• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děťátka narozená v Dubnu 2007 a jejich sourozenci III.

@karotky Adelku bavi kreslit, doma a kdekoliv jinde, ted dostala razitka, tak je to dalsi super zabava pro ni a pak si to vybarvi a vystriha a nalepi a tak kolem dokola. Kdyby ji u toho nezlobil Ondra a nervali se pak, ani bych o ni nevedela :grinning:

@alcatko.j ten odkaz na receptar je pekny, nasla jsem tam pak dalsi clanky a hodne tech ptacku k nam leta a ja si nebyla jista, tak ted uz vim hyla , tak doufam, ze i letos prileti, musime pripravit krmitko. Tak DIKY! :wink:
22. zář 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@seymi ,.......................náš Adámek bude nejspíš technicky typ.Teď mám v oblibě stativ od foťáku,který rozebere do mrtě a pak ho namontuje dohromady.Pořád přemýšlím,jestli se dá sehnat nějaká dětská hračka(kromě stavebnice Merkur-na to je ještě malej)na stejný způsob. :confounded:
23. zář 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karotky ja si nemyslim,ze by byl na Merkura malej, tak akorat....vsak to neni slozita hracka
23. zář 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kristi ,......................myslíš? :confused:
Tak můžeme napsat Ježíškovi,snad do té doby rozumově víc doroste :sunglasses:
23. zář 2010 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karotky každopádně
23. zář 2010 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kristi ,..................a co Mia,v čem vyniká?
Už chodí do školky?
23. zář 2010 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karotky ty jo, ja to nejak moc nesleduju, snazime se,aby delala cokoliv, co ji bavi...je hodne tech. typ, takze u dedy v garazi, sroubky, vrtaky atd...to by ji slo....hodne rada zpiva, tancuje a ahybe se....myslim,ze zatim je brzo,aby se nejak profilovala, proto zkousime snad vsechno...

do skolky chodi,ale mame to zari jeste dost rozlitane, akze tam byla asi 8x..ted je nemocna a zitra mame jet na dovcu, tak jsem z toho takova nesva, snad to zmakneme
23. zář 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kristi ,..................tak držím palce,ať se z toho vykurýruje. :wink:
Kampak razíte na dovču?
23. zář 2010 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karotky diky moc, uz vypada daleko lepe....letime zitra v noci do Egypta :wink:
23. zář 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kristi ,..................tak si to užijte. :sunglasses:
24. zář 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
kristi, krásně si užijte dovču!! :slight_smile: Ale, nebojíš se do Egypta? Není Mia ještě moc malinkatá? Já nevím, asi jsem moc úzkoprsá.. :wink:
24. zář 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@katschka ,...........................já bych se tam akorát obávala průjmů-z prevece bych si tam vzala nějakou pálenici. :sunglasses:
Neboj,taky jsem úzkoprsá a nebo spíš pohodlná.Já bych si dovču u moře s tak malými dětmi(jako mám já)moc neužila-pořád bych je musela hlídat kde co dělají,aby někam nespadly apd..A tak moře plánujeme nejdřív za 5 let. :sunglasses:
25. zář 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karotky ty jo, právě to.. jako já bych si s tím i poradila, jak říkáš tou pálenicí, ale co to prtě, viď... jako moře jo, proč ne, ale bojím se Egypta, Tunisu a takhle.. Nevím, asi jsem moc velkej srab..:slight_smile:
26. zář 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mám dotaz. Máte některá děcko, které ještě nosí na noc plínky, nebo jsme jediní? A jak jste to odnaučili? Prostě najednou nebo postupně nebo nechat, až si samo řekne? Mě přijde, že už by to Oliver i kolikrát vydržel, ale jak má plínku, tak je lenoch a prostě to pustí... já nevím.... :pensive:
27. zář 2010 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@katschka ,...................tak pokud je někdo zvyklý jezdit ko moři každoročně,tak to chápu,ale pro mě by to fakt nebylo.Já byla poprvé a naposledy u moře v červnu 2001(svatební cesta).Byli jsme teda v Itálii skoro u Sicílie,ale s našimi kluky by to fakt nešlo,zatím. :wink:
Neboj,Adámek má na spaní taky plínku,ikdyž se počůrá jen občas v noci.Teď s ním spí manžel a dává ho 2krát za noc na nočník,ale pak je doba než zabere a ráno se mu pak nechce vstávat.Asi koupíme igelit pod prostěradlo a začneme to asi zkoušet na ostro. :wink:
27. zář 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katschka Ahoj omlouvam se ze vam sem lezu, ale muj malej ma taky na noc plinku. Teda ted ji dostane zpatky. Uz 3 tydny mame igelit pod prosteradlem a plinu mu nedavam. Za tu dobu 1 rekl ze chce curat (a to mel zrovna plinu) . Jinak se pocura a ani se nevzbudi. Proste jeste ho to curani neprobudi. Mluvila jsem vcera se znamou a ta mi rekla, ze se to dite nauci i s plinkou. Ale za zkousku nic nedas. ja akorat kazdej den peru pyzamo a prosteradlo. :frowning2: Dam tomu jeste nejakou dobu cas a uvidime. :dizzy_face:
28. zář 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katschka u nas to nejak jde bez plinky na noc rok urco, ale na zacatku byly nehody, treba denne jsem prala, jak pise Anddy. Pak ale najednou nejak sama zacala v noci se budit, ze chce curat, a tim se to prolomilo a od te doby dobry, uz se nepocurala, vzdy si rekne, nebo i dojde same, vetsinou ale spi celou noc bez nocniho vstavani na wecko. Kazdy asi ma jinou dobu, kdy to proste na nej prijde a uz je to hotovy, uz ani v noci kapka neutece :wink:
Jinak s tou dovolenou, me by bylo jedno kam bych jela, havne, ze bych vypadla z domu, a taky aby tam neprselo. Nemam rada moc horko, tak max 28, ale neni nutny, klidne nejaky rek. stredisko na horach, klidny s fain terenem pro deti, bezpecnym hristem u penzionu, v blizkosti krasne vyhledy...proste balzam na dusi, tak kdybyste mi nekdo chteli udelat radost, vite jak :grinning: :grinning: :grinning: jo a klidne by tam mohl byt i nejaky relax-masaze, lazen a tak, jako az budou deti spat, ze bych mela co delat :grinning:
29. zář 2010 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katschka Kanary, Egypt, Tunis.....ale vsude trosku fouka. A na vecer sebou vzit uz i nejaky ten svetrik :wink:
Seymi presne jak pises, oni musi dospet k tomu, ze se sami probudi. Prej ten mocak jeste neni plne vyvynuty kdyz se deti neprobudi. Tak to nechavame zatim tak. Ale ty pliny jsem mu nekoupila jeste, vzdycky zapomenu, tak peru a peru :sweat_smile:
30. zář 2010 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

moc děkuju za odpovědi a jsem ráda, že nejsme nějaký "zabržděný". Jako říkala jsem si, že to je v pohodě, že mu dám čas, ale zas jsem si říkala, že už bysme to jako mohli zkoušet. Zas se mi nechce teď, páč ještě netopíme a tak je v pokoji docela frišno. Asi mu dám čas do čtyřech a pak to začnu řešit na tvrdo... já fakt nevím.. chjo..:slight_smile: No, uvidímeš...

seymi, já chcu taky na nějakou dovolenou s masážema!!!! :wink: Ségra žije v německu a tam mají, že když má rodina tři nebo čtyři děti, tak ta žena se může obrátit na caritas a s nima má možnost na tři týdny jet k severnímu moři i s dětma. Platí 10 euro denně a má v tom hlídání dětí, jídlo, masáže, bazén, prostě uplně všechno... neříkam, že si to zrovna ona nezaslouží, ale závidět jí asi budu. :grinning:
30. zář 2010 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katschka :grinning: no nemci ti to teda maji, ale i tak deti mam dve, to bych nepokryla pozadavek...kazdopadne, takovou dovcu mam v supliku na takovy jako horsi casy, abych se mohla zasnit a hned mi bude lepe :grinning:
1. říj 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@seymi :grinning: tak to je taky dobrej způsob relaxace :grinning: si budu muset takovej šuplík taky pořídit... :grinning:
1. říj 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak tady máte ten slíbený školkovský výtvor našeho "umělce" :grinning: :
2. říj 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karotky ty jo, Adámek je kabrňák!!! Super!!! :dizzy_face:
2. říj 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@katschka ,..................Dík.Sama jsem byla překvapená,že něco takového vyrobil s tím svým výtvarným "talentem". :grinning:
@seymi ,.......................koukala jsem,že jste si udělali moc hezký výlet.Napiš mi jaký to bylo a kde jste všude byli? :wink:
4. říj 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karotky jo, Adamek v kolektivu tvori pekne.
Jinak vylet byl jen do Liberce. Ja i manzel jsme tam studvali a mame tam kamarady, co tam uz zustali a tak k nim obcas zajedeme. Sice to chlapi chapou spise jako hromadnou pitku, ale obcas se i usvoli a nekam vyjdeme :grinning: Ja si zase pohladila dusi, protoze to tam mam moc rada a byla jsem prekvapena, jak se to mesto meni, nove budovy a tak. Proste bylo fain a jeste lepsi, ze zrovna vstup do ZOO byl zdarma, jelikoz tam delali predvolebni kampan, ale to nas vubec netankovalo :grinning: Ja bych si prosla vic mist, jenze s detma zase nemuzu mit tak moc pozadavku, ale zase mame kam razit priste. Dokud jsme na MD, tak se celkem schazime, az budeme zase pracovne vytizene, tak nevim, no ale doufam :dizzy_face:
4. říj 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak nakukuji, jak se vam vede a co noveho. U nas trochu krizovka, ale o tom treba nekdy jindy. Manzel zase na tri tydny pryc za praci atak valcime s detmi sami. Ale uz jsem si docela zvykla a se Sofii to uz take jde. Nas milacek Filipek zacal tri tydny pred prvnimi narozeninami chodit, presne 9.9.! Je to sikula, moje zlaticko, fakt. nemuzu ho vynachvalit. Az na to nocni buzeni, neda si pokoj a neda, bude se porad budit a dozadovat koz...Chjo.
Katschka, tak sestra bydli v Nemecku? Jo tak o tuhle kuru jsem se s kamaradkou take pokousela a mame v planu to zkusit znovu. Neni to tak jednoduche ji dostat. Musis mit nake zdravotni problemy atd. Asi uvedu, ze jsem po mimodeloznim...Jo u Ostsee je pry krasne..., nemci snad ani nikam jinam nejezdi, jsem tu zjistila :grinning: .
V noci je Sofie bez plinky uz od lonskeho leta, ale nehod mame dost. Zezacatku jsem Sofii davali dvakrat za noc curat a pak uz jsme ani nemuseli. Nekdy prijde sama, nekdy kdyz preleza k nam do postele, tak ji tam soupneme. Neni ani vyjimkou, ze se pocura i pres den, mimochodem...Ve skolce je proste moc zabrana do hrani, nez aby si odskocila...
7. říj 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je holky ja koukam ted na ty vase umelce!!! :fearful: No tak kdyz to srovnam s tou moji Sofii, co ona cmara, tak to nemam slov! Jo, asi umelkyni nebude...Umelecke sklony nepodedila...Ale asi bude nejakou prirodni vedkyni!!! Ve skolce porad sbira sneky, listy, jehlici...Uz nevim, co s tim! :grinning: Kreslit ji ani moc nebavi, to spis knizky, ty jo! Tak to holky rozvijejte! me stvou moji rodice, ze me v kresleni vic nepodporovali...No nic, deti nam budou delat radost svymi talenty, maji je jiste vsechny!
7. říj 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@artikula ,.......................Filípkovi přejeme(sice opožděně :stuck_out_tongue_closed_eyes: )nej k 1.narozeninám,hódně zdravíčka a ať se mu splní všechna tajná přání.Já už se těším,až budeme slavit Matějovi 1.narozky.Pokud nebude rychlejší než Adámek(v mírách už ho tromfnul dávno-mám obavy,aby nám z něho nevyrostl otesánek :grinning: ),tak nám období lezení vyjde na léto a to už můžeme být na zahradě. :dizzy_face:
Včera jsem byla na 1.třídní schůzce ve školce,která ku podivu trvala jen 10 min. a učitelka mluvila spíš všeobecně.Vcelku mě uklidnilo,že Adámek vyniká i ve věcech,ve kterých ostatní děti zaostávají a navíc tam pozvou logopedku,která si všechny děti přezkouší.Tak jsem ráda,že nebudeme muset běhat a shánět logopeda sami,ikdyž ho možná potřebovat ani nebudeme. :wink: Koncem října budou mít děti odpolko průvod-asi dušičkový(anglicky to napsat neumím :grinning: ),takže máme doma vyrobit nějakou pokrývku hlavy a ostatní si s dětmi vyrobí p.učitelka. :sunglasses:
8. říj 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@artikula Ty jsi taky v Německu? Tak to je paráda. :slight_smile: Teda, ale obdivuju tě. Ségra je tam kolikrát dost nešťastná. Oni jsou němci přece jenom trošku jiný nátury než češi a dost tam tim trpí. Ani se jí nedivím. Navíc je až u Dortmundu, takže k nám to má sakra daleko. Češka je v té jejich vesnici jedna, ale ta jí moc nesedla. No, prostě je tam dost sama. Já nevím, jak to tam s těmi týdny u Ostsee je, ale ségra mi říkala, že stačí mít víc dětí nebo co. Tak ona to se svými čtyřmi kousky splňuje dokonale. :grinning: A kde jste vy? Jestli se můžu zeptat?
A jsem ráda, teda ne ráda... no.. to je jedno, zkrátka jsem ráda, že Oliver s tím počůráváním není sám. On je na to prostě prase. Dneska se ve školce počůral víc. Prostě neměl čas a pani učitelce ani neřekl, že je počůranej. Jemu to vůbec nevadí. Tak přemýšlím, že skončíme s plínkou na noc, že mu to třeba začne vadit. Nebo nevím. :sweat_smile: A i s tím talentem je na tom podobně jako Sofinka. :slight_smile: Venku je to samej šnek, klacík, slimák, brouček, mraveneček, beruška a já nevím co všechno. :dizzy_face:

děti přišli z venku.. tak jdu na ně..:slight_smile:
8. říj 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katschka my bydlime v Drazdanech, tak jestli se sem chystate nekdo na nakupy ci trhy, tak mi napiste a udelame si na vas cas! Ja tu ziji uz pet let a docela jsem si zvykla. Ale ty prvni roky byly tezke.Take jsem tu nikoho neznala, byla jsem porad jen s malou a stydela jsem se s jinyma maminama navazovat kontakt. Ted tu mam ale par dobrych pratel( z toho dve cesky s detma), s kteryma jsme si padly do oka. Jedna je z Jeseniku, druha z Moravy, takove natury ja muzu! :--D Jestli je sestra na vesnici,tak to ji nezavidim, tady ve meste clovek muze jit aspon do nejakeho materskeho centra, ted ve skolce poznavame nove kamarady, Sofinka chodi na tancovani, takze clovek se uz nenudi jen na hristi ci doma... Ja si nestezuji. A Nemci jsou trochu lekly ryby, to jo, to plati. Ja si na ne ale nak uz zvykla a spis, kdyz prijdu do Cech, tak se hrozim, jak jsou tam nekteri lide sprosti, neohleduplny...To nemci jsou aspon na verejnosti slusni. Ja mam zatim jen dobre zkusenosti...Do Cech to nemam daleko, za rodinou uz ale moc nejezdim, spis oni sem. Ale ke kamaradum to mam daleko a to je skoda, po tech se mi styska...
8. říj 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek