• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@lanitana hlavně ať to dobře dopadne a já jsem se svýma dětičkama v pořádku doma, nic jinýho si nepřeju, ten nahoře mě má rád, tak snad na mě i děti dohlídne i toho 18.4 :slight_smile:
7. dub 2014 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nikina88 Fáákt jo, koukala jsem na ně v pátek a u nás taková cena nebyla :(
7. dub 2014 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem ta akce je od minulého týdne a končí tuto středu :wink: je to v letáku
7. dub 2014 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 Páni, aji ti závidím, že už víš na čem si, to mě stále nechávaj jak na trní :unamused: sem zvědavá co mě řeknou v ten pátek, pokud do té doby neporodím
7. dub 2014 v 18:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Taky premýšlím že si pořídím ten pás od Anity.Ale mají jich několik. Líbí se mi samo ten dražší cca za litr. Ty levnější mi přijde že to je málo vyztužený jako třeba pás na těhu dzinach. Jaký pak používá š ty?
7. dub 2014 v 18:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb sice už vím datum, ale teď jsem nervní ještě víc co a jak bude :frowning2:
7. dub 2014 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 manža mi vždy říká, hezky se vyspi a zítra na to budeš koukat jinak. Jen si na tu myšlenku zvyknout a brát to jako fakt. Ale já bych byla taky, jak ty. :wink:
7. dub 2014 v 19:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb stejně je zvláštní, jak to každá porodnice řeší jinak. Někde plánují hodně do předu, někde na to vůbec nehledí a nechávají to jak to přijde. Myslím, že každá z nás je napnutá jak struna, co bude. A s tebou ještě nic neřešili?
7. dub 2014 v 19:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana minuly tyden se me ptali jak bych chtela rodit,ale ze to rozhodne az primar tento patek a pokud zacnu rodit driv,tak to rozhodne smena ktera tam zrovna bude
7. dub 2014 v 19:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak mám za sebou ten předporodní rychlokurz, vůbec nelituju, že jsem tam byla, bylo to fajn a ještě mě čeká jeden půlden o šestinedělí. Byl tam se mnou manžel, byli jsme tam sami, ptali jsme se co jsme chtěli vědět my.... Zrovna třeba na to, co dnes píše @nikina88 - plánovaný císař. Paní porodní asistentka z Podolí mi říkala, že ani v Podolí ani u Apolináře císaře neplánují, pokud dětem nebo mamince nic není. A i když jsou mimča blbě otočená a s císařem se počítá, čeká se, až porod sám začne (kontrakce) a jde se teprve na věc. Ale fakt je, že každý porodník na to má jiný názor a je potřeba to posuzovat individuálně. Určitě Ti vybrali nejlepší možnou variantu. Nehledě na to, že za 10 dnů se můžeš klidně rozrodit sama. :slight_smile:

Já jsem dostala doporučení zabalit si do porodnice - pro klid. Tak já s tím teda asi zítra začnu, no... už to tady někdo psal - že nebalíte proto, aby jste si podvědomě nedovolily rodit. Já to mám stejný. Ale prý to tak nefunguje, spíš budu klidnější, že pak nebudu plašit, kdyby to bylo rychlý.
7. dub 2014 v 19:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana jj, moc díky. Taky jsem se dnes ptala na tom kurzu. PA mi řekla něco podobného. Prý se dvojčata natáčí dost blbě - čím dřív, tím hůř a akorát bych se tam znervozňovala.

Kdy vám dělali test na streptokoka? Pokud teda vůbec?
7. dub 2014 v 19:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 urcite se na to zitra budes divat jinak a ulevi se ti, v klidu si vse nachystas a zaridis a uz se budes jen tesit na ten den:wink:
7. dub 2014 v 19:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick me ten test delali ve 33tt a pak jeste ve 35tt - vzdy byl negativni - jinak ja uz mam tasku nabalenou od 29tt a jezdim s ni kazdy tyden na kontrole,pro pripad,ze by si me tam nechali a zatim me vzdy pustili :slight_smile: ted uz mam nabaleny 3 tasky:slight_smile: jednu pro me pak v dalsi mam co potrebuju pro miminka do porodky a tu treti mam s vecma pro mimca ve kterych je povezu dom,ale tu mi vezmou az pojedem dom,protoze nevim jaky bude pocasi,tak to necham na mamci at mi to tam nabali :slight_smile:
7. dub 2014 ve 20:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb no tak to já ještě ani každý týden na kontroly nejezdím...Zatím pořád po 14 dnech. Od té doby, co na mě zapomněli s Rh protilátkama a testem na cukrovku a musela jsem si o to říct, tak jsem nervózní, na co zase zapomenou.... :unamused:
V lékárně dr.Max. jsem si před týdnem přes internet objednala všechny ty blbosti, jako ty sexy jednorázový kalhotky, vložky, polštářky do podprdy atd. a furt nic.... Tak když se teda rozhodnu konečně balit, nemám co. Se asi na dr. Maxe vyprdnu a nakoupím to v nejbližší apatice a bude klid.
7. dub 2014 ve 20:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick ja sem mela stesti,ze sem narazila na porodni asistentku,ktera prodava v tescu v jednom putiku detske oblecky a doporucila mi hodne veci co sem si i koupila,od tehotenskeho pasu,pres tehu oblecky az po sitkovane kalhotky a vlozky,tehu podprdu,i olejicek na nastrihlou hraz,kdyby sem rodila normalne,jeste teda kojici polstar,kojici podprdu a ted sem si poridila i stahujici pas po porodu,musim rict,ze to byly teda financni palky,ale nelituju,vse co sem zatim potrebovala tak poslouzilo skvele! - Jinak s tema testama by me to taky pekne nastvalo! By na to doprc meli myslet hlavne oni a ne aby se po tom mela pidit sama tehulka!! Ja se teda zatim musela pidit jen po tom horciku jestli bych ho uz nemela vysadit
7. dub 2014 ve 20:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 Z jedne strany verim, ze to musi byt fajn vedet, ze tu tvoje mimca uz za par dno budou, z druhe strany chapu i tvou nervozitu...tim si asi projdeme kazda, co to ma planovane. Ono kdyz rodis prirozene, tak nikdy nevis, kdy to prijde a nemas cas nas tim premyslet. Takhle, kdyz to clovek vi, tak se zbytecne nervuje, ale neboj vse zvladnes a bude vse v poradku.
7. dub 2014 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick tak jak tak koukam, tak v podoli kazdy rika neco jineho. Asi zalezi na doktorovi. Ty mas jednovajecna dvojcata?
7. dub 2014 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi Mno já jsem se taky snazila aby mi papali na stejno. po14 dnech jsem to vzdala... Malou jsem nemohla absolutně vzbudit. a kdyz se vzbudili po spolu tak byl rachot na celou bytovku. Jedno mimčo řvalo hlady a druhé pak proto že ho tlačilo bříško páč jsem nestihla odříhnout. Mno tad se budí hodinku od sebe a je to docela v poho... je fakt že se moc nevyspím, ale říkam si že za pár měsíců se vyspím :slight_smile:... Jinak gratuluji k domovu :slight_smile:
@pidisek Co ty jak se máš? jak zvládáš? už kojíš?

Holky povím vám já nemít chlapa doma a ten chlap nemít zkušenosti s miminkama tak jsem v háji totál... Fakt mazec.... už at máme za sebou ty první měsíce... :slight_smile:
7. dub 2014 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Po delší době příkladám foto mích zlatíček...
7. dub 2014 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
autor
@ruljana ahooj :slight_smile: kojení se nepovedlo.. Takze papame nutrilon :slight_smile: ale dobrý :slight_smile: pidísci jsou super :slight_smile:
7. dub 2014 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
7. dub 2014 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
@zunem taky jdu latkovek. Jak tu tak lezim v nemocnici a bavim se z ostatnima tak jsem sice za exota ale i tak jdu na ne. Uz to mam v hlave i docela zpracovane co a jak, ted to jen uskutecnit.
8. dub 2014 v 06:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruljana ahoj, jééé to máte na mimča chariota za to kolo?
8. dub 2014 v 07:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek
@ruljana
Holky Krásný miminka :slight_smile:)) Hlavně, že pěkně rostou :slight_smile:

@rritulka jojo, moje máti to bere v poho, že to dá zvládnout, ale tchýňka ne, tvrdí, že se mám na to vybodnout a celkově bych řekla, že komukoliv to řeknu tak na mě koukají, že jsem se zbláznila do předu. Ale vzhledem k tomu, že mám doma chlapa, kterej je schopnej si stoupnout k žehlení - a když viděl náklady na plínky tak možná i rád :D :D tak to prostě zkusím.
8. dub 2014 v 07:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem mě nikdo neodrazuje, to mě možná trošku děsí, protože já furt nevím, jestli to pokoušet, ať pak člověk nevyhodí prachy za něco, co nepoužije
8. dub 2014 v 07:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy No teď si pročítám ,,manuál,, co poslala paní co nás včera vedla. Je fakt, že teď na to koukám jak se to vyplatí, když má člověk dvě najednou. Protože uvádí že cena za jednorázovky je 26-29 tis. za dítě v závislosti na ceně (3,9-4,5) na 24 měsíců. Je fakt, že mám klasických čtverců dost - si myslím, stále leží v krabici ze které jsem je nevybalila :slight_smile:, takže pořizovací náklad 0, zase na druhou stranu ty novější jsou taky vychytaný, takže si myslím, že bych se v pořizovacích nákladech vlezla do 10 -15 tis za vše. Ale jak píšeš, mám strach, že když to pořídím, tak pak zjistím, že to nejde a peníze budou fuč. Takže si říkám, že objednám svrchní kalhotky a začnu se čtvercama. Uvidím co vendelíni, u látkové na novosklad je prý výdrž 1-1,5 hod což nevím jestli není na zblbnutí :D
8. dub 2014 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem já budu začínat taky klasickýma čč na novosklad + separačka, případně nějakou vkladačku a neboj vydrží to dýl, když budou spinkat 3 hodiny v kuse tak je budit nebudeš,segra na čč vydržela do pul roku a pak už začala nakupovat ty kalhotovky a jiné, mě ještě áká vyzkoušet ty plenky Haipa pastelky, nemsí být špatné a jsou na snapi sponku a pak schvrchńáky, možná pár kousků od všeho a uvidím, co nám bude vyhovovat, pračku máme, sušičku taky, tatínek e taky ochotný žehlit tak vzhůru do boje, nám se ta úspora určitě vyplatí
8. dub 2014 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy to je crozer, my ho používáme už dva roky na holky a ted se nám taky bude hodit, akorát máme zelený a dokoupili jsme odpružení, je super, používali jsme i jako kočár
8. dub 2014 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rritulka aha já o tom právě taky uvažovala, ale to chce někam do rovin :grinning: uvidíme na běhání, brusle, ke kolu ...
8. dub 2014 v 08:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rritulka Tak bych to taky viděla, říkala, že separačku není potřeba na začátku, že to prý stejně proteče :slight_smile:
Haipu včera taky ukazovala, ale moc ji náchválila a myslím, že to bylo nějak v souvislosti s pračkou, pokud máš sušičku tak ok. Uvažuju nad anavy na snapi sponku. :D jsem zvědavá až si napíšeme za půl roku :D :D
8. dub 2014 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek