• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2013

15. srpna 2013 
@adriene no zatím nevím co jsou nevolnosti, to je pravda :slight_smile: tak uvidíme jak dál... jen mám teda šílenou únavu, bych byla schopná spát celý den... ještě půl hodinku vydržím, balím to a jedu k doktorovi... jistota je jistota :slight_smile:
27. únor 2013 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanada
Ahoj a vítej, já měla děsný bolesti břicha snad celé těhotenství, doted je mám tak si občas zajdu k lékaři občas mi píschnou magnésko, občas dají vykapat kapačku jednou jsem tam ležela týden asi 4 dny byla na kapačkách, bolesti na chvíli přestanou a pak jsou zase zpět,ale už jen 2 týdny a mám to za sebou ufffff.
Jinak jsem chodila do konce 6 měsíce do práce jsem účetní tak nic namáhavého,ale ráno jsem vstívat musela dceru hodit do školky a pak hurá do rachoty a v 16 hodin dom zas pro holku a pak doma,ale dalo se to. Břicho mi začalo růst až okolo 5 měsíce tak se to dalo, hlavně neplaš bud v klidu to je to co ti nejvíc pomůže, hodně zdaru.
(jinak mě tím mizejícím dvojčetem také strašili pač jsem ještě okolo 10 týdně letela na dovču a dobrý :slight_smile: ale jestli jsou spontání tak se udrží :slight_smile: to se prý říká :slight_smile:
27. únor 2013 v 18:11  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
Ahoj tak jsem po kontrole srdíčka zase 45 minut jsem myslela že padnu už mě bolí celé tělo ikdyž sedím, UZ se nekonal prý srdíčka byli v pořádku, neotvírám se. Další kontrola 6.3. a pak až 14.3. nástup na císaře.Už mám strach jak se to blíží, pro mě by bylo nejlepší kdybych tam přišla na kontrolu a oni řekli ted to musíme udělat a né když to člověk ví takhle dopředu :slight_smile:
Já jsem naštestí nepřibrala ani deko ale stejně jsem jako meloun :slight_smile: no jo už se to musí vydržet.
Měj se dej vědět.
I.
27. únor 2013 v 18:15  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak jsem byla na pohotovosti a bolesti ok, asi rustem delohy popr. srusty po slepaku... ale jinak ok... je mi ale hrozne, vypada to ze jeden drobecek nevydrzi :'( v pondeli byli 6+6 10mm a 6+5 8mm a dnes 7+4 a 12,3 mm a 6+4 5,7 mm :frowning2: a to jsem jeste predevcirem byla tak stastna :'( snad alespon ten jeden broucek vydrzi :frowning2:
27. únor 2013 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanada Ještě to nevzdávej, tu víru!! Teď budeš muset vydržet a čekat. Občas se to takto stává, že mají na začátku rozdílnou velikost... Je opravdu důležité čekat. Vím, že se to těžko říká... Kdy máš jít na další kontrolu?
27. únor 2013 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen O tom monitoru mi chvíli vyprávěj!! Já naposledy 50 minut!! A zítra mě čeká znova... chodím na něj teď 2x týdně... ! Zítra mám kontrolu, tak když si mě tam nenchají, dám pak vědět, jak jsem dopadla :wink:
Jinak gratuluji k bezva zprávám... jsi dobrý "držák". A o tom strachu... už to na mě také padá... není noc, abych neměla sen o dvojčatech (manžel je má taky :grinning: ) a přes den mě občas též přepadá splín... no děs :wink:
27. únor 2013 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene 25.3. az... ja vim nic jineho nezbxva jen mi je hrozne...
27. únor 2013 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanada A na screening jsi už objednaná? Budu ti držet palečky!!
27. únor 2013 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene ne jeste nejsem ale mel by se delat taky nejak tak... chodim k primari tak rikal ze me pak u kontroly rovnou objedna...a vezme krev i na vyvojove vady i a tak... dekuju i kdyz se pomalu smiruju s pravdou :frowning2:
27. únor 2013 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanada uvidíš... ono to nějak dopadne. A kdyby to pro jednoho prcka nedopadlo - děti, které začínaly jako dvojčata, jsou daleko životaschopnější, mají nižší pravděpodobnost komplikací a vůbec jsou to daleko větší bojovníci, než ty, které byly od začátku single. To je často pozorovaný fakt. Takže to nemůže dopadnout jinak, než dobře - buď budeš mít dvojčata, nebo jednoho velikého bojovníka!
27. únor 2013 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanada ahoj, bude to dobré, u nás je situace těžší o to, že už doma máme 1,5letého Filipa a chtěli jsme na dvou letech pořídit sourozence a buch na prvním UZ hned dvojky. Nejdříve strašná radost, pak doma zklamání a přišlo mi to i jako nepodpora a 14 dní jsem jen bulela a bulela, ale teď už jsem 15.týden a zatím je všechno v pořádku a těším se na ně hlavně já. Tatka teda taky, ale stále se bojí, to já teda taky, ale zvládat to budu převážně muset jen já sama. A u tebe to bude taky všechno jen a jen dobré.
28. únor 2013 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen tu chvilku to už vydržíš, co já bych dala za to, kdybych mohla být tak dlouho doma a teda doufám, že budu :slight_smile:
28. únor 2013 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
ahojky jsem moc ráda že to popisuješ úplně stejně jako já.
Přes den depky v noci divoký sny, minule se mi zdálo že chlapeček byl strašně malý a devče veliké ikdyž vím že to je blbost, tak on v tom snu nepřežil, prostě mi hrabe.Pořád přemýšlím jak to vše zvládnu a ještě to skloubit s dcerou, aby se necítila odstrčená. Hormony pracují kolikrát se jen tak rozbrečím a pak vždy říkám že kdybych věděěla jak ten konec blbě ponesu tak snad ani do toho nejdu :slight_smile:
Já vím takové věci se nemají říkat, ale už jen 15 dnů a bude hormonální klid tedy doufám :grinning:
28. únor 2013 ve 13:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liberec
neboj budeš ze začátku se to vleče a najednou hup a už je to tady :slight_smile:
28. únor 2013 ve 13:20  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen
Ahojky, tak moje info z dneska: Jsem jeste doma, prozatim :slight_smile: Rano byl monitor, ktery dopadl - respektive nedopadl, protoze sestry nemohly kluky nikde najit, tak jsem mazala na UZ, kde mi vysetrili prutoky a klukum oznacili na mem brise fixkou mista, kde jsou srdicka, abychom mohli natocit ten monitor... jsem slozity pripad :wink: Kazdopadne UZ uplne v poho, prutoky dobre, jen plodova voda na horni hranici, takze kluci maji stale hodne mista a hold se toci... ted je Acko hlavickou a Bcko pricne... se tam "zasprajcoval" :grinning: Monitor uz pak sel lepe, ale musela jsem ho zvladnout vleze, coz je silene a s tim pupkem se to skoro neda ulezet... myslela jsem, ze uz to nedam! Ale jinak srdecni akce kluciku super, deloha bez konstrakci... tak zas nic :sweat_smile: Poradna take bez problemu, cipek drzi, hrdlo plne uzavrene... takze se kluci nikam nechystaji :confused: No a na diabetologii jsou se mnou spokojeni, videt uz me nechteji a za pul roku po porodu si mam skorcit na OGTT, jak na tom jsem... A zitra jdu do indikacni poradny, kde mi reknou, kdy mi udelaji sekci. Bud si me tam uz zitra nechaji nebo to tipuji tak na pondeli prijem... no uvidime. Takze se bud zitra ozvu nebo az pozdeji :wink:
Po pravde... na jednu stranu se tesim, az to bude za mnou a na druhou zacinam chytat "nerva"... jak uz jsem psala :sweat_smile: Popisujes to take tak, jak to citim ja... to bude jsšte neco!! :slight_smile:
28. únor 2013 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
Ahoj, tééééda to jsme držáci ty větší když je máš jednovaječný.Budu na tebe moc myslet, aby jsi nečekala jako já ještě 14 dní už pomalu škrtám v kalendáři. :grinning:
Já bych ten monitor na zadech nedala bych jim tam vrhla :slight_smile: a to doslova.
Jak se ti tam můžou ještě točit ?????Mě se tedy břicho taky mele,ale Ačko je furt KP ani moc necítím pohyby a Bčko se roztahuje a převaluje. Určo bude vůdčí typ :slight_smile:
Tak dej vědět budu čekat :slight_smile:
I.
1. bře 2013 v 08:42  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen
Ahojky :slight_smile: 14 dní čekat nebudu, ale budu jen o trošku méně... a ve výsledku na tom budu vcelku podobně!! A točí se mi stále!! Béčko je teď příčně a tlačí mi hlavou na pupík a zadek pod pravými žebry... nohy mám asi v játrech, či kde?? A Ačko má hlavičku v pravém podbříčku, tělo celé vlevo a nohy pod levými žebry... mají stále dost vody, aby se mohli točit... jsou to vážně "řízci". Když mě štvou v nějaké blbé pozici, která fakt dost tlačí, až to bolí, tak vstanu a skáču... tím je "sklepnu" a je hned líp :grinning: :grinning:
A jak tedy se mnou? Mé info z dneška: Výsledky opět super, byla jsem v indikační poradně dr. Velebila, tak mi skouknul všechny výsledky, kouknul na mě... plán je, že mě hospitalizovat nebude, ale budu chodit na kontroly... další monitor mám v pondělí, když bude OK, tak příští čtvrtek mě čeká monitor, poradna a UZ... kdyby se něco nezdálo, tak mě seknou v pátek, ale pokud bude vše OK, tak by rád vydržel ještě přes ten víkend... abychom byli prý úplně donošení.. takže v plánu operací jsem tak, že 11.3. příjem a 12.3. plánovaná sekce. No a kdyby něco, tak kdykoliv dříve... proto ta zvýšená monitorace. Jestli vydržíme s klukama do toho 12., tak budu 37+3 ... a počítám váhy kolem 3kg?? Asi prasknu... už teď je to fest.
Takže tolik k mému plánu... na jednovajky by to byl asi slušný výkon, ne?? Jestli to ovšem klapne :wink: :grinning:
1. bře 2013 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
No tak to je super.To že prasknu to mám také takový pocit,Já mám sekci 15.3. a to by mělo být 38+1.Ale klidně bych je vyndala i dneska at už se mi uleví, břicho pne na všechny světový strany, praská,ale skákat a sklepávat je mě nenapadlo. :slight_smile: Váhy také počítám spíš trošku přes 3 kila,ael prý jak mají málo místa tak mám spíš počítat 2,80 tak uvidíme.
Jak budeš moct tak posílej info.Já jdu na kontrolu 6.3.tak pak poreferuji zas já :slight_smile:
Jinak držím pěsti Irena
2. bře 2013 ve 12:25  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@adriene Tak to ti zavidim zes to dotahla takhle daleko!!! Ja co zacla chodit do Podoli, tak me od zacatku strasili ze neco neni uplne ok, musela jsem na ultrazvuk kazdy tyden, pak i na kontroly no a pred tydnem v pondeli jsem je pozadala at prepocitaji termin porodu dle tech nejpresnejsich UZ, ze mam delsi cyklus takze jestli nahodou spis nejsou holky mladsi a proto mensi, no samotny je to nenapadlo, brali termin dle PM, no a zjistili ze jsou opravdu o tyden mladsi takze skoro dva mesice strasili zbytecne.. takze konecne dalsi kontrola ne po tydnu ale po dvou.. a hned jsem skocila z rizikovych hodnot do normalnich.. No a jsem ted teda v 31. tydnu..

Jinak jsi me moooc potesila zpravou, ze teda nehospitalizuji tak dlouho pred cisarem za kazdou cenu.. Uvidim jak to bude u me, ale chci tam prave stravit co nejkratsi dobu, s ohledem na ty dve moje holky, preci jen ta rocni z toho jeste nema rozum a je ted v obdobi mama, mama a aby byla bez mamy tak dlouho si neumim predstavit.. Chudera ted taky chytla u doktorky na ockovani nejakou strevni virozu, postupne jsme to dostali vsichni vcetne babicek ktere nas navstivili jen treba na hodinu takze holky zvracely, prujem pres tyden, do toho ta 2,5leta chytla asi taky u doktorky nestovice a cekam ze je brzy bude mit ta rocni.. takze des bes..

Budu jinak rada, kdyz me budes informovat jak vse v Podoli probehlo, podrobnosti k cisari, co potom, jake bolesti, co miminka,.... diky a preju ti at to probehne co nejlepe a taky vas co nejdriv pusti v poradku domu..
3. bře 2013 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

snad nevadí že vám sem nakouknu - nemohu spát...

Jsem čerstvě těhotná, cca 4+4 tt a velice mě překvapilo, že jsem objevila jrásně viditelné // už sedmý den po ovulaci. Chtěla jsem se vás, maminek dvojčátek, zeptat, kdy jste měly pozitivní tt? Také takhle brzo?

Já vím, že to neznamená automaticky že čekám dvojčátka :wink:

Děkuji za odpovědi a hezký večer. Tea
4. bře 2013 v 01:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene tak gratuluju, i když... já bych se trochu bála, přeci jen "jen monitor" odhalí kontrakce a akutní potíže miminek, ale ne indikaci na potíže s placentou, nebo snad jo?

Já se snažím už od toho čtvrtka rozdýchat naše výsledky - slovo "rozdýchat" je dost na místě, protože se mi ta dušnost zas nějak rozjela. Tak uvidíme, co ta interna příště. Další daň za to, že jsou dvojčata tak veliký - jenže co je mi platný, že tlustý jsou o tři týdny víc (áčko má 1750g, béčko 1500, když reálně jsou pořád ten 29, maximálně 30tt (trochu hapruje datace, hned od prvních ultrazvuků měli tak o týden delší CRL, což vede doktory k závěru, že jsou možná starší). No tak uvidíme.
Rozhodně včera jsme domů přivezli poslední propriety - kojeneckou váhu a pak vyzvednout oblečení, kojící polštář a další věci, co jsem půjčovala kamarádce (nebýt svobodná matka bez řidičáku, tak ji nechám, ať mi to přiveze sama, ale takhle holt musela hora k Mohammedovi :slight_smile:, tak musím všechno dožehlit, roztřídit, zabalit konečně tašku pro miminka na cestu domů a sobě překontrolovat tašky do nemocnice, no pak děj se vůle Páně.
4. bře 2013 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@t_e_a já si první test dělala někdy 24DC, a byl výrazně pozitivní. O dva dny později (kontrolní) už byla testovací čárka skoro stejně tlustá jako ta kontrolní, o další dva dny už skoro tlustší (a porovnáním s testy, co jsem si dělala u prvního syna, odpovídala tak 7tt), tak jsem si testy přestala dělat, do googlu zadala "very early positive pregnancy test" a když gynekolog v 7tt řekl "vidím tady dvě pulzace", tak jsem ve skutečnosti vůbec nebyla překvapená :slight_smile:
ale nemusí to samozřejmě znamenat vůbec nic.
4. bře 2013 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@t_e_a ahoj, já si dělala test až v den MS, kdy měla přijít, měla přijít večer a ráno jsem udělala test a slabé // tam byly
4. bře 2013 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maladama
@liberec

Holky děkuji za odpověď a přeji ať se daří :slight_smile:

První test mi také vyšel 24 DC :wink: Uvidíme, jsem v pátém týdnu, tak ještě 2-3 týdny budu muset počkat jestli se na UTZ objeví jeden nebo dva. :wink:

Mějte se moc krásně!
5. bře 2013 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@t_e_a hele, ne že by dvojčata nebyly super, ale vědět tehdy, co vím teď, tak se toho hrozím daleko víc :slight_smile:
takže jedno dítě, velká výhra :slight_smile:
5. bře 2013 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@t_e_a tak já bych taky raději brala jedno, ale co se dá dělat... a dvojky u mě byli vidět teda v 6.t.
5. bře 2013 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky mohu se k vám taky přidat? Čekáme dvojvaječná dvojčátka chlapečky :slight_smile: Tet jsem 22+3tt :slight_smile:
6. bře 2013 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcik83
Vítej at se daří :slight_smile:
6. bře 2013 ve 13:49  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriene
Ahojky tak hlásím příchod od lékaře. A 2800g a B 3020g, fakt hukot já mám ted nahoře 24 kg. Nic se nezměnilo jen že je kousek hnuli, leží jako na palandě čili vodorovně proti sobě, A má hlavu nalevo B napravo takže když kopou tak to jsou pomalu mexický vlny :slight_smile: pokud se něco nestane tak 15.3. sekce. At už to uteče nebo mě klepne.
A zítra zprávičky od tebe , měj se.I.
6. bře 2013 ve 13:54  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen hezky drží a rostou! A fakt už za pár!
6. bře 2013 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek