• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2013

15. srpna 2013 
Děkuji :slight_smile: Snad to zdárně doklepeme co nejdýl :slight_smile:
6. bře 2013 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcik83
Aspon jako já jsem 37 týden,ale nepřej si vidět jak vypadám :slight_smile:
7. bře 2013 v 11:02  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Raději at vypadám hrozně, ale mimča jsou dopečená :slight_smile: Natékáš? Já mám jednoho prcka moc moc nízko a druhý je na boku pupku vysoko :slight_smile:Ten spodní mi dává zabrat, když něco dělám nebo jen jdu na nákup ztvrdne mi břicho jako šutr :frowning2: Pak si musím lehnout aby se to povolilo :slight_smile:
7. bře 2013 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcik83 ahoj, za mě určitě jo, vítám tě tu :slight_smile:
8. bře 2013 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jsem ráda, moc děkuji :slight_smile: Zrovna jsem se vrátila z nákupu a jsem ko :slight_smile:
8. bře 2013 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Ja to mám podobné. Doma mám 6 ročnú dcéru a čakám dvojičky. Takisto šok, a poriadny, po rokoch snaženia!! sa nám prirodzenou cestou podarili dvojičky :slight_smile:) nemá ich nikto z rodiny, takže mi to ešte ani nikto poriadne neverí. Termín mám v září. Normálne sa toho bojím, čo a ako bude.
Držím ti palce, nech ti všetko dobre dopadne a ide to hladko :slight_smile:)
Žijem v Hradci Králové.
8. bře 2013 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata, dnes jsem konečně byla na UTZ, už ve dveřich jsem hlásila dvojčata a doktor je z toho paf ještě teď. Na UTZ jsou. Mám velkou radost. Ale prý je to druhé moc malé... Jsem 5+3, vidím to optimističtěji než doktor, věřím, že budou obě v pořádku.

Měla jste to také něterá z vás stejně?
11. bře 2013 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky. Taky se přidávám. Jsem ve 12tt a čekáme přirozenou cestou dvojčata mono-bi, doma máme ještě malou dcerku, takže docela šok, při zjištění že budou dvě. Jen jsem uplně pitomá a furt študuju co vše se může stát a pak jsem z toho špatná .
11. bře 2013 ve 21:46  •  čeká miminko, termín má v září 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, hlásím se po delší době, dneska jsem 17+2 a včera jsem byla neplánovaně na gyndě s krvácením. Po probuzení to ze mě úplně vyplulo, ale od té doby jen lehce sem tam kapka a špinění. mám být v klidu, tak dneska naložím Fífu do busu a za chvilku pojedeme k mamce a doufám, že všechno bude v pořádku.
13. bře 2013 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nadass ahoj, my doma chtěli 2 děti tak 2r od sebe a místo druhého se nám taky přirozenou cestou povedli dvojky, takže budeme mít 3 dět v rozmezí 2let. Nejdříve to byl taky pěkný šok, ale teď se na ně těším. Malí se mají narodit tak měsíc před fífovými druhými narozeninami. Kolik je tvojí holčině?
13. bře 2013 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcik83
nateklá jsem slušně a jednoho mám dole a druhého nahoře jsou jako na palandě vždy říká doktor aby sis to dokázala představit a mám ty samé problémy.
13. bře 2013 v 09:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen Ve středu mě čeká OGGT tak jsem zvědavá jak dopadneme :slight_smile: Nechali jste si miminka fotit ve 3D? Mě doktor tvrdil, že to moc dobře nejde je pěkně vyfotit :frowning2: Tak nevím jestli se mám ještě objednat na to vyfocení :slight_smile:
13. bře 2013 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcik83
Ahoj my jsme je nechali fotit, ale záleží na doktorovi, když jsem byla okolo toho 20 týdne tak si s tím paní doktorka hrála snad 30 minut než je vyfotila, vždy udělala pokus pak řekla no tak za chvíli mezitím si dšelala svoje a pak zas zkoušela a docela mám pěkné fotky,ale okolo 30 týdne tam byl pan doktor a když jsem mu řekla o foto řekl mi že to nepůjde pak to zkusil řekl že mají otočenou hlavu a že to nejde a za 10 minut byl Uz hotový, to záleží na koho narazíš.
13. bře 2013 ve 14:54  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ireeeeen právě asi jsem narazila na neochotného doktora :frowning2: řekl mi to aniž by se o to pokusil!
13. bře 2013 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@t_e_a Ahojky u nás to druhé nebylo ani vidět, až v 6+2tt mi řekli dvojčátka :slight_smile:
13. bře 2013 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, včera jsem na UTZ viděla 2 dutinky !!! super pocit, moc se na obě miminka těším, tak hlavně aby oba prosperovali, doktor byl celkem vyděšený :slight_smile:
13. bře 2013 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liberec Ahojky. Malý bude 2,5 roku, taže taky trochu podobné :slight_smile: Nejhorší že pak přemýšlíš co vše bude potřeba zařídit a zjistíš třeba i to, že nejspíš 3 děti nenarveš do auta a tak... A už přemýšlíš nad kočárkem ? Pro mě to bylo děsný, protože dát 30 tisíc za kočár se mi fakt nechtělo.
A jaká dvojčátka čekáš ? Já jsem ve 13.tt a příští týden poprvé do gennetu, tak se i těším, že se třeba dozvím něco víc.
13. bře 2013 v 19:17  •  čeká miminko, termín má v září 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nadass tak auto budeme kupovat nějaké se 7-mi sedadly, galaxii nebo sharana, samo teda bazarového. Můj chlap mi říkal, že je na všechno dost času a teď to vypadá že zítra nástup do nemocnice, tak snad tam nebudu až do porodu (to by mě asi trefilo), ale už vidím, jak mě tam drží dlouho. Jinak kočár už je u mamky ve sklepě, moje podmínka byla, aby prošel 80cm dveřmi a aby se korbičky i spot. verze dali otočit proti mně (teda proti směru jízdy), takže máme dorjan, v předu s otočnými kolečky. Koupili jsem starší a dali jsem za ně 8000 a nový stojí přes 16. Ten jsme už měli i na Fífu, takže jsem s ním byli spokojeni. Jinak teď jezdíme fábii combi a tam se opravdu 3 sedačky nevejdou :( ani 1 velká a 2 vajíčka.
14. bře 2013 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liberec Ajajajaj, tak snad si tě tam moc dlouho nenechají a bude vše v poho. Tohle je pro mě ten největší strašák, že budu muset zustat ležet v nemocnici. Nedokážu si představit, že bych měla dcerku vidět jen na návštěvách. Tak budu držet palce !
14. bře 2013 v 16:33  •  čeká miminko, termín má v září 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nadass to já taky ne, včera jsem to taky pěkně obrečela :(
15. bře 2013 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcik83 děkuji za odpověď :slight_smile: Už jsem klidnější, doktor mě trochu postrašil, ale když už dopředu poznám, že tam jsou dvojčata, tak poznám i to, že jsou v pořádku, že? :wink: Všem přeji krásný víkend.
15. bře 2013 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nadass tak zatím jsem doma, ale může být jinak. filipa 14 dní neuvidím a pak se uvidí, ale je to psycho, můžu jen na záchod a do porodu daleko
15. bře 2013 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liberec Tak to je mi líto. To bude fakt těžký. Jak píšeš do porodu je hodně daleko. Takže teď musíš Filípka poslat někam k babičce, aby jsi měla klid? Ale co pak? Moc Ti přeju, aby se vše zlepšilo a bylo líp, protože to si nejde dost dobře ani předstvit, jak by to mělo doma fungovat, kdybych nic nesměla. A co ti objevili za problém, že máš takový klidový režim? Drž se !
16. bře 2013 v 19:29  •  čeká miminko, termín má v září 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liberec ajaj, a copak máš za komplikace, že takhle přísný režim?
Jinak abych tě utěšila - to ležení fakt pomáhá. Já takhle před vánoci přišla s tím, že se mi začíná zkracovat čípek (to jsem byla asi 19tt, takže fakt nic moc zpráva) - vánoce jsem si dala relax, co nejvíc ležet, nohy nahoru - a čípek se hezky vrátil do normálu a od té doby už mě nezlobí, a to jsem 31tt. Takže na příští kontrole už to může být úplně dobré!
17. bře 2013 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nadass
@maladama v úterý ráno jsem začala krvácet, vstala jsem z postele, a krve jako při ms, když vstaneto po noci, červená, čerstvá, po 5 minutách klid, kapku špinění a šup na gyndu, koukal na mě a prý kapku pootevřená, CS2-3, takže nic moc :( udělala sono, mimísci, placenty a všechno v pořádku, vůbec nevěděla od kud může být krev, žádný hematom, nic. tak důmů a klid. jenže to jsem doma měla ještě fífu a co si budeme říkat, neležela jsem, spíš posedávala a hrála si s ním, tu ho zvedla na nočník, přebalovák, do postýlky... ve středu dpbré, tak jsem si říkala ok, odpoledne pojedu na návštěvu za mamkou. ale v noci na čtvrtek a ve čtvrtek ráno stejný scénář jako v úterý, takže šup na gyndu, tam mě chtěla poslat rovnou do nemocnice, ale ukecala jsem to inj. proti krvácení u nich a domů do postele, kde jsem teda už poctivě ležele a ležím do ted. filip ve čtvrtek ráno odcestoval k babičce do jičína, kde bude ještě jeden týden a já ho skoro 14dní neuvidím :( první dvy dny byly hodně těžké, ty jsem v podstatě jen a jen proplakala a proplakala. už jsem se s tím pomalu vyrovnala, ale ještě né 100%. sehnali jsme i paní na hlídání, takže fífu ráno manžel odveze, pojede do práce, odpoledne přiveze, ale je mi ho broučka malého líto, ted má období, kdy by měl být se mnou co nejvíce. zatím jsem lepší a tudíž doma, ale za hodku či den může být všechno jinak. tak jsem zvědavá na kontrole.
17. bře 2013 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maladama a musela jsi pak ležet ještě dále nebo už ne?
17. bře 2013 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liberec Tak to je mi tě fakt líto. To musí být fakt těžký. Nejhorší, že to těm prckům nevysvětlíš. a je nějaká šance, že by se tvůj stav zlepšil natolik, že by ti byl klidový režim zrušen a nebo alepoň trochu odlehčen? Tak budu držet palce,ať na příští kontrole je vše lepší, protože tohle by ti na psychice moc nepřidalo.
17. bře 2013 ve 14:21  •  čeká miminko, termín má v září 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liberec to krvácení je fakt blbý :frowning2:
ale teď už nevím která maminka, ale byla tu jedna, ta taky hodně krvácela, nějak před tím 20tt, musela i ležet do nemocnice - akorát kolem vánoc a teď pohoda, je doma, normálně se stará o starší holčičku... ale teda u ní byl ten hematom (což u tebe být může taky, jen není přes samý mimina vidět).

já už pak ležet nemusela, fakt stačily dva týdny klidovějšího režimu, aby to šlo z CS1 na CS0 - i když se říká, že se to spravit už nemůže, tak může. tak odpočívej ze všech sil, hezky na boku, spi, ber železo, jez jídlo bohaté na bílkoviny, hodně pij (ty poslední tři jsou rady na zlepšení průtoku placentou, ať ti miminka hezky rostou) - a uvidíš, co ty dva týdny změní!

a co se malého Filípka týká, to víš, taky mám výčitky svědomí, že namám na Pavla ani čas, ani energii, ale co můžeme dělat... zkušená maminka tří dětí krátce od sebe mi řekla, že prostě byly doby, kdy televize u nich běžela v jednom kuse a jedli prakticky akorát cornflaky - a jaký má teď chytrý velký děti :slight_smile: oni si to vynahradí, ten přechodný nedostatek péče, tím, že jich bude za chvilku velká smečka!
17. bře 2013 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nadass zatím nevím, když bude všechno dobré, tak kontrola ve středu odpoledne u svého gyndaře. minule jsem se ani neptala, ve čtvrtek jsem tam jela s brekem a s brekem odcházela, když mi řekla o té nemocnici, tak ted je můj cíl být hlavně co nejdéle doma
17. bře 2013 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maladama a myslíš raději ležet na boku? to mi teda nikdo neřekl, takže to tak nejak střídám, chvilku bok, pak záda, pak druhý bok. když já si teda na boku připadám jak otlačenec :slight_smile:
17. bře 2013 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek