• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@lucavka ahoj, držím pěstičky, ať jste co nejdříve doma.

Holky s těmi našimi prdolkami si užijeme, když to tady člověk čte.
Zítra mně čeká kontrola. Tak jsem zvědavá jestli si mně tam rovnou nenechají...natekla jsem celá..jsem jak meloun, rukama nemůžu ani pohnout a nohy jak slon.
6. dub 2014 ve 13:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana taky du zitra na kontrolu a cekam ze si me nehaji,dej vědět.Tusim chodime stejne :slight_smile:

@savci holky se rozepsali,tady je dalsi rada,jeste zjistuju jqk to ma s prsama :grinning:

Ja jsem kojeni vzdala hned prvni den, co jsme prisly z porodnice a doted odstrikavam a davam jim flasku. Nebrecej driv nez po 3 hodinach a v noci spi i sest hodin v kuse... Pomalu dle potreby davky navysujem a jsme spokojeny vsichni. V noci jednou krmi i manza a ja se aspon trochu vydpim...:wink:

Dalai pise Mirecka pred a po zvážit a kdyz si veme min nez Tomik,skusit ho jeste prilozit
6. dub 2014 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono se asi lehce radí když mamky obě děti buď kojí, nebo dokrmují, nebo jsou na UM, ale když to má @sacvi u každého jinak ...
Asi bych zkusila jak píše poslední rádkyně vážit a dokrmit odstříkaným přes takový ty kojo flašky, nebo Tomíkovi ubrat a krmit ho míň a častěji....
Ale je to jen a jen teorie

Bože já se toho bojím, a ještě aby člověk chytl nějakou šestinedělní depku, pláč, odmítání dětí .... uáááá já chci být nějakou dobu taky ještě v porodce než nás vykopnou
6. dub 2014 v 15:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy veris kdyz to ctu,tak mam taky depku? Do ted sem si rikala ze se s tim popr jejak vydupeale teď,panika jak svina.Jak sem se těšila,tak me to přechází.No mame co delat.
Me treba dcera rvavala hlady kazdou 1.5,byla na kozach porad,nez sem ju dalq do kocaru,tak sem jeste trikrat kojila,jestli to hude aj u těchto,dam je asi mezi sebe a budu se jen otacet
6. dub 2014 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 no a co mám říkat já když nevím do čeho jdu a ještě jak se k tomu postaví chlap .... no ještě že mám milionovou mamku, protože to co mi občas říká, jak by její známé na to sraly a neplýtvaly dovolenou na děcko dcery :fearful: tak je mi šoufl ... díky za ni, že mi fakt pomůže
6. dub 2014 v 16:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@bejbyy ono je lepsi kdyz nevis do ceho des :grinning:

Další poznatek od jedne duble mamci
Ja jsem kluky kojila jen chvilku a pak jsem jim odstrikavala do lahvicek co 3hodky.. nekdy i casteji ale mohla jsem si nadelat tim zasoby do lednice na noc a tak jsem nemusela vstavat pokazde ja,ohral aj chlap a nakrmil .
Ptala sem se a co kozy,jestli je nemaji z odsavacek ničené,tak pry ne.Jq sem mela asi blbou.Takze @savci vzhuru do boje
6. dub 2014 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky. Když ono je to težký. Tomášek má dávku 55ml. A Mireček se mi dnes extra rozpil. Vpohodě 80-90ml. Nakrmím z flaše Toma..pak přiložím Mirečka. jenže ten pije 30-45min..už jen to dělá rozdíl..a když vypije takový množství nemůžu ho za ani ne 3h.budit na další dávku. A Tomášek nemůže jíst později...
6. dub 2014 v 19:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi No asi to teď nesladíš :zipper_mouth: tak aspoň můžu popřát mnoho sil, a že aspoň Tomíka by mohl občas nakrmit z flašky taťka
6. dub 2014 v 19:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi já bych to odstříkala pro oba,aspoň na tu noc,Mire si vypije kolik má,hlavně mu to nebude tak dlouho trvat,ty se "vyspíš",odpočineš si a přře den budeš dál zkoušet kojit normálně.-přece jen sou pořád malincí a nebudou se chovat jako běžná mimina co vypijí obě prsa na jedno mlasknutí.
držím palce.Janičku bych eskortovala k babičce,ať si s klukama dáchneš i přes den,já to rozhdně mám v plánu.

Jinak holky jak ste se vyspali?U mě totálně na hovno,když sem se otočila na druhou stranu,začalo mě bolet šíně břicho,nechápala sem co to jako je,kdyby spodek,ale celé,hnus.Chvilkama sem přemšlela jestli nejet do špitlu.Už sou ti dva na mě asi moc,uvidím jak dopadne dnešní poradna.Ale ty dva týdny chci ještě vydržet,hlavně mám strach,že mě udrží ve špitlu až do 40tt,to bych si šla hodit
7. dub 2014 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem se právě tak vytočila...normálně mě nevytočí nic, ale toto je fakt i pro mně silné kafe. Dnes mi dorazil balíček z bazárku. Přikládám fotku. Když jsem to rozbalila, tak mně ten smrad skoro zabil.
7. dub 2014 v 10:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana Co to je???? Fůůůůůj!!! :zipper_mouth: Kdo tohle může někomu poslat????
7. dub 2014 v 10:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick už je to v koši...nekupujte nic od nicku llenka1234!!!!! :angry:
7. dub 2014 v 10:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana to je síla teda! a pak si kupujte něco z druhé ruky :frowning2:
7. dub 2014 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana no teda fuj :angry: . A co to mělo vůbec být? Přidej tu uživatelku na blacklist ve skupině Podvodnice a nespolehlivé maminky http://www.modrykonik.cz/group/4811/ , třeba s ní má někdo podobnou zkušenost... při nejmenším to bude upozornění pro další, aby od ní nic neobjednávali. A tobě se teda vůbec nedivim, já bych byla nas*** až na půdu, jen doufám že tě to alespoň moc nestálo :confounded: .
@vrtulka81 já dnes také vůbec nespala, ale mě naštěstí nic moc zásadního nebolí (ťuk, ťuk). Asi tě navštívili nějací "brutální" poslíčci, ne? A kontrola určitě dopadne dobře. Myslim na tebe a pak dej hned vědět :wink:
7. dub 2014 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Tak jak v poradně? Vše je ok? To bolení je hnus, já teda spala dobře, ale za to teď mi nějak úplně dobře není... nemám bejt blbá a neluxovat byt. Ode dvou hodin jdu na předporodní rychlokurz, jsem na to fakt silně zvědavá, co mi tam paní porodní asistentka řekne zajímavého.
7. dub 2014 v 11:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, co na bolesti zad? už třetí den šíleně trpím...nemohu dlouho stát, ležet, sedět...bolí mě okolo beder a lopatek... :( máte někdo zkušenosti s podpůrným pásem? kluci se rozhodli, že budou rychle růst...břicho o 2 cm za víkend a kilo a půl nahoře... celkem jsem přibrala 8 kg .
7. dub 2014 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick jdu az navečer,ted sem byla u obvodaka,at me neco da na tu rymu a kasel,no nedal nic.Bytecne sem jela 60 km.
@lanitana se baba posrala ne?A napsala si ji,ta by dostala hulaka a hned bych ji prdnula nekamjqk pise dobrmaniato smrdi i na fotce,hlavne ten vajgl ,to je bonus ne?

@pholikov podpurny pas nosim od 26tt,mam anitu,ale me nebolela zada,poridila sem ho at me ten bachor nefo drzi,ale ted uz me prijde ze nijak nepomaha,snad jen vozit ho na káře
7. dub 2014 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dobrmania děkuji za link..hnedka jsem to tam pověsila. Drahé to naštěstí nebylo..ale každá kačka dobrá.
7. dub 2014 ve 14:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem zpátky z kontroly. Oficiálně budu na mateřské...hurááááá, už žádné čekání na kontroly a dodržování vycházek. Jinak všechno v pořádku..miminka rostou jak mají holka 1920g a kluk 1800. Hold mám v bříšku kus ženské. :grinning:

@blanick ptala jsem se na natáčení a budou mi je poprvé dělat až na další kontrole a to bude až v 35 tt. Prý je vše v pořádku a je zbytečné chodit dřív. Když budou nějaké obtíže, mám přijít rovnou.

@vrtulka81 pak dej taky vědět, jak to s tebou vypadá. Neboj ta ženská je už na těch stránkách co poslala dobrmania.
7. dub 2014 ve 14:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, právě jsem přijela domu z konzultace s primářem, 17.4 v 8h mám nástup do nemocnice a 18.4 mi budou dělat císaře to budu přesně 37+0, všechno to na mě dolehlo a hrozně se všeho bojím, že to snad ani do toho pátku nevydržím. Mám se rozhodnout, zda chci epidurál nebo celkovou narkozu, můžete mi sdělit svoje názory?
7. dub 2014 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 Ahoj..a můžu se zeptat, proč tak brzo?
Já bych brala epidurál..sice budeš nevládná na nohy, ale aspoň drobky uvidíš. A budeš mít manžela u sebe při porodu?
7. dub 2014 v 16:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,já měla celkovou narkózu a je fakt,že jsem ty svoje drobečky viděla až druhý den.Jenže já se bála být při císaři při vědomí,tak záleží na tobě jak se rozhodneš.Při epidurálu může tam být s tebou manžel aby ses nebála,ale mělo by být vše v pohodě a nic tě nebolet to až po tom co budeš druhý den vstávat z postele,tak doporučuju aby s tebou byla sestřičky a čekala i až se osprchuješ aby se ti nemotala hlava.
7. dub 2014 v 17:11  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 to by mě také zajímalo proč tak brzo? Šak jste byli doposud v pořádku, bez komplikací ne? Já bych byla také spíše pro epidurál/spinál, přesně z důvodu, jak píše lanitana - uvidíš alespoň hned miminka :slight_smile:. A určitě se neboj, zase máš jistotu že toho 18. už mrňousky uvidíš :wink:....a to je super ne? Koukala jsi na Čtyři v tom 2? Tam té jedné účastnici také dělali císařský řez, jen v lokálce a vypadala celkem v pohodičce :wink:
7. dub 2014 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana no pan doktor přišel i s variantou, že bych porodila ještě tento týden to jsem odmítla, řekl mi, že císař se provádí mezi 36. a 38. týdnem, budem 37+0, už v 34. týdnu měli obě miminka 2400g, takže by nemuseli být malinký. Pokud zvolím epidural tak by asi manžel mohl být přítomen, při celkový asi ne, ale chce být u toho.
7. dub 2014 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dobrmania mně ukončený 37. týden přijde krásný, vždyť se klidně může stát, že to do toho 18.4 ani nevydržíme, takže mně to nepřijde brzy co se týče těhu jako takovýho, ale jinak je to šílený, že za pár dní už budou mimča venku
7. dub 2014 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 ano, to určitě, 37.tt je úplně krásný :wink:... jen jsem měla stále za to, že pokud nic nehrozí, nechávájí miminka co nejdéle v bříšku :slight_smile:. Ale je fakt, že když už jste ve 34. tt měli tak nádherné váhy..tak už vám to takhle naplánovat asi museli :slight_smile:. Je to super! To teď budeš odpočítávat každý den co? Musí to být zvláštní pocit, když víš už přesné datum...
7. dub 2014 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky v globusu mají akci na pampers.. Newborb 2-5 kg 78ks za 319,- čili 4,08 (na cedulce teda měli 4,05).

Dneska jsem absolvovala seminář látkování :o) jsem konečně pochopila o co jde a že toho není tolik jak to vypadá. Vcelku dobrý, neodradilo mě to a látkovat zkusím, jen se musím rozhodnout jakou dám počáteční investici. :slight_smile:))
7. dub 2014 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 hlavně že jste všichni v pořádku....zkus ty poslední dny co nejvíc odpočívat a myslet na krásné věci. Určitě máš už vše nachystáno. :slight_smile: Donosit do 38 tt je sen každé dvojmamky...
7. dub 2014 v 17:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dobrmania doktoři to berou tak, že dvojčata jsou rizikový jak pro děti tak matku a když je jasné, že už jsou připravený na samostatné fungování na světě, tak není důvod to protahovat, taky jsem byla překvapená, ale teď už to docela chápu, ve čtvrtek před císařem mi ještě budou dělat utz a znova mimča zváží, tak jsem zvědavá kolik za ty tři týdny přiberou a jak se to pak bude lišit se skutečnou porodní váhou. Ano, je to zvláštní vědět datum, dceru jsem přenášela 14 dní a nikdo pořád nevěděl, když už konečně vyleze, ke konci mi to čekání a nejistota hodně vadila, teď si to vyzkouším i z druhé strany, je to určitě pohodlnější, naplánuju si hlídání pro dceru, manžel si zařídí práci blíž domova atd atd. Do teď jsem rozhodně neodpočívala a ani s tím nehodlám začínat, máme velký dům se zahradou, zvířata, mám 2a půl letý dítě a chlap mi jezdí domu jen na víkendy, někdy jen na neděli, takže se musím otáčet, díky tomu mi těhotenství strašně rychle uteklo a nemám čas řešit, kde mě co píchá a bolí. Pořád jsem odkládala balení tašky do porodky, přípravu postýlek a kočárku, protože jsem měla pořád dost času teď už je jasné že je nejvyšší čas :slight_smile:
7. dub 2014 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem a v kauflandu maj pampers premium care 1 (2-5kg) 78ks za 279Kč, dneska jsem ze samé nervozity koupila dva balíky :slight_smile: samozřejmě mají i ostatní velikosti za 279Kč :wink:
7. dub 2014 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek