• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děťátka narozená v Dubnu 2007 a jejich sourozenci III.

týjo, arti :-/ co se dá dělat, hýčkej se a opatruj, užívej si a ono se to pak odrazí i na těhu :wink:
ad odstavování - taky mazec. chtěla jsem postupně, ale elík zas vzal nějakou zpátečku, jak mu začly růst špičáky, tak chce furt prso. je to asi docela náročný. myslim, že ty děcka, pokud jsou v pohodě a nic je nebolí, tak si skoro nevzpomenou, ale jakmile je něco blbě, tak koza je záchrana...
31. srp 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
alčátko - kakací storka vtipná, každej ovšem to štěstí, aby našel otevřený wecko, nemá :sweat_smile:
(já se teda tenkrát v paříži, když už jsem ty hajzliky našla - zamčený :stuck_out_tongue_closed_eyes: - neposrala, ale poblila (8tt :slight_smile:), nicméně před tolika lidma, co se na tebe koukaj, je to snad i jedno, co a odkud z člověka leze :sweat_smile:)
31. srp 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

arti, je mi to líto... Já nikdy nevím, co napsat.. protože člověk si může opakovat co chce, ale bolest asi přejde až časem.... doufám, že je ti už líp....

holky, jak válčíte se školkama?? Oliver byl první den uplně v pohodě.. těšil se, hrál si, má rád paní učitelky... včera už nechtěl, abysme odešli a dneska?? Hysterák jako kráva.. se děsim, co bude po víkendu. Možná je dobře, že bude víkend. Mám ho dávat dál? Bez ohledu na to, že tam třeba nechce... nebo to mam přerušit? Když to mi přijde jako blbost to přerušovat... chjo... co vy? Všechno v pohodě?
3. zář 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katschka kaci, davat dal, ted nemuzu, ale vecer snad napisu, rady primo od ucitelky:sweat_smile:
3. zář 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@katschka ,...................taky bych radila dávat.My když jsme začínali,tak mi učitelka radila,že ho tam mám dávat min. 2krát do týdne,protože jednou je to málo a nezvykl by si.Jako jsem ráda,že jsme to vyřešili před rokem,protože teď bych to asi nedala. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Včera jsem si pro něj po obědě šla a ani se mnou nechtěl jít domů. :grinning:
3. zář 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kaci, mam chvilinku, tak pisu. Je mi lito, ze to Oli bere blbe, ale dalo se to cekat, maloktere decko to vezme bez problemu, vzdy je nejaka reakce...To ze byl prvni den v pohoe je taky normalni, tesil se, protoze jsi mu o skolce vypravela, tesil se na deti, nove hracky, jenze pak mu v makovicce seplo, ze to je asi konecna, ze ted kazdy den tam bude muset jit... a je zle..
Opravdu mu neustupuj(pokud chces, aby do skolky chodil), je to pro nej vyborna vec a to co dela ted, bude delat i za pul roku, za rok, musi si zvyknout a musi mu dojit, ze skolka je fajn. Bude plakat, bude te prosit, ze tam nechce, ale kdyz mu jednou ustoupis, uz ho tam nedostanes. On si musi zvyknout na ten rezim, na tu skutecnost, ze ted to bude pravidlo...ja vim, ze je to tezke, ze nechces videt svoje dite plakat:frowning2:
Vydrz a opravdu to bude dobre, moje mamka je ucitelka ve skolce a rikala mi, ze kazde dite ma nakonec skolku rado. Nektere nerve vubec, jine je jen smutne, dalsi rve tyden, pak ne, dalsi je tyden v pohode a pak mu prave dojde, ze tak uz to bude porad a rve po tom tydnu:sweat_smile:
Je na ucitelce, aby to zvladla, na nekoho plati si ho nevsimat, nekdo chce pochovat, nekdo musi byt zapojen do hry a tak.
Hlavne s nim nesmlouvej, (vim, zni to strasne), az ho v pondeli dovedes do skolky, nezne, ale rychle se s nim v satne rozluc a posli do tridy, zadny dlouhy a rozvlacny louceni ve dverich, i kdyz se bude vzpouzet...nebrec, aby nevidel, ze jsi taky nestatsna a bez pryc. neotacej se a upaluj byt smutna doma:sweat_smile: Jeste se samozrejme domluvuvte, kdy si pro nej dojdes a to bezpodminecne dodrz, kdyz poobede, bud v atne jeste v dobe, kdy ji, abys tam byla, kdyz on bude pripraveny jit domu. Chval ho, jak je sikovnej velkje kluk, nadsene vypravej(treba smyslene) pribehy o tom, jak ty sji chodila do skolky, o svych kamardech, co jsi vyrabela, nalakej ho na to, co vse muze ve skolce prozit(vylety, bazen, divadla, karneval, skola v prirode atd atd), minutu po minute mu zkus prevypravet(jestli tusis, nebo ze svych detskych let), co se ve skolce muze dit . nastup do skolky, hran s hrackama, zachod, svacina, co vse muze pani ucitelka jej naucit, zachod, umyt ruce, vychazka(kam vsude, co vs emuze videt), obed, spinkani atd . Vsecko nadsene. Taky mu muzes rict, co ho muze potkat a jak se v takove situaci chovat, sice to muze byt uplne bezna vec ale ve skolkovem prostredi z toho muze byt vedle. takze co delat, kdyz bude mit desnou rymu, kdyz se pocura, kdyz bude mit zizen, kdyz se polije pitim, kdyz mu nektere decko ublizi atd. aby vedel, ze se tim nemusi trapit a ze muze jit kdykoliv za pani ucitelkou.
Cti mu z jidleniho listku, co bude mit ten den na obed a na svacinku a treba mu rekni, co zatim ty budes delat, kdyz on bude ve skolce(kraviny) jakoze mu prevleces povleceni, uvaris obed, ktery ma rad a sni si to na veceri atd atd...
Ver mi, ze se to 100% srovna :dizzy_face: Hodne stesti :dizzy_face:
3. zář 2010 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alcatko.j ali, ty mi to někam sepiš a já se tim pak budu za tři a půl roku řídit :slight_smile:
4. zář 2010 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alcatko.j moc díky za profi info, natálka byla 4 dni OK a pátek probrečela celej ve školce i doma až do půlnoci dneska celej den taky kňourá je to děsný snad to přejde hrozně rychle
4. zář 2010 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alčí, moc děkuju, fakt. Říkala jsem si, že jakmile povolím, tak už to bude průser i příště. Asi jsem se měla rychlejš rozloučit. Ale nejspíš by to přišlo stejně tak nebo tak. Prostě jak píšeš, mu to došlo. Už z toho není tak auf, jako první den a chtěl být s námi. Ale děkuju moc za rady, říkat mu co jsem dělala já ve školce. I když to bude šílenej výmysl, páč já školku nesnášela díky dost děsný paní učitelce. Tak si něco vymyslím a hotovo. Prý řval jenom co jsme odešli a pak si hrál a byl v pohodě. Jinak o školce jsem mluvila v superlativech, tak snad to klapne a pondělí bude lepší. Mám v plánu tam s ním jít, ve dveřích třídy mu dát pusu a otočit se a jít.. Nějak se mu vymluvím.. že mu jdu koupit dobrůtku nebo nevím..:slight_smile: tak su zvědavá, jak to klapne. :sweat_smile: Díky moc a mějte se krásně!!!
4. zář 2010 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katschka ... taisha chodí do školky už od dvou a půl (do montessorky berou dřív), chodila tam ráda, 2x do týdne, pak občas, že nechce. tak jsme ji nenutili. většinou ale pomohlo, že jsme tam byli s ní. jednou/dvakrát celý půlden - já nadšeně, bo ta školka je prostě super, skoro jsem si říkala, že si to s taishou asi vyměnim :grinning:
pak jsme to dělali tak, že s ní tatík pobyl v herně, ona ho pak vyšoupla se slovy "ty už běž" :grinning: a byla pohoda. ale rozhodně žádný tlaky a "musíš" - to by asi byla fakt nešťastná a my bychom si připadali jak despoti. takhle si to vybrala sama, že tam prostě bude, občas chce do školky i o víkendu :sweat_smile:
nevim, jak moc tyhle liberálnější postupy považuješ za dobrý, ale nám se to vyplatilo. netlačit (taky před dítětem necouvat, vymyslet něco, co bude vyhovovat oběma), jít s dítětem na dohodu, zapojit ho do rozhodování o sobě a svým čase. a taky je to teda školkou - že tohle umožní. prostě dítě si na školku zvyká v přítomnosti rodiče. pak je to větší pohoda, a navíc ty máš možnost přímo vidět, jak si dítě vede, jak se chovají učitelky apod. :wink: (neocenitelý - mě třeba taishina učitelka v mnoha věcech dost inspirovala)
8. zář 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kyri ,.....................to máš pravdu,že to záleží na školce,jak je tolerantní.V té,kam chodí Adámek nám umožnili se tam jí s dětmi podívat na celé dopolko asi 3krát a když jsem měla pocit,že už mě tam nepotřebuje,ráno jsem ho tam šoupla a odešla jsem domů.Sice tam zabrečel,ale pak když jsem si pro něj šla,bylo to v pohodě.Navíc neodmítají plenkové děti,což je taky PLUS a nedělají z komára velblouda,když se jim tam dítě třeba 5krát počůrá,když ho mají do čeho převléct a když se pokyndá jídlem(nejedlíky docpávají učitelky samy).Např. moje kamarádka dala stejně starého kluka teď do školky na celé dny,protože tam žádné po O neumožňují,děti tam už při nástupu musím umět jíst příborem a když chtějí jít na WC,musí doslova říct:"Paní učitelko,prosím.........mě se chce čůrat." (pochybuju,že každé 3.leté dítě umí takhle perfekně mluvit),jinak je budou přehlížet-nechají je počůrat :sweat_smile: a hned po 1.dni jí řekli,že pokud se bude počůrávat a nebude chtít po obědě spát(jen ležet v posteli nestačí),tak se s nimi do týdne rozloučí. :zipper_mouth:
8. zář 2010 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karotky Omlouvám se, že vám sem lezu, omylem jsem klikla na vaše téma, přečetla poslední příspěvek a ten mě teda vyděsil... Evi taky chodí od září do školky a kdyby to tam probíhalo takhle, netroufám si říct, jak bych se zachovala... Jsem to ze sebe musela dostat, protože tohle je teda fakt síla :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: ...
8. zář 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@malovani ,.......................myslíš naší školku nebo té mé kamarádky?
Já osobně bych dítě do takové školky nedala,ale těžko soudit,protože u nás je to s umístěním dětí dost špatné-hodně dětí a málo volných míst. :confounded:
9. zář 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karotky Jasněže školku té kamarádky... já vím, tady je situace stejná, málo školek, hodně dětí, ale stejně mě tohle jednání minimálně zaráží...
9. zář 2010 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@malovani ,....................včera už na FB psala,že už je to ve školce dobré.Tak buď se srovnaly učitelky a nebo její synek. :sweat_smile:
9. zář 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kyri predne musim ocenit tvuj-vas pristup k nastupu do skolky, Nechali jste T., aby si sama ten spravny cas vybrala. Ja tady v okoli zadnou podobnou skolku nemam. Hledala jsem spis nejakou smisenous i s detmi postizenymi(do urciteho stupne), kde jsou ty ucitelky v tomhle smeru vycvicene a dokazou jejich handicapy nejak korigovat a i ostatni zdrave deti, ktere tam chodi, jsou zapojene a tak nejak se uci sami a prijimaji...vim o takovych institutech, ale pro nas bohuzel pase :unamused: Tudiz Adi navstevuje normalni skolku a ja tyden co tyden dotazuji ucitelky, jestli si vsimli jak dela Adi uchopy, jak drzi lzici, a pod. (jo je to "prkotina" ale ja to chci vedet, protoze pak tomu prizpusobime cviceni, ale zacinam se smirovat, ze se od nich niceho nedockam. zase mame skvelou rehabilitacni a te moc duveruji. Tak doufam, ze nam ji nezmeni. To jsem ale odbocila, kazdopadne Adelka zpocatku skolku brala s nadsenim, casem to zacalo byt rano pri louceni horor. Pres prazdniny jsme si to paradne uzilli a Adi uz je ted lepsi. Nerikam, ze nesmutni, ale uz je vetsi, uz si o tom promluvime a ona mi ve dverich kolikrat rekne, ze si jde k pani ucitelce osusit slzicky :sweat_smile: Ted je ale tyden doma, trapime se tu s nejakou virozou, tak uvidime, jak probehne natup.

@karotky tak to me dostalo, ta skolka te tve kamosky, to je snad uz pase v teto dobe?...alespon jsem si to doposud myslela :cry:

@alcatko.j ...tve skolkove rady jsem se uz drive drzela a je fakt, ze kazde dite je jine, kazde i jinak reaguje. Kamaradky chlapecek byl v pohode do te doby, nez sly na vychazku nekam, kde byl s tatkou a on se odtamtud nechtel hnout a sceny sileny a zasekl se a ted s nim rano co rano zapasi. Doufam, ze se jim to brzo srovna. ja jsem doma, porad muzu rict, ze zustane doma, ale kdyz pak clovek specha do prace na bus a pod. no to musi byt sileny, ale verim, ze nas to taky ceka, i kdyz bych byla moc rada, aby vse probihalo v pohode a v klidu, prirozene a spokojene :slight_smile:

Ale hlavne teda jsem sem lezla dat vam dotaz :grinning:
Nevite o nejake knizce, kde by byli vyobrazeni ptacci, kteri k nam v zime letaji do krmitka? Teda nemyslim do toho naseho, ale obecne, ptaci, kteri tady v nasich zemepisnych sirkach muzeme potkat, zejmena v zime. jelikoz se blizi zima, zase me ceka kupa dotazu, co je to za ptacka a tohle a tamten....no ja jich moc nepoznam a obcas prileti opravdu pekny, pro me neznamy kousek, tak bych ocenila nejakeho radce :wink: Kdybyste o necem vedely, pisnete...diky
15. zář 2010 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@seymi ,....................tak kámošku "donutili",aby tam kluka dávala jen dopolko a po O si ho vyzvedávala.Víc se diozvím odpoledne-mají přijít na návštěvu. :wink:
Taky si nedokážu představit,že bych se v dubnu vrátila do práce a Adam nastoupil do školky na tvrdo a nepřipraven.Asi by mi to utrholo srdce.Teď je fak v pohodě a když si představí,že by sem mnou a uječeným bráchou trávil dopolko doma,do školky se radši těší. :sweat_smile: Ve středu ho zatím nechávám doma,protože tam nemají svojí učitelku,ale asi to časem taky změním.Teď tam chytil rýmu,tak se s ní od soboty pereme.
Matěj to bude mít s nástupem do školky horší,...............chudák. :frowning2:
15. zář 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@seymi Darci, nemam knizku, ale mame dvd pohadek, jemnuje se to myslim pes Baryk, ted nevm presne a tam je jeden dil, kdy je to o zime a cast te pohadky je o budce a kteri ptacci tam letaji:slight_smile: Nazvy a tak, celkove se mi to dvd libi :dizzy_face: muzu poslat, pujcit, popripade poprosit Jirku, aby vypalil, zda to pujde:slight_smile:
15. zář 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj devcata, mama chvilinku, mela bych psat Seymikovi ip, ale na to si necham klid a cas :dizzy_face: az budou holky chrnet, ted tady raubiri a mne muze hlava se rozkocit:sweat_smile:

Kaci, tak co Oliver v te skolce? Jak je to dal?
To co tady pise Karot o te skolce od kamaradky, tak to je strasny, desny a nechce se mi tomu snad ani verit(ne ze bych ti neverila radus, ale je to fakt desny...) Asi se teda dozvis vic, tak pak napis...úodle me dobrou skolku dela dobra ucitelka a uplne nejhorsi jsou stare ucitelky, stare jako stare, jako babaicky, snad nekoho neurazi a samozrejme to neni pravidlo, ale jsou spise vyjimky stare ucitelky ktere jsou dobre.. dobre, tim myslim ve smyslu prave toho despotismu...ale uz jsme o tom taky slysela z vypraveni...ja nevim, ale ja si myslim, ze ucitelky ve skolce a skolka samotna je tady taky malinko od toho, aby nam pomahala deti vychovavat, aby je neco noveho naucila, samozrejme, ze to hlavni je na rodicich, ale neberu skolku jako hlidaci misto jenom a tim padem tam neposilam decko, ktere vsechno umi, vsechno zna a je ve vsem perfektni...takze Nelda lzicku drzi dobre, ale pastelku jak pako:sweat_smile: Barvy pozna, ale ne vsechny a predchvilkou mi tvrdila, ze Theuska ma modre hovno:sweat_smile: Nepocura se a nepokaka, ale nakrat maso potrebuje atd atd, takze skolka, kde by se na me blbe divali, ze Nelda neumi jist priborem:sweat_smile: -N Kde by stroktne dbali na prosim:sweat_smile: a kdyz ne, tak at se mi Nela pochcije, tak to je na me trosku moc a to bych si bud slusne s ucitelkama promluvila, nebo bych hledala nejakou jinou alternativu...To s tim priborem je fakt sila a stejne tak to proseni..ja Nelinku ucim, ze pozdravit, podekovat a poprosit, ze to je zaklad , ale nekdy je zarazena, obzvlast, kdyz je v uzkych a sama to nerekne, tak to by byla v te skolce pocurana asi porad...to je fakt strasny...
Pro nasi Neldu by byla prave ta Montessory nejlepsi, ale u nas neni ani nahodou nic, co by se tomu aspon vzdalene podobalo:sweat_smile: leda V Olomouci a to je fakt daleko, ani by nebylo mozny ji tam dopravovat a vyzvedavat...
Nelinka teda uz taky chodi do skolky, jakoze oficialne, chodila v podstate cely minuly rokl ale to tak 1x za 14 dni, na smenu k moji mamince, to byla takova legrace, byla jak ocasek, porad s moji maminkou, ani nepipla, ani nahodu se nezapojovala do her a spolecnych aktivit, ze by si nasla kamarada, o tom se ani nezninuju, proste si to tak odrpela...ono si ani moc zvyknout nemohla, za tak malo casu..ale ted teda chodi uz oficialne, jako radne prihlaseny decko, platim skolny:sweat_smile: a stravny:sweat_smile: a davame si v satne pusu a nosi si domu svacinky a tak :dizzy_face: ale je na tom asi jak Adelka, proste si tak nejak zvykla, protoze "musi"....ale je smutna a za 14 dni ve skolce teda zadny posun..ona to ma jeste trosku jinak, prave proto, ze chodi do tridy k me mamce, vim, asi mi rekntere, ze velka chyba, ze prave mela chodit jinam, do jine tridy, jenze ja mam tu smulu, ze az prilis vidim do toho prostredi...znam ucitelky, jejich metody:sweat_smile: Polovina z nich me ucila:sweat_smile: a proste tim, ze "vim" tak jsem si stala za svym a trvala jsem na tom, aby chdoila do tridy, kde uci moje mamka a neni to kvuli moji mamince, ale kvuli te druhe ucitelce, co je mamky kolegyne, protoze to je podle meho ta nejlepsi ucitelka, jakou Nela mohla dostat. To, ze je tam i ta moje mamka, to je proste "navic" i kdyz navic, jak se to vezme,,..mamka Nelde rozhodne neda nic zadarmo a co jsem mela moznost posoudit, chova se k ni jako k nove cozi holcicce a zadne ustupky.
A Nelinka se chova stejne, kdyz mi doma vypravi, tak mluvi o pani ucitelce Vlaste a pani ucitelce babicce Marticce:grinning:
Prvni den byly slzy a vlastne i ty dalsi, ale Nelinka nikdy nerve, jako rvani, chapete?:sweat_smile: ji se zatrepe brada:sweat_smile: Zvlhnou oci, v koutku oka slzicka a dobry:grinning: to je maximum, ale o to to vic srdce trha, jakoze jak je rozumna a nedela sceny:sweat_smile: Jako kliste se pak udajne drzi jedne z ucitelek(podle toho, ktera ma ranni smenu) a stoji a pozoruje okoli.
No, jeste nas to ceka, to postupne zvykani, ale bude to dobre, kdyz mi je uzko a taky si treba vycitam , ze tam neni rada a ja jsem s Theou doma a ze mam tu moznost, aby byla s nama...jenze pak si rikam, ze to je pro Neldu dobre, ta skolka, spoustu se toho nauci, dovednosti, nauci se vychazet s vrstevniky, bude otrkanejsi...skolka pro ni bude jen prinosem..a je to i prinos pro Theu:sweat_smile: mam na nic trosku vice casu, takze se ji venuju a pak je to taky velky prinos pro naseho tatinka, pac jak jsem min unavena, tak jsem min protivna ajsem takova rozdavacnejsi:grinning:
A v neposledni rade jsem si pomalu zamilovala ty rana, uz nejsou hekticka, jsme sehrany a jdeme parkem do skolky, povidame si, pada listi:grinning: vzdam se ditete a mam plno casu na Theinku a na domacnost, taky si opet po roce poo schrupnu :sweat_smile: a odpoledne jdeme s Theu prochajdou zas do skolky a ja se na Nelinku tesim :dizzy_face: vsechno je takove klidnejsi mi pripada... no, takze to je skolka, no, kdo by to byl rek:grinning: nedavno ty nase deti trpely na prdiky a obavaly jsme se refluxu a ony uz maj ted svoje znacky ve skolkach, mimochodem, nelda ma hrusku, jirka rika, ze asi si ucitelky vsimly, jakou postavu ma Nelincina maminka, tak ze to ma po mne, prej:sweat_smile:

Darci, mrkla jsem na to dvd, jmenuje se to JaBaryk a je tam myslim 12 kapitol a kazda pojednava o jedno z mesicu a prave myslim v lednu?? je o ptaci budce a o krmeni a ptaccich. Tak si pak napis, jestli bys to chtela, neni to teda asi nic extra, necekej ptaci encyklopedii:sweat_smile: ale i me to bavi:grinning:
pak si jeste pocti tady:sweat_smile:
http://www.ireceptar.cz/zvirata/ptaci/jak-nejlepe-krmit-ptacky-na-krmitku/

dale me napadlo, ze byste mi mohly poradit, mam takovy problem:sweat_smile:
Co s dudlem, kdyz uz nechci, aby ho Thea mela?:sweat_smile:
Nase thea je totiz psycho dudlo kralovna:sweat_smile:
Ona cumle miluje, je jima uplne zatizena, fascinovana a myslim, ze ma cumlofobii, i kdyz to je kravovina, to by se tech cumlu spis bala, ze?:grinning: No, tak to se jich rozhodne neboji:grinning:
To, ze ma cumel na usinani a spani, to by mi jeste tak nevadilo, s tim bych se, az by nadesel cas, nejak poprala:sweat_smile: Ale ona zacala cumel vyuadovat i pres den a to ja, ktera nesnasim batolata s cumlem, batolata pijici z flasky c cumlem a vlastne nesnasuïm cumle:sweat_smile: tak to je na me moc:sweat_smile: Furt ho ma v pusine a kdyz ne, rve. Ma 3 kousky, jeden spesl do kocarku a dva na spani doma, kdyz ma jeden v drzticce, ma druhej v ruce:sweat_smile: I ve spanku!!! si je strida!!? :sweat_smile: Jeden v hube, druhej v ruce a prehazuje si je! Vcera jsem ji nachytala, ze si listovala knizkou a mela ty dva cumle v ruce(vzdy si je nejak najde, muzu je nechavat v postylce nebo nekde, jak se nechaji otevrene dvere, vzdy je ukoristi...) a jak na jednotlivych stranach byla nejaka zviratka nebo postavicky a dokonce strom!!tak tlacila cumlama na ty postavy a mlaskala, jakoze ty stromy, zvirata, postavy, taky dudaji:sweat_smile: Nebo drzi v jedne ruce jeden v druhe druhej a dava je k sobe, ze si ty cumliky davaji asi pusu nebo co:grinning: Nebo si vezme vlhcenej ubrousek a otira si je" jakoze si je udrzuje v cistote!!!!Proste je to maniacka! A v noci se vzbudim slysim zvuk, jak mlaska a je to psycho:sweat_smile: Kdyz se na ni podivam, tak je jak Magie Simsnova:sweat_smile: no a tak rodinna rada zasedla a rozhodli jsme se, ze cumle musi z domu(mimochodem, nekojim uz a hlcicka v noci ani nechce mit vodu, tudiz pokavad neni problem jakozeasizuby, tak by mela spat celou noc a nespi, protoze jak ji jeden z culu vypadne, tak se vzbudi a chleda ho). A ted jako nevime, jestli by to mela byt lecba sokem, takze vsechny cumle pryc a ani pres den, ani v noci, nikdy, nebo ji je zatim dusledne brat pres den , popripade na spani pres den a posleze na noc, nebo ji vzit zatim jen ten jeden:sweat_smile: proste nefim no, Nelda cumel nemela...jsem v tomhle uplna panna:sweat_smile:

Jinak Thea je nas malej prtavej blazinek :dizzy_face: Psala jsem vam, ze ac tak nevypada, je jeste mensi a tenci nez byla Nelinka:sweat_smile: V roce mela 70 cm a 6950 g, Nelda mela teda 6750 g, ale narodila se o 300 g lehci, takze thea "zaostava o 100 g"...:sweat_smile: a je kratsi o 3 cm nez byla Nelda. Pritom ona mi treba zrovna na fotkach pripada jako desne velka atlusta a neni pritom:sweat_smile:
Je to torpedo, to jsem se chtela taky zeptat dvojnasobnych maminek, jestli to taky pozoruji, ty povahove rozdilnosti u deti, ja jsem z toho porad strasne vedle, jak jsou holky jako den a noc :dizzy_face: A strasne me to bavi je pozorovat, je to jak nekonecnej strasne zabavnej serial :dizzy_face: :dizzy_face:
Tak napiste holky :dizzy_face:

Jo avite neco o protee?

@artikula je mi to strasne moc moc lito....opravdu, snad ta bolest psychicka co nejdrive se zmirni a bude dalsi broucek:frowning2:
15. zář 2010 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alcatko.j vnimani skolky jako plusu pro kolektivizaci ditete chapu stejne a podobne pocity mivam i ohledne provineni, ze jsem doma a "odkladam ji" tam. Tot ve zkratce-nemam cas :grinning:
Dudlik-O. jsem ho donutila pouzivat az v jeho 7m a to pouze do kocarku, je ale fakt,ze ted nejak by si zuzlal i behem dne a tak hned s prvnimi temito naznaky jsem vsechny z domu vyklidila a nechala jen jeden v kocare, zatim se nedeje nic, taky nemam rada cucaci deti, sorry Theus, Adu taky necucala, ale O. je proste v tomto jinej, on je i mazlik vetsi. A tak se dostavam k druhemu diteti. Ano jsou uplne jine ty decka. Adelka rozumna a chapajici, jo nekdy ma debilni napady a tak jako naschvaly dela, ale dohodnem se, i pres vsechny ty kecy okolo se dohodneme.Snazi se ale byt taky porad stredem a to ji da praci a me to obcas dost drbe nervy. Ale Ondra? Nezajem, vykladam mu ze to pali, ze tam spadne a proc a jak, nevadi, 100x se spali a jeste to bude zkouset jestli to pali porad...kdyz ji tak to neposedi, sam se zivi jen na obed, jinak mu davam kasi,jogurt a pod ja(to by bylo vsude)ale to on neposedi, vezme si ode me lzicku a sleze ze zidle a odejde pryc, pak zase prijde a vezme si dalsi, nebo leze po zidlicce ruzne kolem dokola, mezitim 10000x spadne, kdyz mu zvednu zidlicku do vyse a pripoutam ho, to jsou vztekly zachvaty, to by neslo. Pak taky zacal byt desne samostatnej, ani Adelka nesmi sahat na neco, co on dela, nesmi mu pomahat, to maximalne ja maminka, uz ho ale ani ja nesmim drzet za ruku ani venku, to by se ztrapnil nebo co? No co budu vice psat, je jedna velka fialova boule, hlavu otlucenou jak rizek, prokousnutej jazyk a rozrazenou bradu, pomalu mu slejza nehet na palci a to by bylo asi vse....myslim, ze ho ani rezat nebudu :grinning: on si nadeli sam a docela dost nekdy :grinning: proste jsou kazdej unikat, kazdej si jedou po svym, mam ale ted dojem, ze si potrebujou na sebe sami i zvyknout. ondra byl do ted mimino, co bralo, co se mu dalo, ted uz ale chce taky realizovat sve napady a to Adelka nekdy dost tezko chape, ze ji pacient v narkoze odchazi z ordinace :grinning: a tak jsou rozepre na dennim poradku, v tom je vazne fain ta skolka, ze si toho O. muzu v klidu uzit, projit se, a malicko zavzpominat jak jsem se takhle loudala s Adi.
Tak pekny vecer, prej nemam cas a takovej flak napisu :grinning: :grinning:
15. zář 2010 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak o Prot nic nevim, dlouho tu nebyla ze?
A Theus je fakt prcek, to ji uz O. i prehlidne :grinning: mel na roce 10kg a 80cm a to ji mozna i do zeme zaslapne :grinning: je jsem mozna uz miry psala, tak se omlouvam, pokud to cpu podruhy :sweat_smile:
15. zář 2010 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a za toho Baryka diky, manza ma knizku, kouknu do ni, a mozna by nebylo marny to dvd kouknu :wink:
15. zář 2010 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@alcatko.j ,......................včera jsem se tak nasmála jako nikdy v životě. :grinning: To co mi kámarádka ještě povyprávěla-škoda,že jsem si nedělala poznámky. :sweat_smile: Třeba učitelky jdou s dětmi na zahradu(ikdyž nejsou vedra jako teď),vezmou prádelní koš s takovými 0,5 l. pítky jako jsou od Kubíka nebo co(já to nekupuju,tak nevím přesně jak se to jmenuje :grinning:)-samo všechny na chlup stejné :sweat_smile: ,každé dítě tam má nalepenou náplast se svým jménem a učitelky trvají na tom,že každé dítě si má pít svoje(to ještě není školkovské pití-pouze ty láhve a rodiče je musí plnit doma :sweat_smile: ).Jenže podle mě 3.leté dítě číst neumí(až na nějaké extra vyjímky),takže se stane,že prostě ten její syn z nudy vypije všem pitíčka a pak se tam 5krát počůrá,protože si nestačí říct,že chce na záchod. :grinning:(přitom mají v šatně na skřňkách obrázky,tak nevím,proč nenalepí každému obrázek na flašku? :confused:) Učitelky je asi vypustí na trávu a nehlídají je,kdo co dělá.Přitom u nás vyvalí várnici s čajem na zahradu jen v létě,extra učitelka každému dítěti na požádání nalije čaj a ještě je tam sprchují hadicí,když je vedro. :dizzy_face:
Co se týče oběda,dětem dají na stůl prý jen talíře s polívku a pro 2.chod si musí dojít samy,což u nás taky neexistuje. :sweat_smile: Další problém mají se spaním.Kamarádka argumentovala tím,že klukovi doma začne číst pohádku a do 5 min. spí.Na to jí učitelka řekla,že na čtení pohádek nemají čas. :sweat_smile: Co se týče výukového programu(u nás mají od svačinky do oběda prostě nějakou naučnou činnost nebo jdou na procházku/na zahradu-říkala jsem jí,ať si přečte řád dne,který by měli mít vyvěšený v šatně a ona mi řekla,že v šatně nemají ani vývory dětí apd. :sweat_smile: ),tak ten se nekoná,protože ty děti stejně nespolupracují. :sweat_smile:
Prý jí připadá,že jak měly loni na starosti předškoláky,tak si najednou nemůžou zvyknou na(z poloviny)nesamostatné děti.Teď si brala týden dovči,aby ho mohla vyzvedávat po obědě,protože jim tam spaní zatrhli,tak je zvědavá,jak to bude probíhat příští týden. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A jak píšeš-je to hodně o učitelkách.Když jsme byliv červnu 09 na seznamovací schůzce,řiditelka nám rovnou řekla,že dostaneme nejlepší a nejhodnější učitelku,kterou tam mají a je to fakt. :dizzy_face:
16. zář 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@alcatko.j ,...............taky beru školku jako úlevu,protože si za to dopolko stihnu udělat plno věcí a odpolko se můžu Adámkovi věnovat líp,než kdyby byl se mnou celé dny doma.On už je v takové fázi,kdy ten kolektiv fakt potřebuje a já mu doma se zábavou nestačím-není ani tolik času jako dřív.Možná až Matěj povyroste a začne si hrát sám,tak to bude zase o něčem jiném.Zatím je pro Adámka nezajímavý,protože buď spí,nebo jenom kouká nebo řve. :grinning:
16. zář 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karotky ty jo Karot, to je snad skolka z jiny planety,ne? To by ty ucitelky snad meli dostat sutrem do hlavy, at se proberou. Neni snad mozny, aby byli v te skolce vsechny takove, nemuze si treba promluvit s reditelkou, vzdyt ttakovy pristup k dete udela podle meho jen jedno a to naprostou nechut a nevoli k jakekoliv spolupraci, kdyz to dite neni vnimane takove, jake prichzi a odmita se s nim pracovat tak, jak je mu v jeho veku mozno a chce se po nem ukony hodne ditete skolniho veku. Ja mam k nasi skolce taky vyhrady, jako treba, ze chodi jen minimalne na vychazky, jsou povetsinu jen na zahrade, a pokud uz jdou ven, ucitelky je vypusti na hriste na sidlisti adrbou nalavicce, ja bych byla rada, kdyby je vzali do lesa a ukazali jim, jak zacina podzim, o necem si trochu pokecali, a ne jen prolejzaccky. No s tim se nejak porvu a Adelce tu vychazku do lesa rada provedu. Na druhou stranu je na ni strasne videt ten tyden ve skolce. Zacala krasne kreslit. Lidi i zvirata a kvetinky, vybarvuje to a uz to jsou takove pekne obrazky s nejakym pribehem. Je videt, ze jsou tam starsi deti, od kterych neco okouka.
Proste ale skolka te tve kamoska je vazne silena! Kolik je let tem ucitelkam? Ja to musim trochu prodejchat snad :sweat_smile: :confused:
16. zář 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@seymi ,...................to není školka z jiné planety,nýbrž je považována za jednu z nejlepších v našem městě. :sunglasses:
16. zář 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karotky tako to mozna asi, ze ty deti museji ve ctyrech umet cist, pekne prosit a pod. :grinning: no proste to nejak nechapu, jak takove zarizeni muze jeste dnes fungovat :confounded:
zde prikladam Adi lva :grinning:
16. zář 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda všem!!!

Alčo, moc děkuju za rady a za ujištění. Oliver měl jeden den sice takovou dost krizovku. Bylo to třetí den. Chytli jsme v šatně plačící děcko a jela řetězová reakce. Ale byla jsem drsná a odešla jsem. Srdce mi teda bušilo až v krku, blbě mi z toho pomalu bylo, ale myslím, že jsem udělala dobře. Byl to první a doufám, že poslední výstup. Oliver se do školky vyloženě těší. Teď byl od pátku do úterka doma, bo chytil nějakýho bacila a když šel ve středu do školky, tak jsem se ho ptala, jestli se těší. Tak mi řekl, že se těší a že se i učitelky těšej na něj. :slight_smile: A jsem taky šťastná, že jsme vybrali tuhle školku. Bydlíme na praze 13, tak kdo to trošku zná, tak ví, že je tu školek jak sra.ek.. nicméně jsou všechny plný a taky jsem ho nechtěla dávat do té, kde bude zrovna místo. Myslím, že na tomhle startu do života sakra záleží. A taky podle toho vypadá pak nástup a přístup ke škole. Ta naše školka není nejblíž, ale je rozhodně nejlepší. Jedou tam podle osobnostně orientovaného programu - rámcovej program. Už od nějakýho roku 2002, takže už v tom "umí" chodit. Dostali jsme se tam teda i díky ředitelce. Ona je dost od rány. S rodičema se neprdí, řekne jim všechno na rovinu a občas dost drsně. Nicméně já jsem za to docela ráda, páč člověk ví, na čem je. Každopádně svým přístupem dost rodičů.. no, většinu rodičů odradila. Odešlo jim 33 dětí a vzali 40 - všechny, co se přihlásili. Paní učitelky jsou naprosto senzační. Každá dbá na trošku něco jinýho, takže se krásně doplňují, ale obě jsou pohodový. Děti maj strašně rádi, to z nich uplně čiší a hlavně si jich všímaj. Na procházky chodí, do zahrady chodí. TeĎ 22. by měli jet celá školka na výlet podívat se na divadýlko. Tak jsme dostali instrukce. Jako do baťůžku pláštěnku, malé pití a sušenku... a dodali, aby hlavně nebyla čokoládová.. .. :grinning: no fakt jsem z tý školky nadšená. Navíc dělají taky společný programy rodiče - děti - učitelky. Třeba uklízení zahrady, pouštění draků a tak.. což je taky báječný. Prostě jsme nemohli vybrat líp. Pak ještě vybrat takhle dobrou školku, to mi poradí mamča a jsem šťastná jak blecha. :slight_smile: Jo a Oliver nakreslil svoje první sluníčko, co vypadá jak sluníčko!!!! Ostatní děti měli krásné sluníčko s očima a pusinou a Oli měl žlutý kolečko s paprskama, ale mělo to ten tvar!!!! :grinning:

Jinak Alčo, co se babičky jako učitelky týče, tak si myslím, že je to uplně jedno. Hlavně, když je Nelinka spokojená. To je to nejdůležitější. A navíc, jak píšeš, jsou tam dvě, tak se to dycinky rozmělní. Fakt si myslím, že to není problem, kor
ve školce.

Ty jo Karot, řekni té kamarádce, ať to dítě okamžitě vezme pryč. Nebo ať si vezme rodiče a stěžují si někde vejš. Pokud to neklapne u ředitelky, tak ať jdou kamkoliv vejš. Dyť se jedná o děti. A tohle je přístup, kterej fakt není absolutně akceptovatelnej. Ty by měli dělat někde v archivu. Tam by snad nikomu nemohly ublížit. Těm dětem takhle strašně rychle vezmou chuť cokoliv dělat, vezmou jim i poslední zbytek sebevědomí a to se sakra blbě napravuje.. Bože muj, tak tyhle učitelky způsobují, že se proti učitelkám zvedaj vlny nevole, když mají dostat "přidáno". to je fakt strašný!!!! Jo a řeknu ti, že bych ho dala do jiný školky i za cenu dojíždění.. to za to stojí...

Kyri, ta montessory (nevím, jestli to píšu dobře), to je super. Mě teda ani nenapadlo zeptat se, jestli bych tam mohla zůstat na dopoledne s ním, ale předpokládám, že by to neklaplo. Byli jsme tam teda několikrát společně ještě v červnu, kdy měla školka různé akce, tak nás nově přijatý pozvala paní ředitelka taky, ale jako takhle na dopolko, to ne. Ale je to super. Doufám, že do toho dospěje i naše školka. A možná to nebude trvat tak dlouho, hodně lpějí na spolupráci školka-rodiče. A ta montessorka, není to i škola? Myslím, že mi mamča cosi kdysi říkala.

Alčo, co se dudlíku týče, tak bych jí to nebrala hnedka všechno naráz. Já jsem teda taky protidudlíkovec, ale myslím, že by to pro ní bylo moc drsný, kor když je na nich taklhe šíleně závislá. (Ale to pusinkování zvířátek a tak, to musí bejt roztomilý :dizzy_face: ) Možná bych jí zkusila dát třeba nějakou hračku, třeba novou koupit nebo já nevim a jako že bys to ukazovala tý hračce a pomalu tim nahradit dudláka a dudláka dát jenom na spaní. Tchýně mi řikala (to bylo pro jednou docela dobrej nápad), že manžel byl taky závislák na dudláku a jednou s ním byla na záchodě, aby se vyčůral a ten dudlan mu spadl do záchodu, tak mu vysvětlila, že už prostě není a spláchla a bylo po závislosti. Ale otázka, co na koho zabere... Držím palce.. s tím odnaučováním je to kříž...

Seymi, teda lev je naprosto luxusní!!! Je to holka šikovná! Já pořád vzpomínam na fotku Elinky od Jany, jak nakreslila toho ptáčka a on vypadal fakt jako ptáček.. a to bylo snad ve dvou letech? Nebo dřív? TeĎ nevím, ale obdivuju to dodnes a asi nadále budu. :slight_smile: A jinak Já Baryk, jak doporučuje Alča, doporučuju taky. Fakt super knížka..Krátký, hezký, milý pohádky..

No, půjdu se hodit tupě zírat k televizi.. mějte se krásně a přeju jenom samé příjemné zážitky!!!

16. zář 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@seymi ,.......................Lev je výbotnej. :sunglasses: Adámka do malování doma nepřesvědčím ani náhodou,ale ve školce se nechá ukecat(i mám podezření,že tam učitelku poslouchá víc,než mě doma :grinning: ).Včera když jsme šli domů,tak měli v chodbě vyvěšené stromečky a dokonce jsem tam našla jeho dílo.Jestli to tam budou mít ještě v pondělí,tak to vyfotím.Sice nám učitelka tvrdila,že to na konci roku odevzdává rodičům,ale my jsme nic nedostali.Domů si akorát dnesl vyrobené sluníčko na špejli,když ho v květnu přivolávali(pamatujete,jak bylo hnudně? :wink: ) Až najdu foťák,tak Vám ho taky vyblejsknu. :slight_smile:
@katschka ,...............u nás ve školce byli loni s dětmi na projížďce parníkem(to jsem ho radši nechala doma,protože jsem měla obavy,aby se neutopil v Labi :sweat_smile: ),na návštěvě v Perníkové chaloupce a dost často chodili na zmrzlinu.Takže já jsem s naší p.učitelkou spokojená.Akorát,když tam ve středu nebývá a místo ní je tam záskok,radši tam Adámka nedávám.Jeho kamarádka(ta už tam musí každý den spát,protože maminka chodí od dubna do práce)se tam každou středu počůrá v postýlce,ikdyž to normálně nedělá a Adam s tím má taky potíže,když tam třeba neplánovaně učitelka chybí. :confounded:
17. zář 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek