• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@lanitana no tak to jsem zvědavá na kontrolu v 31. týdnu já... jdu v pátek, minule neměřili ani mimča ani hrdlo, jsem docela nervózní.... Břicho dost tvrdne, navíc jsem začala hrozně kýchat, jak všechno vykvetlo, buben se pěkně otřásá... Taky jsem měla obě děti hlavičkou dolů, ale teď mám pocit, že kopou úplně jinak.
@pehu Objednala jsem si na Feedo.cz ty Nejmenší Pampersky 78 ks za 319 Kč, 6 balíků, nemám představu, jak dlouho to vydrží, ale nechci přehánět, kdyžtak přiobjednáme.

S naušnicemi vůbec nevím, jak to je. Do kdy se musí píchnout? Bude nám je kupovat tchyně, tak snad to nebude nějaká hrůza :confounded:
24. bře 2014 v 15:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak pro zvědavce, kontrola celkem ok, to co Toníčkovi v mozku údajně možná chybělo, tam je, alespoň to důležité, jinak není to ani tak „normální“ nález, ale… byl mi nabídnut odběr plodovky, ale odhalí příčinu jen v 10–15% a i kdyby odhalil, potrat obou je KRAVINA, redukce jednoho plodu je přílišné ohrožení druhého… a navíc, já věřím, že to bude v pořádku a jelikož bych je stejně chtěla donosit oba, tak jsem plodovku odmítla
Jo a druhej z kluků bude Jáchym
24. bře 2014 v 15:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lanitana ja uz to mam taky za sebu,dr chvalil mimina,sice nevim kolik maji,ale meril prutoky krve v hlevickach q pupecnikach,tocili monitor a hlavne to mame uz nejak dofackovat do konca.Ze to vsechno drzi dobře a taky sem melq zkraceny cipek a ted dobry.Hned me teda delal tytyt ze sme byli kupovat postýlku :grinning: Ze mam odpocivat a ne letat po obchodech,tq jeho manzelka taky vsechno vyzvoni :grinning: Rikal,ze jestli si chu odpocinut,posle me lezat.Jinak miminko v pravo je hlavou dolu a levicak prdeli :-/ Ale prirozenemolu porodu to nevadi,hlavne aby pravicak mel hlavu ve východě :grinning:
24. bře 2014 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
HOlky,tak sem vlezla do DM,docela mě nasrali,nejmenší plenky babylove na slevový kupon vychází dráž než jedničkové tesco bez akce.Vyjdou na 3,8 jedna,jo rozdíl 40ti halířů,ale když bych toho vzala víc..... dvojky se už vyplatí na ty kupony,vyjdou 3,4 nebo 3,2,teď popravdě nevíma,ale ty se dali :slight_smile:
@blanick píchnout je můžeš kdykoliv po posledním očkování,do té doby se nedoporučuje naušnice dávat.Tuším po třetí hexa vakcíně to bylotakže někdy 4 -6 měsíc,ale vzhledem k tomu že máme dvojky,tak očko kalendář bude nejspíš posunutý,ak nevím jak ot je,budu to taky zjišťovat,tak popř dám vědět co sem se dozvěděla :slight_smile:
24. bře 2014 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 pokud ty babylove číslo dvě vychází s kuponáma ať na 3,20 tak to teda taky není žádná sláva, tesco vel. 2 vyjdou v akci na 2,50 :wink: koukala jsem, že by se vyplatilo objednat bílý pampersky přes eva.cz :
http://www.eva.cz/zbozi/DRO11066/plenky-pampers-premium-care-newborn-1-2-5kg-78ks/
maj levný i huggies vlhčený ubrousky který chci používat, balíček vychází na 26Kč!!!
http://www.eva.cz/zbozi/DRO18688/ubrousky-huggies-pure-64ks/
uvažuju, že objednám nějaký balík plenek a ty ubrousky a i když zaplatím za poštovný, tak se to pořád krásně vyplatí, to jen tak pro info :slight_smile:
25. bře 2014 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 no mrknu na to.Akorat huggies nechci,mala me po nich olezala,tak to nebudu riskovat.Ubrouwky si budu brat z DM,ty mam odzkousene a taky vychazi dobre.No s tema plenkama si me dostala :grinning:
25. bře 2014 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Já právě byla s těma huggies ubrouskama moc spokojená, ještě teď je používám i pro sebe, ale za to huggies plíny to byla trága!!!nikde více! co myslíš tím, že jsem tě s těma plenkama dostala?? :slight_smile:
25. bře 2014 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak včera se mé ségře narodila císařským řezem holčička, tak jsem tam za ní dnes byla a na pokoji s ní je paní s dvojčátky holčičkami :slight_smile: .Jsem si je řádně prohlédla co mě čeká, vypadá to srandovně ty dvě postýlky :grinning: .Jinak rodila plánovaným císařem v 38tt a holky měli 2450g a 2500g a i přes ty pěkné váhy byli neuvěřitelně maličké. Jedna měla tmavé husté černé vlásky a druhá byla úplně plešatá. No už jsem fakt zvědavá na ty naše :wink:
25. bře 2014 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 chodime kazdy tyden na prohlidku,to jo,uz sem ve vetsim klidu,doktorka rikala,ze odted uz neva kdyz bych porodila drive,tak se i vic hybu a po dlouhe dobe doma i neco udelam:slight_smile:
25. bře 2014 v 17:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 z tou cenou :slight_smile: JAko plenky hugies v žádném případě,kamarádky si utřela ubrouskama prdel a ta jí olezla na 14 dní,říkala že něco příšerného,nechápe jak to ty dětské prdelky snesou.Ono když se to veme,já tím čístím a utírám kde co,dokonce to vyčistí šmír z kola,tak by mě zajímalo co v tom je za svinstvo
25. bře 2014 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb to já si musím ještě 3.5 týdne počkat,ale už to nezní tak hrozně,taky sem si říkala,že jak přelezu 35tt a budu v pohodě,začnu něco dělat a nejspíš první co by to bylo,tak uúklid baráku,to je chlív jako kráva.Dnes sem byla s malou v obchodě,asi 1km tam i zpět a myslela sem že nedojdu dom,ničí mě to záda a nohy,tak strašně mě boleli nohy,že sem lezla z posledních sil,takže ten úklid chlévka bude spíš po čtyřech,jako to prase :grinning:
Začíám se na mimina těšit,asi proto,že v noci se nemůžu otočit,aniž bych kňučela,přes den tlačí všude možně,vylezou snad očima
25. bře 2014 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy Myslím, že budou obě děti úplně v pořádku. Znám hodně maminek, které doktoři v těhotenství dost vyděsili vším možným a nakonec to bylo ok. A i kdyby nakonec ne, jsou to přece naše děti se vším všudy :wink:
25. bře 2014 v 18:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb kolik ti vážili mimča při posledním meření a v jakém týdnu to bylo?
25. bře 2014 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 malá se mi teda po ubrouskách neopruzovala, ale ty huggies plíny byly šílený co se týče protýkání, ale prý klukům sedí víc, tak nevím, jinak já ty ubrousky taky používám na kde co :grinning: je to dobrej vynález
25. bře 2014 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tuto skupinu už nějakou dobu sleduji a to proto, že sem také patřím. Jsem v 18tt, čekáme dvojčáta - dvojvaječná, termín porodu 24.8. Tak ať máme všechny krásné zdravé děti, všem držím palce!
25. bře 2014 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem zpátky z předporodního kurzu. Docela to bylo fajn, nic přehnaného. Dozvěděla jsem se hodně věcí, co se samotné nemocnice týče. Ty ostatní informace člověk najde kdekoliv na netě, nebo časopisech. Super bylo, že jsme viděli sály, oddělení šestinedělí, standardní pokoje i nadstandard a mohl si trošičku udělat obraz. Jo a je pravda, že nás tam bylo 6 párů a my byli za exoty. Protože pro ty dvojčátka přeci jenom je ve všem rozdíl. Ale porodní asistentka byla hrozně ráda, že bych chtěla rodit přirozeně. Jo a nevím jestli je to tak všude, ale v MB je nutné si vzít pro mimča úplně všechno, i oblečení, né jenom na převoz z porodky. Hold půjdu tam se třemi kufry. :grinning:
25. bře 2014 ve 20:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a co mě docela pobavilo, tak při přirozeném porodu mají možnost si zakoupit inhalátor s obsahem rajského plynu, prý to trošku pomáhá při bolestech... :grinning:
25. bře 2014 ve 20:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana kurňa ten inhalátor beru,se tam poseru smíchy při bolestech :slight_smile: No o tom oblečení sem taky slyšela,nemá to teda každá porodka,ale ty větší teda jo .Kamarádka rodila v Brně a taky jela pěkně nabalená,musela mít všechno,oblečeí na celou dobu pobytu,plenky,dokonce něco na zakrytí,jela jak na dovolenou.J8 sem si brala jen plenky a věci pro sebe,spoďáry,vložky a hygienické potřeby,taky nic víc,kdybych chtěla byt za frajérku,vzala bych si vlastní košili,ale když je člověk jako průtokáč,radši ať to nateče do jejich košil :slight_smile:
@adina007 ahoj a vítám tě,když to budou dvojvaječné,doufáte v páreček? JIna zapíšu tě do tabulky,tak pokud víš i pohlaví,máte vybraná jména,nějaké ctarší sourozence,kde bydlíš,sem s tím,mrskneme to do naší statistiky :slight_smile: ZAtím vedou Matějové
25. bře 2014 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 pri poslednim mereni mimca vazila 2070g a 2100g,byl to konec 34tt,jezdim tam ted kazdy ctvrtek a po 14 dnech mi rikaj vahy,ted jak tam pojedu by mi je zase meli rict,tak sem zvedava jak pribrala,pak budu informovat :slight_smile:ja teda ty posledni tydny pribiram hodne,do 32tt sem se drzela na prirustku 13kg a ted uz mam navrch 17kg :-/ mam sileny chute :-/
26. bře 2014 v 00:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 jaj,tak to ja az takovy problemy nemam,pri chuzi mi hodne pomaha ten tehotensky pas,bez nej z bytovky nevylezu na kontrolu,pomaha to i na zada,ale kdyz dyl postavam tak ty zada citim,nohy me pekne zesilily,tak tu vahu zvladaj-ani nijak neotikam,to mozna diky i te zvednute posteli,co me ale dost trapi je mocak,muzu se ulitat,pres noc je to i 6x a to zvedani je sileny,o dni ani nemluvim-ten spanek mame stejne,kazdy pretoceni dlouze zvazuji,je-li to nutne,pač to da velkou namahu presunout pupek a pak jeste najit tu spravnou polohu a nejvic me nasere,kdyz tohle vse podstoupim a pak zjistim,ze se mi chce na zachod :angry:
Ohledne uklidu-necekala sem,ze me bude tak deptat i blba pavucina na strope ci nevytrena zem:slight_smile: ono cucet cely den doma a jen na ten bordel smet koukat je silne flustrujici:slight_smile: si to uklizeni ted vychutnavam,uz sem i po dlouhe dobe uvarila,manzel byl prijemne prekvapen a kdyz me videl i s vysavacem tak konstatoval,ze se zrejme uz zahnizduju:grinning: tak uvidime:slight_smile:
26. bře 2014 v 00:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adina007 ahoj :slight_smile: taky te vitam,ja se dlouze rozkoukavala,nez sem sem dala prvni prispevek a to sem na konika koukala tak od 20tt :slight_smile: a musim rict,ze sem tady nasla plno odpovedi na me otazky:slight_smile: a navic je tu prima babinec:slight_smile:
26. bře 2014 v 00:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 ahoj, to budeš moc hodná, když mě tam přidáš, od pondělka máme potvrzeny dva kluky - v páreček jsme samozřejmě doufali, jsou to naše první děti a vzhledem k tomu, že v plánu jsme měli 1-2, tak i poslední :slight_smile: . Vše je skvělé, akorát se nyní smiřuju s tím, že nikdy nebudu mít holčičku a trochu se bojim i zklamání ze strany rodiny. Navíc se bojím, aby spolu stejně staří kluci vycházeli. Koukala jsem, že v tabulce je většina dvojčat - párečků, to jste šikovní, že se vám to takto povedlo :slight_smile: . Ale samozřejmě i 2 holky a 2 kluci jsou fajn.

K údajům - jména bych ti nahlásila časem, už nějaké v hlavě máme, ale zatím nezveřejňujeme, je ještě brzy a není vyloučena změna, Matěje mít nebudeme :slight_smile: a jsem z Loděnic (Praha-západ).
26. bře 2014 v 06:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb já jedu v pátek k apolináři kde mi budou mimča měřit, budu na konci 34. týdne, tak to s tebou můžu alespoň porovnat, díky :slight_smile:
26. bře 2014 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adina007 Kluci budou fajn uvidíš :slight_smile: .Já mám teď doma dva a je to bezva a co se dvojčat týče tak nevím proč,ale nějak mě kluk-kluk, holka-holka připadá lepší. Já tedy dle doktorů čekám páreček, samozřejmně jsem ráda,že tam ke třem klukům ta jedna holčička je,ale stejně si jednou ten vztah dvojčat kluk-holka nedokážu moc představit a to hlavně v pubertě....No uvidíme :wink: .
26. bře 2014 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak něco takovýho mi říkal pán, co má dvojky kluky, je párečky si pak tolik nerozumí, ale kdoví :slight_smile:
26. bře 2014 v 16:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak už třetí den jsem s dětma na roomingu pro nedonošené děti. Mám větší strach o Tomáška,protože předtím ho hlídaly sestry a teď já :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ještě nemá úplně dobré to dýchání (prý se může barevně měnit,šednout :astonished: ..super). Už mu budou pomalu vysazovat léky na podporu dýchání. Ten nej někdy příští týden a byl by jen na inhalačních kortikoidech.Snad to zvládne!! Mireček je šikula..skoro každé krmení kojíme a dost často pak už nedokrmujeme,protože si vytáhne celkem dost. S Mirečkem tu vlastně čekáme na Tomáška. Jinak bysme mohli jít už za pár dní dom. Mireček včera měl 2600g a Tomášek 1994g :dizzy_face:
27. bře 2014 v 10:34  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi Jéé tak to Tomáškovi hodně sil, ať mu Mireček nevypije všechno mamčino mlíčko :slight_smile:
27. bře 2014 v 11:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi Kluci budou pěkný bojovníci a uvidíš, jak se bude Mireček o menšího brášku starat a hledět si ho, prďolky malinkýho. Nestrachuj se, dnešní monitory dechu za plínky atd. jsou úžasný a doktoři šikovný. Držím pěsti, ať jde všecno jako po drátkách :slight_smile:
27. bře 2014 ve 12:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi Tomaskovi hodne sil,at to zdarne dobojuje,i tak je sikulka,uz ma i krasnou vahu.Jen tak dal :grinning:
27. bře 2014 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek vsechno nejlepsi k svatecku Ditusce
27. bře 2014 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek