• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@sacvi Tak to je výborná zpráva! tak ať se vám daří :slight_smile:
4. dub 2014 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pidisek ja nemohla normalne kvuli vysokým dioptriím..
4. dub 2014 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sacvi super zlato moc gratulujuuuuuuu a at jste v poradku :slight_smile:
4. dub 2014 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blanick :slight_smile: kdyz si tak vezmem,tak maminy s dvojcaty na hovadiny ani myslet nemuzou a v tom to mame zase lepsi :slight_smile: ja sem si predtim predstavovala jak si budu tehotenstvi uzivat,chodit na vsechny mozny kurzy,chodit plavat a cvicit,fotit se kazdy tyden jak brisko poroste a delat si album a psat denicek :slight_smile: a ono to dopadlo uplne jinak-cekam dvojcatka a skoro cely tehotenstvi sem na rizikovce a nehnu se z bytu :slight_smile: a sem za to rada,kdo vi,co bych byla schopna vymyslet jeste za aktivity a blbiny a realizovat je :grinning: ono je fakt lepsi nic neplanovat a nechat tomu volny prubeh
4. dub 2014 ve 22:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi gratuluju k domovu!!!
Můžu tě maličko vyzpovídat, co jsi musela mít v Brně své pro mimča i pro sebe? Ať se pomaličku zařídím
5. dub 2014 v 08:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi Super :slight_smile: to je fajn. Užívej domácí pohodu :D
5. dub 2014 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy taky me to zajima,mam nachystano pro mimca dom,pro sebe taky,ale pokud pofrcim na obilnak,tak tam taky nevim co vzi
@savci super ze uz vas pustili,at sou kluci zdravi a hodni,uzivejte domova :grinning:

Holky ja mam taky dokonale vypracovany porodni plan.Jak.to na me prijde,zacnu jancit,musim sbalit dceru,bue ji hodit ke tchyni,nebo si pro ni ppřijedou,zalezi co bude za den,za hodinu....pokud bude manzel v práci,tak ho seunat.Rodit přirozeně,be problémů a vsichni tri byt v pořádku,nejlip do hodiny jak dorazim do porodky,hlavne ne nekde v poli po cestě.Doktori a budou usmívat jak Mazl v ruzovce,teda ne jak v techto dilech,to je porqd na mol
5. dub 2014 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Super,uz sem to od tych decek chytla taky,zasoplena jak male decko.ted jet rodit,tak to chyti i mimina a je po planu :angry:
5. dub 2014 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, od středy ležím na rizikovce, otevřená na dva prsty, čípek15 mm,dostávám kapačky, kortikoidy, a museli mě dát i transfuzi, prďolci jsou ještě moc malinkatí, tak dělají vše pro to abych vydržela co nejdýl, mají okolo 700gr, tak nám držte pěsti.
Je to tu strašně dlouhé, už nevím jak si lehnout, je mi smutno po děckách furt na ně musím myslet jak to s tátou zvládají.Potřebujem vydržet pohromadě ještě 10 týdnů.
5. dub 2014 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rritulka Achjo, tak doufáme, že jsi v dobrých rukách a že páni doktoři ukážou všechno, co umí. A určitě toho umí hodně. Drž se!!!
5. dub 2014 v 15:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rritulka určitě to zvládnete,hodně mamin to tak mělo a vydrželi ve finále do 38tt,držím palečky a nestresuj se tím co je doma,ta´tka to s děckama zvládne,já se tkay stresovala a nakonec děcka si na mě ani nevzpoměli :slight_smile: Džte se a prďoušci ať pěkně čučí u tebe.
5. dub 2014 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rritulka Ježíš tak to je mi tě fakt líto. Nedovedu si představit už od teď být v nemocnici.Já budu hotová i z pár dní. Zatím jsem tam ležela jen dvakrát v životě a to jednou letos týden a první tři dny jsem pomalu probulela. Tak ať ti to tam rychle uteče a hlavně aby miminka v bříšku ještě dlouho vydržely.
5. dub 2014 v 15:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rritulka Přeju ti, ať se miminkům ještě nechce ven tak brzy, pobyt v nemocnici musí být hodně psychicky náročný, tak se drž!
5. dub 2014 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky pomoc radu,je me hrozne,rýma,boli v krku,dala sek si jitrocelovy sirup,caj s medem a je to cim dal horší,v lepsi dobu ty decka onemocnet nemohli.Musim se z toho rychle dostat,jak na svini je vikend, v po bych sfkla k dr a odpoledne mam gyndu,doufam ze budou mimousi v pohodě.Pry je pro je nejhorsi 1 a 2 trimestr.A jak to mate s miminama,poslednich par dni a uz tolik nemrvi,vetsinouo jich ani nevim,musim do nich drbkat aby se pohli,mam obavu ze sbiraji silu na cestu ven.Musi tam 2 týdny zůtat.
5. dub 2014 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi HURÁ moc blahopřejem :slight_smile:
5. dub 2014 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rritulka Držíme pěsti ať tam mrňouskové ještě pěkně zůstanou!
5. dub 2014 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rritulka držíme všechny palecky at je lip a miminka vydrží j tebe !!!
5. dub 2014 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@savci to je moc super
Holky douho sem tu nebyla. Ale jsem už jedenáctý den doma a mezi dojíždění za dvojčátkama, přípravama na jejich příchod domů a s tím naším malým raubířem Deníkem nic nestíhám. Jinak Sofi už včera měla 2180 a Sam 2220 jsou z inkubátoru a už jedí z láhve. Jen malej je na to trochu línější. Tajně doufám že pořádně zabojujou a na příští víkend sme doma. Chtěla bych v úterý nastoupit zpátky do nemocnice. Ještě uvidím co mi zítra řeknou kolik váží a jak malej zvládá baštit. O víkend se nepropouští tak pokud by to vypadalo že je v pátek nepustí tak nastoupím až na víkend a po víkendu snad už opravdu domů. Uvidíme...
5. dub 2014 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@vrtulka81 Byla jsem nemocná v prvním trimestru a bacilům jsem naordinovala vražednou kombinaci - Echinacea (čaj), tablety Bio Influ Zinek - může se v těhotenství, zázvorový čaj s medem a citronem (max. 1 lžička strouhaného zázvoru za den). Za pár dnů jsem byla fit. Ve třetím trimestru není viróza nebezpečná, jen vadí silné a časté kýchání nebo kašel, může vyprovokovat víc stahy. Což já teď trochu řeším s alergií.
5. dub 2014 ve 23:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick tak naštěstí nekaslu,spíš jen ryma a boleni v krku,ted lezim jak zdechlina.Potim se jako dvere od chleva,tak snad to bude ok
5. dub 2014 ve 23:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

chci radu hlavně od těch co už mimča mají. Jsem už max naštvaná. Mirečka jen kojím. Tomík nemá ještě takovou sílu a tak pije moje z flašky. Jenže M si vypije kolik chce a T dostane dávku jakou má. Jenže pak dochází k tomu,že M má hlad o 1,5h.dřív než má jíst T. A aby jedl každej jinak to vážně nechci :angry: Už tak skoro nespím :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže teď su od 00.30vzhůru, rvala sem M dudík,aby vydržel dýl a řval jak tur. Nakonec jsem vzbudila i T a nakrmili jsme oba. Já teď max nas..odstříkávám mlíko :angry: :angry: :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: A zachvilu nanovo a dotoho bude vstávat Jaňula..super..to budu zase přespaná..
6. dub 2014 ve 02:39  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi ahojky, nemám ještě zkušenost s krmením dvojčátek, ale pokud chceš chlapečky krmit ve stejnou dobu, tak ti nezbyde nic jiného než toho druhého vždycky probudit, časem se srovnají a budou třeba vstávat stejně, ale teď jsou ještě moc malincí.
6. dub 2014 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 ahoja,tak jaka?uz je lip? No me gyndar na bolest v krku doporucil kloktat 3% peroxid vodiku zredeny na 2%, bylo to teda pekne hnusny,jednou sem si nechtene lokla a co sem snedla slo ven,ale pomohlo to,mela sem nabeh na hnisavou anginu,jo a pry se nema pit moc horky caj,ze to taky ten krk rozdrazdi-a jinak sem valila na osciloccocinum,kdyz se o me neco pokouselo a taky zabiralo-tak at bacile co nejdriv preperes!
6. dub 2014 v 08:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rritulka ahoj,taky moc drzim pesti!!!a preji co nejrychlejsi vraceni se do optimalniho stavu,aby si nemusela v nemocnici byt delsi cas-uvidis,ze to dobre dopadne:wink: doktori si umi poradit!
6. dub 2014 v 09:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sacvi ahoj my nekojime ale od zacatku jsem krmila jednoho a hned druhého.. A budila jsem ... Pak necelé 2 hodiny pauza a znovu.. Ted uz v noci spí a řeknou si jak chtějí - i po 6ti hodinách.. Pres den dodržujeme 3-3,5 hodiny :slight_smile:
6. dub 2014 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sacvi me napada taky jedine to same,krmit je ve stejnou dobu.Nakonec budes jen odstrikqvat a krmit oba z vlasky.Ale muzu se ti zeptat holek co uz maji dvojky,jak s tim bojovali.

Co se me týká,sem jak zdechlina,holky z fcb rekli jasne,dat si paralen,fakt zabral,v krkuu ke neboli a ryma se ustaluje.Akorát lezim a nevstanu,nejde to,sem jak kdyby me prejel parni valec.Jeste ze je nedele a manzel prebral decka.Zitra se z toho ale poseru,s mladym musim na kontrolu k dr,pokid se ja nezlepsim,tak i ja.Jenže,detska je tam do desiti a mala si vychrapuje do deviti neli později,tak ji bidu miset budot abych to stihla,ja mam dr 30km od baráku.Navic se me moc nelibi břicho,chgilema ma divně boli.No to me rekne zotra kundolog,mam jit do poradnu,myslim si jak me uvidi v tomto stavu,posle me na relax do spitlu
6. dub 2014 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi jeste sem si vpomela,jedna mamina psala,ze si dala prcky vedle sebe ja postel,kazde z jedné strany a kdyz zacalo rvat jedno,jen se otocila a kojila a pak zase druhe az chtělo.Ze si aspon odpocinula a vetsinou u kojeni spala :grinning: Vyzkousej, uvidis.Jestli se teda nakrmite v leze
6. dub 2014 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rady od mamin s dvojkama ,vesmes vsechny rikaji,budit a sladit,jen nevvim jak s Tomikek kdyz jede z vlasky.

Ja kdyz jsem prisla s kluky z porodnice tak jsem 10dnu dokrmovala. Vzdy pred kojenim zvazila a podle toho kolik vypili jsem dokrmila. (kolik dokrmit bych musela najit v papirech) Jeden moc nepil tak jen otevrel pusinu a strikalo mu to tam, tak jsem je na prsou prehazovala a az se to poradne naucil tak meli kazdy sve prso :slight_smile: Kojila jsem oba zaraz.
6. dub 2014 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@savci skopcila bych ti to do jednoho,ale sem na mobilu

Ja kdyz se jeden vzbudil, druheho jsem budila. A hlavne protoze jeden nemel saci refex tak by se ani sam nenajedl a jen cekal az bracha bude tahat a mu to bude strikat samo :slight_smile:
6. dub 2014 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@savci další rady,snad se neco uchyti :wink:

Ja bych zkusila dat kloboucek a at si zo vytahne z prsu, taky jsme nemeki saci reflex a kdesi cosi, ale po tydnu uz uvidis velke zlepšení.Musis to porad zkoiset, vzdycky jsem dala prso a zas vyndala a zase nanovo ookud se nechytil dobře

Mireckovi davat z obou prsou,vyrobi i vic mlicka pro druhého.
Jinqk pisou vsechny ze je to boj a padali na hubu,takze asi moc dobre vyhlidky nemame.Nektere proste dokrmuji,dokud se decka nenauci poradne pit,i aby si odpocinuli.tak mozna do nej narvat nejakou tu 30 tku UM at se zasyti a muzes se trochu vyspat.Zase kdyz to budes lamat pres koleno,o mleko dojdes,budes vycucla a to ti taky nepomůže.Zkousej a dej vedet co zabralo
6. dub 2014 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek