• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2013

15. srpna 2013 
@adriene Ahoj, to jsem rada ze pises.. cetla jsem tve starsi prispevky, prave diky tobe jsem mela nadeji ze treba ani u me nebude nutna preventivni hospitalizace.. Taky jsem ted v ten patek mluvila s Velebilem. No ale kontrakce i kdyz ty nebolestivy mam cim dal tim intenzivnejsi tak taky pocitam ze pujdu spis driv. Budu rada, kdyz mi jeste napises, jak rychle to u tebe nastoupilo, jak ses rozhodla vyrazit do porodnice, jak pak probihal cisar kdyz teda nebyl planovanej nebo te tam jeste na chvili ulozili a pozastavili kontrakce? A co deti, jak velky se narodily a jaky z toho vseho mas zatim pocit? Sli jste hned po tydnu domu? Co kojeni, v pohode? Asi nevis co driv, ale pokud se ti podari napsat, budu moc rada.. Zatim preji klidnou noc..
11. dub 2013 v 00:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajkaka Už to budeš mít "za pár". Já právě vůbec netušila, že mám kontrakce... byla jsem na kontrole v pondělí... to byl monitor a kontrola monitoru.. vše ukázkové. Další kontrola mě čekala ve čtvrtek... poradna, UZ, monitor. Já se cítila skvěle, večer ve středu jsem ještě uklidila celý byt, lezla jsem po čtyřech... kluci se tam trochu mleli... a pravda je, že mi odešla cca v úterý hlenová zátka... ale nepřikládala jsem tomu velký význam, protože ta může odejít dlouho dopředu. Ráno jsem šla rovnou na UZ, ten byl ukázkový, kluci měli krásné průtoky, jeden měl o trošku více plodovky, ale spíše hraničně, stále v pohodě. Odhady rozměrů cca kolem 2,7 -2,8 kg... paní doktorka byla překvapená, když mě viděla na UZ (myslela si, že už budu kvůli jednovajkám po porodu... ale smála se a říkala, že příští týden už mě vidět nechce :grinning: ). Doc. Velebil to měl naplánované dobře... v ten čtvrtek kontrola a kdyby "něco", tak to rovnou seknou. Kdyby ne, zkusíme překlenout víkend s kontrolou monitoru a nechat to na pondělí na hospitalizaci a v úterý sekci, aby to byla "donošenost". No... po Uz jsem šla na monitor, tam pohoda... nic jsem na sobě nepozorovala. Monitor samozřejmě vleže... to je fakt hnus, sestřička najednou, že mám jasné kontrakce a docela slušné, zda je cítím? Já že ne, že na sobě nic nepozoruji... pak jsem se ale na sebe zaměřila a opravdu byly... po 7 minutách a vcelku "slušné". Poté poradna, kde mi Dr. Stefanovičová oznámila, že si mě tam už nechají. Buď sledování, či to dopadne v ten den sekcí. Chtěla mě dát na P3, ale beznadějně plno... takže mě odeslala rovnou na porodní sál, kde též beznadějně plno... Skončila jsem na příjmu na porodních sálech, kde mi znovu natočili monitor (opět na zádech)... kontrakce se zkracovaly a sílily :frowning2: Navíc vaginální vyšetření... v kontrakcích, nejhorší v mém životě... v tu chvíli jsem si říkala, že tudy bych to rozhodně neporodila... to byl mazec :frowning2: Na sále pro mě nebylo místo, tak mě šoupli na přípravnu... bylo rozhodnuto o sekci. Vyplnili se mnou všechny papíry, kanyla, cévka, klystýr nebyl. A opět napojení na monitor a čekat... takhle jsem tam ležela 4 hodiny!! V kontrakcích a čekala na "svou" sekci... přede mnou byly další 3 ... více akutní. V ten den a ten následný byl v Podolí porodní boom a vyhlásili stop stav, další rodičky nepřijímali...
Udělali mi ještě další dva UZ, aby si ověřili polohu kluků, kvůli sekci... kluci byli pokaždé jinak... většinou kolizní polohy... až dokonce se tedy točili a měnili polohy. Rodil mě doktor Buben, který měl v ten den službu. To bylo vlastně štěstí, je moc šikovný. Jejich práce byla super, celkově sekce super... z anestezie jsem si vybrala epidurál, manžel byl u porodu. A navíc čumělo asi 10 mediků na praxi... jednovaječná dvojčata tam nemají asi tak často :wink: Ale to ti je v tu chvíli jedno, člověk je rád, že už na něj "přišla řada" a bude konec :wink:
Po porodu nebylo místo na JIPu... vše beznadějně plné!! Tak jsem skončila na normálním pokoji na P1. Naštěstí to byl dvoulůžák, což jsem ocenila. Zpětně to vidím jako výhodu... celou noc pohoda, jen 2x mi změřili tlak, dostala jsem čípek na bolest a prášek na spaní a báječně se prospala. Blbý je to, že člověk necítí ty nohy... ale to po pár hodinách odezní a je lépe
Druhý den mě postavili, vyndali cévku a šup dojít do sprchy... byla to bolest jak čert, ale dala jsem to. Od té doby už jsem byla mobilní... Kluky mi nosili pravidelně po 3 hodinách na krmení a pak si je brali zpět na dokrmení. Výhodou je, že má Podolí vlastní banku mateřského mléka, takže mimča dokrmují stříkačkou tím, než začnou baštit od maminky. Hned na začátku jsem si nasadila homeopatika a třetí den už kluci pili po 5 ml každý. 4. den už po 15ml, to už jsme nedokrmovali, krásně se to rozjelo. Nyní plně kojím oba, po 3 hodinách - v tandemu. Je to tedy záhul na bradavky... bolí to jak prase!! Bepanten mi opravdu nestačí... ten jsem skoro zahodila vzteky... kluci jsou jak pijavice, dumlací mi o dásně bradavky a udělali mi slušné ragádky. Na to si dejte holky pozor, hned na začátku. Ta technika kojení je fakt důležitá. Hned od počátku jsem byla ve spojení s laktační poradkyní (kámoška) a místo bepantenu jsem začala mazat Purelanem od firmy Medela... ten je super. A na větší ragádu jsem si koupila hydrogelové polštářky, též od firmy Medela. Dá se to i stříhat, tak je to na víckrát... krásně chladí a jako jediné na trhu léči. Je to dražší záležitost, ale vyplatila se mi... ragádky téměř zhojené a teď se snažíme ty bradavky "zocelit" Kojící kloboučky mi nedoporučili.
Od cca 4-5 dne jsem měla už kluky u sebe oba... na přebalování, koupání, kojení... dá se říct, že ten režim v porodnici je šílený... na sebe jako takovou není čas. Ráno v 5:30 odvézt děti sestrám na pohlídání, WC, Sprcha, vyzvednout cestou děti, v 6 přebalit, zvážit, nakojit, zvážit, zapsat, odložit, uspat, druhého přebalit, zvážit, nakojit, zvážit, zapsat, odložit, uspat... nasnídat, vizita ženská, pediatrická, odvézt děti sestrám, sprcha, WC, a opět už je čas kojení... a takhle celý den a noc stále dokola... "sbírala" jsem spánek cca po 1/2hodinkách až hodinkách... Trochu jsme měli náběh na novorozeneckou žloutenku, tak nás hlídali více... a i když kluci začínali přibírat, my stále tvrdli v porodnici. Pustili nás domů 9. den (8 nocí). Byla jsem šťastná jak blecha, už jsem tam měla vážně krizi :wink:
Kdyby něco, ptej se... ráda odpovím :wink:
11. dub 2013 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanada děkuji, a na kontrole to včera dopadlo taky v pořádku, stejný nález jako před měsícem - CS2, ale režim klidu a flákání se nadále...

@adriene velká gratulace :slight_smile:
11. dub 2013 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@adriene no pááááni, jsem to četla se zatajeným dechem :slight_smile: A už jste si doma najeli na nějaký režim? Chci se zeptat, budí se Ti nastejno nebo prostě každý zvlášť, že to je pořád dokola... Jeden najíst, přebalit, uspat a druhý se mezitím vzbudí? :slight_smile:
11. dub 2013 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liberec Děkuji :wink:
@hanada V porodnici jsem je kojila každého zvlášť... sice jsem s sebou měla polštář na kojení, ale prostě tam mi ty podmínky pro tandemové kojení "neseděly"... navíc je člověk musí vážit před a po kojení... je to pakárna :frowning2: v porodnici jsem je kojila tedy po 3 hodinách, každého zvlášť... nebudili se, budila jsem je já... oni byli hodně spaví, i kvůli té žloutence.
Doma jsem pak najela na tandemové kojení, už si to ani nedokážu představit jinak, je to velká úspora času!! Režim byl zpočátku po 3 hodinách, v noci po 4 hodinách... zpočátku byli ještě spaví, tak jsem je na to budila. Teď se už budí sami, přesně po 3 hodinách, v noci i ty 4 hoďky vydrží.
Jen tento týden nás dostihl růstový spurt, jsou nerudní, plačtiví, hladoví, uřvaní a vzteklí... budí se nezávisle na sobě, je to hodně vyčerpávající!! Má to trvat tak týden, doporučuje se vydržet, nepřikrmovat, pak se to ustálí... doufám, že to vydržím i já s nervy :wink:

Snad Vám můj popis pomohl, abyste nakoukli trochu do reality :grinning:
11. dub 2013 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@adriene tak to smekám, já si to nedokážu nějak představit držet najednou dva takové malé cvrčky, byla bych poprděná z jednoho, tak nevím jak budu manipulovat s oběma najednou :slight_smile: pak odříhnout a tak... :slight_smile: každopádně moc díky za popis :wink:
11. dub 2013 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanada Nemáš vůbec zač :wink:
Na kojení je třeba mít opravdu pořádný a kvalitní kojící polštář. Odříhnutí je občas "fuška"... zvláště, když jsou prcci neklidní a různě se melou... vše je ale o cviku :wink:

Držím Vám holky palečky :slight_smile:
11. dub 2013 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ireeeeen Chybi mi info od Tebe!! Jak jste dopadli?? Urcite pisni, az i najdes cas :wink:
11. dub 2013 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
Ahojky, tak mě se kontrakce nerozjely kdyby mi je nevyndali tak je snad tahám dodnes. Rodila jsem 15.3. plánovaně, císař pro mě ale desný zážitek. Strašně se mi dělalo zle na zádech myslela jsem ži jim tam vrhnu v 8 ráno epidurál v 8,11 řezali a v 8,13 holčička 2,98 a 48cm a 8,14 chlapeček 3,15 a 51 cm pěkní cvaldové, jsem byla jako exot a každý se chgodil koukat na ta obrovská dvojčata :slight_smile: režim v porodce děs dětská doktorka kráva na entou :slight_smile: první den se na mě vyprdli a na kojení dovezli 2x druhý den asi 3x třetí den po 3 hodinách a už jsem se nerozkojila.Homeopatika jsm jedla ale k ničemu. Max o ze mě doslali bylo 15 ml každy ale v době kdy potřebovali 60ml, akže už v nemocnici byli na nutrilonu, navíc holčička má koliky a zácpu tak si fakt užívám. Celé noci jsem vzhůru spím tak 1-3 hodiny.Navíc ted starší začala pocitovat to že mám furt holčičku na ruce, masíruju a dělám psí kusy a začala žárlit, nejhrší je fakt to skloubení s tím starším dítětem, odvádění do školky, a věnovat se všem nastejno, ona třeba chce na kolo a já musím nakrmit a než se vydáme ven je to třeba hodina.Jo po pravdě jsem unavená a je to záhul, ale kdyby neměla ty příšerný koliky a já kojila bylo by to o něčem jiném. Nejíc mě štve že zkouším vše a nic nezabírá, dávám jí nutrilon comfort, různý kapky typu espumisan, ted jsem objednala i biagaia a jestli nepomůžou tyhle tak užř fakt nevím.Tak jsem tu dlouho nebyla, doufám že jsem podala vyčerpávající info :slight_smile: jinak rostou děvče má 3,5 kilo a kluk skoro 4.Tak at ti rostou a podej také info kdy a kolik měli. Irča
12. dub 2013 v 10:24  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene Diky moc za info!! Tak vim co me muze cekat:slight_smile: mam za sebou v Podoli dva porody a i ty tri dny tam po porodu mi prisly nekonecny, natoz vic nez tyden!! Z dnesni kontroly mam smisene pocity, chytla jsem tam doktora, kterej tam nikdy nebyl, i kdyz mu je tak 60 a prisel mi trochu zmatenej, (doufam, ze nechodi na diskuze), nicmene mi naplanoval cisare na 38+0, dnes jsem 36+0 a kdyz jsem se ptala jestli vydrzi spolecna placenta, byl mirne prekvapen ze cekam jednovajecny, pak ze musi nekam odbehnout (uz jsme presahovali do poledni pauzy tak to mohlo pockat) no ale vratil se a vychrlil na me vedomosti, jak kdyz by je zrovna nekde vygooglil, ze pry kdyz jsou ted ke konci prutoky v poradku tak ze je to podobny jako u dvojvajecnych - kdyz maji tu prepazku a nevadi teda ze je jedna placenta, a ze se naopak nema delat cisar driv kdyz to neni nutne.. no a dalsi kontrolu mi dal az za tyden a ani monitory mezitim, coz na monitory asi zapomel protoze aspon ty jsem mivala teda uz i ted 2x do tydne.. No stejne pocitam ze porodim driv, ale jsem z toho trochu nesva.. Jinak to kojeni jak pises, prvnich par dni i tydnu to byl dost zahul na prsa i jen s tim jednim, ale clovek musi vydrzet a ono se to srovna.. hlavne ne ty kloboucky, jak pises, to jsou zkusenosti ze je pak brzy definitivne po kojeni.. lepsi vydrzet trochu ty bolesti, kdyz uz se ji neda predejit. No uz abych to mela taky za sebou, ale doufam, ze prubeh bude snazsi nez u tebe.. Jinak monitory mi delali vzdy v sede...?? I kdyz jednou vecer taky na tom prijmu v leze.. tak se drz, hodne sil, at kluci prospivaji!!
12. dub 2013 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajkaka Na koho jsi to prosím tě narazila? To by mě zajímalo... co to bylo za doktora.. :frowning2: Nicméně bych být tebou takhle dlouho na kontrolu nečekala a objevila se tam dříve, minimálně na monitor... člověk nikdy neví, chce to být sledovaná.
Monitory mi vždy dělali v sedě, jenže to nešlo a nemohli kluky pořádně "najít", tak mě pak vždy položili... hnus, jsem myslela, že pokaždé omdlím! :frowning2:
Budu držet palečky!! :slight_smile:
13. dub 2013 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen Teeeedy.... tys měla pořádné macky!! :wink: Moc gratuluji :slight_smile:
V porodnici ti teda pěkně dali... s tím kojením to je škoda :unamused: A navíc máš tedy ještě slušný záhul doma... t o nezávidím! Ohledně těch prdíků a umělé výživy... když nic nezabírá, tak doporučují umělou výživu změnit za jinou značku... velmi často to pomůže a je po prdíkách :wink:
Já jsem tedy šťastná za kojení... nejen kvůli prdíkům a určité "pohodlnosti", ale i za to ekonomické hledisko... :sweat_smile:
Já měla epidurál super.. špatně mi nebylo, za chvíli jsem pila, po pár hodinách cítila nohy... vážně paráda. Sekce u mě byla večer, Lukášek se narodil 7.3. v 17:24 - 47 cm a 2530g a Štěpánek v 17:25 - 46 cm a 2490g.
Na kojení mi je donesli ještě večer, pak ráno v 6. Znovu pak ve 12 a dále už každé 3 hodiny, krom nocí, to jsem spala a odpočívala :slight_smile: Mezitím jim dávali mateřské mléko, naštěstí v Podolí žádná umělá výživa, protože mají mléčnou banku. Takže kluci nebyli od začátku hladoví, sací reflex ale super... vždy se hezky přisáli a tak 1/2 hodiny "tahali"... i když první 2 dny "nasucho". Třetí den už vytáhli pokaždé kolem 5 ml, no a pak postupně navyšovali dávky.
Též nám rostou jak z vody, v úterý půjdeme na kontrolu a přeměření/převážení. Ale minulý týden jsem si nechala orientačně zvážit Lukáše, který se mi zdál menší a lehčí a měl 3,4 kg... takže super :slight_smile:
13. dub 2013 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
Ahoj mc veliká gratulace, ty jsi měla drobečky-Náš Luky už má 3,78 a Lilly má 3,48 a je jim měsíc slušný dvojčata co??,
S tím kojením mě to pěkně točí to si nemysli jednak kvůli věčnému vyvyřování lahví, kvůli pracnosti a samo také finance.
Dávám jim nutrilon comfort, prý je nejlepší na trhu tak nevím,ale je drahý . A možná má spíš nevětší reklamu.Stojí 260,- 400g což jednomu stačí na cca 4 dny takže mě stojí cca 3 tisíce měsíčne oba. Slušný byznys co,ale to asi vše co je pro děti :slight_smile:, Ze mě asi 5 den vytáhli každý 10 ml což je fakt málo. Navíc Lilly má malou pusinu a podle doktorky krátký jazyk že si nedokážala prso chytnout takže jsem měla solidní modřiny, snažila jsem se ale pak jim dali flašku a tím pádem konec kojení. A to mi ta moje "oblíbená" paní doktroka řekla že nemám mléko a že mi nemůžou dávat tolik mateřiny pro dvojky, a já furt chtěla se rozkojit, tak mi švagrová dovezla mléko co měla v mrazáku jinak by jim narvali nutrilon ještě dřív, prostě pobyt v nemocnici katastrofa.(A navíc jsem z té doktorky měla nerva ořvala jsem její kecy a každý den u vizity byla zpocená i na zadku, abych něco neudělala jinak než si přeje, prostě 60 letá baba co má být v důchodu a né prudit maminky v nemocnici, kterým se mléko neudělá jen z nervů z té slepice.)Vary co se dětské lékařky týká bez komentáře.
Tak ti přeji at prcci rostou a měj se a zas písni at jsem v obraze :slight_smile:
14. dub 2013 ve 22:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se tady koukam nic moc nedeje, ja teda pridavam prispevek, zitra dopo nastupuji do porodnice do Podoli a ve ctvrtek me ceka planovany cisar.. Budu dle UZ 37+6, dle PM jeste o tyden vic, ale presnejsi je to podle toho UZ... I tak to teda nechali dost dlouho, na to, ze cekam jednovajecny Mo-bi... Na holcicky se tesim, ale ty procedury kolem, uz abych to mela za sebou... Pak jeste pisnu, jak jsme dopadli.. Jinak kontrolly byly minuly tyden 2x monitory, naposledy v patek, to byla i poradna ale uz vubec nedelali UZ.. Pry to jiz neni potreba..
23. dub 2013 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajkaka držím pěsti
24. dub 2013 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajkaka Moc ti drzim palecky!! Koukam, ze te tedy nechali hooodne dlouho. Budete uplne donoseni :wink: Preji hodne sil do zacatku, uvidis, ze ti tam se vsim pomuzou :wink:
24. dub 2013 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
mé zkušenosti s dvojčaty http://novomama.webnode.cz/blog/

- je to pech ale neměním ani za nic :grinning:
28. kvě 2013 ve 21:45  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajkaka drzim moc palce ve ctvrtek jdu do Podoli na kontrolu tak ti budu moc drzet palce :wink:
28. kvě 2013 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky chtela bych se vas zeptat, v kolikatym tt je nejlepsi jet na 4d ultrazvuk s dvojcaty prosim poradte ted jsem v 24tt a nevim jestli to neni brzy nebo pozde a ani nevim kdy mi daj termin mozna az ve 25tt. dekuji
12. srp 2013 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem v poslednim prispevku slibila, ze napisu, jak jsme dopadly s porodem a tak, takze trochu pozde, ale pisu.. Holky, ač jsou jednovaječný s jednou placentou, nechali v Podoli až do 38+O, kdy jsem šla plánovaným císařem. Hospitalizace den předem, šla jsem myslim čtvrtá ale šlo to rychle, dali mi cévku a už jak jsem šla z vyšetřovny, hned mě naložili na vozík a jelo se. Cévku jsem necítila - je dobrý ji zavádět s plným močákem.. No nevím jestli jsem měla jen já to štěstí, ségra měla v Podolí při císaři pár špatných zkušeností s personálem, já ale natrefila na skvělý lidi - perfektní anestezioložka, doktoři, sestry, od přípravy přes samotnou operaci i pak na šestinedělí. Císař byl v pohodě, holky měly 2,79 a 2,57, apgar skore obě 10,10,10. Na jizvu se každej ptá, kdo prý si s tím tak vyhrál, že není skoro vidět. K prsu mi je přiložili hned, kojení se rozběhlo brzy, ani jim nemuseli dávat příkrmy. Ze začátku jsem je nechávala u sester a nosili mi je jen na kojení. Holky hned začly přibírat, takže ve čtvrtek ráno byl císař a už v pondělí po víkendu jsme jely domů. No nejhorší byly asi první dva týdny, bolelo mě jedno prso a jak jsem kojila dvě, nešlo na něj odpočívat, navíc časté kojení i v noci, chtěla jsem trénovat kojení naráz, tak se vždycky jedna vzbudila, druhou jsem pak půl hodiny taky probouzela, pak jsem se na to vyprdla a kojila každou zvlášť jak se vzbudily. Ale tak po třech týdnech se to srovnalo a začly se budit zároveň a už né tak často, taky už mě tolik nebolela jizva a děloha jak se zatahuje, tím že jsem už měla dva porody za sebou, tak to bolelo mnohem víc, no řekla jsem si s tím kojením zkusím přežít šestinedělí a pak s tím při nejhorším seknu, ale stačilo přežít první tři, čtyři týdny a rapidně se všechno zlepšilo. Jinak doporučuji opravdu kojit naráz nejen kvůli úspoře času, ale taky se víc podporuje tvorba mléka a holky jsou najedený mnohem rychleji a nepotřebují tak často... No teď, ve třech měsících, váží jedna 5,8 druhá 6,22, jsou plně kojené, v noci vydrží bez kojení jak kdy, ale 7 až 10hod. Takže paráda. Jsou úplně zdravé, jen měly míň železa, tak jim dávám kapičky. Tak to je začátek šťastného příběhu, přeji všem maminkám, aby i vám to dopadlo takhle skvěle a snad je to pro vás povzbuzením a nadějí. Těhotenství u mě bylo také plné obav a nejistoty, jak vše dopadne. Dvojčátka jsou velkým požehnáním no a taky musím říct že jsme někdy pro okolí pěknou atrakcí, když vyrazíme třeba k rybníku se čtyřmi dcerami 3 letou, rok a půl a dvě tříměsíční :slight_smile:
15. srp 2013 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek