut! :grinning:
7. srp 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@artikula houby, to ja taky rada sbiram, kdyz je cas, ale pak to dalsi okolo toho uz meoc nemusim. Ale Adelka byla vcera poprva s babi na houbach a pry ji to moc bavilo a ze pujde zase. Tak si alespon nasbirala veceri :grinning:
Holky, jak se blizi Ondrovi prvni narozeniny, nejak jsem prosla fotky, jak byl miminko a koukam, jak nam ta Adelka vyrostla. Nejak jsem si ani nevsimla a ona uz je to mala slecna. Najednou je mi lito, jak moc rychle to uteklo a ze jsem mohla vice casu venovat prave ji, i kdyz tenkrate jsem delala co se dalo,no :confused:
Jinak svatba byla suprova. I kdyz teda rano brutalni slejvak, v poledne se ale ukazalo slunicko a tak vse probehlo v paradnim pocasku. Jen ty povodne nas teda rozhodili a diky nim nedorazilo par lidicek, kterym to vzalo domovy. V nedeli pak nekteri odjeli prave k nim pomahat vyklizet. Tak ze bylo fain, ale i smutno.
10. srp 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj děvčata! :slight_smile:
Už skoro 14 dní čekáme na Matějův rodný list,aby mi pro něj mohla dr. předepsat alespoň kapky(nevíte od kdy a jak se bere vigantol a kanavit? :confused: ),protože nemáme ještě přibouchnuté lomítkové číslo na rodném čísle.Manžel včera volal na matriku a paní mu řekla,že měla dovolenou a teď se teprve dopracovala k datumu 27.7. :sweat_smile:,což je den před námi.Doufám,že už to zítra přijde a nebudu mít problémy s nahlášením na pojošťovně. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@samsa ,.....................tak to jsme na tom stejně. :grinning: Možná až se vyspím v kuse celou noc(počítám s tím nejdříve za 3 měsíce :sweat_smile: ),tak budu svěžejší.Včera jsem nakojila kolem 22té,o půlnoci bylo další kojo,za 2 hodiny taky(Bohužel mám ploche bradavky,takže musím kojit v sedě a ještě nám trvá 5-10 min.,než se Matěj správně chytne :stuck_out_tongue_closed_eyes: )a to už jsem si říkala,že budu ráno vyřízená,jestli se vzbudí zase za 2 hodiny. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A naštěstí to vydržel do 6:30,takže jsem se trochu vyspala. :grinning:
Ale je zvláštní,že ve dne by vydržel spát v kuse přes 4 hodiny,ale to mu nedovlím. :grinning: Včera měl nějaký zvláštní den,protože spal 3 hodiny ráno v kočárku,pak 1,5 hoďky po obědě a do 18:30 mě oči jako žárovky.Modlila jsem se,aby ho koupel unavila a naštěstí jo.A dneska chrápe od rána,pokud se neprobudí na kojení. :confused:
@hankah ,...................taky jsem vděčná,že Adam chodí po obědě spát,že si na chvíli odfrknu.Ale spát nechodím,protože se pokaždé vzbudí jinak a než bych zabrala,byl by už vzhůru. :sweat_smile: Někdy spí 2,5 hodiny a jindy zase jen 45 min. :confounded:
@artikula ,................neboj,taky jsem houbový úchyl.Včera v parku jsem viděla žampióny na každém kroku,takže o víkendu to sběr hub jistí.Ale budeme si muset zajet alespoň 30 km,protože v našem okolí lesy nejsou. :unamused:
10. srp 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
zde jeste pridavam naseho svatebniho frajera. Adi se mi nepodarilo blejsknout slusne, musim pockat az dorazi fotky od ostatnich a tam snad :wink: Adi jsem jen blejskla koleno, posudte sami :grinning:
10. srp 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda,

Arti, ještě teda negratuluju, ale super zpráva to je!!! :dizzy_face: A kdo že to typoval mě jako další??? Nevím nevím.. manžel nějako nechce nebo co... Já teď nevím.. možná taky ještě ne.. co já vím. Kdyby aspoň byla jistota, že to bude ta holčička... :dizzy_face:
10. srp 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@seymi ,........................Ondra je fakt frajer :sunglasses: a to Adélčino koleno vypadá teda drsně. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@katschka ,..................tak ono máte ještě dost brzy na 3.dítě.Třeba za rok manžel vyměkne a půjdete do toho.U nás to asi fakt nehrozí,protože mi stačí,když srovnám těhu s Matějem a těhu s Adámkem,pak si představím,že by to třetí těhu bylo ještě horší(co se týče zdrav. potíží),k tomu 2 kluky na starosti a mohla bych se jít pověsit. :grinning: Jedině v případě,že by se mi chtělo za 10 let,až budou oba samostatnější,ale to už mi bude přes 40 let a to už je pozdě.Škoda,že nám to početí Adámka nešlo rychleji.Kdybych byla mladší,koukala bych na to asi jinak. :wink:
11. srp 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.....

tak vam musim rici, ze nase treti detatko tedy nebude....Predcasne jsem jasala z pozitivniho testu.Priroda je nelitostna a nebo snad milosrdna? Jsem z toho cela rozhyrena... Prvni tehotenstvi uplne super, druhy skonci operaci, pri niz mi seberou jeden vejcovod, treti tehotenstvi docela dobry a z na perne zacatky, kdy se maly jakoze nechce uhnizdit a ctvrte konci, aniz by tomu nasemu zarodecku jeste bilo srdicko... Dnes jsem mela jit na gyndu, pred tydnem jsem se objednala s tim, ze jsem mela dva testy pozitivni (mela jsem temer zadne opozdeni, ale byla jsem nedockava a test byl uz pozitivni). Jenze jsem zacala ve stredu spinit a vecer uz krvacet jako pri MS...Proste jako bych vubec nebyla tehotna. Ale nejspis jsem byla, pac mi bylo az do soboty blivno a uz jsem mela i bricho jak ve ctvrtem mesici :sweat_smile: (jsem si uz koupila i teh.kalhoty-ve sleve :dizzy_face: , pac mi me normalni vel. 36 nebyly :sweat_smile: )..Ale pak to tehu asi zkoncilo...Jeste mu asi chudatku nezacalo ani byt srdicko...Ja vim, ze se to stava, ze si kolikrat ani zenska neuvedomi, ze je tehotna a vajicko se neuchyti a odejde z tela jako by to byla MS. To je asi muj pripad( MS prisla po 5ti tydnech), ale ja jsem se stejne uz radovala, i kdyz by to byl asi zahul takhle tri deti rychle za sebou...
No nic, tak vracim gratulace zpet a budu se radovat z tech mych dvou andilku doma dal! Stejne mi bylo Filipka nak lito, ze si ho poradne neuziju, kdyz budu brzy zase chovat...A chtela jsem jit take nekdy do nake prace...Deti je krasna vec, to jo, ale bojim se, ze snad nikdy nezacnu pracovat aja bych tak rada neco delala...
Tak dnes smolim zadosti o misto a budu neco hledat. Nez neco najdu, urcite bude Filipek uz chodit! A nebudu kojit! Jo holky, taky vas tak nekdy sere kojeni? Ja bych si ta prsa nejradeji prelepila paskou. V noci vstavam i desetkrat behem hodiny a na usnuti pomaha jen prso...S odstavovanim nemam vlastne slusne zkusenosti, pac Sofii jsem musela odstavit ze dne na den po operaci po mimodeloznim... Jak to mam udelat, aby to nebylo pro oba vycerpavajici boj?
12. srp 2010 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak koukam :unamused: ja se prisla vypovidat a Arti ma takovyto prispevek :unamused:
@artikula Ale jak pises, ma to sva plus,ale i je to lito. Nejlepsi si rict, ze je to tak ja to melo byt. Hlavne, ze jsi zdrava a i Fili a Sofi a muz. A co se tyce kojeni, tak i pres prvotni silene vztavani v noci se nejak Ondra umoudril a prisel na chut neprerusovanemu spanku. I kdyz to, co jsem se tu ted chtela ptat se spanim souvisi.
Nevim, jestli je to dano vekem, asi jo. Ale. Ondra vecer pokud total neodpadne u kozy, nemuzu ho dat do postylky a jen tak jako v poklidu si popovidat a az se on uklidni, sam se ulozi a usne (tak to fungovalo jeste tak pred mesicem) Ted staci abych se priblizila k jeho postylce a zacne se mi v naruci vzpinat do luku vrestet...no sileny. Vcera v te postylce jako vyskakoval, jak se vztekal a dnes ma modrinky na spodu brady. Jemu je uplne ukradeny, ze si nejak ublizi, ze ho to boli. Kdyz ho vezmu k sobe do postele, usne do minuty a pohodicka. Jenze to nedelal do ted, tak se mi teda nechce ho na roce ucit spat u nas v posteli. Mate s tim nekdo zkusenosti? Zatim jsem ve stavu, kdy se asi kousnu a ty vecerni sceny s nim nejak pokusim prezit, ovsem, kdyz prijde na vec, clovek vymekne rychleji, zvlaste, kdyz se mu dite stavi na hlavu :sweat_smile:
@karotky jak jsi dopadla s tim rodnym listem? A uz mas Vigantol i kanavit? ja vigantol davala do roka, teda ted v lete min, kdyz je vic na slunicku, a kanavit do pul roku 1za mesic-jen tesne poporodu to bylo myslim kazdy tyden.
Jinak teda chodime na houby, je to komedie, protoze Adelka si potrebuje nutne vsude brat kolobezku a pak teda ja tlacim kocer a kolobezku po lese a Adus sbira houby a kosik teda obcas musim drzet v zubech :grinning: Ale hlavne, ze jsou deti spokojene, ze jo!

@alcatko.j dnes mas svatek, tak huban pro tebe do Lipnika!
13. srp 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@artikula ,.....................no,co na to napsat? :confounded: Tak hlavně,že ses s tím vyrovnala vcelku rozumně.Já Ti mám taky někdy stavy,kdy už se těším do práce,ale na druhou stranu jsem ráda,že si ještě ty 3 roky užiju jako mamina.Ale až mi bude končit MD,špatná z návratu do práce nebudu,to určitě ne. :wink:
@seymi ,.......................no,v roce se to už řeší blbě.My jsme Adámka nechávali ve 3.měsících vyřvávat dlouhých 14 dní(taky šlo o večerní usnutí-přes den usínal v kočárku).Řval každý den cca 14 min. a s manželem jsme se u něj střídali-každý 7 min.,jinak by to pro mě bylo nesnesitelný. :frowning2: Teď u Matěje jsme "tvrdí" od začátku.Dokud fakt nebrečí,na ruku si ho nebereme a jsem opravdu ráda,že dokáže usnout sám,zatím.Je fakt,že se to může za pár týdnů změnit. :confounded:
Jinak rodný list včera manžel vyzvedl,aby netrvalo další týden,než nám přijde poštou.Dneska jsem byla pro kapky a magistra se divila,že ten Vigantol máme začít brát až od 3.týdnů,když se bere od 13.dne.Tak s ním začnu už zítra.A ten Kanavit už můžu začít dávat taky? :confused:
13. srp 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

šla jsem tedy původně popřát Alině Alčátkový vše nej nej k svátku....................

Artik, je mi to líto..........ale máš doma dvě krásné,zdravé děti-i to už je dar.....Třeba se vám brzy zadaří znova.Příroda je mocná.Drž se.
13. srp 2010 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@alcatko.j ,.........................gratulujeme Theušce k ročku,přejeme jí hodně zdravíčka a ať se jí splní všechna tajná přání. :dizzy_face:
15. srp 2010 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@seymi ,...................Ondráškovi přejeme taktéž všechno nej k 1.narozninám. :slight_smile:
16. srp 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
dekujeme, oslavenec si to uzil a my ostatni tez :dizzy_face:
17. srp 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééé, koukám, že jsem prošvihla nějaký ty narozky - tak se omlouvám a dodatečně přejem všechno nej...... :wink:

holky, co školky - já jsem z toho taková "tumpachová" , Maru jde poprvé a já z toho mám nějakou úzkost...... :fearful:
27. srp 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hankah ,.....................neboj se-nejhorší je to 1.den,ale pak si obě zvyknete.Si pamatuju,jak mi bylo úzko,když jsem tam musela Adámka 1.den nechat(nikdy od nikoho na hlídání nebyl zvyklý,ale pokud je Maru čas od času u babičky,tak s tím problém mít určo nebude :sunglasses: ),ale teď už se těším,až školku zase otevřou. :grinning: Naštěstí bude mít stejnou učitelku jako loni a navíc budou přestěhovaný do jiného pavilónu,který máme blíž k domovu.Takže tady v ulici zahneme za roh,přejdeme silnici a jsme tam. :sunglasses:
28. srp 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: se picnu, náhodou sem po sto letech přijdu, abych koukla, jestli hankah nečeká třetí, a vono jo!!! :grinning:
holka zlatá...! :sweat_smile:

a karotka má matýska :dizzy_face:
gratuluju :slight_smile:
31. srp 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek