• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@vrtulka81 ajéje už?! to je teda dráma, tak se hlavně drž :slight_smile:. Miminka si snad řeknou sama, zda už chtějí na svět...váhy už mají pěkné, tak to bude určitě v pohodě :wink:. Moc ti držíme palce a čekáme na další zprávičky! Tak hlavně hodně štěstí!!! :wink:
9. dub 2014 v 06:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 UUUž?? každopádně tak jak tak držím palce, myslím na tebe dneska celý den a dobře to zvládněte :slight_smile:
9. dub 2014 v 07:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 dobré ráno...držím pěstičky, ať jsou to jenom poslíčci. A kdyby né, všechno bude v pohodě, neboj.
9. dub 2014 v 07:18  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 ty jsi ďábel, tak ať tak jako tak, ať jde vše hladce
9. dub 2014 v 07:19  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky mě už asi ze všeho hrabe. Furt přemýšlím, nad tím rozestupem svalů, jak jste tady řešili. A ejhle, něco jsem našla.

Mám rozestup?

To, jestli vás rozestup postihl si můžete ověřit tak, že si lehnete na postel nebo na zem a s výdechem se pomalinku začnete zvedat do sedu - ne moc, jen aby začaly pracovat svaly, většinou stačí zvednout hlavu a ramena. Dívejte se pozorně na bříško. Pokud se vám na něm udělá jakási střecha (podélně od hrudní kosti dolů přes pupík se bříško zvedne víc, než po stranách, takže to vypadá jako "áčková" střecha domu. Není to samozřejmě žádná špičatice, ale je to nepřehlédnutelné...), tak máte Černého Petra:o/

"Střecha" je způsobena tím, že se rozestupem tlačí ven obsah dutiny břišní (žaludek, střeva). Štíhlounké ženy mohou při opravdu velkém rozestupu (např. po dvojčatech) mnohdy pozorovat i pohyb střevních kliček:o(

Tak jsem zkusila a to není střecha, to je obr střecha. :frowning2:
9. dub 2014 v 07:20  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanitana koukni sem, ta diskuze je dlouhá, ale holky tam našli cosi z anglie, pás a cvičení/dýchání, a moc si to chválí http://www.emimino.cz/diskuse/diastaza-rozdeleni-brisnich-svalu-78826/
9. dub 2014 v 07:24  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy díky, budu mít co číst...
9. dub 2014 v 07:31  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy ty si chtela vedet co wi vzit k porodu na obilnak,pro miminko jen plenky,pokud bys nemela,daji ti.Jinak pro.sebe klasika.

U nas zatim nic noveho,bude se cekat a uvidime.Zatim se to sklidnilo,akorat sek cekala ze si hrabnou jezinky pazourama do diry a zjisti jestli se vic oteviram a ono prd.Asi je jim to jedno,poroeni sal je ob jeden pokoj :grinning:
9. dub 2014 v 09:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 Díky moc za info, to mi docela odpadla starost co těm prťatům s sebou :slight_smile:
9. dub 2014 v 09:20  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 A kdybys něco potřebovala stačí říct a přinesu, seženu, zařídím :-P ať nemusí lítat manža s malou kdyby náhodou
9. dub 2014 v 09:21  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanitana Neplaš s rozestupem, to bude ok! Uvidíš až je vyprdneš, bude břiško za chvíli jak lavůrek (bez ďoury). Teď to stejně nevyřešíme... Holt dvě děti v jednom bubnu jsou náročný :slight_smile:
9. dub 2014 v 09:37  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 Ty jo, tak hezky relaxuj, dej si do uší nějakou muziku nebo Cimrmany nebo něco co já vim a ono se uvidí. Držím všech 6 pěstí! :slight_smile:
9. dub 2014 v 09:39  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 Tak hlavně ať jste v pořádku. Držím pěsti.
9. dub 2014 v 10:44  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy akorat tu nechytnes net,valim pres operátora.Si zlatá,zatim mě nic nechybi :grinning: Bricho uz se taky sklidnilo,ale uz me dom nejspis nepusti :$ az s mimcama,sou tu hodni a mlady personál,tak bych asi zustala tady rodit
9. dub 2014 ve 12:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 tak to se tam mozna potkame :wink: ja tam jedu v patek vyslechnout si primare co se mnou,mozna si me tam taky uz nechaj
9. dub 2014 ve 14:55  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanulikb tak to bysme se mohli opravdu potkat,to tu zaručeně budu,dnes teprve deckqm vecer skončí maturace plic,vzhledem k tomu,ze hricho klidne neni.... Popr kdyz te poslou domu,stav se za mnou,sem na JIP vedle porodniho ,aspon se seznamime,jinak ti tu budu drzet misto,jedna de domu,ale rychle se to tu točí.Staci rict,ze ti blbne bricho a budes tu taky :grinning:
9. dub 2014 v 18:27  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj, no koukám, že tu máme teď několik adeptek na porod :slight_smile: . Už se těšim na samé dobré zprávy ;) To já ještě chodim do práce a vzhledem k tomu, že nejsou žádné komplikace, chci to vydržet do konce května, pak pár týdnů nemocenská a pak mateřská. Je škoda, že nikdo neřeší, že by ženy s dvojčatama měly jít na mateřskou dříve a vůbec jsme celkem diskriminované že?
9. dub 2014 v 19:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak jsem se dneska plácla přes kapsu a koupila si těhotenský pás. Nebyla jsem si jistá, zda to nejsou vyhozené peníze, ale četla jsem tu, že jste byly s jeho používáním spokojené. Děsím se totiž budoucích rozměrů svého břicha a nerada bych, aby mi plandalo nebo mě bolely záda. Pro ukázku zasílám fotku z konce 19tt a 20tt.

A jak jste na tom vy?
9. dub 2014 v 19:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 tak ty to asi fakt beres hopem,zadny predbihani nebude!:slight_smile: jeste vydrz! Mam tam byt uz brzo rano,tak ja si te najdu :wink: no uz sem taky pekne nervozni,mimca se pohybuji jen nahodile,uz sem manzelovi zabavila stetoskop a pro klid duse hledam srdicka,ke konci je to fakt mazec,bricho me asi exploduje,uz se nema kam rozpinat!:-/ a deticky by jeste rady rostly - chces prinest neco na zub?:slight_smile:
9. dub 2014 ve 20:36  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@adina007 s dvojčátkama jdeš na materskou drív :slight_smile:
9. dub 2014 ve 20:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@pidisek opravdu jdes s dvojcatky na materskou drive? Mne rekli, ze mohu az 32.tyden... Naivne jsem si myslela, ze to bude 8 tydnu pred planovanym cisarem...
9. dub 2014 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@pholikov na mateřskou se chodí normálně 6-8 týdnů před porodem, jediná výhoda je, že mateřská je o pár týdnů delší než u jednočetného těhu, nějakých 37. týdnů, jinak nemáme žádné výhody
9. dub 2014 ve 21:52  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@pholikov mateřská s dvojčaty je 37 tydnu a myslim ze nastoupit se da 8 tydnu pred...
9. dub 2014 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Je to jak píše nikina88, resp. všechny - pidisek, pholikov - na mateřskou můžeš odejít 6-8 týdnů před termínem, ale to je stejné i pro single matky. Vzhledem k tomu, že se málokterá z nás dostane do 40tt, je to trochu nefér, nosíme trochu těžší závaží(poklady), takže já se úplně necítím na to cestovat a vydržet v práci do 24.6.

Když už jsme nakously toto téma, předpokládám, že kromě delší mateřské (tuším o 9 týdnů) nemáme žádná další privilegia, tada kromě toho dvojitého štěstí :slight_smile: . Rodičovská úplně stejná...

Určitě bych neměnila, jsem moc šťastná, ale fascinuje mě, když mi někdo řekne, že jsem se ošidila o jednu mateřskou a rodičovskou. :slight_smile:)
10. dub 2014 v 07:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@adina007 a taky ses ošidila o jedny nevolnosti, o čas bez pořádnýho sportu ... prostě máš dvě v jednom.
A ano, moc výhod nemáme. Obdivuju vás, co jste ještě v práci
10. dub 2014 v 07:49  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak já jsem doma od 20tt protože jsem kadeřnice a celý dny stojím tak jsem se snažila bejt v práci co to šlo, ale už to prostě nešlo. Ale dr. chtel abych byla doma hned jak mi ujistil ze jsem tehu. V 8tt. Byla jsem moc unavená a bolelo mě břicho.Takže teď už si užívám volna doma a je mi mnohem líp.
10. dub 2014 v 09:53  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy Je fakt že si říkám že to je jediná výhoda když jsou dvě že znova bych už to zažít nemusela aby mi bylo furt zle.
10. dub 2014 v 09:56  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@adina007 V jednom článku k mateřské a rodičovské jsem se dočetla, že rodičovská není pro děti, ale pro matku :D :D proto je stejná jako pro monomatky, ale jinak taky souhlasím co se týče finanncí, ale jak píše
@bejbyy stačily mi jedny nevolnosti a to všechno okolo, bez sportu atd... ani nevím jestli bych do druhýho šla :slight_smile:

Já jsem doma od 26 tt, do práce bych klidně ještě chodila, ale už jsem měla zaučený nástup a doktorka na mě tlačila, že je už čas, ať si pak nevyčítám, že jsem je nedonosila. Napsala mi normálně rizikový, byť jsem úplně v pořádku(ťuk ťuik). Ale teď jsem došla do porodnice a dle slov PA to třeba nepíšou v ambulanci nikomu prostě co nejdýl do práce.
10. dub 2014 v 10:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanulikb klidne se zastav,jestli uz neporodim.Ptej se po Lecianova .Mela sem docela zajimavou nof.Druhy den me strasne pali zaha,ale hrozně,kazeou chvilku zvonim na sestricku aby me odpojila z kapacek a letim blit na záchod.Objimam hajslik a nic,pqk si lehnu a musu znovu.Co me od pondeli prijeli sem se nevyspala.Vcera v noci slabé kontrakcenovy příje a lítani na hajzlik,dnes,silnejsi kontrakce opet celou noc prqvidelne po deseti minutach,po hodine litqni na hajzlik a mezi tim neco okolo bliti.Takze dnes uz mam opravdu dost.Rano prejdou kontrakce a zacne klasicke tvrdnuti bricha taky po 10 minutach,porod nastesti nikde.Kdyby nepalila a zaha,tak sem v klidu.Navif je opet zmena tlaku,tak uz fakt jenom čekáme.Dom uz se pry nedostanu,az s prckama.Vcera jim dodelali plice,tak ze uz by byli max jen chcilku v inkubatoru k vuli adaptaci.Na tu se těším,protoze si oddechnu aspon chvilku bez bricha a prcku :slight_smile:
10. dub 2014 v 10:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@zunem vidíš já zas slyšela že s dvojkama to píšou na požádání automaticky kdykoliv, a mě to napsáno bylo :wink:
A k té rodičovské, že je pro matku a je to náhrada mzdy, škoda teda že se ze mzdy nepočítá když ji má nahradit, těžko stejně nahradí 13tis jako 25 že :zipper_mouth:

@vrtulka81 já když to čtu, tak bych to těhotenství nejraději zastavila .... bože co mě ještě čeká :sweat_smile:
10. dub 2014 v 10:44  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek