• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2013

15. srpna 2013 
@adriene gratuluju, tak to máš super! to se ti ulevilo, co?
10. led 2013 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maladama Jsem rada :wink: popravde ulevilo, clovek tam jde vzdy mirne nervozni... co kdyby nahodou :slight_smile:
10. led 2013 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
já jdu ve středu tak snad budou mít podobné míry :slight_smile:
13. led 2013 v 17:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ireeeeen Muzeme se doplnovat :wink: Budu ti drzet palce :slight_smile: Ja jdu do poradny ve ctvrtek, ale jen na prohlidku :slight_smile:
13. led 2013 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
to já jdu ve středu na 3d a v pátek do mojí super rychlý poradny :slight_smile:
13. led 2013 ve 21:30  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky, zdravím vás maminky budoucích dvojčátek. Diskujete ještě tady? Jinak já budu mít podobnou situaci jako vy. Mám doma Filípka, kterému je 16,5m. a já jsem na začátku těhu s dvojvaječnými dvojčátky. S manželem jsme chtěli mít 2 děti s odstupem 2 let, tak teď budou rovnou 3, které se podařily přirozenou cestou (ani v jedné rodině nejsou). Ale musím říct, že nás to nejdříve pěkně šokovalo, ale po týdnu se těšíme. Jen se děsím, jak zvládnu malého 2letého caparta a 2 mimina. Jen abych vydržela co nejdéle doma a sem tam v práci. Díky Jana
15. led 2013 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liberec ahoj, gratuluju!
pokud mi to dvojky po narození dovolí, tak ti můžu dávat reporty, jak skvěle se to dá zvládat s třema dětma mladšíma dvou let :slight_smile:
u nás v rodině (myšleno tedy v mojí rodině, protože dvojky se od chlapa "chytit" nedají) taky nejsou žádný dvojčata široko daleko, ale u jednovajek, jako čekám já, je to stejně vždycky náhoda, to se může stát komukoli. Ty máš velkou výhodu, že čekáš dvojvajky, takže je to míň rizikový, ale stejně, znáš to, budeš se muset trochu víc šetřit, což s batoletem jde blbě :frowning2:
Doporučila bych ti už teď hned Filípka začít učit na co největší bezúdržbovost, zvlášť ve věcech, které vyžadují, abys ho zvedala - my třeba bydlíme v patrovém domě, tak teď hodně bojuju s tím, že do schodů a ze schodů musí Pavel chodit sám (za ruku, samozřejmě), ale že už ho nemůžu nosit. Ještě bych potřebovala nějak pořešit lezení do autosedačky, ale to fakt nevím, jak :frowning2:
15. led 2013 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liberec
Ahojky , zdravím a držím pěsti a můžu sama za sebe říct, že po čase až se info trošku vstřebá tak se ti to nebude zdát tak hrozné, já už jsem ve 30 týdnu doma sice mám 4,5 letou slečnu,ale úplně jsme museli překopat bydlení pořídit si větší auto a spousty věcí neboj zas takové to nebude a hlavu zhůru :wink:
15. led 2013 ve 20:36  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maladama ahoj
tak s tím nošením je kapku problém, ze schodů dolů to už jakš takš umí, ale nahoru do 3p. bez výtahu to prostě bez nošení nejde, takže se nedá nic jiného dělat. Jinak můžu se zeptat ohledně auta? My budeme potřebovat nějaké větší, ale zase za něj nechceme dát moc, a nevíme kam se vlezou 3 sedačky (když teda nepomyslím na sharana....) a taky aby měl větší kufr. Jinak máme auto asi 1,5r a to si necháme, manžel s ním bude jezdit do práce, protože investice do něj nám nikdo nezaplatí.
16. led 2013 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen ahoj
tak přesně tak to máme my, první 4 dny jsme to jen vydýchávali, teď už se těšíme. a Jaké auto jste pořídili?
16. led 2013 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liberec hele, ty schody fakt budeš muset pořešit - máš na to ještě pár měsíců, tak budete cvičit. Já v tom šestým měsíci fakt už s tím mám dost problémy, od 19tt se mi rozjela stydká spona, při chůzi to většinou bolí (jde to rozchodit, ale mám doporučený klidový režim a co nejvíc ležet, tak to moc nerozchodím) a jsem ráda, že do těch schodů vylezu sama a když musím Pavla poponést, tak to cítím fest.

Auto, my máme kombíka Focuse, pořád ještě doufám, že tam sedačky dostanu, ale budu to muset vyzkoušet, až je koupím. Jinak máme vybraný Opel Zafira, sedmimístný, má ho třídětná kamarádka a je moc spokojená. Ale radši bych, kdyby stačil ten Focus, protože dvě auta v rodině neužijeme (i když manžel denně dojíždí do Prahy za prací, tak kvůli parkovacím zónám autem jezdit stejně nemůže, protože by nezaparkoval ani na metru, ani v místě práce) - a prodávat Focuse se mi nechce, protože jezdí perfektně, ale je mírně obouchaný, a dost bychom na tom tratili.
16. led 2013 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dalsi poradna za mnou, kluci prospivaji a vse je OK. Ja drzim uplne :grinning: Ptala jsemse ze zvedavosti ohledne porodu, tak zpravy jasne: od 36.tt preventivni hospitalizace a dle vysledku planovana sekce.
Vsem ostatnim drzim palce na kontroly :wink:
17. led 2013 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liberec
Ahoj právě toho sharana staršího, do kufru se vejde dvojkovej kočár a nemusím ho skládat, 3 roky to vydržíme a pak půjdeme do nějakého kombíku, měli jsme octávku a tu jsem téměř oplakala, protože asi tak 2 roky jsem jí žebrala a po 4 měsících jsem jí musela dát pryč, sice byla starší ale moje vysněná :slight_smile: ale co se dá dělat. ted jsem postižená a koukám do aut a viděla jsem i v passsatu naskládaný 3 autosedačky do 18 kil ale fakt tam byly naštouchaný. Sharan je sice moc veliký moc s ním neumím parkovat, ale co zvyknu si a aspon s břichem se mi do něj dobře nastupuje :slight_smile:
17. led 2013 v 11:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
Já byla včera na tom 3d. A má 1470 g děvče a B 1530 g chlapec, oba jsou hlavou dolů tak to vypadá na spontání porod, z čeho mám strašnou hrůzu u prvního jsem si dala a navíc jsem nevěděla že mám alergii na vstřebávací nitě tak jsem si sedla po půl roce a po porodu mě čekalo vyndání zarostlých vstřebávacích nití auauau jen si na to vzpomenu. Já vím co by za to ostatní daly ale já se fakt bojim. Jinak od 34 tt mě převezme nemocnice a uvidí se :slight_smile:
17. led 2013 v 11:11  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen já myslím, že když jim v porodnici řekneš, že přirozený porod nechceš, že máš z něj obavy, tak tě u dvojčat nutit nebudou. I pro ně je to míň riskantní, dělat u dvojek plánovanýho císaře, než šílet na sále a případně skončit s akutním...
17. led 2013 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ireeeeen Tak uz jsou mrnata krasny!! My jdemena UZ zas pristi tyden, tak jsem zvedava, o kolik mi zas povyrostou :slight_smile: Jinak me se stale oba toci... minuly tyden bylo A hlavickou a B KP a dnes jsou zrcadlovite obracene do kolizni polohy... jako citim, jak se prevraci... nekdy to az fest boli, jak se tam snazi dostat :sunglasses: Ted uz ale jejich polohu neresim, kdyz bude cisar... je to vlastne jedno :slight_smile:
Tez si myslim, ze se lze u dvojcat na zpusobu porodu domluvit... urcite ti vyjdou vstric :wink:
17. led 2013 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maladama
budu doufat, zkusím se i zeptat jestli by mi dopředu třebas neobjednali ty nitě které nejsou standart a nejsem na ně alergická. Zítra se zkusím lékařky zeptat, kdyby to nechtěla řešit tak zkusím nemocnici.Pak teprv můžu začít plašit :slight_smile:
17. led 2013 ve 20:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
mě přijdou až moc velcí na to že jsou dva :slight_smile: také mám pocit že mi břicho putuje zleva doprava a zpět a nic příjemného to opravdu není :slight_smile: ale včera lékař řekl že jsou hlavičkou dolů že můžu klidně rodit spontáně, uvidíme co zítra doktorka zkusím se jí zeptat. Ty už chodíš každý týden??? Tak to jsem zvědavá na kdy objedná mě :slight_smile:
17. led 2013 ve 20:30  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen Chodila jsem teď každý týden, protože se mi rozešly termíny UZ a poradny... měla jsem tedy jeden týden poradnu a druhý velký UZ. Od příštího týdne už to budu mít sjednocené a pak zas za 14 dnů :wink:
17. led 2013 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene to je super, že kluci prospívají. Prosím tě a ta hospitalizace od 36.týden je vždycky nebo jen u tebe?
18. led 2013 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maladama to je mi jasné, že ty schody se musí Fildík brzy naučit, ale zatím mu to nejde, tak se nedá nic dělat. my si chceme nechat fabii kombi pro manžela do práce a koupit k tomu staršího asi logana kombi, ale taky se bojím s tím jezdit, ale všechno je na zvyku
18. led 2013 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liberec más spoustu času na nácvik, tak uvidíte! A oni se to fakt dokážou naučit klidně během pár dní, vidím to na Pavlovi. Dva týdny zpátky se po schodech ještě plazil, ale teď už je sejde nahoru i dolů za ruku. Akorát se občas zapomene a zastaví uprostřed a jde na druhou stranu, než má :slight_smile:

@liberec já mám třeba slíbenou hospitalizaci už od 35tt (dva týdny před termínem porodu), je to u jednoplacentárních jednovajek bezpečnostní opatření, umožní jim to odložit toho císaře "do poslední možné chvíle", aniž by ohrozili děti.
18. led 2013 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene a jinak jsou to potvory, co, že ti to o té hospitalizaci řeknou až teď...

jako, ty nemáš ještě dítě doma, takže nemusíš řešit hlídání, ale představ si, že bys přišla na kontrolu v 35tt a oni ti suše nahlásili "a od pondělka si sem přijdete lehnout" a ty bys musela honem shánět, kdo se bude dva týdny starat o staršího...
18. led 2013 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liberec Ahoj, jojo, jsem rada, ze se zatim klukum dari dobre. Jen tak dal :wink: Jinak s tou hospitalizaci je to tak, jak psala @maladama ... proste z preventivnich duvodu u jednovajek k ohlidani. Ale dle me to delaji jen vetsi specializovane porodnice... pochybuji, ze treba okresni nemocnice by to takto resila... :sweat_smile:

@maladama Tak kdybych s tim dopredu nepocitala, tak by me to asi vazne prekvapilo... navic jsem se zeptala ja, jak to bude, asi by mi to ani automaticky nerekli... Na druhou stranu od nich vim, ze budu rodit nekdy mezi 36-38 tt, takze plan to byl jasny. Jeste ze nebudu muset zarizovat hlidani, jako to mas ty... Jen manzel uz se hlasil o slovo, kdo se o nej bude jako starat :grinning:
18. led 2013 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak transfuzní syndrom se (minimálně tentokrát) neprokázal, menší dvojče dohnalo jak váhu, tak množství plodovky :slight_smile:

nevím, jestli to byla posledně náhoda nebo jestli zabralo to, že jsem poctivě dodržovala doporučení amerických porodníků pro rané fáze TTTS (hodně vody, 3x denně proteinový nápoj, extra železo a co nejvíc ležet na boku, aby se zlepšila cirkulace krve v placentě), ale počítá se výsledek! Ale železo a ty proteinové nápoje (ale tak 1-2 denně) asi budu držet i dál, tím se nedá nic zkazit.
18. led 2013 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@maladama Tak gratuluji... to je skvělá zpráva :slight_smile: Já měla též jednou v diskonfort v měření... někdy kolem 24 tt a pak to najednou během 14 dnů druhé dvojče dohnalo a byla to pro mě skvělá zpráva dne :slight_smile: Tedy buď to dohnalo anebo hold "někde udělali experti z NDR chybu" :grinning:
18. led 2013 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene díky :slight_smile:
u nás to přeměřovali posledně několikrát, a sešly se hned tři ty rizikové faktory, tak to nebylo o chybě u soudruhů z NDR, ale maximálně u zde přítomné soudružky, ale hlavně že dneska už je všechno v pořádku :slight_smile:

tak zas vyndám z už sbalené tašky nabíječku na mobil (zbytek tam nechám, kosmetiku jsem měla koupenou do zásoby, ta mi chybět nebude, a oblečení tam mám takový, co se bez něj obejdu) a vstříc světlým zítřkům! možná už dokonce i něco pro dvojky koupím, i když spíš ještě počkám na ten 24+0.
18. led 2013 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@maladama To zní velmi rozumně... je dobře, že se "soudružka" umoudřila :wink:
18. led 2013 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
takže já jdu až za 3 týdny.
O preventivní hospitalizaci ani slovo, ale zřemě je to tím že vy máte jednovaječné. No jo uvidíme :slight_smile:
19. led 2013 v 10:10  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen Az za 3 tydny? Teeeda... to je docela dlouho .. :confused: No preventivni hospitalizace je urco jen u jednovajek, tojo. Ale ta dlouha doba kontroly uz takhle v pokrocilem tehu me tedy prekvapila :rolling_eyes:
19. led 2013 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek