• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

Ahoj holky, tak jsem vcera byla na kontrole a vse ok. Kluci rostou, zatim je dr spokojena , tak snad to bude i tak dale. Teda ale reknu vam, ze mit obe deti pricnou polohou neni uplne super, jeden se mi tlaci porad pod zebra a to jsou tlaky. Celej den je prosim at si lehnou jinak.
4. dub 2014 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov já je měla ve stejném týdnu taky příčně,byl to mazec,ale počkej za deset týdnů,si i zařveš,když se ti tam narvou :slight_smile: Naštěstí sou malincí a pořád se ještě mají dost času otočit,ale pod žebra polezou furt
4. dub 2014 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88
@hanulikb
@vrtulka81 Myslím, že jsme stejně na všechny doktory krátký a že snad máme každá rozumu dost, abychom se s nima nehádaly, jak chceme rodit. Když ale nastane situace, že si budu moct vybrat, jak rodit, určitě přirozeně. Ona to ta příroda opravdu nevymyslela blbě a ten porod k něčemu je. Chápu, že u dvojčat je rizikovější a proto se nebudu ani náhodou císaři bránit, jakmile bude náznak, že je pro děti klasický porod nebezpečný. Jizva je mi úplně šumák, už jich po těle pár mám.

Holky, jen takový dotaz - od kolikátého týdne vám dělali monitory (a co to vůbec je?)? Mně ještě ani jednou. Vždycky si jen na utz poslechnou ozvy, ty jsou ok, tak šup domů. Mám se na to zeptat?
4. dub 2014 v 17:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb tak to máš jistý že za týden rodíš :slight_smile: buď tak nebo tak ale rodíš, taky bych chtěla mít jasno :slight_smile: pokud mě nečeká císař tak mi dr řekla, že když to vydržíme tak mě nechá i déle jak do konce 38. týdne :frowning2: po zkušenostech s prvním porodem věřím, že sama od sebe asi rodit ani nezačnu, dceru jsem přenášela 14 dní a ještě ji ze mě nemohli dostat, ale snad by mi to nezačli vyvolávat až někdy ve 40,týdnu, to bych snad praskla
4. dub 2014 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick já chodím na monitor od 32.týdne každý týden, je to poslech ozev miminek, který trvá přes dvacet minut v kuse, daj ti přes břicho dva pásy a na břicho tři sondy :slight_smile:
4. dub 2014 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 malá teda horečky nemá,je jen zasoplená a chrmle,ale taky v noci pořád hore,nemůže dýchat,smrkat nebude,odsát si to nenechá,tak zuřím,chlapa sem vyhodila spat na druhou stranu postele,do teď k ní stával,ale občas byl jak zabitýtakže sme k ní musela stát já a než bych ho přelézala,tak radši k ní natahnu jen ruku,postýlku mám hned u hlavy.
@hanulikb Tebe musím změnit v tabulce,nevím kde sem teda vzala,že chceš rodit normálně :slight_smile: Už mě z toho těhotenství hrabe
.holky jak vás tak čtu,tak sem ráda,že bývám na dědině a můj kundolog má jasno,až to přijde mám jet do první a nic neřešit,tam si s náma poradí,takže já vlastně nebudu vědět až do poslední chvíle jak budu rodit.To magnézka zobu jen asi 2tbl nebo 4tbl denně,jak si vzpomenu,mám teda 6 kouskůa,el kašlu na to,stejně mě břicho tvdno a netvrdne.Dneska tvrdne,jinak byl klid,tak to nechávám osudu,jak se to vyvrbí.
4. dub 2014 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOlky jestlis e některé líbí kočár Tako jumper šedé barvy,jedna maminy prodává,že je velmi zachovalý,cena je spaná 3500,- .Pokud bude chtít vědět víc,předám kontakt a napíšu jí. Je to hluboký + spor´ták. Dávám odkaz,asi ho neotevřete,ale já budu vědět kde to hledat :slight_smile: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.608413269170127&type=1
4. dub 2014 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 já vomdlim, kundolog :grinning: :grinning: :grinning:
4. dub 2014 v 18:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nikina88 díky, tak to jsem zvědavá, jestli mě na to vůbec pošlou
4. dub 2014 v 18:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick tak to čumím že ti ho ještě nedělali,mě teda dělají pravidelně od 30tt,nevím ale podle mě by ti jej dělat měli,točí se ozvi mimin a zároveň ztahy dělohy,podle taky poznají,jestli se může rozjet porod.Když sou ty ztahy časté,měli by tě hodit do klidu,aby se to nestupňovalo.Sou to prostě takové placky na břicho.Dvě mají mimina,každé svoji a jedna se přikládá kousek pod žebra,ta je na monitorování dělohy.Mě se zdá,když sem čekala malou,tak mě dělali ozvi až od 34tt,záleží asi na doktorovi,můj to má přímo v ordinaci,tak mu to problém nedělá,nevím jak na tom je tvůj s vybavaením,třeba tě na to budou posílat někam do nemocnice,nevím,asi bych se pídila,protože mě taky dělá utz,sleduje ozvi,průtoky...... ale v ždycky monitor,nebo si na tom hodně dobře a máš ukázkové těhu :grinning:
4. dub 2014 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick kundoog je ještě hezký výraz :slight_smile: To některé jim říkají daleko zajímavěj.Když chodím na kontrolu jednou za rok,tak vždycky říkám že si du nechat skontrolovat podvozek,jestli je funkční.Než sme dělali mimča,tak ornou půdu,jestli se dá sadit :slight_smile:
4. dub 2014 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick u nás se panu doktorovi zase říká pič*kuk :slight_smile:))
4. dub 2014 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@blanick ahoj, mě na monitor taky ještě nikdy neposlali a to jsem už asi od 24 tt v rizikovce. Vždy jenom ultrazvuk. Jsem zvědavá co bude teď v pondělí.

Co se týče porodu, tak to zcela nechávám na danou situaci, která přijde. Zbytečně se stresovat. Nějak to dopadnou musí...hlavně, aby byla mimča v pořádku.
4. dub 2014 v 18:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Ja vím, ze bude hůř, no ale co pro ne neudělám. Ja mam porod jasny 36. Týden a císař, protože, mam jednovaječná a jednu placentu...ptala jsem se už asi 4 doktoru a všichni mají stejný názor. Je velké riziko toho, ze,by po porozeni prvního mimca mohlo druhe stradat, protože by se mohla odloučit placenta.
4. dub 2014 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 jak nemám chlapa doma, tak musím k malý já za všech okolností, když nemarodím i já a není mi blbě tak to docela jde, holt úděl matek :slight_smile:
4. dub 2014 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem u nás ještě k očařovi,což je z těch hezkých výrazů,akorát je prdel,že můj kundolog má hnízdo vedle očního :slight_smile: Uplně si mě tím pičikukem sebrala jak se mu říká u nás,je eto dost podobné,normálně mě to vypadlo :slight_smile:
4. dub 2014 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick na monitor tě doktor určitě pošle, já na to musím chodit do nemocnice bo moje dr má obyč utz
4. dub 2014 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana ono nemá smysl jít na monitor dříve jak ve 32. týdnu, mimča jsou do té doby moc malý a nedají se monitorovat, na zhodnocení je potřeba souvislý záznam a když jsou malý tak hodně plavou :slight_smile:
4. dub 2014 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 někdy je lepší,když se člověk spoléhá jen na sebe,taky bych si to s těma chlapama vyměnila.Dneska sem mojému říkala,že by nezvládl obě děcka mět na krku a ještě stíhat uklízet,vařit a nevím co.Schválně sem ho s nima nechala a zmizela do dílny,nebylo udělané nic,akorát si hrál s děckama na konzole,prý se malá škrábala,tak nemohl nic dělat.No sranda,kdybych měla na toto brát pořád ohled,že děcko chce to nebo to,tak je u nás mooooc zvířátek typu filcek,blech a nevím čeho,neuvařené,bordel a sociálka u dveří.
Proto taky nechci mít nikoho za prdelí když se děcka narodí,vím,že každý den pomoc mít nebudu,takže abych si na ten frmol zvykla a pokud možno se na nikoho nemusela spoléhat,manžel má sice práci tady v místě,ale nedostane dovolenou,takže lítání po doktorech se všecma je taky na mě.Takže proč si dělat naděje,že někdo přijde a pomůže.

@pholikov víš co,abych ti pravdu řekla,mě už ani tak nevadí ten pupek,že je velký a zavazí,ale to okolo,pochcanda,nohy bolí,ruce brní,bolí,natěkají,kyčle ty radši nevzpomínám atd... fakt to mega břicho je to poslední,když mě teda zrovna nešijou do močáku nebo pod ta žebra.Jiank si to užívám.Akorát teď třeba nevím,jestli se mě chce na záchod,nebo mě zase leží na střevech,nechce se mě chodit na wc zbytečně.Ale přijde mě,že jak se blížil ten 30tt,tak to rychle utíká
4. dub 2014 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 já jsem v poho...jenom, když tady posílají holky od 30 tt, tak mně to trochu zarazilo.
4. dub 2014 v 18:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov taky jsem si byla takto jistá, ale v Brně prý rodí i jednovajky s jednou placentou přirozeně, tak se musím v pondělí zeptat
Ale vcestné cévy asi rozhodnou ve prospěch císaře

Koukám jak krásně držíte všechny dlouho pohromadě
4. dub 2014 v 18:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy od nás jedna rodila jednovajky s jednou placentou přirozeně a to v 39tt,dr jí cosi dal aby už konečně porodila,jinak že by je v pohodě donosila.Možné to je,ale asi těch případů moc není.
4. dub 2014 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo holky,te´d sem si vzpoměla,nevím jak ste na tom s nakupováním mimosezóním oblečením,ale byla sem mrknout do KIku a měli tam čepice,rukavice a šály za 3,-,bez prdele,fakt za tři kačky,takže sem nakoupila i dvojkám do foroty,sice jim budou až ve dvou letech,ale klidně a´t to za ty "prachy" leží ve skříni :slight_smile: Nebo kdo už má větší děti jako já,taks e to fakt vyplatí.Nevím jestli je to všude stejné,zkuste a uvidíte:slight_smile: JInak tam mají kalhoty ve vel 50 nebo 56 po 25,- kačkách
4. dub 2014 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 no kdyz neporodim do konce 38 tt tak pak se porod bude resit max do 39 tydne, aspon tak mi to doktorka rikala,ze dyl se dvojcatka nenechavaj kvuli pripadnym komplikacim a myslim,ze to mimca donuti vylezt ven driv skrz nedostatek mista,neboj:wink:
4. dub 2014 v 19:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick ja kdyz vidim v ordinaci v ruzove zahrade( jak davaj odpoledne :slight_smile: ) ty maminy jak se hadaj s doktorama a vynucuji si prirozene porody za kazdou cenu a ze chtej rodit doma za kazdou cenu tak je mi z toho blbe - ja bych toho cisare brala uz jenoom z toho duvodu,ze deloha je uzpusobena na jedno dite,dve uz pro ni znamenaji vice zateze, takze prirozene se rodi jedno dite a dve uz tak prirozeny neni,proto vic moznych komplikaci-od prirody se cim dal vic odklanime at chcem nebo nechcem :-/
4. dub 2014 ve 20:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanulikb bohužel co doktor to jinej názor a jinej přístup, ale tím že mě poslala na tu konzultaci do nemocnice k primáři tak doufám, že na zhodnocení primáře se snad spolehnout můžu... dneska jsem na tu ordinaci taky koukala, já bych teda doma nerodila ani za nic-tedy co se týče jednoho mimi, u dvojčat si to snad ani žádná těhule přát nemůže.
4. dub 2014 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana ahoj,me na monitor doktor poslal uz ve 28 tt,ale jen proto,ze me tyden bricho tvrdlo tak 20x za den a v noci taky celkem dost,jinak by si me nechal jeste u sebe a neposilal na monitor do nemocnice-na rizikovce sem uz od 13tt,ty jo,to fakt strasne rychle utika to tehotenstvi :slight_smile:
4. dub 2014 ve 20:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb však já nejsem taky pro žádný extrém. Domácí rodičky a takový ty batikovaný švihlý matky, co chtěj bejt strašně přírodní mi taky lezou na nervy.... Moje ségra k tomu má trochu sklony a svoje těhotenství strašlivě hrotila, měla vlastní dulu, chtěla rodit doma ve vaně, nakonec si to nechala rozmluvit, ale napsala si dokonale podrobný porodní plán, kde měla do puntíku přesně, jak se s ní smí a nesmí zacházet.... našla si porodnici v Neratovicích, kde tvrdili, že jí vyjdou vstříc a jak se porod blížil, byla s těch svých plánů tak na nervy, že se jí udělal genitální opar a musela na císaře. Takže celá dula a porodní plán jí byly na h.... Pak měla navíc problém s kojením, malej pořád nemocnej. Tak já fakt nevím, nejlepší je prostě se zdravým rozumem neřešit hovadiny, spolehnout se na ty doktory, kterým důvěřujem a pak už to nechat na přírodě a Pánubohu :slight_smile:
4. dub 2014 ve 21:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Ahoj holky, tak jsme do dnešního poledne doma.Kluci mají dnes přesně 6 týdnů.
4. dub 2014 ve 21:53  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@sacvi Hurá! :slight_smile: Tak ať jste zdraví a spokojení, užívejte domov!
4. dub 2014 ve 22:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek