• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2013

15. srpna 2013 
ale jinak jsme začali konečně nakupovat :slight_smile: cestou z Malvíku výlet do DM drogerie, koupila jsem 4 balení Pampersek ve velikosti 1. Muž to pak v autě počítal a vyšlo mu, že vystačí na necelé 4 týdny. Au :slight_smile:
2. únor 2013 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maladama Tedy... tak to je něco! To se Ti nedivím, že jsi zhnusená... po pravdě... všechny ty kočárky mají nějaké nevýhody, to je děs :( jak říkám, ještě, že nemusím nějak výrazně řešit ty autosedačky a šla jsem do Teutonie... ale jinak by to teda taky musel být EW... A ještě si holky chválí Bumbleride, na ten jsi též koukala?
2. únor 2013 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maladama oups... a za kolik jste koupili ty pampersky?? A ty bílé - premium care? Ty je nejlepší koupit v rossmann drogerii, když je mají v akci. Já tam nakoupila spoustu balíků ... po 250 kč. No prachy lítaj děsivě... to mi povídej!!!
2. únor 2013 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maladama Koukala jsem, že na ně jdou adaptéry a připojit sedačky maxicosi: http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=3698526 , ale jak je to pak celé čiroké, to tu nepíšou...
2. únor 2013 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene ten jsem nikde neviděla naživo, tak si ho koupit netroufnu... potřebuju si to napřed osahat. Víš co, pak si to přinesu domů a najdu na tom ještě víc chyb než na tom EW :slight_smile:
@adriene bílé pampersky jsem se slevami (kupon na plínky, kupon na nákup) kupovala za 300, to je víc než v tom rossmannu, ale tam stály nějak ještě víc, když jsem se posledně koukala. Jednak nebyla akce a druhak, jestlis je kupovala ještě loni, tak to bylo na ně DPH nižší, "jen" 14% - teď už jsou ve vyšší sazbě, takže 21% a hned to všichni promítli :frowning2:
3. únor 2013 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maladama Urcite by to chtelo ten kocarek, nez ho koupis, videt. To je jasne... ani nevim, zda ho nekde v Praze maji... ja ho snad ani nikde nevidela, jen vim, ze si ho holky chvali a pak to, ze je pomerne drahy :confounded:
Ja ty pliny stihla jeste pred novym rokem, takze jak pises, jeste s nizsi sazbou dph. U toho rossmanna to vzdy v akci (kdyz ji daji) ted vychazi kolem 250,- Takze jestli jsi koupila za 300... tak super :slight_smile: ... no ale uvidime, ja zatim jeden balik vyskladala do prebalovaku, tak urcite vycichnou a zpocatku to tak poleti, ze budu asi rada, kdyz si toho vsimnu :wink:
3. únor 2013 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liberec Ahoj, jsem po delší době zase tady na četu, k tomu autu jen, my teď máme taky ford focus combi, když jsme zjistili že čekáme třetí, bylo to v pohodě protože minimálně dvě normální sedačky třetí vajíčkem se tam natěsno vejdou, nebo se to pak dá řešit že jedna sedačka se dá dopředu a dvě s dospělým člověkem dozadu, no prostě se to dá.. Akorát jsme pak teda zjistili že čekáme třetí a čtvrtý zároveň, tak jsme pořídili starýho VW multivana..

Jinak ty dvojky jsou fakt překvápko, ale už se na ně taky mooc těším, i když mít doma 4 holčíčky s tím, že nejstarší má teď 2,5, druhá 1 rok a teď jsem v 27. týdnu, tak to bude záhul.. Hlavně aby malé byly v pohodě, do přeju i tobě..
4. únor 2013 ve 02:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajkaka ahoj, tak mi jsem se doma domluvili, že koupíme něco staršího do 100000 - asi tourana, scharana, aby tam bylo 7 sedadal, prptože až děti poporostou a jelo by se třeba na koupák, tak aby se k nám ještě někdo vešel. Jinak já teda sedět vzadu nemůžu, prototže mi je tam blbě a malé děti bych se do předu dát bála.
4. únor 2013 v 06:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak jsem tu dlouho nebyla, ale malý je od čtvrtka marod, nejdříve měl 2 dny horečka 40 stupňů, od neděle je bez teplot a od neděle se mu přidal fakt ohromný virový zánět dásní. Kolem vyrostlých zubů to má hrozně oteklé, rudé a dásnička překrývá polovinu korunek :( dneska jsme byli opět u dr a je to virové,takže žádné léky nepomůžou, má hodně pít a alespoň něco sníst. Takže mi jí jen suché těstoviny, jinak nic už třetí den, tak alespoň něco. Prý by se to do 5-ti dní mohlo zlepšit. Máme ještě vytírat řepíkem. Jsem z něj docela hotová, tak doufám, že to bude postupně lepší
6. únor 2013 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska ogtt. Už vím, proč jsem si po prvním těhotenství říkala, že ho podruhé absolvovat nechci!
Ale zvládla jsem to a odměnila jsem se za to utrpení snídaní u McDonalda, jediné pozitivum :slight_smile:
12. únor 2013 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@maladama Pro mě to byl taky slušný hnus... :grinning: naštěstí to bylo před Vánoci a já pak přes svátky hooodně "žrala". No a po Vánocích mi z těch výsledků oznámili DM a vyfásla jsem glukometr.
Tak přeji jen a jen dobré výsledky :wink:
Kdy jdeš do poradny? :wink:
12. únor 2013 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene ve čtvrtek. Ale to ještě nebudou mít výsledky (šla jsem na polikliniku u práce, budou to posílat do Motola poštou, takže tam to dorazí tak v pátek), takže i kdyby něco, mám ještě dva týdny pohodu :slight_smile:
ale já mám s glukozou opačný problém - posledních deset let trpím na hypoglykémii, tedy příliš nízký obsah glukozy v krvi, zvlášť lačnou glykémii mám skoro na hranici kolapsu. Takže všechny tyhle vyšetření na lačno jsou pro mě mor. Normálně to kompenzuju v pohodě dodržováním stravovacího režimu, takže se to neprojevuje (tvrdě naučená zkušenost, když to přešvihnu, rozklepou se mi ruce a trvá tak hodinu, než se dám do kupy), ale dneska to bylo zlý.

a tobě se daří držet to na uzdě dietou, nebo musíš i píchat inzulín? A kdy vlastně nastupuješ do porodnice?
12. únor 2013 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maladama Hypo je blbá... chápu o čem mluvíš... :unamused: Já si myslela, že budu mít výsledky OGTT v poho, protože mě spíš trápil vlčí hlad, atd... Ale asi tím, že jsem hold dost nabrala, tak to ovlivnilo i ty výsledky... i když já měla ty výsledky vcelku OK, jen jeden hraniční: na lačno 4,2, po 1 hod: 9,2 (norma má být do 8,8) a za 2 hod: 5,4. Takže na základě 1 lehce zvýšené hodnoty hold gestační diabetes a měřím glykémie - profily - 3x týdně. Takže jsem na dietě... zpočátku jsem hladověla, ale už je to vpoho. Už vím, kolik toho sníst, abych neměla hlad a vešla se do hodnot glykémií :slight_smile:

Teď ve čtvrtek jdu na UZ, jen na flow, prý pro "sichr", abychom něco nezanedbali... no a další čtvrtek první monitor, UZ a poradna. Tam mi řeknou, kdy nastoupím k hospitalizaci. Počítala jsem to a vychází to někdy kolem začátku března... tak uvidíme, jak se přiblížím realitě... ale řeknu ti, teď už to letí hrozně rychle, nestíhám se ani psychicky připravit :wink:
12. únor 2013 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, moc vas zdravim, dlouho jsem tu nebyla, zato jsem tden tvrdla v nemocnici. Kontrakce a cs 6, kapacky a diazepan misto chleba :slight_smile: uz jsem doma pod podminkou klidoveho rezimu, takze malou prad nekdo hlida. At uz to mam za sebu. Devce se otocilo kp tak to take vypada na cisare v polovine brezna. Strasne mi praska brichomam 20 kilo nahore az to boli na dotek mazu to vsim moznym nemate nejakou radu??
17. únor 2013 v 17:21  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen tak hlavně že jste v pořádku a že ti malou někdo furt hlídá je super a každý den navíc je super :slight_smile: hodně sil. my jdeme v úterý na prvotrimestrální screaning a ve středu na kontrolu ke své dr., tak snad bude všechno OK
17. únor 2013 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
Ahojky, tak mám plánovaného císaře na 15.3. pokud by se jim nechtělo dřív :slight_smile: a jak jsi na tom ty????

@liberec
tak hodně štěstí :slight_smile:
20. únor 2013 v 17:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen jééé... ahoj :slight_smile: Já až teď koukám, že jsi sem psala :slight_smile: A já si říkala, kde asi takovou dobu jsi... takže hospitalizace? No to je tedy... je dobře, že ti ty kontrakce rozehnaly... jen teď tedy hooodně odpočívat :wink:
Já zatím držím pohromadě, žádná hospitalizace, čípek byl minulý týden super, při měření 36mm, kontrkace žádné, kluci v poho... zítra mě čeká kontrola - a to první monitor, pak poradna a UZ. Tak jsem zvědavá, aby mě nevyvedli z omylu a nenechali si mě tam... ještě se mi nechce :wink: No ale plánovanou mám zatím jen tu hospitalizaci na 36.tt, tak uvidím, co se dozvím zítra :slight_smile:
20. únor 2013 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
no jo já měla čípek 6 dnes už jen 4,3 takže také v pohodě, ale už se mi blbě sedí u pc tak sem moc nechodím :slight_smile:
Děti jsou také v poho a jsou to pěkný tlouštíci.Kluk má 2,5kg a holka 2,39 kg termín pokud vydrží za cca 3 týdny takže budou normální 3,5 kiloový d+tišky,ale zato já jsem moooooc pěkná :slight_smile:
20. únor 2013 v 19:22  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ireeeeen Tak to uz maji krasne vahy!! Ja jsem tez zvedava, na kolik nam zitra spoctou vahy :wink: Ja uz jsem take poradna... ale stale si rikam, ze to jeste jde :wink:
20. únor 2013 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
tak mi dej vědět , mě tedy všichni říkají že na to že čekám 2 vypadám jen na jedno větší ale já si připadám jako koule, což tedy jsem :slight_smile:
21. únor 2013 v 09:18  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen Jsem zpet z toho kolotoce doktoru... monitor dopadl dobre, jen tedy najit a uhlidat dve deti byl trochu mazec... nakonec jsem tam stravila 45 minut :sweat_smile: , v poradne taky dobry... gyn. nalez super, neotviram se, cipek stale drzi, takze k porodu se jeste nechystam. No a UZ, ten mi dal dnes zabrat... delal ho jiny dr. mez obvykle... na zadech se mi jednou udelalo blbe, tak jsem musela na chvili na bok... kluci si tentokrat navzajem predhonili vahy (ale kdovi jak to meril, uz je to prece jen asi tezsi a zalezi na kazdem mm), tak vahove jsme ted cca Acko 2300g a Bcko cca 2450g. Ale jsou to odhady, no... jsem pak zvedava na realitu :wink:
Jinak v nedeli jdu zas na monitor, pry pro jistotu a pristi kontrola se vsim zas pristi ctvrtek. O terminu porodu ani slovo, pry by me ale pristi tyden uz zapsala na planovaci seminar, k nejakemu spec. dr. do ambulance, kde mi reknou, kdy bude hospitalizace... Presne datum zatim nevim. Porod mi rekla mezi 36-38tt., ze pry mam vse skvele, tak se to budou snazit udrzet co nejdele, ale ne zas "pres caru"... takze vim zas kulovy :sweat_smile:
A o kouli mi ani nevypravej... ja jsem jak chodici velryba... tedy spis to briho! Dnes byla se mnou v poradne pani v 37.tt a mela 1x tak mensi brisko! Takze jsem jen utrela slzu :grinning: Nahore mam 22 kg!
21. únor 2013 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
tak to jsme na tom úplně stejně, na monitoru jsem byla také 45 min, u UZ jsem myslela že vrhnu taky jsem musela na bok :slight_smile: ale doktroka byla v poho tak když tu píšeš tak je to u dvojek asi normálka.
Já mám taky 22 kilo nahoře, slzu utírám často,asle já se i blbě cítím, funim jako sentinel, není mi dobře hodně polehávám až mám výčitky.Ale jak píšeš tak je budeme mát nakonec stejně.Toho 15.3. by jsme měli být 38+1 ale nevím jestli to do té doby dám první jsem rodila také v 38 tt a to byla sama.Kdyby to šlo tak je vyndám okamžitě .-) tak mi průběžne referuj, já jdu na další ve středu pokud nebudou komlikace.
Měj se hezky. I.
21. únor 2013 v 17:45  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ireeeeen Super!! Jedeme tak trochu jako přes kopírák.... mám radost :wink: Referovat budu, neboj. Ale ty ty též! :slight_smile:
21. únor 2013 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
Taky jsem se musela smát když jsem to četla :slight_smile: aspon vím že jsem v normě :slight_smile:
Měj se.Nejdýl ve středu poreferuji.
I.
23. únor 2013 ve 20:27  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, přidávám se k vám :slight_smile: Jsem v 8tt, v pondělí jsme zjistili, že budou dvojčátka :slight_smile: Termín nám pan doktor ještě nestanovil, ale podle internetu vyšel na 13.10.2013, takže předpokládám tak v září 2013 :slight_smile: Akorát mám od včera depku děsnou :frowning2: Manžel (bych ho za to, že mi to vůbec řekl zabila, to mi nemá ani říkat) přišl s tím, že se bavil se známou a ta mu gratulovala a pak mu řekla, že její známá nebo co čekala dvojčátka, ale to jedno se pak nevyvíjelo a nakonec měla jen jedno :astonished: takže jsem bulela včera, dneska ráno, pak zase... jsem z toho vedle a nemůžu na to přestat myslet :frowning2: chci je oba dva!!!! :-*
27. únor 2013 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanada Ahoj a vítej :slight_smile: Gratuluji k dvojčátkům a těš se z těhotenství :wink: Na manžela se nezlob, že přišel s takovou informací... za prvé, oni to tak neberou, za druhé si nemyslím, že to myslel nějak zle, když ti to sděloval, za třetí to není žádná tajná informace, kterou by ses nemohla dočíst v jakékoliv diskuzi a za další to není lež... Prostě gravidita s dvojčátky přináší i své stinné stránky a rizika - prostě to k tomu patří. Cca do 13.tt je v každém těhu riziko potratu, u dvojčátek samozřejmě také. To co ti manžel popisoval je syndrom mizejícího dvojčete, ke kterému občas dojde. Ale píšu občas, není to nic, k čemu by docházelo jak na běžícím pásu. Nelze nic jiného, než ti popřát, aby se ti veškeré komplikace vyhly a tys měla nádherné těhu (i když s dvojčaty se o nádherném těhu snad ani nedá povídat.. je to dost náročné, bohužel), završené narozením dvou zdravých miminek :slight_smile:
A už víš, zda čekáš jednovaječná či dvojvaječná dvojčátka? Je dobře, že jsi pozitivně naladěná :wink: To já se o těhotenství do cca 13.tt s nikým nechtěla ani bavit... stále jsem to brala jako velmi riskantní záležitost a nedokázala se od toho odprostit :wink:
27. únor 2013 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene To já jsem strašný posera, ale taky nedokážu vydržet žádné tajemství :grinning: Takže jsme to vyžvanili hned co jsme věděli, že jsou dva, prostě dva tajit fakt nešlo :grinning: Jsme s manželem oba stejní a ani dárky na Vánoce si musíme říct, prostě jak malé děti a ještě když jsme věděli takovou radostnou událost (už tak bylo pro nás něco vydržet měsíc to neříct vůbec) tak to nešlo dál :slight_smile:
Já se snažím nemyslet na nic zlého, jen tak moc jsme si přáli miminko a když se povedly 2, což sem ani nečekala a ani mě to nenapadlo, tak mám tak šílenou radost, ale k tomu i obrovský strach :frowning2:
Chci se ale zeptat, jestli jsi to neměla taky, mám bolest v iliopsoas (asi teda, sval mezi stehnem a břichem v ohybu) a nevím jestli je to od rostoucí dělohy nebo co... bolelo to včera a dnes zase (už i minulý týden ale to jen sem tam...), včera k tomu i hrozně podbříšek, ale to prý je ok, doktor říkal, že jak roste děloha... nevíš co by to mohlo být s tím svalem? Bolí to jen na pravé straně... uvažuju, že asi pojedu k doktorovi raději, za to nic nedám... A nevíš od kdy tak je už fakt jisté, že miminka opravdu zůstanou oba? Nejraději bych začala všechno nakupovat po dvou, už včera jsem "zhřešila" s dupačkama :slight_smile:
27. únor 2013 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanada Každého pobolívá něco jiného... já zpočátku trpěla hlavně na křížové bolesti, občas mě pobolíval podbříšek a pak trochu křečovala děloha v pravém podbříšku. Bolest, kterou popisuješ ty jsem ale neměla. Může to být ale k roztahující se děloze a napínání děložních vazů... nicméně návštěvou u dr. nic nezkazíš, takže si klidně dojdi, ať na tebe mrkne :wink:
To, že máte radost a už jste to vyžvanili je běžné.. jak říkám, každý to prožívá jinak a je hezké, že jsi optimistická :slight_smile:
Kdy už to není rizikové? No rizikové je těhu s dvojčaty celé, ale co se toho udržení obou týče, tak bych to viděla tak do toho 13.tt, tam už by mělo být snad vyřešeno a zažehnáno to nejhorší... prostě první screening :wink: Jinak se samozřejmě doporučuje hlavně klid, nikam nespěchat, hodně odpočívat... tím přispěješ k největšímu úspěchu :slight_smile:
Já začala tak nějak nakupovat po tom prvním screeningu.. když jsem věděla, že je vše v pořádku. To jsem se na to vrhla a za chvíli bylo vše doma :sunglasses:
27. únor 2013 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene já právě ještě zatím chodím do práce, takže doufám, že za 4 týdny po kontrole a tom 1.screeningu nás už nechá doma a budeme odpočívat a nejezdit denně autem do práce, vstávat brzo... jsem totálně grogy každé odpoledne už tak od 2 a to jsem dneska jela až na půl 9, jinak jezdím na 7 abych byla dříve doma...
tak to já raději pojedu k doktorovi, jistota je jistota... raději budu za hysterku, která tam pojede než abych něco zanedbala :slight_smile: už aby byl ten 13tt za námi a my ve zdraví a všichni 3 pokračovali dál :slight_smile: nějak si nedokážu představit, když se těším na obě miminka, že by bylo jen jedno... :sweat_smile:
Tak moc děkuju za podporu :wink:
27. únor 2013 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanada Nemáš vůbec zač :wink:
Já v době, ve které jsi ty už byla na PN... a to nejen kvůli práci, kterou dělám (těhotné tam pracovat nesmí), ale i proto, že jsem měla neskutečné nevolnosti a zvracení... celé dny jsem jen proležela a prozvracela. Nemohla jsem skoro nic jíst, měla jsem migrény, neuvěřitelnou únavu... dá se říct, že jsem jen přežívala... Někdy to tak v těhu s dvojčaty bývá. Je tu ale i dost holek, co tímto obdobím neprošly a měly se báječně :wink:
Tak ti držím palečky, ať ti těhu pokračuje skvěle nadále a máš pro nás tady jen a jen dobré zprávy :sunglasses:
27. únor 2013 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek