• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

autor
@lanitana uz je to dobry - jizva v pohode ted uz jen zhubnout :slight_smile:
3. dub 2014 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek ty jsi měla císaře kuli špatné poloze?
3. dub 2014 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se na porod už taky chci optat, jestli mám šanci na přirozený krz to všechno co odhalili už :grinning:
3. dub 2014 v 18:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 co vím tak @pidisek měla obě děti hlavičkama dolů,vybrala si císaře.
@ebro jako za mě,císaře ani za zlaté prase,u vás prvorodiček je to o něčem jiném,bojíte se porodu,nevíte do čeho dete,je to normální,taky sem chtěla prvního syna rodit císaře a švagrová mě řekla že sem blbá,že není o co stát.Druhé dítě šlo taky normálně a tyto bych taky ráda normálně,je mě jasné,že se může kde co staát,hlavně že se Béčko sprčí a hodí příčku,v lednu byli na obě,v únoru už se jedno otočilo a druhé teď taky,sice prdelí dole,ale už je to na normílní porod,Mít rozšlahlé břicho a starat se o děti,dej pokoj,ani za zalté prase.Navíc se to dlouho hojí,není to jen že ti finkou břicho,štupují jako fusky a nazdar.JAk tu bude @savci nebo @ruljana,mohli by poreferovat,jak jim bylo,hlavně se pak starat o prcky.RAdši budu tři hodiny hekat a nechám do vnitř strčit i ceou pazouru nějakého doktora aby otočil mrně,potom běhat jako by se nechumelilo,než skučet nějaký měsíc.Kamarádka je taky fiklá,už 1.5 a říkala že ji ta jizva občas bolívá.U mě taky hrozí rozestup břišních svalů,což se mě teda už vůbec nechce tahat břicho pod kachnů.Děloha se pomalej zatahuje.
Holky já si za boha nemůžu vzpomět na tu maminu co má ty roční cácorky - celkeme 5 dětí.Vždycky psala jaké má šílené břicho,o rozestupu atd.... já ji uplně zazdila :confused:
3. dub 2014 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky něco na panděra po porodu,je to tuším z nemocnice Podolí :slight_smile: :slight_smile:
3. dub 2014 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 to asi myslíš Koksi že?
já bych ráda přirozeně, pokud dovolí
3. dub 2014 v 19:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 ja ten verdikt budu mit az na konci 38tt. (za tyden) jestli se bude planovat porod nebo bude prirozeny - takze doted nevim jak budu rodit ,ale uz aby to bylo za mnou
3. dub 2014 ve 20:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb a ty máš mimča v jaký poloze? až budeš vědět co tě čeká tak nás informuj :slight_smile:
3. dub 2014 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak mi uz natekly nohy a prsty na rukach boli pri sevreni v pest,ale to je normalni holky ze? Mimca maji cca 2,5 a 2,7kg, ted kazdy tyden pribiraji slusne i se mnou :slight_smile: - pri dnesni kontrole dve maminy rodily,v cekarne se mi teda jezily chlupy na rukach pri tom narku - na monitoru sem lapela pres hodinu,mimca se vubec nechtela natacet,kopaly primo do sondy po prilozeni na pupik:slight_smile: proste dnesni kontrola byla udesna - no nevim nevim kdy to na me prijde,asi uz to bude kazdym dnem,tak pak dam vedet jak sem rodila,ci spis jak se primar rozhodne
3. dub 2014 ve 20:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy joooooooooooooooo koksi,šmarja snad mě neukamenuje :slight_smile: Uplně mě vypadla z hlavy . Asi udělám kolonku v tabulce,jak si přejeme rodit,ať se nám ta statistika trochu rozšíří :slight_smile:
KLidně pište,já sem přirozený,co na to mimča.....
3. dub 2014 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 mam jedno hlavickou nahoru a druhe dolu,to hlavickou nahoru se ale steluje do pricky,ale pry i tak musi byt konsilium,kde se primar teprv rozhodne
3. dub 2014 ve 20:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb takže máš to blíže k východu hlavičkou dolu a béčko se štěluje do příčky? jak tak koukám tak to tu máme víc těhulek
3. dub 2014 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 presne tak,asi proto furt spekuluji a cekaji do posledni chvile,co becko jeste vykouma za polohu
3. dub 2014 ve 21:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb tak jsem zvědavá pro co se u tebe rozhodnou, já mám jít v pondělí k primáři aby se k tomu vyjádřil tak mi třeba taky řekně že ještě počkáme...ta nejistota je děs...
3. dub 2014 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 tak pak napis:wink: taky sem zvedava co ti rekne
3. dub 2014 ve 22:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Teda tady se to hemží :slight_smile:. U mě byly holky na poslední kontrole hlavou dolů obě, ale prý je tam ještě hodně místa, ta co je nahořejc se může i otočit. Já doufám že ne, protože ač se porodu bojím, porodit bych je chtěla. Ale vůbec by mě ani nenapadlo nějak doktory přemlouvat, nechám si říct, co bude bezpečnější.
3. dub 2014 ve 22:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zajímavý článek zde:
ona.idnes.cz/gynekolog-porod-cisarskym-rezem-je-jako-stredni-skola-bez-maturity-1pr-/zdravi.aspx?c=A120206_150231_zdravi_pet
3. dub 2014 ve 22:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick opravdu zajímavý článek, určitě nejsem pro, aby si žena sama volila druh porodu
4. dub 2014 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem zdravoník a pokud jsou to dvojčata, jsem pro císaře....sama mám dva za sebou v HK, jeden akutne a jeden plánovaně....důvod KP a já si to nemužu vynachválit....nevím, co kdo videl, ale o rozřezanem břichu nemůže být řeč...jizvu mám tak nízko, že kdybych se neholila, možná i zaroste, dlouhá je 11cm, a na bolest jsme dostaly všechny uplně v pohodě....a starala jsme se o mimi v klidu a pak o dve - děti mám po 14měs.....a neměla jsem žádný problem nosit ani tu starší, jen jsme nedelala prudké pohyby...

u dvojčat jsou rizika velká...a i proto nejsme zastáncem přirozeného porodu při nich....nikomu bych nepřala to, aby jedno miminko bylo nemocné pouze a jen proto, že maminka chěla rodit normálně za každou cenu....

ve svem okolí znám několik případů, kdy jedno mimi normálně a druhé držel lékař rukou uvnitř a mazali na císaře....

všichni kritizují, že too lékaři dělají naschvál pro svoje pohodlí, ale opak je pravdou...pro ně to tak pohodlné taky není...

proto rodtě každá jak chcete, jak vám doporučí lékař....a pokud vám doporučí císaře, nebrante se tomu....nedelá to pro to, že by zrovna nemel co jiného práci a nevedel co roupama.....

Hodně štěstí holky a at jste spokojené maminky i miminka.... :slight_smile:
4. dub 2014 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tarra27 je rozdíl nosit jedno a nosit dvě děti,taky to břicho po porodu je uplně o něčem jiném.Pokud to půjde,chci rodit normálně,císařem jen když to nepůjde jinak.Švagrová má taky obě děti císařem a radši by rodila normálně.Pokud se nehodí jedno na příč,myslím si že doktoři s tím mají dost skušeností aby porodili obě normálně.Já teda opravdu po rozřezaném břichu netoužím a to nemyslím zrovna jizvu,jedna navíc,mě nezkrášlí :slight_smile:
4. dub 2014 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88
@hanulikb já se tím už nestresuju,budu počítat s klasickým porodem,když bude císař nic jiného neudělám,to bych chtěla jen lokálku.Stejně víc možností jak porodit není,kdyby šla možnost,hodit to na manžela,hned je má :slight_smile: ,to je nářez,
Mě bolí prsty pořád,trochu natekly a ze začátku jen mravenčily,teď už bolí,hlavně večer a ráno,nemůže se o ruky zapřít,nic pořádně nevemu.Ještě že sem v čas dala dolů snubák.
Kunda mě už to nebaví
4. dub 2014 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky některá ste chtěla přidat do tabulky,už nevím kdo,tak se ozvi :slight_smile: Jinak tady je tabulka a můžeě se tam napsat i sama,jen se vepiš do správného řádku,podle termínu porodu :slight_smile:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Amgk8KivLCk9dEQ3cVg5cnRZNWNuSkRMeExQQnJMeUE&usp=sharing#gid=0

JInak sem tam přidala odstavec jak chceme rodi a jak to nakonec dopadlo
4. dub 2014 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 nechávám to osudu jak budu rodit, už to neřeším, hlavně abych byla já i děti v pořádku, o nic jinýho ve finále nejde :slight_smile: ve finále se můžu stavět na hlavu a nevynutím si druh porodu který bych chtěla, u nás v nemocnici o tom rozhoduje pouze lékař, na názor rodičky se nikdo neptá, tak se nechám překvapit, v pondělí po konzultaci s primářem snad budu moudřejší :slight_smile:
4. dub 2014 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 budu držet palce,až když budou chtít ven,ať je to podle tvých představ a hlavně bezproblémů :slight_smile:
4. dub 2014 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 díky :slight_smile: tobě i ostatním přeju, ať taky rodíte jak si přejete a HLAVNĚ, ať ste všechny i s dětičkama v pořádku, bylo by zajímavý udělat po nějaký době sraz :slight_smile:
4. dub 2014 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@nikina88 jo to by bylo super,podle místa bydliště vybereme nějaké neutrální místo,kde bysme se mohli setkat.Vím že dělají srazy holky z fcb Máme dvojčátka,trojčátka,je to nářez se dívat na tolik dvojčat :slight_smile:
Já sem dneska nějaká zdepkařená,děcka bych nejradši vystřelila na mars,vymýšlí kraviny a furt sou v sobě.Je to na hovno když sou oba nemocní.Uplně se nudím,chce to změnu :slight_smile:
4. dub 2014 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 tak jsem zvědavá jestli se toho srazu chytnou i ostatní maminy :slight_smile:
já mám dcerku taky nemocnou, má 39 horečky a už dvě noci nespím protože kašle a to tak že jí to nutí zvracet, tak jsem v pozoru, děs... v příštím životě chci být chlap!!!!!!!!!!!!!!
4. dub 2014 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Me 3 tydny zpet rikali,ze budu rodit normalne,tak sem se s tim celou dobu psychicky vyrovnavala a ted mi rekli,ze to bude zalezet i na mem rozhodnuti,tak sem byla zaskocena,ale ze ve finale stejne rozhodne primar,tak sem rekla,ze pokud by bylo na me tak uprednostnim cisare,ale pokud se primar rozhodne jinak dohadovat se nebudu - psychicky ale pripravena na porod bud ten nebo ten stale nejsem a ani nebudu,oboji je pro me nove,mam strach,ale zaroven se na ty mrnousky uz tesim :slight_smile: tak se ten strach trochu zmirnuje :slight_smile:
4. dub 2014 v 17:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb v jakém týdnu teď přesně jsi? pokud tě čeká císař tak to už máš nejvyšší čas ne?
4. dub 2014 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 dneskem mam presne 37+1,nechavaj me dokoncit 38 tyden a pak se bude vyvolavat nebo planovat cisar-je to paradox,od 26tt do me rvou vysoke davky horciku a drzej me skoro pod zamkem doma a ted to vypada,ze sem si je tam zabetonovala :slight_smile: sem otevrena tak 1cm,ale 14dni uz, dle myho osobniho nazoru sem ten horcik mela vysazovat driv:-/ a ne az 35 tyden,stejne sem zadnou zmenu po vysazeni nepocitila,bricho me tvrdlo a tvrdne stejne,jedina zmena byla,ze se mi mimca zacala vic vrtet,uz tim horcikem nebyla tak vlacna
4. dub 2014 v 17:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek