• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2013

15. srpna 2013 
autor
@patraska1 uvidime aby nakonec nebyli dva kluci ale hlavne aby byli deticky zdravy ja ted musim hodne odpocivat pred vanoci jsem krvacela a mela jsem hematom tak jsem lezela ve spitale a dva dny pred silvestrem me pustili na vanoce jsem byla na propustku nastesti kvuli male ale musim zatukat ze utz byl uz bez nalezu tak mam mit klidovy rezim ale uz pomalicku zacinam prez den neco delat alespon neco malo jak jsem v nemocnici jen lezela tak pouha cesta domu me hrozne unavila :frowning2: a uz mam holky asi 4 kila nahore :slight_smile:
2. led 2013 v 16:01  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barusmackova ajeje, tak hlavně že už jsi doma a pod kontrolou. Pokud to půjde, odpočívej, i když mi je jasné, že s dcerkou to zase tak moc nejde. To si vůbec nedokáži představit...
Já už mám nahoře 5kg, pořád nic nic a za poslední týdny to letí nahoru. Bojím se, co bude následovat dál.
A jak si na tom s bříškem? Už je vidět?
2. led 2013 v 18:31  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
At ted vyskocilo ale vecer jsem jak velryba :grinning: cela nafoukla sotva se hnu no bude hur :grinning:DD
3. led 2013 v 10:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj,večery jsou horší :slight_smile: a přesně jak píšeš, bude hůř, to si ani nedokáži představit :slight_smile:
3. led 2013 v 17:26  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene

konečně někdo kdo je na tom stejně jako já a co doma už nějaká ratolest nebo dvojčata napoprvé????
3. led 2013 ve 20:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@maladama
neboj takové plašení jsme zažily asi všechny, mě už se to blíží a s celou situací jsem se docela vyrovnala ovšem uvidíme po porodu jaké depky se dostaví :slight_smile:
3. led 2013 ve 20:31  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
já mám nahoře 15 kilo ale i to stačí, prosímtě to mi pověz jak to je, moje doktorka mi nic neřekne tak nevím ani jestli cisař nebo spontáně, ještě nejsou otočený a já jsem z toho trošku zmatená
3. led 2013 ve 20:34  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen Jsem ráda, že jsem našla někoho s podobným termínem :wink: Doma žádného malého sviště zatím nemám, takže toto bude úplně premiéra a rovnou dvojitá :slight_smile:
Čekáš dvojvaječná či jednovaječná? A doma máš už holčičku, jak koukám... to bude malá pomocnice :slight_smile:
S porodem je to tak, že pokud čekáš dvojvaječná, tak je šance na přirozený porod v případě, že jsi OK po zdravotní stránce a mimča jsou: A i B hlavičkou či A hlavičkou, B pánevním či A i B koncem pánevním (ale to už se dnes moc nerodí). Jinak vyloučené jsou polohy příčné a pak když A je koncem pánevním a B hlavičkou (tam hrozí kolize dvojčat).
Většinou se nenechává do 40. tt, ale ukončuje se max. v 38.tt např. vyvoláním porodu... to je u dvojvaječných.
U jednovaječných je to složitější, tam se to končí někdy mezi 35-37 tt... jak kde a doporučuje se císař. Ale je to jak kde, spíše se toho drží větší porodnice.

Já dnes byla na kontrole, kluci jsou OK, já též. Ačko bylo hlavičkou a Bčko je napříč nahoře přes celé břicho... takže pro mě teď jasný císař :sunglasses:
No a navíc na mě dnes vybalili výsledky OGTT jež jsou zvýšené... takže mě v pondělí čeká diabetologie :frowning2:
3. led 2013 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene

mám dvojvaječná A děvče B chlapec, 21.12. mi lékařka říkala že leží jako na palandě, tak jsem jí řekla že už si zvykají :slight_smile:
Doma mám 4 apůl letou holčičku a dvojčata jsem fakt neplánovala, totálně se nám změnil život, od koupi většího auto až po přistavení pokojíčku,ale už jsem si na mašlenku zvykla :slight_smile: já bych také spíš brala císaře nedokážu si představit že po té námaze a vytlační prvního mě to čeká ještě jednou :slight_smile: jsem od Karlových Varů a tady jsou vybavení až na porod od 32 týdne tak snad vydrží :slight_smile: máte už ména???
3. led 2013 ve 21:00  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen Tak jestli jsou dvojvaječná, tak to máš lepší, je tam méně komplikací, tak klid :wink: Je veliká šance, že se přetočí do "správné" polohy a když ne, tak hold císař... bych se tím nestresovala... nějak to dopadne :slight_smile:
Jak jsem pročítala diskuze, tak většinou maminky psaly, že je to pak už jedno, jestli vytlačit jedno, či dvě... záleží i na jiných okolnostech... tak uvidíš :slight_smile: Já za sebe musím říct, že bych šla radši do přirozeného porodu, ale zřejmě to u mě nebude možné.
Jména už máme, bude to Lukáš a Štěpán. A u vás?
Ke Karlovým Varům jsme si jeli pro kočárek, kupovali jsme ho od jedné rodiny s dvojčaty :slight_smile:
3. led 2013 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
no vidíš my budeme mít Lukáška a Lillynku :slight_smile: to je náhoda co ???????
Kočárek jsem také koupila starší také od rodiny z K.V. ale úplně obyč . nějak raptor něco,ale bydlíme na vesnici a co nejdřív chci jít do golfek tak si myslím že max. na půl roku to stačí.Golfy mám vybrány http://www.mall.cz/kocarky-dvojcata/valco-baby-ion-twin ,ale mám strach z té rukojeti, zrovna ted je v akci,ale chci ho koupit až po porodu a nepřed ho očíhnout at nejsem pak sama na sebe naštvaná, jinak jsem ti koukala do alba jde vidět že budeš mít první jsi nadšenec a máš nakoupené krásné věci :slight_smile: já taknějak mám pocit že mám furt čas :slight_smile:
3. led 2013 ve 21:15  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ireeeeen No já se hned od počátku bála, do kdy je donosím, tak jsem začala s přípravou docela brzo... hodně toho ale kupuji bazarového... třeba oblečky, nového nemám z oblečení krom 2 bodýnek vůbec nic :wink:
Máte vybraná moc hezká jména :slight_smile:
A ty golfky chceš koupit nové? Já s golfkama zatím asi počkám, uvidím, jak se nám bude jezdit s tímto kočárkem a pak nějak uvidíme... asi pak koupím nějaké použité na FB na bazárku, tam toho mají holky na výběr hodně :slight_smile:
3. led 2013 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
to já taky hlavně mi je 35 takže i proto,ale mám hodně vecí po holce, říkali nhám že budeme mít kluka tak vlastně nejmenší velikost máme pro oba :slight_smile: tak jsme jen sehnali stejnou postýlku a ten jetý kočár.Pár použitývh věcí tady z Mk po dvojčatech at mám aspon pár vecí stejných.Golfky bych ráda nové když ten první mám použitý. Hlavně je dost těžký tak co nejdřív to půjde tak je dám do lehčích golfek.Občas koukám tady na bazík,ale tyhle golfky mi učarovaly tak ještě na 100% rozhodnutá nejsem.Ty máš asi jednovaječné viď???
3. led 2013 ve 21:30  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen Jojo, víme na 100%, že jsou jednovaječné... bude ještě legrace je rozeznat :slight_smile:
Tak mi doma nic bohužel neměli a nemělo ani okolí... takže jsem toho hodně sháněla.
Též vstupní investice do rekonstrukce prostor, kde teď s prckama budeme byla vyšší a moc jsme s tím nepočítali... ale nedá se nic dělat. Zpočátku to byl teda fakt velký šok... teď se ale už těšíme :slight_smile:
3. led 2013 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
To asi všechny které tohle potká, mám dceru a ošklivý porod za sebou celou dobu říkám že už nikdy rodit nebudu že do dnešní doby jedno stačí , dcera furt prosila o sourozence, manžel také a nakonec švagrová otěhotněla a také se přidala k k prošení že busdeme spolu vozit a blablabla, tak jsem manželovi řekla v červnu O.K. v lednu mi bude 35 tak to zkusíme a pokud se nezadaří do mých 35 narozenin tak na to kašleme a sama si jistě dokážeš spočítat kdy a jak se zadařilo :slight_smile: ted už se směju ale myslím že určitě budou chvíle kdy mi do smíchu moc neude.Ale zase na druhou stranu kolik holek musí podstoupit několik pokusů IVF aby tohle měli a my to máme zadarmo :slight_smile: my jsme si nechali i refinancovat hypo na domek at to lépe zvládáme,ale po vstřebání první zprávy proběhly i slzy
3. led 2013 ve 21:42  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@adriene
jinak se chystám spát jsem jako medvěd,ale zítra večer tu zas budu tak si písneme, měj se hezky. I.
3. led 2013 ve 21:45  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen No počty jsou to jednoduché, vyšlo vám to hned a zrovna dvojitě :grinning: Tak ono se to často stává, co jsem se dočetla, že nejčastěji mají dvojčata mladé holky a pak ženy nad 35, no a ty po IVF. Tak jsi přesný prototyp :grinning:
Hezky tě přemluvili... ale uvidíš, jak za ně budeš šťastná.
My se museli přestěhovat... tedy zatím jsme s manželem v Praze, ale máme byt jen 18 m čtverečních, takže jsme rekonstruovali u našich na Mělníku a tam budeme i po porodu, až kluky dovezeme rovnou bydlet. Mamka samozřejmě pomůže, jen mám strach, abychom si nelezli na nervy :sweat_smile: Ale radši tak, než u tchýně... mámu si můžu alespoň trochu "zkorigovat", ale tam by to nešlo... :grinning:
Též jdu spát, jsem KO, později zas na pokec :wink:
3. led 2013 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata, koupila jste nějaká nebo máte v plánu koupit polštář na kojení pro dvojčátka? Nebo máte s tím nějaká zkušenosti či doporučení? Ráda bych je kojila a chtěla bych vědět, zda polštář není zbytečností. U dcery jsem polštář téměř nepoužívala....Ale tento speciální pro dvojky se mi zdá docela účelný. Co myslíte???
4. led 2013 v 15:31  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@patraska1 já teda monodítě moc nekojila, neb nebylo z čeho, ale kojící polštář jsem měla - obyčejný, a kupovaný shodou okolností od maminky dvojčat. Takže začnu s tím a když bude mlíko a současně nebude vyhovovat, tak zvážím koupi dvojčecího... ale přijde mi, že "zkušené matky" (tedy ty, co mají dvojčata jako druhé těhotenství) jedou spíš na těch obyč než dvojčecích...
4. led 2013 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@patraska1 už jsem to tu psala několikrát, bez nafukovacího polštáře bych najednou prostě nenakojila. Vešli se mi tam až do 7 měs. a vychvaluji ho všude kde se dá. V porodnici měli takový rohlík naplněný kuličkama to vůbec nešlo. Padalo z toho jedno dítko, dvě jsem tam nesložila ani omylem.
4. led 2013 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zvalentova díky za tvůj názor, já se domnívám, že bez toho to nepůjde, nedokáži si to technicky moc dobře představit....můžeš mi prosím napsat tip polštáře, který máš nebo odkaz na něj??? Díky moc :slight_smile:
4. led 2013 ve 20:42  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
Ty se máš aspoň budeš mít pomoc při ruce a s mámou se to dá, tchýně je fakt horší:slight_smile: taky myslím že nakonec budu rada že mám 3 děti ale ten první šok:slight_smile:
4. led 2013 ve 20:48  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@patraska1 Ahoj, já sice budu matkou poprvé a zrovna dvojčata, ale koupila jsem si polštář rovnou pro dvojčata, kdyžtak koukni ke mně do alba, který mám. Je super měkounký, má žlábky pro dvě děti a perfektně drží tvar. Dá se kolem celého trupu a dá se i polohovat. Sice jsem s ním zatím nekojila, ale zdá se mi vážně super :slight_smile: navíc se dá celý potah vyprat. Koupila jsem ho od maminky dvojčat, co ho používala chvíli, než jí došlo mlíko... a bylo to tak výrazně levnější :wink:
4. led 2013 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ireeeeen Já myslím, že budu zpočátku ráda za každou pomocnou ruku :wink:
4. led 2013 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
to asi každá z nás :slight_smile: prosimtě tvrdne ti břicho????Mě poslední 2 dny příšerně už delší dobu mám napsáno magnézko a diazepam,ale jen půl na spaní na netu jsem vyčetla že se to maminkám dvojčat dává,ale začínám plašit. Asi zabalím tašku do porodky kdyby náhodou, a pro jistotu zavolám na gyn. příští týden na mimořádnou kontrolu správně mám jít až 18.1. Hlavně v K.Varech nejsou na tyhle porody vybavený tak by mě čekala Plzen nebo Most.V k:V. se může rodit od 32 týdne, tak snad plaším zbytečně a ještě chvíli to dám :slight_smile:
5. led 2013 ve 20:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen Mam skoro vsechny neduhy, ale bricho mi teda jeste netvrdlo... ale holy tady s tim mivaji problemy casto... berou to magnezko. A kolik ho beres? Mozna by sis mela zvysit davku... nebo jen zavolat do porodky a poradit se. Tasku uz mej urcite zabalenou a pripravenou, pro vsechny pripady... kdyby nahodou, tak by te hold museli vzit v te Plzni... ale to predbihame, urcite vse dobre dopadne :wink:
5. led 2013 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
ty už máš sbaleno????Ale asi se hloupě ptám když jsem viděla ty nachystaný postýlky že??? :sweat_smile: Doted mi přišlo že mám pořád dost času,ale nějak jsem za tento víkend celou situaci přehdnotila, rychle vyprala potřebné i kočár a zítra letím koupit potřebné do lékárny a uvidím. At mám vše připravené kdyby náhodou, narychlo se pak blbě balí :slight_smile:
6. led 2013 v 17:24  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen :grinning: Jojo, už mám pro "sichr" sbaleno... ale já už jsem hold taková... potřebuji mít vše naplánováno a připraveno dopředu... :wink: Navíc jsem byla v kontaktu i se spoustou maminek, co rodily hodně brzo... tak to nade mnou tak trochu viselo jak strašák... :slight_smile: Jen se radši připrav, za to nic nedáš... a na poslední chvíli budeš mít už klid :slight_smile:
6. led 2013 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
u prvního jsem to také měla ale ted to už tak neřeším :slight_smile:
6. led 2013 v 17:45  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek