• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děťátka narozená v Dubnu 2007 a jejich sourozenci III.

Ahoj lidííí :slight_smile:

@j.a.n.u.s. velká gratulace k dalšímu těhulkování!!!! :dizzy_face: Huž jsem tě tu neviděla, ani nepamatuju. Jak se máte? Co malá? chodí do školky, nebo? :slight_smile:

@alcatko.j Jdi do toho!!! Já bych šla taky, kdybych měla spolupachatele. :slight_smile:
9. pro 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí

@katschka ahoj Kaci, jak to myslis, s tim spolupachatelem? :confused:

No Elula chodí do školky od září a když opominu srážky s Milošem(nezvladatelný klučík s diagnózou hyperaktivity) tak si výrazně nestěžuje. Dokonce začala jíst brambory, krmit se sama, spí tam-ale to nemá absolutní efekt na spaní v noci. Respektive usínání-mezi náma dubnovkama-furt mi drží "ňunku" :grinning:
Minule se mě ptala:"Mami to je ňunka(bradavka) a jak se jmenuje to celé kolem dokola!?"
Říkám, jak se narodí bráška-tak máš utrum."Mami, bráška bude dundat z jedné a já tu druhou budu jenom držet."
No prsofil neobádaný!!!!
Dělá mi radost, i když leží v blátě a mrská sebou...opravdu nezapomenutelné zážitky s ní.
Holky, já zjistila, že ty děcka fakt o sobě neví-když mají "záchvat".....jednou tak ležela a plácala sebou a křičela a mezi těmi vzlyky na mě volá:"Mami, neboj, všechno se dá řešit!!!!"asi našla sílu na to, mi dát vědět-že je v pořádku i když to tak nevypadá ....Tohle jsem jí vždy říkala, když jí něco nešlo :slight_smile:

10. pro 2010 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@j.a.n.u.s. ,..............na video jsem koukla,ale nic zvláštního jsem u toho necítila-snad proto,že to(skoro-nekoupeme v kyblíku)samé probíhá každý večer u nás.Je ale možný,že se mi po tom za nějaký rok zase zasteskne. :slight_smile:
Jejdáááááá,Eli je taková závislačka? :sweat_smile: Tak to jsem zvědavá,jak to za 5 měsíců vyřešíte. :wink:
U nás se od nástupu do MŠ odpor k brambor ba naopak zhoršil :sweat_smile: ,ale zase jsme přišli na chuť čočkové polívce a jiným jídlům,které maminka neumí asi vařit tak,jako kuchařky ve školce. :grinning:
Holky,..............jak se připravujete na Vánoce?
S Adámkem už máme upečené linecké a dnes se vrhneme na vanil.rohlíčky.Mám v plánu pouze 4 pečené druhy a každý jen z půl kg. mouky.Loni jsem toho napekla :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,ale jelikož mi bylo blivno,Adámek byl marod a manžel tomu moc nedá,...................šlo to všechno do popelnice. :confounded:
10. pro 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karotky hehe, to jsem taky zvedava na druhy odstav :D :D :D

mame napecino...uz vsechno, snad jen kokosky....ale tento rok to nejak neresime...stejne mi je zle z tech sladkosti, co dostala na mikulase-bleeee, bo ona ji, ji a pak mami na-uz nechci a mami ji a ji a pak bleeee :rolling_eyes:
10. pro 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@j.a.n.u.s. ,..............jo,jo.Mě sladké taky dost nakopávalo. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. pro 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, veliká gratulace všem těhulkám :dizzy_face: Já bych taky chtěla třetí, protože holky jsou úžasné, ale manžel o tom nechce ani slyšet a už ho asi nepřemluvím, tak mám utrum.
Holky, chci se vás zeptat, jak jsou na tom vaši školkaři s nemocností. U nás hrůza, vždy 3 dny školka a pak 14 dní nemoc, všechno chytne mladší, já už jsem na pokraji kolapsu. Jinak ty nemoce, někdy je to jen rýma s kašlem, ale obvykle horečky, kašel nebo angína a dostane atb. Nejdýl byla ve školce 5 dní :pensive: Takhle to jde už od jara, co tam nastoupila. A hlavně mám depky, že zatím vše chytla malá. Fakt nevím co s tím, zkoušela jsem preventan, imunoglukam, vitamíny...., nic nepomohlo.
10. pro 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@samsa omlouvám se že vám sem lezu, ale nešlo by si ve školce postěžovat, aby víc učitelky hlídaly, jak moc nemocné děti jim tam chodí? Na to není nějaké pravidlo? Poslat tam hygienika, nebo tak něco ... Přeci není možné, aby tam permanentně byly nemocné děti :angry:
10. pro 2010 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@samsa je tam ve skolce mala stastna?
10. pro 2010 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.u.s. no, už je to lepší, ale ze začátku hrůza, ale vyloženě šťastná ne, už mě to taky napadlo, že je to psychikou.

@nikka.vo no, nám bylo řečeno, že nemocné dítě je dítě s průjmem, horečkou atd, ale ne s kašlem a rýmou, takové děti údajně přijmout musí, jenže jedno dítě má rýmu a kašel a druhému se to projeví třeba jako zánětl průdušek, u mých dcer je to tak, že to od sebe chytnou, ale každé se to projeví jinak. Jinak ty učitelky jsou taky chuděry, něco řeknou rodičům a ti jim vynadají, že chodí do práce a nemůžou s každou rýmou nechat dítě doma :pensive:
10. pro 2010 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@samsa no je to děs a proto jsem ráda, že jsem syna do školky letos ještě nedala, protože při představě, že bych měla doma novorozence a on byl neustále nemocný mě děsila. Chvilku jsem litovala, protože by mu v ledasčem školka pomohla, ale půjde až příští rok. O rok ty nemoce oddálíme a pak se v tom budeme taky koupat :frowning2:
10. pro 2010 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikka.vo určitě jsi udělala dobře, já toho lituju, asi ji taky nechám doma a půjde až za rok, protože já to nedávám :pensive:
10. pro 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@samsa já bych si ho nechala doma klidně ještě další rok, ale zase si myslim, že mu školka pomůže v určitých věcech, tak to asi risknu, nechat si ho doma můžu vždycky. Ale děsim se toho už teď. :unamused: Pokud by si pak případně neměla problém, že by ti malou příští rok zase vzali, když by si jí teď ze školky vzala, tak bych ti asi taky radila jí tam odtud vzít, jestli vám to akorát situaci komplikuje. Tchýně dělala v jeslích a ta mi zase tvrdí, že každé dítě projde tímhle ,,promořovacím" obdobím, kdy je často nemocné, takže když ne teď, tak za rok. Jenže jsou taky děti, co jsou náchylné na nemoci ještě ve škole a u těch je zase zbytečné je tomu vystavovat ,,zbytečně" , když je maminka doma s druhým, mladším děckem. :unamused: A teď babo raď.
10. pro 2010 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.u.s. No, manželovi se nechce. Takže mam asi po ptákách.... a to doslova. :grinning: :frowning2:
Ty jo, ty ještě kojíš? Tak to jsi dobrá! Tak dlouho bych to asi nedala... A co s odstavováním? Nebude pak žárlit na malýho, že bude mít to privilegium jenom on?
Mají ve třídě hyperaktivního kluka?? To obdivuju ty učitelky, že to zvládají. Já viděla jednu holčičku fakt hyperaktivní. Hrozně hodná a milá holka. Ale byla uplně a naprosto všude. Když před ní sedělo dítě, tak ho prostě převálcovala. Nechtěla ublížit, ale prostě jí seděl v cestě. Fakt obdivuju všechny, co se s tím setkají a vědí si rady a nezešílej. Musí to být fakt neskutečnej záhul.

@samsa Hele, tak si zajdem někam k nějakému dárci spermií, co? :sweat_smile: Nevím, co ti chlapi mají. Stejnak to odnosíme my, budíme se k nim a tak... Ba ne, nechci je uplně vynechávat ze hry.. to by bylo nespravedlivé, ale..... :wink:
A s těma nemocema ve školce. Oliver má teda neustále kašel a rýmu. Když ho uplně vyléčim, tak jde do školky na dva dny a má to zase zpátky. Řekla bych, že je nepsané pravidlo, že rýma a kašel se nebere jako nemoc a dokud ty děcka nemají teplotu, tak jdou do školky. Ale projít si tím musí všichni. Buď ve školce a když jsou v pohodě ve školce, tak tím projdou ve škole. Ale co jsem slyšela všeobecný názor, tak si tím projdou fakt dřív nebo pozdějš všichni. A zase si myslím, že je lepší ta školka, než pak chybět ve škole. Zas je to blbé, když máš doma mimčo. To je fakt těžký radit. Proště udělej to tak, jak to budeš cítit a to bude nejlepší. Ty se tím nebudeš trápit a malá tím pádem taky ne.

10. pro 2010 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katschka hehe, asi jsem to blbe napsala, mala je odstavena od prsa ve dvou letech, ale od ty doby usina s moji bradavkou v ruce-ja vim-des, ale takto se vzdy uklidnila, proto pisu jako druhy odstav :D
Bude to v poho, dnes me drzela jen kolem krku....ja vam holky rikam, ze to je tim, ze nebyla nosena v satku :D
chystam se prdolku, co je jeste zatim v brisku, nosit v satku a pokud si to obdobi na rukou dost uzije, nebude potrebovat "doplnovat" potrebu pozdeji....pak o par let pozdeji napisu.... :grinning: :grinning: :grinning:
10. pro 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nikka.vo ,................tak Adámek si nemocemi odtrpěl loňský školní rok a teď už je relativně v pohodě.Sice od září asi 3krát krátkodobě zamarodil(byl doma max. 3-4 dny a pak šel znovu do školky),ale ATB ještě neměl.Občas zakašle,ale jinak si nemůžu stěžovat.Matěje plně kojím,takže ten je z naší rodiny nejzdravější(zatím). :rolling_eyes:
Já bych tu docházku do školky moc neodkládala.Je lepší,že se ty děti vymarodí,než budu muset znovu nastoupit do práce,než abych pak byla immervére na paragrafu doma a mohli by se se mnou pak v práci také rozloučit. :sweat_smile: A je lepší pár dní zameškat ve školce,než pak dohánět to,co se zamešká ve škole. :unamused:
Co se týče toho hygienika :grinning: ,tak do školky dítě chodí,dokud nemá teplotu(pokud rodiče chodí do práce a nemají babičky k dispozici)nebo vyloženě nepadá na hubu.Učitelky u nás ve školce tenhle týden chrchlají jak tuberačky a nedá se nic dělat.Buď to ty děti chytí nebo ne. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@samsa ,..............já si myslím,že to tím odkladem nástupu nevylepšíš.Jenom to marodící období posuneš o rok déle. :confounded: Zkus se poradit s mudrou.A jinak Adámek zobe vitamíny "MALÉ HVĚZDY" s kolostrem,tak je to možná tím a nebo tou odoperovanou nosní mandlí. :wink:
A fakt by se Ti chtělo do 3.dítka?
Vzpomínám si,jak si tu "nedávno" psala,že si byla z posledního těhu tak vystresovaná(aby bylo všechno OK),že už si 3.těhotenství neriskneš.Já to tvrdím taky a doufám,že mě to za 2 roky taky nepřejde,protože bych měla stejně smůlu. :grinning: Manžel o 3.dítku nechce ani slyšet a nemáme ani nafukovací byt a ani auto. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. pro 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karotky no jo, jenže u samsy jde třeba o to, že malá to od starší pokaždé chytne a třeba kdyby starší marodila až za rok, tak by to i ta mladší snášela za rok lépe, už by měla tu imunitu silnější. Já na to taky nahlížím jak si říkala, že tím obdobím si musí projít asi každé dítě, to mi právě říkala i má vždy přechytralá tchýně :grinning: . A určitě souhlasim s tím, že je lepší aby si tím prošel teď, než když budu chodit do práce. Ale absolutně nelituju, že bude chodit až příští rok, za dva roky se snad ,,promoří" Tenhle rok by byl zbytečný, zbytečně bych ,,ohrožovala" Sofii a sobě spíš přidělala práci, mít doma věčně maroda. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale jak už jsem psala, tak příští rok ho tam už dám. Takže podle mě, když dá do školky malou Samsa příští rok, tak to není nic hroznýho, neprospěšnýho a nebo nerozumnýho :wink:
11. pro 2010 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nikka.vo ,...........nevím kolik přesně je té mladší od Samsy,ale dítě si začne vytvářet autoimunitu(z předešlé nemoci si tělo ponechá protilátky proti další infekci)až od 3.let.Takže ten rok odsunu by jí stejně nepomohl.To by to musela opravdu odložit až na dobu,kdy budou mít obě 3.rok života za sebou a to už ta starší určitě nastoupí do školy. :wink:
A pokud jí to fakt trápí,tak bych se alespoň vyhnula tomu zimnímu období,kdy jsou ty nemoce častější a nebo jí nechala po dobrání ATB alespoň měsíc doma,aby se trošku vzpamatovala,než tam nastoupí znovu. :wink:
11. pro 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.u.s. ja se tu valim smichy :grinning: prej vsechno se da resit :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak teda nemoce ve skolce, nejaky probehli, ale vetsinou, kdyz se neco klube, necham si ji doma. Nekdy je jen ryma a nic, a tak ji poslu zpet, kdyz pak ¨je teplota nebo neco, takje doma a pekne si postoname vsichni :grinning: Ja to moc nelamu pres koleno, kdyz mame silenejsi tyden, tak ji proste odhlasim a hotovo. Treba ted v tom marastu si ji asi necham doma, nez rano neprotazenym mestem tahnout dve decka tam...to si radsi zajdem dopoko zasankovat a domu na obed, v klidu a bez nejakyho honeni casovyho limitu :slight_smile:
Jinak Vanocni pripravy letos tez nijak extreme nezenu. Cukrovi bude patero a to nijak slozity a v mnozstvi super minimalnim. Po svatcich jedeme na hory, tak to tam tahat nechci, to by bylo jako drivi do lesa, tak ze napecu neco kynutyho a bude. Tesim se ale na Jeziska, na ty detsky ocicka :slight_smile: :dizzy_face:
A taky mala informace o vyvoji naseho maleho muze :grinning: zacina mluvit :slight_smile: nerika mama ale papa. nic moc se nevyjadruje, zopakuje to ano ale pak to nepotrebuje pouzivat. Pouziva dve slova, desne dulezity a jednoduchy a to: bubak a kartacek :grinning:
11. pro 2010 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, děkuju za reakce. No, u nás je to bohužel většinou s horečkama a komplikacema (uši apod.). Já jsem už ve stádiu, že vedle nás někdo zakašle a mám tendence prchat. :unamused: A přijde mi, že má tu imunitu nějak horší, stačí, aby vedle nás někdo měl rýmu a do tří dnů je marod. Snad je to jen nějaké horší období.
Raduš, já bych fakt to třetí chtěla. Nějak mám pocit, že ještě chybí jeden do party (nebo spíš jedna :slight_smile: ). Ale manžel mi řekl, že už žádné nechce, přemlouvat ho nemá cenu a podraz bych neudělala.
11. pro 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, co myslite-cim to je, ze nektere deti proste v ty skolce tu nemoc chyti a nektery vubec ne? Ja vim, je to o imunite-ale jaky je mezi nima rozdil? Vite nektera?
12. pro 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@seymi ,.............moje řeč. :slight_smile: Taky to letos nelámu přes koleno a má v plánu si ty Vánoce konečně užít v klidu.Loni jsem toho měla plný brejle,prože mi bylo blivno,byla jsem unavaná,manžel naprdnutej,že jsem pořád zelená :sweat_smile: (místo aby byl rád,že jsem těhotná a spoustu věcí nám to vyřešilo),předloni jsem měla 5 dní před operací SZ-letos si to fakt užiju,ikdyž to budeme muset na Štědrý Den trochu přeorganizovat kvůli Matějovýmu odpolednímu spánku(spí výhradně v jedoucím kočáře).Takže místo slavnostní večeře,bude Vánoční oběd,pak si kolem 16té vyrazíme na procházku a až se vrátíme,půjdeme rovnou rozbalovat dárky,aby se to stihlo do večerního koupání. :slight_smile:
S tou školkou to máme podobné.Taky Adámka raději stáhnu domů,když vidím,že je trochu nahlodanej.Já ho tam vlstně dávám kvůli tomu,aby přišel mezi děti a né,abych si od něj odpočinula.Takže mi nevadí,když ho mám pár dní doma. :wink:
@samsa ,...............já už mám doma partu kompletní,takže mě 4.těhotenství opravdu neláká.Mám možnost vyzkoušet obě varianty ne/kojení,už vím jaký je rozdíl v tom,když člověk přivede na svět první a druhé dítě,užívám si s klukama každý den,aniž by putovali k babičkám-myslím si,že si to vychutnám do sytosti a už teď si občas představuju jaké to bude,až půjde Matěj poprvé do školky,Adámek poprvé do školy,moc se těším až budou kluci větší a zase začneme jezdit po republice(výlety,dovolené apd.)a navíc se už fakt bojím,že bych to další těhotenství s péčí o 2 malé děti bez přestávky nezvládla. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@j.a.n.u.s. ,...................je to hodně tím,jak dlouho jsou ty děti kojené,ikdyž je pravda,že Adámkova spolužačka byla kojená do 8.měsíců plně(a Adámek do 5.týdnů)a teď je marod skoro pořád.Taky je to tím,kdo co na koho a kdy ve školce naprská-zkráceně řečeno,neznám jediné dítě,které by při docházce do školky nezamarodilo.Teď řešíme nemoce,za 3 roky se tu budeme trápit s dom.úkoly naši miláčků,za 12 let se třeba dozvíme o opačné orientaci našich ratolestí :sweat_smile: a za 15 let se budeme "děsit" toho,kdy nám ta naše zlatíčka oznámí:"Mami,tati.............musím se ženit/vdávat!" :grinning:
Já jsem tak ráda,že tohle všechno máme ještě před sebou a že nám ty děti ještě tolik nepijí krev. :sweat_smile:
12. pro 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karotky ano souhlasim s tim kojenim...ale napadlo vas, ze tam hraje obrovskou roli i psychika ditete?
12. pro 2010 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, to jsem teda nastolila téma...
@j.a.n.u.s., psychika určitě hraje velkou roli, prostě když tam chodí nerada a ví, že když bude nemocná, bude doma....tak prostě nemocná bude :unamused:
Jo a druhá věc, všimla jsem si, že nemocné moc nebývají děti samotáři, kteří si raději hrají samy. Dcera ke každému strčí obličej na 5 cm, takže pokud má to dítě rýmu, tak ona ji má okamžitě také. Kojení asi vliv moc nemá, obě holky mám kojené do půl roku plně. Tam snad jen, když já jsem marod, tak ta kojená to ode mne nechytí, ale já marod teda nebývám, tak možná to byla jen klika. Jinak já jako dítě jsem byla nemocná pořád do cca 7let, pak mi vyndali nosní mandli a od té doby dobrý, dokonce za celý gympl jsem chyběla za celé 4 roky jen 1 týden.
12. pro 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.u.s. a Elishka nemívá ani rýmy? Jestli ne, tak to jste fakt šikulky.
@karotky Raduš, já mám druhé dítě s úžasnou povahou, ona je neuvěřitelné sluníčko, tak možná proto chci to třetí, ale zase to tak nemusí být.
12. pro 2010 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslim,ze s kojenim to souvislost nema....minule mi rikala ucitelka, ze mame nejaky moc stesti, ze Mia nebyva tak casto nemocna a ejhle, uz ma zase rymu, ale ja to nehrotim, pokud vylozene nesopli, tak ji tam dam, pac kapesniky tam maji a ucitelky jim se smrkanim pomuzou...
12. pro 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@samsa Elula ma tu ranni rymu...jako ja....po vzbuzeni do par minut si potrebuje smrknout a pak nic....El mi byla nemocna ve skolce jednou, ale to jak presne pisete s rymou....a mela to vrazene v ocich, sice teplotu nemela, ale ocividne ji nebylo dobre...
No a to jsem pak zjistila, ze tam je ten Milos-ktery deti vylozene tyra-a El mela znacku hned vedle neho....tak jsme ji predelaly co nejdal a od te doby v pohode :slight_smile:
Ono ty deti si mysli, ze i to "spatny" chovani je normalni a prijmou ho za normalni, ale podvedome citi, ze to neni dobre....myslim chovani od jinych deti, ci ucitelek. Potom jsou vztekle a vybiji si to napriklad doma (pozoruji to u nekolika deti nezavisle na skolce-po nastoupeni do skolky 2-3 mesice jsou jako vymenene), v nejhorsim pripade se to prezentuje jako nemoc....proste nespokojenost - a ryma je vnitrni plac. Anginy-neschopnost si prosadit svou, zakaz mluvit, kdyz mam potrebu. Zanet ucha-nesouhlas s tim co slysim...
Zastavam tuhle teorii, ze nemoc je vzdycky v prve rade v psychice a pak az se demonstruje na tele.
13. pro 2010 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.u.s. souhlasim s tebou ... ja sice presne nevim, co se da jak prelozit, ale neco podobneho jsem jednou cetla, moje maminka ma toto urcite nekde v knihovne. Ja mam takovou teorii, ze pokud neni clovek psychicky v pohode, je to v prdel... protoze kdyz je, i velike potize s prehledem zvladne a jako potize uz mu to nepripada....Ale taky jsem zastancem, ze vsechno, co se v zivote deje, ma nejaky duvod :wink: nekam me-nas to ma posunout :slight_smile:
A co se prevence tyce, u nas zatim funguje oscillococcinum a stodal. Vlastne celkove homeopatika. Tak doufam, ze to tak i zustane.
Jinak kdyz jsem Ondru kojila, a byla jsem nemocna, tak ono to miminko pak z mlicka ziskava vic protilatek, nikdy odeme nic nechytl, i kdyz pravda, mela jsem 3x zanet prsu a to asi chytit ani nemuze :grinning: :grinning: :grinning: ale i solidni virozu a taky byl v pohode :slight_smile:a to jsme si ji predali s Adelkou a manzelem paradne vsichni.
13. pro 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@seymi Kdyby se tady dalo davat LIBI SE MI, hned liknu k odpovedi od Seymi :dizzy_face:

Jak budu mit chvilinku, k tematu skolka, nemoci, imunita, psychika - rozepisu se :dizzy_face:
13. pro 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.u.s. Tak teorii, kdy psychika souvisí s nemocema zastávám taky. Určitě s tím psychika strašně moc souvisí. Když je člověk vystavenej nějakým virům, tak se s nima rozhodně popere líp, když je v naprosté pohodě. Tak my asi děláme něco špatně, páč Oliver neustále kašle a smrká. Je fakt, že v té školce je toho hromada. Není den, kdybysme tam nepřišli a někdo tam nechrchlal. No, zas budeme mít třeba klid ve škole.

A jak píše Seymi, vše co přijde, má přijít a je jenom na nás, jak se s tím popasujeme. Tak teď už nezbývá nic, než jenom přát si, aby nám štěstí přálo a my měli sílu popasovat se se vším, co nejlíp... ať už to znamená cokoliv. :slight_smile:
13. pro 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@seymi souhlasím :slight_smile:
@alcatko.j čekám :slight_smile:
@katschka souhlasím :slight_smile:
13. pro 2010 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek