• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2013

15. srpna 2013 
@adriene
mě také, defacto to už může přijít každým dnem, děti jsou hlavou dolů tak mě to také překvapilo.Jdu myslím 8.2.Síla co??

:unamused:
20. led 2013 v 10:47  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen No to jo... to je sila! Snad vedi co delaji... jen kdybys mela nejaky problem, tak tam hned nabehni... :rolling_eyes: je videt, ze to tedy nijak neresi..
20. led 2013 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
to jo, jenže kdy naběhnout?? Břicho mě bolí pořád asi jak se natahuje, tak jsem si říkala kdy plašit a kdy né??????
Ale jo snad to poznám :slight_smile: Ostatně měla bych že jo :slight_smile:
20. led 2013 ve 14:41  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen No ty už určitě, jedno jsi už porodila :grinning: Co mám říkat já?? Jsem úplný blbec :grinning: Ještě mi ani jednou břicho neztvrdlo... tedy asi, fakt nic. Tak uvidíme, jak bude dál. Ale asi to člověk pozná... mě teda když začne trošku pobolívat podbříšek, tak je to tou váhou břicha... hned si nasadím ten těhu pás a za chvíli je lépe :wink:
20. led 2013 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
holčinky, tak koukám, že to máte za pár, to já ještě ani bříško pořádně nemám. dneska jdu do práce a ve středu odpoledne na kontrolu, tak dám vědět, jak jsme dopadli
21. led 2013 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liberec No už to jede.... ani se nestíhám rozkoukat... a za chvíli budou venku :wink: Budu držet palce na středu :wink:
21. led 2013 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
No jo jenže u prvního mi praskla voda a to nemusíš nic řešit je to jasný :slight_smile:
Pod sebou bazém tzn. jede se do porodnice,ale jinak jsem také úplný tele to tě můžu uklidnit :slight_smile:
22. led 2013 v 15:43  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liberec
než se otočíš buděš na tom jako my, také mi přišlo pořád spousty času a najednou už můžeme čekat každým dnem :slight_smile:
22. led 2013 v 15:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen Díky, to mi trochu přidalo na sebevědomí... :wink:
22. led 2013 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
to jsem ráda, aspon něco :slight_smile: Jinak si taky říkám jak to poznám a hlavně vím že u dvojčat se nemá zahálet, tak uvidíme která z nás bude dřív :slight_smile:
22. led 2013 v 15:50  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen :slight_smile: dáme soutěž, jo?? :grinning:
22. led 2013 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene takže běháme po schodech :slight_smile:
23. led 2013 v 17:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen :grinning: jeste vydrz :grinning:
23. led 2013 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
minimálně měsíc, at je vše ready. :grinning:
23. led 2013 ve 20:24  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
včera na kontrole jsme dopadli dobře. Dr mi dělal jen ultrazvuk a obě mimi jsou stejně velké. Dneska jsem byla na krevních odběrech a za měsíc na podrobný screaning a odběry k nám do gennetu a na gyndu na kontrolu
24. led 2013 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liberec Tak to je super, gratuluji a jen tak dáááál :slight_smile:
24. led 2013 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se i já ozývám, dnes byla kontrola na UZ, poradna, diabetologie a matrika... vše jsem to oblítala a pak ještě zajela za holkama do práce na drby :grinning: Jinak výsledky super, jsme prý ukázkový jednovaječný dvojčata, který už tam dlouho takový neměli... :slight_smile: Kluci váží už 1700g a 1630g, což je slušný V poradně pohoda, čípek drží bezvadně, jen jsem měla aceton v moči, což mi na diabetologii dr. vysvětlila, že to je tím, že asi hladovím (ne že by neměla pravdu ) , no a jelikož kluci přibrali 0,5 kg za posledních 14 dnů a já s váhou nehla... tak asi spíš hubnu :wink:
24. led 2013 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@adriene ahojky, tak to je moc dobře, že to u vás tak krásně jde. Já si připadám nepoužitelná. Každý den mi je zle a zle a zle, ale snad se to za měsíc zlepší a bude dobře jako při prvním těhu :slight_smile:
26. led 2013 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liberec na ten měsíc bych tolik nespoléhala, přeci jen jsou dvě větší záhul pro tělo, ale i já přestala zvracet někdy v 17tt :slight_smile:

ten začátek byl fakt příšernej, to si bohužel živě pamatuju. Nevolnost, zvracení, nechutenství, vyčerpání... fujtajksl. To už bych fakt znova nechtěla zažít. Teda, ne že bych teď byla nějak extrémně použitelná, když ve stoje nemůžu dýchat a v chůzi mě všechno bolí, ale svět je daleko lepší místo, když jídlo zůstává v žaludku a nesetkávám se s ním pokaždé dvakrát :slight_smile:
26. led 2013 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@liberec Vydrž ještě chvilku... já též hodně zvracela cca do toho 17. týdnu.... nebyla to hezká doba a musím říct, že na tu dobu těhu opravdu velmi nerada vzpomínám.. :( ale nějak jsem tu dobu téměř v bezvědomí přežila... teď už je to lepší. Sice se už táhnu jak... ale furt lepší než když člověk nemůže nic sníst, aniž by to vyzvracel :wink:
26. led 2013 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
30. led 2013 v 15:14 • kackavyletalova
tak já mám taky za sebou poradnu a UTZ, jsem naprosto profesionální inkubátor! Dvojky za 13 dní vyrostly o 3 týdny. Já taky nevím, jak to dělají :slight_smile: rozhodně áčko šlo z 600g na 960 a béčko z 600g na 840g. Jsou to obříci, velikostně o dva týdny napřed (jen béčko tou hmotností je napřed jen o 2 dny, ale velikostně je taky dlouhý jak tejden před vejplatou).

Schválně jsem si vytáhla papíry od prvního, kdy jsem byla na 3D ultrazvuku s měřením v 26tt (takže o týden později, než jsem teď) - a ty malé dvojčecí bestie jsou už teď větší, než byl jejich starší bratr! A ten se narodil s krásnými mírami 3.39kg a 49cm v 39+3. Jestli to takhle půjde dál stejným tempem a půjdou ven fakt až 36+0 (což začínám považovat za čím dál tím víc vůbec možné), tak budou mít každý tři kila :slight_smile:

jen já samozřejmě trpím čím dál tím víc. Nejhorší je nespavost a noční buzení, krom vstávání na záchod se taky stává, že se vzbudím v půl pátý ráno a už nezadřímnu :frowning2:
1. únor 2013 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maladama Jeee.. tak to jsou nadherne zpravy!! Moc Vam trem gratuluj, jsi super inkubator :wink: Je videt, ze je dobre zivis a prckove budou "poradni" :slight_smile:
Ja jdu na kontrolu az pristi tyden. Tento tyden zacal pro me byt uz trochu narocnejsi, kluci uz tam maji opravdu mene mista a jsou stale hodne nahore, nad pupkem majivetsinu tela... tak se mi ruzne bouli kolem zeber, pod hrudni kosti, u pupku, atd... tlaci a tlaci... :confused: Rikam si, ze jeste cca 4 tydny... no uvidime :slight_smile:
1. únor 2013 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene "nahoře" je sice extrémně nepříjemný pro tebe, ale pro ně dobrý - aspoň ti netlačí na čípek, což by mohlo způsobit jeho otevírání... každej den uvnitř se teď počítá! Tak vyděržaj, pioněr. Ale už se to krátí, co? :slight_smile:
Výbavu máš celou nachystanou?
Já se teď vrhla na nakupování, zítra jedeme ještě naposledy okouknout kočárky do Malvíku, jestli třeba... ten EW se mi furt nelíbí, ale nic lepšího jsem zatím neviděla. Tak když ani tam nic nebude, tak holt už ho zkusím někde v bazaru ulovit. Ale autosedačky chci určitě nový, tak na ty se v tom Malvíku podívám, asi Cybexy, ale jsou těch vajíček tři druhy, tak nevím, které...
1. únor 2013 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maladama Vím, že je "nahoře" super.. vlastně jsem za to ráda, že se mi "zatím" netlačí dolů a především netlačí na čípek, to by nebylo milé... :wink: jen už je to nějaké náročnější... až tak poslední 4 dny si to víc a víc uvědomuji... trochu mě to děsí :unamused: Dnes jsem vstala ráno poměrně brzo, jela do Motola vyzvednout dotazníky kvůli škole a pak rovnou do Bulovky zas nevyplněné předat a vrátila se kolem 12 hod... musím říct, že jsem toho cestování měla plné zuby a úplně mě to odrovnalo... vytuhla jsem pak na 3 hoďky.. fakt už to zmáhá! A to Ty máš navíc doma hyperaktivního klučíka... to usí být něco... respektive to teprve bude ještě něco! :wink:
Kočárek už naštěstí máme. Mně se moc EW nelíbil, ale je praktický, to zas jo... :slight_smile: My nakonec koupili Teutonia tem cosmo, je sice těžší, než ostatní, ale velmi dobře ovladatelný a já ho budu mít především do terénu, měl by v něm dobře obstát :slight_smile: koupili jsme starší - 1,5 roku (ale dá se říct, že úplně nový - paní s ním jezdila jen v ulicích satelitního městečka :slight_smile: ), kdo ví na jak dlouho to bude... nechtělo se mi za něj dávat přes 30 000... No a autosedačky jsme chtěli též nové, takže nakonec máme maxicosi cabrio, první výlet budou mít pak z porodnice :wink:
1. únor 2013 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene do Teutonie ale nejdou zacvaknout autosedačky, viď? já potřebuju právě něco, kam ty autosedačky půjdou dát, hodně cestuju autem (popravdě od nás se ani jinak než autem nedá, zvlášť když budu cestovat s třemi malými dětmi). A štve mě, že když už je to ten vedle sebe, tak sedačky musí mít adaptéry, jsem zmlsaná z bezadaptérového Jane Unlimit, co jsem měla na první dítě. Ale to chápu, že kvůli šířce jinak nejde, když mají autosedačky 45cm a kočár pod 80cm, tak holt musí být proti sobě posunuté.
Ale u EW mi vadí víc to, že se špatně polohuje do lehu a pololehu, hodně jsem to u staršího používala. Ovšem nic rozumnějšího jsem ještě nenašla, tak asi skončíme u něj, už to budeme muset nějak rozseknout.

Já včera taky vytuhla - ráno UTZ a poradna, pak ještě rychlá cesta do IKEA, navíc jsem se zase vzbudila v 5:30 a už nezabrala - takže po návratu domů jsme s malým šli oba do postele na odpoledního šlofíčka :slight_smile:
ale co si pamatuju z prvního těhotenství, tak jsem ten poslední měsíc, kdy už jsem byla doma, taky pravidelně odpoledne vytuhávala, takže je to normální i s jedním dítětem, no a u nás dvojtěhotných holt to přichází dřív.
1. únor 2013 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maladama Máš pravdu, nejdou tam ty autosedačky... normálně na Teutonii maxicosi jde, ale tady vůbec. jediné, co by na to šlo, jsou autosedačky teutonia, ale musíš mít ty adaptéry... :( my naštěstí moc jezdit nikde nebudeme a na to přejetí hold to budeme muset pořešit jinak... nedá se nic dělat :unamused:
Ano, u dvojčecích cca o měsíc vše dříve... takže mám asi nárok... odpolední šlofíček je báječná věc :slight_smile:
1. únor 2013 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene tady: http://www.ondalek.cz/produkt/teutonia-kocarek-pro-dvojcata-team-cosmo píšou, že autosedačku tam nejde nasadit vůbec žádnou :frowning2: a u adaptérů na teutonii je taky specificky napsáno, že na team cosmo autosedačka nejde :frowning2:
škoda, jinak by se mi líbil.

a šlofík, když to jde, si klidně dám taky. Kdybych byla doma a nepracovala, tak si dávám šlofíka po obědě každý den :slight_smile: bohužel, buď jsem v kanceláři, nebo ty dvě hoďky, co mládě spí, využívám na praci z domova, takže jedině o víkendu :frowning2:
1. únor 2013 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maladama No vidis... tak jsem zas o neco chytrejsi.. to jsem vubec netusila :wink: pravda je, ze jsem se v tomto ohledu o to ani nezajimala... pro Tebe jsou ty autosedacky dulezite, tak to chapu... to bybylo hodne łimitujici :frowning2:
My dnes zrovna kocarek oprasili a sestavili... mamedo nej dve vlozne tasky a jsou opravdu i dost prostorne, tak mi to udelalo radost. Pak ho snad vyuzijeme i jako sportak a nebo se pripadne vymeni za nejaky jiny a nebo uz koupime golfky.
Nojo... Ty jeste k tomu pracujes... obdivuji :wink:
1. únor 2013 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene tak jsme dneska byli v Malvíku a jsem zhnusená. Byl by se mi líbil Hartan (má líp polohovací záda a opěrky nožiček), ale na ten taky nejdou dát autosedačky. Nebo možná jdou (našla jsem to na německém webu s fotkou se sedačkami), ale pak už neprojde dveřema, což je taky na pytel. Emmaljunga má společně polohovací záda pro obě sedačky najednou a Cittyjogger je moc úzkej vevnitř. Tak holt nezbývá, než ten EW :frowning2:
Nelíbí se mi ani ty Cybex autosedačky, co se k tomu EW doporučují.
Prostě kočárek pro dvojčata a já, to je anabáze :slight_smile:

Ale ta Teutonia fakt vypadá krásně, to se ti nedivím, že jsi z ní nadšená!!!
2. únor 2013 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek