• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

Ahojj holky ,já se chtěla zeptat od úterka bě dost bolí v podbříšku takové bolesti jsem měla u dcer tak měsíc před porodem ,tak nevím.Dneska jsem byla sice na poradně ale můj pán doktor má dovolenou,měla tam záskok dokorka která vypadala snad na 18 let....říkala že se jí zdá všechno v pořádku,nevím ale nějak se dobře necítím
27. bře 2014 v 19:50  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@vrtulka81 jeeeee dekujemeeeee :slight_smile:
27. bře 2014 ve 20:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucik024 ja bych radai zajela do špitlu,ať mas jistotu,kor kdyz se necitis dobře.Muzou ti jen tlacit na apodek,ale taky to muze byt neco jiného
27. bře 2014 ve 20:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@blanick ahoj, tak ať dobře dopadne poradna..pak dej vědět, jak jste vyrostli :wink:

@sacvi kluci jsou bojovníci oba...Tomášek s maminkou to určitě všechno zvládnou.
28. bře 2014 v 09:14  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucik024 ahoj, co se týče těch bolestí co opisuješ, jsem měla taky v tom týdnu. U mně to bylo roztahování dělohy. Ale jistota je jistota, radši k doktorovi.
28. bře 2014 v 09:15  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojík všem.
Musím vás informovat o včerejším laktačním kurzu. Vřele doporučuji všem prvorodičkám a těm co se bojí jak kojit dvojčata. Paní vše krásně vysvětlila, prakticky jsme nacvičovali s panenkami ve velikosti malých dvojčátek. Zkontrolovala prsa, ukázala techniky po sekci. No zkrátka, byla jsem s manželem nadšená. Ty tři stovky bych klidně obětovala ještě jednou. Poučila o odsávačkách , o příkrmech..jak poznat, kdy má dítě hlad, bez toho aby člověk čekal, že bude řvát...toho je. Zkrátka holky neváhejte a když máte možnost, tak určitě jděte :sunglasses:
28. bře 2014 v 09:20  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ještě otázečka...už jste měli některá poslíčky? Nemyslím jenom tvrdnutí břicha, ale i bolesti :frowning2: ?
28. bře 2014 v 09:21  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucik024 Taky jsem je měla a ještě pár týdnů to pokračovalo. Bolesti jako bych to měla dostat. Doktorka mě na to upozorňovala, že to tak bude, protože se mi roztahuje děloha a jsou tam dvě tak to bude horší o to :slight_smile:
28. bře 2014 v 09:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanitana mě bolívá břich všelijak,tak těžko říct jetli je mám.Spíš mám ztahy dělohy,tak kdo ví.
Holky já mám pcit že ty týdny neutíkájí,ale přímo letí,už budeme končit 33tt a po další neděli budeme snad zavodáři,kdyby šli prckové ven.
Akorát mě dělá problémy syn,jdeme na další vyšetření k psychologovi,dnes měl 7 čerstvých pětek z češtiny,no děs,moje nervy :frowning2:
28. bře 2014 v 17:07  • Odpověz  • To se mi líbí
holky ještě se zeptám,nevíte podle jakých kritériíí se rozhoduje jakého císaře udělají,jestli v celkové narkoze nebo jen lokál?
28. bře 2014 v 17:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Všichni moji miláčci. Chlapečci přesně 5týdnů. :dizzy_face: :dizzy_face:
28. bře 2014 v 17:15  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (6)
@sacvi no vy ste kouzelní,krasna rodinka.Vypadas fakt dobre a kluci,je hezke je vydet pohromade

Holky od vcera me zebou nohy a to se oteplilo,nechapu cim to je.Dnes navic zacala jedna bolet nechutně d prstu az nad kotnik,jakoby me nekdo rypal kosti,snad to bude jwn tou zátěží,prece jen ty nohy tim nakladem dostavaji zahul.Chvili to přešlo kdyz sem si lehlq,ale ted sem ve vane a boli to jako svine zas.
Jinak o tom cisari uz t vim,kdyz sou fofry,ze neni cas na napichovani,zalezi na stau miminek.Tak pokud by mw museli kuchat,doufam ze ro bude lokalka
28. bře 2014 v 19:09  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@sacvi jede jste krásní !!! A kolik kluci váží
Vypadají super!!!!!!!!!!!
28. bře 2014 ve 23:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, musím se s vámi podělit o radost z dnešní kontroly u Apolináře, všechno je v pořádku a obě miminka mají už 2,4kg, nečekala jsem takovou hodnotu o to větší mám radost :slight_smile: ještě chvíli a můžou vylézt ven :slight_smile:

@sacvi krásná rodinka! :slight_smile: už abyste byli doma
29. bře 2014 v 00:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@pidisek Ahoj,tebe jsem se chtěla zeptat na ty monitory dechu za plínku. Už používáte? Jsou dobrý?
Mireček je kus chlapa 2640g..téměř plně kojen a Tomášek teď přeskočil hranici dvou kil-přesně 2080g.

V po Tomáškovi vysadí léky na podporu dýchání, bude mít neurologii a krev.obraz, ve st kluci oční a nevím kdy přesně ušní a pak můžem dom. Jestli to bude Tom zvládat. Říkala mudra koncem týdne nebo začátkem dalšího určitě..
29. bře 2014 v 06:31  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@sacvi Moc Vám to sluší. Spokojenost sama. :o)))
29. bře 2014 v 07:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@sacvi ať všechny ty vyšetření dopadnou na jedničku a vy můžete konečně domů. Kluci jsou šikulky.
@nikina88 gratuluji k super váze a že je vše v pořádku. Normálně ti ten týden závidím. Já už se teď lekám každého píchnutí.
@lucik024 byla jsi u toho doktora?

A co ostatní holky, jak se máte? :wink:
29. bře 2014 v 11:45  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanitana Však ty už jsi taky v dobrém týdnu, mně to utíká hodně rychle, pořád nějak nemůžu uvěřit že čekám dvě miminka a to už je přitom budu mít za chvíli u sebe, neuvěřitelný :slight_smile:
29. bře 2014 v 11:54  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@sacvi tak to jsou dobre zprávy / my jsme na 3300 a 2600 g - malej mel v porodnici taky 2kg byl to drobínek tak vím o čem mluvíš :slight_smile: drzím palecky na vsechna vysetrení!!!!

Ty monitory jsem zatím vybalila jeste nepoužila - malej ma deskovej zatím a tyhle použiju asi do kočárku... Za tu jistotu a klid to stojí - jenže jeste 14 dni nemužeme ven...
29. bře 2014 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
29. bře 2014 ve 13:55  • Odpověz  • To se mi líbí (4)
@pidisek Ty jsou k sežrání!!!! :slight_smile:
29. bře 2014 ve 14:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanitana Máme za sebou včera kontrolu, bylo to fakt zajímavé, protože jsem si všechno, co doktor řekl, musela přeložit do ČJ :slight_smile: . Měl tam nějakou zahraniční delegaci a ukazoval jim moje holky, protože jednovaječné se dvěma placentami jsou prý rarita. Na konci kontroly mi pak jen řekl,že je všechno dobrý a za dva týdny zase tam. :slight_smile: Ale krom toho, že jsem naštěstí většině věcí rozuměla jsem dostala i zprávu: Holky jsou obě hlavou dolů, 1350 g a 1600 g průtoky, hrdlo, množství vody atd. všechno ok, tak jsem byla hned veselejší. Jen mě trošku šokoval doktor odpovědí na moji otázku, jestli hodně vadí, když mi břicho někdy tvrdne klidně i každou hodinu a víckrát... odpověděl, že hrdlo se nezkracuje a kdyžtak je teda prý porodím, no... ha ha ha.. moc mi to vtipné nepřišlo, ještě chci vyddržet. Jo a laktační poradkyni chci taky. Už mám jednu i vybranou (doporučenou), budu jí po víkendu volat.

@pidisek Jsou boží :astonished: :slight_smile:

@sacvi Nádherná rodina, už být tak doma, co?
29. bře 2014 v 17:31  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@blanick muzes me říct,co si holkqm slibila,ze sou obe hlavou dole? Zavieim,fakt,ja mam obavu ze Acko se zase pretocilo a kebulku hodilo napříč :frowning2:
@pidisek ježíš ti sou boží,kdyz je vidim,tak se ja ty moje prdelky hrozně tesim,i proto ze me lezou do zad :grinning:
29. bře 2014 v 17:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 no slíbila jsem jim, že je porodím sama :slight_smile: Uvidíš, že se Ti taky otočí hezky hlavičkama. Já se modlím, ať už tak zůstanou. Když škytají, šimrá to v podbřišku, což je docela prča.
29. bře 2014 v 18:14  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanitana ahojj ,ne nakonec sem nešla je mi líp asi to bude tím jak ste psaly že se zvětšuje děloha ,zatim jsem ok :slight_smile:
29. bře 2014 v 18:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 Mně se mimča pořád točí, u apolináře mi řekli, že to vidí na císaře, ale moje dr má k tomu jiný přístup, takže se děsím, že mě nechaj jedno porodit normálně a druhý bude muset císařem :frowning2:
29. bře 2014 v 18:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@nikina88 A k jakýmu chodíš u Apolináře doktorovi? Já k Caldovi, je teda trochu drsoň, ale zase vím, že jsem v dobrých rukách... Na porod jsem se ptala někdy před měsícem, říkal, že když nepřijdou vůbec žádné komplikace, předčasný porod, děti dost vyrostou a budou hlavičkama, tak můžu rodit normálně. Tak uvidím, jak to dopadne. Nějak ven musí, když to šlo dovnitř, musí to jít i ven, ne? :grinning:
29. bře 2014 ve 23:14  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@nikina88 tak to si me uklidnila ze se porad točí.Neboj to te nenechají,me teda rekl dr ze kdy bude jodno hlavou dole,druhe si muzou "dotocit" aby slo ven.Ja chci rodit normálně,ale po vcerejsku mam obqvu ze Becko je fakt nq pric.Kdyz bude prdeli dole a nepolamou ho,at de ven i prdeli,jenze pricka je císař.Musime doufat ze se otočí,ale pokud císaře chceš,tak bych se nedesila
30. bře 2014 v 09:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@blanick já na každé kontrole měla jiného doktora, teď už tam jezdit nebudu, mám to k Apolináři 150km a už se to nedá, Caldu jsem tam měla jen jednou, jde hned poznat, že je to kapacita.
30. bře 2014 v 09:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 nevím jak se mimča značí tím A a B ale jestli je áčko blíž východu, tak to mám správně, tak jak má být a hlavičkou dolu ale druhé miminko mám příčně(pod žebrama) s tím, že se pořád točí, ale příčně je pořád, takže sice nejsem odborník, ale dlé mého to je na císaře, protože aby šlo áčko normálně a béčko šlo ven císařem mi přijde postavený na hlavu ale vím že se to dělá, u nás ti doktoři maj úplně jiný přístup než v té praze, tam by mi buď udělali plánovanýho císaře nebo těhu v tom 38. týdnu ukončili vyvoláním, ale u nás? tam mě prej nechaj klidně i déle když to vydržíme a jestli bude císař nebo přirozený porod se rozhodne až na poslední chvíli, ta nejistota co bude mě děší :frowning2:
30. bře 2014 v 09:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek