Dovolená v Řecku, Španělsku

hhranolka
25. říj 2017

Jdu na radu, 7 let jsme nebyli u moře. Příští rok bych už opravdu chtěla, tak jsem začala hledat .... Jsem ale dost překvapená z cen na 10dni 2dospeli a 2 děti ( 2 a 6 let)... Za 50tis hrůza největší a za 90tis to co se mi moc líbí.... Prostě síla... To opravdu všichni dáváte takové částky za dovolenou? Já dokážu šetřit max 10tis měsíčně, takže představa, že šetřím 5-9mesicu, abych mohla na 10dni k moři je šílená :(
Tak prosím máte nějaké tipy na dovolenou? Hotel u moře s dětským bazénem???

irinka
25. říj 2017

My jsme byli loni na Mallorce na týden, hotel Sunna Park - krásný - a pro dva dospělé a čtyřleťáka to vyšlo na 48 tisíc. Letos Zakynthos - Zante Royal - pěkný hotel s bazénem a tobogánem pro děti a dětským klubem - pro tři dospělé a pětileťák cca 78 tisíc... oba hotely super 🙂

hhranolka
autor
25. říj 2017

@irinka dík...takže ty ceny jsou vážně normální? Na hotely kouknu...moc diky

dlouhanozka3
25. říj 2017

osobně jsem spíš pro španělsko. když už ...

prcekverunka
25. říj 2017

@hhranolka Taky jsem letos viděla takové ceny a udělalo se mi nevolno. Tolik peněz za dovolenou prostě dávat nechceme. Tak jsme jeli autem do Itálie a měli jsme se úžasně 😉

hhranolka
autor
25. říj 2017

@prcekverunka nemáme vhodné auto, abychom jeli autem :(

irinka
25. říj 2017

@hhranolka Řekla bych že jsou 🙂 bylo to oboje teda allinclusive. A taky bych se přikláněla k Mallorce, líbilo se mi tam víc než ten Zakynthos 🙂

smillingangell
25. říj 2017

@prcekverunka můžu se zeptat kam jste jeli a kde jste byli ubytovaní? My chceme taky ale nemůžeme najít nějaké normální ubytování

marcicek84
25. říj 2017

Koukni ma fishera, maji super first minute akce, zahynthos pro 2 dospele a dite 3roky zakynthos tsilivi beach nas vysel hodne dobre a bavic muzeme zdarma zmenit termin hotel i destinace tyden pred odletem a to nas vyslo na symbolickou korunu

marcicek84
25. říj 2017

@hhranolka osobne nam radeji recko nez spanelsko co se jidla tyce recko vede a navic napr mallorca ty velka letiste jako tohke a bezpecnost,nevim....jinak na mallorcu tip pro rodiny je oblast sillot,fischer tam ma taky nejaky hotel s all inclusive a taky jsme o nem uvazovali ale tim ze nebyl primo na plazi,tak jsme se rozhodli pro zakynthos,min.rok jsme byli na korfu a taky super

marcicek84
25. říj 2017

No a myslim, s 2 detmi najdes i pekny hotel ctyrhvezdu s all inclusive na plazi kolem 60 tis. ale hold budes muset nabidky vice prohledat,nemozne to vsak neni 😉 a doporucuju koupit v nejake first minutove akci do konce roku,pak to je beznadejne vykoupene a pak i roste cena

hhranolka
autor
25. říj 2017

@marcicek84 právě to chci do Vánoc vyřešit, jinak se zase peníze použijí na něco jiného a na dovolenou nebude

jezz1e
25. říj 2017

Co Turecko? Antalya? To je docela levné a krásné.

hhranolka
autor
25. říj 2017

@jezz1e to nechci kvůli pripadnym střevním problémům

renap
25. říj 2017

@hhranolka Řecko a Španělsko je příšerně předražený,,za poslední dva roky ty ceny vylítly šíleně. Byli jsme v obou destinacích,v Řecku několikrát,ale za mě nejlepší dovolená,hlavně s dětma-rozhodně Turecko. Byli jsme 6x ,pokaždý jinde a vždy super,Turecko prostě nezklame. A jediný střevní potíže ,které jsme zažilli,nepočítam tedy Egypt,byly právě v Řecku. V Turecku nikdy.

marcicek84
25. říj 2017

@renap - vidíš a my v ŘECKU ani ve ŠPANĚLSKU nikdy nic...Turecko a Egypt v dnešní době? Bezpečnost nic moc, pro mě ani zadarmo.

renap
25. říj 2017

@marcicek84 Co je v Turecku nebezpečnýho?
Zrovna ten Tsilivi beach znám,bydleli jsme vedle,a letos ho má Fischer,nás 2 plus jedno dítě by stál 75 tisíc,dvě děti mi tam vůbec zadat nejdou. Já už mám ty nabídky na příští léto projetý,ale řecko pro 4 all. na deset dní do 60 tisíc fakt asi neseženou. A když,tak hodně mizerný hotely,kde tedy cena rozhodně neodpovídá kvalitě. Ty ceny jsou děsný. Třeba ten hotel na Zakynthosu,kde jsme byli před 3 lety nás stál tenkrát 45 a letos bysme dali skoro 90. A to nebylo nic moc.

michalusenka
25. říj 2017

byli jste někdo prosím? Kos-Lambi-Atlantis

jinak Tsilivi Beach je dobre, doporucili jsme i svagrovi a byli spokojeni.....pry to loni rekonstruovali..... kdyztak turecko doporucuju hotel pegasos world....rhodos andriana princes (libanky)

marcicek84
25. říj 2017

@renap - tak ono jde o to, že konktérně fisher mi dal větší slevu, než je uváděná na netu, stačilo se zaregistrovat na jejich stránky a pak když volali říct o co mám zájem, u a za kolik (mají možnosti dát indivindi cenu) a bylo to na světě, proto si myslím, že kolem 60-65 to sehnat jde, když nám to dali vč. pojištění a všeho kolem 47, a z toho právě vycházím.
A pokud se ptáš co je v Turecku nebezpečného, přešti si zahraniční zprávy, mají tam pořád nějaké útoky a čekat kdy zase někoho napadne udělat na Evropanech terorismus, to se mi nechce, to je prostě ten muslimský svět, nic pro mě ani pro mé dítě, nechci takto riskovat. Totéž se vyhýbám velkým evropským městům a letištím, je tam větší pravděpodbnost, možná to je jen o pocitu, ale prostě snažím se minimalizovat riziko...
@michalusenka - obecně Kos byly letos 3 kolegyně z práce, a všechny nespokojené, na Kosu šíleně fouká, vyvažují to právě hotely a lepšími hotelovými službami, jedna kolegyně se v moři nemohla vůbec koupat, jak fučelo a byly vlny a druhá tam byla zrovna v té době zemětřesení, třetí se to opět nezdálo kvůli větru, už jsem to slyšela z více stran, že Kos je loterie a málokomu vyjde počasí s relativně únosným větrem. To už raději, Kréta nebo Korfu.

mourovatakocka
25. říj 2017

My jsme několik let po sobě jezdili na různé řecké ostrovy, vynechali jsme letos kvůli těhotenství a už se chystáme, jak tam příští rok potáhneme malou 🙂. Osobně doporučuju kouknout na německé cestovky, obecně je tam všechno lacinější - a to až k pláči, jak nás české cestovky obírají. Navíc přes dovolena.cz probíhala komunikace v češtině 🙂 Jeli jsme takhle loni, s odletem z Vídně a bylo to naprosto bez problémů. 45 tisíc za dovolenou jsme nedali nikdy ani ve třech lidech, chce to trochu pátrat a klidně si nechat v záloze víc možností a zakoupit až třeba měsíc před dovolenou.

michalusenka
25. říj 2017

@marcicek84 bracha tam delala animatora a nasi ho jeli navstivit a byli tam druhy bracha tehdy s 5m ditetem, tez svagr tam byli takze vim....

marcicek84
25. říj 2017

@mourovatakocka - no jo, ale já z Vídně s malým děckem nepoletím, potřebuju minimalizovat celkový čas ztrávený na cestě...u těch větších dětí to chápu, to opravdu jde, ono jsou pak zajímavé i odlety z Polska, my však letos stejně jako loni preferujeme Ostravské letiště.

michalusenka
25. říj 2017

@marcicek84 taky vybiram nejblizsi letiste 😀

kula30
25. říj 2017

Ja kdyz koukám nabít ceny v Evropě tak je mi smutno. Pristi rok nás to čeká. Budeme mit prcka. Ale jinak. Loni Thajsko 3 dospělé a jedna 10 - ti léta. Ubytovani jsme teda scháneli az na místě. 17 dní asi 100 tisíc se vším. Takže za mě kdyz to trochu jde se fakt vyplatí letět dal. Jinak 6.5 tydne ve dvou z toho 14 dni ve třech jsme letos dali za thajsko a Barmu 150 tisíc. Což si myslim je fakt luxusní částka.

barborka09
26. říj 2017

@hhranolka Co se cen týče, tak tyto dvě destinace šly opravdu cenově hodně nahoru. Třeba minulý rok jsme byli na Rhodosu na 14 dní - dva dospělí a dítě 7 let vyšlo na 45000,-. Letos jsem neustále tento hotel hlídala a nedostali bychom se pod 54000,- no a teď jsem koukala již na příští rok a cena bez pár kaček 60000,-. Takže nárůst ceny značný. Letos jsme byli na Malorce na 12 dní a se vším všudy jsme vyšli na 51000,-. Teď jsem koukala že bych chtěla příští rok na Zakyntos a co by se mi líbilo tak cca 60000,-.No takže uvidím jestli do vánoc něco zarezervuju nebo to nechám na last moment s tím že mi bude jedno kde do Řecka nebo Španělska pojedu.

ejmate
26. říj 2017

@hhranolka Ježiš, kde jsi to našla? Já byla letos asi 15 dní v Indonésii a vešla jsem se tak do 35 tis i s letenkami a se vším všudy, a to jsme byli na Jávě a ještě jsme se přesouvali na Bali.
To je podle mě dost předražený. Já jsem našla nejlevnější letenky - pokud to plánuješ na příští rok, můžeš kouknout třeba na letušku nebo pelikána, tam mají dobrý ceny a do Španělska za pakatel (na letušce jsem našla i za necelé 3tis. za osobu, zpáteční). A ubytování jsem si našla na trivago. Tam ti vyjedou nabídky od všech společností a vidíš tam i jak se lišej ceny. Můžeš si to nastavit i podle ceny nebo kliknout na mapu a najít přesně místo, kde bys chtěla asi tak bydlet.
Tady máš odkazy:

https://rezervace.letuska.cz/cs/multiPricer.php...

https://www.pelikan.cz/?a_aid=5187d71f72686&mkw...

https://www.trivago.cz/?iPathId=31490&bDispMore...

Přeju hodně štěstí se zařizováním 🙂

ejmate
26. říj 2017

Jako nechci rejpat, ale pokud si budete zájezdy kupovat už naplánované od cestovky, tak si vždycky připlatíte. Podle mě je vážně nejlepší si najít letenky na určitý den, zarezervovat hotel a hotovo. A vyjde to vážně levněji..

hhranolka
autor
26. říj 2017

@ejmate vždy jsme byli pres cestovku.. s tímto nemám vubec zkusenost :(

hhranolka
autor
26. říj 2017

@ejmate
tak na to koukam, ale to nedam.. vubec se v tom nevyznam a pak me to hodi na stranku v cizim jazyce... :(

ejmate
26. říj 2017

@hhranolka Já jsem byla jen v anglii, ale než si pořídíme s přítelem miminko, chtěla jsem se podívat někam dál. Takže jsem projela internet, našla jsem si nejlevnější letenky, podívala jsem se, jestli v tomhle termínu na trivagu jsou volný místa nějakých hotelů, vše jsme zarezervovali, zaplatili a jeli 😉 A to jsem to dělala týden dopředu 😀

ejmate
26. říj 2017

@hhranolka No je pravda, že nějaký stránky byli v angličtině - když jsem objednávala letenky mezi Jávou a Bali, to žádná česká společnost nedělá, takže to ani neměli na stránkách. Zkus si tu letušku zadat do vyhledávače, nevím, jestli jsem neposlala špatně odkaz :-/