• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2013

15. srpna 2013 
@liberec placenta je nejčastěji na zadní stěně dělohy (možná to máš na papírech z ultrazvuku, kde ji máš), takže když ležíš na boku, tak na ni netlačí miminka, asi to bude ten důvod.
Já to takhle přečetla jako doporučení proti transfuznímu syndromu a dál jsem to neřešila, i když teda kdybych se nad tím zamyslela, tak mi dojde, že s tou mou placenou na přední stěně je to vcelku jedno, že.
Ale pokud je ti bok nepříjemný, tak to asi má nějaký důvod. Já bych teď zas nedala už záda vůbec, tak s úpěním a někdy nadávkami střídám jeden a druhý bok.
17. bře 2013 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky muzu k vam? mam dvojcatka holcicku a chlapecka a narodili se 8.ledna 2013
17. bře 2013 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacza.b no jasně! můžeš dávat mazácké rady, jak to s dvojčatama chodí, když už jsou na světě :slight_smile:

co nějaké podrobnosti, v jakém se narodily týdnu, jaké váhy/míry, a - to určitě bude spoustu těhotných zajímat - jaké nosili po porodu velikosti a jak dlouho jim to vydrželo? To je teď velmi aktuální téma, co nakupovat do výbavy!
17. bře 2013 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak oba meli 2470g 45 cm a rodila jsem v 38 tydnu v FN v ostrave. no a meli jsme teda vsechno velke,mela jsem i par veci c.46 a i to bylo kapanek vetsi a zbytek jsme meli jak hastrosi.
no,ale rychle vyrostli a ted uz ficime na cisle 56-62 :wink:

a jako poradne nas prohaneji uz mam teda nahozeny nejaky rezim ,ale taky mi to nekdy pekne rozhodi a nechcou vecer spat a papaji jak se jim zachce. a pak zase jakoby nahodi jakoby se nic nedelo. uz to nejsou jen mimina co jen jedli a spali a s dvojcatama jsem fakt rada ze navarim a uklidim.................a nekdy zjistim ze jsem jeste v poledne nejedla,chodim v pyzamu a chce se mi uz dlouho na zachod :grinning:
17. bře 2013 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacza.b ahoj a gratulace a je super že jste tak dlouho vydrželi :slight_smile: a páreček, to závidím. a neboj, zlepší se to
17. bře 2013 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liberec ahojky no popravde jsme byli vsichni prekvapeni,vcetne doktoru :grinning:
jsem diabeticka mam vysoky tlak a jsem po konizaci cipku tudiz cipek byl hodne maly a uz od 28 tydne mi doktor vyhrozoval ze drzi tak,tak a vydrzel !
no,ale taska byla zbalena od toho 28 tydne

no my se ted do toho jeste stehujem to vam je holky pakarna....pomoc....ten bordel vsude,nemuzu nic najit a to teprve zaciname s balenim a od stredy mame malire na novem byte. bych se potrebovala ne rozdvojit,ale udelat ze me tak aspon pet univerzalnich bab :grinning:
18. bře 2013 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacza.b k výdrži gratuluju, na stěhování přeju pevné nervy.

Ale zas s ležákama miminama je to o trochu jednodušší, než kdyby chodili - to by bylo teprve peklo na kolečkách!
když si vezmu, jak probíhá jen balení provozní tašky vždycky před kontrolou - já na jedné straně věci do tašky dávám, pavel je na druhé vyndává a někam schovává... brrr, představa, jak v tomhle balím věci na stěhování a ty děti jsou tam dvě, to radši vyhořet :slight_smile:
18. bře 2013 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liberec Mě na krvácení dala doktorka Ascorutin! A pomohl mi.
18. bře 2013 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liberec Budu na Vás myslet,aby bylo vše dobré .
18. bře 2013 ve 22:51  •  čeká miminko, termín má v září 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jak to vlastně chodí s dvojčátkama ? Mají obě děti stejný režim? Jde je to naučit tak, aby stejně jedly,spaly atd? Já doufám v to, že je to normální, tak snad mě tu někdo nevyvede z omylu :slight_smile:
18. bře 2013 ve 22:58  •  čeká miminko, termín má v září 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maladama Ahojky, povzbudil me tvuj prispevek s tou televizi a cornflakama, holcickam se snazim venovat co nejvic, ale energie je fakt malo a jeste v tomhle pocasi, oblict sebe je problem natoz jeste tu rocni nabalit do kocaru a ta 2,5 leta se jeste taky komplet sama neoblece a do zimnich bot vubec neobuje, takze casto nez jit ven, poustim tu televizi :frowning2:

Kdy ty mas presne termin? budeme asi nejak dost podobne, dej vedet, jak na tom jsi zdravotne a s vahou a bolestma a tak... ja mam termin 10.kvetna ale s jednovajecnejma pocitam ze me nechaji nejdele nekdy do 27. max 28.tt.. Ted mi teda v pondeli rikali ze je vse OK, ale at pristi dva tydny maximalne odpocivam, ze ty jsou jeste dost klicove a pak at uz porodim kdykoliv, nebude to uz zadnej pruser..
21. bře 2013 v 01:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcik83
@nadass děkuji, dostala jsem askorutin a magne B6 a ve středu na kontrole ještě vaginální krém proti případné infekci, když jsem kapku pootevřená a čípek malinko zkrácený. zatím teda doma, špinit můlžu, krvácet ne, tak doufám, že ještě chvilku budu. jinak smím jen ležet a ležet...
22. bře 2013 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajkaka vono je potřeba to nějak přežít...
já mám termín 21.5., ofiko - ale zatím všichni dost rezolutně trvají na tom, že porod nejdýl 36+0 (za obzvlášť optimálních okolností 36+2), takže fakt odpočítávám. Že ta jedna placenta po ukončeném 36tt už hrozí selháním natolik, že si to nikdo nevezme na triko.
No ono se dvojky snaží, abych se na ten porod fakt už těšila. Záchvaty dušnosti mě přepadají už i vleže, utahá mě i blbý nandání si ponožek, prostě troska.
Co se týká porodu, tak když to jednu chvíli vypadalo nahnutě se mnou (podezření na kardiopatii), tak doktorka řekla, že klíčové je vydržet do 32tt, pak už je to jedno, riziko trvalého postižení dětí je minimální. Tak to jsem zvládla (a ty jsi, jestli dobře počítám, už 34tt?), takže už je mi to nějak jedno. Bude, jak bude. Tašku mám sbalenou, akorát musím vysterilizovat dudlíky a odsávačku a když Pánbůh dá, tak protřídit oblečení ve skříni na správný velikosti - když Pánbůh nedá (mám to v plánu na víkend), tak budeme po návratu domů improvizovat :slight_smile:
22. bře 2013 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Taky bych se k vám ráda připojila. Jsem ve 13.týdnu a čekám dvojčátka. Už mám předškoláčku.
Zítra jdu na screening, tak doufám, že bude vše ok.
26. bře 2013 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj! Čekám dvojčátka v srpnu. Zítra jdu na velký ultrazvuk!
26. bře 2013 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vitam nove prichozi :slight_smile: uplne jsem zapomela ze jsem zakladala tuhle diskuzicku :grinning: pekne se to prekulilo a uz jsem 31 tyden zitra me ceka velky utz tak jsem zvedava kolik nasi kluci vazi :slight_smile: a hlavne jestli je vse jak ma byt
27. bře 2013 ve 13:39  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, vzpomenete si kdy jste měli srdíčka u vašich miminek? dnes jsem podle MS 7+5 a bohužel srdíčka zatím nejsou... tak za týden jdu ua další UTZ a budu doufat že si mimi pospíší a doženou to.
27. bře 2013 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nas byla srdicka pomerne brzy... Nekdy 4.-5. tyden. Ale je to ruzne, hodne i zalezi na kvalite ultrazvuku a zkusenostech lekare... Drzim palecky :wink:
29. bře 2013 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Poraďte- jsem v 16.týdnu s dvojčátky a nějak to na mě tento týden padlo. Narostlo mi z ničeho nic břicho a tak divně tlačí a pobolívá a při úklidu a nebo nějaké aktivitě jsem hned k.o. Je to normální? v jakém stavu jste byli vy?
3. dub 2013 ve 21:39  •  čeká miminko, termín má v září 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nadass v 16.tt mě ještě trápily nevolnosti a šílená večerní únava. Břicho mi začlo pořádně růst až kolem 20.tt, ale zato skokem. Myslím, že to má asi každá jiné a je to určitě v pořádku!
4. dub 2013 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, prodávám oblečky (a další věci) po svých ročních dvojčátkách (holčičky). Kdo by měl zájem, může nakouknout do mého bazárku :wink:
4. dub 2013 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danuska23 A kam do bazárku? Chybí odkaz.. Já bych pár hadříků pro holky brala, nechci aby nosily vsechno stejné, ale pár dvojcecích stejných oblečků bych brala..
8. dub 2013 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak píšu pár svých aktuálních údajů z kontroly v pátek, kdy jsem byla 35+0, abyste měly něco pro srovnání, až tento týden bude pro vás aktuální.. Sama bych byla za podobné údaje ráda.. Holky jsou teda jednovaječný s jednou placentou, oddělené přepážkou..Já se cítím dost unaveně, v noci skoro nic nenaspím a přes den se snažím aspoň 2 hodiny spát s dcerkami. Zvládám zatím vařit, běhat kolem dětí, při chůzi musím často odpočívat - sedat si - tvrdne mi často břicho, ale to už delší dobu a jsem pořád OK.. váha nárůst od začátku cca 13kg, to jsem za celou dobu nezrvracela, jim tak normálně jako před otěhotněním.. žádné otoky, nižší tlak.. před týdnem mi bylo řečeno doktorkou, ať počítám s preventivní hospitalizací od 36tt a pak se uvidí cca 37tt císař. Teď v ten pátek nějaký asi významnější primář říkal, že preventivní hospitalizace pokud půjde vše jak doteď nebude nutná, takže stačí pokračovat jako doteď 1x v týdnu jen monitory a 1x v týdnu komplet monitory, poradna, ultrazvuk a vzali by mě pak rovnou na císaře v týdnu kdy začínám 37+3 (je to dle UZ, dle MS by teď byly holky už o celý týden starší). Holkám teď v pátek naměřily dobré průtoky, močáky, ta menší má pořád víc plodové vody ale vše ostatní je ok, tak se to neřeší. A má dle měření 2495g, hlavou dolů, B má 2320g, hlavou nahoru došikma.. Když by vás ještě něco zajímalo, ještě je chvíle se ptát :slight_smile: Jo rodím v Podolí.
8. dub 2013 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajkaka Ahoj :slight_smile: Do mého bazárku se dostaneš přes můj profil :wink:
9. dub 2013 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajkaka Také mám holčičky jednovaječné :wink:
9. dub 2013 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajkaka Podolí jsou fakt dobrý střelci, když si vezmu, jak rychle se to s jednovajkama může otočit...
Já mám momentálně v Motole (jsem tu od 34tt) monitory minimálně 1x denně, 2x denně aspoň fetoskopy, a podle výsledků je jasně vidět, že to, co jsem považovala za "tvrdnutí břicha", jsou jasný kontrakce, sice naštěstí neotvírací, ale to se taky může změnit z hodiny na hodinu.
9. dub 2013 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diky :slight_smile: mozna se ozvu az budou holky doma a budu vedet jak jsou vubec nakonec velke.. ale je pravda ze pro ty dve starsi jsem dost nakupovala v kamennem bazarku kde pro dvojcata nic nemaji, tak mozna vyuziju tady toho...
9. dub 2013 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, dlouho jsem tu nebyla. včera jsem byla na velkém uz a čekáme páreček :grinning: . na uz všechno v pořádku, ted ještě jen, aby na kontrole na gyndě (jdu za chvilku) bylo všechno oki a mohla jsem dále zůstat doma, jinak stále ležím a ležím a skoro nic nedělám...tak snad pro prcky dělám maximum
10. dub 2013 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liberec jeeee páreček, tak to gratuluju, hlavně že jsou v pořádku :slight_smile: My čekáme dvojvaječné, tak se nám třeba taky podařil páreček :slight_smile:

Holky chci se zeptat, bavili jsme se s manželem o 3D ultrazvuku, že bychom taky chtěli na něj jít. Ale nevíte tak ve kterém týdnu je dobré tam jít a jak to je vůbec s dvojčátky?
10. dub 2013 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajkaka Ahoj, ja rodila v Podoli jednovajky cca pred mesicem v terminu 36+5. Puvodni plan byl tedy 37+3, ale zacaly mi dtive kontrakce. Posledni 2 tydny jsem chodila na monitor 2x tydne a 2x tydne UZ a poradna. Vysledky jsme meli do konce super :wink:
10. dub 2013 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek